Toen het prinsje binnen kwam.. Dodenherdenking; Enthousiaste reacties heel Waddinxveen in Raadsvergadering gezellige sfeer m T extiel winkels gaan op maandagochtend dicht wil Weekmarkt viert zesjarig bestaan Tunnel krijgt van naam Prins v. Oranje I Jac. de Gelder verliet Kempkes Eindles van lagere tuinbouwschool T^obuleUe Voor JtJJJ een vol-automatische brommer KRAIJESTEIJN Kleuterschool naar prins /vernoemd Streekplan komt 18 mei iti Raad S. Na 48 dienstjaren: O B 1 Pagina 3 ALTIJD IN DE ORIGINELE VERPAKKING AG EN A a. 'X t£rvÖ OP TAFEL - GEZONDHEID IN HUIS! 4 AF*1® ig W 'I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART woensdag 3 mei 1967 WADDINXVEEN die ZEVENHUIZEN viel WADDINXVEEN De geboorte van een Prins van Oranje is ook in Wad dinxveen met groot enthousiasme begroet. Nauwelijks was het bericht via ra dio en televisie in de huiskamers doorgedrongen, of overal spoedden zich mensen naar buiten. Burgemeester Van der Hooft onderbrak de juist aan de gang zijn de raadsvergadering om een gelukwens uit te spreken. De dag na de geboorte, vrijdag werd er in Waddinxveen gevlagd zoals nim mer tevoren, overal heerste een feestelijke stemming. Jammer was, dat het avondfeest op het Koningin Wilhelminaplein, o.a. met een concert door Con cordia en Voorwaarts door de plotselinge regen letterlijk en figuurlijk in het water viel. de de te WADDINXVEEN De nationale herdenking van de gevallenen wordt dit jaar op woensdag 3 mei gehouden, vandaag dus. Evenals vorige jaren zal er in Waddinxveen een stille tocht worden gehouden naar het oorlogsmonument op het Stationsplein. De stoet vertrekt vanavond om 19.30 uur van het raadhuis. In verband met de Dodenherdenking wordt verzocht gedurende de periode van 18 tot 21 uur buitenverlichtingen als neons en licht bakken te doven. Van 18 uur tot zonsondergang zullen de vlaggen halfstok worden ge hangen. Donderdag 4 mei (Hemelvaartsdag): Autocross; Dinsdag 16 mei: Slotavond Plattelandsvrouwen, 20 u. Woensdag 21 juni: Bejaarden reis, vertrek 8.30 uur van af Ned. Herv. kerk. BIOSCOPEN Reünie: Do. 3, 5, 7, 9 uur Geen woor den maar daden. 14 j. Vr. 8.15 u., za. 3, 5, 9 uur, zo. 3-5 u.: De sterkste man van het wilde wes ten. 14 j. Zo. 7-9 uur: Arabesque 14 j. Thalia: Do. 3-5 uur Hydronudt meldt alarm. Do. 7-9.15 u., za. 2.30, 7, 9.15 u. Zo. 3, 5, 7, 9.15 uur Superagent Mank Donen. 14 j. Vrijdagavond 8-10.15 u. Boetjes. 14 j. Ma., dl. 2.30-8.15 u. wo. 8.15 uur Wie is bang voor Virginia woolf? 18 j. Schouwburg Do. (Hemelvaartsdag) 15, 17, 19, 21.15 uur. Een miljoen jaar geleden. 14 jaar. Vrij. 20.15 u., za. 15, 19, 21.15 uur. Zo. 15, 17, 19, 21.15 uur The Professionals. 14 jaar. WADDINXVEEN De Waddinx- veense weekmarkt viert op vrijdag a.s., Bevrijdingsdag, het zesjarig be staan. Op 5 mei 1961, op precies de zelfde feestdag dus, startte de markt met 36 kramen. In zes jaar tijd groei de dat aantal uit tot zestig stand plaatsen. En de groei zit er nog steeds in. DIVERSEN Donderdag 4 mei: Hemelvaartsdag EXPOSITIES Van 9 april af: Overzichtstent, werk Paul Citroen (1914-1967) Stedelijk museum, dage lijks 10-17 uur, zon-feestdagen 14-17 uur. Van 28 april af: Plastieken van Aad Kleye, Ben Teule en Jippe Hoekstra, Marketterieven Jan Slappendel, Boekhandel Veld wijk, Passage, geopend tijdens de winkeluren. De verbreding van de Kerkweg ten westen van de spoorlijn ten bedrage van 360.000 maakte de tongen los. De financiële commissie vroeg zich af of er geen goedkopere tussentijdse oplossing mogelijk was, o.a. in ver band met de toekomstplannen voor de Kerkweg oostelijk van de spoor lijn en tevens in afwachting van het in te stellen verkeersonderzoek. De heer Mulder (SGP) vroeg om een openbare aanbesteding. Burgemeester C. A. van der Hooft merkte op, dat het college pas na am pele overwegingen met dit voorstel bij de