garages om Zonovergoten feest in Moerkapelle quick-servicestation H. J. Egbers, hjd Kohnstamm-ulo veertig jaar bij het onderwijs Originele huldiging en Garagebedrijf had dure eerste klant KERMIS WAS GEEN SUCCES Vliegtuig strooide bonnen BOUWVAKKERS EN SCHILDERS VAKANTIEBOEKJES INLEVEREN Adverteer niet ondoordacht Onderscheidingen (4) uitgereikt Grote dansavond met ’De Maskers’ „RANDSTAD HOLLAND” Prijzen uitgereikt van kleur wedstrijd Raiffeisenbank BEROEPEN Rectificatie Geslaagd Gemakkelijker telefoneren 1100 voor orgel u Pagina 4 Verdiensten E KERKE GEI de vleet Vitaal Medailles Geen wringer IK ZAG DIE KNALGOEIE GOAL! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 1 juni 1967 i MEDEDELING Mr. Opticiên CONTACTLE NSS PEC1ALIST j] L HOORTOESTELPRACTICUS Uitgeverij „RANDSTAD HOLLAND" geeft met toestemming van Burge meester en Wethouders het adresboek van WADDINXVEEN uit. BOUWVAKARBEIDERSBOND ST. JOSEPH Mr.Opticiën Grit, wel te verstaan! Die leverde indertijd de juiste sterkte brilleglazen, welke ik voor m’n ogen moest hebben. En dan dat bijpassende montuur waarvan iedereen zegt, dat het me zoiets karakteristieks geeft: in één woord MEESTERLIJK!! hem daarvoor nu eens graag in het openbaar bedanken. De heer Egbers, hoofd van de Professor Kohnstammulo (links) bewondert het fraaie gouden horloge dat hy ontving uit han den van de heer Binkhuysen (midden), onderwijzer aan de ulo. Rechts - wie anders - bur gemeester Van der Hooft. (foto Sjaak Noteboom) MOERKAPELLE Ned. herv. kerk - 9.30 en 18.30 uur: ds. A. Boertje. Geref. Gem. - 9.30 en 18.30 uur: lees- dienst. werd met prozaïsche vocht (water) afgesloten in de vorm van blusde monstraties aan de Zuidplasstraat, waaraan vele inwoners actief meede den. COEBERGH damesdranken keuze uit 7 soorten per fles 6.90 - 1/2 fles 3.70 Slijterij Wijnhandel Van Eeuwen Zuldkade 3. Waddinxveen Telefoon 2105 WADDINXVEEN De heer H. J. Feenstra uit Waddinxveen is aan de technische hogeschool van Delft ge slaagd voor het doctoraal examen bouwkundig ingenieur. WADDINXVEEN Voor het eind examen hbs B zijn vorige week aan de Goudse rijks hbs en mms geslaagd mejuffrouw A. E. van Stralen en de heren J. C. de Nie en C. M. Kroes uit Waddinxveen. Tot de gemeenten die binnenkort weer wat ruimer in him telefoonjas- je komen te zitten behoort ook Wad- dinxveen. Gouda en een aantal buur gemeenten zullen dan de beschikking krygen over meer in- en uitgaande Ijjnen, terwijl ook het aantal aanslui tingen weer groter zal worden. Half juni zal de directie van het te- lefoondistrict Rotterdam een persbij eenkomst beleggen in Gouda, waar de te treffen voorzieningen zullen worden toegelicht. geven bij de foto’s van zijn oude scholen en hun omgeving. De heer Egbers bleek over een verbazing wekkende memorie te beschikken en moest bij slechts enkele van de 48 dia’s ’niet thuis’ geven. Na de diaver- toning overhandigde de heer Boere zijn ’baas’ de 48 dia’s in cassette. Ook kreeg de heer Egbers een bandopna me van al het gesprokene tijdens de huldigingsavond. WADDINXVEEN Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. T. van ’t Veld en 18.30 uur: ds. J. Verwelius Herv. wijkgeb - 9.30 uur: ds. J. Ver welius en 18.30 uur: ds. J. van Wier. Bethel - 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus en 17 uur: ds. T. van ’t Veld. Ev. Molukse kerk - 11.30 uur: ds. P. Fader. Herv. Inunanuëlkerk - 9.30 uur: ds. H. Huting, Rotterdam en 19 uur: ds. D. J. Vosser, Leiden. Geref. kerk - 9, 10.30 en 18.30 uur: ds J. Snoey. Remonstr. kerk - Geen dienst. Chr. Afgesch. Gem. - zondag 9.30 en 17 uur en woensdag 19 uur: ds. A. P. Verloop. Oud-Geref. Gem. - donderdag 8 juni 19 uur: ds. Dumarchie, Voorthuizen- Urk. Jehova’s Getuigen - zondag 15.30 en 16.30 uur: openbare toespraak en wachttorenstudie, donderdag 19.30 en 20.30 uur: bedieningsschool en dienst vergadering. R.K. kerk St. Victor - zondag 7, 9, 11 en 15 uur, donderdag 20 uur, zater dag 9 uur, maandag, dinsdag, woens dag en vrijdag 7.45 uur: Heilige Mis. St. Petrus - zondag 8.30,11.15 en 17.30 uur, dinsdag 7.45 uur, donderdag 20 WADDINXVEEN De kermis die van woensdag tot en met zaterdag voor een drukke bedoening heeft ge zorgd aan de Prins-Bernhardlaan (op zij van het bejaardentehuis) is geen succes geworden. Woensdag begon de kermis in stromende regen, ’s Avonds besloten de exploitanten maar helemaal niet open te gaan. Ook donderdagavond sloot het luna park vroeg. Vrijdag was het drukker, maar ook toen hield het noodweer veel potentiële kermisgasten thuis. Het schitterende weer van zaterdag bracht een goede dag voor de kermis, maar toen was het leed al geschiedt. Qua omvang was de kermis de groot ste die Waddinxveen tot nu toe heeft gehad. De opbrengst, die bij het ter perse gaan nog niet bekend was, is bestemd voor de Stichting Vrienden van het Zwembad. By de opening van de garages aan de Jonkheer Van der Wel- straat, zaterdagmiddag, heeft een reclamevliegtuigje dat was opgestegen van het vliegveld Zestienhoven by Rotterdam, waardebonnen uitgestrooid bo ven Moerkapelle. De hoofdprijs een transistor radio, werd ge wonnen door de heer Houwe- ling die juist voor z’n dochter binnenkwam met één van de twintig loten waarop de radio was te winnen. Het ging erom wie het eerst zyn bon bij de heer Sonneveld, de garagehou der, zou inleveren. De teleur stelling was voor het meiske niet al te groot, want zy ging toch nog met een autoplaid strjjken. Lovende woorden, gelukwensen en geschenken waren er bij de vleet in de toespraken van de heren J. L. van Heeteren, voorzitter van de ouder- commissie (zilveren kaarsenstan daard), de heer G. Koppelaar, hoofd van de Jan-Ligthartschool (die sprak als collega en vriend), de heer L. Cornelisse van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel afde ling Gouda (boeket en vaas) en de heer J. H. Oudt uit Kolhorn, voorzit ter van de oudercommissie van de Kolhornse lagere school, een van de eerste werkterreinen van de heer Eg berts. De heer F. Ferwerda uit Am sterdam, zwager van de jubilaris,fe liciteerde de heer Egbers namens de familie. Het hoofd van de christelijke Prin ses Wilhelmina-ulo, de heer M. J. Dijkshoorn dankte zijn collega voor de prettige samenwerking in de afge lopen jaren. Hij had respect voor de moed van de heer Egbers in de twin tiger jaren bij het onderwijs te gaan. De heer Dijkshoorn had waardering voor het werk van zijn collega en was blij dat er geen onderlinge wed ijver bestond tussen de twee scholen. De huldiging die bjjna drieëneen half uur duurde, eindigde met een toespraak van de G. Honing, de 82- jarige,vitale schoonvader van de heer Egbers. ”Ik geloof, alle lovende U kunt uw zatredag 3 juni van 9 tot 12 uur in het Verenigingsgebouw Burgem. Trooststraat 4. WADDINXVEEN Verte genwoordigers van de Uitge verij Randstad Holland uit Aalsmeer ’bewerken’ dezer da gen de Waddinxveense midden stand om advertenties te plaat sen in ’het’ adresboek voor Wad dinxveen. Ze beweren toestem ming te hebben van burgemees ter en wethouders. In het belang van de midden standers wordt er hierby op gewezen dat voor het uitgeven aan een adresboek (een lijst van namen en adressen van inwoners van Waddinxveen) géén toestemming vereist is. Iedereen kan een adresboek uitgeven en krijgt - tegen be taling - van de gemeentesecre tarie een volledige lijst met namen en adressen. Het adresboek dat de Aals- meerse uitgeverij wil gaan ma ken heeft niets uitstaande met de gids ’Waddinxveen van A tot Z’ waarvan een nieuwe uit gave (met toestemming van B en W) in voorbereiding is. Deze gids zal worden uitgegeven door het bureau Mol Publicity uit Waddinxveen. WADDINXVEEN Met een ori ginele variant op de bekende ’Dit is uw leven’-programma’s van Bert Garthoff hebben de leerkrachten van de