65 vierkante meter woongenot Toch grote 0 ÖE 1 Woensdagochtend 8 Beatrixlaan Duizend kinderen naar BOOT Afscheid Waddinxveen wenst geen dure6 woningwetflats De Efteling wachtlijst □E uur, iBMf Centrale Verwarming WIM VAN BEEK Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Geslaagd Geen voorrang Postzegelverkoop van Roode Kruis bewoonde huizen FRANS VAN CAMP Specialist voor J s:ar ES J flii •11 1 DOKTtRSDIENSTEN ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS o© i -• 1 Stoffen uit55°/o DACRON /45% wol zijn exclusief, fraai van uiterlijk en heb ben een prachtige matte glans.Kleding gemaakt uit DACRON is ook zo voor treffelijk plooihoudend en kreukherstellend. DACRON: Passport to fashion. 7 W| i. A -‘"T. DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1967 23e JAARGANG-nr. 1144 in principe ver- De docheruimte is HERENWEG 100 WILNIS TELEFOON 02979 - 1586 In één week klaar 1 Financiering mogelijk. Vraagt vrijblijvend offerte. entree. legkast 48X90. legkast 40X90... nn o i Kan hal nog I] .slaapk.3. J3~ Godep. htndotamerk voor Du Pont'# polyestervezel. Kleiweg 2-6 O A\\W\| 3- werklast sladpk.1. V F Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddlnxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). (verschijnt elke donderdag) ZEVENHUIZEN Mejuffrouw C. Bontenbal uit Zevenhuizen is verle den week te Amsterdam geslaagd voor de akte Engels MO-A. BODEGRAVEN Kerkstraat 2-28 Telefoon 01726-2541 Waddinxveen - E. M. L. Hemmina, Dorpsstraat 66, telefoon (01828- 2078. Zevenhuizen - J. A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, telefoon (01802) 204. Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. Gouda - Telefoon 2350 slqopk2 conncht 58X223 kcoktotsM. PASSPORT <JSTOS?u> FASHION WADDINXVEEN Ds. J. Verwe- lius, predikant van de Nederlands hervormde kerk in Waddinxveen, zal zondag 17 september afscheid nemen van zjjn gemeente. weer, maar liefst niet tè warm. Vaak is een regenjasje of -jack over het zomerjurkje of blouse al voldoende. Trek de kinderen ook geen nieuwe kleren aan; bij het ravotten in park en speeltuin maken ze zich vuil en een scheur is zó gehaald. Doe bij het lunchpakket wat ste vig fruit (geen tomaten, zachte peren of overrijpe bananen) en geef ze meer boterhammen mee dan ze willen. Vaak krijgen ze pas honger op de te rugtocht en dan is er geen brood meer. Liefst niet te veel snoep en raad ze aan vooral in de bus niet te veel te snoepen. Bovendien zal het Koopcen trum Brug hen van wat lekkernijen voorzien. Het geld vormt altijd een moeilijk probleem. Laat de kinderen niet met grote bedragen van huis gaan; als ze veel ansichtkaarten moeten verstu ren geef dan postzegels mee. Met een rijksdaalder of daaromtrent komen ze niets te kort. Tenslotte: vergeet vooral de deel nemerskaart niet! Inmiddels bestaat er voor de schitterend gelegen wo ningen in het uiterste noorden van Waddinxveense uit breidingsplan van Waddinxveense zijde slechts geringe belangstelling. Zelfs van het blok van veertig woningen dat deze maand wordt opgeleverd zijn nog niet alle hui zen uitgegeven; het laatste blok biedt woningzoekenden ruime keus. kleinere wastafel, betegeld. Kastruimte hebben de bewoners waarschijnlijk meer dan hen lief is. In de keuken bevinden zich onder het aanrecht kleine kastjes en langs een der wanden een grote, vaste legkast. Ook de kamer bezit zo’n kast. In de gang zijn de gas- en elektriciteitsme ters weggewerkt in een aparte kast; ernaast is een grote werkkast. De gro te slaapkamer heeft een enorme hangkast, waarnaast een legkast; bo ven beide kasten bevinden zich grote