Epiloog; van H "I Kapellevliegers wint Ottevanger (4-1) MOERKAPELLE De traditione le voetbalwedstrijd tussen de teams van de postduivenvereniging ’Kapel levliegers’ en Ottevanger’s Molen- bouw is met 4-1 gewonnen door de duivenmelkers. De opbrengst die ten bate komt van de bejaardenreis be droeg dit jaar 112, W lKieiwen27GouaateL32i2i r DE BRONZEN ADELAAR 1.50 W11* 1* E 1€ O-E NL en de ongeluksvogel Broodmandjes pitriet voor slechts De Zwaluw De Stormvliegers De Rooy winnaar van autocross Be Fair wint Duits volleybaltournooi NKF tweede bij EHBO-wedstrijd C. H. Kramp is damkampioen P.V. „de Sperwer” Damclub Excelsior kikkermedaille Gouwenieuws WANDELT WEER FRA-VA-KO’s Kapellevliegers Botsing door krappe bocht Orgelconcert Ver betering van parkeerterrein De Gouwe 1 wint DE PADDESTOEL B van het g afgelopen B weekeinde Pagina 2 Historische roman Baronesse Orczy Geschenkhuizen a fcj F3 ^^7' AM WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 1 juni 1967 om- Mi Vonk Gespecialiseerd in tSTIJLMEAB’ELEM {WONINGINRICHTING! e I t I 1 1 Eikenlaan 54, leplaan 122 Telefoon 2401 b.g.g-, 2184 niet...’’stotterde hij. ’’Waarom help je MIJ dan niet?’ riep Snipperboos. ”Dan weet je het wél!” Wipperoen wilde haastig verder lopen, maar opeens bedacht hij zich. Ging Snipper VAREN? Op de ZEE? Maar dat kwam prachtig van pas! Varen was immers de enige manier om over de verre zee te komen? ’’Snipper!” riep hij zich Hoewel Ottevanger probeerde deze achterstand nog in te lopen werd het na een half uur 3-1 voor Kapellevlie- gers. Het mooiste doelpunt kwam vlak voor het einde toen de altijd be weeglijke Strijdhorst de bal van de middellijn mee naar voren nam en met een mooi hard schot de eind stand op 4-1 voor Kapellevliegers WADDINXVEEN Postduiven vereniging de Zwaluw deed verleden week mee aan de wedvlucht van Pont St. Maxence. De afstand be droeg 237 km. Er werd gevlogen met 198 oude duiven. De lostijd was 6.50 uur ’s morgens. De eerste duif kwam met een gemiddelde snelheid van 1172 meter per minuut om 11.37.30 uur binnen. De laatste arriveerde met een snelheid van 1053 meter per minuut om 12.10.29 uur. De uitslag luidde: Troost-Tamerus I, 9, 18, 32, 39; C. de Lang 2, 3, 11, 12, 20, 22; M. Twigt 4, 8; K. v.Veen5;A. J. v. Essen 6, 10, 23, 29, 30; W. Slag boom 7, 38, 50; H. N. v. Haren 13, 14, 21, 34, 40, 44; J. de Haan 15, 43; D. Boere 16, 24, 25, 37; P. Groen 17, 47; D. Oskam 19; J. Mulder 26, 41, 49; P. C. Loendersloot 27, 46, 48; Th.Col- la 28, 42; M. v. Leeuwen 31; C. Smit 33; L. C. ’t Hart 35; C. Hofman 36, 45. ZEVENHUIZEN Aan de wed vlucht van Corbeil op 27 mei heeft ’De Stormvliegers’ meegedaan met 147 duiven. De afstand bedroeg 405 km. De lostijd was om zes uur ’s mor gens. De eerste duif kwam om 11.28. 08 uur aan, de laatste om 12.09.49 uur. De resultaten waren: H. Brand 1, 2 5, 6, 20; J. Stofberg 3, 8; W. Ver schoor 4, 7; M. v. Rijk 9; J. Jansen 10; W. Timmermans 11; J. v.d. Haak 12, 14, 17, 19; D. Hordijk 13; A. Wilten- burg 15; J. de Groot 16; D. Kranen burg 18. 23. Snipper was helemaal buiten adem, zo moe was hij van het ge sjouw door het mulle duinzand. ”Wip...Wipperoen?” vroeg hij hij gend. ”Wil je mij eventjes helpen mijn bootje over dat hoge duin te duwen?” Maar Wipperoen schudde be slist zijn hoofd en liep gewoon door. ”Ik heb geen tijd voor spel letjes Snipper”, weerde hij af. ”Ik moet iemand helpen”. drong Snipper aan. ”Als je me WADDINXVEEN Het eerste he renteam van de Waddinxveense Wa terpolo vereniging is tg den het 49e polotournooi van U.Z.S.C. eerste ge worden in de tweede afdeling. In een spannende