start Folkssportspelen door ongeluk beëindigd Iff H K-t> J e ugdco n tac t raad l|j'j %aat van e JU r VADERDAG WO HLini slot van Sportweek Handelsdiploma Poppeldag vanaf 5,95 SIGARENMAGAZIJN VAN DER KRANS Vaderdag Verrassingen in grote sortering en leuk verpakt vanaf 3.70 tot 52.25 Slijterij/Wijnhandel VAN EEUWEN Zuidkade 3 Telefoon 2105 Waddinxveen Vakantieregeling kruideniers Niettemin geslaagd i ra /jp| ra -;'ï Raadsvergadering in Zevenhuizen Geslaagd voor hbs In 1 Pagina 3 il i BIJ ELKE ETALAGE DENK IK AAN GRIT A G E N Slechts één week mits onverkocht Aristona TV-meubel Alléén in ons filiaal KLEIWEG 67 Vervolgfvan’pag. 2 «KK Philips ketelstof zulgei Ruton centrifugei normaal 198r» Koelkasten Eens HI Donderdag 15 ]unl 1967 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART I WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE (foto Sjaak Noteboom) Ook 67 Mr. Opticién CONTACTLENSSPECIALIST HOORTOESTELPRACTICUS Dit gebeuren bracht een grote toe loop van belangstellenden en deel nemers teweeg, waardoor het voor de organisatoren onmogelijk werd de wedstrijd voort te zetten. Besloten werd het evenement na tien van de twintig ronden voor gesloten te ver klaren. PHILIPS electrogrammo- foon, normaal 166,- miniprijs 129,- Van 9 tot 28 juni: T.b.c.-onderzoek, voorm. Chr. Lees zaal, JuL v. Stolbergl. Zaterdag 17 juni: Jubileumtoumooi tg.v. 40 jr. best De Gouwe zwemcl. 15 uur. Zaterdag 17 juni: Dansavond m.v. R-j-B Group, Flash bag, Burg. Trooststr., 20 uur. Maandag 26 juni: Sportdag uloscholen, Be Fair terrein 8.30 uur. Woensdag 28 juni: Afscheidsreceptie mevr. G. L. Win terwerp-Edelman (onderwijzeres),ge- meenteh., 16 uur. Zaterdag 15 juli: Onderlinge wedstr. hengelsp. ver., 05 uur. Plaatsgebrek noopt ons deze week weer een aantal verslagen en artikelen een week over te laten staan. Wegens vakanties op de redactie zal de lezer het de komende weken helaas met een ’kleine krant’ moeten stel len. Redactie. WADDINXVEEN Aan de Mid delbare Handelsavondschool heeft Gerard Bos uit Waddinxveen het diploma behaald. Donderdag 22 juni: Holland Festival Concert, SL Jans- kerk, 20 uur. Zaterdag 24 juni: Goudse glazendag, St Jans kerk. Dinsdag 20 juni: Raadsvergadering, Gemeentehuis, 19.30 uur Dinsdag 20 juni: Bejaardenreis DIVERSEN Woensdag 21 juni: Bejaardenreis. Zaterdag 24 juni: Visconcours, hengelsp.ver., 14.30 uur Woensdag 28 juni Kampioens wedstr. hengelsp.ver., 19 uur. Kerkweg 175 Telefoon 2275 EXPOSITIES Tot 19 juni: Grafisch werk Marijke Man, Boekhandel Veldwijk, geopend tij dens de winkeluren. Twee reusachtige tekeningen waren tijdens Bouwdag Bouw dag Waddinxveen 1967 te zien op twee verschillende plaatsen. Hierboven de spoorwegtunnel zoals de plannenmakers denken dat hij er zal gaan uitzien. On der ziet u de Passage zoals ar chitect L. Roggeveen die voor ogen heeft en waarvoor de Prins een nogal daverende grondslag legde. BIOSCOPEN IN GOUDA Schouwburg: do. 20.15 uur: Super Sex 1966 (18); vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21.15 uur, zo. 15, 17, 19 en 21.15 uur, ma. di. en wo. 14.30 en 20.15 uur Goed geschoten Matt Helm (14) Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21 uur: Goplan opnieuw in actie (18); za. en zo. 14.30 en 15 uur: Rebellen van de groene hel (14) Thalia: do. 20.15 uur, za. 14.30, 19, 21.15 uur, zo. 15, 17, 19 en 21.15 uur: Some like it hot (14); vr. 20 en 22.15 uur: Ben Mes in het water, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Sex^trip- tease en Society (18). De overige prijswinnaars waren: 4. WSE 442 p., 5. Kool 426 p., 6. TOOS 412 p., 7. Be Fair 408 p., 8. Houtex 406 p., 9. Verhoef 403 p. en 10. Ver sluis 397 p. 59 cm grootbeeld normaal 1179.- miniprijs 899,- Körting portables normaal 17*r- mini-prijs 139.- normaal -26^ mini-prijs 198.