Eerste spade Prins voor Willem-Alexander tunnel getuigen Soest 25 jaar van dienst bij Kempkes m Zevenhuizen werkt films 5de klassers Prins Bernhard brengt bezoek op 12 juli zagen aan vier grote opjecten voortzetten moet nog een plan voor bouwrijpmaking van de gronden in het nieuwe plan ten westen van de Dorpsstraat worden ontworpen en uitgevoerd. Nu de Zuidplas vol is, wordt al het mogelijke gedaan de vier hectaren grond in de Eendragts- polder die kortgeleden werden aange kocht zo snel mogelijk in exploitatie te brengen. Rijkspolitie zoekt Voorjaar in de Prunusstraat o I Ereburger W addinxveen na zes jaar weer m Centrale Verwarming WIM VAN BEEK Afhalen van plaat ’Asaf Beneoming hoofd Zelfbescherming Gouden jubilaris bij melkhandel Kool Beatavond Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen A" J A I bewoonde huizen Jeugdnatuurwacht Specialist voor Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. il Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). S&gfc - ill iii ■!W- Éiiillll liSti gili 22e JAARGANG - Nr. 1133 HERENWEG 100 WILNIS TELEFOON 02979 - 1586 In één week klaar Financiering mogelijk. Vraagt vrijblijvend offerte. Het nieuwe voorjaar installeert zich op duizend-en-een manieren. Ze doet het door vrolijke lammetjes in de frisgroene wei, door een teer veu lentje, dat angstig-dicht bij zijn moe der blijft. Of door kleine donzige eendjes in de sloten en singels. Door kwakende kikkers en grote slierten kikkerdril. Door de huisvrouw, die weer op (schoonmaak) drift raakt. Of Bouwrijp 3. Om de woningbouw te kunnen WOENSDAG SMEI 1967 Of - zoals op deze foto van Sjaak Noteboom - door het barsten van de knoppen van tientallen prunussen in de Prunusstraat. Een weelde voor de bewoners, die er maar enkele dagen van mogen genieten. De lentefee to verde de kleine straat om in een rose- rode zee. Een feest voor het oog, een voorrecht om er te mogen wonen. Sportvelden 2. Voor het sportveldencomplex ten oosten van de Leliestraat zijn alle goedkeuringen binnen. De dienst van gemeentewerken is gereed met de voorbereidingen voor een openbare aanbesteding die nu op dinsdag 23 mei zal plaatshebben. Een belangrijk deel van de werkzaamheden wordt nog dit jaar voltooid. Weg 4. Door het recreatieschap Rotteme- ren is een begin gemaakt met de re constructie van de bijzonder slechte Tweemanspolderweg. Met de uitvoe ring van het werk, waar 50.000 mee gemoeid is, zal het recreatiege- I bied gemakkelijk bereikbaar worden. I Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. WADDINXVEEN De Rijkspoli tie van Waddinxveen verzoekt perso nen, die getuige zijn geweest van het ongeluk op de Kerkweg ter hoogte van het politiebureau, dat maandag middag omstreeks vier uur plaats had en waarbjj de zestienjarige Ger rit Kool ernstig werd gewond, zich met het groepsbureau in verbinding te stellen. De grammofoonplaat van de christelijk gemengde zangve reniging Asaf, die door ver- scheidenen op een bon van het Weekblad Hollands Hart is be steld bij Boekhandel van Marie, Dorpsstraat 32, Moer- kapelle kan daar worden afge haald. Voor degenen die niet van de bon gebruik maakten is de langspeelplaat nog in de boek handel en bij de heer P. de Graaff, Wilhelminastraat 6, Moerkapelle te koop. 1 ZEVENHUIZEN Van de vele projecten die B en W van Zevenhui zen in de naaste toekomst wensen te realiseren zal een viertal nog dit jaar voltooid. Ze worden genoemd in de uitgebreide nota van aanbieding die de leden van de gemeenteraad by de begroting voor ontvingen. MOERKAPELLE De heer