lKieiweo27GouaaieL3Zizi Groen van Prinstererschool nog lang niet uit de (lokalen) nood Feestelijke opening van nieuw gebouw Mooi succes voor voor W1PPEROEN en de ongeluksvogel Gestolen auto Vermist J. Reijm NV speelt Sint Nicolaas Prijswinnaars wedstrijden natuurwacht Vakantie van Moerkapelse middenstand op rijksweg 12 Succes voor Jeugd- Brandweercorps Theo Thijssenschool op schoolreis IWONINGINRICHTIIUI Ruilbeurs bij De Paddestoel Muziekuitvoering kapel kabelf abriek Ernstig gewond bij val door dak Kleine Trompetter boekt groot succes ZEVENHUIZEN De muziekver eniging ’De Kleine Trompetter’ heeft zaterdag een eerste prijs behaald in de ereafdeling van het Nationaal Fe deratief ’Glasstad’ Muziekconcours. Zij behaalden 100 punten. Als ver plicht werk stond ’An Essex Ouver ture’ van Gordon Jacob op het pro gramma. Als keuzestuk was Eerste Rapsody on Negro Spirituals’ van E. Ball van Kammen gekozen. Door de ze eerste prijs is het corps thans doorgedrongen tot de hoogste afde ling: de Vaandelafdeling. Tijdens het diner in Gorkum kwam bescherm heer van de vereniging, burgemeester A. van ’t Verlaat, en diens echtgenote zijn gelukwensen aanbieden namens het gemeentebestuur. Toelatingsexamen Rehorst NV geeft eigen blad uit Israelcollecte 62 bejaarden Moerkapelle dagje uit ’Dient den Heer4 GESLAAGD Zwemdiploma’s Garagebox aan de Jacob Catslaan te Waddinxveen, huurprijs 35,- per maand. --/rz A (f'' Pagina 4 EKERKE GE Gespecialiseerd in STIJLMEUBELEN Wieg 4 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - Donderdag 22 juni 1967. (foto Sjaak Noteboom). ‘I COZ».*— •1 Vonk een grote grijze POES met witte pootjes. WADDINXVEEN Gisteren is aan het St. Antonius College te Gouda geslaagd mej. E. M. Moons uit Wad- dinxveen. ZEVENHUIZEN Voor het mulo- examen in Gouda zijn geslaagd J. J. F. C. Steijling en M. W. Biemond. Zij behaalden eveneens het middenstands diploma. WADDINXVEEN De volgende leerlingen van de Theo Thijssenschool hebben maandag in Gouda het school- zwemdiploma behaald: diploma A: Hans Appel, Wim Hoo- gerdijk, Gerda Woerman, Wilbert van der Plaat, Teus Twigt en Theo Wal- thie. diploma B: Jan van Tilburg; diploma A en BTonny Goor, Gia Kwaak, Ria van der Sloot, ZEVENHUIZEN De rijkspolitie in Zevenhuizen heeft zondagmorgen op Rijksweg 12 een onbeheerde auto gevonden. De motor was defekt. Bij nadere informatie bleek de auto za terdag in Rotterdam te zijn gestolen. Van de daders ontbreekt ieder spoor. MOERKAPELLE Ned.herv.kerk - 9.30 en 19 uur: ds. A. Boertje. Geref. Gem. - 9.30 en 18.30 uur: ds. C. Molenaar, Amsterdam. MOERKAPELLE - Het grote enthou siasme dat de leden van het Moer kapelse Jeugdbrandweercorps tonen tijdens de oefeningen, heeft er waar schijnlijk toe bijgedragen dat zij met succes konden mee doen aan een lan delijke wedstrijd. Deze werd gehou den in Oisterwijk (Nbr.). Doordat een van de leden boven een gestelde leef tijdsgrens viel moesten ze optreden in de groep aspiranten. Dit staat on geveer gelijk aan de vierde klasse bij de normale brandweerwedstrijden. Ze behaalden een gemiddelde van 7,81 punten en eindigden daardoor op de dertiende plaats. Dit is na een twee jarig bestaan een goed resultaat te noemen, wat de leden zeer zeker zal WADDINXVEEN De eerste drie klassen van de Theo Thijssenschool