Lezers schrijven Neem óók TWIN Gouwe wint (eigen) j ubileumtoernooi prettig rollen, lekker roken! Adopteert W addinxveen kibboets I I ‘n I I B 1 BI 1 I H De Zwaluw F issen voor lauwertak Zevenklappers wint vollebaltournooi Eerste prijs ,Vox Jubilans’ Kapellevliegers P.V. de Sperwer Geslaagd bevorderd op landbouwschool Tarzan atkief Getuigschrift lts Film voor jeugd van Waddinxveen Druk (2e) seizoen Jongerencontact PV Stormvliegers van het afgelopen weekeinde Dank Weinig belangstelling bij begin feestweek 40-jarige zwemclub FRA-VA-KO’s F ingerwij zingen 3 Pagina 2 II te samen Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 Vacantie aanbieding 2 Emmers (plastic) 1 Afwasbak (plastic) 3.50 Warenhuizen HALF ZWARE SHAG Mooi ej f- t WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS juni 1967. volgend jaar. Eikenlaan 54, leplaan 122 Telefoon 2401 b.g.g 2184 Vul op een briefkaart uw naana en adres in en zeg wat u denkt voor de kibboets kan of wil doen. Of schrijf alleen maar: ”Wij doen mee”. Later hoort u meer. Ons adres is: N.V. J. G R U N O WADDINXVEEN Postduiven- houdersvereniging De Zwaluw heeft meegedaan aan twee wedvluchten. Met 173 duiven werd gevlogen vanuit Orleans over een afstand van 500 km. Er werd gelost om half zes. Aan komst eerste duif 13.41.48 uur, gemid delde snelheid 1017,20 meter per mi nuut. De laatste duif arriveerde om 15.20.32 uur met 853,34 meter per mi nuut. De prijzen werden behaald door: Troost-Tamerus: 1, 2, 6, 18, 23, 39; C. de Lang: 3, 16, 17, 22, 31; P. C. Loen- dersloot: 4; D. Boete: 5, 10, 19, 26, 32; A. J. v. Essen: 7, 14, 28; J. de Haan: 8 15, 41, 42; W. Slagboom: 9, 40; H. N. v. Haren: 11, 12, 25, 36, 38; G. C. v. Kleef 13, 37; K. Veen: 20, 29, 35, 43; M. Twigt: 21, 27; C. Hofman: 24; L. W. Versluis: 30, 33; C. Smit: 34. Eveneens met oude duiven werd meegedaan aan de wedvlucht van St. Maxence over 337 km. Om 7.20 uur werden 134 duiven gelost. Aankomst eerste duif 13.53.23 uur. De laatste kwam om 15.08.25 uur aan. De snel heid was respectievelijk 859,16 en 719,65 meter per minuut. De uitslag luidde: D. Boete: 1, 9, 14, 22, 26; Troost-Tamerus: 2, 28, 32, 34; P. C. Loendersloot: 3, 20; M. Twigt: 4, 24; C. de Lang: 5, 6, 7, 10, 29; H. N. v. Haren: 8, 15, 21, 33; W. Slagboom: 11, 18, 27; A. J. v. Essen: 12; Th. Colla 13; J. de Haan: 16, 19, 23, 30; D. Os kam: 17, 25; K. Veen: 31. Weekblad voor Waddinxveen Postbus 38 Waddinxveen. U kunt uw reactie ook afgeven bÜ Boekhandel Veldwijk, Passage (Kerkweg); bij Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 en op het redactie-adres Diederik van Schagenplantsoen 8. Het woord is aan u ZEVENHUIZEN Het dameskoor ’Vox Jubilans’ heeft onder leiding van dirigent, de heer Olij uit Rotter dam deelgenomen aan een zangcon- cours te Reeuwijk. Zij kwamen uit in de Ereafdeling. Als verplicht num mer werd ’Adoramus’ van Altink ge zongen; het verplichte werk was ge titeld ’Lerchengesang’ van Mendel sohn. Met een totaal van 363 punten behaalde het koor een eerste prijs, met lof van de jury. De heer Van Tol heeft gelijk. Wad dinxveen moet het zélf doen. Dit ver haal is enkel een opwekking