Professor Ph. A. Kohnstamm ulo de viering van het veertigjarig onderwyzersschap van de heer H. J. Egbers, hoofd van de ulo, tot een bij zonder aparte gebeurtenis gemaakt. In de gemeenteschapsruimte van de nieuwe school, waar vrijdagavond een uitgebreid gezelschap gemeente bestuurders, collega’s,vrienden en familieleden bijeen was, lieten de he ren P. Boere, A. Verwoerd en J. Ak kerhuis de lange, lange onderwijzers- carrière van de heer Egbers aan de hand van een groot aantal fraaie kleurendia’s de revue passeren. Dat was niet eenvoudig want al leen in Amsterdam, waar de jubila ris was begonnen als onderwijzer aan een lagere school, was hij werk zaam op tenminste zestien lagere scholen. Later zwierf hij door Noord- holland en via de nieuwe polders in het Ijsselmeer kwam de heer Egbers een vijftal jaren geleden naar Wad dinxveen als hoofd van de pas opge richte openbare ulo. Het maken van de dia’s vroeg der halve heel wat research, maar de leerkrachten slaagden er toch voor treffelijk in. Ze lieten de totaal ver raste heer Egbers zelf commentaar De burgemeester haalde vervol gens drie vrijwillige brandweerman nen op het toneel. De eerste, A.Oost- hoek, feliciteerde hij met het beha len van het diploma brandwacht tweede klas, dat hij meteen uitreikte en de andere twee werden onder scheiden met de nieuwe medailles van de Koninklijke Nederlandse Brandweer Vereniging, die Moerka pelle als eerste gemeente in Neder land kon uitreiken. Het waren de he ren T. Monster en M. Boevé, respec tievelijk commandant en ondercom- mandant die 25 en 12’A jaar bij de brandweer waren. ’’Mijnheer Mon ster,” zo zei de heer Keyzer tot de ju bilerende commandant,” u hebt mon sterlijk veel werk verzet.” De heer W. J. Dekker, de voorma lige brandweercommandant die be gin 1967 overleed, kreeg de onder scheiding posthuum uitgereikt. Ook hij was 25 jaar bij de brandweer ge weest. Ook hoofdbrandwacht C. F. Boeve werd met een medaille onder scheiden vanwege zijn zilveren brandweer j ubileum. Het gezelschap wandelde na de toespraken naar de garage aan de Jonkheer Van der Welstraat waar zich een groot aantal inwoners be langstellend had verzameld. Daar sprak de heer Keyzer, leunend op een wringer (”Dat het gemeentebestuur van Moerkapelle op een wringer lykt kunt u niet zeggen”), de menig te toe. ”U moet nou niet denken dat we ineens commercieel geworden zijn,” zei hij, ’’maar het feit dat ik hier sta en deze garage open wordt al veel WADDINXVE9N Ds. Joh. Ver welius, hervormd predikant in Wad dinxveen, heeft een beroep ontvan gen van de Nederlands hervormde Gemeente in Schoonhoven. haarscherpwat ’n effekt! HARTELIJK DANK GRITII Eerste tot en met derde klas: 1. Hanneke van der Velde, 2. Gertrude van der Spek, 3. Janet Groteboer, 4. Piet Weerheim, 5. Johnny Huurman en 6. Johnny Klomp. Vierde tot en met zesde klas: 1. Teus Versloot, 2. Bert de Graaff, 3. Rini van der Wel, 4. Kees Reuneveld, 5. Helga Knop en 6. Patricia Verruyt. De overige deel- nemens krijgen een troostprijs. Met een stalen gezicht heeft burgemeester I. J. P. Keyzer zaterdagmiddag de lege tank van zijn auto ten overstaan van enige honderden toeschouwers gevuld met benzine van het nieuwe BP-quickservice station, dat hij daarmee meteen officieel opende. Of het toeval was of niet (wie Moerkapelle’s jonge burgemeester kent is geneigd het laatste te gevloven) een feit was dat de ei genaar van de garage, de heer D. Sonneveld, een dure eerste klant had, want de heer Keyzer’s tank was nage noeg leeg. De feestelijkheden rond de opening van de garage hebben de hele mid dag geduurd. Ze begonnen met de rondgang van een vrolijk muziek korps (Harpe Davids uit Zoetermeer) door het dorp. In de grote zaal van het Dorpshuis werden de genodigden daarna toegesproken door de heer J. Hoogendjjk, verkoopleider van de BP-benzinemaatschappij, in het dis trict Rotterdam en burgemeester