Geknipt uit Citosa nieuws Honderd Raad bezoekt Etten en Leur Citosa eigenares van Van Gog Jaarverslag KvK bevat interessante gegevens If eer meer 1\S-reizi^ers in '66 Citosa-bussen WOINfilMRiCHTIWg; Kieiweg27MateL32i2 Italiaanse Vermouth Vakantie voor Middenstand VAN EEUWEN -ntwra Geen voorrang WEER KERMIS Citroen- brandewijn Sevenstern” de lekkerste per liter 8,85 halve liter 465 Jaarvergadering afdeling Gouda Gedeputeerde Moerkapelle worden geel HUUR PIANO’S HUUR -I- 3 I Extra rit in WurliTzer Winstgevend bedrijf geeft zelfstandigheid op Slijterij van Eeuwen Zilver bij Verheul HELE SPECIALE aanbiedingen FRA-VA-KO’s RUITERKLEDING Fji. J.van Urk -44 R'dom i--y. kW t i Pagina 3 weer in Groentehaiidel Bakkers <Sportkuió LEMMENS Laarzen, rijbroeken, jasjes, caps en sporen. Ponybroekjes voor kinderen reeds v.a. f 25,50 Kruideniers Bakkers Manufakturiers Bakkers Kruideniers Gespecialiseerd in STIJLMEUBELEN Deze week geschenkhuizen ÜW adres voor Melkhandel hoge inruilwaarde voor Uw oude PIANO, HARMO NIUM of ELECTRONISCH ORGEL Vraag folders en inlichtingen over de nieuwe serie 1967/'68 bij de Wurlitzer-importeur Spoorwegen MÉNSEN DIÉ HET WÉTEN, KIEZEN ELECTRONISCHE ORGELS uit 's werelds grootste orgel- en pionofabriek Demonstraties 'v Donderdag 10 augustus 1967 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART De belangrijkste gast was natuurlijk burgemees- (Foto Sjaak Noteboom) j Hoewel op het ogenblik wordt be studeerd op welke gebieden integra tie van Van Gog in Citosa voordelig kan zijn, zal alles voorlopig bij het oude blijven. Ook blijft Van Gog in Capelle gehuisvest. Na de ontvangst en een korte uit eenzetting zullen de raadsleden zelf gaan zien hoe en hoeveel Etten en Leur na de oorlog heeft gebouwd.Het hoofddoel zal zijn het moderne win kelcentrum van de gemeente. ZEVENHUIZEN Van 24 juli tot 14 augustus: F. Paul. MOERKAPELLE In het bestuur van de Kamer zitten als lid o.a. de heer Hk. Kempkes, di recteur van Kempkes’ Meubelfabrie ken NV in Waddinxveen en de heer J. P. Jonkers uit Boskoop, employé bij Van den Berg’s Molenbouw NV in Waddinxveen. De gemeente Etten en Leur is voor al snel gegroeid door de vestiging van vele nieuwe industrieën voor het merendeel uit Rotterdam afkomstig. Er hebben zich ook veel forensen uit bijvoorbeeld Breda en Rotterdam ge vestigd. MEENT 8 - GOUDSESINGEL 344 TELEFOON 1311 30 ROTTERDAM van het bedrijf directe wijzigingen tot gevolg. WADDINXVEEN In het vooron der van het kantoor van Leyland/ Verheul wordt donderdagochtend om tien uur weer een jubilaris van het carrosseriebedrijf gehuldigd. Het is de heer B. Noorlander uit Gouda,die op 10 augustus 25 jaar indienst van het bedrijf zal zijn. De burgemeester gaf een uitleg nij de verschillende gemeente plannen en voegde daaraan nog een lijst wen sen toe. Op de uiteenzetting volgde een rondrit door het dorp, die de hoge gast een inzicht gaf in de zaken die tot nu toe gestalte konden krijgen. In het gemeentehuis van Moerka- pelle werd de heer Van Riel verwel komd door burgemeester Keijzer die zijn gast voorstelde aan de wethou ders D. van der Spek en J. Hooger- dijk en ook aan gemeentesecretaris G. J. A. Runsink. Van 31 juli t.m. 12 augustus: H. Her tog. Van 24 juli t.m. 