nieuw jaar Studie over aantrekken arts over over W innares van Moerkapelle krij gt volgend raadhuis Gouwe-Heren zegevierde Hilversummers g landelijke grote kleurwedstrijd brug in Brugweg plaatselijke LLO-sportdag Henny de Wit vloo Waddinxveen Maatregelen nodig bij Vakantie voor Middenstand Kerkkussens voor Aktie 300’ Burgemeester slaat weer eerste paal Fra - Va - Ko prijst af Uitreiking van verkeersdiploma’s Pagina 3 BURGERLIJKE STAND Vervolg van pagina 1 Manafakturiers Levensmiddelen bedrijven Bakkers 35 50 75 Bakkers Melkhandel 20 ct 150 100 ct ct ct Bakkers Kruideniers Manufakturiers alleenverkoop b|| Raadhuisplein Kruideniers Groentehandel Onderwgs Eigen arts WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - DONDERDAG 6 JULI 1967. WADDINXVEEN geb. Burg. ZEVENHUIZEN BIOSCOPEN I WADDINXVEEN in de nieuwe situatie ruim kan wor den verdubbeld tot 275 vierkante me ter. feestelijke lunch aangeboden, daar na wachtte hun een bezoek aan het vliegveld Zestienhoven. Hier stond een vliegtuig klaar om ze Nederland vanuit de lucht te laten zien. MOERKAPELLE Geboren: Maarten Paul, z.v. J. Kaas hoek en J. van der Spek; Elizabeth Arieëne Maria d.v. B. K. Hertog en M. E. de Jong. Van 26 juni tot 8 juli: Jac. Hogebrug; van 24 tot 30 juli: J. D. Verhoef; van 14 tot 29 juli: P. Voorbrood. Van 2 tot 17 juli: H. H. A. Overde- vest; Slagers: Van 8 tot 22 juji: M. van Tol. De winkeliers die hier niet vermeld worden vallen buiten de regeling. ZEVENHUIZEN Van 2 juli tot 23 juli: B. Meijer en Zn. Van 24 juli tot 14 augustus: F. Paul. Zaterdag 29 juli: Kampioenswedstrijd hengelsportver., 17 uur. Door plaatsgebrek zjjn wij genoodzaakt de meeste berich ten over „Geslaagden” in de krant van 13 juli a.s. op te nemen. Redactie. kalasiris Van 3 juli tot 22 juli: J. Verheul, W. J Los, S. Kerver, J. de Graaff, Wed. J. v.d. Loo. Van 24 juli tot 12 augustus: H. C. Huizer, A. v. Ardenne, G. den Hol lander, T. Broer, Coop. Volharding, C. v.d. Spoel. Van 3 tot en met 22 juli zijn geopend: C. van Leeuwen, Kerkweg 169, C. J. de Bruin, Zuidkade 206, W. van Vuu- ren, Nassaulaan 38, G. Vergeer, J. Kampertlaan 34, D. Kool, Dorpsstr. 39, (tot 8 juli). Van 24 juli tot en met 12 augustus zijn geopend: Gebr. Cammeraat, Zuidkade 232, N. Vermeulen, J. van Lennepstraat 16, J. Kool, Sniepweg 6, D. Kool, Dorpsstr. 39, Fa. Bos, Brug weg 10. Voor Henny en haar ouders, die nog nooit eerder hadden gevlogen, was dit een bijzondere belevenis. Het toestel liet hun het panorama zien van de eigen woonplaats, de Delta werken, de Scheveningse pier, Zand- voort en West Brabant. Na anderhalf uur te hebben genoten landde het vliegtuig weer op de thuishaven. Na deze tocht, die op allen veel indruk maakte kregen ze nog een traktatie, ter afsluiting van de feestelijke dag. Van 3 t.m. 22 juli: J. de Graaff Van 24 juli t.m. 12 augustus: V.d. Berg. MOERKAPELLE Van 17 t.m. 29 juli: J. Pak. Van 31 juli t.m. 12 augustus: H. Her tog. Van 17 t.m. 31 juli: J. H. Boeren Van 31 juli t.m. 7 augustus: W. v.d. Vlist Van 14 t.m. 21 augustus: Wed. Bac Zn. WADDINXVEEN Geboren: Martin, z.v. I. Pille en P. Noorlander; Johanna Cornelia, d.v. A. A. J. J. Verheagen e, J. Hertog; Hohannis, z.v. T. Visser en M. Kraan Wolfgang Raimond, z.v. J. Tahalele en H. L. Schimmel; Neeltje, d.v. E. Koetsier en A. Hoogeveen. Gehuwd: J. van Velde en H. van