Alle zegen komt van boven m tl pers grote roer me niet vele Kibboets-actie op voorpagina s WEEKBLAD HOUDT TEACH-IN ff Bouwdagdreun krijgt 1 „Krotje gil response’ Ho i Discussie tussen Wij doen mee opponenten in het verenigingsgeb. Tljobulette Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) w f FRANS VAN CAMP KRAIJESTEIJN tl Elilily V) KW beheer van onroerende goederen Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda K k DOKTERSDIENSTEN MAKELAARS TAXATEURS Knal Stralend -- F/w DONDERDAG 29 JUNI 1967 23e JAARGANG - nr. 1141 iotheken, eventueel alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Naam: Adres: Plaats: Eventuele suggestie (bijvoorbeeld geldelijke steun): Deze bon is geheel vrijblijvend en verplicht tot niets - red.WvW.) I Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 36S6 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank WIJ HEBBEN ZE AL! STRANDKLEDING IN... Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank; Coöp. Raiffeisenbank te Waddlnxveen. verstrekken van hj tot 90% taxatiewaari I I I I I I I I I I I I I I I Model E.E.G. Nu ook met voorvering KLEIWEG 2-6 GOUDA TELEFOON 2350 Stoffig De Graafschap-bode (Doetinchem) en de Nieuwe Apeldoornse Courant hebben een fors opgemaakt verhaal, verlucht met vier foto’s van een schaterlachende prins. Het Centrum, een Utrechts dagblad, noemde het be zoek van Prins Bernhard een ’stof- Nimmer tevoren is Waddinxveen zó in het nieuws ge weest als met de Bouwdag 1967 van 12 juni. De klap d!e Prins Bernhard op die zondoordrenkte maandagmiddag uitdeelde heeft niet alleen letterlijk veel stof doen op waaien. Waddinxveen heeft de redacties die dag handen vol werk gegeven. De journaaldienst van de televisie moest bijna een hele dag op pad, de telexen van het Algemeen Nederlands Persbureau ratelden het nieuws van de ex plosie door het hele land en vele, vele verslaggevers sloegen het gebeuren met eigen ogen gade. Het aantal krantenknipsels dat wij over de Bouwdag 1967 voor de gemeente lieten verzamelen loopt in de vele t'entallen en nog dagelijks worden zij ons toegestuurd. Grote verhalen schreven vooral de streekbladen, maar tot ook ver daarbuiten, tot zelfs in Friesland en Lim burg toe, drong de dreun van de explosie door. Om u een indruk te geven van de massa knipsels, die wij kregen (en het is nog lang niet alles) moge de foto van Sjaak Noteboom hiernaast dienen. Hieronder volgt een bloemlezing uit de dag- en weekbladen die voor de Bouwdag ’67 in de pen klommen. Uw suggestie tot adoptie van een kibboets in Israël heeft mijn/onze sympathie. Ik sta/wij staan achter u. Voor! De Alkmaarsche Courant het Dag blad voor West-Friesland, de Scha- ger Courant en het Dagblad Kenne- merland spraken van een ’Prinselijke knal’. De Delftsche Courant noemde Prins Bemhard ook een sloper. Aandacht voor de Bouwdag ook van De Volkskrant, van het Utrechts Nieuwblad (met drie grappige foto’s van de Prins), Trouw (in de editie Rotterdam), Dagblad De Stem (Bre da) en de Twentsche Courant. Andere kranten die summier over het bezoek van de Prins repten wa ren het Dagblad van het Oosten, het Deventer Dagblad, de Friese Koerier, het Noordhollands Dagblad, het Dag blad voor Coevorden. het Fries Dag blad en het Rotterdams Nieuwsblad. Twee foto’s en een klein verhaaltje in Nieuwe Rotterdamse Courant,twee (vrijwel identieke) verslagen van de ’Prinselijke knal’ in het Algemeen Dagblad en een kritisch verhaal in alle edities van Het Vrjje Volk (’’Zel den in de historie zal de regie van een evenement waarbij een koninklijke gast was betrokken zo hebben ge faald als maandagmiddag in Wad dinxveen. Wat het hoogtepunt in het bouwdagprogramma had moeten worden, werd een de trommelvliezen teisterende dissonant.”) In de Goudse editie van Het Vrjje Volk krijgt dit onderdeel van de Bouwdag er op gelijke wijze van langs, maar wordt toch ook waarde ring uitgesproken voor de activiteiten die het Waddinxveense gemeentebe stuur nu al vele jaren ontplooit. For se verhalen van het Bouwdaggebeu- ren lezen we ook in Het Vaderland (een Haags dagblad met aspiraties in Waddinxveense richting) en in De T\jd (de stiefmoeder van het voorma lige Nieuwe Dagblad). bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) Daarheen kunt u uw reactie of suggestie opsturen of afgeven. U kunt ook zelf k,omen praten. Wij zijn