al kleutergroep Goede resultaten bij dinlomazwemmen O.S.S. begint seizoen met 8 Gouwe-ruiters op raadhuis gehuldigd vervolg trainingsveld verlaten Goede Gouwe-resultaten bij vriendschappelijk treffen Duizenden guldens ‘verlies^ Be Fair en WSE moeten Lost u eens een tweelingpuzzel op 88 geslaagden K]\ZB-examen Nieuw Be Fair wint van Unicum NIET ALLEEN, WEL EENZAAM Voetbal op camping Viswedstrijd van hsv. Waddinxveen INDESIT model 1968 Pagina 2 140 liter |L' Geen wrok 1 B’ sR I I nieuw WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Donderdag 10 augustus 1967 OPGAVE (foto Sjaak Noteboom) Diploma C: (5 kandidaten; allen ge slaagd) Bas v. Dorp, Gia Kwaak, Sandra Slob, Eldert Jan de Jong, Angela Slot. Diploma D: (8 kandidaten; 5 afgewe zen) Kees Buurman, Wim v.d. Wal. voor De beide clubs hebben vooral het laatste jaar veel tijd, geld en moeite gespendeerd aan het nogal nukkige veld, dat in natte tijden praktisch onbruikbaar was. De voorzitter van Be Fair, de heer M. van den Berg, schat de in het terrein geïnvesteerde kosten zeker op 5.000,”een kapitaal voor een vereniging als Be Fair, die vrijwel geen inkomsten heeft.” In de loop der tijd hebben talloze clubleden in enthousiaste zelfwerk zaamheid een dure lichtmast op het terrein geplaatst, brachten er een af rastering langs aan, egaliseerden grasmat, rolden, maaiden, enzovoort, enzovoort. Al dat werk en bijna al dat geld blijkt weggegooid, nu de ei genaar de huurovereenkomst heeft opgezegd. VERTICAAL 1. interest; bedorvene; 3. als volgt; bijwoord; 4. edelsteen; ijzeroxyde; 5. stofmaat; lidwoord; 6. Ned. Televisie Stichting; eenheid van stroomsterkte; 8. herkauwer voertuig; 11. uitbouw; zuigbuisje; 13. soort wiel; zeer oud; 15. plant; niet de zelfde; 17. drank; boom; 18. lijst; betaalplaats; 21. indien; kern; 24. jong dier; niet de zelfde; 27. zeer slank; vogel; 28. niets uitgezonderd; jongeling; 30. godheid; boom; 31. ligplaats v. schepen; slang; 34. rondhout; familielid; 35. deel v. e. Franse ontkenning; Gode zij lof (Lat. afk.) Diploma B: (20 kandidaten; 2 afge wezen) Marianne v. Lange, Leen de Kooter, Anneke Hekman, Frank Kerver, Ton v. Dijk, Paulin Verwey, Tonny Me yer, Annie Kruyf, Fred v. Dijk, Aad Bos, Marchel v.d. Stelt, Peter Slie- drecht, Annemarie Cuppen, Trudy de Groot, Cock Rehorst, Marianne v. Houten. Toch heerst er geen wrok jegens de eigenaar. De man had het terrein verhuurd op de voorwaarde dat de voetbalclubs onmiddellijk zouden verdwijnen als er een koper voor het terrein kwam opdagen. ”We wisten dat het bij wijze van spreken elke dag zou kunnen gebeuren dat we weg moesten, ’’vertelde de heer Van den Berg ons,” maar het was de eni ge uitweg die we hadden. We hebben steeds gehoopt dat het nog wel een paar jaar zou duren.” ZEVENHUIZEN Op de cam ping aan de Rottemeren te Zeven huizen wordt woensdagavond as. een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld. Een team bestaande uit po litie- en gemeentepersoneel van Ze venhuizen, zal de strijd aanbinden tegen een elftal, bestaande uit kam peerders van de camping ’Rotteme ren’. andere huwe- :a raison van onze eenzame Voor de goede oplossers zijn er voor deze keer twee boekenbonnen beschik baar van respectievelijk 5 en 2,50. Bij meerdere goede oplossingen beslist het lot. De oplossingen dienen uiterlijk op vrijdag 18 augustus vóór 12 uur in ons bezit te zijn. De oplossing verzenden in een gesloten enveloppe aan Redactie Weekblad, Postbus 3, Waddinxveen. Aan de