Prijsvraag op Brug ‘67 De Zonnebloem reisde door bloesem - Betuwe 1F hIWB! Weekblad vergt elk jaar 16 ton krantenpapier iW 1 F otograal ’gekiekt4 A u f I de gelukkige winnaar.,.. Geslaagde ziekenreisje Oud Geref. Gem. 40^ Slotavond van Plattelandsvrouwen Drumband Voorwaarts gaat 25p.mnd. 1 Ernstig gewond bij aanrijding op de Kerkweg SB DE BRONZEN ADELAAR Spoorwegtunnel kan ton goedkoper een Gediplomeerd koordirigent naar concours HUUR PIANO'S HUUR Toneelavond voor bejaarden j S|| f 11 I Adri Verhoef Opbrengst Oi Geslaagd WurliTzerI 10.000 kg Pagina 2 I ll I 1 1* Historische roman TARVO OP TAFEL - GEZONDHEID IN HUIS! ALTIJD IN DE ORIGINELE VERPAKKING kb r 1 I i 1 i i f f MENSEN DIE HET-WÉTEN, KIEZEN -jgg- fa. J. van Urk b|0s hoge inruilwaarde voor Uw oude PIANO, HARMO NIUM of ELECTRONISCH ORGEL Vraag folders en inlichtingen over de nieuwe serie 1967/,68 bij de Wurlitzer-importeur goj j Demonstraties Xsr Baronesse Orczy ELECTRONISCHE ORGELS uit 's werelds gróótste ofgel- en pianofabriek' I 4 I 11 1 ■«F F/ - b'b.b 4- WEEKBLAD VOOR WADD1NXVEEN/HOLLANDS HART - Donderdag 11 mei 1967 I i li i I i i i »B'B 1 1 nasi doK<ur UW jl T i U v.a. 1.145.- f J I I anno 1898 Westersingel 42-44 R’dam L taTvo tigheid van de dodenherdenking bij te wonen. De heer Bazen en mejuf frouw Zouthoutmaar legden een bloemstuk bij het monument. Met deze bijeenkomst was tevens het einde gekomen van de goedgeslaagde reis. WADDINXVEEN De zestienja rige Gerrit Kool uit Waddinxveen is maandagmiddag omstreeks vier uur ernstig gewond geraakt bij een aan rijding op de Kerkweg, juist voor de t-kruising met de Julianastraat. Met zware hoofdwonden, een kaakfrac- tuur en een op enkele plaatsen ge broken linkerbeen werd de jongen in de Wassenaarse Ursula-kliniek opge nomen. Voor zyn leven wordt ge vreesd. Het ongeluk gebeurde toen de heer E. A. van D. uit Rotterdam met zijn auto komend van de hefbrug linksaf wilde slaan. De heer Van D. ver klaarde tegenover de rijkspolitie de jongeman op zijn brommer, die ver moedelijk op de Kerkweg reed, niet te hebben gezien. Ook omstanders,die later werden gehoord, konden geen steekhoudende verklaring afleggen. De rijkspolitie is nu op zoek naar ge tuigen, die wel enig houvast kunnen geven omtrent het gebeurde. 'hel. (010) 135025 Diner Omstreeks half vyf ging men aan tafel. Tydens het diner sprak de heer Lamens namens alle aanwezigen zijn dank uit voor de goedverzorgde dag. Een extra complimentje maakte hij mejuffrouw Breedijk voor het vele werk en de goede organisatie. Ook dokter Houweler uit Gouda en wijkzuster De Boer werden be dankt voor hun medische hulp. Na de maaltijd werd de terugreis aanvaard. Vlak voor Waddinxveen overhandig de mejuffrouw van der Starre een fraaie plant aan mejuffrouw Bree- dijk, als dank voor haar goede zor gen. In Waddinxveen aangekomen reed men naar het monument. Hier was een plaats gereserveerd om de plech- KniaiiHiiinn Let wel: WADDINXVEEN De tussen de Oranjewyk en Groenswaard aan te leggen spoorwegtunnel kan ongeveer honderdduizend gulden goedkoper worden door toepassing van een nieuw systeem tijdens de bouw. Dit systeem komt er op neer, dat o.m. de weg te zyner tijd in één geheel in de tunnel zal worden geschoven. Het voorbereiden van de goedko pere bouwmethode heeft wel tot ge volg gehad, dat de aanvang van de bouw enige tijd werd uitgesteld, maar thans mag worden aangenomen, dat over ongeveer anderhalve maand de eerste spade in de grond kan worden gestoken. Louk Wallaart, fotograaf en rechterhand van Sjaak Note- boom, trouwde vorige week in Leiden met Wil van der Voort. Louk, die al heel wat Week- bladfoto’s op zijn naam heeft werd nu vereeuwigd door zijn werkgever. Het jonge paar, dat hierbij door de redactie van het Week blad voor Waddinxveen veel geluk en voorspoed wordt toe gewenst, gaat wonen aan de