wedstrijd tegen D,W,R, 1 wist De Gouwe 1 te winnen met 5-1. Dit kwam mede door het goede spel van Gijs van de Leden, die verscheidene doelpunten scoorde. Ook het Alphense A.Z.C. moest zijn meerdere erkennen in de Gouwe he ren. Het verloor met 4-0. Hoewel A.Z.C. als favoriet te boek stond was De Gouwe de gehele wedstrijd veel sterker. Vooral Eef Overdam en Arie Troost zorgden ervoor dat dit in doel punten werd omgezet. De finalewedstrijd ging tenslotte tussen De Gouwe 1 en de Sleutelstad 1. In deze uitermate spannende wed strijd wist ook dit keer De Gouwe te winnen. In de eerste periode bleef de stand blanco, daarna nam de Gouwe de leiding door een fraai doelpunt van Eef Overdam. Gijs van de Leden zorgde voor het tweede doelpunt. Hoewel De Sleutelstad nog een doel punt tegen wist te maken werd de eindstand toch 2-1 in het voordeel van De Gouwe 1. Hiermee de zo fel begeerde kikkermedaille van het Utrechtse U.S.Z.C. in hun bezit geko men. De dames die ook aan het toumooi deelnamen werden reeds in de eerste wedstrijd uitgeschakeld. Zij verloren die namelijk met 1-0. Hector aan de andere kant van de deur en je verbeeldt "je toch niet, dat je hem zand in de ogen kunt strooien, wel? Die brave Hector met zijn kale livreien zijn slecht doorvoede lichaam ’’Sophie!” riep de graaf nu echt boos. „Ik sta er op...” ’’Wees maar stil, weer maar stil, beste André!... Ik zal niets meer zeggen. Ik zal m’n best doen me als een te gedragen.” Er was nog een ondeugend glimlach om de hoeken van haar mond, maar ze dwong zich ernstig te kijken; ze stak de toppen van haar vingers aan haar broer toe en liet zich keurig door hem naar een hoge stoel leiden. Zelf ging hij in een statige zetel bij zijn bureau zitten, één knie wat gebogen, het andere been gestrekt, zodat de snit van de satijnen kuitbroek niet in de verdrukking kwam. Madame la Duchesse hield de handen in de schoot gevouwen en wachtte stil tot haar broer ging spreken, maar hij wist niet hoe te beginnen, want haar doordringende blik maakte hem onrustig. Hij kende haar sarcasme en dat maakte hem onrustig. Madame wou hem natuurlijk niet op weg helpen. Ze genoot van zijn verlegenheid. „Lieve Sophie,” begon hij eindelijk, nadat hij zijn woorden zorgvuldig gekozen had, „vóórdat de stap, die Crystal vandaag doet, onherroepelijk zal zijn, wou ik de zaak nog eens met je bespreken, want het gaat om het geluk van mijn enig kind. MOERKAPELLE De postduiven vereniging ’Kapellevliegers’ heeft meegedaan aan de wedvlucht van Pont Max met 211 duiven. Er werd gelost om 6.50 uur ’s morgens. De eerste duif kwam om 11.29 uur aan, de laatste om 12.04 uur. De gemiddel de snelheid was respectievelijk 1199 en 1065 meter per minuut. De uitslagen waren: D. Verbeek 1, 49; J. v.d. Linde 2, 6, 14, 18, 20, 24, 29; W. de Knegt 3, 36, 46, 51; C. deWilde 4; T. Lamens 5, 15, 16, 17, 21, 38; Beukelaar 7, 22, 30; Brouwer/Huis- man 8, 10, 11, 19, 23, 31; Jac. Dui- vesteijn 12, 28. WADDINXVEEN De heer De Rooy heeft bij de autocross te Lek- kerkerk op tweede pinksterdag de eerste prijs in de wacht gesleept.Hoe- wel hij in de eerste manches geen grote rol speelde, kwam hij in de fi nale dermate sterk te voorscijn dat hij met grote voorsprong wist te winnen. Het publiek dat ondanks het slechte weer in grote getale was ko men kijken (ruim 3000) heeft een zeer sensationele middag meege maakt. Alles wat maar voor kan ko men bij een motorcross heeft men kunnen zien. WADDINXVEEN Het eerste he renteam van de volleybalvereniging Be Fair heeft zaterdag 27 mei deel genomen aan een iournooi in Bre men. Er werd gespeeld tegen