onbeschadigds thuis Alles weer Onze mening; Directie verwacht ook Rode Kruis li verkoopt postzegels kopers uit Gouda 68ste AH-supermart werd vanochtend geopend Brugcentrum overweegt kinderreizen te stoppen ti enorm RAIFFEISENBANK WADDINXVEEN Dagje Efteling feest voor 800 kinderen I Een nieuwe kans voor spaarders Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Nieuwe trekpleister Waddinxveen als koopcentrum voor Wie mist fiets? Itjobiflette Voor een vol-automatische brommer KRAIJESTEIJN y Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda *4 DOKTERSDIENSTEN MAKELAARS TAXATEURS MMMiML spaarbank en alle bankzaken Politiek Hele streek vervolg op pagina 2 Aantrekkelijker Voor Label lil Q"; afosrt Éfll DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1967 23e JAARGANG - nr. 1145 beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank Model E.E.G, Nu ook met voorvering Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. WADDINXVEEN Vanochtend vanaf tien uur hebben de Waddinxveense huisvrouwen op grote schaal bezit genomen van de 68e supermarkt van Albert Hejjn op het Waddinxveense Koningin Wilhelminaplein, de enige winkel van deze omvang, die in de gehele streek en zelfs niet in Gouda, zijn gelijke zal vinden. Met een indrukwekkend welkomstprogramma, waarvoor iedere huisvrouw gevoelig is, heeft het groot-winkelbedrijf vandaag zijn entree in Waddinxveen gemaakt. Achthonderd vierkante meter vloeropper vlak, waarvan 544 vierkante meter verkoopruimte, herbergt een bijzonder omvangrijk assortiment artikelen, dat veel verder gaat dan de traditionele kruidenierswaren, waarmede precies tachtig jaar geleden de toen 22-jarige Albert Heijn in Oostzaan zijn winkeltje met een vloeroppervlak van twaalf vierkante meter startte. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. WADDINXVEEN C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, telefoon 2676. Zevenhuizen - J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. (01892-2500). Qverigens we zier misgunnen, zich zal willen herin neren, dat het toch de Waddinx veense middenstand is geweest, die het zeer kostbare pionierswerk heeft verricht om deze gemeente zoveel aantrekkelijke koopmogeljjkheden te verschaffen. Welkom Albert Heijn. Wij hopen oprecht, dat én huisvrouwen én mid denstand na verloop van tijd zullen kunnen zeggen: De komst van AH heeft ons allen goed gedaan. De omvang van die drup kan de mid denstand zelf beïnvloeden door steeds actief te zijn en de grootst mo gelijke aandacht te blijven geven aan de voor veel mensen toch altijd nog zo belangrijke persoonlijke dienst verlening. Tweehonderd kinderen minder, ach het was alleen te merken aan de lengte van de bussenkaravaan, die nu twaalf voertuigen bedroeg. Voorop vier bussen van Waddinxveen’s eigen busbedrijf Buitelaar, erachter de wagens van een Rotterdamse bus- verhuurder. Vier bussen minder dan vorige keren, maar het heeft de pret van de horde kinderen, die wél mee gingen niet gedrukt. Het weer leek woensdagochtend niet mee te zitten. Toen de bussen voorafgegaan door het busje van de Waddinxveense rijkspolitie uit de Beatrixlaan wegreden zag het er hier somber uit, maar naar Utrecht en Den Bosch klaarde het alweer op. Na een busrit van twee uur was het in De Efteling droog en bijna zonnig. In het unieke en bijzonder uitge- - feilloos organisator - voor de vierde keer in successie had weten te scheppen. Maar tochhet is de vraag of er volgend jaar weer een Brugreisje zal komen. Er waren dit jaar ’slechts’ achthonderd deelnemers, bijna tweehonderd minder dan voorgaande jaren. „We moeten er ons nog ernstig over beraden of we volgend jaar weer een reis zullen or ganiseren,” vertelde Brug-voorzitter C. de Bas ons, „we weten dat de kinderen het in ieder geval niet willen missen, maar een daling van tweehonderd is voor ons een teken aan de wand. We zullen nu ook eens over andere mogelijkheden moeten gaan denken.” Spreker zinspeelde er nog op, dat bij de verkoop van de grond destijds aan Albert Heijn nog politiek was bedreven, omdat de gemeenteraad erover moest beslissen. Uit zijn woor den bleek wel, dat