kapitaalopjecteu in nota ‘Lijst’ van Zevenhuizen voor St. Joseph Afscheid 20 na jaar van kLEREMliMUS W ijk verwarming 3,5 ton duurder Belangrijke verbeteringen- Pauselijk eerbewijs voor voorzitter Van .der Klauw tl f 1.95 Ez. VERMEY, OFFICIEEL ERKEND JUWELIER/HORLOGER hervormde vrouwen leder met koper beslag Weegschaal voor Moeder Toch krijg ik met MOEDERDAG iets van goud Opbrengst 21,25 Amateur-modeshow Aanbesteding sportcomplex Brandweer- wedstrijd Melkexcursie van Ja, elke vrouw iets van goud is mooiblijft mooi FRA-VA-KO’s Gescbenkhuizen E H. J. Egbers 40 jaar bij het onderwijs Ik heb de allerfijnste man M J fel Pagina 3 A A G E N 1 15 -fc Bi WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - Donderdag 11 mei 1967 WADDINXVEEN voor ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE BIOSCOPEN IN GOUDA (Foto Sjaak Noteboom). WWH.'II UWi - - - i RAZEND SNEL REAGEREN, GAS GEVEN EN WEGWEZEN Mr. Opticien CONTACTLENSSPECIALIST Kom voor dit persoonlijk cadeau eens kijken bij: Kerkweg 207, W’veen Telefoon 01828—2495 Eikenlaan, leplaan, W'veen Telefoon 2401 b.g.g., 2184 Drogisterij - Parfumerie A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 HOORTOESTELPRACTICUS Is dat niet geweldig? Zoiets maakt je gelukkig. Zo is mijn man. Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za., zo. en ma. 19 en 21 uur: Jongens, jon gens wat een nacht (14); za. 15, zo. en ma. 15 en 17 uur: Fantómas (14); za. 23 uur: Call-girls in gevaar (21) Schouwburg: do. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21.15 uur, zo. en ma. 15 en 17 uur, di. en wo. 14.30 uur: King Kong (14); zo. en ma. 19 en 21.15 uur, die en wo. 20.15 uur: Satan op hoge hakken (18). Thalia: do. 20.15 uur, za. 19 en 21.15 uur, zo. 15, 17, 19 en 21.15 uur, ma. 15 en 17 uur: Boeing Boeing (14), rr. 20 en 22.15 uur: Het geheime leven van Harvey Orient (14); ma. 19 en 21.15 uur, di. en wo. 20.15 uur: Actieman Harper (18); za., di. en wo. 14.30 uur: Merlin de tovenaar. Woensdag 24 mei: Gespreksavond Jongerencontact (jeugdcriminaliteit), ver.geb. Troost- straat, 20 uur. Vrijdag 26 mei: Jubileum H. J. Egbers (hoofd openb. ulo), hal Prof. Kohnstammschool, 19.45 uur. Dinsdag 16 mei: Slotavond Plattelandsvrouwen, Ho tel Vos, 20 uur. Dinsdag 23 mei: Openbare aanbesteding sportvelden, gemeentehuis. Maandag 15 mei: Afscheid ds. C. Molenaar, kerkgeb. Geref. Gem., 9.30 uur. Woensdag 17 mei: Amateur-modeshow, Dorpshuis, 19.30 uur. Maandag 5 juni: Spreekuur wethouder J. Hoogerdijk (woonruimte- en sociale zaken),raad huis, 19 uur. Zaterdag 27 mei: Waddinxveen’s elftal tegen JAC (Den Ha;g), terrein Be Fair, 19 uur. WADDINXVEEN De kortgele den gehouden collecte voor de samen werkende organisaties op het gebied van de kinderbescherming heeft pre cies duizend gulden opgebracht. Samenkomst Oud-Geref. Gem., Zuid kade 158, 19 uur. Zaterdag 20 mei: Voetbalwedstrijd Waddinxveen.Wad- dinxveen’, terrein Oranjewijk, 19 uur. zolang de voorraad strekt van 22,95 op deze bon ZEVENHUIZEN In de nota van aanbieding bij de begroting van de gemeente Zevenhuizen voor 1967 is een flinke lijst opgenomen van kapi- taalswerken die in 1966 gereed zyn gekomen of onder handen zijn geno men. Ze volgen hieronder. WADDINXVEEN - De Heer H. J. Egbers, hoofd van de Prof. Ph.A. Kohnstamm-ulo, is deze maand veer tig jaar ’verbonden aan het onder wijs’. Ter gelegenheid van dat feit is er op vrijdag 26 mei in de hal van de openbare ulo een