ATSU Bremen 1860 en T.V. Delmerhorst. Het tournooi werd gehouden in het enorme sportcomplex van de ATSU Bremen 1860. Deze vereniging heeft een totaal aantal leden van 3000, verdeeld over verschillende afdelingen. Be Fair van vrijdagavond vertrokken om op tijd aanwezig te zijn. De zaterdag werd besteed met trainen en het be zichtigen van de stad, ’s middags om vier uur werd met de wedstrijden be gonnen. De eerste wedstrijd tegen ARSU werd een overwinning voor Be Fair (3-1) De tweede wedstrijd tegen Del merhorst werd door Be Fair verloren met 2-3. In de wedstrijd tussen de twee Duitse rivalen bleek ATSU de sterkste te zijn. Dit kwam mede doordat Delmerhorst twee wedstrij den achter elkaar moest spelen, wat te veel van het goede bleek te zijn. Door een beter setgemiddelde werd Be Fair tenslotte winnaar van dit toumooi. Ondanks de goede zaal en accomodatie was de arbitrage ten op zichte van de techniek niet bijzonder goed. Na afloop van het tournooi werd het team van Be Fair uitgeno digd voor een diner en een gezellig samenzijn. Hiermee toonde ATSU niet alleen een sportief tegenstander te zijn, maar ook een goede gastheer. WADDINXVEEN Doordat de be stuurder van een personenwagen een te krappe bocht maakte bij de Hene- gouwerweg, kwam de wagen in bot sing met een bromfiets. De beide be stuurders kwamen zonder letsel vrij, alleen de beide voertuigen liepen lichte schade op. GOUDA In de St. Janskerk te Gouda zal donderdag 1 juni een or gelconcert worden verzorgd door Klaas Boersma. Hieraan zullen mee werken de gecombineerde kringkoren van de Koninklijke Bond van Chris telijke Zang en Oratorium Vereni ging afdeling Gouda. Als dirigent zal de heer F. Kapteyn optreden. Op het programma staan werken voor orgel van onder andere Handel en César Franck. Voor koor en orgel werken van Bach, Silcher en Verwoerd. WADDINXVEEN De ehbo-ploeg van de Nederlandse Kabel Fabrieken in Waddinxveen hebben vrijdag de tweede prijs gewonnen bij bedrjjfs- ehbo-ploegen uit de Goudse streek. De ploeg bestond uit mejuffrouw Van Houwelingen en de heren Van der Krol en Verwoerd (leider). De NKF-ehbo’ers veroverden 162 punten waarmee ze op slechts gerin ge afstand eindigen van de eerste prijswinnaar, een combinatie van werknemers bij de Nederlandse Spoorwegen en Van Gend en Loos, die vier punten meer had. Het Waddinxveense team werd op geleid door mevrouw Metselaar- Boom. WADDINXVEEN Nu de brand- weergarage naast het gemeentehuis is afgebroken zal het vrijgekomen stuk worden gebruikt als parkeerter rein voor het raadhuis. Het gehele stuk voor dit gebouw tot Verbakel zal daarom worden betegeld. Deze ver groting zal vooral een verbetering be tekenen bij het parkeren van huwe- lijksstoeten. RCV is nog niet rijp gebleken voor de KNVB. De club zakte in de aller, allerlaatste ogenblikken van het ’her examen’ dat hy zaterdag tegen Schoonhoven moest afleggen. Drie minuten voor het einde van de vierde verlenging van de nerveuze beslis singswedstrijd maakte de Schoonho- vense linkshalf Baardwijk met een veel te keurige boogbal wreed een eind aan de lange, lange droom die RCV heeft mogen koesteren. 