daartoe. Wie reageert er op de suggestie die hierboven is gedaan? Op wie kun nen we rekenen? We vragen die niet alleen aan de mensen, maar ook aan de bedrijven, aan de middenstand en a an iedereen en alles wat de adoptie tot een suc ces zou kunnen maken. MOERKAPELLE De duiven van postduivenhoudersvereniging Kapel levliegers werden zaterdagmorgen om 7.20 uur gelost voor de wedvlucht St. Maxence. Er waren 115 duiven in concours. De eerste duif vloog met meter en kwam om 13.53 uur aan. De een gemiddelde snelheid van 844 laatste arriveerde om 14.41 uur met een snelheid van 750 meter per min. De prijzen werden behaald door: Beukelaar 1, 23; H. Smaal 2, 22, 25, 27; Jac. Duivestein 3, 4, 12, 15; J. v. d. Linde 5, 11, 19, 21; W. de Knegt 6; D. Verbeek 7; Gebr. Huurman 8; Brou- wer/Huisman 9, 10; M. Strijdhorst 13, 26; C. Zweere 14, 24; W. Meijer 16; T. Lamens 17; D. Huurman 18; C. Geij- zen 28. Behalve met de ambassade van Israël namen we ook contact op met het gemeentebestuur van Waddinx veen en met een aantal geestelijken, die vóór waren. Loco-burgemeester F. M. van Tol was bijzonder voor de adoptiegedachte te vinden. ”Ik ge loof,” zei hij, ”dat het beter is dat er nu eens iets gebeurt vanuit de bevol king zelf. Dat moeten de inwoners zélf willen doen. Het zou erg mooi zijn als Waddinxveen banden zou kunnen aanknopen met een Israëli sche kibboets.” WADDINXVEEN Om half elf werden op 18 juni 203 duiven gelost om aan de wedvlucht van St.Maxen- ce deel te nemen. Met een matige noordenwind werd over een afstand van 337 km gevlogen. De eerste duif kwam om 16.12.26 uur aan, de laatste om 16.53.42 uur. De gemiddelde snelheid bedroeg respectievelijk 984. 16 en 885.36 meter per minuut. De uitslagen waren: A. de Bruyn 1, 4, 27, 33; Gebr. Metselaar 2, 9, 16, 17, 20, 35, 37, 44; J. C. Koren 3, 18; Gebr. Slootjes 5; J. C. den Riet 6, 7, 12,32 38, 47; E. J. de Jong 8, 11, 22, 46; R. W. Verkade 10, 34; P. Bonefaas 13, 45; P. Metselaar 14, 25; S. de Way 15; T. Anders 19, 26, 42; P. Vink 21; J. Ver sloot 23; H. v. Dijk en Zn. 24, 40; W. Ringelenstein 28, 41; A. Bonefaas 29; L. de Bruyn 30, 31, 50; F. Rip 36; H. v.d. Willik 39, 49, 51; N. L. v.d.Zij- den 43; H. de Kwaadsteniet 48. Aan de christelijke lagere land bouwschool in Gouda zijn geslaagd voor het einddiploma: Joh. A. Uit- beijerse uit Waddinxveen en H. Vos en J. de Vos uit Zevenhuizen. Bevor derd naar klas 3 werden: T. Have naar en J. van der Velde uit Wad dinxveen; naar klas 2: G. de Ruiter uit Waddinxveen en tot klas 1 werden toegelaten J. Goedvolk uit Waddinx veen en G. Verburg uit Zevenhuizen. MOERKAPELLE Tijdens jeugd- kringdemonstraties van de Turnkring Gouda in Haastrecht hebben 23 meis jes van gymnastiekvereniging Tarzan een eerste en tweede prijs behaald. De eerste werd behaald met de vrije oefening, balk en paardspringen. De hindemisbaan was goed voor een tweede prijs. De vereniging ontplooit de laatste tijd vele aktiviteiten, want met de geldinzameling voor het honderd jarig bestaan van het KNGV werden 140 prikkaarten volgemaakt. Hiermee verdiende Tarzan een lintje. Voor vijftig leden was er deze week een