Raadslid Duursma slaat eerste paal 32 premie woningen voor Bouwdag 1967 170 aanvragers krijgen deze week al telefoon (Je )vrede(n) Bouw 30 woningwetwoningen op til Waddinxveen nog dit jaar uit telefoonnood verlost WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken^ Oranjelaan 42, Tel. (01828) 2046 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur RAIFFEISENBANK Sommige dit jaar klaar voor Israël Telefooncentrale eind '67 klaar Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) 1ty>bi{lette v QEQ3] een volautomatische brommer KRAIJESTEIJN Geslaagd -1 reisverzekering reischeques een rustig gevoel op vakantie. beheer van onroerende goederen 1 liOKI ERSniENSTEN MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. Ver Neem nooit teveel geld in contanten mee als u op vakantie gaat. U kunt het zo gemakkelijk verliezen of het kan u ontstolen worden. Neem reischeques! En als u dan bovendien voor een luttel bedrag aan premie een reisverzeke ring sluit, kunt u rustig met vakantie gaan. Mogen wij het even voor u in orde maken? Meer huizen -.4 Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Donderdag 15 juni 1967 23e JAARGANG - nr. 1139 alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Eal 06-19 a Model E.E.G. Nu ook met voorvering Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agenttchap: N.V. Wtstlandtch» Hypothttkbonk Eind 1967 zal Waddinxveen niet langer het ’zorgen kindje’ van de PTT-telefoondienst zjjn. Als in novem ber of december de nieuwe - 2,5 miljoen kostende - telefooncentrale aan de Jan Dorrekenskade in gebruik kan worden gesteld is er voor bijna drieduizend be staande en aanstaande abonnee’s geen vuiltje meer aan de lucht. Eindelijk zal Waddinxveen na vele jaren van doffe telefoonellende weer vrijuit kunnen telefoneren. Nauwelijks een half uur tevoren daartoe uitgenodigd heeft het nieuwste raads lid van de gemeente Moerkapelle, de heer S. E. Duursma van Algemeen Be lang, dinsdagmiddag ietwat beduusd de eerste paal geheid van de 532 die de grond in moeten voor een complex van 32 premiewoningen aan e Beatrix- laan. Was bovenstaand resultaat hoopgevend, de opbrengsten in WADDINXVEEN Vijf kandida ten van de Waddinxveense PTT zijn vorige week in Alphen aan de Rijn geslaagd voor het examen PTT-be- steller. Het zijn de heren J. van Beest L. Boer, P. H. de Goeij (met lof), G. Kijk in de Vegte en J. H. van Wijn gaarden (met lof). De uitbreidingen in Gouda zullen 736.000 vergen. Elke telefoonabon nee kost de PTT 2800 aan investe ringen. dank zij de samenwerking veel tot stand kon worden gebracht in het be lang van de Moerkapelse gemeen schap. Tarieven bij contract; tekstadvertantiM op aanvraag. Postgironummer 47082 ten name van Drukkerij Ve*d- wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde Op het plein voor het Moerka pelse gemeentehuis werden door burgemeester I. J. P. Keyzer, ds. A. Boertje van de Nederlands her vormde kerk en ouderling D. van der Spek van de Gereformeerde Gemeente vóór de start van de in zameling korte toespraak gehou den. Daarna trok de geünifor meerde vrijwillige brandweer en - natuurlijk - ook de jeugdbrand weer door de straten van Moer kapelle. Zevenhuizen en Waddinxveen ble ven ver beneden de verwachtin gen. In Zevenhuizen en Oud-Ver- laat stonden twee bussen opge steld waarin in totaal 833,85 werd geworpen. De stembussen in verschillende Waddinxveense scholen en in het gemeentehuis bleken bij telling niet meer dan 2163,01 te bevat ten. De opbrengsten van de collec tes die zondag o.a. in de hervorm de kerken en in de Immanuëlkerk werden gehouden zijn hier niet bij. De inzameling is