huldigingsavond, tijdens welke personeel, collega’s, fa milieleden en gemeentebestuur de ju bilaris zullen gelukwensen. De bij eenkomst begint om kwart voor acht. premie en vrije-sector woningen be tekent dit 3,44 per eenheid. Ieder een kan aan de hand van vorige afre keningen nagaan, hoeveel warmte- eenheden in een vorig stookseizoen werden verbruikt en wat men nu gemiddeld per seizoen zal gaan be talen. In het algemeen varieert het gemiddelde verbruik van warmte van 7400 tot 11.300 eenheden, afhan kelijk of het flats of eengezinswonin gen betreft. cassette met sigaren. De heer T. Ververs, ook bestuurs lid van de woningbouwvereniging Waddinxveen, richtte een meer per soonlijk‘woord tot de heer Van der Klauw. ”Het stemt me tot grote dankbaarheid,” zo zei hij, ’’zulk een veteraan zoveel jaren tot vriend te hebben gehad.” MOERKAPELLE Wegens het grote succes van vorig jaar zal er ook dit jaar een amateur-modeshow wor den gehouden. Deze avond zal wor den gegeven in het Dorpshuis op woensdag 17 mei. In samenwerking met een plaatse lijke textielzaak, in Moerkapelle de firma Bac, geeft een groot modeblad de deelnemende dames de kans een van de prachtige prijzen te winnen De dames moeten een zelfgemaakt kledingstuk tonen. De hoofdprijswin naars komen zaterdag 24 juni uit in de landelijkse finale te Amsterdam. Spits Vooruitlopende op de in het voor uitzicht gestelde rijks- en provinciale subsidies werd begonnen aan de res tauratie van de torenspits van de Ne derlands hervormde kerk. De spits verkeerde in deplorabele toestand, waardoor langer uitstel van de werk zaamheden niet verantwoord was. Door tegenvallers werd een aanvul- lendkrediet nodig. Met de restaura tie zal ongeveer 140.000 gemoeid zijn. Rijk en provincie zullen voor ongeveer de helft subsidiëren. On voorziene omstandigheden voorbe houden zal de kerk omstreeks juli 1967 weer van de vertrouwde ranke spits zijn voorzien. De raadzaal, tevens trouw- en ont vangstzaal werd evenals de burge meesterskamer onderging een gron dige vernieuwing. In juni werd voor de buurtschap Oud Verlaat een nieuwe brandblus- eenheid in gebruik genomen, die de verouderde, onbetrouwbare tweewie lige motorspuit moest vervangen. De bemanning kreeg nieuwe uniformen. ZEVENHUIZEN Het gemeente bestuur van Zevenhuizen houdt op dinsdag 23 mei de openbare aanbe steding van het sportveldencomplex op de gronden tussen de Leliestraat en de Knibbelweg. Het plan omvat de aanleg van twee sportvelden, een parkeerterrein en een trapveld voor de jeugd na school tijd. De bouw van het clubhuis van de voetbalclub Groeneweg, die voor een deel zal plaatshebben in vrije tijd, is niet in het bestek opgenomen. Niet in den lande bekend staande aannemingsbedrijven op het gebied van de aanleg van sportvelden zijn van inschrijving uitgesloten. Kruispunt Het kruispunt Noordeinde-Moer- kapelse Zijde werd gereconstrueerd na de aankoop en de sloop van het pand Noordeinde 28. De weg en de bocht werden verbreed, de verlich ting verbeterd. Hierdoor werd een eind gemaakt aan de gevaarlijke ver keerssituatie, die jaren veel tongen in beweging heeft gebracht. voor - rechts - links - achter- afstand schatten - turen gluren. Vraag het elke automobilist: WAT EEN INSPANNEND GEDOEI 'k Ben daarom blij, dat ik Grit om raad vroeg. Grit (Mr, Opticiên)stelde feilloos vast waar de schoen wrong. Juister gezegddat de glaasjes haperden: mijn brille- glazen korrigeerden onvoldoendeDAT