diploma. Zij hadden meegedaan aan een wandeltocht over twaalf kilo meter. Niet nieuw De adoptiegedachte op zich was ui teraard niet nieuw voor dr. Cohen.Al andere Nederlandse gemeenten gin gen Waddinxveen voor. De één deed het door middel van een langlopend ontwikkeiingshulpprogramma, da an der door het financieren van een noodzakeljjk gebouw. Sommige gemeenten lieten in Is raël bomen planten of wisselden af vaardigingen uit. In weer andere ge vallen liet men kinderen uit Israël overkomen om hier in Nederland va kantie te houden. Ook opperde dr. Cohen de gedachte dat de jeugd en ook de ouderen met elkaar zou cor responderen. Dr. Cohen was tijdens de Sinai- campagne van 1956 kapitein in het Israëlische leger en commandeerde als zodanig een compagnie. Dat hij nu niet mee heeft gevochten dankt hij aan zijn verblijf in Nederland, want vrijwel elke Israëli blijft sol daat. Hij praat met diep respect voor wat de jongste generatie Israëli’s, van wie hij - en met hem de meeste oudere Israëli’s - niet zulke hoge ver wachtingen had, tijdens de laatste oorlog hebben gepresteerd. Het was hem een ’hartverwarmende openba ring’ geweest dat ook de jeugd van zijn land van hetzelfde idealisme ble ken bezield als hun ouders en groot ouders. De morele en daadwerkelijke bij stand van met name Nederland had hem diep getroffen. ’’Vraag uw lezers wat ze van dit idee denken,” zei hij, ’’maar laat hen alstublieft nu al weten dat wij hen oprecht L. v.d. Boomen-Bos J. W. Frisoweg 66 De dank worden bij deze overge bracht aan de mannen van de dienst van openbare werken die de klachten die mevrouw V. d. Boomen in haar brief uitte al langer kenden. Men deelde onze van de zjjde van de dienst mee dat reeds voordat de brief in het Weekblad verscheen opdracht was gegeven tot het uitvoere, van verbetering brengende werkzaamhe den. HART Donderdag 22 i- I de In deze rubriek geplaatste brie ven vallen bulten de verantwoordelijk heid van de redactie de redactie behoudt zich het recht voor brieven (eventueel zonder opgaaf van redenen) te weigeren of te bekorten anonieme brieven worden terzijde gelegd. dankbaar zijn voor wat ze reeds nu voor ons land en volk hebben ge daan.” van veel en goed waterpolo. Hoewel het tournooi voor de deel nemers zeer geslaagd was, bestond er van de zijde van het publiek weinig belangstelling. Aan het einde van het tournooi reikte de heer A. C. van den Bosch de prijzen uit aan de winnaars. Hierbij ging de eerste prijs naar ’De Gouwe’ die ook dit keer weer het zelf-georganiseerde tournooi wonnen. De tweede prijs was voor GZC comb. Derde werd ZYV en vierde De Maas. Voor iedere deelnemer had ’De Gouwe’ een persoonlijke herinnering beschikbaar gesteld in de vorm van een insigne. Een bijzonder woord van dank richtte de heer Van den Bosch aan de scheidsrechters die voor een zeer goede leiding hadden gezorgd. De uitslagen van de wedstrijden waren: De Zijl 1-GZC comb. 2-5; Gouwe 1- ZYN 3-1; GZC-De Maas 2-2; DWR 1- ZYV 1 3-5; De Zijl-De Maas 3-3; Gouwe-DWR 2-1; De Maas-ZYV 1-2; GZC-De Gouwe 2-4. In het kader van de zomercompe titie zjjn deze week weer enkele be langrijke wedstrijden