de heer Van der Meer het eigenlijk maar een vreem de zaak vond dat er voor de vestiging van een normaal commercieel bedrijf politiek een rol moest spelen, waarbij hij kennelijk wel over het hoofd zag, dat Albert Heijn geen grond van een particulier kocht, maar van de ge meente en dat grondverkopen, onge acht of dit aan particulieren of be drijven geschiedt, toch altijd nog een zaak is van de gemeenteraad. Voor het winkelende publiek speelt de politiek echter geen rol”, aldus de AH-directeur. ”De huis vrouw beslist zelf waar zij wil ko pen.” De bescheiden kennismakingsont- vangst gisteravond werd o.m. bijge woond door wethouder en loco-bur- gemeester F. M. van Tol (burge meester Van der Hooft had in ver band met verblijf elders bericht van verhindering gestuurd), wethouder P. Lips, verscheidene raadsleden,als mede een aantal andere genodigden. ’’Afgezien van de Waddinxveense kopers verwachten we ook bijzonder veel van de inwoners uit de omlig- Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). ”Wij geloven dat onze supermarkt er toe zal bijdragen van Waddinx veen voor deze gehele omgeving een nog aantrekkelijker koopcentrum te maken” zo zeide AH-directeur J. van der Meer gisteravond tijdens een kennismakingsontvangst voor een aantal genodigden. Sprekende tot de ’’collega’s-concurrenten” in Wad dinxveen merkte hij op, dat deze col lega’s-concurrenten en Albert Heijn gezamenlijk er juist door hun vak manschap in kunnen slagen van Waddinxveen in alle opzichten een trekpleister te maken voor het win kelende publiek. De heer Van der Meer herinnerde eraan, dat de supermart was verre zen op de voormalige rolschaatsbaan en eigenlijk zag hij deze supermart nog als een rolschaatsbaan, waar de jeugd op de gladde tegelvloer in de ’’goede richting” zou kunnen schaat sen. WADDINXVEEN De rijkspolitie heeft vorige week in de berm langs de Piasweg een onbeheerd damesrij- wiel aangetroffen en meegenomen naar het groepsbureau aan de Kerk- weg. Het is een zwartgelakte fiets det een breed, in aluminilm kleur- geverfd stuur. Het rijwiel kan door de eigenaar op het politiebureau worden afgehaald. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) hopen wij, dat de Waddinxveense huisvrouw, die geenszins haar Supermarkt-ple- strekte sprookjespark hebben de kin deren zich onder de waakzame hoe de van een legertje van zestig leiders en leidsters opperbest vermaakt. Vaak was het van thuis meegebrach te brood en snoep al tijdens de heen reis soldaat gemaakt en moest er in de verschillende winkeltjes nieuwe voorraad worden ingeslagen. De ehbo-ploeg onder leiding van de heer R. Bezoen is nauwelijks in actie geweest. Meer nog dan vorige jaren keerden het hele, vaak veel te wilde gezelschap in ongeschonden staat bij moeder terug. Tijdens de busritten begon er wel een enkele wat pips te zien, maar dat was meer het gevolg van te veel snoepen dan van het rijden. T wen betekent de vandaag geopen de Albert Heijn Supermart een belang rijke uitbreiding van de winkelmoge lijkheden in Waddinxveen, die zij on getwijfeld met enthousiasme zullen be groeten. Minder enthousiast zijn van zelfsprekend talrijke winkeliers, voor wie de nogal krachtige concurrent met ingang van vandaag nu werkelijk een rol gaat spelen. Hoewel de vestiging van een groot winkelbedrijf door andere lokale middenstandsbedrijven veelal met gemengde gevoelens wordt bekeken is de vestiging van Albert Heijn in Waddinxveen natuutlijk een logi sche ontwikkeling, gezien de nog steeds voortgaande groei van de ge meente. Voor de Waddinxveense midden standers, waarvan velen zich ten koste van grote offers en inspanning steeds hebben aangepast aan de groei van de gemeente en de zich wijzigen de koopgewoonten van de inwoners, is het natuurlijk een hart gelag te moeten constateren dat hun activi teiten, die er mede toe hebben bijge dragen dat er in Waddinxveen een goed winkelklimaat ontstond, tevens de voedingsbodem is geworden voor de vestiging van een grote concur rent. Albert Heijn komt min of meer in een door de Waddinxveense mid denstand gespreid bedje. In hoeverre de middenstand daarvan