zijn verleden wèek op schoolreis ge weest. In de haven maakten ze een grote rondvaart. Daarna ging de reis naar Wassenaar. Hier mochten de kinderen naar hartelust spelen in het natuurreservaat De Duinrell. Voor de kinderen uit de vierde en vijfde klas was het ook feest. Zij maakten een reis naar het Muiderslot, Oud-Valken burg, de Pyramide van Austerlitz en WADDINXVEEN De speeltuin vereniging ’De Paddestoel’ houdt za terdagmiddag 24 juni weer een ruil beurs in het clubhuis aan de Lijster besstraat. De beurs is toegankelijk voor iedereen zowel binnen als buiten Waddinxveen. Op het ogenblik is er veel aanbod voor en vraag naar speld jes, sleutelhangers en sigarenbandjes. Van de tekenwedstrijd die de Jeugd- natuurwacht Waddinxveen eind vo rige maand uitschreef volgt hieronder de uitslag. Er waren meer deelne mers dan verwacht, waardoor ook het aantal prijzen is vergroot. De prijzen kunnen maandag 26 juni tussen half vijf en vijf uur worden afgehaald bij de Koningin Julianaschool. Ook krij gen de deelnemers dan hun werk stuk terug. WADDINXVEEN De Harmonie- kapel van de Nederlandse Kabelfa- brieken in Waddinxveen zal zater dagmiddag een muziekuitvoering ge ven. Deze zal plaats vinden op het Kon.Wilhelminaplein en om drie uur beginnen. MOERKAPELLE Tijdens hers telwerkzaamheden op het bedrijf van de heer M. v.d. Velde aan de Brede- weg is de heer A. Hertog Fzn. door het dak van de landbouwschuur ge vallen. Bij deze val liep de heer Her tog een schedelbasisfractuur en twee gebroken polsen op. Doordat zijn toe stand zeer ernstig was is hij onmid dellijk naar het ziekenhuis De Wijk in Gouda gebracht. Loco-burgemeester Van Tol, kort geleden zelf nog voorzitter van de Groen van Prinstererschool, opende het gebouw met vreugde.’Tk heb sa men met velen van u,” zo zei hij tot het bestuur,” aan de wieg gestaan van deze school.” De heer Van Tol herinnerde zich hoe met twee leer krachten en 76 leerlingen werd be gonnen in drie houten noodlokalen. Dat was ruim anderhalf jaar geleden. Respect had de heer Van Tol voor de snelheid waarmee de school uit de grond is gestampt. ”U begon vlak voor de winter,” zo zei hij tot de heer Reijm,”en nu al staat er deze school, die me qua uitvoering van de ene verbazing in de andere doet vallen.” Het tempo waarin de leerlingen naar de school toevloeiden vergeleek de loco-burgemeester met de op mars van de Israëli’s in de woestijn van Sinaï. De heer Van Tol sprak er -apptuisuoAoi op jooa Ijaaq SuiSiua De Moerkapelse Middenstandsver- lenbedrijven de volgende vakantie regeling getroffen: Kruideniers: W. Verwey van 5 t.m. 17 juni, J. P. Boeve van 19 t.m. 1 juli; J. Pak van 17 t.m. 29 juli en H. Her tog van 31 juli t.m. 12 augustus. Bakkers: J. de Graaff van 3 t.m. 22 juli en v.d. Berg van 24 juli t.m. 12 augustus. Manufacturiers: J. H. Boeren van 17 t.m. 31 juli; W. v.d. Vlist van 31 juli t.m. 7 augustus en Wed. Bac Zn van 14 t.m. 21 augustus. WADDINXVEEN Bij het muziek- en zangconcours dat zaterdag 17 juni in Reeuwijk werd gehouden heeft het Gereformeerd Kerkkoor ’Dient den Heer’ uit Waddinxveen een bijzonder goede prestatie geleverd. In de supe rieurenklasse behaalde het koor met 343 punten een eerste prijs. Bij de erewedstrijd kreeg het 50 punten en ontving hiermee een tweede prijs. Voor