Bospark is er (voorlopig) niet bij Goudse Hout en schap4 in en m Nog steeds hoop op hbs Ds. Molenaar - na 7 in H.H. AUTOBEZITTERS... jaar Moerkapelle - Amsterdam-noord Bestemmings- en onteigeningsplannen raad; wethouderswedden omhoog I I ’t Weegje, plassen (90 miljoen) gebundeld Feestavond van Hooiberg in brand „Helpt het Rode Kruis helpen” Opbrengst Simavi Spreekuur woningzoekenden Apostolische bewogenheid Zevenklappers 4 Kinderkoor brengt kinder operette 2 Corinthiërs 61 als afscheid Morgen installatie Nieuwe afdeling Ver. Astmafonds Pagina 3 AGEN De bejaarden van Waddinxveen rekenen op U ’t Weegje I Andere 13 1 f 90 miljoen Behartiging i® iti WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - Donderdag 18 mei 1967. I ZEVENHUIZEN BIOSCOPEN IN GOUDA WADDINXVEEN Geref kerk - Ver. Vrjjz. Herv. - geen dienst Zes miljoen gulden zullen in de toekomst de rust en schoon heid van ’t Weegje moeten ga randeren. Op WOENSDAG 7 JUNI A.S. zal door de middenstands- vereniging Waddinxveen weer de bejaardenreis 1967 wor den georganiseerd. Langs deze weg doen wij weer een beroep op U om voor deze dag uw wagen beschikbaar te stellen. Uw aanmeldingen worden gaarne ingewacht op onder staande adressen: G. VAN RINGELENSTEIN, leplaan - tel. 2833 T. VERVERS, Kon. Wilhelminaplein - tel. 3083 B en W stellen de raad ook voor het gebied Dorpsstraat en omgeving in een bestemmingsplan vast te leg gen. Dit om te verhinderen dat ver bouwingen van percelen of nieuw bouw plaats zal hebben die achteraf niet in overeenstemming zouden blij ken te zijn met dat wat uit een oog- niet zal worden gedaan door de op handen zijnde onteigeningen. Voorts is de heer Van den Berg gekant tegen het feit dat een deel van zijn grond niet aan of bij de plas is gelegen, en dus volgens hem niet van belang zijn voor de recreatie en derhalve ook niet onteigend behoeft te worden. B en W stellen voor het bezwaarschrift ongegrond te verklaren omdat het eerste bezwaar pas aan de orde komt bij de bepaling van de schadeloos stelling en het tweede had moeten worden ingediend vóór de vaststel ling van het bestemmingsplan. Ten behoeve van het bestemmings plan Brugcentrum zullen enkele per celen tussen de Zuidkade en de Ju- lianastraat worden onteigend. Tegen deze onteigeningen zijn geen be zwaren gemaakt. MOERKAPELLE Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. H. Stolk, Scheveningen en 19 uur: ds. L. Roetman, Gouda. Geref. Gem. - 9.30 en 18.30 uur: lees- dienst. Herv. Immanuëlkerk - 9.30 uur: ds. H. van den Akker, Rotterdam en 19 uur: dr. A. van Haarlem. Ev. Molukse kerk - 11.30 uur: ds. P. Fader. Zaterdag 27 mei: Waddinxveen’s elftal tegen JAC (Den Ha;g), terrein Be Fair, 19 uur. Woensdag 7 juni: Bejaarden reis Dinsdag 23 mei: Openbare aanbesteding sportvelden, gemeentehuis. Dinsdag 30 mei: Diploma-uitreiking Veilig Verkeer, Hotel Vos, 14 uur Herv. wijkgeb - 9.30 uur: kandidaat C. Vroegindeweij, Bergambacht en 18.30 uur: ds. C. Vos, Gouda. Bethel - 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus en 17 uur: ds. T. van ’t Veld Donderdag 22 juni: Holland Festival Concert, St Jans- kerk, 20 uur. DIVERSEN Donderdag 1 juni: Orgelconcert Klaas Boersma en be zichtiging orgel, St Janskerk, 20 uur, Gouda. WADDINXVEEN Het kinder koor van de gereformeerde kerk zal op donderdag 25 mei, ’s avonds om acht uur, in het gereformeerd vere nigingsgebouw de kinderoperette Re pelsteeltje opvoeren. Het ’grote’ koor Dient den Heer verleent medewer king. De avond staat onder leiding van de heer D. van den Bosch. ZEVENHUIZEN Ned. herv. kerk - 10 