tijdens de kantooruren steeds be schikbaar. Speciaal voor de Israël- actie blijft het redactiekantoor (Die- derik van Schagenplantsoen) vrij dagavond tot tien uur open. Zater- dagmiddag is het kantoor tot zes uur open voor iedereen die een steentje wil bijdragen tot het welslagen van de actie. Het telefoonnummer waarop wij gedurende die tijden bereikbaar zijn luidt: 2659. Het woord is aan onze lezers. Redaktie en advertenties: D. van Schagen plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Toch bleven nog vele opvattingen, meningsverschillen, feiten ongezegd en ongeschreven. Er zou een eindelo ze discussie kunnen ontstaan over het helpen van Arabieren ja of nee. Het komt ons voor dat veel interes santer van mening kan worden ge wisseld tjjdens een bijeenkomst, die mondeling contact mogelijk maakt. Zo’n bijeenkomst belegt het Week blad voor Waddinxveen zaterdag ochtend in het gereformeerd vereni gingsgebouw. Aanvang half elf. Loco burgemeester F. M. van Tol zal de discussie tussen voor- en tegenstan ders van ons plan leiden. Allen die geïnteresseerd zijn in de oorlog in het Midden Oosten en de problemen die ermee samenhangen zijn van harte welkom. De discussie in het Week blad kan dan worden gesloten. De toegang is - uiteraard - vrij. Het kibboetsplan heeft in heel wat dagbladen de voorpagina ’gehaald’. We lazen het bericht in het Algemeen Dagblad, in Het Vrije Volk, in De Telegraaf en het Nieuws van de Dag, in Rijn en Gouwe, in de Goudsche Courant, enzovoort. In Waddinxveen was het enthousiasme nog niet zo groot als we hadden gehoopt, maar toch ontvingen we al heel wat schrif telijke en mondelinge reacties en toe zeggingen. Genoeg om ons optimis tisch op de ingeslagen weg voort te doen gaan. Van de Israëlische Ambassade hoorden wij dat in Israël nog steeds geen keus was gevallen op een be paalde kibboets. Wél liet het kabinet van de eerste minister van Israël we ten, aldus dr. Y. Cohen (eerste secre- Grote verslagen van de Bouwdag ’67 in de Goudsche Courant, Rijn en Gouwe en het Nieuwsblad voor Zuid- Holland en Utrecht. ’Waddinxveens stralende bouwdag’ zo betitelt de Goudsche Courant zijn verhaal dat vrijwel een hele pagina bevat. Rijn en Gouwe doet er niet voor onder, wijdt ook bijna een pagina aan het gebeuren onder de kop ’Waddinxveen één en al actie’. Het Nieuwsbald voor Zuid-Holland etc. noemt de Bouwdag tevens sloopdag en heeft er eveneens bijna een pagina tegen aan gegooid. D't was een beknopt overzicht van de response die Waddinxveen met zijn bou w- en’ s loopdag (de t waalf krotten die zouden hebben moeten exploderen maakten de vijftig vol dit jaar) had in de Nederlandse pers. Afgemeten aan de publiciteit (en daar ging het toch uiteindelijk om) is de Bouwdag dus een groot succes te noemen. De ’regiefout’ nemen we dan maar op de koop toe... fig karwei, Het Brabants Dagblad schreef gevat ’Krotje roer me niet’. Het Gelders Dagblad, de Edese Cou rant, het Arnhems Dagblad en het Njjmeegs Dagblad spraken op hun voorpagina over ’Vergeefse meoite’. In het Helmonds Dagblad en in het Eindhovens Dagblad ^noemde men de explosie ’Prinselijke druk onvol doende’. Grote dagbladen als De Tele graaf en het Parool en verder het Rotterdamsch Parool en het Utrechts Nieuwsblad volstonden met een foto, waarop de Prins ’afdrukt’ en het ANP-bericht over het prinselijk be zoek. De Amerfoortse Courant en het Veluws Nieuwsblad brachten het nieuws van de Bouwdag onder de kop ’Grote bouwactiviteit in Wad dinxveen’. Het Arnhems Dagblad en De Gelderlander schreven: ’’Sloper Pr'ns Bemhard lachend onder het stof”. Waddinxveen - C. A. de Geus, Prin ses Beatrixlaan 6, telefoon (01828) 2676. Zevenhuizen - J. A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, telefoon (01802) 204. Felle, boeiende kleuren. Dat is de strandkleding nu. Korte shorts met brede ceinturen. Witte shorts met zwarte, rode shorts met witte cein tuur. Lage, strak zittende zwembroekjes. Heel sportief. Badslips in een feest van kleuren. Dit is de zomer van de shocking colours. Vier de zomer nü al bij ons! In het Nijmeegs Dagblad (én in het Gelders Dagblad) schrijft Chroni queur over de explosie: ”Het sterkste bewijs dat er enig verschil bestaat tussen vooroorlogs en naoorlogs werd deze week geleverd door Prins Bern- hard. Hem werd de uitnodiging ge daan een blok krotwoningen op te