buitenzijde van de enveloppe vermelden: „Kruiswoordraadsel”. Vermeldt bij de oplossing duidelijk uw naam en volledig adres. WADDINXVEEN De hengel- sportvereniging ’’Waddinxveen” heeft zaterdag de tweede competitie wedstrijd van het seizoen gehouden. Er werd gevist in de Breevaart te Reeuwijk. De 42 deelnemers zorgden voor een grote vangst: ze hadden 2243 vissen uit het water. Hiervan waren 160 exemplaren boven de maat. De heer M. Hoogerdijk bracht liefst 31 maatvissen op het droge. De grootste vis werd gevangen door de heer J. Langedam (34 cm). De uitslag luidde: 1. W. Hoogerdijk sr. 732 p; 2. A. van Helden 676 p; 3. M. Hoogerdijk 613 p; 4. W. van de Wal 576 p; 5 N Hooger dijk 479 p; 6 J. v. Egdom 473 p; 7. J. M. van Ofwegen 449 p; 8. B. van As 438 p; 9. P. Wieser 407 p; 10. P. Hoo- gendoom 403 p. Stand na twee wedstrijden: 1. W. Hoogerdijk sr. 972 p; 2. A. van Helden 859 p; 3. M. Hoogerdijk 750 p; 4. J. van Egdom 645 p; 5 P Wieser 624 p; 6 B. van As 612 p. WADDINXVEEN De fla mingo in het Warnaarplant- soen mag dan - getuige deze foto van Sjaak Noteboom - niet alleen zijn, eenzaam is-ie wel sinds zijn soortgenoot van andere kunnen de benen, of liever de poten heeft genomen. De langpoot, die nu al ruim drie weken een vrijgevochten, maar opgejaagd bestaan leeft is nog steeds niet in zijn nor male woonstee teruggekeerd. De hoop dat hij ooit nog zal thuiskomen wordt voor zijn echtgenoot met de dag minder. Vooral nu de laatste week geen tips meer zijn binnengekomen omtrent de plaats waar hij zich nu kunnen ophouden. Er zal weinig anders opzitten dan dat de plantsoenendienst op zoek gaat naar een lijkspartner 325,-) voor flamingo. (Foto Sjaak Noteboom) Het Be-Fairbestuur heeft al in contact gestaan met het gemeentebe stuur met wie men nu naar een snel le oplossing zoekt. Of die ook op tijd zal worden gevonden is de vraag die nu velen bezig houdt. Een feit is dat zich al bij de start van de nieuwe competitie, nu over een week of twee donkere onweerswolken hebben saamgepakt voor beide verenigingen in het Warnaarplantsoen. WADDINXVEEN De zwemclub ’De Gouwe’ was vrijdag weer organi sator van de jaarlijkse zwemexa- mens voor het KNZB-diplomas. De examencommissie bestond uit bad meester A. J. Troost, mevrouw Hoo- gendoorn en de heer De Kroon. Bei de laatsten waren als officials van de K.N.Z.B. vertegenwoordigd. Bij het uitreiken van de diploma’s sprak de heer Troost er zijn genoe gen over uit dat er de laatste tijd zo hard door de deelnemers was ge traind, hetgeen had geresulteerd in een groot aantal geslaagden. Een speciaal compliment was er voor Elsje van Mourik. Met zes-en-half jaar was ze de jongste deelneemster. WADDINXVEEN De voetbalverenigingen Be Fair en WSE zitten in zak en as. Voor 30 november as. moeten zij het trainingsveld aan de overkant van het stukje Sniepweg tussen de Kanaaldijk en de spoorlijn in oorpronkelijke staat opleveren aan de eigenaar, die het terrein heef verkocht Wat er daarna met het terrein staat te gebeuren is niet bekend. WADDINXVEEN De heren van de Waddinxveense zwemclub „De Gouwe” leverde vorige week een bijzonder goede prestatie door in een vriendschappelijke wedstrijd van het complete SVH (eerste klas KNZB) te winnen met 2-1. De Gouwe, dat zonder steunpilaren als Gijs van de Leede, Cees van Mourik en Huug Boonstoppel speelde, boekte deze overwinning in een goed gespeelde wedstrijd. Hoewel in de tweede wedstrijd de zege (3-2) naar SVH ging wist De Gouwe goed tegenstand te