raad was gekomen. Toch acht men de uitvoering van het plan nood zakelijk om verschillende redenen. De oude woning langs de noordzijde van de Kerkweg hoopt men zo spoe dig mogelijk af te breken om daar voor in de plaats een flatgebouw neer te zetten. Ook in Groenswaard ver rijzen steeds meer woningen, zodat dit gedeelte Kerkweg in de nabije toekomst beslist veel drukker zal worden. De heer Van der Hooft wees er voorts, op, dat men bij de provin ciale autoriteiten heeft erkend, dat Waddinxveen een achterstand heeft bij tal van openbare voorzieningen. Als men dat erkent, zal de provincie ook de middelen beschikbaar moeten stellen om die achterstand in te ha len. In dit verband doelde de heer Van der Hooft ook op de extra uitke ring uit het gemeentefonds, die Wad dinxveen heeft aangevraagd. Wat betreft het verkeersrapport zeide de voorzitter, dat dit rapport pas tegen het eind van het jaar klaar is en dat daar niet op kan worden ge wacht. Wel is de verkeersdeskundige betrokken bij de plannen voor de Kerkweg. Het college van B. W. is nog geen voorstander van de open bare aanbesteding. Nog steeds blijkt, MOERKAPELLE Vrjjdag 5 mei: Concert Sursum Corda, Zang en Vriendschap en Asaf, Ned. Herv. Kerk, 20 uur. De wethouders P. Lips en F. M. van Tol bezochten de och tend na de geboorte van de prins van Oranje 55 Waddinx- veense zieken in Goudse zie kenhuizen en brachten hen ie der een doosje met zes sinaas appelen. Op de foto wethouder Lips, die mevrouw Kool in het St. Jozefpaviljoen de Waddinx- veense ’’appeltjes van Oranje” overhandigt. (Foto Sjaak Noteboom). Woensdag 3 mei: Dodenherdenking, 19.30 uur, Monu ment, Stationsplein Donderdag 4 mei: Paarden en Ponyconcours Reigers- burgh. Donderdag 4 mei (Hemelvaartsdag): Jeugd pony-concours, manege, Rei- gersburgh. Vrjjdag 5 mei: Concert Concordia-Voorwaarts, Wil- helminapL en JuL v. Stolbergl., 19 tot 21 uur. zaterdag 6 mei: Receptie Van der Klaauw, R. K. ver geb. Trooststr. 16 uur. Dinsdag 9 mei: Europadag, vlaghijsen scholieren, Raadhuis, 8.45 uur Woensdag 17 mei: Bloemschikavond NCVB, ver. geb., Esdoornlaan, 19.30 uur. Woensdag 10 mei: In gebruikname orgel, Herv. Imma- nuëlkerk, 20 uur. Donderdag 11 mei: Ierse avond, Plattelandsvrouwen, ver geb. Stationsstr., 20 uur. Donderdag 11 mei: Oprichtingsvergadering Arjos, Ver. geb. Esdoornlaan, 20 uur Zaterdag 13 mei: Dansavond Jongerencontact, ver.geb Trooststraat, 20 uur Donderdag 18 mei: Raadsvergadering, Raadhuis, 20 uur. Zaterdag 20 mei: Oefenwedstrijd Fanfarekorps Con cordia tegen voetb. ver. Waddinx veen, voetbalveld Waddinxveen, 19 u. Woensdag 24 mei: Gespreksavond Jongerencontact, on- derw: Jeugdcriminaliteit, ver. geb. Trooststraat, 20 uur. Zaterdag 27 mei: Hoofd wedstrijd Waddinxveen-JAC (Den Haag), terrein Be Fair, 19 uur. Prins Willem Onmiddellijk werd het debat on derbroken. Burgemeester Van der Hooft haalde een oranj estrik achter zijn revers vandaan en speldde deze nu zichtbaar op. Hij sprak zijn vreugde uit over de blijde tijding en noemde het een be langrijk gebeuren, dat Nederland nu weer een prins in zijn midden heeft, die later als troonopvolger Nederland voor het eerst na lange tijd weer een koning zal geven. Hij sprak de hoop uit dat de naam van de jongste Oran jetelg die van een Prins Willem van Oranje zou zijn. Namens de gemeenteraad werd on middellijk gelukwenstelegrammen verzonden aan Prinses Beatrix en Prins Claus alsmede aan Koningin Juliana en Prins Bernhard. College van B. W., raadsleden en de aanwezigen op de publieke tribu ne brachten vervolgens een dronk uit op de jonggeborene. Tijdens de raadsvergadering nog de beslissing, dat de nieuwe spoorwegtunnel, die Groenswaard met de Oranj ewijk moet verbinden, de naam van de prins zal gaan dra gen. Nassau Dillenburgstraat 15, ’s middags, ter wereld kwam. Alle scholieren, die