der Spek; J. Pol en I. P. Versluis. Ondertrouwd: J. G. Kraan en L. M.A. Ernst. Overleden: Agatha Verheul wv. van Janmaat, 85 jaar; Klasina Kloot ev. Zuurveen, 77 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: blauwe step, blauwe on derjurk, geruite damestas met in houd, groene shawl. Verloren: wit teddybeertje, bloedko ralen armband met gouden slot,zwar te plastic tas met lange witte jas en plastic regenjas, wandelstok, skel- terschoenen, portemonnaie met in houd, rode step met wit spatbord, verz. plaatje HSV 527. niet kan zien aankomen. Hij kreeg in zijn beweringen nu steun van een wachtmeester van de Rijkspolitie te Waddinxveen, die met een collega ter plaatse proeven had genomen. Hij was tot de conclusie ge komen, dat bij avond bestuurders van auto’s, die met gedimd licht rij den, elkaar niet kunnen opmerken, van de ongeveer anderhalve meter boven het wegdek uitstekende brug. De wachtmeester wees er in dit ver band ook op, dat de ongevallen die bij de brug gebeuren, meestal bij avond plaatsvinden. De officier van justitie mr. A. C. van der Spek vroeg daarop de kan tonrechter de garagehouder van rechtsvervolging te ontslaan en zeide voorts, dat er bij de brug dan maat regelen zullen moeten worden getrof fen. Het was de eerste keer dat ze van af zo’n hoge plaats Rotterdam en de havens kon bekijken. Omstreeks twaalf uur werd de gelukkigen een Thalia: do. en vr. 19.30 uur, za. 14.30 en 19.30 uur, zo. 15 en 19.30 uur, ma, di, en wo. 19.30 uur: West Side Story (14) ma., di. en wo. 14.30 uur: Jeugd- vakantieprogramma: Avonturen van de Toverknikkers (a.l.) Reünie: zo. 15 en 17 uur: Zorro de ge maskerde wreker (14) do. en vr. 20.15 uur, za. 15 en 17 en 21 uur, di. en wo. 20.15 uur: Sabotage complot Gouden 7 (18) za. 23 uur: Door onbekende aangerand (21) Schouwburg: do 20.15 uur: De heer ser van kamp Singapore (14) vr. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21.15 uur, ma. en di. 14.30 en 20.15 uur, wo. 20.15 uur: Ik een vrouw (18), za. 15 uur, zo. 15 en 17 uur, wo. 14.30 uur: De man met het gouden pistool. chaam. De heer Duursma vroeg zich af of het voorstel tot toetreding ge meenschappelijke regeling Bestuur- school Zuid-Holland wel baat zou hebben voor een kleine gemeente. De ambtenaar komt hier meestal om het vak te leren. De ambtenaar gaat van hier naar de school, hij vertrekt en de volgende gemeente heeft daarvan het profijt. De voorzitter adviseerde om zich op die gronden hieraan niet te onttrekken. De plannen moeten we stimuleren en proberen er profijt van te trekken. Borrelglazen Emmers (Plast.) Afwasbakken (plast.) Vlaschaaltjes Kop en Schotels Ontbijtmessen WADDINXVEEN Met weinig moeite wisten de Gouwe-heren te winnen van het Hilversumse HZC.De Gouwe zegevierde met 15-5. Direkt na de eerste set was het 4-0. Hoewel HZC weinig in te brengen had, zag het toch kans om in totaal doelpun ten te maken. Door deze overwinning is de plaats op de rangljjst weer ver stevigd. Doordat ook UZSC met 2-1 van de Sleutelstad wist te winnen, behoudt deze Utrechtse club nog steeds de eerste plaats en blijft De Gouwe tweede op de ranglijst. Ook in een wedstrijd tegen het Hilversumse HZC wist de Gouwe met grote meerderheid te winnen. Hier was de eindstand 10-2. Hoewel De Gouwe met een gehavend team (zonder Eef Overdam en Henny v.d. Bosch) in het strijdperk