gespeeld, Het eerste herenteam speelde tegen het Apeldoornse AZC. De Gouwe jongens wonnen met ruime meerderheid 9-2. Hoewel het Gouweteam in het be gin een 1-0 achterstand had, nam het al snel de leiding die het de hele wed strijd niet meer uit handen gaf. Door deze overwinning is De Gouwe op een gunstige plaats op de ranglijst geko men. De stand in de tweede klasse C is momenteel: 1 HZSC met 1 verlies- punten; 2 De Gouwe, 2 verl.p.; 3 Sleutelstad, 3 verl.p. Winnen de Gou- we-jongens donderdag de wedstrijd tegen USC dan staan zij aan de kop. Ook voor de dames liggen de kansen gunstig. Zij hadden een overwinning op DZV 1 met 4-3. De Gouwe dames namen snel de leiding en kwamen met een 2-0 stand voor te staan. DZV liet het er echter niet bij zitten en in een harde strijd werd het nog voor de rust 2-2. De strijd bleef gelijk op gaan want het werd 3-3. Diverse ver maningen leidden ertoe dat een straf- worp voor de Gouwedames door Wil Rupke omgezet werd in een 4-3 voor- deelstand. WADDINXVEEN De hengel- sportvereniging „Waddinxveen” hield zaterdag in het kader van de zomer competitie de eerste viswedstrijd. Dé ze competitie bestaat uit zes wed strijden. Voor de visser die de meeste maatvis vangt is een lauwertak be schikbaar. Voor de eerste wedstrijd bestond veel belangstelling. Er deden 45 hengelaars mee die totaal 685 vis sen vingen. Hiervan waren er 101 boven de maat. De uitslag luidde: 1. W. Hoogerdijk sr. 240 pnt; 2. P. Wieser 217 pnt; 3. A. van Helden 183 pnt; 4. B. van As 174 pnt; 5. J. van Egdom 172 pnt; 6. K. Stolker 171 pnt; 7. J. Niewerf 168 pnt; 8. T. Wilten- burg 154 pnt; 9. M. Hoogerdijk 137 pnt; 10. B. Roodenburg 135 pnt. De meeste maatvis werd gevangen door A. van Helden met tien stuks. Langs deze weg wil ik allen dank zeggen voor de vlotte manier waarop de problemen aan de Jan Willem Fri soweg, waarover ik enkele weken ge leden een brief schreef, heeft aange pakt en uitgevoerd. Hopelijk niet tot schrijf s, De leerlingen van de openbare la gere technische school aan de Graaf - Florisweg in Gouda hebben vorige week het getuigschrift uitgereikt ge kregen. Het getuigschrift A (driejarige cur sus) kregen: B. Hertog uit Moerka- pelle voor metaalbewerken en D. de Jong uit Zevenhuizen voor autoher- stellen. Het getuigschrift B (twee jairge cursus) ging naar: A. N. van Zuylen uit Zevenhuizen voor elektrotechniek C. P. Verhoeff uit Waddinxveen voor autogeenlassen en W. G. van der Krans uit Waddinxveen voor elek trisch lassen. vervolg van^pag. 1 pen die Waddinxveen verder zal on dernemen. ”U moet helemaal zelf we ten hoe u het wil gaan doen,” zei hij, ”er zijn helemaal geen regels voor, "dat is voor iedereen anders. We vin den het alleen maar heel erg fijn dat men iets voor ons wil doen.” Ook Gouwe 2 bleef ongeslagen door een krappe overwinning op Nept. Amersfoort (4-3). Programma: 22 juni: Gouwe-BZSPCa (jongens) 19.30 uur; Gouwe 2-BZSPC 1 (dames) 19.45 uur; Gouwe 1-UZSC 1 (heren) 20.15 uur. 26 juni: Gouwe 3 ZIAN 5 (Heren) 19.45 uur; Gouwe 2- Nept. Zaandam 2 (heren) 20.15 uur; 27 juni: Gouwe-GZCa (meisjes) 19 uur; Gouwe 4-BZSPC 3 (heren) 19.20 