bijzonder vrolijk was aktiviteit van Ontstaan uit twee clubs Anjerfonds verstaat Ulo’s taak Theo 7hijsenschool wint alweer Dag vol schoolsport bij Be Fair sportdag 4De Gouwe4 veertig jaar en nog altijd bruisend ’t Begin lil Moselblümchen Geslaagd Geslaagd Puppies’ voor poliopatient j es zijn Sic transit Stad en Landschap bepleit herstel van kerk Zevenhuizen Vakantie Bakkers Vakantieregeling kruideniers Pagina 3 I AGENDA •-,4 Afloop Meer 7 x VrolQk Uitslagen E ij WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - Donderdag 22 Juni 1967. WADDINXVEEN ee Bij de dames gaat het ZEVENHUIZEN X X DIVERSEN X auto- X lis Joh. Verwelius vertrekt Zuidkade 3, Waddinxveen telefoon 2105 'n frisse moezelwijn. Door gezamenlijk import zeer voordelig I per fles slechts 2,25 per dozijndoos 25,00 Slij terij /W ij nhandel Van Eeuwen Philips Mixer normaal 44,95 mini-prijs 39,95 X Ook verkrijgbaar In ons filiaal Kleiweg 67 Philips ketelstofzulger X mini-prijs 139,- Phillshave normaal 49,25 mini-prijs 39,25 Arlstone TV-meubel 59 cm grootheid normaal 1179,- mini-prijs 899,- Phtllps home barberkit normaal 14,95 mini-prijs 7,95 Phllis radio (midden- en lange golf) normaal 150,- mini-prijs 99,50 Voor daartoe over te gaan dankte hij het gemeentebestuur, het bestuur van Be Fair en alle medewerkers aan de sportdag - met name gymna stiekleraar J. Akkerhuis - voor hun activiteiten en bereidheid de school- sportdag een succes te maken. Loco- burgemeester Van Tol, die het laatste woord had, bewonderde vooral de manier waarop de hand was gehou den aan het tijdschema. "Om half vijf zouden de prijzen worden uitgereikt, ”zei hij,” dit sluitstuk begon om twee minuten voor half vijf.” Maandag 26 juni: Sportdag uloscholen, Be Fair terrein 8.30 uur. Dinsdag 27 juni: Bejaardenmiddag, ver. geb. Trooststr 14.30 uur. Zaterdag 24 juni: Goudse glazendag, St. Janskerk. WADDINXVEEN Aan de Neder- landsche Economische Toogeschool te Rotterdam zijn voor het propaedeu- tisch examen economie geslaagd de heren C. C. Boers en D. W. Lagerveld uit Waddinxveen. Joop Neven (Eben Haëzerschool) 9.00 sec.; harlopen (meisjes): Julia Krech- ting (St. Jozefschool) 9.00 sec. ZEVENHUIZEN Donderdag 29 juni: Mars d.dorp m.m.v. De Kleine Trom petter, 19.30 uur. Donderdag 22 juni: Holland Festival Concert, St. Jans kerk, 20 uur. WADDINXVEEN Voor het ulo- diploma A met wiskunde is deze week in Gouda geslaagd C. M. Kroes uit Waddinxveen. Alle leerlingen van de beide Wad- dinxveense ulo’s, de prof. Ph. A. Kohnstammschool en de Prinses Wil- helminaschool, doen maandag 26 juni mee aan de jaarlijkse schoolsportdag die wordt gehouden op de velden van Be Fair in het Warnaarplantsoen. By slecht weer wordt de sportdag ver schoven naar woensdag de 28e. De sportdag duurt van ’s ochtends half negen tot ’s avonds half vijf.Het ochtendprogramma eindigt om half een; om twee uur beginnen de korf- balwedstrijden. De onderdelen die ’s morgens wor den afgewerkt zijn: hardlopen (80 m voor meisjes en 100 m voor jongens), hoogspringen (te beginnen bij 80 cm en telkens 5 cm hoger), verspringen 3 keer springen de verste sprong geldt), balwerpen (drie keer werpen, de verste worp geldt). Uit elk der vier klassen van de ulo’s wordt een korfbaltwaaftal afge vaardigd. In poule A zijn ingedeeld de klassen 1 en 2 en in poule B de klas 3 en 4. Van 9 tot 28 juni: T.b.c.