Recreatieschap zit niet stil OORLOGSDODEN STIL HERDACHT mtepieuRkunst Ds. Molenaar vertrekt P.Hoogendoorn Grote verbeteringen gerealiseerd (en op til) langs Rottemeren lrj0lweaZï6ujLlalu.3Zl2l IWONINGINRICHTINGI SJAAK - SNACCAR Kaashandel meisje DE GROENE DUIVELS Aantrekkelijke cadeaux voor moeder postpapier Vuilophaaldienst Moeder en zoon verward Tentoonstelling wandeldecoraties Bibliotheek heden in gebruik genomen Recreatieschap ’Rottemeren’ houdt excursie Zevenhuizen krijgt er 100 nummers bij De telefooncentrale van Zevenhui zen (kengetal 01802) wordt op 22 mei as. uitgebreid met honderd nummers, zo deelt de telefoondienst in het dis trict Rotterdam ons mede. Moederdag- geschenk Vakantiebonnen Aanrijding 4 mei WoMcLwatle, Gouwenieuws burgerli jkestand' Eerste Pinksterdag Boekhandel Veldwijk Wat zal moeder daar blij mee zijn Tweede Pinksterdag Afscheid van mevr. Kelderman Van 16 tot 20 mei Gecompliceerde botsing op Kerkweg Leerlingen hesen de Europavlag Cum lande Kapellevliegers Pagina DE KERKEN NODIGEN DOKTERSDIENSTEN D. POLDERMAN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - Donderdag 11 mei 1967 een 1e Pinksterdag zijn wij gesloten. 2e Pinksterdag normaal geopend. GEVRAAGD: ROBIN MOORE voor de huishouding Vonk Kleiweg 63 - GOUDA - Telefoon 2288 WADDINXVEEN Kerkweg 145 Waddinxveen telefoon 01828-2620 Ook voor de kinderen, die iets leuks voor mamma willen kopen. Wij repareren vakkundig en snel de motor van uw stofzuiger en defecte autodynamo’s. als zij op Moederdag zo’n mooie doos krijgt, die bij VELDWIJK in de etalage staat. Een strijd zonder genade De geheime commando’s in de oerwou den van Vietnam, geb. 10, Gedenkt wie eens gevallen zijn. Gedenkt wie eenzaam achter bleven; Voor wie de meimaand is verweven Met een herinnering aan pijn. Bewaart, wat ik u bidden mag, De lieve vrede - dag na dag! Wilt voor die Zaak uw leven geven Staat niet alleen bij vroeger stil; Werkt voor vandaag, om vredes wil. Opdat in ons de doden leven echtpaar Molenaar, dat in en door de oorlog een zoon verloor bij de ge denknaald op de stoet. Verschillende deputaties legden kransen en bloe men aan de voet van de zuil. Terwijl padvinders de ruimte rond het mo nument afzetten, stelden zich Concor dia en het koor Vox Jubilans op. De muziek en het gezongene werden in alle stilte beluisterd. WADDINXVEEN Ned. herv.kerk - 9.30 uur: ds. J. Ver welius. Chr. Afgesch. Gem. - 10 uur: ds. A. P. Verloop Overige kerken - geen dienst Waddinxveen - E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, telefoon (01828) 2078. Zevenhuizen - J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, Telefoon (01892) 2500. MOERKAPELLE Ned. herv. kerk - 9 uur: ds. J. van Wier, Nieuwerkerk aan den IJssel. Geref. Gem. - 9.30 uur: ds. C. Mole naar (afscheid). ZEVENHUIZEN geen diensten ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE In de week na Pinksteren zal het huisvuil als volgt worden opgehaald: in Zevenhuizen op dinsdag en don derdag; in Moerkapelle op woensdag en vrijdag. WADDINXVEEN Bij vergissing werd in onze krant van vorige week gesproken van het permanente roomskatholieke kleuterschooltje in de Vondelwijk als de nieuwe Prins Willem-Alexanderschool. Dit school tje zal echter Prinses-Beatrixschool gaan heten, de houten noodschool aan het Koningin Wilhelminaplein krijgt de naam van het kleine prinsje. ENGROS EN DETAIL Bredeweg 3 Moerkapelle tel. 01793-376 Specialist in Goudse volvette kaas. Kazen van 4 5 kg. 3,70 per kg. Franco huis. Ook telefonisch bestellen. NEELEMAN - Kerkweg 183, Waddinxveen, telefoon 2303 Henegouwerweg 2 Waddinxveen Comfort De nu aangebrachte verbeteringen