uur; BZSPC-Gouwe (jongens) 19.30 uur; HZC 1-Gouwe 1 (heren) 19.45 uur; GZC 1-DJK 1 (heren) 20.15 uur; 28 juni: GZCa-Gouwe (meisjes) 19.20 uur; BZSPC-Gouwe (jongens) 20.30 uur; 29 juni: Wilskracht 1-Gouwe 1 (heren) 19.30 uur; Nept. Zaandam 2- Gouwe 2 (heren) 20 uur; Gouwe 1- HZC 1 (heren) 20 uur. I Er bestaat nog steeds weinig gele genheid voor de tieners en twens om avonden te organiseren die hen echt aanspreken. Er werden totaal veer tien dansavonden gehouden, die tel kens druk bezocht waren. De discus sieavonden hadden een wisselend succes, vaak afhankelijk van het onderwerp. De cabaretavond met Marimba uit Rotterdam viel goed in de smaak. Op de bestuursvergade ring van maandag werd besloten in september weer te starten met enke le dansavonden. Daarnaast hoopt men meer aan ledenwerving te gaan doen om hierdoor meer aktiviteiten te kunnen ontplooien. WADDINXVEEN De Jeugdcon- tactraad introduceert zich zaterdag a.s. In het gereformeerd verenigings gebouw by de jeugd van Waddinx veen met een fraaie kleurenfilm over de autosport, die kortgeleden uit En geland naar Nederland kwam. De film behandeld onder meer de ralley van Monte Carlo, de 24-uur- race van Le Mans, de Tulpenralley. De heer J. J. C. Perk, sales-manager bij Leyland-Verheul en oud-ralley- coureur, zal de film inleiden en tij dens de film de technieken verduide lijken. De film begint om acht uur. De toegangsprijs is 1,50. H.’W. SCHILDT, J.W.Frisoweg 42 Toch maar goed dat de TOOS- ploeg voorzien was van een ’schildt’ met al die vervaariyk rondzwiepende projectielen. Hoe hebben die anderen het er toch levend afgebracht? WADDINXVEEN Een nationaal jubileum-tournool opende zaterdag middag de feestweek ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van zwem club ’De Gouwe’. Het zwembad was feesteiyk versierd en men kon genieten WADDINXVEEN Met als hoog tepunt het optreden van de bekende Nederlandse beatgroep ’De Maskers’ heeft het Waddinxveense Jongeren contact zaterdag het tweede seizoen besloten. Na een moeiiyk eerste jaar, waarin zich vooral financiële moei- lykheden voordeden, bleek het Jon gerencontact dit seizoen in de be hoefte van de Waddinxveense jeugd te voorzien. gende hindernis aangekomen (pijl- gooien) toen er plotseling een pijltje van het geliefde dartspel langs mijn rechteroor zoefde. Grappig, hè? Leuk was ook het buksschieten; we hadden nog geen buks gezien of er stortte al bijna een ploeglid ter aarde, getroffen aan zijn linkerwang door een kogeltje. „Was de loop dan krom,” zult u vragen. Nee, waarde lezer, de rozen - stukjes karton met de bekende cirkels - werden gemon teerd op een houten wand, die nog geverfd was ook. Is zachtboard te duur of weet niemand dat het be staat? Ik hoop dat dit stukje de or ganisatie onder de aandacht zal ko men en misschien haalt die er dan nog een paar vingerwijzingen uit voor ZEVENHUIZEN Als sluitstuk van het seizoen heeft volleybalver eniging ’De Zevenklappers’ zaterdag een tournooi georganiseerd voor A- junioren. De deelnemers waren in Poule A: MVC, Olympia en Jupiter en in Poule B: Time-Out, DVC en Zevenklappers. In elke poule werd een halve finale