-onderzoek, voorm. Chr. Lees zaal, JuL v. Stolbergl. Zaterdag 24 juni: Ruilbeurs De Paddestoel, clubhuis, Lijsterbesstr., 14 uur. Muziekuitvoering Harmoniekapel, Ned. Kabelfabr., Kon. Wilhelmina- pl., 15 uur. Filmavond Jeugdcontraad, ver. geb., Trooststr., 20 uur. ’s Middags waren de korfbalwed- st rij den. In de finale klopte de Theo Thijssenschool de Jan Ligthartschool met 2-0. De heer N. Kouwenhoven, inspecteur voor de lichamelijke op voeding reikte na afloop de prjjzen uit. Zaterdag 24 juni: Visconcours, hengelsp.ver., 14.30 uur Woensdag 28 juni Kampioenswedstr. hengelsp.ver., 19 uur. afdeling ■UI til talloze functies, waarvan met name genoemd moeten worden zijn voor zitterschap van de Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinszorg (hierin wordt door de Nederlandse hervormde kerk van Waddinxveen samengewerkt met de Hervormde Im- manuëlkerk). en C. van zijn reser- WADDINXVEEN De Nederlands hervormde kerk in Waddinxveen krijgt het weer moeilijk. Ds. J. Ver- welius heeft het beroep naar de her vormde gemeente van Schoonhoven aangenomen en zal Waddinxveen dus binnenkort verlaten. Wanneer is op dit ogenblik nog niet bekend. Dat Waddinxveen weer over twee hervormde predikanten kon beschik ken na het vertrek in april ’66 van ds. J. R. Cuperus heeft maar kort ge duurd. Enge maanden geleden nam ds. T. van ’t Veld, als veertiende beroepen predikant, de herderlijke taak in de Oranjewjjk op zich. De derde predikantsplaats bleef (en blyft) nog steeds onbezet. Ds. Verwelius heeft zes jaar in Waddinxveen gestaan. Hjj kwam op 27 augustus 1961 naar Waddinxveen dat zijn vierde gemeente was sedert zyn bevestiging in september 1947. Tot 1950 stond dominee Verwelius in Hejj- en Boeikoop, waarna hjj voor vier jaar naar Bodegraven vertrok. Van 1954 tot 1961 stond hij in Olde- broek. Bjjna een jaar was de hervormde predikant alleen werkzaam in Wad dinxveen toen ds. Cuperus met eme ritaat ging. De predikant bekleedde van de St. Jozefschool, Eben Haëzer school, Rehobothschool, Theo Thijs- senschool, Koningin Julianaschool, Willem van Oranjeschool, Klaas de Vriesschool, Groen van Prinsterer- school en Jan Ligthartschool ëun krachten meten bij het hardlopen, hoogspringen, verspringen en bal- gooien. De Gouwe heeft in zijn roemruchte bestaan vele keren sportgeschiede nis gemaakt. By de oprichting was het alleen een herenclub, dames wer den niet toegelaten. Maar na enkele maanden richtte men ook een dames- vereniging op, ODI genaamd. Er was nauwe samenwerking, maar alleen op organisatorisch niveau. Vermen ging der seksen in het water of zelfs op de kant was uit den boze. Bij waterpolo is het niet gebleven. Er is elk jaar een zwemfeest, dat evenals de schoolzwemwedstrijden enorme belangstelling trekt. De Gou we kreeg bekendheid in het land land door de organisatie van de na tionale drie kilometer zwemwedstrijd. In de winter kan de Waddinxveen- se jeugd dank zij De Gouwe gaan zwemmen in het Goudse Spaarders- bad. Deze activiteiten en nog vele an dere vragen veel werk en een grote verantwoordelijkheid. Korting Portable radio normaal 119,- mini-prijs 79,50 ook geschikt als portable Tjjdens de oorlog werd het eerste zevental keer op keer kampioen. Er volgde geen promotie omdat de com petities niet officieel waren. Na de bevrjjding werd het team prompt weer kampioen en promoveerde het naar de tweede klas. Dat was het team dat u hiernaast ziet. ook uitste kend. Met uitzondering van een on derbreking van enkele jaren speelt dames 1 al lange tijd in de derde klas van de KNZB. De afgelopen jaren kwamen er enkele dameszeventallen bij. Zo groeide De Gouwe