Sportweekkoek bij op na voor wethouder en 10 WINKELS Winkels, scholen, etc. middelpunt op Bouwdag Waddinxveen 1967 Drukke dagen politie ehbo, I Weer helpt comité goed FRANS VAN CAMP Centrale Verwarming WIM VAN BEEK Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen bewoonde huizen r Specialist voor Volks sports pelen kunnen nog ploegen en (volop) hulp gebruiken 4- DOKTERSDIENSTEN Hindernissen vervolg op pagina 2 Help mee DONDERDAG 8 JUNI 1967 23e JAARGANG - nr. 1138 HERENWEG 100 WILNIS TELEFOON 02979 - 1586 In één week klaar Financiering mogelijk. Vraagt vrijblijvend offerte. WINKELGALERIJ „VONDELWUK" Tien winkels en daarboven 21 etagewoningen zullen volgend voorjaar de Vondelwjjk verrijken. Op 12 juni zal met de bouw van de galerjjwoningen aan de Brederolaan officieel worden gestart. Volgend voor jaar zal het gehele, anderhalf miljoen gulden kos tende project gereed komen. Het ontwerp is van het NV Bouwkundig Ingenieursbureau P. D. Stuurman uit Waddinxveen. Het winkelplan wordt gefinan- Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. Maandag 12 juni a.s. is het weer Bouwdag in Waddinx veen. Prins Bernhard komt. Mr. K. Zürcher, de direc teur van het ministerie van onderwijs en wetenschap pen komt. En ook de heer N. van der Bruggen, lid van gedeputeerde staten van Zuid-Holland. cieerd door het Pensioenfonds voor de Baggerbedrij ven te Den Haag. In de galerij komen een grote zelfbedieningswin kel, een groente- en fruithandel, een herenkapper, een slagerij tegelijk poeliersbedrijf, een bloemenwinkel, een drogisterij tegelijk tabakshandel, een schoenma kerij en schoenhandel, een zuivelzaak, een brood- en banketbakkerij en een cafetaria. Bij de winkelgalerij komt ook een benzihe-servicestation met autoboxen en een bovenwoning. De winkels zullen aan de ach terzijden werkplaatsen en magazijnen bevatten. De Bouwdag van dit jaar draait om de utiliteitswerken. Drie van de meest uitgesproken werken van hoge ’utili teit’ worden hieronder beschreven. De rest van de pun ten die de Bouwdag zal aanroeren worden in woord en beeld gebracht in de Bouwkrant ’67. te en zullen 360.000 kosten. Bouwer is het bouw- en aannemingsbedrijf A. J. van der Heijden uit Woerden. In andere gemeenten zullen in eerste instantie nog zeven van deze bouw- team-scholen verrijzen, ’n Aardige bijzonderheid Is dat het Waddinx- veense schildersbedrijf P. W. Kloet voor alle scholen het schilderwerk zal verrichten. Waddinxveen krijgt in ieder geval nóg een bouwteamschool in Groens- waard. Hier zal de Stichting Christe lijk Nationaal Onderwijs een lagere school beginnen. Zevenhuizen J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon (01892)- 2500. De hindernissen die de deelne mende ploegen krijgen te nemen zijn hieronder vermeld. Elke ploeg kan bij iedere hindernis twintig punten verdienen. (verschijnt elke donderdag) Het Koopcentrum Brug heeft zijn vertrouwen in de toekomst nooit verloren. Er zijn grootse bouwplannen die echter niet een-twee-drie verwezenlijkt kunnen worden. Vooral het financiële aspect van de zaak weegt zwaar. Niettemin blijven de besprekingen gaande. Op de Bouwdag 1967 zal een begin worden gemaakt met de aanleg van een groot parkeerterrein (85 auto’s) ten behoeve van winkelcentrum. Bull- Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. dozers zullen de eerste grond achter het gemeente huis gladstrijken, ten teken dat niet alleen in de Vondelwijk (zie hieronder) en aan de Passage (zie Bouwkrant ’67) wordt gewerkt aan meer en de nodi ge