Busken-Huetlaan in Waddinx veen. WADDINXVEEN De Oud-Ge- reformeerde Gemeente in Waddinx veen houdt in zyn gebouw Zuidkade 158 vanavond een bijeenkomst, die om zeven uur begint. Spreker is de heer Van der Meer uit ’s-Gravenzan- de. MOERKAPELLE - De afdeling Moer- kapelle van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield verleden week een geslaagde slotavond in het Dorpshuis. De presidente mevrouw A. Kadiks-Krijgsman kon naast een groot aantal leden ook enkele spe ciale gasten welkom heten. Hiertoe behoorde de voordrachtskunstenares mejuffrouw Aafje Top uit Amster dam. Deze droeg op boeiende wijze het verhaal „Het jongetje in de grij ze jas” voor. De hoofdpersonen uit dit verhaal van Jean Ross werden aangrijpend tot leven gebracht. Het publiek toonde zijn waardering door een enthousiast applaus. Enkele leden van de vereniging hebben een huis vrouwenorkest gevormd dat deze avond optrad met enkele bekende nummers. ZEVENHUIZEN De heer A. Verhoef uit Zevenhuizen heeft vo rige week met uitmuntende cyfers het diploma koordirektie behaald. Dit examen wordt jaarlyks afgeno men in Amsterdam onder auspiciën van de Nederlandse Dirigenten Or ganisatie. De heer Verhoef die eerste organist is van de Hoflaankerk in Rotterdam moest in Krasnapolsky een prakti sche proef van bekwaamheid afleg gen. De jury bestond uit Toon Vranken, Dr. Maas, lector in de mu ziekwetenschappen aan de Rijksuni versiteit te amsterdam en Jaap Stroomburgh, leraar pedagogiek aan het Amsterdams Conservatorium. Er werd een soort openbare repe titie gehouden. De toekomstige diri genten kregen namelijk twee minu ten voor de aanvang twee verplich te werken, die zij met het aanwezige koor moesten instuderen. Daarnaast was iedere candidaat verplicht de jury twee werken te overleggen, die met eigen koren waren ingestu deerd. Een van deze werken werd door de jury uitgekozen om in het openbaar in te studeren. De eisen die aan de kandidaat-di- rigenten gesteld werden waren zeer zwaar, ook voor het theoretisch ge deelte. Aan het einde van de middag werd de uitslag bekend gemaakt. WADDINXVEEN De drumband van de muziekvereniging Voorwaarts doet zaterdag 13 mei as. mee aan een concours voor drumbands in Zeist. Het toernooi wordt georganiseerd door het tamboer- en trompetter- corps Jonathan. WADDINXVEEN De collecte voor de tbc-sanatoria Sonnevanck en Zonnegloren, die van 13 tot 19 april is gehouden, heeft 780,58 opge bracht. Vorig jaar was de opbrengst 643,85. Vier Waddinxveners, expose ren bij boekhandel Veldwyk werkstukken, die zyn ontstaan tydens hun studie voor het M.O diploma handenarbeid te Mid- deloo bij Amersfoort. Drie van de cursisten zyn als onderwij zer verbonden aan Waddinx- veense lagere scholen, de Wil lem van Oranjeschool en de Klaas de Vriesschool. De vier de cursist, de heer J. Slappen del, is werkzaam bij Kempkes en doet deze studie als vrije tijdsbesteding. De drie onderwijzers, de he ren A. Kleyer, J. Hoekstra en B. Teule hebben de expositie speciaal ingericht om wat meer begrip te kweken voor het vak handvaardigheid, dat naar hun mening door te veel mensen nog als wat knutselen wordt gezien. Zij achten het vak handvaar digheid, vooral voor de kinde ren op de scholen, bijzonder be- langryk voor de ontwikkeling. Het geeft mogelijkheid tot ex pressie, artistieke ontwikkeling en ontwikkeling van het vorm gevoel. De expositie bij Veldwijk is alleszins de moeite van een be zoek waard. Vooral voor de ouders van schoolgaande kin deren en allen die zich voor on derwijs interesseren, omdat zij hier een indruk kunnen krygen tot welke resultaten dit werk kan leiden. De expositie is vry toegankelijk tydens de norma le openingsuren van de win- (Foto Sjaak Noteboom). I met recht van koop v.a. p.mnd. zonder eerste storting van de modellen 1967/’68 te Rotterdam dagelijks van 10-4 uur door onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT op de Wurlitzer-school Enorme sortering Prijzen vanaf 675.