A. Bregman Czn. uit Benthuizen is be noemd tot hoofd Zelfbescherming voor Moerkapelle. De functie was vrijgekomen door het overlijden van de heer H. Chr. Verbeek. Als con tactpersoon zal optreden de heer W. Immerzeel. werking met directie, chefs en colle ga’s zou mogen doorbrengen. Ter herinnering aan het zilveren jubileum kreeg de heer Van Soest een platelen wandbord, waarop in delfts blauw zijn naam, de jaartallen en wat gereedschappen van de fineer- afdeling. De heer Kempkes bood de jubilaris voorts de ’bewuste’ envelop met inhoud aan en een autotocht. Voor mevrouw Van Soest waren er bloemen. WADDINXVEEN Naar wordt verwacht zal Z.K.H. Prins Bernhard maandag 12 juni as. een bezoek bren gen aan de gemeente Waddinxveen en tydens zyn verblijf hier enkele of ficiële handelingen verrichten. Het bezoek van de Prins houdt verband met het feit, dat hij ereburger is van Waddinxveen en het is gebruikelijk dat een ereburger van tyd tot tijd een bezoek brengt aan zijn gemeente.Het ereburgerschap van Prins Bernhard dateert van maart 1961, toen hy Waddinxveen met een werkbezoek vereerde. Bouw 1. Dit jaar zullen net als vorig jaar ongeveer zeventig woningen gereed komen. Dat zijn dertien bejaarden woningen aan de Schoolstraat (reeds voltooid en bewoond), 23 woningwet woningen aan de Aster- en de Gouds bloemstraat, twintig premiewonin- gen aan de Goudsbloemstraat en veertien ongesubsidiëerde, verspreid staande woningen. Zo snel mógelijk wordt gestart met de bouw elf pre- mie-woningen aan de Leliestraat, en? keuzewoningen aan het Begoniaplein en zeven bejaardenwoningen aan de Schoolstraat. Na de realisatie van deze 42 huizen is het uitbreidingsplan Zuidplas nagenoeg volgebouwd. Er is alleen nog grond voor de bouw van één of twee bungalows en voor een bej aardentehuis. WADDINXVEEN De heer L. Blonk uit Waddinxveen zal woens dag 17 mei vijftig jaar werkzaam zijn bij melkhandel G. Kool aan de Sniepweg. De jubilaris zal ’smiddags in café-restaurant Royal op het Ko ningin-Wilhelminaplein tijdens een receptie worden gehuldig. De ontvangst is van vier tot zes uur. WADDINXVEEN Ruim drie honderd kinderen, leerlingen van de vijfde klassen van alle Waddinxveen- se lagere scholen, hebben maandag morgen in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat voor ’t eerst kennis gemaakt met de onlangs op gerichte Jeugdnatuurwacht. De jongens en meisjes kregen twee boeiende natuurfilms te zien, ’’Maar een veenpias” en ’’Avontuur per ka no”, die enthousiast van commentaar werden voorzien door de heer C. H. Voorhoeve, directeur van de Stich ting Natuur en Jeugd. Het gemeente bestuur werd vertegenwoordigd door de heer P.,Bakker van de secretarie. Ook waren aanwezig de heer R. Bür- mann, voorzitter van de Waddinx- veense JNW, en zijn echtgenote,die ook bestuurslid is. Vanwege het grote aantal werden twee voorstellingen gegeven. Installatie Vrjjwel alle leerlingen van de vijf de klassen der lagere scholen zullen lid worden. Op woensdagmiddag 24 mei zal de eerste groep Jeugdnatuur- wachters door burgemeester C. A. van der Hooft worden geïnstalleerd. Alle aspirant-leden behoeven slechts één keer contributie te beta len om voor het leven lid van de Jeugdnatuurwacht te zijn. Voor een gulden krijgen zij een lidmaatschaps- speldje en twee plantjes die meteen voor een wedstrijd zullen moeten worden opgekweekt en verzorgd, ter wijl ze ook meteen worden verzekerd tegen alle eventualiteiten die zich voortvloeiende uit het lidmaatschap zouden kunnen voordoen. WADDINXVEEN Het Jongeren contact