VERMOEIT DUBBEL1 Dank zij Grit, voel ik mij nu fit, (om maar niet te sprekenjover dat - voorbije - vermoeiende turen). De afscheidnemende voorzit ter van de katholieke woning bouwvereniging Sint Joseph, de heer F. van der Klauw, te midden van zyn medebestuurs leden. Van Links naar rechts: A. L. M. Boer (secretaris), Th. J. Janmaat (penningmeester), J. A. van Wijk (commissaris), Th. J. Kok (tweede secretaris), F. van der Klauw (ex-voorzit- ter), Th. J. M. de Lange (bouw kundige), mr. J. J. Bol (voor zitter) en J. Koster (commissa ris). WADDINXVEEN De centrale wijkverwarming in de Vondelwjjk zal voor de gemeente 350.000 meer gaan kosten, dan aanvankelijk was geraamd, waardoor de totale investe ring 1,4 miljoen zal bedragen. In een brief aan de raad zeggen B. en W., dat deze hogere investeringen onder andere een gevolg zijn van kostprijsverhogende factoren van lo nen en materialen, omdat de aan- neemsom was gebaseerd op tot eind 1964 geldende prijzen. Voorts moesten er extra voorzie ningen worden getroffen bijvoor beeld het alsnog afsluitbaar maken van de eengezinswoningen, ging het rentepercentage omhoog en moest nog grond worden aangekocht. De bouw van ketelhuizen en andere ter rein werken werden ook duurder,wat voor een deel is te wijten aan te lage ramingen, o.a. de bouw en afbraak van noodschoorstenen en de bouw van definitieve schoorstenen. Gebaseerd op dit investeringsbe drag is een nieuwe berekening van vaste en variabele kosten gemaakt, waardoor een nieuwe prijs per ver bruikte warmte-eenheid ontstond. Voor de woningwetwoningen komt dit neer op 3 per eenheid en voor de De onderscheiding viel de heer Van der Klauw ten deel bij zijn afscheid als voorzitter van de roomskatholie ke woningbouwvereniging Sint Jo seph. Het afscheid werd een groot scheepse huldiging van een man die ”van oud-Waddinxveen een nieuw Waddinxveen heeft helpen maken.” Onder het grote gezelschap geno digden bevonden zich burgemeester C. A. van der Hooft, de wethouders P. Lips en F. M. van Tol, gemeente secretaris H. Jenné, notaris D. B. van der Most, architecten, aanne mers en deputaties van de woning bouwvereniging Waddinxveen en de christelijke woningbouwvereniging Ons Begin. Donderdag 11 mei: Ierse avond Plattelandsvrouwen, ge ref. ver. geb., 20 uur. Oprichtingsvergadering Arjos, herv. wjjkgeb. Esdoornlaan, 20 uur. Zaterdag 13 mei: Dansavond Jongerencontact, ver.geb Trooststraat, 20 uur Woensdag 17 mei: Receptie L. Blonk (jubileum), Royal KW-plein, 16 uur. Dinsdag 16 mei: Bejaardenmiddag, ver. geb. Troost straat, 14.30 uur Donderdag 18 mei: Raadsvergadering, gemeentehuis, 20 uur. klaar en hebt heel veel werk verzet op allerlei gebied en daarmee heel veel vrienden gemaakt. Wij zijn ge lukkig dat we u op deze dagen een aanbieden met de oorkonde waarop zijn grote erkentelijkheid voor uw verdiensten met zijn handtekening bekrachtigd.” V oorbeeld Burgemeester Van der Hooft noem de de heer Van der Klauw een heel eenvoudig, maar blijmoedig man, die in zijn optreden en omgang met de mensen een voorbeeld is voor allen.” Mensen als de heer Van der Klauw, ”zo zei de burgemeester,” zijn de kurk waarop kerk en maatschappij drijven.” Namens het gemeentebestuur over handigde hij de scheidende woning- bouw-praeses een ets van Har San ders over oud-Waddinxveen. Wethouder Lips, tevens voorzitter van de woningbouwvereniging Wad- dmxveen, sprak ook namens Ons Be gin. Hij gewaagde van goede samen