uit tot een grote en gezonde zwem- en poloclub, die nu tien zeventallen heeft in de competities van de Kring Gouwe- Rijnstreek en de KNZB. s WADDINXVEEN Het pupillen- toernooi ’De sterken voor de zwak ken’ dat zaterdag voor een deel werd afgewerkt op de velden van Wad dinxveen en RCV is een succes ge worden. Na afloop konden de organisatoren, de pupillencommissie van de voetbal club Waddinxveen, aan het Polofonds 299,50 overdragen. Dit fraaie resul taat werd bereikt dank zijde mede werking van de voetbalclubs WSE en Be Fair en de mensen die kwamen kijken. Op drie velden werd door twaal piepjonge elftallen gestreden om de hoogste eer. De uitslag was: Veld 1: 1. Zwervers, 2. GDS, 3. Boskoop en 4. Nicolaas Boys. Veld 2: 1. Be Fair 2, 2. Waddinxveen 2, 3. Zwervers 2 en 4. WSE 2. Veld 3: 1. Be Fair 4, 2. Bos koop 2, 3. Nicolaas Boys 2 en 4.Zwer- vers 3. Ter gelegenheid van de ver jaardag van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bemhard zal het fanfarecorps „De Kleine Trompetter’ te Zevenhuizen op donderdag 29 juni a.s. een mars door het dorp maken, aanvan gende 19.30 uur. Aansluitend hieraan zal door een aantal collectanten een huis-aan-huiscollecte worden gehouden ten bate van het An jerfonds Zuid-Holland. Het Anjerfonds bevordert het culturele leven in onze provin cie; zij verstrekt ieder jaar sub sidies aan muziek- en zangver enigingen, verenigingen en in stellingen op het terrein van de jeugd- en volksontwikkeling. In de negentien jaar van zijn bestaan heeft het Anjerfonds bewezen een zinvolle taak voor de cultuurbevordering in Zuid- Holland te verrichten. Ik beveel deze collecte ten volle in de aandacht van de ingezetenen aan. De burgemeester van Zevenhuizen A. VAN ’T VERLAAT Het was een vrolijk stel, dat eerste team. Op het niveau van de polopres- taties lette niemand; voor een geintje waren ze allemaal te vinden. Van Wessem veroorzaakte veelal grote hilariteit als hij - in zijn bijziend heid - met het hoofd van een tegen stander trachtte te scoren in plaats van met de bal. Van der Zwaard hoofde niet eens het water in om het publiek te vermaken. Vooral zijn one-man-show in Schoonhoven zal niemand vergeten. De feestavonden van De Gouwe waren in die tijd dan ook meer be rucht dan bekend. Nooteboom, Sik- kema en Bontebal bleken enorme feestnummers en ook Kloos toonde zich bij de viering van het tienjarig bestaan een groots humorist. Kennelijk aangetrokken door al dat geweld trok de damesclub ODI nu bij De Gouwe in. Maar de olijke stemming van weleer verdween spoe dig (hetgeen ’em in de terughoudend heid van de dames zal hebben geze ten) en de zaken kregen een serieuze aanpak. De successen bleven nu niet uit. Heren 1 werd in 1938 kampioen van de Kring Gouda en promoveerde naar de KNZB. De dames wilden nu ook beter en gingen samen met de heren trainen. Toen dat de goege meente ter ore kwam regende het protesten bij de gemeente. In de raad waren er heftige debatten. Glorie uit lang vervlogen tij den. Dit ’heidenteam’ verrichte vele decennia geleden schitte rende prestaties tot eer van de zwem- en poloclub De Gouwe. U ziet: Boven: Cors van Tilburg. Midden v.l.n.r.: Henny de Wil de, Piet Versloot en J. Broer. Onder v.l.n.r.: A. C. v.d. Bos Leen Verhoeff en Henk van der Linde. Twintig jaar speelt De Gouwe nu onafgebroken in de tweede klas.Vijf keer werd de ploeg kampioen, maar in de promotiecompetities werd het zozeer verlangde resultaat net niet bereikt. Nu spelen in het eerste zeventallen