Flessehals Randstad raakt n - ondanks vernauwing tot 6 meter - geen ogenblik verstopt nuêiweo 27 Gouda teiaziz Publiciteit Comité heeft afgedaan wordt oudervereniging Notaris Grote opruiming bij v.d Most verhuist VERMEY Rijkspolitie (25 man) doet operatie slagen 'J Katholiek oudercomité grote hulp oen IWONINBINBICHTINBI Schoone Haas 10 TOT 50% KORTING DE BRONZEN ADELAAR i.p.v. De Hoop Voor 33 milj meer verzekerd bij Goudse Levensverz. TOONKAMER - MODELLEN Gouwenieuws Maakt allen gebruik van deze aanbiedingen De Stormvliegers Pagina 8 1 Baronesse Orczy Historische roman h i E KERKEN NODIGE BURGERLIJKE STAND Strategie tl Incident Publiciteit WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - Donderdag 20 julj 1967. WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE JUWELIER - HORLOGER TELEFOON 2495 KERKWEG 207 WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN Geboren: Cornells Matthijs, zv. C. M. Noordhoek en J. S. ’t Hart; Marco Ronald en Ronald Marco, z’s v. A. van Tilburg en H. Markus. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: bankbiljet; sleutelring; zwart vest; groen windjack. Verloren: sleutelétui; poes; colbert jasje; 8 paar schoenen en pantoffels; transistor-radio; groen kindervestje; herenportemonnaire; blauw luchtbed blauw-grijze regenjas; wit vest; 3 sleutels; spaarbankboekje; zwarte damesportemonnaie met inh.; groen jack. Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. P. M. Breugem, Barneveld en 18.30 uur: ds. T. van ’t Veld. Herv. wijkgeb - 9.30 uur: kandidaat W. S. Cuperus en 18.30 uur: ds. P. M. Breugem, Bameveld. Bethel - 9.30 uur: ds. T. van ’t Veld en 17 uur: ds. W. Vroegindewey, Kat wijk aan Zee. Ev. Molukse kerk - 11.30 uur: ds. P. Fader. Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. M. Ot- tevanger, De Bilt en 18.30 uur: ds. J. van Drenth, Ede. Geref. Gem. - 9.30 en 16.30 uur: lees- dienst. Gehuwd: T. C. Loose en A. Kortenoe- ven; J. G. Lorsé en P. Westdijk. Ned. herv. kerk - 10 uur: ds. J. Ste- houwer, Alphen a.d. Rijn en 19 uur: eerw. heer A. Bakker, Rotterdam. Kapel Rotte - 10 uur: ds. J. Treffers, Rotterdam. Geref. kerk - 9.30 en 18.30 uur: ds. H. H. van Hylckema Vlieg, Maasdijk. ZIE DE ETALAGE De strategie van de rijkspolitie was als volgt: Zodra de files aan de Utrechtse kant van rijksweg 12 (dus voor de Gouwe-brug) langer worden dan vier kilometer, wordt het verkeer naar Den Haag omgeleid over Waddinx- veen, Boskoop (Henegouwerweg), Benthuizen. Het verkeer voor Rotter dam volgt dezelfde route maar rijdt na Benthuizen in zuidelijke richting over Bleiswijk naar Rotterdam. Over de Gouwe-brug splitst rijks weg 12 zich in tweeën, één arm voert naar Den Haag, de ander - onder de naam rijksweg 3 - naar Rotterdam. Besloten was eventuele files uit die richtingen naar Utrecht tot twee kilo meter te laten oplopen en het om te leiden via Moordrecht, Gouda (Julia- nasluis), Haastrecht, Oudewater, Montfoort naar Vleuten-De Meern. Op de gevaarlijke punten in die omleidingsroutes zouden op elk mo ment van de dag agenten van de landgroep kunnen worden ingezet. Slechts enkele keren heeft het erop geleken dat ze in actie zouden moe ten komen. ZEVENHUIZEN De Stormvlie gers heeft zondag met 95 oude duiven meegedaan aan de wedvlucht Surv. Fosses over een afstand van 355 kilo meter. De dieren werden om zes uur gelost. De eerste duif (snelheid gem. 1115,40 m per minuut) kwam aan om 11 uur 18.27, de laatste (snelheid 1026,20 m/m) om 11 uur 45.26. De uitslag was: W. Verschoor 1, 14; J. v.d. Haak 