uur: ds. A. Boer tje, Moerkapelle (bevestiging ds. J. C. van der Vlist) en 14 uur: ds. J. G. v.d? Vlist (intrede). Kapel Rotte -.10 uur: ds. P. Moeren hout, Rotterdam en 19 uur: ds. G. Vos Gouda. I De collecte zal worden ge houden van 22 mei tot en met 3 juni 1967. De afdeling Gouda en omstreken van het Rode Kruis, waartoe ook Waddinx veen en Zevenhuizen behoren, heeft een campagnecomité in het leven geroepen dat aan de inzamelingsactie een extra ac cent wil geven. Moerkapelle heeft op tweede pinksterdag afscheid genomen van dominee C. Molenaar, de man die zeven jaar de belangen van de Gereformeerde Ge meente met hart en ziel heeft gediend. Gistermiddag is de dominee door ds. A. Elshout uit Scheveningen bevestigd in zijn nieuwe gemeente in Amsterdam-noord, terwyi hy gisteravond in een speciale dienst zyn intrede deed. Namens kerkeraad en gemeente sprak tenslotte ouderling J. van der Spek. Hy betreurde het vertrek van de dominee die zoveel voor de Moer- kapelse Gereformeerde Gemeente heeft betekend en dat voor velen on verwacht was gekomen. Dominee Molenaar heeft precies zeven jaar en drie dagen in Moerka pelle gestaan. Door zyn beminnelyk optreden werd de predikant in korte tyd een gezien man in de kleine ge meente. Tydens zyn ambtsperiode en mede door zyn grote werklust kreeg de Gemeente de beschikking over een fraai, modern kerkgebouw. Ook ver scheen al spoedig het eerste exem plaar van de eigen Kerkbode. Het aantal gemeentenaren nam in de af gelopen zeven jaar aanzienlek toe. ZEVENHUIZEN Door het vlug ge optreden van de Zevenhuizense Brandweer kon woensdagmorgen een grote brand worden voorkomen. Op het bedrijf van de fam. Kerseboom aan de Groeneweg was n.l. brand ontstaan in de hooiberg. Deze was waarschynlyk ontstaan door het overspringen van vonken uit een las apparaat, waarmee herstellingswerk- zaamheden werden verricht. Geref. kerk - 9, 10.30 en 18.30 uur: ds. J. Snoey. Remonstr. kerk - geen dienst. Chr. Afgesch. Gem. - zondag 9.30 en 17 uur en woensdag 19 uur: ds. A. P. Verloop. Jehova’s Getuigen - zondag 15.30 en 16.30 uur: openbare toespraak en wachttorenstudie, donderdag 19.30 en 20.30 uur: bedieningsschool en dienst vergadering. R.K. kerk St. Victor - zondag 7, 9, 11 en 15 uur, donderdag 20 uur, zater dag 9 uur, maandag, dinsdag, woens dag en vrydag 7.45 uur: Heilige Mis. St. Petrus - zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur, dinsdag 7.45 uur, donderdag 20 Andere onderwysbesluiten van de raad zullen zyn: 1. voor de aanschaf van leerboekjes voor de eerste klassen van de Klaas- de-Vriesschool (65 stuks van elk): 1200; 2. voor de aanschaf van leermiddelen en aanvulling op de inventaris voor de op 1 augustus as. in gebruik te ne men nieuwe Groen-van-Prinsterer- school: 13.340. 3. voor de aanschaf van muziekin strumenten voor de St. Jozefschool: 380. De raad zal voorts het bestem mingsplan Stationsstraat, dat gedu rende een maand ter inzage heeft ge legen, vaststellen. Dit plan beoogt de afsluiting van de Kerkweg tussen de spoorwegovergang en de Juliana-van Stolberglaan ten behoeve van de winkelgalery die ten noorden van de Passage zal verryzen. De NV Neder landse Spoorwegen en de heer C. Hy- koop uit Waddinxveen hebben tegen het plan bezwaren ingediend. Aan de bezwaren van de heer Hykoop zal grotendeels worden tegemoet geko men. Die van de NS zyn voor ken nisgeving aangenomen. WADDINXVEEN Behalve de voorstellen tot het verlenen van aanvullen de kredieten voor de centrale wykverwarming het centraal antennesysteem en het bouwrypmaken van de Vondelwyk en de