werking gedurende vele jaren, hoe wel hij het betreurde dat de idee van een federatie nog niet haalbaar was gebleken. De zusterverenigingen schonken de heer Van der Klauw een ZEVENHUIZEN Acht en vijftig dames van de Hervormde Vrouwen vereniging van Zevenhuizen en Oud Verlaat hebben verleden week een interessante excursie gemaakt naar Menkens Melkfabrieken in Wasse naar. De reis werd gemaakt in twee bus- sen. Het ontstaan en de groei van deze, nu veertigjarige, melkfabriek werd aan de dames getoond met een film. Daarna volgde een rondleiding door de fabriek. Doordat het bedrijf op volle toeren draaide konden de dames de verwerking van de melk tot zuivelprodukten en verpakte melk goed volgen. De gelegenheid tot vra gen stellen werd dankbaar aanvaard, vooral het vraagstuk over de kost prijs van de melk werd veel aandacht besteed. Na gebruik van enkele uiter aard zeer gezonde consumpties, werd de thuisreis aanvaard. Eerste Mr. J. J. Bol, de opvolger van de heer Van der Klauw, sprak als eer ste. Hij zei dat de waardering van het bestuur voor het vele werk dat de scheidende voorzitter heeft verzet en de vele functies die hjj heeft be kleed reden waren voor grote waar dering en erkenteljjkheid. ’’Onver moeibaar heeft u uw krachten gege ven voor het werk van de woning bouw.” De heer Bol vertelde dat de heer Van der Klauw in december 1966 tot erevoorzitter was benoemd en dat men met steun van de leden/huur- ders een bedrag had bijeengebracht, dat de heer Van der Klauw in staat zal stellen op reis te gaan. In een en velop werd de heer Van der Klauw dit spontane bewijs van waardering overhandigd. Pastoor Saulenn zei: ’’Veel bloe men- en fruitmanden zijn nu reeds getuigen van de grote waardering in brede kring voor alles wat u in de parochie hebt gedaan. U stond altijd MOERKAPELLE De vrijwillige brandweer van Moerkapelle zal za terdagmiddag 6 mei meedoen aan de Provinciale Wedstrijden in de klasse III te Leidschendam. De vier win naars zullen mogen deelnemen aan de gewestelijke wedstrijden. Woningen Er kwamen zeventig woningen ge reed, 48 woningwet- en 22 premiewo- ningen. Begonnen werd met de bouw van de bouw van de ambtswoning voor de burgemeester die in februari van dit jaar gereed kwam. Door het aanbrengen van traat- verlichting in Oud Verlaat werd de buurtschap uit de duisternis gehol pen. Naast het raadhuis kwam een par keerterrein gereed waarvan al druk gebruik wordt gemaakt. In het kader van het recreatie schap Rottemeren, waarvan Zeven huizen in 1966 lid werd, is een rijwiel pad aangelegd langs de Rotte. Het in aanleg zijnde parkeerterrein is bijna klaar, de camping is inmiddels voor lopig in gebruik genomen. Samen met Moerkapelle en Bent huizen heeft Zevenhuizen sinds vorig jaar ook de beschikking over een nieuwe vuilniswagen. Ik doe niet meer dan elke andere huisvrouw wdoet. WADDINXVEEN Het revers van de heer F. van der Klauw wordt zwaar Naast de toch al niet geringe omvang van de zilveren medaille van Oranje-Nassau, die hy kreeg bjj zyn afscheid van de Nederlandse Spoorwe gen, werd hem zaterdagmiddag een nieuwe onderscheiding opgehaald, een pauselyke deze keer. De heer Van der Klauw ontving uit handen van pas toor J. A. M. Saulenn Pro Ecclesia et Pontifice (Voor Kerk en Paus) als dank voor de vele diensten die hjj de rooms-katholieke kerk en de daarmee verbon den onorganisaties heeft bewezen. Saffig.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3