de dirigent, de heer A. van den Bosch, was er een extra onderschei ding, nl. de direkteursprijs. WADDINXVEEN Van de chris telijke lagere Willem van Oranje- school zijn voor het toelatingsexamen tot het Christelijk Lyceum in Gouda geslaagd: Fenna Kuiken, Sheila Min derhout, Annelies Zwanborn, Gerard van Klaveren, Kees van Pelt, Ruud Gissen, Jan Rijpstra en Herman van der Veen. WADDINXVEEN ’Rehorst Bouwt’ zo heet het blad dat de Bouw- en Aannemingsmaat- schappij P. Rehorst N.V. uit Waddinxveen voortaan vier keer per jaar zal laten verschij nen. Dit blad heeft tot taak, al dus introduceert Rehorst Bouw zich, alle belanghebbenden en geïnteresseerden op de hoogte te houden van de activiteiten van Rehorst NV. Wie dat wil kan zich gratis op het blad abonneren. Het eerste nummer, dat deze week van de persen is gerold, doet gewag van een indruk wekkend aantal officiële plech tigheden waarbij bouwactivi teiten van het grote bedrijf be trokken was. Behalve bij bouw- gebeurtenissen in Zoetermeer, Boskoop, Pijnacker en Helle- voetsluis, wordt er ook aan dacht besteed aan de ’kleine’ Bouwdag die Waddinxveen op 5 december 1966 had. van den Dool, die het schoolbestuur namens de roomskatholieke school stichting St. Victor gelukwenste, zei: ”Wij staan over negen maanden ge lukkig voor hetzelfde feit (St. Jozef school;.” Alvorens de genodigden het ge bouw konden bezichtigen sprak nog het hoofd van de school, de heer P. Voskamp, die binnenkort naar elders vertrekt. ”Het staat misschien wel gek om je snor te drukken als je net in een nieuw gebouw komt,” zei hij,” maar dat neemt niet weg dat wij al lemaal heel erg gelukkig zijn met dit gebouw.” De prijswinnaars zijn: Groen van Prinstererschool: Helen Oprel, Jan Hofman, Robbie Spiering, Han Appel, Nicky Baas, Emmelien ten Hoor. Eben Haëzerschool: Nelleke Rehorst, Hans de Vries, Frieda Both, Hetty Goedvolk, Kees de Vos, Hen- kie Alferink, Peter Both. Willem van Oranjeschool: Rianne Dijkshoorn,Eef- je v.d. Krol, Elly van Rooyen, Aat van Straalen, Kees Kool, Nelleke Los. St. Paulusschool: Caroline zur Lage, Wil ma Roos, Arie Jan Schrooder, Ellen Gerrits, Theo de Heer, Lizet van Leeu wen. Jan Ligthartschool: Mirella Zwanenburg, Matthy Kapitein, Jean Zwanenburg, Joke Wiser, Dirk de Leeuw. Klaas de Vriesschool: Ineke Glaring, Marijke Zorgde, Henk van der Weijde, Erik Jan Veenemans, Eric Ooms, Koen den Braber. St. Jozef school: Evelien Happel, Lianne Mooy- enkind, Gert Jan Steenland, Marian Kleiweg, Arns Kleiweg. Theo Thijs senschool: Irene Vuijk, Trudie Otter speer, Wim de Vos, Peter Bergsma, Peter de Leede, Johan Sietsema. Re- hobothschool: Nellie van ’t Wout, Ria Versluis, Jan Thiele. Koningin Juli anaschool: Jacky Hoogendoorn, Ma rijke Stuiver, Annie van Leeuwen, Sjaak Oomkens, Monique de Wilde, Anneke Grootendorst. Hummeltje: Ineke Prins, Jolanda Olree.Kleuter- school Onderweg: Betty van der Schee, Nelleke Verbree,. Pinkeltje: Gineke van Koppen, Miranda Roelifs, Pinkeltje: Joost Kuper, Eric v.d. Ploeg Kruimeltje: Ceron van Beel, Joyce Sundermeyer. Marijke: Tonneke Brouwer.Beatrix: Rob Koenen, Rob Tol. Kleuterschool Margrietstraat: Carla van Geenen, Jan Willem Blok, Eddy den Boon. Zestig scholieren deden mee aan de puzzel wedstrijd van de Jeugdnatuur - wacht. Omdat er