2, 4, 22; J. Stolberg 3, 9, 12, 17, 23; J. Meyer 5, 10, 15, 19; M. Heemsbergen 6; P. Jongenel en 7; H. Brands 8, 16, 18, 24; W. Breedijk 11,13 N. Koppenaal 20; J. Heykoop 21. WADDINXVEEN Het oudercomité van de katholieke scholen in Waddinx- veen wil zichzelf opheffen, aldus een aankondiging in het blad van het co mité, De Brug. De leden van het comité z(jn van mening dat de comitévorm heeft afgedaan en wil nu stappen ondernemen om te komen tot de oprichting van een oudervereniging. Een voorstel daartoe zal worden gedaan op de jaarlijkse bijeenkomst die het oudercomité in september met de ouders zal hebben. Hoewel de werkzaamheden aan en op de oostelijke helling van de brug over de Gouwe In rijksweg 12 langer, veel langer hebben geduurd dan was voorzien zullen zich zelden tijdens een operatie van dit formaat zó weinig problemen hebben voorgedaan. De asfaltering van het wegdek door het wegenbouwbedrijf Gebroeders Ho- genbirk NV uit Laren (Noord Holland) maakte het nodig dat dinsdag de ge hele dag en gisteren gedurende een deel van de dag het verkeer op en van ’s lands drukste verkeersaders over één rijbaan moest worden geleid. Om al te omvangrijke file-vorming te voorkomen had de verkeerscentrale van de rijkspolitie in Den Haag omleidingsroutes gecreërd voor het verkeer uit Utrecht naar Rotterdam en Den Haag en vice versa. Van die routes heeft niemand gebruik hoeven maken; files zjjn er nauwelijks geweest. Dat was toen de brug open moest voor het scheepvaartverkeer. De nood verkeerslichten leverden geen proble men op. Ongelukken zijn er niet gebeurd. Er deed zich wel één incident voor. Een schipper van een kleine rijnaak kreeg de schrik van zijn leven toen hij - in de veronderstelling dat de brug zou opengaan - doorvoer en met een enorm geraas tegen de weinig meegaande onderkant van de brug voer. Van de stuurhut was weinig meer over, de verdere schade was ge ring. Het wegenbouwbedrijf Hogenbirk dat al vele maanden bezig is in op dracht van Rijkswaterstaat rijksweg 12 te reconstrueren, had voor de ope ratie Bottle-neck 35 man ingezet. In de smoorhete zon en de gloeiende as falt (soms 150 graden) en temidden van onafgebroken rijen zwaar en licht verkeer konden zij de wedloop met de tijd niet winnen. „Frankrijk moet zeker weer op Engeland steunen, veronderstel ik. Het is zo vernederend, altijd hulp nodig te hebben.” „De naties horen elkaar te helpen,... mensen trouwens ook...” Toen zij hierop een beetje verward keek, ging hij ver der: „Er kon wel eens een tijd komen, dat u hulp nodig heeft, net als ik, toen ik hier als vreemdeling in dit land kwam. De gebeurtenissen zullen elkaar in de ko mende dagen snel op volgen. Als ik u ooit een dienst kan bewijzen, dan kunt u op me rekenen. Zult u daaraan denken?” „Ik zal het proberen, monsieur,” antwoordde zij. Clyffurde zag hoe Crystal tegen haar tranen vocht. Ze probeerde zich dapper te beheersen, maar het was duidelijk, dat er zelfs aan haar fierheid een eind was. „Mademoiselle Crystal, is er iets, dat ik voor u doen kan? Nu meteen, bedoel ik? Als er iets is, laat mij u dan toch helpen.” Want het was zeker dat Crystal’s hart zich tot de vreemdeling voelde aangetrokken als nooit te voren. Zij voelde, dat hier een man tegenoxer haar stond, op wiens beloften zij zou kunnen rekenen, wiens daden beter zouden spreken dan zijn woorden. Zij gevoelde, dat te midden van al de vijandschap, die dit tehuis omringde, hier tenminste een vriend was, op wiens hulp zij kon rekenen. En daarom zei zij nu