Wie zal dat betalen Raad ontevreden orer is Gouwe n en van iBt Moerkapelle het streekplan Rij Marinus Egberts (78), leider Vox Jubilans'^overleden „ALLES IS DUISTER” Aanrijding op de Bostelweg Verloting Concordia Reijm NV bouwt winkelgalerij Vakantiebonnen KOMT TOT MIJ’ NAAR BLIJDORP I O FRANS VAN CAMP Feest voor C.J.V. clubs Twee koeien r losgebroken Kettingbotsingen op Rijksweg 12 Getuigen Jehovah naar Den Haag Pagina 3 A G E N X ieuw Schulden Componist 1 Ja! I f I donderdag 1 |unl 1967 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART I ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE a vijftien weken zijn. EXPOSITIES 1 I Staande de vergadering deed het college het voorstel tot machtiging aan B en W tot het verkopen van Van 9 tot 28 juni: T.b.c.-onderzoek, voorm. Chr. Lees zaal, Jul. v. Stolbergl. Woensdag 7 juni: Bejaarden reis Van 2 tot en met 10 juni: Sportweek Waddinxveen. Zaterdag 10 juni: Opening Groen van Prinstererschool Herman Heijermanslaan, 11 uur. Maandag 12 juni: Bouwdag, 9.30 uur. Bezoek Prins Bernard, 14.30 uur. Donderdag 1 juni: Ledenvergadering Chr. Won.bouw- ver., Hotel Vos, 19.30 uur Zaterdag 3 juni: Viswedstrijd, Hengelsportver. Moerk. Zevenh. Woensdag 21 juni: Bejaardenreis. Donderdag 22 juni: Holland Festival Concert, St Jans- kerk, 20 uur. DIVERSEN Donderdag 1 juni: Orgelconcert Klaas Boersma en be zichtiging orgel, St. Janskerk, 20 uur, Gouda. Zaterdag 24 juni: Goudse glazendag, St Janskerk. Zaterdag 3 juni: Zang-, Muziek- en Sportgrond,voet- balveld Moerkapelle, 18.30 uur. Maandag 5 juni: Spreekuur wethouder J. Hoogerdijk (woonruimte- en sociale zakenj^aad- huis, 19 uur. Van 5 tot 10 juni: Collecte Bejaardenreis Dinsdag 20 juni: Bejaardenreis Tot 19 juni: Grafisch werk Marijke Man, Boekhandel Veldwijk, geopend tij dens de winkeluren. WADDINXVEEN In de nacht van 29 op 30 mei zijn op de Brugweg twee koeien losgebroken. Een der be woners alarmeerde de politie. Deze kwam met vier mensen om de dieren in een weiland te drijven. De koeien waren echter niet gewillig, terwijl de agenten waarschijnlijk weinig erva ring op dit gebied hadden. Na ruim een uur konden zij het hek van een der weilanden sluiten. De politie zal onderzoeken wie de eigenaar van de poeien is. BIOSCOPEN Schouwburg: do. en vr. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21.15 uur, wo. 20.15 uur: Tropische begeerte (18 jr) za. 15 uur, zo. 15 en 17 uur, wo. 14.30 uur Batman (alle Ift.), ma. en di. 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur: We reld Cup ’66, voetbalfilm: Goal (a.1.) Reünie: do. en vr. 20.15 uur, zo. 19 en 21 uur: Verboden Verleiding (18 jr), zo. 15, 19 en 21 uur, zo. 15 en 17 uur: De uren zijn geteld (14) Thalia: za. en zo. 19 en 21.15 uur, ma. di. en wo. 20.15 uur: Speciale op dracht Caracas (18) vr. 20 en 22.15 uur: Jules en Jim (18) za. 14.30 uur, zo 15 en 17 uur, ma., di. en wo. 14.30 uur: Penelope, de hippe bankroofster (alle Ift.) WADDINXVEEN Donderdag 1 juni: Vergadering Ned. Middenstandsbond ver. geb. Stationsstr., 20 uur Tot en met 27 mei: Pretpark, Prins Bernardlaan. Wandeltocht ’Open het Dorp’, speel- tuinver. Paddestoel, Arnhem, 5 en 10 km. Dansavond Jongerencontact en Point ’66 ver. geb. Trooststr., 20 uur, m.m.v De Maskers. Groot was de belangstelling toen dins dagmiddag op de begraafplaats Hofwijk in Overschie het stoffelijk overschot ter aarde werd besteld van Marinus Egberts, die man die bijna twee jaar geleden afscheid nam van het Waddinxveense koor Vox Ju- bilans, dat hij naar grote hoogte heeft ge voerd. Woningen Verheugend was ook ’s burgemees ters mededeling dat binnenkort