V iering Koninginnedag leestelijke fotcfs pp W g||F V Pagina 2 I OU 4 MS W* fw-i i Mm W O Ml BOB WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART woensdag 3 mei 1967 toch trokken nog vele kinderen met lampionnetjes door de wijk. Tegen de achtergrond van de fees telijk ver sierde Wil lem van Oranje- school aan de Oranje- laan, brach ten de leer lingen van de derde tot en met de zesde klas sen van alle lagere scho len maan dagochtend een aubade, daarbjj begeleid door „Voor waarts” (in het mid den) en gedirigeerd door de heer H. J. Egbers. den. Tijdens een korte bijeenkomst met raadsleden en onderwijskrach-' ten in Royal na de kleuteraubade, werd dit medegedeeld door burge meester Van der Hooft, die hierbij opmerkte, dat lang niet alle Neder landse gemeenten er aan denken om de Koningin op haar verjaardag een gelukwenstelegram te zenden. ’’Maar al te vaak denkt men, dat de vorstin die telegrammen toch niet ziet en daarom stuurt men maar niets” al dus de heer Van der Hooft. ’’Maar ik kan u verzekeren, dat Koningin Ju liana er wel degelijk kennis van neemt wie haar allemaal gelukwen sen hebben gestuurd, ook al zal ze natuurlijk niet alle brieven en tele grammen woordelijk kunnen lezen.” Meer nog dan een verhaal kunnen foto’s vertellen hoe groot de feestvreugde op Ko ninginnedag in Waddinxveen was. Onze fotograaf Sjaak No- teboom was maandag op de plaatsen waar feest werd ge vierd. Zijn foto’s vindt u op deze pagina. spelbreker voor de lampionoptocht en het concert in de Oranjewijk, v-sL Telegram TT'venals andere jaren is er op A-l Koninginnedag door het gemeen tebestuur namens de gehele Wad- dinxveense bevolking, en namens de gemeenteraad weer een gelukwens telegram aan Hare Majesteit gezon- één kleurige kindermenigte, toen daar onder leiding van kleuterlei- ster mej. C. Blonk de kleuteraubade begon, waarbij vier trompettisten van Voorwaarts voor de begeleiding zorgden. Vervolg van pagina 1 I Sinaasappelen /"kok hier voerde burgemeester O Van der Hooft weer het woord en hij bracht ouders en kleuterleid sters dank voor de bijzondere wijze, waarop de kinderen voor deze op tocht waren verkleed. Verder haalde hij de onderwijzeres mej. Trouw borst op het podium, die eerder deze week ter gelegenheid van haar 40- jarige jubileum de gouden ere-me- daille verbonden aan de orde van Oranje Nassau had ontvangen. Er was een hoera voor mej. Trouwborst, terwijl mevrouw Van der Hooft haar de tulpen overhandigde, die zij eer der van de kleuters had gekregen. Aan de leerlingen van alle lagere en kleuterscholen werden na afloop van de aubades zakjes met sinaasap pelen uitgereikt namens de Oranje vereniging Waddinxveen. Daarmee kwam men tegemoet aan wensen van veel ouders om de kinderen niet te overladen met snoep maar ze een veel gezondere versnapering te ge ven in de vorm van de sinaasappels. I Een leuk ogenblik tijdens de kleuteroptocht was het aanbieden door eenf naamloos gebleven kleuter van een bos tulpen aan de echtgenote van de burgemeester, mevrouw Van der Hooft-Lourens. Ouders en kleuterleidsters hadden hun fantasie voor de kleuteroptocht de vrije loop gelaten, getuige deze foto. De majorettes van het fanfarecorps „Concordia” lieten zich op Koningin nedag niet onbetuigd. Hier de meis jes in actie tijdens de kleuteroptocht. 1 Vijftienhonderd kleuters en vermoe- delijk enkele duizenden ouders op JW het Koningin Wilhelminaplein tjj- dens de kleuteraubade. Op de voor- jSft grond de onderwijzeres mej. Trouw- borst, die vorige week in verband met feit, dat zij veertig jaar bij het onderwijs is, werd onderscheiden met de ere medaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Naast televisiefiguren waren ook ve le sprookjesfiguren vertegenwoordigd in de kleuteroptocht op Koninginne dag. i 1 •- xï'

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 2