op school wer den getracteerd op beschuit met muisjes ontvingen een brief van de burgemeester, waarvan we de tekst elders in deze krant afdrukken. De herinneringstegel aan de geboorte zou deze week aan de scholieren wor den uitgereikt. Voor de avonduren van de geboor tedag stond een concert door de korpsen Concordia en Voorwaarts op het Kon. Wilhelminaplein op het pro gramma, waarbij ook de majorettes van Concordia hun prestaties zouden tonen. Helaas begon het op het ogen blik, dat het concert moest aanvan gen, te regenen en moest de voorzit ter van de Oranjevereniging, de heer H. K. van der Loo de aanwezigen de teleurstellende mededeling doen, dat het concert geen doorgang kon vin den. WADDINXVEEN Bij Kempkes Meubelfabrieken werd vrijdagoch tend jl. afscheid genomen van de heer Jac. de Gelder, procuratiehou der bij de N.V., die het bedrijf na 48 dienstjaren met pensioen heeft verla ten. Tijdens de bijeenkomst schetsten de beide directieleden, de heren Hk. en Ht Kempkes de verdiensten van de heer De Gelder. In zijn jeugd was hij na schooltijd als meubelmaker werkzaam geweest bij de meubelfa briek van Van der Loo. Tijdens zijn militaire diensttijd ging hij aan de studie om daarna op 11 augustus 1919 bij Kempkes als boekhouder in dienst te treden. Hij heeft de taak bij het bedrijf als een levenstaak gezien, en daarbij steeds in de eerste plaats gelet op de ontplooiing van het bedrijf. De di rectie schetste hem als een man met een helder verstand, zakelijk inzicht gepaard met een combinatievermogen en grote arbeidslust, waardoor hij in de loop der jaren de draden van het gehele bedrijf in handen kon nemen en alle afdelingen beheerste. Hij werd ook altijd geraadpleegd en zijn advie zen waren zeer waardevol. Behalve door de directie werd ook nog het woord gevoerd door de heer V.d. Nadert, die al in 1912 bij Kemp kes kwam en nu nog steeds werk zaam is als reservekracht op de toon zaal. Aan de heer de Gelder werd een fraaie verstelbare Amerikaanse club fauteuil aangeboden, terwijl er voor mevrouw De Gelder bloemen waren. Op ziekenbezoek De dag na de geboorte, op vrijdag ochtend reden de wethouders Lips en Van Tol naar Gouda om daar aan niet .inder dan 55 Waddinxveense inwoners, die in Goudse ziekenhui zen worden verpleegd, een doosje met zes sinaasappelen ter gelegen heid van de geboorte van een Oranje telg, namens het gemeentebestuur te gaan aanbieden. Het werd door de Waddinxveense zieken bijzonder op prijs gesteld, dat er op deze feestelij ke dag aan hen werd gedacht. Ver pleegden uit andere gemeenten wa ren jaloers op de Waddinxveense pa tiënten, die zoveel aandacht kregen. Ook de leiding van de ziekenhuizen stelde het gebaar bijzonder op prijs. Model E.E.G. Nu ook met voorveriug BOSKOOP John Hoogendoom uit Waddinxveen behoort tot de 38 leerlingen van de Chr. Lagere Tuin bouwschool te Boskoop, die vorige week tijdens een openbare eindles uit handen van directeur A. H. Kruit het diploma ontvingen. Vjjf kandi daten waren afgewezen. De eindles in de school werd bijge woond door ongeveer 150 genodigden. De officiële eindles werd gegeven door de heer N. van Naarden, leraar aan de school. Aan het slot van de bijeenkomst sprak Bert Westmaas namens de ge diplomeerde leerlingen een woord dank aan de leerkrachten. De marktreclamecommissie wil de ze zesde verjaardag niet onopge merkt voorbij laten gaan. Vrijdag avond van zeven tot negen uur zullen Voorwaarts en Concordia, de beide Waddinxveense muziekkorpsen op het marktterrein aan de Juliana-van Stolberglaan en op het Koningin- Wilhelminaplein een feestconcert geven. De kramen worden met vlag gen versierd. n enkele minuten tijds na het geboortebericht was het overal op straat een grote drukte, hoewel er geen feestelijkheden waren. Te voet of met auto’s, fietsen en bromfietsen trok men door de