1-0 was het magere resultaat van een ware titanenstrijd. Geen vlaggen, geen bloemen, geen feest voor RCV. Het twintigjarig be staan mocht niet worden bekroond met een terugkeer naar de vierde klas. Jammer, maar zo liggen nu een keer de feiten. RCV heeft gespeeld en verloren. Verdiend zelfs, want Schoonhoven is tot twee keer toe de betere ploeg gebleken. Volgend jaar probeert RCV het met hernieuwde kracht, hernieuwde levenslust. En dan zal het misschien wel lukken. Kop op, RCV. Onder veel publieke belangstelling werd om kwart voor zeven het sein voor de aftrap gegeven. Als scheids rechter trad op de heer J. de Knegt. Hoewel beide elftallen in het begin van de wedstrijd goed tegen elkaar opgewassen waren, zorgde W. de Knegt er na een half uur voor dót De Kapellevliegers met 1-0 voor kwamen te staan. Na de rust was er een klein over wicht van de Ottevangerploeg dat re sulteerde in een 1-1 stand door een doelpunt van Cammeraat. Hierna kwamen de Kapellevliegers extra sterk naar voren. Na twintig minu ten spelen zorgde Beukelaar ervoor dat een prachtige kopbal de stand op 2-1 bracht. ”Is het niet wat te laat, beste André, nu nog over iets te praten, dat al een maand geleden beslist werd? Het kontrakt wordt vanavond getekend. Een gesprek zou onmiddellijk na Nieuwjaar zin gehad hebben. Maar op ’t ogenblik is het beslist zonder enig nut.” Deze scherpe woorden van madame maakten de graaf nog zenuwachtiger. „Ik kon je niet eerder raadplegen, Sophie,” zei hij koel, „je verkoos je in ’n klooster op te sluiten, in plaats van dadelijk naar ons oude huis terug te keren, zoals wij allen deden, nadat onze koning terug was. De post is nog slecht geregeld en Boulogne ligt een heel eind van Brestalou, maar ik schreef je direkt nadat Victor De Marmont zijn officieel aanzoek om Crystal’s hand deed. Op die brief kreeg ik geen antwoord en ik kon hem toch niet voortdurend in onzekerheid laten.” „Je brief bereikte mij pas een maand nadat hij ge schreven werd, zoals ik je al in mijn antwoord bericht te.” ”En dat antwoord ontving ik pas een dag of veertien geleden,” zei de graaf, „toen Crystal al meer dan een maand officiéél met Victor De Marmont verloofd was en de data van aantekening en huwelijksvoltrekking al vastgesteld waren. Toen stuurde ik in grote haast en met veel kosten een koerier naar je toe. Meer kon ik niet doen.” „Minder ook niet,” zei ze scherp. „En nu ben ik hier en ik neem het je niet kwalijk, dat de post zo getreuzeld heeft. Ik wou alleen maar opmerken, dat het te laat is mijn oordeel te vragen over een huwelijk, dat al zogoed als een voldongen feit is.” ”Dat is natuurlijk zo, maar ik zou toch graag je oor deel over de zaak eens horen, Sophie. Je hebt Crystal opgevoed en in sommige opzichten ken je haar beter dan ik en daarom kun je er, beter dan ik, over oordelen, of Crystal’s huwelijk met De Marmont haar geluk zal brengen.” „Wat dat aangaat, André, zul je je nog wel herinne ren, dat, toen onze ouders besloten dat een huwelijk tus sen mij en de hertog d’Agen wenselijk was, mijn per soonlijke gevoelens evenmin een ogenblik geraadpleegt werden... en ik veronderstel, dat je wel weet dat ik als zijn vrouw niet bijzonder ongelukkig was.” ”En wat wil je hiermee zeggen, Sophie?” vroeg de Comte de Cambray beleefd. WADDINXVEEN Tijdens de sluitingsvergadering van de damclub Excelsior werd de ranglyst bekend gemaakt van de clubkampioenschap- pen. Hierbij bleek dat de heer C. H. Kramp zyn titel geprolongeerd heeft, hy werd opnieuw kampioen in de hoofdklasse. De titel in de eerste klas ging naar de heer T. Baan. Dit jaar zijn er voor het eerst jeugdkampioenschappen gehouden. Er waren 23 deelnemers. Rudi van Dijk werd tenslotte kam pioen. Voorzitter H. Troost reikte de prijzen uit en deelde mee dat in het nieuwe seizoen een dubbele ronde ge speeld zou worden. In het begin van de avond hield de heer Troost een toespraak ter nagedachtenis aan de heer A. M. Littooy. Deze is ruim der tig jaar trouw lid geweest. Er werd daarbij een minuut stilte in acht ge nomen. De uitslagen voor het