Voortborduren op V oorbereid Jeugdnatuurwacht is 180 kinderen sterk RAIFFEISENBANK i WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 2046 Koningin Wilhelminaplein 2 Kp^tooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur Niet allen begrijpen doebvan Sportweek ‘t zelfde stramien Sportief Waddinxveen weeklang gemobiliseerd het zit er beslist in! Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen D ‘66 sticht Landsteiner uitgereikt Bejaarden uit en thuis f VAKANTIE SLAGERS V. Prinstererschool 10 juni a.s. open Kijken is ook meedoen Tuberculose - onderzoek in Waddinxveen Waddinxveen Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen 'ftiobiflette KRAIJESTEIJN Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda MAKELAARS TAXATEURS DOKTERSDIENSTEN Wel ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS Weekblad Hollands Hart (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 1 JUNI 1967 23e JAARGANG - nr. 1137 beheer van onroerende goederen alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied 66-24C Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank Model E.E.G. Nu ook met voorvering WADDINXVEEN In de hal van de Koningin-Julianaschool zijn vori ge week 148 leerlingen (vijfdeklassers) van acht Waddlnxveense lagere scho len Jeugdnatuurwachter geworden. Twee scholen hadden zich te laat op gegeven, doch ook zy zullen het werk van de Jeugdnatuurwacht steunen. De installatie van de Jeugdnatuur- wachters gebeurde door burgemees ter C. A. van der Hooft. Deze hoopte erop dat de jonge JNW’ers hun school en klasgenootjes en vriendjes zouden wijzen op de schade die het weinige Waddinxveense natuurschoon wordt aangedaan als er planten of bomen worden vernield. de leerlingen bij hun insigne kregen. Samen met de leerkrachten kregen daarna alle jongens en meisjes hun insigne. Waddinxveen - E. M. L. Hemminga Dorpsstraat 66, telefoon (01828)-2078. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde De scholen die Jeugdnatuurwaeh- ters leverden zijn: St. Jozefschool (28), St. Paulusschool (19), Eben Haëzer- school (29), Rehobothschool (6), Theo Thijssenschool (18), Groen van Prin- stererschoól (13), Willem van Oranje- school (15) en Koningin Julianaschool (20). ’s avonds te komen. Voor eventuele inlichtingen kan men zich wenden tot de afdeling al gemene zaken op de gemeentesecre tarie (noodgebouw), telefoon 2341. Het rooster voor de eerste week ziet er zo uit: vrijdag 9 juni: van 13.30 tot 16.30 uur en van 18 tot 20 uur. maandag 12 juni: van 13.30 tot 16.30 uur en van 18 en 20 uur. dinsdag 13 juni: van 9 tot 12 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. woensdag 14 juni: van 13.30 tot 16.30 uur en van 18 en 20 uur. donderdag 15 juni: van 14.30 tot 16.30 uur en van 18 tot 20 uur. Zevenhuizen - J. A. Ensing, Dorps straat 196 Zevenhuizen, telefoon (01802) 204. De heer Van der Hooft spelde daarna van iedere school twee leer lingen het insigne op de borst en overhandigde hen de oorkonde. De heer C. H. Voorhoeve, directeur van de Stichting Natuur en Jeugd gaf een enthousiaste uitleg bij het boekje dat I De Sportweek 1967 is serieus 1 voorbereid. Als morgenavond het grootste sportspektakel van het jaar van start gaat dan zijn al vele uren van mentale en fy sieke preparatie achter de rug. De foto geeft een beeld van de oefenwedstrijd die het elftal van Drukkerij Veldwijk tegen de Tokion-verffabriek speelde. Die ontmoeting eindigde in een 4-1 zege voor de verfmannen. De jongens van Veldwijk zijn echter vastbesloten wraak te nemen tijdens het bedryfsvoet- baltoernooi. Een slechte generale, niet waar (foto Sjaak Noteboom) Tien Waddinxveners, vijf Zeven huizenaren en één inwoner van Moer kapelle hebben vorige week de Lands teinerpenning van het Nederlandsche Roode Kruis ontvangen. De penning werd uitgereikt aan alle bloeddonors van het Rode Kruis die vijf keer bloed hebben