in Waddinx veen per geluidswagen in de ge meente aangekondigd. Trots was burgemeester Keyzer te kunnen meedelen dat donderdag (vandaag - red) de bouw zou gaan beginnen van 36 andere premiewo ningen. Ook meldde hjj de toewijzing door het ministerie van dertig wo ningwetwoningen en tien bejaarden woningen. ”Ik ben bjjzonder dank baar dat we dit voor onze bevolking, die nog steeds met woningnood heeft te kampen, hebben kunnen berei ken.” Over de vele brieven en formulie ren die gemeente en rijk over en weer hadden moeten uitwisselen zei de heer Keyzer: ”Het laatste wat me ter harte gaat is wel de enorme pa pierwinkels die altijd weer met elk bouwplan gepaard schijnt te moeten gaan”. En aan het slot van zijn toespraak, zinspelend op de helm die de heer Duursma bij het slaan van de paal eigenlijk had moeten dragen, maar die hij in zijn onbedrevenheid prompt vergat: ”Die helm symboli seert de goede sfeer en saamhorig heid, het eendrachtig ’onder één hoedje spelen’ van allen die bij de verwezenlijking van dit project be trokken zijn geweest. Ik ben u allen daarvoor zeer dankbaar.” Drs. Valkenburg sprak ook over de goede samenwerking met de gemeen te Moerkapelle en Nationaal Grond bezit. Hij wees daarbij op de harmo nie tussen beide lichamen bij de bouw van twintig premiehuizen in het Rehobothplantsoen. Aan het eind van zijn toespraak bood hij de bur gemeester ook een helm aan, bestemd voor het „andere” deel van de bur- Alweer helemaal bekomen van de schrik na de ontploffing in de huisjes aan de Kerkweg is Waddinxveen’s hoogste gast op de Bouwdag 1967, Prins Bernhard, hier in gesprek met mevrouw D. Post-Salomons en mevrouw W. Borghouts-van Veen, weduwen van de ver- -W -w -V -R- - bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) Weekblad voor Waddinxveen Abonnementen: f 2,12 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 6.15 binnen bet ver spreidingsgebied en 11,85 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten. zetshelden Johannes Post en ’Peter Zuid’, naar wie straten in Groenswaard-zuidoost zjjn genoemd. Over het bezoek van de Prins dat in Waddinxveen zowel letterlijk al figuurlijk stof deed opwaaien leest u al les in de Bouwdag-pagina. (foto Sjaak Noteboom) De maatregelen die de PTT de komende tijd gaat ne men en recentelijk al heeft genomen moeten het tele foonverkeer in de gehele sector Gouda ingrijpend ver anderen en vergemakkelijken. Van vandaag af zullen in vele plaatsen nieuwe aansluitingen mogelijk zijn en kan er zowel lokaal en interlokaal soepeler worden ge telefoneerd. --- Deze woningen (grote kamer, keu ken, drie slaapkamers, douche, grote berging, etc.) worden gebouwd door het aannemingsbedrijf NV Kerstens uit Raamsdonkveer. Het bedrijf, waarvan de directeur de plechtigheid bijwoonde, bouwt de premiehuizen in opdracht van Nationaal Grondbe zit NV te Den Haag. Nationaal Grond bezit zal de woningen van de hand doen voor 35.9000 vrij op naam. Over tien maanden zullen de laatste huizen worden opgeleverd, de eerste komen vermoedelijk nog dit jaar ge reed. De invitatie tot het slaan van de paal kwam onverwacht van burge meester I. J. P. Keyzer, die de heer Duursma onderweg naar het Dorps huis had ontmoet. ”Het feit dat een raadslid de paal gaat slaan,” zo zei Moerkapelle’s inventieve burgerva der,” symboliseert de nauwe samen werking tussen gemeentebestuur en raad.” Nadat de paal de zonnige zinderen de zandvlakte in het noorden van Moerkapelle’s uitbreidingsplan moei zaam had doorkliefd had een korte bijeenkomst plaats in het Dorpshuis. Hier gewaagde burgemeester Keyzer in aanwezigheid van de wethouders J. Hoogerdijk