kam pioenschap zijn: Eerste klasse: 1. T. Baan, T. Driesse. Jeugdklasse: 1. R. v. Dijk, 2. M. Hoo- gendjjk, 3. T. Twigt jr. Hoofdklasse: 1. C. H. Kramp 17-12-5-0 29 1,70; 2. T. Twigt 16-9-7-0 25 1,56; 3. A. Blom 18- 10-7-1 27 1,50; 4. H. Boele 18-10-7-1 27 1,50; 5. T. den Ouden 18-9-6-3 24 1,33; 6. T. Baan 16-7-4-5 18 1,12; 7. H. Troost 19-6- 7 18 0,94; 8. G. v.d. Zij den 18-8-1-9 17 0,94; 9. T. Driesse 17- 4-8-5-16 0,94; 10. B. v. Eijk 19-7-3-9 17 0,89; 11. J. de Heer 20-7-21-1 16 0,80; 12. J. Vermeulen 16-6-0-10 12 0,75; 13. A. A. Rietveld 19-2-9-8 13 0,68; 14. A. Zwanenburg 18-4-4-10 12 0,66; 15. W. v.d. Heijden 17-3-3-11 9 0,52; 16. C. Stolker 18-1-3-14-5 0,27. „Dat Victor de Marmont niet erger is dan de hertog d’Agen en er daarom geen reden is te geloven dat Chry- stal ongelukkiger zal zijn dan ik in mijn tijd.” „Maar...” „Er is geen maar, André. Crystal is een lief kind en een goede dochter. Zij zal wel zorgen, dat ze van de po sitie, waarin je haar terwille van je eigen waardigheid en van je stand geplaatst hebt, maakt wat er van te ma ken is, wees daar maar niet bang voor.” „Maar, mijn lieve Sophie, je doet waarachtig, alsof ik bezig ben mijn enig kind een weerzinwekkend huwelijk op te dringen.” „Kom, kom, je weet heel goed, dat Crystal Victor De Marmont alleen heeft geaccepteerd, omdat jij het wenste en omdat zijn millioenen de oude Cambray-goederen weer terug zullen kopen. Zij is zo doordrongen van haar plichten jegens jou en ons familiewapen, dat ze bereid is alle persoonlijke gevoelens daaraan op te offeren.” ”Met persoonlijke gevoelens bedoel je St. Genis waar schijnlijk.” „Inderdaad... dat is zo,” zei madame lakoniek. „Crystal hield in Engeland als meisje veel van hem.” „Dat doet ze nog”. „Maar zelfs jij moet toch toegeven, Sophie, dat er van een huwelijk met St. Genis geen sprake kon zijn. Ik mag Maurice heel graag en zijn naam is even oud als de on ze, maar hij bezit geen sou en je weet nu langzamerhand net zo goed als ik, dat van een teruggave van zijn ge- confiskeerde landen voorlopig geen sprake is het par lement zal het nooit toestaan en de Koning zal nooit durven...” „Dat weet ik allemaal, André, en ik weet bovendien, dat jijzelf ook geen sou hebt. Geld moet er op de een of andere manier komen om ons schild weer in ere te her stellen. Ik weet wel, dat we deze staat, die nu eenmaal bij het oude regime hoort, moeten ophouden. We moeten onze bedienden hebben, pluimstrijkers om ons heen, want er moeten gapende lummels langs de weg staan, wanneer we ons buiten de muren vertonen... We moe ten de twintig jaar, die we in een democratisch land leefd, uit onze herinnering wissen. En vooral moeten we vergeten, dat er ooit een revolutie is geweest, waar door de graaf de Cambray heer van Montfleuri en St. Eynard, erfelijk Opperkamerheer van Frankrijk, ge noodzaakt werd Frans te doceren aan een Engelse jon- gensscool...” WADDINXVEEN In de laatste wedstrijd voor de wintercompetitie heeft het team van de waterpolovere- niging De Gouwe een gelijk spel be haald tegen A.Z.C. In deze bijzonder goed gespeelde wedstrijd wisten de Gouwe jongens een achterstand van 1-3 weg te werken tot 3-3. Dit was vooral te danken aan het werk van Wim v.d. Wal. Er zal nu een beslis singswedstrijd worden gespeeld om uit te maken wie kampioen wordt. In de eerste wedstrijd voor de zomer competitie wist het herenteam te winnen van De Zijl b met 3-0. In verband met het koude water werden de overige wedstrijden afge last. Programma: 1 juni: Gouwe-A.Z.C.b (dames) 19 uur, Gouwe 4-DKD 1 (he ren) 19.30 uur, Gouwe 2-B.Z.S.C. (he