bieden. Ook nu mistte het Gouwe-team weer enkele sterke spelers. Deze beide wedstrijden werden ge houden in het kader van de Neder- laagserie die zwemclub de Gouwe georganiseerd heeft. De volgende wedstrijd hiervoor zal dinsdag 8 au gustus worden gespeeld tegen het IJ 1. Ook dit zal een zware en spannen de wedstrijd worden, want het IJ is dit jaar kampioen van de eerste klas geworden. In een vriendschappelijke wed strijd wist een combinatie van Gou- wespelers met 4-1 te winnen van een De Zijl combinatie. In deze sportieve wedstrijd leverde vooral Gouwe doelman Henk van Erk goed werk. Voor de jeugd organiseerde De Gouwe zaterdag een vierkamp. De deelnemende verenigingen waren Z.P.S. uit Stolwijk, Boskoop, B.Z.P.C. uit Bodegraven en De Gouwe zelf. Het programma bestond uit zwem wedstrijden en waterpolo. De uitslag van de zwemnummers luidde: 1. BZPC 77 p; 2. ZPS 50 p; 3 Boskoop 49 p; 4. De Gouwe 44 p. Persoonlijke prestaties: 50 meter schoolslag meisjes: 1. Mie- ke Boer 45,2, Boskoop; 2. Cellen Bin- ke 45,3, Boskoop; 3. M. Otto 48,5, Z.P.S. 50 meter schoolslag jongens: 1. W Beuzekom 42,8, ZP.S.. 2 W v Vlij men 43,- Z.P.S.; 3. K. Mak 43,4, B.Z. S.P.C. 50 meter rugslag meisjes: 1 B. Jon- HORIZONTAAL 2. meisjesnaam; naaigerei; 7. maanstand; in orde; 9. eer; stroomsterkte; 10. gesloten; drinkgerei; 12. droevig; intussen; 14. hoofddeksel; inhoudsmaat; 16. zelfkant; manlijk zoogdier; 17. voegwoord; lidwoord; 19. soort appel; soort stof; 20. water in Brabant; waterstand; 22. Frans lidwoord; deel v. e. Franse ontkenning; 23. godin van de jacht; geslepene; 25. Frans voegwoord; soort schip; 26. gewicht; GOUDA:MARKT5-telefoon 6465 KLEIWEG 67- tel. 3566 WADDINXVEEN: PASSAGE 133 - tel. (01828) 3003 Hebt U al eens een tweelingpuzzel opgelost? Ons diagram laat al zien, wat dit voor een soort puzzel is. Het is een gewone kruiswoord puzzel, die echter bestaat uit twee volkomen gelijke diagrammen, die elk op zich weer een eigen kruiswoordpuzel vormen, met eigen woorden er in en natuurlijk ook eigen omschrijvingen. De moeilijk heid voor onze puzzelliefhebbers is echter, dat we de omschijvingen gecombineerd hebben. Zo staat er bij horizontaal 2 meisjesnaam, naaigerei. Het moeten in beide gevallen woorden van vijf letters zijn. De vraag is nu echter of het woord van vijf letters, dat een meisjesnaam is in het linker dan wel in het rechter diagram thuishoort. Het zelfde geldt voor het naaigerei van vijf letters. Hoort het links, of hoort het rechts Aan U de taak dit op te lossen. Wanneer de puzzel goed wordt in gevuld, krijgt u twee keurige, sluitende op zich staande kruiswoord raadsels. Wie doet er mee Veel succes gende gemeenten, inclusief Gouda” zo vertelde ons nog AH-directeur de heer Legerstee. ”De mensen kunnen hier ruimschoots parkeren en vooral op de vrijdagse koopavond, wanneer er bovendien markt is, wordt het voor massa’s mensen, die overdag te weinig winkelgelegenheid hebben, wel erg aantrekkelijk om de reis per auto, trein of bus naar Waddinxveen te aanvaarden.” De supermart op het Kon. Wilhel- minaplein is uitgevoerd in een gepre fabriceerd bouwsysteem, dat door het Rotterdamse architektenbureau E. F. Groosman in samenwerking met het Raadgevend Technisch Bureau Jon gen enkele jaren geleden werd ont wikkeld en waarbij een funktionele opzet van de winkels primair werd gesteld. Bedrijfsleider D. C. Bakker heeft een bijzonder fraaie winkel tot zijn beschikking gekregen. Volop ruimte voor de praktisch