verscheidene goede inzenders waren moest er om de drie hoofdprijzen worden geloot. De ge lukkige winnaars waren Gonnie Noor lander van de Eben Haëzerschool, Tonny Honkoop van de Theo Thjjs- senschool en Arjan de Kok van de Koningin Julianaschool. Beklonken Nadat de heer Reijm zich een wit voetje had gehaald bij de kinderen voerde ds. J. Verwelius kort het woord. De blijdschap en dankbaar heid van de predikanten kwam tot uitdrukking in de aanbieding van een voorzittershamer ”als een symbool dat de zaak tussen beide schoolbe sturen beklonken is.” Ir. G. Radstake, voorzitter van de oudercommissie, bood een serie kin derboeken aan als start voor een ei gen schoolbibliotheek. Blij was de heer Radstake met dit fraaie resul taat van samenwerking tussen twee groeperingen. Hij hoopte dat in de nieuwe school de basis zou worden gelegd voor een betere verstandhou ding tussen de mensen. De heer G. Koppelaar, sprekend namens de openbare scholen, wees op de goede samenwerking tussen bijzonder en openbaar onderwijs en achtte de gelijkstelling tussen beide ten volle bewezen bij de gereedko- ming van deze school en de eerste steenlegging van een nieuwe openba re school (Klaas de Vries) er vlak naast. De heer Van Dam, directeur van de christelijke kweekschool in Gou da, noemde het gebouw een goed voorbeeld van hoe een moderne school eruit moet zijn. De heer H. M. zijn vreugde over uit dat er in Wad dinxveen nog steeds scholen kunnen worden gebouwd. ’’Laten we dank baar zijn dat we er de gelegenheid voor hebben,” zei hij, ”Wij zijn bij zonder blij dat we deze scholen aan de inwoners kunnen aanbieden.” De heer Van Tol besloot zijn toe spraak met het uitspreken van de wens dat men ook in de nieuwe school erin zou slagen de kinderen ”die kennis bij te brengen die ze later zo hard nodig zullen hebben” en een woord van dank aan de mensen” die moeite, tijd noch zorgen sparen om een school te besturen in het belang van de kinderen.” 25. ’’Zijn we...zijn we. vroeg Wipperoen, maar hij was zo moe van het duwen, dat hij hijgend naar adem snakte. ”Wa...wa...wat zijn we?” vroeg Snipper, half weggezakt in het mulle zand. ”A1...boven op het duin?” hijgde Wipperoen. ”Nog lang niet...” piepte Snip per, die uitgeput in het zand ging zitten. ”Ik ga even rusten hoor. Hou jij zolang de roeikast tegen?” ”Je had dat bootje op het strand moeten maken, vlak bij de zee!’ klaagde Wipperoen. ”Nu moeten we ons een aap duwen!” ”Ik was eerste helemaal niet van plan om een bóótje te maken”, pruttelde Snipper. ”Ik wou eëh hutje timmeren met een punt dakje, maar toen het bijna klaar was leek het meer op een bootje”. Wipperoen hield intussen nog ZEVENHUIZEN De inzameling ten bate van Israël die zondag zowel in de hervormde als gereformeerde kerk werd gehouden bracht totaal 770,op. Maandagavond was er gelegenheid een bijdrage te geven op het gemeentehuis waar bussen ge plaatst waren. Deze inzameling bracht 849,op. Het totaal kwam hierdoor op 1.629, Te huur: Inl. makelaarskantoor Van 't Hof, van Hogendorppleirt 27 Gouda, tel. 01820-2765 of 7403. WADDINXVEEN Ondertrouwd: C. Drost en A. N. Re horst; G. A. van Meerveld en E. A. v.d. Burgh; A. van der Zijden en M. P. Kraan; L. Koster én W. van Triet. Geboren: Mark Johan, z.v. J. van Wa terschoot en A. C. M. de