gemeente om uiting te geven aan de blijdschap. In het gemeentehuis renden de bo des Hogebrug en De Kok om het hardst de trappen op om de in raadzaal aanwezigen leden van gemeenteraad de blijde tijding brengen. W inkelsluitin g Met negen tegen zes stemmen werd een voorstel, om de verplichte halve dagsluiting van de textielwinkels in Waddinxveen van de woensdagmid dag naar de maandagochtend te ver schuiven, aanvaard. De heer Ververs (Gem. Belang) be treurde het dat gebleken was, dat er onder de textielwinkels geen eenheid was. De heer Mol (WD) achtte het geen taak van de raad om te bepalen welke dag. Hij was voor een halve dagsluiting, maar wilde de keuze van de dag aan de middenstanders zelf overlaten. Hij vond het bovendien beneden de waardigheid van de raad om zich te bemoeien met een onder ling meningsverschil van winkeliers over deze sluiting. De heer Huizer (Herv. Groep) wilde volledige vrij heid. De burgemeester en wethouder Lips verdedigden het voorstel en stelden, dat het gemeentebestuur ver antwoordelijk is voor de uitvoering van de winkelsluitingswet. Tegen waren de heren Huizer, Kroes, Mol, Mulder, Pille en Ververs. Lieht in duisternis Bij het voorstel inzake openbare verlichting vroegen de meeste raads leden de verlichting van het wandel pad langs de Kanaaldijk goedkoper dan voor 8000 of in het geheel niet uit te voeren. B W. zegden toe dit onderdeel nader te bestuderen en naar een goedkopere oplossing te zoe ken. Het plan om bij het raadhuis een plein en parkeerruimte te maken in verband met de toekomstplannen voor het Brugcentrum kon geen ge nade vinden in de ogen van de heren Huizer en Mulder. De heer Huizer zeide opnieuw niet te geloven in de realisering van het Brugcentrum, omdat de grondkosten veel te hoog gaan worden. Hij had becijferd dat dit tenminste 370 per vierkante me ter zou zijn. De heer Van Gent (PvdA) vroeg of het college er aan had gedacht, dat ook reeds gevestigde bedrijven een aandeel zoudendragen in de verbe teringen, die ook in hun belang in het Brugcentrum tot stand worden ge bracht. De voorzitter antwoordde hierop, dat een baatbelasting in stu die is. Zonder hoofdelijke stemming gin gen de raadsleden met alle andere voorstellen akkoord, o.a. aankoop van leermiddelen voor de Jan Ligt- hartschool, bijdrage in de kosten van voorbereiding van een landschaps plan, uitbreiding van de Prinses Wil- helminaschool en verkoop van grond in het plan Oranjelaan. Singels te disp Bij de rondvraag drong de heer Ververs aan op betere parkeervoor zieningen in de omgeving van de Dorpsstraat. De heer v.d. Roovaart (CHU) vroeg of het waar was, dat sommige singels in de nieuwe wijk twee tot drie meter diep zouden zijn. De laatste tijd waren er nogal wat kinderen te water geraakt en hij vreesde ongelukken. In dit verband pleitte hij ook voor een vervroeging van de leeftijd bij het schoolzwem men. Burgemeester Van der Hooft ant woordde, dat de singels over het al gemeen maximaal één meter diep zijn. Volgens hem was er maar een plekje dieper in verband met de vis stand. Niettemin zegde hij een onder zoek toe. Afval naar mijnen^? Bij de behandeling van het voor stel om voor 20.810 ruim tiendui zend vierkante meter grond aan de Middelburgse weg aan te kopen ter uitbreiding van de vuilstortplaats, deelde de voorzitter mede, dat in pro vinciaal verband studie wordt ge maakt van vuilverbrandingsinstalla ties. Maar inmiddels gaan ook stem men op om de mijnen, die worden gesloten, te gaan opvullen met afval. Tenslotte krijgen ook de spoorwegen veel materiaal vrij door het steeds minder wordende kolentransport. Hetzelfde geldt voor de binnenvaart Aan de heer Noorlander ontlokte een en ander de opmerking, dat het mijngebied over enkele honderden jaren dan interessant moet zijn voor geologen, die dan uit de vuilrestan- ten in de mijnen