werkelijk nadeel hetzij tijdelijk, hetzij blijvend zal ondervinden, moet de praktijk le ren. Voor ze De Efteling in Kaatsheu vel inmochten kregen alle kinderen een label met busletter en nummer, waarmee ze in het park steeds in het oog liepen. De kinderen hebben zich voorbeeldig gedragen; bij de voor hen gevaarlijke punten (kanovijver, zwembad, etc.) hebben ze zich, na te zijn gewaarschuwd, niet vertoond. Daarvoor trouwens waren de meeste beentjes tekort. De enorme uit gestrektheid van het sprookjespark laat geen volledige bezichtiging in één dag toe. De terugreis werd om kwart over vijf aanvaard. Om ongeveer half acht arriveerde de luidruchtige, maar doodvermoeide karavaan bij de hef- brug, waar Concordia met de majo rettes gereed stond voor de grootse intocht over de Kerkweg en Juliana van Stolberglaan, waar honderden vaders en moeders waren uitgelopen om hun spruiten af te halen. Hoewel het Koopcentrum Brug om alleszins begrijpelijke redenen een eventuele vijfde kinderreis nog eens terdege wil overdenken, zou het toch jammer zijn als dit evenement, dat in vier jaar tijds een instituut is gewor den in Waddinxveen, voor de jeugd verloren ging. WADDINXVEEN In het post kantoor aan de Kerkweg heeft bur gemeester C. A. van der Hooft dins dagmorgen als eerste Waddinxvener een serie Rode-Kruispostzegels ge kocht. De zegels worden uitgegeven ter gelegenheid van het honderja rig bestaan van het Nederlandsche Roode Kruis. Ter gelegenheid van deze speciale zegelsérie was in het postkantoor een stand ingericht die werd bezet door de heer S. Rille en diens vrouw en mevrouw A. Kloet-van Dorp. De heer Rille toonde zich na afloop van de eerste verkoopdag bijzonder tevre den. Vooral de verkoop van zg. eer- ste-dagzegels liep voortreffelijk. De stand in het postkantoor is er alleen vandaag nog. Daarna zijn de jubileumzegels alleen nog verkrijg baar aan het loket van het kantoor. Daar zullen ze tot eind september te koop blijven. Het is een serie van vijf postzegels die in totaal 1,75 kost. De frankeer- waarden zijn 12, 15, 20, 25 en 45 cent. De toeslagen, die bestemd zijn voor het Rode Kruis, bedragen respectie velijk 8, 10, 10, 10 en 20 cent (verschijnt elke donderdag) - O.- Weekblad voor Waddinxveen Abonnementen: 2,12 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 6,15 binnen het ver spreidingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten. jViatuurlijk besteedt de huisvrouw 11 haar geld maar één keér en wat in de AH-kassa’s rolt, komt niet bij een ander terecht. Maar het is de vraag of die ander nu juist de Waddinxveense winkelier moet zijn. Het aantal huisvrouwen, dat mede door het ontbreken van een groot winkelbedrijf in Waddinxveen een deel van de inkopen buiten de ge meente deed, o.a. in Gouda, was toch altijd nog vrij groot. Dat betekende koopkrachtverlies in alle sectoren. Dit is ook tot uitdrukking gekomen in de enquete, die het Weekblad dit voorjaar onder haar lezers hield. Daarnaast zal de Supermarkt, de enige van deze omvang in de streek zeker stimulerend werken op het winkelende publiek uit omliggende plaatsen. Reeds nu is, vooral op marktdagen, het aantal niet-Wad- dinxveners, dat inkopen in Waddinx veen komt doen, redelijk groot. Ook al zal AH in de eerste plaats van deze groeiende groep kopers profite ren, er is altijd nog het bekende spreekwoord: „Als het bij de een regent, drupt het bij de ander.” Honderden juichende en zingende kinderstemmen over stemden gisteravond enthousiast de muziek van het fanfarecorps Concordia. „We zijn er bijna” klonk het luidkeels uit de toch al schorgeschreeuwde, maar schijn baar onvermoeide kelen. Het jaarlijkse kinderreisje van het Koopcentrum Brug was voor hen weer een enorm feest geweest, een feest waaraan ze nog lang zullen denken en waarnaar ze misschien nu alweer terugverlangen. Hoeveel keer de leiders en leidsters horen moesten „Mag ik volgend jaar weer met u meewas niet bij te houden, maar het was tekenend voor de sfeer, die het Koopcentrum Brug vele Waddinxveense huisvrou- betekent de vandaag geopen- O

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1