met de bouw van 68 premiewoningen kan worden gestart. Hij deelde ook mee dat er ten aanzien van de bouw van woningwetwoningen ’wel iets in zit’. De raad keurde de jaarrekening van de woningbouwvereniging Volksbelang over 1965/66 goed,stelde 225 (15 cent per inwoner) beschik baar voor de voorbereiding kosten van het landschapsplan Het Groene Hart van Zuid-Holland en wijzigde wat regelingen. Ook werd besloten voor 4000 door de NV Aannemingsmaatschappij De Vries en Van Lier een parkeerstrook van Vijftig meter lengte te laten aan leggen langs het voetbalveld van de voetbalclub Moerkapelle. De rondvraag leverde een vraag op van de heer J. Bremmer (sgp), die informeerde naar het tijdstip-waarop de werkzaamheden aan de begraaf plaats zullen beginnen. De burge meester verwachtte dat direct nd de bouwvakvakantie zou kunnen wor den gestart. De werktijd zal dertien Marinus Egberts overleed donderdag in Huize Borgsate in Rotterdam. Hij is 78 jaar geworden. De in brede kring bekende koordirigent, componist en muziekpeda goog laat in ’t culturele leven, dat hij voortdurend heeft trachten te verdiepen, een grote leegte achter. Marinus Egberts was een rijk begaafd man, die een grote voorkeur had voor het geestelijke lied. Ma rinus Egberts werd na de ambachtsschool eerst opgeleid voor kunstschilder. Hij was student aan de Academie voor Beeldende Kunsten en haalde de acte tekenen l.o. Op de tekenkamer van de scheepswerf Wilton beviel het hem niet en ’stortte’ zich in de muziek, die hem niet onbekend was; in zijn jeugd had hij al klavier en viool gestu deerd. Hij werkte eerst in het orkest van de Groote Schouwburg aan de Rotterdamse Aart-van-Nesstraat en studeerde onder andere bij Frits Tollig Spaanderman, di recteur van de Goudse Muziekschool en organist van de St. Janskerk in die plaats. De protesten behelsden: 1. het feit tot Moerkapelle tot 1890 een inwonertal is toegedacht van 1850 en een uitbreiding van de bebouwing tot en met het nu reeds bouwrijp gemaakte bestemmingsplan Noord. 2. dat er ten noorden, ten oosten en ten zuidoosten van de dorps kom een kassengebied van 1800 hec tare is geprojecteerd zonder dat re kening is gehouden met de voorzie ningen die in de gemeente daarvoor zullen moeten worden getroffen en de gevaren die de wilde vestiging van tuinders met zich meebrengt. 3. de vaagheid en de onduidelijk heid die spreekt uit het streek plan ten aanzien van wat met Moer kapelle moet gebeuren. Burgemeester en raad waren het er roerend over eens dat Moerkapelle er in het streekplan bekaaid is afgeko men. Werden in de nota betreffende de woningsituatie in Moerkapelle die eind vorig jaar werd aangenomen ge deputeerde staten met klinkende cij fers om de oren geslagen, in de nieu we nota die de raad nu behandelde kwam de provinciale overheid er ook niet zonder kleerscheuren af. WADDINXVEEN Als afsluiting van het seizoen hebben clubs van de Immanuëlkerk zaterdagmiddag een feestmiddag en avond georganiseerd. Het begon om drie uur met een puzzelrit. Deze werd door iedereen uitgereden. Als eersten werden geno teerd Roelie Alferink, Jannie Rijns- burger en Anneke de Haan. Tweede Klaasje Douma. Als derde eindigden Leen Versluis en Gert van Os. Na de puzzelrit werden er spelletjes gehou den, waarbij de ouderen voor de aan moedigingen zorgden. Om zeven uur stond er een broodmaaltijd te wach ten, waar de kinderen graag gebruik van maakten. Als speciale attractie stond er een film op het programma ’Kolonel Spitfire’. Op toepasselijke manier werd de avond daarna voor de kleintjes gesloten door de voorzit ter de heer Repke. Na deze sluiting was er