bezwaren van een aantal raadsleden en B en W tegen het streekplan Rijn en Gouwe zal de raad van avond ook besluiten dienen te nemen over andere, meer of minder belangryke aangelegenheden. Zo is er de aankoop van een huis aan de Kerkweg voor 16.000, het creëren van een verzetsboek in Groenswaard, het wijzigen van de bouwverordening en de verhoging van de wethouderswedden van 8.100 tot... B en W hebben kennelyk de hoop op een middelbare school in Wad dinxveen nog niet opgegeven. Zij stellen de raad voor toe te treden tot een gemeenschappelyke regeling, betreffende het voortgezet onderwys. Nu de minister van onderwys en wetenschappen door de nieuwe Wet op het Voortgezet Onderwijs de mo gelijkheid heeft gekregen een zg. scholenplan vast te stellen voor tel kens drie jaren (de minister bepaalt dan welke te stichten scholen voor overheidssteun in aanmerking zullen komen en welke niet) is het noodza- kelyk dat de gemeenten zich bunde len om zodoende op het departement een grotere vinger in de pap te heb ben, dan wanneer de gemeente af zonderlek zouden opereren. De naam van het lichaam, waartoe het formele initiatief is uitgegaan door Amster dam, Rotterdam, Den Haag, Haarlem. Groningen en Sneek en waarvan Waddinxveen ’lid’ wil worden, is ’Centraal orgaan voor het gemeen- telyk voortgezet onderwijs’. Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. J. van der Velden, Amersfoort en 18.3 uur: ds. J. Verwelius. punt van stedelijk schoon, verkeers veiligheid, etc. wenselyk is. De ge meente zal overgaan tot onteigening van gronden gelegen in ’t Weegje. Er zyn tegen het onteigeningsplan bezwaren ingediend door de heer J. van den Berg van de Wilhelminaka- de die van mening is dat zyn be- staanmogelijkheid als veehouder te- WADDINXVEEN Aan vele plaatselyke bedryven en voor aanstaande inwoners heeft burgemeester C. A. van der Hooft deze week een brief ge zonden met het verzoek de jaarlykse collecte van het Ne- derlandsche Roode Kruis dit keer extra te steunen in ver band met het honderdjarig be staan van de organisatie. ’’Helpt het Rode Kruis helpen,” zo schryft de burgemeester,” laat het honderdjarig bestaan een feest worden.” Schouwburg Bioscoop: do, vr, 8.15 uur; za. 3, 7, 9,15 uur; zo. 3, 5 uur, wo. 2.30 uur: „Agent 077 Operatie Ma rokko (14 j). zo. 7, 9.15 uur, ma, di. 2.30 en 8.15 uur wo. 8.15 uur: „Verborgen Driften” (18 j). Thalia Theater: „Elvis A-Go-Go!”, do, vr. 8.15, za. 2.30, 7, 9.15 uur; zo. 3, 5 uur; wo. 2.30 uur. Poker om vier vrouwen (18 j), zo. 7. 9.15 uur, ma, di. 2.30, 8.15 uur, wo. 8.15 uur Reünie: do. vr. 8.15, za. 7, 9, Zo. 7, 9 uur: Slaaf van zyn driften. (18 j) .za. 3 uur, zo. 3, 5 uur: Ursus in de vuurvallei (14 j) Gouda, Reeuwyk en Waddinxveen zullen de recreatieprojecten Goudse Hout, Reeuwykse Plassen en ’t Weeg je onderbrengen in een schap. Een be sluit tot toetreding zal vanavond door de Waddinxveense raad (al of niet) worden gedaan. Ook de ge meenteraden van Gouda en Reeu wyk krygen binnenkort voorstellen tot toetreding te behandelen. Voorts moeten ook provinciale staten zich nog beraden over eventuele deelne ming van de provincie in het plan. Qua inbreng is Waddinxveen met ’t Weegje vooralsnog de kleinste van de drie participanten. Vooralsnog om dat het gemeentebestuur pogingen aanwendt - en zich daarby gerugge- steund weet door gedeputeerde sta ten - ook het bosparkplan tussen Waddinxveen en Boskoop in het re creatieschap onder te brengen. Daar door zou ook Boskoop toe moeten tre den tot de gemeenschappelyke rege ling. WADDINXVEEN De Simavi- kollektie, waarvan wy