Keyzer. De heer Hoogendijk zei dat Rotter dam de naam heeft hard van stapel te kunnen lopen, maar hij had nu ge merkt dat Moerkapelle er ook wat van kan. Hij vond dat er in het klei ne dorp hard wordt gewerkt en dat er veel tot stand is gekomen. De overdracht van de garages had sym bolisch plaats door de aanbieding van een speelgoedgarage, die nu al wordt gebruikt door de leerlingen van de christelijke kleuterschool. De vergelijking tussen Rotterdam en Moerkapelle was koren op de mo len van burgemeester Keyzer. Rot terdam heeft z’n welvaart en expan sie eigenlijk aan Moerkapelle te dan ken, zei hij. De scheepvaartverbin ding tussen Rotterdam en Amster dam via de Rotte liep in een grijs verleden over Moerkapelle, dat de Amsterdamse schippers tol liet beta len en de Rotterdamse niet. Ook op ander gebied heeft Moerkapelle ban den met Rotterdam,aldus de heer Keyzer. Het oude koorhek in de Ne derlands hervormde kerk is afkom stig uit de Laurenskerk in Rotter dam. WADDINXVEEN De verkoop- middag- en avond die de Hervormde Vrouwendienst van de Immanuël- kerk vrijdag in de hal van het kerk gebouw hebben gehouden ten bate van het orgelfonds van de kerk heeft bijna 1100 opgebracht. WADDINXVEEN De beide dans- sociëteiten van Waddinxven zullen zaterdag 3 juni een gezamenlijke slotavond verzorgen. Op deze avond zal de bekende Amsterdamse beat- groep ’De Maskers’ optreden. Deze beatgroep is al enkele jaren bekend van radio en televisie. Ook hebben zy reeds enkele grammofoonplaten op hun naam staan. Deze gezamen lijke avond van Het Jongerencontact en Point ’66 wordt gehouden in het verenigingsgebouw aan de Burge meester Trooststraat en begint om acht uur. De grote verdiensten van de heer Egbers voor Waddinxveen’s open bare ulo werden genoemd door bur gemeester C. A. van der Hooft, die gastheer was. De burgemeester her- linnerde eraan hoe de heer Egbers, trouw terzijde gestaan door zyn ivrouw, mevrouw P. Egbers-Honing, ■t begon aan de eenmansschool die de |ulo toen was. 5 De school groeide tegen de ver- drukking (van de inspectie) in en f heeft nu zes leerkrachten; het fraaie nieuwe schoolgebouw is reeds nu te klein. Dat de streekschool, die de openbare ulo nu is (voor Waddinx veen, Reeuwijk, Zevenhuizen en Moerkapelle), zo snel kon groeien en bovendien zulke goede examenresul taten haalde (van de achttien kandi daten slaagden er vorig jaar zestien) achtte de burgemeester voor een groot deel te danken aan de werk- met zijn 58 jaren aan de dag heeft gelegd. Voordat de heer Van der Hooft de gebruikelijke envelop met inhoud overhandigde, bood de heer R. Bink- huijsen, onderwijzer aan de school van de heer Egbers, een gouden hor loge aan. Dit was een gezamenlijk ge schenk van vrienden, collega’s, de zg. jubel- en treurpot van de gemeente en vele andere betrokkenen. Burgemeester I. J. P. Keijzer sprak de jubilaris op de van hem bekende, gemoedelijke wijze toe. Moerkapelle’s jonge burgervader was wat blij ge weest met de streekschool die Wad dinxveen stichtte. ”Als er van Wad* dinxveen uit gestrooid wordt, wil ik graag aan de grens staan om mee te delen,” zo sprak hij. De heer Keijzer gewaagde van de prettige contacten die Moerkapelle met de heer Egbers steeds heeft gehad en heeft en wilde Opgaven van publiciteit aan Uitgeverij Primulastraat 67, te Aalsmeer, telefoon 02977-6530, of aan onze verte genwoordiger Dhr. H. Kleiss. In de agenda van de krant op 25 mei stond vermeld dat op 12 juni ge legenheid is tot het afhalen van vis- akten. Deze datum is echter onjuist. Visakten worden alleen verstrekt tij dens de uren waarop het gemeente huis voor het publiek geopend is. Trots als een pauw heeft het Moerkapelse gemeente bestuur zaterdagmiddag vele tientallen gasten ontvan gen om de opening van het quickservicestation, annex gemeente- en brandweergarage bij te wonen. Behalve de heer Keyzer zagen we ook de wethouders