- Geschikt als autoportable WADDINXVEEN De vakantie regeling 1967 van de Waddinxveense kruideniers is als volgt: van 5 t.m. 17 juni: G. Lochmans, Kerkweg 141;van 3 t.m. 15 juli: G. Visser, Noordeinde 95; G. van Ringelenstein, leplaan 71; K van Ringelenstein, Burg. Troost- straat 31; H. Cammeraat, Zuidkade 232; A. van Eeuwen, Zuidkade 87 en Van Triet, Kon. Wilhélminaplein 45; van 10 Lm. 22 juli: D. Kool, Dorps straat 39; P. v.d. Starre, P. Hein- straat 1; van 17 t.m. 29 juli: J. As- scheman, Kon. Wilhelminaplein 54; G. Bosman, Burgem. Trooststraat 79; van 24 t.m. 5 augustus A. v.d. Sluys, Dorpsstraat 104, mej. H. M. Assche- man, Trompstraat 9; N. M. van Roo- yen, Dorpsstraat 50; C. Voshol,Zuid kade 186; 31 juli t.m. 12 augustus: T. Broer, Dorpsstraat 46; van 7 augus tus t.m. 19 augustus: Mevr. N. Koster Heijns, Jan Dorrekenskade 39. Moderne 6-arms kroon normaal mini-prijs J Philips hanglamp normaal 2V-5tT mini-prijs 19.95 Tafel schemerlamp normaal mini-prijs 29.50 Rotel Beautyset normaal 4+fP- mini-prijs 59.» verkrijgbaar in ons filiaal Kleiwea zjjn taken zou aanpakken en over de doelen die men wilde nastreven. Het Jeugdcontactraad Waddinxveen wil in eerste instantie film- en dans avonden organiseren, omdat daar kennelijk de meeste behoefte aan be staat. Het staat dan elke aangesloten vereniging vrij zich achter deze of gene manifestatie op te stellen. De verenigingen zullen zelf hun taken normaal blijven verrichten. De Jeugd contactraad gaat ook het gemeente bestuur omtrent jeugdzaken van ad vies dienen. De aangesloten clubs zijn de Gere formeerde Jeugdraad, de Hervormde Jeugdraad, de Jeugd van de Immanu- elkerk, de Jongerenorganisatie van de Hollandse Maatschappij van Land bouw, de Padvindersgroep Pieter Ma- ritz, Point Sixty Six en het rooms katholiek Jongerencontact. De meeste toekomstplannen ver keren nog in verschillende stadia van bespreking, maar de eerste activiteit van het Jongerencontact is er al; op zaterdag 24 juni zal er in het gerefor meerd verenigingsgebouw een film worden vertoond over autoraces. Deze filmavond, die om acht uur begint, zal 1,50 per persoon gaan kosten. Halverwege de Volkssportspelen, die zaterdagavond in het kader van de Sportweek Waddinxveen werden ge houden en die een enorm aantal toe schouwers trokken, gebeurde er een niet ernstig ongeluk dat echter wel drastische gevolgen had. Het meisje Schouten kreeg bij een van de ge beurtenissen een zodanige verwon ding aan het hoofd dat zjj geruime tijd buiten westen bleef. GRUNDIG bandrecorders TK 120, normaal 380,- miniprijs 298,- TK 140, normaal 419,- miniprijs 358,- alle prijzen incl. acces soires. U mag rustig weten waarom!...Mr.Opticién Grit hielp me uit 'n impasseIk dacht dat het aan mijn ogen lag, maar 't lag aan de sterkte van mijn glazen. Juister gezegd: ze waren te zwak (die brilleglazen). Mr. Opticien Grit hielp me en verschafte mij de goede glazen. Goede wijn be hoeft geen kransl (Dus ook dat leuke, moderne montuurtje niet, dat ik eveneens bij Grit kocht). Beaek onzë afdeling mini-prijs” altijd verrassend voordelige aanbiedingen met volledige garantie KRANENBURG en DE BRUIN GOUDA: MARKT 5-telefoonó465 KLEIWEG 67-tel. 3566 WADDINXVEEN: [.PASSAGE 133 - tel.(01828) 3003 de ingang van het nieuwe noodgebouw geplaatste schilderij waren gestapt. Janny van der Hooft, de jongste doch ter van de Waddinxveense burge meester, bood de Prins namens de Waddinxveense bevolking zijn ge bruikelijke, jaarlijkse verjaarsge schenk aan. Het waren twee comfor tabele tuinbedden voor diens zomer verblijf. Celine Meuleman en Renee Zwambom mochten de Prins vlak voor zijn vertrek vanachter het ge meentehuis twee tegels aanbieden, die de Waddinxveense schooljeugd bij de geboorte van de jongste Oran jetelg ook hadden ontvangen. Het begin van de egaliseerwerk- zaamheden voor het parkeerterrein van 85 auto’s ten behoeve van het Bouwdag ’67 Van de bezichtiging van de tentoon stelling ’Ontwikkeling Waddinxveen 1947-1967’ kwam niet veel meer. De Prins wipte even naar binnen, nipte aan een glas champagne en stond ook meteen weer buiten. Mejuffrouw G. C. C. Rip en de heer J. E. R. Wiltenburg van de gemeente secretarie hadden tevoren verdien stelijk de rol van Waddinxveense Thomasvaer en Pietemel op zich ge nomen, nadat ze dwars door een voor Koopcentrum Brug viel in feite min of meer in het water omdat iedereen zich na het opstijgen van Prins Bern- hard zich dorstig naar de raadzaal begaf. Hier dankte burgemeester Van der Hooft voor de