trad, leverde dit geen verdere moeilijkheden op. VooralGijs van de Leden en Piet de Graaff zorgden voor vele doelpunten. CCRKTRV markt 18, gouda Na het gereedgekomen van de nieuwe pastorie en de verbouwing van de houdige pastorie tot gemeen tehuis, kan het huidige raadhuis worden gesloopt. Het ligt in de be doeling ter plaatse een plein aan te leggen. Voor de realisering van de plan nen vroegen B. W. de raad de me dewerking om grondruil met de kerk voogdij aan te gaan, voorts een kre diet van 250.000 voor bouw van de nieuwe pastorie, verbouwing van de huidige pastorie tot raadhuis en bij komende kosten, alsmede een voor lopig krediet van 50.000 voor de in richting van het nieuwe raadhuis. Met de stemmen van de beide PvdA-raadsleden tegen werd het voorstel van B. W., aangenomen. In de aan de stemming vooraf gaande discussie had de heer Duurs ma (Gem.Bel.) zich nog niet helemaal gelukkig getoond met het voorstel. Het had hem beter geleken, indien de vemeente de pastorie had overgeno men en de Hervormde Kerk zelf voor een andere pastorie had gezorgd Er is genoeg grond te koop, zo meen de hij. Evenmin vond de heer Duurs ma het gelukkig, dat de werkzaam heden ondershands zouden worden opgedragen aan de fa. de Graaf, om dat in deze tijd een openbare aanbe steding misschien wel voordeliger zou kunnen uitvallen. De heer Bremmer (SGP) steunde het college van B. W. door op te merken, dat de voorlichting over de plannen steeds goed is geweest. De heer Douw (A.R.) meende dat het on mogelijk zou zijn het plan nu te ver werpen, omdat dan ook de nu al ge maakte onkosten weg zouden zijn. De verwachting bestaat, dat de plannen nog voor eind 1968 kunnen zijn gerealiseerd. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben geweigerd hun goed keuring te geven aan een raadsbe sluit van 21 febr. jl tot verkoop van grond aan het N.V. Centraleverwar- mings- en Loodgietersbedrijf van Po- pering te ’s Gravenhage. G.S. menen dat het besluit niet overeenstemt met het bestaande uitbreidingsplan. De vestiging van dit bedrijf in de di recte omgeving van woningen en de begraafplaats is niet zonder bezwaar in verband met mogelijke geluids hinder en wellicht rommelige opslag van materialen. B. en W. adviseerden dit verzoek in te willigen, ofschoon zij de bezwaren niet deelden. De raad besloot het besluit in te trekken. Met ingang van 14 juli is benoemd tot eerste ambtenaar ter secretarie de heer H. A. van Zwieten te Sint Maarten. Voorts werden benoemd tot volontair de heren G. Roos te Zeven huizen en A. W. Lips te Waddinxveen De raad ging akkoord met een voorstel om samen met de gemeenten Delft, Gorinchem, Krimpen, Leiden, Middelharnis, Moordrecht, Nootdorp en Oegstgeest te komen tot de stich ting van een Bestuursschool Zuid- Holland voor de opleiding en vor ming tot de openbare bestuursdienst van de lagere publiekrechtelijke li- MOERKAPELLE De grote ’Aktie 300’ die ter gelegenheid van het drie honderdjarig bestaan van de Neder lands Hervormde Kerk tot 31 oktober in Moerkapelle wordt gehouden, lijkt een groot succes te worden. Een van de eerste direkt zichtbare bewijzen vormt wel de vernieuwing van de kussens op de zitplaatsen van de kerk. Hieraan hebben de dames van de kerkeraadsleden en de kerkvoog dij de laatste weken vele uren be steed. Ds. Boertje die deze aktie leidt, was bijzonder