voorzieningen eromheen. De bouw begint nadat Prins Bernhard weer per helikopter zal zijn vertrok ken. KV BOUWKUNDIG IHOCMEUBMURCAU STUUKMAH WADOIHXVtCK Waddinxveen J. W. H. Helle man, Kerkweg 222, telefoon (01828)- 2979. KLEIWEG 2-6/GOUDA /TELEFOON 2350 Scholenbouw. Waddinxveen heeft er altijd moeite mee gehad. Denk maar eens aan de bouw van de open bare ulo, aan de vele noodlokalen die de gemeente ’rijk’ is. Een jaar bestaat het scholenbouw team Midden Holland nu. Het Wad- dinxveense gemeentebestuur is er deelnemer en initiatiefnemer van. Deze vorm van samenwerking tussen elf gemeenten (en velen die zich wil len aansluiten) én de ontwikkeling van en nieuw, efficient en kosten- besparkend type school hebben nieu we perspectieven geopend. 3. Duwwagen. Tussen twee bellen op 12 m afstand bevindt zich een platte wagen. Aan weerszijden nemen de ploegen pl aats. De wagen zover voor uitduwen en de bel luiden die op on geveer 2| meter is opgehangen, heeft een waarde van 60 punten. Onbeslist geeft voor ieder 30 punten. De ploe gen mogen zelf uitmaken of ze duwen met twee man en één man op de wa gen of dat ze duwen met drie man waarna een man op de wagen springt bij aankomst bij de bel. 4. Buks schieten. Ieder lid schiet vier keer op een doel met als waarde 1 tot 5 punten. Abonnementen: f 2,12 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 6,15 binnen het ver spreidingsgebied en f 11,65 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten. De Volkssportspelen in Groens- waard gaan straks de Sportweek 1967 besluiten. Van de veertig ploegen die nodig zijn om het ge beuren van start te kunnen doen gaan hebben reeds 25 zich defini tief gemeld. Er zjjn dus nog een flink aantal ploegen van drie man nodig om de zaak tot een succes te maken. Het Sportweekcomité heeft de Volkssportspelen extra aantrek kelijk willen maken door als hoofdprijs een gratis reis naar Pa rijs (voor drie personen) in het vooruitzicht te stellen voor de ploeg die de meeste punten op zich vergaart. Er zijn nog vele an dere prijzen. Wie destijds de NCRV-televisie- programma’s van de stedenont moetingen tussen een Belgische en een Nederlandse gemeente heeft gevolgd weet ongeveer hoe het er zaterdagavond in Groenswaard toe zal gaan. Het fanfarecorps Concordia verleent muzikale me dewerking. Bedrijven, straten, scholen, familieleden, verenigingen, ja alle combinaties die zich lenen voor de formatie van een ploeg kunnen aan de Volkssportspe len meedoen. Het inschrijfgeld bedraagt 10, te voldoen bij de heer J. Alblas, leplaan 41 in Waddinxveen of bij de leden van het Sportweekcomité. Men kan zich daar ook inschrijven. Het Sportweekcomité zoekt ook nog mensen die bereid zjjn het ’parcours’, dat hieronder is uitge- stippeld, te helpen bouwen en ook eventueel als jurylid te willen fun- geren. Die hulp zal hard nodig en bijzonder welkom zjjn. 1. Touwtrekken. In het midden van een dik touw - 10 meter lang - be vinden zich drie knopen. Iedere man neemt plaats bij een knoop. De ploegen trekken nu om het hardst om de tegenpartij over de streep te trekken. Iedere knoop heeft een waarde van 10 punten. Bij de start heef t de winnende ploeg dus al der tig punten, voor iedere over de streep getrokken knoop komen er 10 punten bij. 2. Pijl gooien. Op een bord op een af stand van 4 m, bevinden zich vijf vlakken met een waarde van 1 tot 5 punten. Iedere deelnemer krijgt vier pijlen. Maximaal zijn er per man 4x5 punten te verdienen. Vandaar dat Waddinxveen de eer geniet op de Bouwdag 1967 te mogen