en D. van der Spek,ge meentesecretaris G. J. A. Runsink en een aantal andere gasten van zijn vreugde over het begin van de bouw. Hij zei ook blij te zijn met de con- tacten met Nationaal Grondbezit, dat tegenwoordig was in de persoon van onderdirecteur drs. W. J. Valken burg. De heer Keyzer vind dat er Waddinxven P. van der Linde, Kerkweg 214, telefoon (01828) 2250. Zevenhuizen J. A. Ensing,Dorps straat 196, Zevenhuizen, tel. :01802)- 204. gemeesterlijke tweeling. De heer Keyzer had in het verleden nl. al twee helmen aan het heien van eerste palen overgehouden en die aan zijn kinderen cadeau gedaan. Dubbelzin nig besloot de heer Valkenburg zijn rede met de wens in de toekomst nog eens een vierde helm te mogen aan bieden. Door uitbreiding van de knooppunt- centrale Gouda, zijn er op korte ter mijn vele nieuwe mogelijkheden ge komen. De (verheugende) feiten zijn: In Waddinxveen zullen zeer bin nenkort 170 nieuwe abonnee’s worden aangesloten. Later in het jaar volgen nog eens 130 aansluitingen. Na de opening van de nieuwe cen trale, die een capaciteit van 3000 nummers heeft, wordt de overige 230 namen op de Waddinxveense wacht lijst afgewerkt. In totaal heeft Waddinxveen dan 2132 telefoonaansluitingen, zodat er nog ruimte is voor ongeveer 830 nieuwe aanvragen. Het telefoonverkeer met Rotter dam, Den Haag, Amsterdam en Utrecht wordt aanmerkelijk verge makkelijkt door een uitbreiding van het aantal geleidingen. Dus geen voortdurende ’in gesprek’,-toon meer. Het bellen naar Waddinxveen (tot heden vele uren van de dag onbereik baar) wordt ook makkelijker. Dit ’zonnige nieuws op een zonnige dag’ werd dinsdagochtend tijdens een informatiebijeenkomst in de knoop- puntcentrale Gouda aan de Boeleka- de medegedeeld door ir. G. F. Verha- ge, de directeur van de Telefoon dienst in het district Rotterdam. Hij vertelde dat door de uitbreidingen in de knooppuntcentrale de zg. num- merstop kon worden opgeheven. Van Rotterdam naar Gouda komen er nu zestig interlokale geleidingen bij en van Gouda naar Rotterdam 55. De dwarsverbindingen met Den Haag, Amsterdam en Woerden worden elk uitgebreid met twee lijnen. Het telefoonverkeer tussen Gouda en Waddinxveen was tot nu toe ook vaak gestagneerd. Door een toeneming met elf lijnen van Waddinxveen naar Gouda en met zes lijnen weer terug zal ook dat probleem tot het verleden gaan behoren. Van de sector Gouda is Waddinx veen met een wachtlijst van 53 aan vragers naar verhouding de meest behoeftige plaats geweest. Gouda had op 1 juni bijna duizend namen op de wachtlijst. Voor de tien gemeenten in het ge bied zijn de geluiden eveneens guns tig. Gouda zelf kan half augustus zijn huidige wachtlijst in zijn geheel afwerken. Er komen dan duizend nummers bij. In 1969 zal de Goudse centrale met nog eens tweeduizend nummers worden uitgebreid. Vanwe ge deze op handen zijnde toenemin gen zal Gouda binnenkort ’vijfcijfe- rig’ worden. Berkenwoude en Schoon hoven raken voorlopig uit de brand met elk honderd nummers. Schoon hoven krijgt er aan het eind van dit jaar nog eens honderd nummers bij. Honderd nummers meer ook voor Moordrecht, Haastrecht, Bergam bacht en Stolwijk. Reeuwijk krijgt begin ’68 tweehonderd nummers meer. Ir. Verhage zei dat de sector Gou da met deze drastische verbetering in een bevoorrechte positie komt te ver keren in vergelijking tot de andere sectoren in het land. Wel erkende hij dat het wel niet veel langer dan drie a vier jaar zou duren voordat het net weer overbelast raakt. ’’Maar tegen die tijd zijn we weer in Gouda terug”, zo beloofde hij. sMS 'A

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1