ingenomen met deze mooie verbetering, die het aanzien van de kerk weer belangrijk heeft verhoogd. WADDINXVEEN De achtjarige Henny de Wit uit de Vondellaan te Waddinxveen is een van de hoofd- prjjswinnaars geworden van de Chi- quita kleurwedstrijd uit de SUS krant. Daarom was zaterdag 1 juli voor haar een bjjzonder feestelijke dag. Op uitnodiging van Chiquita reisde Henny zaterdagmorgen met haar ouders naar Rotterdam. Daar ontmoette zij boven in de Euromast prijswinnaars uit andere delen van het land. Van 3 t.m. 15 juli: G. Visser, Noordeinde 95; G. van Rin- gelenstein, leplaan 71; K. van Rin- gelenstein, Burg. Trooststraat 31; H. Cammeraat, Zuidkade 132; A. van Eeuwen, Zuidkade 87 en Van Triet, Kon. Wilhelminaplein 45; van 10 t.m. 22 juli: D. Kool, Dorps straat 39; P. v.d. Starre, P. Hein- straat 1; van 17 t.m. 29 juli: J. Asscheman, Kon. Wilhelminaplein 54; G. Bosman Burg. Trooststraat 79; van 24 t.m. 5 augustus: A. v.d. Sluys, Dorpsstraat 104; Mej. H. M. Assche man, Trompstraat 9; N. M. van Roo- yen, Dorpsstraat 50; C. Voshol,Zuid kade 186; van 31 juli t.m. 12 augustus: T.Broer, Dorpsstraat 46; van 7 augustus t.m. 19 augustus: Mevr. N. Koster-Heijns, Jan Dorre- kenskade 39. Van 3 tot en met 15 juli: W. Sekeris, Dorpsstraat 23; J. Poot, Kleikade 51; J. van Triet K. W. Plein 45 en en Noordkade 57. Van 17 tot en met 29 juli: G. Bone- faas, St. Victorpiein K. Sekeris, Kerkweg 203; A. Verbree, leplaan 75 Van 31 juli tot en met 12 augustus: P. van Beek, Piet Heinstraat T.de Vos, Kerkweg 164; C. A. Zwijgers, K. W.Plein 3. het corset met steun gevende constructie; de oplossing bij alle moei lijkheden met uw figuur, onontbeerlijk bij corpu lentie, verslapte spieren, rugpijn, na operaties, etc. komt u eens vrijblijvend passen. De raad besloot zonder commen taar tot verkoop van de inmiddels opgeheven lagere landbouwschool aan de Herenweg voor een bedrag van 57.800,- aan de Kring Midden Zuid-Holland van de Chr Boeren en Tuindersbond te Moerkapelle,met uitzondering van een strook grond bestemd voor doortrekking van de Beatrixlaan. De openbare lagere school zal bin nenkort worden uitgebreid met een kamer voor het hoofd van de school. Ook de speelplaats moet op advies van de inspecteur worden vergroot. Een bedrag van 3000,- werd voor deze verbeteringen beschikbaar ge steld. De bijzondere lagere school kan twaalf leerlingensets aanschaf fen ten bedrage van 780,-. Aan de Gebr. Tuitel werd voor drie maanden op proef ontheffing verleend van het stopverbod aan de zuidzijde van de Oranjestraat van ’s morgens 6 tot 10 uur voor het ver laden van goederen. Een besluit tot onbewoonbaar ver klaring van de panden 1, 36 en 38 aan de Herenweg werd door de raad genomen. Deze panden zullen binnen kort worden gesloopt. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Duursma of er een parkeerver bod kan worden ingesteld voor lan ger dan een half uur voor vrachtwa gens langs de Raadhuisstraat en de Jhr. v.d. Welstraat. Het gemeentelij - WADDINXVEEN De gevaarlijk toestand, speciaal bjj avond, bij de hoge brug in de Brugweg was dezer dagen tijdens een zitting van het Goudse kantongerecht voor kanton rechter mr. J. W. Buitendijk aanlei ding een 55-jarige Reeuwijkse gara gehouder, die in december van het vorige jaar bij een ongeval bij deze brug was betrokken, te ontslaan van