bieden ongekend comfort aan dege nen die al langer gebruik maken van de bijzonder fraaie nieuwe camping aan de Rotte. Ook de Zevenhuizena ren die een wandeling naar de Rotte willen maken ondervinden nu geen moeilijkheden meer. Een andere verbetering, waarvan al druk en dankbaar gebruik wordt gemaakt is het nieuwe rijwielpad langs de oostelijke oever van de Rot- ZEVENHUIZEN Ned. herv. kerk - 10 uur: ds. L. A. Klootwijk, legerpredikant Ede en 17 •uur: ds. L. Lagerweij, Den Haag. Kapel Rotte - 10 uur: eerwaarde heer J. Hoogendoom, Vlaardingen. Geref. kerk - 9.30 uur: ds. J. Bos en 18.30 uur:. Ver. Vrftz. Herv. - 18.30 uur: ds. H. H van Hylckema Vlieg, Maasdijk. WADDINXVEEN Ondertrouwd: B. F. Boonstoppel en J. van der Ham; N. Rus en H. A. Voorhout. Geboren: Leendert Hendrik Jan, z.v. L. H. J. de Mik en E. W. Oosterom; Jan Leendert, z.v. P. Anker en D. P. Groen; Jolanda, d.v. F. E. Slootweg en B. U. Stolk; Wieger Michiel, d.v. t. de Jong en S. G. van Halsema; Marie Louise, d.v. M. van der Graaf en L. H. C. Uijterlinde; Robin Jan Jacob, z.v. G. J. de Graaf en B. G. Werdekker; Gerard, z.v. P. van der Vaart en K. Boom. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN: Gevonden: rood met wit kinderfietsje bril met speciale glazen. Verloren: gouden broche, zwarte da- meshandschoenen, losse sleutel Ronis A4ex, rijbewijs-kentekenbewijs, rose oorbel, portefeuille met inhoud, paar rolschaatsen, blauwe step. Hans Geel, onderwijzer aan de christelijke landbouwhuishoudschool De Rank, schreef dit sonnet ter gele genheid van de nationale herdenking van de gevallenen en las het voor tij dens de korte plechtigheid waarmee Waddinxveen dit jaar zijn oorlogsdo den eerde. Het was, vorige week woensdag, een stralende voorjaarsdag die daar om des te meer aan de meidagen van het eerste en het laatste oorlogsjaar deden denken. Gedurende drie kwar tier herleefden in veler gedachten de vele, vele slachtoffers die vijf ja- ren onmenselijkheid eiste. Met het fanfarecorps Concordia voorop trok een lange, stille stoet mensén van het raadhuis naar het monument op het Stationsplein. Voorop de burgemeester, de wethou ders en vele raadsleden. Op het plein had zich een compacte massa belang stellenden, onder wie veel jongeren, verzameld. Als elk jaar wachtte het MOERKAPELLE De Gereformeerde Gemeente van Moerkapelle neemt op tweede pinksterdag afscheid van zjjn predikant, ds. C. Molenaar, die een beroep heeft aangenomen naar Amsterdam-Noord. In het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente wordt maandagmorgen een speciale afscheidsdienst gehouden. Aanvang half negen. Ds. Molenaar doet op woensdag 17 mei zijn intrede in zijn nieuwe gemeen te. Dat gebeurt tijdens een avonddienst. Vooraf - ’s middags - wordt Moerka- pelle’s voormalige predikant bevestigd door ds. A. Elshout uit Scheveningen. Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. J. Verwelius en 18.30 uur: ds. J. R. Cu- perus Herv. wijkgeb. - 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus en 18.30 uur: ds. T. van ’t Veld. Bethel - 9.30 uur: ds. T. van ’t Veld en 17 uur: ds. J. Verwelius. Ev. Molukse kerk - 11.30 uur: ds. P. Fader. Herv. Immanuëlkerk - 9.30 uur: dr. A. van Haarlem en 19 uur: ds. H. M. Cnossen, Amsterdam (jeugddienst). Geref. kerk - 9 en 10.30 uur: ds J. Snoey en 18.30 uur: ds. B. Koekkoek. Remonstr. kerk - 10 uur: ds. A. Hoff Visscher, Vught. Chr. Afgesch. Gem - 9.30 en 17 uur: ds. A.P. Verloop. Woensdag 17 mei geen dienst. Jehova’s Getuigen - zondag 15.30 en 16.30 uur: openbare toespraak en wachttorenstudie, donderdag 19.30 en 20.30 uur: bedieningsschool en dienst vergadering. R.K. kerk St. Victor - zondag 7, 9, 11 en 15 uur, donderdag 20 uur, zater dag 9 uur, maandag, dinsdag, woens dag en vrijdag 7.45 uur: Heilige Mis. St. Petrus - zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur, dinsdag 7.45 uur, donderdag 20 uur en zaterdag 9 uur: Heilige Mis. MOERKAPELLE Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. A. Boertje en 18.30 uur: ds. J. Enkelaar, Sluipwijk. Geref. Gem. - 9.30 en 18.30 uur: ds. C. Molenaar. Willen wij stil zjjn voor een korte tijd, Vol eerbied onze bloemen leggen En het vandaag de kind’ren zeggen: „De vrjjheid is gegroeid uit strjjd WADDINXVEEN In verband met vertrek naar Middelburg heeft de oudercommissie van de Theo Thijssenschool afscheid genomen van mevrouw Kelderman, die verschei dene jaren deel heeft uitgemaakt van deze commissie en o.m. fungeerde als penningmeesteresse. De voorzitter, de heer A. P. de Graaf noemde haar een bijzonder actief commissie lid en beschouwde haar als de motor van de commissie, die bij vele activi teiten altijd een zeer werkzaam aan deel had. Een fraaie glazen vaas ver tolkte de dank van de overige leden van de oudercommissie. Namens het gemeentebestuur werden mevrouw Kelderman, die ook zitting had in de Ouderraad, bloemen aangeboden. WADDINXVEEN Gistermiddag omstreeks vijf uur gebeurde op de Kerkweg nabjj de Passage een ge compliceerd ongeluk, waarbjj de bromfietser M .D. Koster uit Wad dinxveen een hoofdwond en zware hersenschudding opliep. De eerste fase van hét ongeluk ontstond toe de 9-jarige Jan van Kleef de Kerkweg overstak en daar bij werd aangereden door een brom fiets, bestuur door de heer N. v.d. Sluis uit Waddinxveen. Zij kwa men te vallen, maar liepen daarbij nagenoeg geen lichamelijk letsel op. Vrijwel op hetzelfde ogenblik kwam ook de tweede bromfietser de heer Koster aanrijden. Hij kon de op straat liggende bromfiets niet meer ontwijken. Door de klap van de bot sing werd hij van zijn bromfiets ge slingerd en kwam met een smak op het wegdek terecht. Hij werd naar een Goudse ziekenhuis vervoerd. De Rijkspolitie te Waddinxveen verzoekt getuigen, die nadere inlich tingen over dit ongeval zouden kun nen geven, zich te willen melden bij het politiebureau Kerkweg of telefo nisch onder nummer 3000. Minuten Na de klaroenstoten van de trom pettist en het ontsteken van de vuren in de kelken op de achterwand van het monument was het twee minuten doodstil op het plein. De afzetting van de Kerkweg bevorderde de rust nog. De heer Geel droeg daarna zijn ge dicht voor. Vox Jubilans zong nog enkele liederen, waarna de samen komst werd besloten met twee cou pletten uit het Wilhelmus, dat door velen werd meegezongen. WADDINXVEEN Europadag 1967 is in Waddinxveen weer op de zelfde manier ’gevierd’ als voor gaande jaren. Op het pleintje voor het gemeentehuis kwamen dinsdag morgen vier man sterke deputaties van de Waddinxveense lagere scho len, de beide ulo’s en de huishoud school bjjeen voor het hjjsen van de Europavlag en de dundoeken van alle lidstaten van de Europese Ge meenschap. Burgemeester C. A. van der Hooft wees in een korte toespraak op het grote belang van de EEG voor de toekomst van de jeugd. Ook de sa menwerking tussen staten is van erg groot gewicht, aldus de burgemeester, die echter van mening was dat het samengaan niet zou moeten beteke nen het verloren gaan van nationale gevoelens. Na het hijsen van de vlaggen zon gen de leerlingen twee coupletten van het Wilhelmus. Vervolgens werd in de raadzaal van het gemeentehuis een glas limonade gedronken. Bij alle Waddinxveense scholen heeft dinsdag de groen-witte Europa vlag uitgehangen. WADDINXVEEN Zeven deel neemsters aan de cursus ’stofversie- ring’ die deze winter door mevrouw A. Han-Schooneveldt uit Waddinx veen werd gegeven, zullen tussen 16 en 20 mei werk exposeren in het ex- positiezaaltje van Boekhandel Veld wijk. De expositie omvat wandkleden en collageas, die een deel vormen van het werk dat tijdens de tien lessen van de cursus tot stand kwam. De collages dienden in de cursus als oe fening voor vormgeving, kleur- en vlakverdeling. De cursus stofversiering beoogt mensen zonder artistieke vooroplei ding door de toegepaste techniek en de ’keuze van onderwerpen met de toepassing van vormen kleur in wanddecoraties vertrouwd te maken. Mevrouw Han zal de cursus in de '"'mende wintermaanden herhalen. WADDINXVEEN Het damesze- vental van De Gouwe heeft tijdens twee toernooien in het Haagse Zui- derparkbad, een verwarmd open- luchtbad, bijzonder magere resulta ten geboekt. Beide keren eindigden de Waddinxveense dames geheel on deraan nadat ze drie keer achtereen klop hadden gekregen. Ter veront schuldiging kan worden aangevoerd dat de ploeg verre van compleet was en daardoor niet in staat een grote rol te spelen. Het toernooi van SNA leverde voor De Gouwe de volgende uitslagen op: SNA-De Gouwe 4-1, De Gouwe-DWR 0-3 en DVZ 3-De Gouwe 9-1. De uit slagen van het toernooi van CWP waren: De Gouwe-De Zijl 0-1, SNA- De Gouwe 2-0 en CWP-De Gouwe 4-2. De vriendschappelijke wedstrijd die het eerste herenteam tegen het Haagse SNA speelde is voor de Wad- dinxveners in een glorieuze overwin ning geëindigd. De uitslag was 15-3. De trainingstijden van De Gouwe voor de zomer luiden als volgt: Jongens en meisjes: maandag van 19.15 tot 19.45 uur; ’dames en heren: maandag van 20 tot 21 uur. De trainingen worden geleid door de heer H. Boers en mej. N. Rietveld. De eerste wedstrijden voor de zo mercompetitie zijn vastgesteld. De Gouwe I (heren) ontmoet op dinsdag 16 mei UZSC uit Utrecht, dat verle den jaar degradeerde uit de eerste klas. De wedstrijd heeft plaats in het bad Den Hommel in Utrecht. Het tweede herenteam moet vrij dag 19 mei de strijd aanbinden tegen ’t Gooi 2. Tegen dit team werden vo rig jaar twee beslissingswedstrijden gespeeld voor het kampioensschap. De laatste verloor De Gouwe. De nu vastgestelde wedstrijd wordt in Bus- sum gespeeld. MOERKAPELLE Met 237 dui ven nam ’Kapellevliegers’ zaterdag deel aan de wedvlucht vanuit Quie- vrain over 192 km. De dieren werden om 8.20 uur gelost. Aankomst eerste duif om 10.17 uur, de laatste om 10.45 uur. De gemiddelde snelheid varieer de van 1325 tot 1594 per minuut. De prijzen werden behaald door: J. v.d. Linde 1, 2, 3, 20, 21, 43, 53, Jac. Duivestein 4, 6, 8, 15, 39, 45, W. Meijer 5, 9, 12 38 T. Lamens 7 25, 42 W. de Knecht 10, 11, 35, 45, 46, 49, C. Zweere 13, 23, 24, W. Koole 16, 41, 56, 58, 59. WADDINXVEEN De nieuwe lees zaal en bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan is thans voltooid en zou hedenmiddag omstreeks vier uur door de aannemer, de fa. De Joode uit Moordrecht aan het bestuur van de Christelijke Openbare Uitleen- bibliotheek worden overgedragen. De bibliotheek is al ingericht en zal dus ook meteen voor de leesliefhebbers in gebruik komen. ZEVENHUIZEN Geboren: Klaas Marcel z.v. C. Mar kus en M. Drost; Maria Cornelia, d.v. C. Markus en M. Drost; Petra Jolan da, d.v. W. Voskuilen en A. G. Ha- goort. Ondertrouwd: Dirk de Jong en Jaco- mjjntje Margaretha den Toom; An dreas Eduard Hagen en Adriana Eli zabeth Kouwenhoven; Edward Ru dolf Kuif en Geertruida Johanna Hoogeveen. MOERKAPELLE Geboren: Willem Jan, z.v. W. van der Vlist en M. A. C. van Veen; Maria Johanna, d.v. P. Verweij en J. Snij ders. Overleden: Pieternella Van