komst van allen en sprak het raadslid T. Ververs ook nog even. Omstreeks vijf uur was de Bouwdag Waddinxveen 1967 defini tief ten einde. ZEVENHUIZEN De gemeente raad van Zevenhuizen houdt dinsdag 20 juni a.s. weer een openbare verga dering in het gemeentehuis. Aanvang half acht. De belangrijkste voorstel len zjjn: verlening eervol ontslag aan dok ter W. H. Verduyn den Boer als ge meentegeneesheer en opheffing van die betrekking; salarismaatregelen voor het amb tenarenkorps; toetreding tot de gemeenschappe lijke regeling Bestuurschool Zuid- Holland; verlening van medewerking voor verbetering en verandering van de inrichting en aanschaffing van les en hulpmiddelen voor de kleuter school van de Vereniging voor Chris telijk Onderwijs in Oud Verlaat; verlening van een krediet voor een aanleg van een parkeerterrein aan de Korte Zijde (nabij de Catgesbrug); slopen van het pand Dorpsstraat 95 (voormalige ambtswoning burge meester) en bestemming van de vrij komende grond tot ontsluitingsweg naar het uitbreidingsplan West en vergroting van de speelplaats van de openbare lagere school; verlening van een krediet voor de uitbreiding van de openbare lagere school met een houten noodlokaal en voor vergroting van de speelplaats; verlening van een krediet voor de overbrenging van de centrale ver- warmingsinstallatie in de te slopen voormalige burgemeesterswoning naar het huis van het hoofd van de openbare lagere school; verlening van een krediet voor de verwarming van de brandweergara- ge in het dorp. Voor het trio J. en L. C. van der Lans en J. Wubben was dat goed nieuws, want op dat moment stonden zij met een ruime voorsprong op de eerste plaats, waarmee ze een gratis reis naar Parijs wonnen. Ze hadden op dat moment 525 punten vergaard. Tweede werd met 466 punten een ploeg van de PTT met 466 punten en derde de AV ’65 Waddinxveen met 465 punten. Hoewel er aan de organisatie af en toe wel wat feilen kleefden - de heer D. de Wilde, voorzitter van het Sport- weekcomité, gaf dat grif en sportief toe, zijn de spelen niettemin, gezien de belangstelling en de enthousiaste deelname, voor herhaling vatbaar en verdienen ze een vast plaatsje in de Sportweek. Jammer, dat de in alle opzichten zo geslaagde Sportweek zo ongelukkig moest eindigen. Gelachen is er in ieder geval veel. Vooral toen er een polsstok brak en de verbouwereerde midden in het koele nat terecht kwam was er enor me hilariteit. WADDINXVEEN Alle kandida ten van de Jan Ligthartschool, t.w. Lientje Plomp, Beppie Trommelen, Hans de Leeuw, Victor van Holst en Nico Metselaar zijn vorige week ge slaagd voor het toelatingsexamen voor de rijks hbs in Gouda. mini-prijs 139.- mini-prijs 138.- 2800 omw./min normaal mini-prijs 199.- 2800 omw./min.(4kg mini-prijs reeds v.a. A V WADDINXVEEN - De jeugdcontactraad, waarover wij kortgeleden uitvoerig berichtten, is een feit geworden. Zeven jeugdorganisaties hebben zich in de jeugd contactraad verenigd. De raad heeft zich tot taak gesteld zoveel mogelijk activi teiten voor de jeugd op touw te zetten, maar wordt daarbij ernstig gehandicapt door het ontbreken van een goede accommodatie. De realisering daarvan zal ook deel gaan uitmaken van de werkzaamheden van de raad. Vertegenwoordigers van de jeugd verenigingen verschenen enige maan den geleden op een bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis. Zij waren uitgenodigd door burgemeester C. A. van der Hooft die mét de overi ge leden van het college van B en W van mening was dat er op het terrein van de jeugd in Waddinxveen nog veel te doen is. De burgemeester schreef toen de reden dat er op dit gebied nog veel (téveel) gerealiseerd dient te worden toe aan het gebrek aan contact tussen de jeugdorganisa ties onderling en het gebrek aan een geschikte accommodatie. Het voorstel van de heer Van der Hooft een over koepelend orgaan te stichten dat de plaatselijke activiteiten zou moeten coördineren en voor zover niet ont wikkeld zou moeten ontplooien. Op 23 mei kwamen de verschillen de delegaties tot overeenstemming over de manier waarop het orgaan z B afdeling

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3