rechtsvervolging. De garagehouder was gedagvaard, omdat hij de doorgaang bij de brug niet zou hebben vrijgehouden voor een van de tegenovergestelde richting komende stationcar. Toen de zaak voor de eerste maal voorkwam bij de kantonrechter had de garagehouder gewezen op de on overzichtelijke situatie ter plaatse en opgemerkt, dat men een tegenligger Prettige sfeer op de door loco-burgemeester F. M. van Tol, die zijn lof uitsprak voor de goe de organisatie en de fijne stemming bij de kinderen. Na afloop konden de leerlingen het door hun behaalde diploma in ontvangst nemen. De beste prestaties werden gele verd door: Hoogsprongen: Leo Pol (chr. ulo) 1.65m; Ans de Kruyf (openb. ulo) l. 45 m. Verspringen: Marius van ’t Slot (openb. ulo) 5.11 m.; Leny Broer (chr. ulo) 4.04 m. Handbalwerpen: Leo van de Roovaart en Leo Pol (chr. ulo) 33.20 m.; Silvia Manusawa (chr. ulo) 23.70 m. Hardlopen 100m: Frans Bruijstens (openb. ulo) 12,9 sec. Ria Noomen (openb. ulo) 11,5 sec. over 80 m. Bij het korfballen werd in Poule A de tweede klas van de Christelijke Ulo eerste. De derde klas van de openbare ulo won poule B. In de fi nalewedstrijd moest de tweede klas het onderspit delven tegen de open bare ulo. Deze ging hierdoor met de eerste prijs strijken. MOERKAPELLE In het Dorps huis werden woensdagmiddag de verkeersdiploma’s uitgereikt aan de leerlingen van de twee hoogste klas sen van de beide lagere scholen. Het examen was afgenomen op 10 mei. Burgemeester Keijzer, die de mid dag bij woonde hield een toespraak voor de kinderen en sprak zijn te leurstelling uit over het feit, dat dit jaar zoveel kinderen niet waren ge slaagd. Hij wees de scholieren op de grote verantwoordelijkheid om aan het verkeer deel te kunnen nemen. Na zijn vermanende woorden reikte de burgemeester aan 23 geslaagden het diploma uit. Teun Reyneveld kreeg een extra felicitatie van burgemeester Keyzer. Hij had het examen zonder één fout afgelegd en kreeg daarom het di ploma ’met lof’. Om de middag een feestelijk tintje te geven konden de enkele mooie films o.a. Prinses Bea trix in de West. ke parkeerterrein is nog te vaak leeg. Burgemeester Keizer zegde toe dit plan nader te bezien. Ook over de medische voorzienin gen in Moerkapelle maakte de heer Duursma zich zorgen. Hij achtte de tijd rijp voor het aantrekken van een plaatseljjke arts. De omliggende ge meenten breiden ook steeds meer uit zodat de praktijken van de in Moer kapelle werkende artsen te groot worden. De voorzitter vond, zonder afbreuk te doen aan het werk dat nu gebeurd door artsen uit de omliggen de gemeenten, dit een urgente zaak. Een arts heeft bij een inwonertal van 1700 een goede praktijk. De zaak zal in overleg met de praktiserende art sen moeten worden besproken. De heer Van Heukelingen infor meerde naar de toekomstige aardgas voorziening. De plannen hebben de aandacht van B. W. De stedelijke lichtfabrieken te Leiden heeft de aanvraag in studie. De situatie is moeilijk. De afname moet ongeveer duizend aansluitingen zijn, maar he laas hebben we geen grote industrie voor een dergelijke afname. Eikenlaan 54, leplaan 122 Telefoon 2401 bg.g 2184 MOERKAPELLE Dat het ernst is met de woningbouw in Moerkapel le bleek wel, toen burgemeester Key zer voor de derde maal in enkele we ken de heimachine bediende om de eerste paal te slaan voor een nieuwe serie