voor de ouderen nog een ge zellige avond. In de nota schryven B en W dat in 1980 in het plan-Noord geen gronden meer aanwezig zullen zijn. Door ver schillende omstandigheden, o.a. fi nanciële, moet het college de gron den sneller uitgeven dat GS wense lijk achten. Mocht de woningbouw dus tegen of voor die tijd stagneren dan is dat niet de schuld van het be leid van de gemeente maar dan moet verwezen worden naar de beperkin gen die Moerkapelle in het streek plan zijn opgelegd. Bevreesd zijn B en W voor de wil de vestiging van tuinders in het kas sengebied dat als een halve maan om het dorp is geprojecteerd. De nota wijst op de ontsluitingskosten voor water, gas en elektriciteit, op de be- volkingstoeneming, waardoor meer activiteiten nodig zullen zijn op cul tureel, maatschappelijk en kerkelijk terrein, op de noodzakelijke uitbrei dingen van scholen en winkels, op de rioolwaterzuivering, op de enorme investeringen die hiervan het gevolg moeten zijn en last not least de lucht verontreiniging, die als een dreigen de onweerswolk boven Moerkapelle’s toekomst hangt. Bij hantering van minimale per centages verwachten B en W dat de vestiging van tuinders metde bijbe horende woningen, de huisvesting die het personeel zal vragen en de men sen die in de verzorgende sector ko men te werken zeker 2000 tot 2400 woningen zal vergen ofwel huisves ting voor 7000 tot 8400 mensen. Hoewel het college graag zou we ten binnen welk tijdsbestek het tuin bouwgebied tot ontwikkeling zal worden gebracht schrijven zij: ’’Voor alsnog is voor ons het grootste pro- De heer Egberts was ook een voortreffe lijk componist. Zijn oeuvre bestaat uit koorwerken en oratoria. De cantate van Joh. Been ’De schipper van de Holland’ die bij het zilveren jubileum van Koningin Wilhelmina werd opgevoerd werd door Marinus Egberts op muziek gezet. Bij zijn gouden jubileum als musicus in 1958 kreeg de heer Egberts de gouden ere medaille verbonden aan de orde van Oran je Nassau. In 1963 vierde hij een drieledig jubileum: zijn 75e verjaardag, hij was 55 jaar toonkunstenaar en 15 jaar dirigent van de hervormde gemengde zangvereni ging Vox Jubilans. Met dit koor werd jaarlijks een toemee gemaakt naar vele oude kerken in het land. Duizenden wist hij op deze wijze te boeien. Marinus Egberts ’bespeelde’ zijn koor. In zijn directie was hij zeer expressief en legde steevast de nadruk op de tekst,die bij hem bovenaan stond. Samen met Feike Asma gaf hij met Vox Jubilans meer dan 150 concerten en werd een tiental plaat opnamen gemaakt. Hij was ook twaalf ja- ren dirigent van het jeugdkoor De Zang vogels. Tijdens de rouwdienst, die in Huize Borgsate aan de teraardebestelling vooraf ging, zong Vox Jubilans het eerste lied dat onder Marinus Egberts’ leiding was inge studeerd: een vierstemmige bewerking van psalm 108. was hij dirigent van Vox Jubilans, het koor waarmee hij zijn grootste successen boekte. bouwgrond in het uitbreidingsplan Noord. Burgemeester Keyzer kwam meteen met een geheel nieuwe opzet van het uitbreidingsplan aandragen. Er zullen nu niet alleen bungalows, maar ook etagewoningen worden ge bouwd, terwijl het stedebouwkundi- ge aanzicht een geheel andere, byna revolutionair karakter krijgt. Het bouwterrein van ongeveer 11.600 opbrengen. De grondprijs zal onge veer 40 per m2 zjjn. In antwoord op vragen van de heer De Knegt deelde de burgemeester mee dat de sloot langs de oostkant van het plan Noord onder handen zal worden genomen. De ondraaglijke stank, waarover de heer De Knegt sprak, zal dan verdwijnen. De heer Van Heukelingen zei: ”U zult me wel lastig vinden maar ik mis in