Waddinxveen houdt aan staande zaterdag een grote beatavond in het verenieinesvebouw aan dn Per helikopter De Prins der Nederlanden zal op maandag 12 juni per helikopter naar Waddinxveen komen. Voor het lan dingsterrein is de keuze gevallen op het RCV-voetbalveld in de Oranje- wijk, dat langzamerhand een heli- kopterhaven begint te worden na re cente landingen van helikopters in verband met de plaatsing van het ooievaarsnest op de Hervormde Kerk. De verwachting bestaat dat de Prins ongeveer anderhalf uur in Waddinxveen zal kunnen blijven. Hoewel nog geen definitief program ma voor die middag is opgesteld mag worden aangenomen, dat hij enkele handelingen zal verrichten,die verband houden met de ontwikkeling van Waddinxveen. Krotten opblazen Gehoopt wordt dat de hoge gast de eerste spade in de grond zal kunnen steken voor de spoorwegtunnel tus sen Oranjewijk en Groenswaard, die de naam van zijn eerste kleinkind, Prins Willem-AIexander zal dragen. Een andere spectaculaire handeling van Prins Bemhard zal vermoedelijk zijn het doen opblazen van een aantal krotten aan de Kerkweg, die plaats moeten maken voor de bouw van een nieuwe winkelgalerij tegenover de Passage. Het ligt in de bedoeling, dat de genie aan deze explosieve activi teiten van de Prins de nodige bege leiding zal geven. Voor zover valt na te gaan is dit voor het eerst, dat de koninklijke gast zich gaat bezighouden met krot- opruiming en zeker door middel van explosieven. Om de ereburger verder een over zicht te geven van de ontwikkelingen van de laatste zes jaren en van het geen nog moet gaan gebeuren, zal ten gemeentehuize een kleine expositie worden ingericht met maquettes en kaarten. Over wie de Prins op zijn Wad- dinxveense bezoek zal vergezellen en welke gasten die dag nog verder kunnen worden verwacht, is op dit ogenblik nog niets naders bekend. (verschijnt elke donderdag) Weekblad voor Waddinxveen Abonnementen: 2,12 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 6,15 binnen het ver spreidingsgebied en 11,65 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten. WADDINXVEEN Tijdens een korte, sobere bijeenkomst in het di- rectiekantoor van Kempkes Meubel fabrieken NV is maandagmorgen stil gestaan bij het feit dat de heer L. van Soest 25 jaar achtereen in dienst was bij dat bedrjjf. De oorlogsjaren zijn er de oorzaak van dat er bij Kempkes dit jaar maar één jubilaris valt te huldigen. De heer Van Soest trad middenin de oor log (in ’42) in dienst als nachtwaker. Al na acht maanden kwam hij op de fineerafdeling terecht, waar hij tot heden is gebleven, zij het werkzaam op steeds andere afdelingen. De jubilaris, zijn vrouw en zes van de tien kinderen werden toegespro ken door directeur Hk. Kempkes. Van de directie waren ook aanwezig de heren Hb. en A. Kempkes. Verder woonden ook chefs en collega’s van de jubilaris de bijeenkomst bij. Wens De heer Kempkes deed gewag van de verschillende afdelingen waar de heer Van Soest in zijn Kempkes- loopbaan werkzaam was. Hij besloot zijn toespraak met het uitspreken van de wens dat de heer Van Soest de nog resterende jaren tot zijn pen sionering in dezelfde prettige samen door ontluikende boterbloemen of madeliefjes. I WgUJ j tl '1 'it? s - gedurende deze avond de muziek. in Waddinxveen. De beatavond be gint om acht uur. Burgemeester-Trooststraat. De be kende beat en r&b-groep The Flying Jubilaris Van Soest (r.) wordt gelukgewenst door de heer Hk. Kempkes. In het midden me vrouw Van Soest. (Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1