Rheenen, ev. A. Verschoor, 54 jaar. ZEVENHUIZEN Het recreatieschap Rottemeren zit niet bepaald stil. De laatste tijd vooral hebben zich grote veranderingen voltrokken in het gebied van de Rotte. De jongste wijziging is de reconstructie van de Tweemanspol- derweg, die van de Zevenhuizense dorpskom loopt naar de Rottemeren. Verkeerde de weg nog geen twee maanden geleden in abominale staat en moesten de gasten op de Boomfeestdag van 22 maart nog de schapen van de ’rijbaan’ jagen, nu is er in zeer kortetijdeenbijzonder fraai fietspad aange legd dat de situatie grond ten goede heeft gewijzigd. Het project vergde 50.000. De slechte staat van onderhoud waarin de Tweemanspolderweg de laatste jaren verkeerde was het ge volg van het feit dat hij eigendom was van de polder. Omdat de weg niet meer de functie van polderweg ver vulde werd aan het onderhoud vrij wel niets meer gedaan. Bij ongunsti ge weersomstandigheden waren de Rottemeren voor de Zevenhuizenaren dan ook bijkans onbereikbaar. In het kader van de recreatieplan- nen nam het schap de polder over, waardoor de reconstructie spoedig een feit kon worden. In de toekomst zal ten noorden van de nu aangeleg de weg, dat bedoeld is als rijwielpad, een bredere parallelroute worden aangelegd voor gemotoriseerd ver keer. WADDINXVEEN De heer B. Oosterom uit Waddinxveen is on langs aan de rijksuniversiteit van Utrecht cum laude geslaagd voor het kandidaatsexamen theologie. ZEVENHUIZEN De leden van het dagelijks en van het algemeen bestuur van het recreatieschap Rotte meren en de raadsleden van de ge meenten Rotterdam, Bleiswjjk, Berg- schenhoek en Zevenhuizen maken op donderdag 29 juni as. een excussie naar het recreatiegebied. De tocht begint en eindigt bij de uitspanning De Roerdomp aan de Rotte in Zeven huizen. Daar zal het gezelschap zich ’S middags omstreeks één uur op een boot begeven. De leiding berust bij de voorzitster van het schap, mevrouw mr. Chr. de Ruijter-de Zeeuw, lid van gedepu teerde staten van Zuid-Holland. Gedurende de ochtend van dezelf de dag zal het dagelijks bestuur van het recreatieschap in de raadzaal van het Zevenhuizense gemeentehuis bij eenkomen. Dit college is als volgst samengesteld: mevr. De Ruijter- de Zeeuw, R. Langerak (wethouder R terdam), J. Bakker, A. van Gent en A. van ’t Verlaat, burgemeesters van respectievelijk Bleiswijk, Berg- schenhoek en Zevenhuizen. Toege voegd zijn mr. H. Keuzenkamp als secretaris en drs. D. F. Stomebrink als penningmeester. Bij van der Heiden slaagt U altijd voor een Komt U maar eens kijken. Alle kado’s worden bijzonder leuk ingepakt. ZUIDKADE 1 MOERKAPELLE Werknemers, werkzaam in de landbouw, kunnen tot en met zaterdag 13 mei hun va kantiebonnen inleveren bij de heer C. P. Cammeraat, Jonkheer van der Welstraat 28, Moerkapelle. MOERKAPELLE Doordat de reminstallatie niet goed functioneer de is de heer A. L. uit Bleiswijk ver leden week tegen het woonhuis van de famihe J.V. aan de Zijde gebotst. De auto en de gevel werden beide zwaar beschadigd. De bestuurder liep lichte verwondingen op. te op Zevenhuizen’s grondgebied. In de komende maanden zal wor den gewerkt aan de verbetering van de weg langs de Rotte van de buurt schap Oud Verlaat af. Thans is de weg van Oud Verlaat naar de schut sluis Hennipsloot-Rotte over onge veer twee kilometer onberijdbaar voor auto’s. Ook dit weggedeelte is van de pol der overgenomen. In afwachting van de definitieve maatregelen zullen in de komende weken reeds provisori sche voorzieningen worden getroffen, waardoor de ontspanningsgelegen- heid Voorthuizen weer kan worden bereikt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 13