ruimten voor het wintergoed. In de twee kleinere slaapkamers bevinden zich drie grote, verplaatsbare kasten. Zowel in de woonkamers en keu ken als in de slaapkamers bevinden zich units voor de centrale ver warming. In elke kamer zijn grote ramen. Het totale woonoppervlak bedraagt 65 vierkante meter, waar- Dacron’ bij beneden in de kelders dan nog een forse bergruimte komt. Van gehorigheid is in deze flats geen sprake. De muren plafonds en vloeren zijn van 18 centimeter mas sief gasbeton, terwijl men bovendien van buren geen last heeft omdat het woonvertrek van de ene buur grenst aan de slaapvertrekken van de vol gende. Vlaerbedekkingen nemen de eventuele geluidshinder weg voor de benedenburen. Maar tot heden heeft Waddinxveen deze, bijkans unieke gelegenheid,niet benut en wacht op goedkopere oplos singen. Maar die zullen zich bijna ze ker niet meer voordoen, want de wo ningwetwoningen die straks door Reijm NV naar het ontwerp van ar- chitect-bna L. Roggeveen in Groens- waard zullen worden gebouwd zijn precies eender en zullen eerder duur der zijn dan goedkoper. Gietbouwflats ’in embryonaal stadium’. Volgens dit revolu tionaire bouwsysteem worden in Waddinxveen in razend tem po 445 woningen gebouwd. Waddinxveen zelf toont tot he den weinig interesse (foto Sjaak Noteboom) kocht aan de Woningbouwvereniging Waddinxveen. Het wachten is nu op het ’rondkomen’ van de financie ringen en op de goedkeuringen van de benodigde in stanties. Vreemd genoeg is de wachtlijst van het bureau volkshuisvesting toch nog indrukwekkend. De woningzoeken den lopen de deur plat in het nieuwe noodgebouw van de gemeente, maar als hen wordt gesuggereerd een huis te nemen aan de Nicolaas Beetslaan dan trekken ze de neus op. Het is de huur die velen terug schrikt. De flats aan de Beetslaan, eigendom van de Woningbouwvere niging Waddinxveen, ’doen’ 182,60 per maand. Het is dit bedrag dat veel Waddinxveners ten enen male weige ren neer te tellen Daarom ook be staat een groot deel van de bewoners uit ’import’ of forensen. Zij hebben de bereidheid een hoge huur te beta len wel gehad en het heeft tot heden weinigen gespeten. Maar is 182,60 per maand voor deze woningen wel te duur? Nee,zegt de woningbouwvereniging. Nee, zegt de gemeente. Beide instanties ontken nen geenszins dat de huizen aan de prijzige kant zijn, maar aan de ande re kant toch ook beslist niet onrede lijk. Men bekijke de huuropzet eens. Voor de ’kale’ huur inclusief de kosten voor de hydrofoorinstallatie en voor het meerwerk bedraagt per week 28,95. Voor de centrale ver warming binneninstallatie) be taalt men 7,65 per week, het cen- traal-antennesysteem kost 0,30, het tuinonderhoud 0,40, het schoonhou den van lift en trappenhuis 1,25, de verlichting van de hal, en dergelijke 0,75, de glasverzekering 0,25 en voor wat kleinere dingen betaalt men nog 12 cent per week. Alles tesamen komt men aan een huur van 42,02 per week, ofwel 182,60 per maand. Genot Het zijn juist deze kleine ’dienst verleningen’ die de woningzoekenden niet meetellen als zij het huis aan de Beetslaan afwijzen. Maar het belang rijkste, het woongenot, zijn we voorbij gegaan. De gietbouwflats zijn behalve zonder fraai en enorm ruim, b(j- ook praktisch ingericht. De woonkamer met ztfn bijna 26 vierkante meters ligt op het zuiden en geeft uitzicht op Waddinxveen’s nieuwbouw en verder op het bouwland ten oosten van de spoorlijn. De grote keuken (13 m2) is bijzonder praktisch ingedeeld. Er is volop werkruimte. Zonder problemen is er plaats voor gasfornuis of kook- toestel, wasmachine en centrifuge, koelkast, etc. De