B. den Oudsten, C. van Mourik, A. P. De uitslagen waren als volgt: hoog springen (jongens): Dick Heeren en Wim Verwaal (beiden Jan Ligthart school) 1.40 m.; hoogspringen (meis jes): Quirine Velberg (Klaas de Vries school) en Joke van Vuuren (Eben Haëzerschool) 1.35m.; verspringen (jongens): Johan Sietsema (Theo Thijssenschool) 4.45 m.; verspringen (meisjes): Joke van Vuuren (Eben Haëzerschool) 4.25 m.; balwerpen (jongen): Peter van Zwieten (Kon. Julianaschool) 30.50 m; balwerpen (meisjes) Julia Krechting (Sint Jozef school) 23.50 m.; hardlopen (jongens): Frans Rath (Klaas de Vriesschool) en Grundig bandrecorder TK 140 (4-sporen) normaal 419,- minl-prijs 358,- In het - als altijd grafisch en tech nisch puntgaaf verzorgde - jaarver slag van het Instituut Stad en Land schap van Zuid-Holland over 1966 wordt gepleit voor spoedige restau ratie van de toren en de romp van de Nederlands hervormde kerk. Gewag wordt gemaakt van de restauratie van de spits, die nu al weer op zyn plaats staat. Het Instituut wijst ook op de wen selijkheid van een onderhoudsbeurt aan de grote achtkantige watermolen uit 1651 in de Eendragtspolder. De molen is al enkele jaren bezit van het Hoogheemraadschap Schieland. Het jaarverslag zegt: „Gezien de rekreatie plannen voor het gebied rond de Rot te is deze molen uiteraard van groot belang. Moge een ’grote beurt’ niet te lang uitblijven.” Het jaarverslag maakt voorts mel ding van haar activiteiten met be trekking tot het Bospark tussen Wad dinxveen en Boskoop en de bijdrage van het Instituut in de oprichting van het Recreatieschap Reeuwijkse Plas- De Gouwe heeft twee leden die on geveer 35 jaar polospelen. Dat zijn de heren A. C. van den Bosch en H. v.d. Linde. Eerstgenoemde zit mét de heer S. Versloot ook dertig jaar in het bestuur van de zwemclub. Dat bestuur is verder als volgt samenge steld: H. Jenné (voorzitter), A. P. de Graaff (secretaris), C. Rietveld (vice- voorzitter), H. K. van der Loo en C. van Mourik. De heer Versloot is pen ningmeester. Veertig jaar is De Gouwe nu en dat feit is woensdag herdacht met een bijzonder drukbezochte receptie in café De Unie aan de Kerkweg. Tal lozen kwamen daar het bestuur en dus ook de vereniging geluk wen sen. Wij voegen de onze daar bij deze graag aan toe. Het zwembad werd gedurende de eerste tien jaren van zijn bestaan be stuurd door een stichting. De bouw had ongeveer 30.000 gevergd en dat bleek toen een tè zware last. In 1937 kwam het bad onder de hoede van de gemeente. In het stichtingsbestuur, dat toen werd opgeheven, hadden on der meer zitting de heren Jongeburg, G. van Lange, G. Alblas en L. de Boon. De Gouwe aanschouwde zijn eerste levenslicht op 7 juli ’27. Peetvaders waren de heren N. Bontebal (voorzit ter), V. d. Berg (secretaris), Van Eijk, Van Wessem en Riedeman. Van wa terpolo was in het begin weinig te merken, maar toch kon men al spoe dig met twee zeventallen inschrijven voor de competitie in de Kring Gou da. Het eerste herenzevental werd gevormd - zo is in de annalen terug te vinden - door W. v.d. Berg, L. van Wessem, H. Sikkema, L. v.d. Loo, St. van ’t Slot, G. van ’t Slot en C. van der Zwaard. M. Nooteboom en C. Broer waren reserves. WADDINXVEEN Van drie juli tot 22 juli: J. Verheul, W. J. Los, S. Kerver, J. de Graaf, Wed. J. v.d. Loo. Van 24 juli tot 12 augustus: H. C. Huizer, A. v. Ardenne, G. den Hol- l lander, T. Broer, Coöp. Volharding, C. v.d. Spoel. Van 24 juli tot 7 au gustus: Van den Berg. WADDINXVEEN De