- met recht van koop 1 v.a. p.mnd. zonder eerste storting WADDINXVEEN Op het pro gramma van het jaarlijkse uitstapje van De Zonnebloem, stond dit jaar een bloesemtocht door de Betuwe met als einddoel het Ouwehand’s Dierenpark in Rhenen. Woensdagmorgen vertrokken de patiënten met hun begeleiders in een bus van Citosa gevolgd door zeven auto’s. Er werd gereden via Gouda, Schoon hoven over de Lekdijk naar Vianen. Hier werd bij de stuwdam enige tijd gepauzeerd. Hoewel het weer be wolkt was en er zelfs af en toe regen viel, was de stemming prima. Daarna ging de tocht over de Betuwe langs de prachtig bloeiende bomen. Er werd gereden door de kleinste plaats jes, die door hun ligging bijzonder mooi waren om te zien. Deze route viel bij ieder engoed in de smaak. Bij de begraafplaats de Grebbeberg werd een ogenblik ge stopt. In het Ouwehand’s Dierenpark te Rhenen stond al een treintje klaar om de patiënten door het park te rij den. Doordat het nog vroeg in het seizoen was kon iedereen rustig ge nieten van de vele mooie dieren en de prachtige natuur. Het raden van het aantal kilo grammen dat jaarlijks ten behoeve van het Weekblad voor Waddinx veen wordt gebruikt is verscheidene inzenders van de prijsvraag, die we hielden ter gelegenheid van de ten toonstelling Brug ’67, goed gelukt. Toch raadden de meeste inzenders veel te hoog en kwamen zy gemid deld op 19 a 20.000 kilo per jaar. Opvallend was ook dat veel men sen (ook bij de prijswinnaars zijn er) nietafgegronde bedragen invulden, terwijl het - dachten wij - toch dui- WADDINXVEEN Een groot aan tal Waddinxveense bejaarden was vorige week de gast van de afdeling Waddinxveen van de Vereniging voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning in het R.K. Verenigingsgebouw in de Burg. Trooststraat, waar de to neel groep van het gemeenteperso- neel het blijspel ’’Romance rond arti kel 17” voor het voetlicht bracht. Een welkomstwoord werd gespro ken door de presidente van de VVVH mevrouw Haspels-Bijle. De gemeentelijke toneelgroep, die het initiatief tot deze avond had ge nomen, bracht een vlot spel met ver makelijke scenes en een kostelijke ontknoping. Aan het slot van de voorstelling werden de spelers be loond met een langdurig applaus en bloemen voor de dames. Madame la Duchesse keek snel in de goudomrande spiegel dicht bij haar Zij stopte een haarlokje weg, dat onder haar kanten mutsje uitgekomen was en streek haar japon glad. En toen de deuren nogmaals geopend werden en Hector stijf en gewichtig in de opening verscheen, zei madame waardig: „Ga mij maar voor, Hector.” En met het aristocratische hoofd hoog opgeheven, schreed ze achter Hector aan. Nadat haar tante de kamer was uitgegaan, bleef Cry stal zitten op het kleine stoeltje, waarop zij naastde her togin gezeten had. Haar ogen gloeiden nog van het en thousiasme, waarmee zij de oude dame zoeven haarop- offerende en fanatieke ideeën aan het verstand gebracht had. Maar al gauw nam haar opgewektheid af. Langza merhand verdween de kleur van haar wangen en zakte haar hoofd omlaag. Crystal was alleen en nu schaamde zij zich niet voor de tranen, die haar in de ogen sprongen. Al had zij dan zo trots haar besluit tekennen gegeven, natuurlijke draag naar geluk knaagde nu wreed aan haar hart. Zelfs niet aan de tante, die al haarkinderlijkverdriet had gekend, die al haar kindertranen had gedroogd, wou ze tonen wat het haar kostte haar persoonlijkheid en haar hoop op geluk op te offeren aan die allesover heersende gehoorzaamheid aan de wensen van haar va der, aan de verplichtingen van haar naam, haar land en haar rang. Zij had het zo dikwijls gehoord, zo dikwijls, dat haar vader zoveel geleden had voor zijn overtuigingen, hoe hij