huizen. De keer gold het de bouw van tien premiewoningen aan de Kooyman- straat. Deze straat, die reeds enkele jaren geleden werd bebouwd, is thans verlengd en een van de toegangswe gen geworden voor het nieuwe uit breidingsplan Noord. Het te bouwen complex bestaat uit twee blokken van vijf vierkamerwo- rangen. De bouw is in handen van firma Bakker en Zn. Het ontwerp werd gemaakt door architectenbu reau P. Stuurman uit Waddinxveen. Tijdens de bijeenkomst na afloop van het slaan van de paal sprak de burgemeester er zijn vreugde over u;t, dat de voorbereidingen zo vlot waren verlopen en hij hoopte dat dit °ok bij de bouw het geval zou zijn. Dinsdag 11 juli: Bejaardenmiddag, ver. Trooststr., 14.30 uur. Zaterdag 29 juli: Sportdag t.b.v. kon Wilhelminaf. WSE-terrein, 14.15 uur. Teach-in over Israël, ger. ver. geb., 10.30 uur. De dames van de Gouwe wisten geen winst te boeken. Ook nu eindig de de wedstrijd tegen het sterke Wils kracht in een 3-6 verlies. De Gouwe- dames, die met invalsters voor Wil Rupke en Henny Kloet moest spelen, konden ondanks het fraaie werk van Joke den Adel, die enkele mooie doel punten maakte, niet tegen het snel reagerende Wilskracht op. Het tweede herenzevental van de Gouwe beging in Zaandam een grote fout door een 2-0 voorsprong te laten schieten. Dit kost de Gouwe een kost baar puntje op de ranglijst. Door onnauwkeurig spelen werden in de eerste helft vele kansen onbenut ge laten. Toch wist Arie Troost de voor sprong op 2-0 te brengen. Door sterk tegenspel wist Neptunes Zaandam deze achterstand in te halen en de eindstand op een gelijkspel te bren gen 2-2. De jongens en meisjes verloren en kele belangrijke wedstrijden waar door het kampioenschap voor hun niet haalbaar was. De jongens moesten in BZSPC tweemaal hun meerdere erkennen (0-7). De meisjes speelden in een thuiswedstrijd tegen GZCM met 1-1 gelijk, doch verloren uit met 2-0. Hierdoor werden de GZC meisjes kampioen. Het derde herenteam won twee maal van hekkesluiter ZIAN, waar door dit zevental uit de gevarenzone is verdwenen. Programma: 6 juli: Gouwe 1-ZPS 1 (dames) 19.15 uur; Gouwe y-RZV 2 (heren) 19.45 uur; Gouwe 1-Sedna 1 (heren) 20.15 uur. 10 juli: Sleutelstad 1-Gouwe 1 (heren) 20 uur. 11 juli: Gouwe 2-OZV 2 (dames) 19.15 uur; Gouwe 2-Sedna 2 (heren) 19.45 uur; GZC 1-RZC (heren) 20.15 uur. 13 juli CWP 1-Gouwe 1 (dames) 19.30 uur; RET 2-Gouwe 3 (heren) 20.15 uur. WADDINXVEEN Onder prach tige weersomstandigheden hebben de leerlingen van de Professor Kohn- stammschool en de Prinses Wilhel- minaschool op een prettige en bjjzon der sportieve manier hun krachten met elkaar gemeten op de jaarlijkse sportdag. Ondanks het feit dat bij diverse at- letiekonderdelen vrij sterke tegen wind was, zijn de prestaties zeer goed te noemen. Vele mensen hebben aan deze dag hun medewerking verleend om alles zo goed mogelijk te doen slagen. De organisatie lag in handen van de beide gymnastiekleraren, de heren D. C. M. Ottevanger en J. Ak kerhuis. De prestaties werden gecon troleerd door de Goudse Kweek school ’De Driestar’. Het ochtendprogramma omvatte de atletiekonderdelen, terwijl ’s mid dags werd gekorfbald. De eerste en tweede klassen kwamen uit in poule A. In poule B speelden de derde en vierde klassers. De prijsuitreiking werd verricht

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3