Jong; Onno Rudolf, z.v. R. ’t Hart en J. M. van Eijk; Jacoba Woutrina, d.v. J. Dan kers en J. S. van der Poel; Jan, d.v. C. L. Schutter en K. van der Graaf; Anne, z.v. H. J. Feenstra en R. Visser Wendel Bert, z.v. W. Herder en A. Kiewiet; Herma, d.v. L. Landweer en G. T. Smit; Alexandra Katharina Alida, d.v. F. van der Sman en M.M. Choufoer; Lena Neeltje, d.v. A. van Tol en B. A. van Of wegen; Carolina Willemina Maria, d.v. C. Toor en G. W. J. M. van der Zwaan. Gehuwd: A. J. van Dijk en N. Lan- gerak; P. van Reeuwijk en A. L. de Bruin. Overleden: Adriana Maria Luise Overleden: Adriana Maria Luise Mulder, 3 jaar. Ondertrouwd: J. Pol, en I. P. Ver sluis; J. van Velde en H. van der Spek; G. J. C. Klomp en J. G. van Es; J. M. Arendse en N. Hogerbrugge; T. C. Loose en A. Kortenoeven; J. A. Zwiers en V. F. Sopakuwa. Geboren: Eric Edward Pieter, z.v. W. P. J. Hogenelst en A. J. de Ruwe; Frederik, z.v. H. J. A. van Leiden en J. E. Andringa; Helena Jacoba, z.v. B. Molenaar en G. van Wageningen; Maria Eleonora, d.v. A. R. Kortüm en J. J. Sterk; Edwin Marinus Johannes, z.v. G. B. van Kouwen en P. C. M. van Druenen. Gehuwd: G. J. Huizer en M. J. Koet sier; C. den Ouden en H. van Veen. ZEVENHUIZEN Geboren: Fiona, d.v. A. J. M. Onel en J. A. Beems; Esther, d.v. C.H. Brandse en M. J. Houtbraken; Bastiaan, z.v. C. Nobel en J. M. de Bruin. Ondertrouwd: Leendert Jacobus Krijgsman en Maria Jantje Karreman Overleden: Jansje Both, w.v. Hendrik Dullaard, 88 jaar. MOERKAPELLE Geboren: Johannes Gjjsbertus van Marie en E. van Willigen; Sofie Christina Bakker, dv. J. C. Bakker en K. Donker. Getrouwd: A. van der Knijff en A. M Molenaar; G. R. Sinay en E. Bree- dijk. Ondertrouwd: P. A. Troost en G. A. Verschoor; H. Verschoor en A. W. K. Heuvelman. steeds de roeikist vast. ”Zeg Snip per”, pufte hij. ”Nu wil ik ook even rusten hoor. Hou jij nu even de roeikist tegen?” Maar ze waren blijkbaar al hoger dan ze gedacht hadden, want toen Wipperoen het bootje losliet om ook eventjes wat uit te rusten kiepte het onver wachts over de duintop heen. Met een sprong en een gil greep Snip per op het nippertje de rand van zijn bootje, maar het was al te laat... WADDINXVEEN Ned.herv. kerk - 9.30 uur: ds. J. Ver welius en 18.30 uur: dr. H. Bout, Utrecht. Herv. wijkgeb. - 9.30 uur: ds. C. Vos, Gouda en 18.30 uur: ds. J. R. Cupe- rus. Bethel - 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus en 17 uur: ds. J. Verwelius. Ev. Molukse kerk - 11.30 uur: ds. P. Fader. Herv. Immanuëlkerk - 9.30 uur en 19 uur: dr. A. van Haarlem. Geref. kerk - 9, 10.30 en 18.30 uur:ds. B. Koekkoek. Remonstr. kerk - geen dienst. Jehovah’s Getuigen - zondag 15.30 en 16.30 uur: openbare toespraak en wachttorenstudie, donderdag 19.30 en 20.30 uur: bedieningsschool en dienst- vergadering. R.k.-kerk St. Victor - zondag 7, 9, 11 en 15 uur, donderdag 20 uur, zater dag 9 uur, maandag, dinsdag, woens dag en vrijdag 7.45 uur: Heilige Mis. St. Petrus - zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur, dinsdag 7.45 uur, donderdag 20 uur en zaterdag 9 uur: Heilige Mis. Inlichtingen of terug bezor gen tegen beloning bij B. S. Buitelaar, Kerkweg 11 te Waddinxveen, tel. 2367. MOERKAPELLE Met een bus en gevolgd door zeven auto’s vertrokken dinsdagmor gen 62 bejaarden voor hun