ren) 20 uur. 2 juni: A.Z.C.b-Gouwe (meisjes) 20.15 uur. 3 juni: gekleed zwemmen, 300 en 600 meter in de Gouwe, 14.30 uur. Nationale 3 km. wedstrijd 15.30 uur. 6 juni: G.Z.C. 1- H.P.C. 1 (heren) 20.15 uur, Sedna 2- Gouwe 2 (heren), 20.15 uur. 7 juni: schoolzwemwedstrijden 19 uur. ZEVENHUIZEN Met 323 duiven heeft de postduivenvereniging de Sperwer meegedaan aan het con cours van Corbeil over 411 km. Er werd gelost om 6 uur ’s morgens. Hoewel de duiven veel last onder vonden van regenbuien kwam de eerste duif toch om 11.25.41 uur, de laatste arriveerde om 12.03.25 uur. Gemiddelde snelheid eerste duif 1261 meter per minuut. De uitslagen wa ren: L. de Bruijn 1, 37; J. Degenkamp 2, 8, 77; A. de Bruyn 3, 26, 36, 41, 44, 58; A. Bonefaas 4, 59, 60, 62, 79; C.v. Dijk 5; R. W. Verkade 6, 68; J. Koren 7, 16, 43, 76; P. Metselaar 9, 53; Gebr. Metselaar 10, 19, 24, 51, 66, 67, 69, 72; N. v. Buren 11, 35; P. v.d. Eist 12; G. Boere 13; E. J. de Jong 14, 18, 22, 30, 39, 52; Gebr. Slootjes 15, 32, 80; N. v. d. Zijden 17, 20, 61; S. de Way 21, 23, 63; A. C. Anders 25, 28, 31, 78; J. C. den Riet 27, 70, 75; C. Bode 29, 38; N. v. Vliet 33, 54; H. v. Dijk en Zn 34,37, 40; H. v.d. Willik 42; W. v. Berke- steijn 45; F. Rip 46; J. W. Fase 47; J. Pellokooren 48, 57; L. -en Outer 49; T. den Ouden 50; Abr. v.d. Graaf 55, 65; Gebr. v. Wageningen 56; A. Lam 64; J. A. Versloot 71, 81; D. De genhardt 74. WADDINXVEEN De wandel groepen van de speeltuinvereniging De Paddestoel lopen ook dit jaar weer mee in de Open het dorp-tocht in Arnhem. De wandeltocht heeft plaats op zaterdag 3 juni. Twee groe pen van twintig Waddinxveense kin deren zullen de mars over vijf en tien kilometer meelopen. De heer H. Baars van het aanne mingsbedrijf van kabelwerken uit Waddinxveen zal met wagens van zijn zaak zorgdragen voor het ver voer van kinderen en begeleiders. helpt mag je met me mee varen, dan gaan we fijn avonturen bele ven joh!” ”Nee Snipper, ik wil geen avon turen beleven”, zei Wipperoen kortaf. ’’Daar heb ik geen tijd voor, want ik moet iemand hel pen”. Daar geloofde Snipper geen steek van. ”WIE moet je dan hel pen?” vroeg hij achterdochtig. Oei, dat wist Wipperoen immers zelf niet? ”Ik...ik...dat weet ik IV. De graaf de Cambray was dicht bij de zestig. De ont beringen, die hij bijna een kwart eeuw had moeten ver duren, hadden hun stempel op zijn gezicht gedrukt. Maar niemand ook geen jongere man zou hem in de waardigheid van zijn houding en zijn hoffelijke ma nieren kunnen evenaren. Hij droeg zijn kleren nog naar de oude mode en hield zich aan de gepoederde pruik, die in de mode was geweest op de Tuilerieën en te Ver sailles, vóórdat die vulgaire republikeinen begonnen waren hun eigen haar te vertonen. Zoals hij daar madame la Duchesse tegemoet kwam, leek hij inderdaad een volmaakte herleving van zijn hoffelijke voorgangers uit de tijd van de Zonnekoning. Hij liep kaarsrecht met afgemeten passen, een gebrui kelijke glimlach op de lippen. Hij hield vlak voor mada me stil, wachtte even en kuste toen de hand, die ze hem toestak. „Zeg, waarde broeder, verwacht je dat ik mijn mooiste Versaillese buiging voor je maak? Ik waarschuw je, als ik met mijn reumatische knie dicht bij de grond ben,kon je nog wel eens heel wat moeite hebben, voor je me weer overeind had,” spotte zij. .3 „Stil toch, Sophie, probeer toch je stem wat in te hou- bgUden, we zijn niet langer in Worcester, moet je denken”. HM Maar madame haalde haar smalle schouders op. “ssf „Bah!” zei ze terug, „er is niemand dan die goede.oude

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 2