vriendelijker: „Ik dank u voor die woorden van vriendschap. Ik zal ze nooit vergeten en als ik ooit in mijn leven in moei lijkheden ben...” Tussen haar tranen door, vertelde zij hoe zij in spanning zat over haar aanstaande huwelijk en over de geruchten van Napoleon’s inval. „U houdt wel heel veel van uw land, mademoiselle,” antwoordde hij, en allerlei gedachten besprongen hem. Trouw aan haar land en haar koning, zou zij ook trouw zijn in alles aan echtgenoot, familie, vrienden. Maar hij begreep tegelijkertijd, hoe onmogelijk het voor een man was, die vijandelijk tegenover haar par tij stond, haar te winnen. St. Genis, koningsgezind en conservatief als zij zelf, had klaarblijkelijk haar sympa thie weten te winnen, omdat zijn overtuigingen dezelfde waren. Maar hoe moest het gaan met De Marmont, waarmee zij op het punt stond te trouwen? De Marmont een Bonapartist, die maar één god kende: Napoleon WADDINXVEEN Het damesze- vental van De Gouwe heeft zich - met vier invalsters - het Haagse CWP niet van het lijf kunnen houden. De Haagsen wonnen deze weinig specta culaire ontmoeting ruimschoots (6-2) en zonder veel moeite. Al bij de rust stond het snel aanvallende CWP met 5-1 voor en was er eigenlijk geen te genaanval van belang geweest, met uitzondering vanzelfsprekend van de treffer die Joke den Adel plaatste. Pas in de tweede periode kwam De Gouwe wat beter op dreef en zag het kans de CWP-attacqs af te slaan.Bei- de ploegen scoorden elk één keer.Els Boonstoppel maakte het Waddinx- veense doelpunt. Neptunus Amersfoort 3 (heren) was vorige week een willige schietschijf voor De Gouwe 2. 1-7 luidde de enigs zins geflatteerde uitslag van een ma tige ontmoeting. De Gouwe was in de eerste periode zwak begonnen, maar herstelde zich snel in de volgende. De Waddinx- veense kampioenskandidaat gooide pas laat de zenuwen van zich af, na een periode van slecht plaatsen en weinig zwemmen. De Amersfoortse polo’ers waren beslist beter, maar voor het doel toonden zij een grote besluiteloosheid ook al moest doel man Henk van Erk nogal eens in ac tie komen. Domme pech plaagde schoten van Eef Overdam en Arie Troost. Het was Neptunus dat vreemd ge noeg de doelpuntenreeks opende met behulp van een strafworp, die Van Erk in eerste instantie nog wel wist te keren, maar bij het volgende schot was hij kansloos. Het was Wim Groen die De Gouwe al vlot aan een gelijk maker hielp. Na de rust was er voor de Neptu- nianen geen redden meer aan. Jan Kraan schoot twee keer achtereen raak en Overdam zorgde voor de vierde treffer. Henny van den Bosch bracht de stand met een strafworp op 5-1 en scoorde even later het zesde Waddinxveense doelpunt. Wim Groen sloot de rij: 7-1. Twee treffers van Niek Toor in de tweede periode van een ronduit be labberde ontmoeting hebben de Gou we 3 heren niet kunnen behoeden, voor een nederlaag tegen het Rotter damse RET 2 die klonk als een klok. De uitslag spreekt voor zich: 9-2. Programma: 20 juli: Gouwe 3-BZPC 2 (heren), 19 uur; Gouwe 1-OZV 1 (dames), 19.30 uur; Gouwe 1 (heren)- AZC Ap. 1 (heren), 20 uur. 26 juli: ’t Gooi 2-Gouwe 2 (heren), 20 uur. Waar de thuiswedstrijden van De Gouwe gespeeld zullen gaan worden is thans nog niet bekend. Het zwem bad was deze week gesloten. Het tweede herenteam, dat uit speelt, wacht een moeilijke wedstrijd tegen ’t Gooi 2. Deze ontmoeting zal in een Waddinxveense zege moeten eindi gen, wil De Gouwe zijn kans op het kampioenschap behouden. In september zal de ouders een voorstel tot oprichting worden ge daan. Dan ook zullen de ontwerp statuten worden besproken. Met 356 jonge duiven deed De Stormvliegers zondag mee aan een wedvlucht over 122 kilometer uit Vil voorde. De dieren werden om tien over acht gelost, de eerste was om 9.49.56 binnen de laatste om 10.21.20 uur. Snelheden respectievelijk 1205. 