slaapvertrekken monden alle, evenals het toilet en de badruimte uit op een grote hal (7 m2). De echtelijke slaapkamer (11 m2) kijkt evenals de keuken uit op Boskoop, een uitzicht dat wellicht nimmer zal vervelen. De kleine slaapkamer (6,7 m2) heeft een deur naar het 1,3 meter brede voor balkon dat voor het gehele huis langs loopt. Een grote slaapkamer is (8,5 m2) biedt plaats aan twee éénper soonsbedden. De badruimte bevat een douche en verder een grote wastafel met spie gel, in het toilet bevindt zich een WADDINXVEEN Op het kruis punt Juliana van Stolberglaan-Wil lem de Zwijgerlaan verleende de heer L. S., rijdende op een bromfiets, geen voorrang. Hierdoor werd hij aangereden door een tegemoetkomen de personenwagen, bestuurd door een Waddinxvener. Bij deze botsing werd alleen materiële schade geconsta teerd. De kinderen zullen worden bege leid door zestig leiders en leidsters, onder wie ook ongeveer tien ehbo’ers. In elke bus staan de kinderen onder de hoede van drie leiders of leidsters en één hoofdleider. Elke groep van vier bussen heeft weer één groepslei der, terwijl de supervisie berust bij de voorzitter van het Koopcentrum, de heer C. de Bas. Dit strenggehand- haafde piramide-systeem is in de voorgaande jaren het meest af doend gebleken. Wie de kaarten met de zeshonderd Brugzegels nog niet heeft ingeleverd moet dat nu wel zo snel mogelijk doen. De inlever-adressen zijnrfoto- bedrijf A. de Rooy, Nesse 2 en drogis terij A. van der Heiden, Zuidkade 1. Daarvoor in ruil wordt een deelne merskaart afgegeven. Wat mee? Het bestuur van het Koopcentrum Brug adviseert de ouders hun kinde ren niet te veel bagage mee te geven. De kleding kan afhangen van het Als straks in oktober het laatste blok gietbouwflats aan de Nicolaas Beetslaan door het aannemingsbedrijf J. Reijm NV wordt opgeleverd dan is daarmee niet al leen vrijwel een eind gekomen aan de woningbouw in de Vondelwijk, maar dan zal het (voorlopig) ook gedaan zijn met de bouw in de woningwetsector. Twee - als alles meezit misschien anderhalf jaar zal het duren eer in Groenswaard I de volgende woningwet woningen gereed komen. De plannen voor 205 flats (ook in gietbouw) liggen klaar, de grond is WADDINXVEEN Voor duizend Waddinxveense kinderen en voor bijna evenzoveel moeders is er vol gende week woensdag geen uitslapen bij. De jaarlijkse Kinderreis van het Koopcentrum Brug vraagt dan ieders matineuze belangstelling. Hoe vroeg de ééndagsreizigers het dit jaar weer zullen maken, is een vraag die nu al veel ouders zal plagen, een feit blijft dat ze ’s morgens om acht uur aan de Prinses Beatrixlaan worden ver wacht. Vandaar zullen de zestien bussen om half negen vertrekken voor de tocht naar het ontspanningspark De Efteling in Kaatsheuvel (Noord-Bra- bant). ’s Avonds tussen kwart voor zeven en zeven uur wordt de bussen- karavaan terugverwacht. Het is dit jaar het fanfarecorps Concordia dat de kinderen zal in halen met vrolijke muziek. De route van de ’intocht’ luidt aldus: Kanaaldijk, Jan Dorre- kenskade, Julianastraat, Kerkweg, Juliana van Stolberglaan, Willem de Zwijgerlaan en Beatrixlaan. A 1 Weekblad voor Waddinxveen Abonnementen: 2,12 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 6,15 binnen het ver spreidingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft zal dinsdagoch tend in een speciale stand in het post kantoor aan de Kerkweg de eerste, speciaal aan het honderdjarige Ne- derlandsche Roode Kruis gewijde postzegels kopen. De gelegenheidsserie blijft te koop tot eind september.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1