enkele weken geleden de opbrengst noteerden, is nog verhoogd door enkele giro over schrijvingen, zodat het eindresultaat op 2876,55 is gekomen. Dit is ruim vijfhonderd gulden meer als vorig jaar. Zitting zullen hebben een lid van (gedeputeerde staten, de burgemees ters van de aangesloten gemeenten, (één lid van de raad van Waddinx- *veen en drie leden van de raden van Reeuwijk en Gouda. De voorzitter zal worden benoemd door gedeputeerde staten. Donderdag 18 mei: Raadsvergadering, gemeentehuis, 20 uur. O Samenkomst Oud-Geref. Gem., Zuid kade 158, 19 uur. Zaterdag 20 mei: Voetbalwedstrijd Waddinxveen,Wad dinxveen’, terrein Oranjewyk, 19 uur. Woensdag 24 mei: Gespreksavond Jongerencontact (jeugdcriminaliteit), ver.geb. Troost- straat, 20 uur. Donderdag 25 mei: Kinderoperette Repelsteeltje, geref. Kinderkoor en kerkkoor, ver. geb. Stationsstr. 20 uur Vrydag 26 mei: Jubileum H. J. Egbers (hoofd openb. ulo), hal Prof. Kohnstammschool, 19.45 uur. WADDINXVEEN In het gebouw van de gemeentelyke dienst voor so ciale zaken (achter het gemeentehuis) zal op vrijdag 26 mei 's avonds van zeven tot acht uur spreekuur voor woningzoekenden worden gehouden. Met de totale uitvoering van alle plannen (waarbij ook een kanaal tus sen de Gouwe en de plassen parallel aan rijksweg 12) zal, aldus voorlopi ge schattingen, 90 miljoen gemoeid zyn. Dat bedrag gaat de draagkracht van de drie gemeenten ver te boven, maar omdat de plannen niet alleen in de lokale, maar vooral ook in de regionale en zelfs landelyke recrea tiebehoefte moeten voorzien is er goe de hoop op steun van het rijk tot zelfs 75%. Omdat het zowel technisch als fi nancieel onmogelyk is alle werken ineens uit te voeren is door de stede- bouwkundigen een fasenplan opge maakt, dat bestaat uit twee delen, nl. een urgentieplan voor werken die al in uitvoering zyn of die binnen vyf a zeven jaar ter hand zouden moeten plan voor het resterende werken. In het urgentieplan, dat 32,2 mil joen gaat vergen, is ’t Weegje in zyn geheel opgenomen. De gronden in dat gebied (60 hectare) zyn al vrijwel eigendom van de gemeenten. De to tale kosten bedragen 6 miljoen. De Goudse Hout (70 hectare) zal in eerste aanleg 9,5 miljoen kosten en aan het gedeelte van de Reeuwyksé projecten dat in het urgentieplan is opgenomen zal 16,7 miljoen worden gespendeerd. Het geld voor al deze plannen moet natuurlyk worden geleend. Uitgaan de van deelneming van het rijk voor driekwart van alle kosten zal aan in vesteringen in het urgentieplan ruim 15 miljoen ten laste komen va nde gemeenten. Anders gerekend bete kent zulks dat de jaarlyks terugke rende lasten (rente en aflossingen, beheer- en onderhoudskosten) byna 5,5 miljoen zullen bedragen. De ge meenteraden en provinciale staten zal worden voorgesteld ten aanzien van de financiële lasten de volgende verdeelsleutel te hanteren: 15% voor Waddinxveen en de provincie (2 x 814.000), 30% voor Reeuwyk en 40% voor Gouda. Het ’Recreatieschap Reeuwykse plassen en omgeving’ dat in de ge meenschappelyke regeling heet tot Ierse slotavond bij plattelandsvrouwen WADDINXVEEN De slotavond van de Waddinxveense afdeling van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen stond in het teken van Ierland. De avond die vorige week werd gehouden in het gereformeerd verenigingsgebouw was zeer gezellig. Er was een goed gevulde zaal, zo dat het vele werk van de dames om de avond goed te laten verlopen niet voor niets was geweest. Het publiek moet wel een uitstekende indruk van Ierland gekregen hebben, door de dia’s, de vlaggetjes, het verëaal en