D. van der Spek en J. Hoogerdijk, gemeentesecretaris G. J. A. Runsink, wethouder F. M. van Tol van Waddinxveen en de commandanten van de vrijwillige brandweren uit onder andere Gouda (C. Wijker) en Waddinxveen (A. M. Zwambom). meer gerechtvaardigd als we kijken naar wat er aan zaken van algemeen belang achter is gebouwd.” De bur gemeester wenste de heer Sonneveld met zijn nieuwe bedrijf veel succes. Nadat ook de heer Hoogendijk nog wat had gezegd sprak de heer Son neveld zelf een kort dankwoord aan het adres van gemeentebestuur en bevolking voor respectievelijk de (volle) medewerking en de belang stelling. Via een erehaag van brandweer lieden en leden van de jeugdbrand weer gingen de genodigden vervol gens de brandweergarage in. Daar sprak de heer Monster er zijn blijd schap over uit dat de brandweer over zo’n fraaie ruimte de beschikking had gekregen. ”We zullen nu extra paraat zijn,” beloofde hij. De belang stellenden konden behalve de forse ruimte ook de nieuwe uniformen en materialen van de brandweer be wonderen. Na de brandweergarage kwam de gemeentegarage aan de beurt. Hier kreeg de burgemeester van de heer J. C. M. Hartman van Brinkman NV uit ’s-Gravenzande (machines voor plantsoenonderhoud) een kristallen bloemenvaas aangeboden. Het glas deed de burgemeester echter ergens anders aan denken, zodat men me teen doorliep naar het service-sta tion waar vele glazen geestrijk vocht voor de gasten gereed stonden. De warme, zinderende middag 236 kinderen hebben meegedaan aan de kleurwedstryd die de Coöpe ratieve Raiffeisenbank voor Zeven huizen en Moerkapelle heeft uitge schreven bij gelegenheid van de ope ning van het nieuwe kantoor in Moerkapelle. Het bestuur van de bank kwam maandagavond in het Dorpshuis bijeen om de uitslag be kend te maken. De deelnemertjes kwamen van de twee lagere scholen in Moerkapelle. De voorzitter van de bank, de heer J. Brouwer, dankte de kinderen voor hun deelneming en overhandigde de (geld)prijzen. De kinderen mogen voor het geld in overleg met hun ou ders bij de plaatselijke middenstand zelf hun geschenken kopen, zo deel de de heer Brouwer mee. Aan het slot van de bijeenkomst betuigde hij zijn dank aan de hoof den van de beide scholen voor hun belangeloze medewerking. Als blijk van waardering werd hen een cheque van honderd gulden aangeboden met het doel deze te besteden voor de school. De heer Brouwer dacht aan een schoolreisje of iets dergelijks. De pryzen waren geschenkbonnen van 35, 25, 20, 15, 10, 5 gulden, prijs winnaars waren: ZEVENHUIZEN Ned. herv. kerk - 10 en 19 uur: ds. J. G. van der Vlist. Kapel Rotte - 10 uur: ds. G. Huls, Gouda en 19 uur: ds. A. Kastelein, Capelle aan den IJssel. Geref. kerk - 9.30 uur: ds. J. Bos en 18.30 uur: ds. G. van Andel, Rotter dam. Ver. Vryz. Herv. - geen dienst. woorden gehoord hebbende, dat ik de gemeente Waddinxveen wel kan fe liciteren met de benoeming van mijn zoon,” zei hy schertsend. De heer Honing had de avond sa men met zijn vrouw, mevrouw P. Honing-Amels (79), bijgewoond. Het bejaarde echtpaar woont in Winkel in de kop van Noord-holland. Ook was de 85 jaar oude moeder van de jubilaris, mevrouw M. Egbers-Goo- ssens, uit Zwolle naar Waddinxveen gekomen. De heer Egbers had weinig woor den nodig om zijn dankbaarheid voor de stortvloed van loftuitingen en ge schenken te laten blijken: ”Dit is het mooiste wat een mens krijgen kan,” zei hij. Dankbaar was hij ook het ge meentebestuur ’’omdat u mij op m’n 54e jaar naar Waddinxveen hebt durven halen.” De heer Egbers zei zich van het eerste ogenblik af in Waddinxveen te hebben thuisge- voeld. ”Ik heb me gevleid gevoeld door de woorden van lof over de groei van de school,” zo verklaarde hij,’’maar men mag nooit vergeten dat ik dat niet alleen heb gedaan; sa men met het personeel is deze school opgebouwd.”

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 4