40 per minuut en 9.16.20 m/m. De uitslag luidde: J. Heykoop 1, 4 J. Stofberg 2, 6; J. Hoevelaken 3, 20; W. Timmermans 5, 19; H. Brands 7, 8, 11, 12; W. Verschoor 9; M. v. Rijk 10; J. Edenling 13, 15; A. Wiltenburg 14; W. Breedijk 16; D. Kranenburg 17; M. Heemsbergen 18. In de koelte van de nacht waren zij dinsdag om drie uur begonnen. Tot tien uur vorderde het werk bij zonder vlot, ook al omdat het ver keer weinig problemen leek op te le veren. Maar toen de zon de verschil lende asfalt-lagen niet meer deed afkoelen verliep het werk steeds tra ger. Hoofduitvoerder C. A. de Vilder uit Laren, die ’s ochtends nog optimis tisch verklaarde dat ’vanavond om tien uur’ het werk klaar zou zijn, zei in de middag al dat het diep nacht zou worden. Het felle onweer in de nacht was een volgend oponthoud. Niettemin leverden de asfalteerders in hun bruingeblakerd, ontbloot bo venlijf een prestatie die zijn weerga nauwelijks kent. In een buna tro pische hitte legden zij in enorm tem po 2400 vierkante meter asfalt in dik te variërend van 13 tot 35 centime ter. Bovendien moest over een grote afstand de klinkerbestrating worden opgebroken. Uitvoerder De Vilder verwachtte dat het gehele werk aan rijksweg 12 van Bodegraven tot de rijksbrug) in november gereed zou zijn. Dan zijn bijna veertien kilometer rijksweg ge asfalteerd. Men heeft eerst de ene kant van de rijksweg afgewerkt en gaat nu langs de anderezijde terug. Behalve de voorpubliciteit, die dui delijk vruchten heeft afgeworpen, heeft de actie aan de weg ook tijdens en na ’t werk in het land de nodige aandacht gekregen. De Tros ver scheen maandagavond in zijn actua liteitenrubriek Kompas met een uit gebreide toelichting op de omleidings routes; vrijwel alle dagbladen kon digden de werkzaamheden en de daaraan verbonden oponthoudsrisi- co’s voor het verkeer aan. Dinsdag heeft de Avro de gehele dag door bij monde van Telegraaf-verslaggever Piet Grootendorst korte impressies van de werkzaamheden uitgezonden via de radio. Ook woensdag viel in vele kranten het nieuws over de ope ratie te lezen. Een lezeres attendeerde ons erop dat de papiermolen aan de Zuidkade, die zeventig jaar geleden door blikseminslag werd verwoest, De Schoone Haas heette en niet De Hoop, waarvan wij twee weken gele den een afbeelding publiceer den. Deze molen is later, sa men de papiermolen De Nijver heid gesloopt. WADDINXVEEN Notaris D. B. van der Most is per 16 juli 1967 ge pensioneerd. De heer Van der Most die dertig jaar lang de notariële be langen van Waddinxveen heeft be hartigt gaat begin augustus verhuizen naar Waalwijk. Zoals bekend is zjjn huidige kantoor annex woonhuis voorbestemd te worden omgebouwd als schouwburg. Kandidaat-notaris H. C. Feikema, assistent van de scheidende notaris, is benoemd tot waarnemer. Naar ver luidt zal binnenkort in de notarisva cature worden voorzien, de benoe ming geschiedt bij Koninklijk Besluit. De naam van de nieuwe notaris is ons tot heden onbekend. WADDINXVEEN Ondertrouwd: A. van der Wolf en C. T, W. M. Broer; J. F. Straver en W. J. van Eik. Vonk - Geboren: Johanna Petra, d.v. J. P. a. J. Salhuteru en A. J. M. Hoek; Cor nelia, d.v. A. D. Anker en C. van der Spek; Max Paul Marie, z.v. P. M. H. J. Pollen