opgestelde schap pen, koelvitrines, vijf kassa’s ,e.d. Brede looppaden, een overzichtelijke indeling en daarnaast een beschaafd en rustig interieur. Vijf-en-dertig medewerkers staan de heer Bakker ter beschikking. De afgelopen maanden en weken hebben zij een speciale opleiding gehad om voor een vlotte gang van zaken in de supermart, waar per jaar een be drag van circa anderhalf miljoen gul den zal moeten worden omgezet, te waarborgen. Zij maken deel uit van een totale personeelsbezetting van bijna acht duizend mensen van het AH-concern dat behalve de 8 supermarts ook nog een kleine driehonderd zelfbe dieningswinkels, 82 bedieningswin- kels en 82 brood- en banketfilialen omvat. Daarnaast heeft Albert Heijn produktiebedrijven in Zaandam, Zwanenburg en Wijhe, distributie centra in Zaandam, Amsterdam en Rotterdam, restaurantbedrijven in Amsterdam, Den Haag, Zaandam, Amstelveen, Hoogvliet, Leiden, Utrecht, Heerlen, Zevenaar, Ensche de, Lage Weide en het Ajax Stadion, alsmede Melkexport Sterovita N.V. 10 liter méér don model 1967 binnenkast uit één stuk extra grote flëssenruimte nF’ groentelade 10.- extra K=B KRANENBURG en DE BRUIN ZEVENHUIZEN De gymnastiek vereniging OSS uit Zevenhuizen start het nieuwe les-seizoen op dins dag 15 augustus. De aanvangstijden van de lessen zijn door wat rooster- verschuivingen veranderd. Ook zal er worden gestart met een gemengd kleutergroepje van kinderen van vier jaar en ouder. Het bestuur van de gymnastiekver eniging hoopt dat er behalve nog wat kleuters ook jongens en heren de weg naar de gymnastiekvereni ging zullen weten te vinden. Het lesrooster voor het nieuwe sei zoen ziet er aldus uit: Elke dinsdag: meisjes van 6 en 7 jaar: 15.30 tot 16.30 uur; meisjes van 11 jaar: 16.30 tot 17.45 uur; jongens van 10 tot 12 jaar: 17.45 tot 18.45 uur; aspiranten van 12 tot 16 jaar: 18.45 tot 19.45 uur; dames-jr,: 19.45 tot 21.15 uur en he ren sr.: 2LÏ5~tot 22.30 uur. Elke woensdag: meisjes van 8 jaar: 15.30 tot 16.30 uur meisjes van 9 jaar: 16.30 tot 17.30 uur meisjes van 10 jaar: 17.30 tot 18.30 uur; aspiranten van 12 tot 16 jaar: 18.30 tot 20 uur; dames sr. groep 1: 20 tot 21 uur; dames sr. groep 2.: 21 tot 22 uur. Elke zaterdag: kleuter van 4 en 5 jaar: 9 tot 10 uur; jongens van 6 en 7 jaar: 10 tot 11 uur jongens van 8 tot 18 jaar: 11 tot 12 uur. Ze behaalde het diploma A. De uitslagen waren: Diploma A: 66 deelnemers; 4 afgewe zen: Kees de Bruin, Wim Pieter de Beste, Ada Slot, Theo Koster, Jolan- da Brans, Marianne Boekhorst, Jan v. Kleef, Ria v.d. Kley, Gert Jan Gel- deblom, Ada Koster, Leen Versluis, Willy Langenberg, Jan v.d. Klauw, Jeannette v. Beest, Niek Baas, Bea Lammertse, Wim v. Wichen, Ineke Mourits, Wally Marchand, Harry Slot, Matthy Kaptein, Ghita de Beste Ria Blom, Margret Jaspers, Marit Lomans, Eddy Berrevoets, Henny de Wit, Greetje v. Es, Lia Monster, Joop Neven, Johan Hak, Gert Hak, Henk Pouderoyen, Thea v. Gelov, Bea Oudijk, Teuni v. Vliet, Martine v.d. Klip, Ankie Sluys, Rudie Hoogen- doorn, Jos Sluys, Greetje Hofman, Loes Ravenstein, Peter Kobrua, Co ra v.d. Weghe, Nelly Boon, Anke Verbree, Bert v. Mourik, Ton Hof man, Annetje Sliedrecht, Jacky Hoo- gendoorn, Erik Janmaat, Marianne Walthie, Helma Oosterom, Elsje v. Mourik. WADDINXVEEN in Dordrecht hebben vrijdag acht leden van de landelijke rijvereniging Gouwerui- ters de kampioenstitel behaald van de afdeling Zuid-Holland en Noord- Brabant. Het team was samengesteld uit drie ruiters en vijf amazones, waarvan