dit plan wéér een speelgelegenheid voor de jeugd.” Burgemeester Keyzer kon ook aan deze wens tegemoet komen: ”In de zuidoosthoek van het plan hebben we nog 500 vierkarïte meter over,” zei hij, ’’daar zouden gemakke lijk wat speel voorzieningen te tref fen zijn.” Ja, er zijn dit jaar verrassingen', Uit Amerika, uit Italië, uit heel Europa! En u vindt ze weer, als een van de eersten, bij ons. Nieuwe, leuke modellen. Met contrasterende biesjes voor kraag en borstzak. Heel fris, a.nders- Nieuwe kleuren (ivoor-wit, cognac-bruin), nieuwe stoffen (oók badstof!). En... gewone prijzen voor deze ongewone pullpolo’s! KLEIWEG 2-6 GOUDA TELEFOON 2350 Eind vorig jaar was Moerkapelle een van de eerste gemeenten die bezwaren, ernstige bezwaren opperde tegen het streekplan Rjjn en Gouwe. Vrgdag heeft het kleine dorp zich opnieuw geschaard bij de rij van gemeenten die het op tal van punten niet met de provinciale overheid eens zjjn. Op een wat on gebruikelijk tjjdstip, vrijdagmiddag, kwam de Moerkapelse gemeenteraad in het Dorpshuis bijeen om nog juist voor het scheiden van de streekplanmarkt (na 31 mei kunnen geen bezwaarschriften meer worden ingediend) op drie hoofdzakelijke fronten in het geweer te komen. bleem dat geen maatregelen getrof fen kunnen worden om een geleide lijke aanpak en een realisering in fa sen van die gebied mogelijk te doen zijn. Wij vragen ons af in hoeverre het tuinbouwgebied in een zo vage aankondiging in dit ontwerp-streek- plan kan worden opgenomen zonder dat én planologisch én bestuurlijk enig verantwoord inzicht aanwezig is.” ZEVENHUIZEN Op de Bostel weg te Zevenhuizen vond zaterdag een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. Doordat beide wa gens elkaar op de zeer smalle weg wilden passeren, was een aanrijding onvermijdelijk. De beide bestuurders liepen geen letsel op, alleen de auto’s werden beschadigd. ZEVENHUIZEN In verband met de wegversmalling op rijksweg 12 ter hoogte van de gemeente Bleis- wijk deden zich zondag bij Zevenhui zen enkele kettingbotsingen voor door het mooie weer was het extra druk. Er deden zich geen persoonlij ke ongelijkken voor. WADDINXVEEN Van de verlo ting van het fanfarecorps kunnen vrijdagavond as. in de kantine van Be Fair (Warnaarplantsoen) de vol gende prijzen worden afgehaald: nummers 73: Gasfornuis, nummer 161: doos sigaren, nummer 44: siga retten. alleenverkoop b|j CORSCTRV markt 18. gouda het corset met steun gevende constructie; de oplossing bij alle moei lijkheden met uw figuur, onontbeerlijk bij corpu lentie, verslapte spieren, rugpijn, na operaties, etc. komt u eens vrijblijvend passen. Talloze koren heeft Marinus Egberts tij dens zijn drukke leven geleid. Zo had hij meer dan vijftig jaren verscheidene Rotter damse koren onder zijn hoede, maar ook veel daarbuiten. Meer dan vijftien jaar kalasiris De Waddinxveense Jehovah’s Ge tuigen zullen van vrijdag 9 tot en met zondag 11 juni as. in het gebouw Haagsche Dierentuin een driedaags congres van de Jehovah’s uit Den Haag en Leiden en omgeving bijwo nen. Het thema voor de vergadering is ’Voeg bij uw geloof volharding’, ’s Zondagmiddags zal de film ’God kan niet liegen’ worden vertoond. De heer J. de Knegt (pvda) opende de discussie omtrent het streekplan. Hij vond de nota van B en W ’duide lijk en begrijpelijk’ en had er niets aan toe te voegen. De heer De Knegt vroeg zich af of de raad zijn ja zou moeten laten horen over een plan waarin vrijwel alles, zowel financieel economisch als qua huisvesting duis ter blijft. ”Als ik goed heb geluisterd naar die hoge meneer van gedeputeerde staten dan wil de overheid overstap