en M. L. J. van Kleef; Aukje Aline, d.v. G. R. Repko en M. deHul- ster; Jeanette Corina, d.v. J. J. Hage man en G. van Pruissen; Dirkje, d.v. G. S. Zekveld en M. G. Hoogerbrug; Antoon Jan, z.v. H. Heuvelman en J. A. Harlaar; Antoinette Jeannette, d.v. C. C. Boers en J. N. van Schup- pen; Peter Bert Jan,z.v. P. L. J. van Soest en J. de Stigter. Herv. Immanuëlkerk - 9.30 uur: dsl M. J. Elfferich, Voorburg en 19 uur: ds. J. C. Nennie, Brielle. Geref. kerk - 9.30 uur en 18.30 uur: ds. H. van Rhijn, Hardenberg. Remonst. kerk - 10 uur: ds. L. H. C. Friederichs, Leiden. Chr. Afgesch. Gem. - zondag 9.30 en 17 uur en woensdag 19 uur: ds. A. Verloop. R. k.-kerk St. Victor - zondag 7, 9, 11 en 15 uur, donderdag 20 uur, zater dag 9 uur, maandag, dinsdag, woens dag en vrijdag 7.45 uur: Heilige Mis. St. Petrus - zondag 8.30, 11,45 en 17.30 uur, dinsdag 7.45 uur, donder dag 20 uur en zaterdag 9 uur: Heilige Mis. Jehovah’s Getuigen - zondag 15.30 en 16.30 uur: openbare toespraak en wachttorenstudie, donderdag 19.30 en 20.30 uur: bedieningsschool en dienst vergadering. en die met voorbedachte rade zijn fanatieke overtuiging voor zijn aanstaande vrouw verborg. De gedachte aan die bedriegerij en vooral aan de ontdekking die hierop moest volgen, was zo weerzin wekkend voor de trouwe, eerlijke natuur van Clyffurde dat hij kookte van woede. Elk ridderlijk gevoel jegens deze vrouw eiste, dat hij haar waarschuwde nu vóór het te laat was vóór zij zich voor haar hele le ven had overgegeven aan een man, die haar niet waard was. Zijn gedachten vlogen ver weg naar het gehuchtje tussen de bergen. Hij herinnerde zich ieder trekje op het gezicht van De Marmont, en hij hoorde hem weer zeg gen: „Zij zal langzamerhand wel van mij gaan hou- den!” Clyffurde wist nu, dat Crystal de Cambray dat nooit zou doen. Vandaag was De Marmont haar nog onver schillig, maar zij zou hem gaan haten op de dag, dat zij ontdekte, hoe gemeen hij haar bedrogen had. Voor Clyf furde was de gedachte aan Crystal’s toekomstig verdriet verschrikkelijk. Zijn hart zei: „zij moet de waarheid we ten, vandaag nog!” En de woorden zweefden op zijn lippen: „Crystal, verpand je trouw niet aan De Mar mont! Hij is geen vriend, maar een vijand van je!” Toch kon hij de woorden niet zo maar uitbrengen, dan voelde hij zich weer een verklikker tegenover De Mar mont. Crystal maakte zijn strijd nog moeilijker door te zeg gen: U kunt zich voorstellen, hoe gelukkig wij zijn, dat wij in deze vreselijke crisis op de steun van Victor De Marmont kunnen rekenen! Zijn invloed en in de hele provincie is zeer groot. Misschien kan hij veel ten gunste van de koning doen.” Nu werd het Clyffurde te machtig. Het zou laf zijn te zwijgen dat wist hij nu zeker. „Mademoiselle Crystal,” begon hij langzaam, „zo even was ik zo vrij u mijn vriendschap en zo nodig, mijn hulp aan te bieden, en dat hebt u geaccepteerd, niet waar?” „Zeker, waarom vraagt u dat?” vroeg zij enigszins verbaasd. „Omdat de tijd, dat ik van dienst kan zijn, vroeger ge komen is dan ik gedacht had. Er is iets, dat ik u zeggen moet en dat voor u van veel belang is. Mag ik het zeg gen?” in het uitgesproken betere en luxe genre met KORTINGEN van 10 tot 3C°/o Het Waddinxveense oudercomité volgt daarmee het voorbeeld van co- mité’s in vele andere plaatsen en van de Katholieke Nationale Ouderraad die onlangs zijn naam veranderde in Katholieke Nationale Oudervereni ging. De comité-vorm stamt van 1956 toen in het Bischoppelijk Reglement werd gesproken van