vooral ook door de heerlijke Ierse baksels. In de pauze werden zelfge maakte hoedjes geshowd, terwijl het geheel omlijst werd door het koortje, dat Ierse volksliedjes bracht. Aan het slot van de avond werd af scheid genomen van twee bestuursle den, de dames Ripping en Borgh.Dit ging vergezeld met rozen en het bondslepeltje. Mevrouw Ripping dankte voor het laatst voor ieders medewerking en wenste allen een prettige zomer toe. taak te hebben ”de behartiging van de bovengemeentelyke belangen van de openluchtrecreatie en de natuur bescherming en het bewaren en ’be vorderen’ van het natuur- en land- schapsschoon binnen het gebied” zal worden bestuurd door een algemeen bestuur van elf leden. WADDINXVEEN Mevrouw E. J. Nagel, districtsschoolarts en lid van het hoofdbestuur van de Vereni ging tot Steun aan het Nederlandse Astma Fonds, zal morgen, vrydag 19 mei, in de raadzaal van het gemeen- huis de onlangs opgerichte afdeling Waddinxveen van de Vereniging of ficieel installeren. De installatie, die om kwart over acht begint, zal worden bijgewoond dr. H. A. van Geus, secretaris van het hoofdbestuur en lid van de Medische Raad. Dr. De Geus geeft na de in stallatie een korte uiteenzetting over astma en de bestrijding ervan. Het voorlopige bestuur van de af deling bestaat uit de heer J. G. Bak ker voorzitter, mevrouw Y. H. V. Sla- ger-Alfs vice-voorzitster, mevrouw W. Bakker-Broodwinner secretares se (Koningin-Wilhelminasingel 36, telefoon (011828) 2884), mevrouw M. E. de Bruin penningmeesteresse, mevr. A. P. v. Roode-Molenberg tweede sec retaresse, mevrouw J. F. J. Volkers- Karreman algemeen adjunct en de dokters Th. G. Blom en C. A. de Geus medische adviseurs. In de oprichtingscommissie hebben verder zitting mevrouw A. F. Krag- ten-van der Haagen, mejuffrouw F. H. J. van Drimmelen, mevrouw E. Kamminga-Byl, mevrouw R. Gayke- ma-van Eek, mevrouw L. C. van Dam-Schermerhom (districtsschool arts), mejuffrouw J. C. Veldwyk, de heer J. van Steyn en de heer H. M. van den Dool. Dominee Molenaar sprak in zyn af scheidspreek over de ’apostolische bewogenheid met de gemeente Gods’. Hy deed dat met de bybeltekst 2 Co rinthiërs 6:1 (”En wy als medearbei- dende, bidden u ook, dat gy de gena de Gods niet tevergeefs moogt ont vangen hebben”) als leidraad. Na de - druk bezochte - dienst werd de scheidende predikant toege sproken door ouderling A. van Boc- hoven namens de classis Rotterdam. Deze dankte hem voor zyn werk in de classis en vooral ’s predikanten activiteiten als consulent in andere gemeenten. Burgemeester I. J. P. Keyzer legde in zyn rede de nadruk op het pretti ge contact tussen kerk en overheid, dat er steeds was geweest, en het res pect dat men had gekoesterd voor el kanders mening. Ds. A. Boertje van de Nederlands hervormde kerk was van mening dat ds. Molenaar zelf gestalte had gege ven aan de ’apostolische bewogen heid’ onder meer door zyn positieve houding jegens de zusterkerk. ZEVENHUIZEN De leden van de volleybalvereniging ’De Zeven klappers’ hielden zaterdagavond hun jaarlykse feestavond. Deze werd ge houden in de versierde fabriekshal van de firma Verwey en Adegeest. De muziek werd verzorgd door een band genaamd ’Peter and the Rising Four’. MOERKAPELLE Zaterdag 27 mei: Opening B. P. Service-Station: in gebruikneming brandweergarage, Dorpshuis, 14 uur Zaterdag 3 juni: Zang-, Muziek- en Sportgrond,voet balveld Moerkapelle, 18.30 uur. Maandag 5 juni: Spreekuur wethouder J. Hoogerdyk (woonruimte- en sociale zaken),raad- huis, 19 uur. 3

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3