pen op een afschuifsysteem; zij de plannen maken en wij er financieel voor opdraaien.” De heer De Knegt was van mening dat het rijk zou moeten bijspringen als voor het tuin bouwgebied kosten moeten worden gemaakt die niet op de tuinders te verhalen zijn. Hij besloot zijn visie op het streekplan met de conclusie dat er ’nog veel aan gedokterd’ moet worden. De heer J. L. van Heukelingen (pvda) wees op het luchtverontreini- gingsgevaar en kreeg daarin bijval van burgemeester I. J. P. Keyzer. ’’Waar blijven we,” zo zei de heer Van Heukelingen,”als onze gemeente om ringd wordt met pijpen.” Ook de heer S. E. Duursman (alge meen belang) was van mening dat Moerkapelle de financiële conseguen- ties van het streekplan niet zou kun nen dragen. De burgemeester beantwoordde uitvoerig. Hij zei dat de voorberei dingen bijzonder plezierig waren ge weest en dat voor het eerst een posi tieve inbreng van de gemeente moge lijk was. ”We werden tenminste ge raadpleegd,” zo zei de heer Keyzer. Hij vond dat de landschappelijke om geving van Moerkapelle totaal door het plan zou worden aangetast en stemde ook op ander gebied in met de bezwaren van Waddinxveen en Bos- koop.”De lasten komen in de eerste plaats op onze nek terecht,” ver klaarde burgemeester Keyzer,” als we dan bij het rijk aankloppen om steun dan zullen ze eerst kijken naar onze belastingen en die zijn - dat weet u - schrikbarend laag.” De heer Keyzer zei over de lucht verontreiniging: ’’Onze buurgemeen te Waddinxveen zit op dat gebied be paald niet stil. Dat is hard nodig, want we zullen ons moeten haasten om wilde vestiging tegen te houden.” De heer Keyzer zei er voorstander van te zijn de provinciale overheid uit te nodigen voor een bespreking ’ergens in het betrokken gebied’. ”Dat is verstandiger dan in Den Haag achter kaarten en tafels te gaan staan praten.” VERRASSINGEN IN... WADDINXVEEN Het aanne mingsbedrijf J. Reijm NV uit Wad dinxveen heeft van de Pensioenfonds voor de Baggerbedrijven te Den Haag opdracht gekregen tot het bou wen van de winkelgalerij aan de Brederolaan in de Waddinxveense Vondelwijk. Het betreft de bouw van tien winkels en 21 bovenwoningen.De aanneemsom bedroeg ruim 1,5 mil joen. De bouw, waarmee de NV Reijm spoedig zal beginnen, is volgend voorjaar, onvoorziene omstandighe den voorbehouden, gereed. ZEVENHUIZEN Het inleveren van de vakantiebonnen van de Ze- venhuizense bouwvakarbeiders bij de heer H. J. Sleeuwenhoek, Burge- Burgemeester-Klinkhamerweg 34, is als volgt geregeld: bouwvakkers met namen beginnend met de letters A tot en met K: op maandag 5 juni, ’s avonds van zeven tot negen uur; bouwvakkers met namen begin nend met de letters L tot en met Z: op woensdag 7 juni, ’s avonds van zeven tot negen uur. WADDINXVEEN De zondags school van de hervormde Immanuël kerk ’Komt tot mjj’ heeft zaterdag en zondag het 25-jarig bestaan gevierd. Zaterdagmiddag gingen de kinderen van de school met drie bussen naar de Rotterdamse diergaarde Blydorp, waar ze na het bekyken van de die ren de rest van de middag in de speeltuin doorbrachten. De middag werd begunstigd door fraai weer. Dr. A. van Haarlem ging zondag ochtend voor in de speciale kinder- dienst, die ter gelegenheid van het jubileum werd gehouden. Dr. Van Haarlem’s preek was afgestemd op de kinderen. Alle zondagsschoolleer- lingen en vele ouders zorgden er voor dat de kerk overvol was. De kinderen werden daadwerkelijk bij de dienst betrokken door het zin gen van een aantal liederen. Een lid van de zondagsschool verzorgde de schriftlezing. - W:®'S fëjB A j- - ’Z .4

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3