gegeven. Dat gebeurde tijdens een bijeen komst in zaal Kunstmin in Gouda, waar de voorzitter van de afdeling Gouda en omstreken van het Rode Kruis, dokter B. Mesander, de donors gelukwenste met hun onderscheiding en de daarbij behorende oorkonde. Dokter P. Buijs, medisch leider van de afdeling Gouda, hield een korte in- leidng over de bloedtransfusie. Er werd ook een film getoond. De donors uit Waddinxveen waren J. G. Driesen, C. Noorland, J. van der Stelt, W. Latervoer, D. K. Wielin- ga, J. E. van Leiden-Andringa, D.van der Zijden, C. Oskam, K. van Tilburg en C. Slinger. Uit Zevenhuizen kwa men J. C. Bos, C. Krijgsman, G. Hol. P. Post en J. Blom en uit Moerkapel le de heer J. de Knegt. WADDINXVEEN Wanneer de Waddinxveense bejaarden woensdag 7 juni ’s avonds omstreeks kwart over acht in Waddinxveen terugke ren van hun jaarlijkse door de plaat- seljjke middenstand verzorgde dag tocht, zal de lange autostoet bij de Noordkade (dus niet bij de hefbrug!) Waddinxveen binnenrijden. Voorafgegaan door Concordia rij den de auto’s daarna over de Oranje- laan via de Kerkweg in de richting Dorpsstraat, waar de stoet wordt ont bonden. ’s Ochtends omstreeks acht uur zullen de deelnemers volgende week woensdag door hun rijders tuis worden afgehaald. Wie om kwart voor negen die ochtend nog niet is gehaald wordt verzocht dan onmid dellijk op te bellen nr. 3055 in Wad dinxveen. Abonnementen: 2,12 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 6,15 binnen het ver spreidingsgebied en 11,65 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten. Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. Waddinxveen De Waddinxveen se slagers hebben hun vakantie als volgt geregeld: 19 juni t/m 1 juli: C. Koot, Kerkweg; 3 t/m 15 juli: W en S, Zuidkade; 10 t/m 22 juli: C. Ker- ver, Dorpsstraat; 24 juli t/m 5 augus tus: F. Versluis, Kerkweg; 31 juli t/m 12 augustus: P. C. van Beest, Zuidkade en 7 t/m 21 augustus: K. van Tilburg, Koningin Wilhelmina- plein. De slagerijen zijn verder elke woensdagmiddag na half een gesloten en ’s zaterdags na vier uur. Er werd meteen een prijsvraag aan- gekondigd. De wedstrijd werd toege licht door de heer R. Bürmann, voor zitter van de Waddinxveense natuur- wacht. De prijsvraag gaat over de bomen in Waddinxveen. Voorts ont vingen alle JNW’ers een begonia en een sierbrandnetel om die thuis té verzorgen. Ze zullen later in het jaar wórden tentoongesteld; de beste in zendingen krijgen een prijs. WADDINXVEEN Wethouder F. M. van Tol zal op zaterdag 10 juni ’s morgens om elf uur de nieuwe Groen-van-PrinstererschooI aan de Herman-Heyermansiaan openen. en Concordia niet, die vele program mapunten weer met vrolijke muziek luister bij zullen zetten. Zij zijn het die het Sportweek co mité steunen bij zijn streven de Wad- i dinxveense bevolking een week lang actief of bezig verstrooiing te bren- gen. Het is daarom jammer dat vere nigingen die het programma nóg veelzijdiger zouden kunnen maken, verstek laten gaan. Als Waddinx veen wil tonen wat het op sportge bied heeft dan moet dat ook een complete demonstratie worden, géén halve. Daarom, Kwiek en Fit en al die andere verenigingen die op sportge bied iets te zeggen hebben (wat te denken van een postduivenconcours?) wees volgend jaar van de partij met een wedstrijdje, desnoods een toer nooi of iets dergelijks. U hoort er óók bij en u completeert er de Sport- I week mee. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) Fair, Waddinxveen en RCV), de wandelsportvereniging WIK met zijn Sportweekwandelmars, de hengel- sportvereniging Waddinxveen met het visconcours in de Gouwe; de mo tor-, auto- en bromfietsclub De Gou we Ryders met de puzzelrit en dan de atletiekvereniging AV ’65 Wad dinxveen met de stratenloop. Men vergete ook de activiteiten van de muziekkorpsen Voorwaarts Een week lang gaat Waddinxveen zich sportief uitleven, wordt er ge voetbald, gezwommen, gewandeld en noem-maar-op. Er is voor iedereen wel wat by. Het programma biedt keus volop, al is er de laatste jaren in feite weinig veranderd. Goed, er zijn dit jaar de Volks- sportspelen bijgekomen, een evene ment waaraan beslist iedereen op de een of andere manier zou moeten mee doen. Kijken is óók meedoen. Maar verder moet er - noodge dwongen - worden voortgeborduurd op het oude stramien: voetballen, zwemmen, wandelen, vissen. De in breng van wat minder ingeburgerde sporten als volley, handbal, korfbal, tafeltennis en atletiek (behoudens hardlopen) is minimaal. Hadden we vorig jaar nog een tennistoernooi,dat is er nu ook niet. Dat is niet de schuld van het Sport weekcomité. Ieder die met iets nieuws komt aandragen wordt met open armen ontvangen. Veeleer is dat de schuld van de verenigingsbe sturen die de propagandistische waarde die er van een Sportweek uit gaat kennelijk niet zien. Het zit er in, dat u als spaarder óók cliënt wordt voor andere bankzaken. U gaat bijvoorbeeld naar het buitenland met vakantie. Daarvoor zijn vreemde va luta nodig en een reisverzekering. U wilt in effecten beleggen of gebruik maken van de bankgiro. Ja, dan is het toch wel gemakkelijk, dat uw spaarbank alle bankzaken doet. Zo houdt u de zaak in één hand. In één bank... de Raiffei senbank! WADDINXVEEN Gedurende een week zal de sport in Waddinxveen in het middelpunt van de belangstelling staan. Met ingang van morgen mobili seert het Sportweekcomité alles wat sport is, wie eraan doen en wie er van houden. Vorig jaar viel de Sportweek letterlijk in het water als gevolg van de tomeloze regenval die de mensen rillerig binnen hield. Zelfs uitstel van de Sportweek naar augustus mocht toen niet baten. Laten we hopen dat het dit jaar beter zal gaan. Als de weergoden Waddinx veen welgezind zullen zijn dan staat een uniek sportspektakel voor de deur. De Sportweekkrant die in onze uitgave van deze week is bijgevoegd vertelt u er alles van. WADDINXVE9N Van vrydag 9 tot en met woensdag 28 juni zal in Waddinxveen een bevolkingsonder zoek op tbc worden gehouden. Ten behoeve daarvan is het voormalige (houten) bibliotheekgebouw aan de Juliana van Stolbergiaan (tegenover het bejaardentehuis) ingericht als onderzoekruimte. Alle Waddinxveners van vijftien jaar en ouder zullen een persoonlijke oproep krijgen waarop datum en uur van het onderzoek staan vermeld. De oproepingskaarten worden ongeveer een week van tevoren aan huis be zorgd. In de kosten van het onderzoek wordt een bijdrage gevraagd van 1,50 per persoon, te voldoen in het zittingslokaal. De zittingsuren voor de eerste week zijn vermeld in onderstaand rooster. In het algemeen houdt men zich zoveel mogelijk aan het op de oproepingskaart vermelde tijdstip, maar voor degenen die in verband met hun werkzaamheden niet in de gelegenheid zijn op de overige zit tingsuren aan het onderzoek deel te nemen bestaat de mogelijkheid D ’66, de party die vorig jaar zo’n historische sprong op de politieke ladder deed (zeven Kamerzetels)gaat in Waddinxveen een eigen afdeling vestigen die ook de gemeenten Bos koop, Zevenhuizen, Moerkapelle en Benthuizen moet bestrijken. Tot he den ressorteerden deze gemeenten onder de nog jonge afdeling Gouda. Dit besluit is gevallen tjjdens een vergadering die vorige week in Gou- dat werd gehouden. Wie dat wel hebben gezien dat zijn de zwem- en waterpoloclub De Gou we die elk jaar terug komt met de wedstrijden gekleed zwemmen en de drie kilometer zwemtocht; de gym nastiekvereniging TOOS die gaat de monstreren tijdens de finale van het bedryfsvoetbaltoernooi (dat op zich weer spontaan wordt gesteund door de voetbalverenigingen WSE, Be - BODEGRAVEN I I I I I Kerkstraat 2-28 U W V I Telefoon 01726-2541 Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. een vol-automatische brommer - feil

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1