jaarlijkse reis. Via de rijksweg reed men Leusden waar koffie gedronken werd. Daar maakte het gezelschap een rondrit door de mooie omgeving. De koffie tafel werd gebruikt in het Ou- wehandsdierenpark te Wasse naar. Na de gezellige lunch kregen de bejaarden gelegen heid de dieren en de natuur van het park te bezichtigen.In het Jagershuis te Zeist werd vervolgens theepauze gehou den. Tijdens het diner in Bui- tenlust te Willeskop werden enkele toespraken gehouden door voorzitter Johan Brouwer en burgemeester Keyzer. Deze had met zijn echtgenote ook een gedeelte van de reis meegemaakt. Voor de bejaar den sprak de heer G. Hertog, die de organisatie heel harte lijk dankte voor de heerlijke dag en de goede verzorging.Btf aankomst in Moerkapelle op het gemeentehuis deed de bur gemeester verslag en werd nogmaals een dankwoord uit gesproken ditmaal door de heer E. Sluisman. ZEVENHUIZEN Ned.herv.kerk - 10 uur: ds. J. C. Wolthers, Bunnik en 19 uur: ds. E. H. Kalkman, Maassluis. Kapel Rotte - 10 uur: ds. J. G. van der Vlist en 19 uur: ds. J. Pronk, Rotterdam. Geref. kerk - 9 uur: ds. C. Wamink, Nieuwerkerk aan den IJssel en 18.45 uur: ds. S. van der Veen, Rotterdam. Ver. Vrijz. Herv. - 16.30 uur: dr. J. Buitenkamp, Rotterdam. Vreugde heerste eerverleden week zaterdag bij vele ouders en kinderen in de Vondelwijk omdat loco-burge meester F. M. van Tol het fraaie, nieuwe gebouw van de Groen van Prinstererschool aan de Herman Hejjermanslaan officieel in gebruik stelde. Een blijdschap evenwel die werd overschaduwd door het feit dat ook dit gebouw alweer te klein is om alle leerlingen van de snelgroeiende school te kunnen bevatten. Ook in het nieuwe lesjaar zal van tenminste één noodlokaal moeten worden ge bruik gemaakt. Licht, veroorzaakt door veel glas, en ruimte maken de dienst uit in deze fijne school van het technisch inge nieursbureau P. D. Stuurman NV.Het ontwerpen van scholen is Stuurman, zolangzamerhand wel toevertrouwd. Plezier De aannemingsmaatschappij J. Reijm NV bouwde de school en deed dat met kennelijk plezier. Diresteur J. Reijm jr. werd voor de leerlingen nl. de ’held van de dag’ toen hij in zijn felicitatietoespraak in de (be scheiden) gemeenschapsruimte mee deelde dat alle kinderen een school- etui zouden krijgen. Een oorverdo vend gejuich steeg op toen dat grote - en bijzonder originele - nieuws tot de kinderen doordrong. Ter ere van de maker van dit grandioze gebaar (”Een klok of een portret van Groen van Prinsterer is zo gewoon”) werd uit volle borst het aloude ’Lang zal hij leven’ aangeheven. De kinderen kregen ook allemaal een ijsje. De feestelijke opening ging niet onopge merkt aan de Vondelwijk voorbij. Al vroeg verzamelde zich een groot aan tal bizar uitgedoste kinderen aan de Herman Heijermanslaan. Zij vorm den de erehaag voor het gezelschap genodigden dat zich eerst verzamelde in het voormalige (nood)gebouw van de Groen van Prinstererschool. De heer Havenaar, voorzitter van de stichting voor protestants onder wijs in Waddinxveen (een samengaan van Christelijk Nationaal Schoolon derwijs en de hervormde schoolvere niging), verwelkomde een groot aan tal gasten onder wie ook wethouder P. Lips, enkele predikanten en raads leden. daal bij Haarlem.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 4