nadere gegevens kunnen verzamelen over onze be schaving. Bij de aankoop van een woning aan de Kerkweg voor 12.000 bleek het koopbedrag uit twee factoren te zijn opgebouwd, nl. de werkelijke koopsom van 7000 en een vergoe ding aan de eigenaar/bewoner als een toeslag in de veel hogere huur van een andere woning, die hij moet gaan betrekken. Zij huidige woning moet worden afgebroken in verband met andere bouwplannen ter plaatse. WADDINXVEEN De vergadering van de Waddinxveense gemeenteraad is vorige week donderdagavond, mede als gevolg van de feestelijke gebeurte nis in het prinselijk gezin in een gezellige sfeer verlopen. Weliswaar werd er QVer diverse agendastukken van gedachten gewisseld en in enkele gevallen Gedecoreerden/ Wel greep burgemeester Van dt£r Hooft de gelegenheid aan om de g£e- ondcn raadsleden niet met de voorstellen van B W. akkoord gaan. dat het werken met open begroting met goed bekende staande aanne mers de gemeente goedkoper uitkomt. Humanistisch thuisfront Bij de bespreking van enkele sub sidies gaf het voorstel van de finan ciële commissie om de subsidies aan de kerkelijke militaire tehuizen van 50 op 100 te brengen en aan de te huizen van het Humantistisch Thuis front van 5 op 50 stof tot discus sie. De heer H. Huizer (Herv. Groep) verklaarde zich een fel tegenstander van de subsidie aan het Humanis tisch Thuisfront, omdat in die tehui zen de militairen wordt geleerd, dat er geen God bestaat. De heer Noor- dam (AR) vroeg zich af of de verde ling wel in overeenstemming was met het aantal tehuizen van de ver schillende groeperingen. Naar aan leiding daarvan suggereerde de bur gemeester de subsidie voor het Hu mantistisch Thuisfront eventueel tot 30 te verhogen als het voorstel tot 50 het in de raad niet zo kunnen halen. Een voorstel van de heer Huizer om de door hem gewraakte subsidie in het geheel af te voeren werd met drie stemmen voor (heren Huizer, Mulder en Noorlander) en twaalf te gen, verworpen. Even was er bij deze stemming verwarring, toen de heer Mulder „tegen” zei in plaats van „voor” en de heer Van Schaik, die kennelijk met zijn gedachten elders was, vroeg wat hij moest zeggen. De heer Noordam maakte van bur gemeester’ suggestie een voorstel, maar dit kreeg geen steun van de rest van de raadsleden. Tenslotte werd door de financiële commissie aanbevolen, aanvaard met elf tegen vier stemmen (tegen de heren Huizer, Noordam, Noorlander, en Mulder) Vlaggen en wimpels Ondertussen werden in Waddinx veen aan de ouders van twee babies, die op dezelfde dag als het prinsje werden geboren, namens het college van B. W. vlaggen met wimpels aangeboden. Het waren de ouders Gerhard Roelof Jan van Laar, Von- dellaan 43, die op donderdagochtend om kwart voor vijf werd geboren en van Marie Louise van der Graaf, WADDINXV/eeN Het bestuur van de Stichting Rooms Katholieke Kleuterscholen^ in Waddinxveen heeft besloten aan de nieuwe in aanbouw zijnde kleuterschool de naam van de pas geboren (prins van Oranje te ver binden. i meentenaren op het plein toe te spre ken en de betekenis van geboorte van een prins nog eens extra tf£ on derstrepen. Voorts wenste hij An het openbaar nog eens de hey'en De Knegt en Bezoen van Concordia ge luk, die dezelfde ochtend v/oor hun vele werk o.a. voor ConcoiMia een Koninklijke onderscheiding hadden mogen ontvangen. Op verzoek van de heer Van der Hooft sp/eelde Voor waarts voor de twee gedecoreerden het ’’Lang zal ze leven”, Met het zingen van het Wilhelmus door de aanwezigen wverd de feest viering op het Kon. w/ilhelminaplein voortijdig besloten. WADDINXVEEN Het Streek plan Rijn en Gou.we, waarover we onlangs uitvoerig .m onze krant pu bliceerde, zal tijdeAis de op 18 mei te houden vergadering van de gemeen teraad, worden b ehandeld. te®

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3