beginnen met de bouw van liefst twee permanente lager scholen, de openbare Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan en de St. Paulusschool aan de Jacob Cats- laan. Er wordt gebouwd volgens een het NV Bouwkundig Ingenieursbu reau P. D. Stuurman uit Waddinx veen uitgedacht principe, waarvan hierboven een voorbeeld. De scholen moeten over negen maanden gereed zjjn. Ze gaan zes lo kalen tellen en ’n gemeenschapsruim- Als deze krant voor u ligt dan is de Sportweekkoek van dit jaar al grotendeels opgepeuzeld. Bijna een week lang heeft Waddinxveen zich aan dit veel-’gangige’ sport- menu overgoten door een saus van prachtig zomerweer, variërend van zacht tot zeer warm (zater dagmiddag), tegoed kunnen doen. En alles loopt op rolletjes zij het met uitzondering van enkele schoonheidsfoutjes, die bij een manifestatie van deze omvang nu eenmaal onvermijdelijk zijn. Op de Sportweekpagina van deze week wijden we aandacht aan wat mankementen (o.i. aan het be- drijfsvoetbaltoernooi. De Sport en Sportiviteit hebben een week hoogtij gevierd en dat zal nog twee dagen zo zijn. Er is gezwom men, gevoetbald, gevist en gewan deld. Er volgen nog andere spor ten, terwijl het allemaal wordt be sloten met de Volkssportspelen, een spektakel dat nog nimmer in deze contreien is vertoond en dat ieders belangstelling verdient, hetzij inactieve, hetzij in passieve zin. Het zijn drukke dagen voor lo- co-burgemeester F. M. van Tol en wethouder P. Lips. Nadat de heer Van Tol zaterdag met een korte toespraak de ’aftrap’ had ver richt bij de start van de Sport- weekwandelmars, vuurde hij ook nog schoten af bij de Stratenloop van de AV ’65 Waddinxveen en reikte zaterdagmiddag in het ei volle café De Unie aan de Kerk weg de prijzen uit van de zwem wedstrijden die de zwemclub De Gouwe had georganiseerd.’s Mor gens opende hij het schoolvoetbal- toemooi. Wethouder Lips die ook bij de start van de wandelmars aanwezig was, toonde ook zijn be langstelling bij het bedrijfsvoet- baltoernooi dat zaterdag van start ging. Het weer is het Sportweekco mité dit jaar op een enorme ma nier tot steun. Was vrijdag het weer al voortreffelijk, de warme zon van zaterdag bracht bij het bedrijfsvoetbaltoernooi én het zwemmen in de Gouwe talloze Waddinxveners op de been. Vrij dag was de belangstelling minder, maar toen was het ook marktdag en bleven de winkels tot negen uur open. Vele Waddinxveners stapten omwille van de Sportweek niet van hun gewoonte vrijdag avond inkopen te doen af. De rijkspolitie heeft het week einde handen vol werk gehad. Het tekort aan politiemannen toonde zich weer eens schrijnend. Des ondanks liep alles, ook op de drukste punten uiterst soepel en deden de Waddinxveense politie mannen voortreffelijk werk. Een pluim verdienen ook de Waddinxveense ehbo’ers die bij tal van evenementen in actie moesten komen en dat dan ook snel en efficiënt deden. Hun hulp was vooral bij het zwemmen in de Gouwe en het bedrijfsvoetbal toernooi nogal eens nodig al wa ren de gevallen nooit ernstig. Weekblad voor Waddinxveen f-,",r> Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Overal kunt u blazers kopen. Voor ons is dat aanleiding geweest naar de Betere Blazer te zoeken. Wij' hebben heel Europa voor u afgezocht en zie nu het resultaat in onze rekken! Nieuwe perfectere pasvormen. Nieuwe briljanter kleuren. Kom en kijk naar de Betere Blazer. De beste hangt voor u klaar! Prijzen? Van J 97,50 tot 159,50. WIJ PRESENTEREN NU...

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1