vakantie regeling 1967 van de Waddinxveense kruideniers is als volgt: van 3 t.m. 15 juli: G. Visser, Noordeinde 95; G. van Ringelenstein, leplaan 71; K. van Ringelenstein, Burg. Trooststraat 31; H. Cammeraat, Zuidkade 132; A. van Eeuwen, Zuidkade 87 en Van Triet, Kon. Wilhelminaplein 45; van 10 t.m. 22 juli: D. Kool, Dorpsstraat 39; P. v. d. Starre, P. Heinstraat 1; van 17 t. m. 29 juli: J. Asscheman, Kon. Wil helminaplein 54; G. Bosman, Burg. Trooststraat 79; van 24 t.m. 5 au gustus: A. v.d. Sluys, Dorpsstraat 104; mej. H. M. Asscheman, Trompstraat 9; N. M. van Rooyen, Dorpsstraat 50; C. Voshol, Zuidkade 186; van 31 juli t.m. 12 augustus: T. Broer, Dorpsstr. 46; van 7 augustus t.m. 19 augustus: Mevr. N. Koster Heijns, Jan Dorre- kenskade 39. BIOSCOPEN Schouwburg: do. en vr. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 uur: Upperseven agent van de duivel (18) za. 15 uur, zo. 15 en 17 uur Heldenmoed der indianen (14) ma., di. en wo. 20.15 uur: De vrouw in het zand (18). Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21 uur: Vreemde neigingen (18) za. 15 uur, zo. 15 en 17 uur, di en wo. 20.15 uur: Succes in nachtelijke za ken (14) za. 23 uur: Politie dossier zedenmisdrijven (21) Thalia: do. 20.15 uur, za. 19 en 21.15 uur, zo. 19 en 21.15 uur, ma. en di. 14.30 en 20.15 uur, wo. 20.15 uur: De man met de vier vingers (14) za. 14.30 uur, zo. 15 en 17 uur, wo. 14.30 uur: Winnetou in de dodenvallei (al) vr. 20 en 22.15 uur: Lief zijn voor bouw vakkers (alle leeft.). Enkele honderden kinderen, leer lingen van de vjjfde en zesde klassen van de Waddinxveense lagere scho len, hebben donderdag meegedaan aan de schoolsportdag die op de vel den van Be Fair in het Warnaar plantsoen werd gehouden. Het was voortreffelijk weer, hetgeen de pres taties uiteraard positief beïnvloedde. De Theo Thijssenschool - op sport gebied veruit superieur in Waddinx veen - maakte zijn overwinningstri- logie van deze zomer vol door het korfbaltoemooi te winnen. De school won ook al het schoolvoetbal en de schoolzwemwedstrij den. Loco-burgemeester F. M. van Tol opende het sportieve, bedrijvige eve nement met een korte toespraak. Hij zei verheugd te zijn dat na de samen werking tussen organisatoren, ge meentebestuur en Be Fair ook het weer wilde meewerken. De loco wen ste de kinderen een vrolijke en spo- tieve dag toe. ’s Morgens konden de leerlingen In het voorjaar van 1927 kwam het zwembad aan de Kanaaldijk gereed. Nog in datzelfde jaar richtte een aantal actieve Waddinxveners een zwem vereniging op. De Gouwe was geboren. Deze week viert De Gouwe zijn veertigjarig bestaan. We doen geen enkele vereniging tekort als we zeggen dat Waddinxveen’s enige zwem- en poloclub de meest actieve vereniging van het dorp is. Geen enkele andere club etaleert - zomer en winter door - zo’n enorm potentieel aan evenementen; het aantal wedstrijden loopt in de honderden, het aantal toernooien in de tientallen. de Graaff, G. v.d. Leden, L. Sol, E. Overdam, H. v.d. Bosch Tilburg. De laatste twee ves. Bezoek onze afdeling ’’mini.prijs” altijd verrassend voordelige aanbiedingen met volledige garantie KRANENBURG en DE BRUIN KB GOUDA: MARKT 5-te Ie loon 6465 KLEIWEG 67- tel. 35.66. WADDINXVEEN: PASSAGE 133 •- tel.(0182.8l 3003 Woensdag 28 juni: Afscheidsreceptie mevr. G. L. Win terwerp-Edelman (onderwijzeres),ge- meenteh., 16 uur. Zaterdag 29 juli: Sportdag t.b.v. kon Wilhelminaf. WSE-terrein, 14.15 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3