armoede doorstaan had, terwijl onderwerping aan een Bonaparte hem rijkdommen en eerbewijzen hadden kunnen bezorgen. Maar hij was trouw gebleven aan de Koning. Twintig jaar van ellende had hij zonderbitter- heid, bijna zonder klagen gedragen. En nu die twintig jaren van zelfverlochening eindelijk beloond zouden worden, nu de koning zijn oude rechten had herkregen en zijn trouwe vrienden zover schadeloos gesteld werden als ’s konings schatkist dat toeliet, nu zou het toch wel schromelijk laf en ondankbaar zijn, als zij zijn enig kind haar vader de kans op een betere toekomst zou ontnemen. Zij kon nu eenmaal het rijke huwelijk niét weigeren, dat moest helpen om nieuwe luister en groot- heid aan de oude naam en het oude huis te verlenen. Crystal de Cambray was in Engeland geboren; zij had daar haar hele leven in een kleine provinciestad ge woond. Maar ze was, behalve door haar vader, opge voed door haar tante, de Duchesse douairière d’Agen en die opvoeding was er een van het oude regime geweest. De beginselen bestonden hoofdzakelijk uit onvoorwaar delijke gehoorzaamheid van de kinderen aan de beslui ten van hun ouders betreffende een huwelijk, verering van stand, verplichting aan naam en rang, gehoorzaam heid aan koning en vaderland. Het zou nooit in Crystal’s hoofd opgekomen zijn te menen, dat zij het recht had over haar eigen toekomst te beslissen of van het leven te vragen, wat zij zelf als haar geluk beschouwde. Nu was op het punt op zijn verlangen de stap te doen, die haar voor altijd zou verbinden aan een man, waar zij nooit van zou kunnen houden. Maar zij dacht niet aan verzet; de gedachte aan opstand tegen haar vader kwam niet bij haar op: Crystal de Cambray had Engels bloed in de aderen en dit betekende, dat zij het onherroepelij ke met op elkaar geklemde tanden aanvaardde, ook al deed het pijn. Maar al dacht Crystal er dan niet over zich te verzetten, zij voelde wel degelijk verdriet over iets liefs, iets wat bijna te vaag was om geluk te heten. Ze stond zichzelf de weelde van deze tranenvloed toe er was toch niemand in de buurt, niemand zag haar; zij voelde een stekende pijn in haar hart, terwijl ze haar hoofd tegen het kussen van de stijve, hooggerugde stoel drukte en zij huilde, tot zij dacht dat ze nooit meer zou kunnen huilen. Maar, toen de uitbarsting van verdriet voorbij was, droogde ze dapper haar ogen, maakte het haar voor de spiegel in orde, opende de grote openslaande deuren en stapte de tuin. De tuin was de afgelopen jaren erg verwaarloosd; de heesters waren hoog en houterig geworden, de paden waren met onkruid bedekt, maar het leek wel of er een voorbode van de naderende lente in de lucht was: de kale takken van de bomen begonnen al te zwellen en op de rand van de balustrade, die om het terras liep, zaten vogeltjes, die haar met hun zwarte kraaloogjes brutaal aankeken. (wordt vervolgw WADDINXVEEN Mej. T. Mul der is op 5 mei geslaagd voor het eerste gedeelte van de akte voor het nijverheidsonderwijs. Het examen werd gehouden te Utrecht. 5 delijk is dat drukkers in het alge meen met afgeronde hoeveelheden werken. Het enig juiste antwoord was: Het was de heer J. T. VOORBACH, Sniepweg 51, uit Waddinxveen die als enige precies middenin de roos schoot en die daarmee HONDERD GULDEN verdiende. Vijf boekenbonnen van TIEN GULDEN gingen naar: A. v.d. Starren, Vondellaan 35 Wad dinxveen met 16.050 kg; A. J. Troost, Kerkweg 69 Waddinx veen met 16.250 kg; Mej. L. van Hofwegen, Nassaulaan 30 Waddinxveen met 16.384 kg; P. van Diggele, Tollenslaan 48, Wad dinxveen met 16.380 kg en Mevrouw M. de Lathouder-Baptist, Koningin-Wilhelminasingel 58 Wad dinxveen met 15.6000 kg. Het laatste cijfers hadden meer in zenders ingevuld, waardoor het lot moest beslissen. uw dokter Uw s ^'7' '7^' B

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 2