de gemiddelde leeftijd zeer jong was. De wedstrijd bestond uit individueel en groepsdressuur en springen. Door het behalen van deze titel zijn de acht ruiters verplicht in sep tember deel te nemen aan de lande lijke wedstrijd te Apeldoorn. Daar zal door de afdelingskampioenen ge reden worden voor de landstitel. Op uitnodiging van burgemeester C. A. van der Hooft werden de win naars met familieleden om zeven uur ’s avonds ontvangen op het raadhuis. Hier werd door diverse aanwezigen o.a. de heer Ph. Kroes, oud-voorzitter van de Gouwe-Ruiters en raadslid, de heer Ripping, voorzitter van de rijvereniging afdeling Zuid-Holland en wethouder F. M. van Tol, het woord gevoerd. De instructeur, de heer Van den Bergh, had een speciaal woord van lof voor de ruiters. Hij prees hun goede prestaties, die vooral te danken waren aan de intensieve training van de laatste raanden. Omstreeks acht uur werd aan het gezelschap- een 'serenade gebracht door muziekvereniging Concordia. Burgemeester Van der Hooft sprak tijdens de heilsdronk de hoop uit dat de prestaties in Apeldoorn van de zelfde kwaliteit zouden zijn, zodat ook de landstitel in hun bezit zou komen. geboer ZP.S. en L. Groeneveld.B.Z.S. P.C., 41,-; 2. A. Kleuver 42,5; B.Z.S.P. C; 3 H. Kloet 43,6, Gouwe. 50 meter rugslag jongens: 1. K. Tee- kens 37,8 B.Z.S.P.C; 2 K Edelman 40,4 B.Z.SPC; 3 K. Mak-40,8 B.Z.S. P.C. 50 meter vrije slag meisjes: 1 B Jon- geboer 35,3 ZP.S.; 2. L. Rennes 37,5 B.Z.S.P.C.; 3. T. Nooteboom 38,1, Gou we; 50 meter vrije slag jongens: 1 K. Teekens 32,5 B.Z.S.P.C.; 2. K. Edel man 33,5, 5 B.Z.S.P.C.; 3. B. Versluis 33,9, B.ZSPC 5 x 50 meter estafette meisjes: 1 B ZS.P.C. 3.13.6; 2. De Gouwe 3.308; 3. Z.S.P.S. 3.44.1. 5 x 50 meter estafette jongens: 1 BZ SP.C 2.55,-; 2. Z.P.S. 3.18.1; 3. Bos koop 3.26.2. Fotowedstrijden: meisjes: Gouwe- Boskoop 3-1; ZP.S. - B.Z.S.P.C. 0-2; Boskoop-ZP.S 0-1; Gouwe-BZSPC 0-3 jongens: BZSPC.-Boskoop 2-0; Gouwe-Z.P.S. 2-0; - Boskoop-Z.P.S. 3-0; B.Z.SPC-Gouwe 1-1; De einduitslag luidde: 1 B.Z.S.PC 112 p; 2. De Gouwe 69 p; 3. Z.P.S. 60 p; 4. Boskoop 59 p. Programma: 10 aug: Gouwe 1- AZ.C. Ap. 1 (heren) 19.45 uur; 12 Bodegraven; De Gouwe 1 (heren) naar toumooi Veenendaal 15. aug.: Gouwe 1-D.J.K. 20 uur. 19 aug: Nationaal Reserve 3e klas- tournooi om de Bothbeker. zijrivier van de Donau; 27. voorzetsel; inhoudsmaat; 29. verlies; plaats in Limburg; "L cilinder; meisjesnaam; 33. plaats in Rusland; toegankelijk; 36. selenium; vogel; 37. planeet; rijtuig. WADDINXVEEN Be Fair, dat in een geheel nieuwe samenstelling in het veld kwam, heeft dinsdag avond thuis met 3-0 gewonnen van de derde klasser Unicum uit Rotter dam. Deze oefenwedstrijd met een nieuwe combinatie mag voor Be Fair zeer geslaagd worden genoemd. De achterhoede was versterkt met de jonge speler Rupke, die zeer goed voldeed. De voorhoede heeft in Leinschoten, ex-Goudaspeler, een zeer goede kracht gevonden. Het eer ste doelpunt werd in de dertiende minuut door W. Bron gescoord. Hoe wel Unicum daarop fel van leer trok om de achterstand in te halen, wist Oskam één minuut voor rust de stand op 2-0 te brengen. Ook na de pauze was Unicum kansloos. In de zesde minuut wist W. Bron opnieuw de achterhoede te doorbreken en maakte er 3-0 van Be Fair. Dit bleek tevens de eind stand te zijn. Een tegelijkertijd gespeelde wed strijd Be Fair II tegen Unicum II eindigde in een 8-1 overwinning voor de gasten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 2