comité’s. Men koos deze vorm bewust omdat het een expiriment was. ’’Intussen is de ont wikkeling verder gegaan,” zo schrijft De Brug,” vele oudercomite’s bewe zen sinds hun oprichting hun waarde Zo is het ook met ons comité, waar van blijken grote opkomst van ouders tijdens bijeenkomsten gezegd kan worden dat het blijvend in een behoefde voorziet.” Een oudercomité hoeft geen ver antwoording af te leggen voor zijn beleid, een -vereniging met bestuur leden beslist de gang van zaken in een algemene ledenvergadering. Hoe wel het oudercomité tot nu tot steeds de kaarten op tafel heeft gelegd, ach ten de leden toch de tijd rijp voor een definitievere regeling van hun posi tie. De ouders wier kinderen op ka tholieke scholen gaan zijn niet auto matisch lid van de nieuwe vereniging wie niet wil hoeft geen lid te worden. Het verzekerde bedrag bij de Goudse Levensverzekering Maat schappij NV is in 1966 met ruim 33 miljoen gestegen naar 362.063.109. Dit blijkt uit het jaarverslag der NV over het 43ste boekjaar. De premie-reserve bedroeg eind ’66 ruim 43 miljoen, twee miljoen gulden meer dan het jaar daarvoor. De reserve is berekend volgens het netto-systeem. Het bedrag van ter- mijnpremies ging met ruim 200.000 naar 4.800.000. De directie van de Goudse Levens verzekering noemt 1966 een bevre digend jaar ondanks een stijging van de kosten. Daartegenover stond een gunstige verhouding tussen waarge nomen en verwachtte sterfte en een toegenomen marge tussen gemaakte en benodigd intrest. Bewaking van de kosten blijft van groot belang, de NV zal dan ook zoveel als mogelijk de administratie automatiseren. De bedrijfswinst liep met 30.000 terug van 401.500 tot 371.000. Ruim 264.600 werd toegevoegd aan de extra reserve, die nu 1.775.000 bedraagt. Het dividend is 6%, even als vorig jaar. De directie van de maatschappij bestaat sinds juli vorig jaar uit mr. W. J. Hengeveld en mr. R. H. de Ha ze Winkelman. Kapitein der rijkspolitie W. F. K. J. F. Frackers was bijzonder ingenomen met die vlotte gang van zaken. "We hebben een goede en uitgebreide voorpubliciteit gehad,” zei hij,”met het gevolg dat heel wat verkeer de gebruikelijke route aan het mijden is.” Die opvatting deelden vele andere deskundigen die de operatie met veel belangstelling gadesloegen. Het ver keer zocht zich weliswaar moeizaam maar gestaag een weg tussen de fel roodwitte tonnen en hekken en heeft nooit lang hoeven wachten. Zelfs de gevreesde Gouwe-brug, de twaalf meter brede ’flessehals’ tussen de Randstad en oostelijk Nederland, kon de drukte gemakkelijk aan. Niettemin was de rijkspolitie over al op voorbereid. Een ploeg van 25 politiemannen was de gehele dag pa raat om daar waar nodig in te grij pen. In het houten kantoortje van Rijkswaterstaat aan de voet van de helling was een centrale post inge richt van waaruit de strategie werd bepaald. De politie was voor die gelegenheid uitgerust van het modernste mate riaal. Behoudens de een-motorige Cessna van de rijkspolitie, die de ge hele dag boven het terrein van de ac tie cirkelde en steeds voeling hield met de grond, hield een speciale zg. Porsche-groep van vier snelle auto’s de rijbanen op de rijkswegen 12 en 3 (naar Rotterdam) keurig ’schoon’. De zg. landgroep was voorzien van walkie-talkies en mobilofoon en had dus aldus voortdurend contact met het hoofdkwartier. Bovendien waren op de Henegouwerweg bij Boskoop noodverkeerslichten geplaatst, die echter niet behoefden te worden ge bruikt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 8