blazen. Maar toen de damp optrok stonden de hechte vooroorlogse krot ten nog overeind en konden de bewo ners van verder afgelegen nieuw bouwhuizen met puinruimen begin nen. Geef onze prins de ruimte en permissie in een nieuwbouwwijk en op hetzelfde moment is er geen half- steensmuurtje meer overeind Woorden van dezelfde strekking in vele andere bladen, ook in het Week blad voor Waddinxveen (maar dat heeft u zelf gelezen). Bijzonder ge slaagd was de foto in het Haagse dagblad Het Binnenhof; waarop en kel een grauwgrijze mdssa was te z'en en daaronder Prins Bernhard die de ontsteking in werking stelde. Een andere foto die men in veel dag bladen kon terugvinden gaf de Prins te zien, terwijl hij met de hand door zijn haar streek om het stof te ver wijderen. De Nieuwe Limburger schreef boven die plaat: ’’Alle zégen van boven.” Cobouw, het dagblad voor de bouw en aannemerswereld, ’kopte’ boven verslag van de Bouwdag: ’’Prins Bemhard als sloper actief in Wad dinxveen”, waarna Cobouw verder gaat met een zg. round-upverhaél over alles wat er in Waddinxveen op bouwgebied gaande is. De Rotterdammer, de Nieuwe Haagse Courant, de Nieuwe Leidse Courant en het Dordts Dagblad (sa men Het Kwartet) hebben als kop: ’’Prins blaast (bijna) twaalf krotten op” en constateren in het verhaal dat de klap misschien geen succes mag zijn geweest, dat Bouwdag was in zijn geheel een groot feest. Het Leidsch Dagblad heeft zowel in zijn stads- als in zijn Rijnstreek- editie grote aandacht besteed aan de Bouwdag. Het LD was bovendien zeer vlug met zijn reportage, die nog verscheen in de krant van maandag, de dag van het bezoek. Uit kleine on volkomenheid jes blijkt overigens dat de verslaggever van het Leids Dag blad hier en daar in een glazen bol zal hebben gekeken. De Typhoon, het dagblad voor de Zaanstreek, heeft ook een groot ver haal over de Bouwdag. Het beslaat bijna een kwart pagina. Weekblad voor Waddinxveen Abonnementen: 2,12 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen f 6,15 binnen het ver spreidingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief Incassokosten. een vol-automatische brommer Een discussie-ochtend (teach-in zo u wilt), boze brieven en vele positieve reacties, berichten op de voorpagina’s van vele kranten, dat zjjn de resultaten van de suggestie van het Weekblad voor Waddinxveen tot adoptie van een kibboets. Niet heel Waddinxveen heeft ons idee enthousiast willen toejuichen. De schriftelijke reacties van tegenstanders vindt u in de rubriek ’Lezers schrij ven.’ Ons antwoord op die brieven is verwerkt in een lang commentaar. taris van de ambassade), dat door de hulp die Waddinxveen eventueel gaat bieden indirect ook Arabische vluch telingen kunnen worden geholpen. Zoals bekend verleent Israël op dit ogenblik op grote schaal medische en materiële hulp aan de ontheemden in het gebied tussen de Jordaan en het Suez-kanaal. De nood in Israël zelf is nog steeds groot. Dorpen zijn geheel of gedeelte lijk verwoest door vijandelijke bom bardementen, mortier- en artillerie beschietingen. Vooral de Syriërs in het noorden hebben erg onder de kibboetzim huisgehouden. Waddinx veen is in de gelegenheid de mensen daar op een originele manier te hel pen. In het begin van juni, toen de oorlog uitbrak, stond het als een man achter Israël. ’Er moet iets ge beuren’, zo vroeg men ons. Welnu,er is iets gebeurd. Maar er kan nog veel meer worden gedaan. Waddinxveen kan een band op bouwen met een dorp aan één van Is- raëls vele gevaarlijke grenzen. Wad dinxveen en die kibboets zouden partnergemeenten kunnen worden en op alle mogelijke manieren con tact houden. Maar daartoe moet het initiatief van ons uitgaan. Als we helpen, moet dat goed gebeuren. Op deze zelfde pagina treft u een bon aan, waarop u uw naam en adres kunt invullen. Dat alleen is al vol doende. maar als u al een vastom lijnd, concreet plan hebt, vul het dan in en stuur de bon op. Wij vragen de medewerking van alle Waddinxve- ners, groot en klein. We zouden graag heel Waddinxveen mobiliseren om deze actie te doen slagen. Om te be wijzen dat Israël nog steeds mede standers heeft. U hoeft de bon niet in te vullen. Een briefkaart mag ook. De adres sen zijn Weekblad voor Waddinxveen postbus 38 of Oranjelaan 9 of Diederik van Schagenplantsoen f 8

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1