gehouden waarvan de eerste twee uit zouden komen in de kruisfinale. Het peil van de deelnemende teams was uitstekend en ontliep elkaar niet veel. Hierdoor ontstonden vele span nende wedstrijden. Het A-team van de Zevenklappers kwam tenslotte zonder een enkele verliespunt als winnaar uit de bus. Waarmee tevens de intensieve training van de laatste weken beloond werd. De verdere uit slagen waren: 2. MVC; 3. DVC; 4. Jupiter; 5. Olympia en 6. Time-Out. ZEVENHUIZEN Met een af stand van 330 km voor de boeg ver trokken zaterdag 99 duiven van post duivenhoudersvereniging De Storm vliegers uit St. Maxence. Ze werden gelost om 10.30 uur. De eerste duif kwam met een gemiddelde snelheid van 941.50 meter per minuut om 16.21.23 uur aan. De laatste om 16.58.27 uur. (gemiddelde snelheid 853.50 meter per minuut. De uitslagen waren: M. v. Rijk 2; H. Brand 1, 3, 5, 10, 11; J. Meyer 7, 8, 9; W. Verschoor 4, 15, 17; J. deGroot 6; J. v.d. Haak 1, 123, 14, 16; J. Stof berg 18; N. Koppenaal 19; M. Heems- bergen 20. Hier een reactie op de volkssport- spelen van 10 juni jl. Ik schrijf hier om: De TOOS-ploeg, waarvan ik lid was, had recht op de tweede plaats gerekend over de tien hindernissen die voor puntentelling in aanmerking kwamen. We moesten helaas genoe gen nemen met de zesde plaats om dat de jury zo vriendelijk was het puntental van het polsstokspringen voor ons op nul komma nul te stellen. (Zeker omdat we alle drie droog ’over’ kwamen). We hebben dit de organisatoren gemeld en kregen tot antwoord dat we er wel meer van zouden horen. Tot heden hebben wij echter nog niets gehoord en u zult het ongetwijfeld met mij eens zijn dat het niet fijn is als een ander met de eer gaat strijken waar je zelf recht op hebt. Dit euvel kan ik de jury uiteraard niet kwalijk nemen als ik me bedenk dat deze grotendeels bestond uit een groep jonge padvinders die op deze avond waarschijnlijk de lange broek moes ten verdienen. Zelfs een meisje van ongeveer 15 jaar moest bij de toch al zo moeilijke zweefbaan de orde trach ten te handhaven (weet u nog?). Ik neem dit de organisatie zeker kwalijk. Vooral het feit dat er jon gens en meisjes deelnamen van 14 15 jaar, terwijl de grens, naar mij is verteld, was gesteld op 18 jaar en ouder. Daarbij komt dat de moeilijk- heidsfactor van de hindernissen zo danig was dat vrouwelijke deelne ming zeker niet moest worden toe gestaan. Wel was er een fantastische geluid- installatie aanwezig, maar helaas werd deze slechts gebruikt om een meneer op te roepen, terwijl zo’n ding toch enorm handig is om ploeg- wisselingen mee door te geven, etc. Want ook hier heersten enorme wan toestanden. ’Leuk’ was ook dat de volgorde van de hindernissen afweek van het stencil dat iedere ploeg had ontvangen. Een situatietekening zou niet hebben misstaan, maar dat was organisatorisch niet te verwezenlijken omdat de juiste volgorde pas vrijdag nacht bekend was. De afstand tussen de hindernissen was ook te klein, want al bij de eerste hindernis (touw- trekken) legde ik bijna het loodje. Al trekkende was onze ploeg bij de vol-

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 2