12 augustus: V.d. Berg. Van 14 t.m. 21 augustus: Wed. Bac Zn. Van 31 juli tot en met 12 augustus: P. van Beek, Piet Heinstraat T.de Vos, Kerkweg 164; C. A. Zwijgers, K. W.Plein 3. presenteert U 1 rood of wit per liter van 495 voor 395 nog voordeliger 2 voor 750 WADDINXVEEN van 31 juli t.m. 12 augustus: T.Broer, Dorpsstraat 46; van 7 augustus t.m. 19 augustus: Mevr. N. Koster-Heijns, Jan Dorre- kenskade 39. Komt U ook profiteren Eikenlaan, leplaan, W,veen Telef, 2401 b.g.g. 2184 Prijzen v.a. 1.145.- Slijterij! W ijnhandel Zuidkade 3, Waddinxveen telefoon 2105 Abonneert u op: ms „IN DE RECHTE STRAAT” Reformatorisch maandblad voor het getuigende gesprek met de R.K. Kerk. Slechts 6.50 p.j. Opgave aan regionaal secretar. Willem de Rjjkelaan 17, W’veen bnk De excursie naar Etten en Leur wordt besloten met een diner in het Ettense restaurant 't Zwaantje. Men is om ongeveer tien uur weer in Waddinxveen terug. De reis begint om acht uur ’s morgens. |ó/estersingel 42- IA1AVH De koffietafel wordt gebruikt in het restaurant „Dalan” in Esbeek. Daarna vertrekt de raad naar de hoofdmoot van het programma: het bezoek aan de gemeente Etten en Leur, waar het college van burge meester en wethouders ter begroeting aanwezig zal zijn. Etten en Leur telt 18.000 inwoners en was voor de laat ste ogrlog ongeveer even groot als Waddinxveen achtduizend inwoners). Waddinxveen heeft zijn oudste inwoonster een - honderdste! - verjaardag bezorgd die ze nooit meer zal vergeten. De hele Esdoornlaan vlagde vrijdag mee toen mevrouw T. Verhoeff-van der Ende de ’tien kruisjes’ volmaakte en door veel, zeer veel be zoekers met het bereiken van die indrukwekkende mijlpaal werd gefeliciteerd. De hele dag hebben mensen af en aan gelopen in het huis van de familie Struik-Verhoeff, waar de honderdjarige nu al bijna veertig jaar bij haar doch ter inwoont. ZEVENHUIZEN Vrijdag 11 augustus: Vergadering Voetbalvereniging, Ho tel Vos, 19.30 uur. Zaterdag 12 aug: Vierde kampioenswedstrijd hengel- sportver., 5 uur. Zaterdag 19 aug.; Hengel wedstrijd Moerkapelle/Ze- venhuizen-Bleiswijk, 14 uur. Van 24 juli tot 12 augustus: H. C. Huizer, A. v. Ardenne, G. den Hol lander, T. Broer, Coop. Volharding, C. v.d. Spoel. Van 24 juli tot en met 12 augustus zijn geopend: Gebr. Cammeraat, Zuidkade 232, N. Vermeulen, J. van Lennepstraat 16, J. Kool, Sniepweg 6, D. Kool, Dorpsstr. 39, Fa. Bos, Brug weg 10. Het dezer dagen verschenen definitieve jaarverslag over 1966 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken (zie voor het voorlo pige jaarverslag het Weekblad van 12 januari ’67) bevat interessante feiten en cijfers over handel, industrie, verkeer en vervoer in onze streek. Het jaarverslag is - als steeds - zowel grafisch als informatief goed ver zorgd. Op het omslag is een kaart afgedrukt uit het Streekplan Rijn en Gou we, dat in onze krant al eerder uitvoerig ter sprake plan. Ook het jaarver slag van de Kamer van Koophandel, dat de titel draagt ’Toekomstbeeld van Hollands hart’, wijdt er aandacht aan. MOERKAPELLE Groot huis vuil dat niet met de gewone wagen kan worden meegegeven, wordt woensdag 16 augustus as. opgehaald tijdens een extra rit van de vuilnis ophaaldienst door Moerkapelle. Be drijfsafval wordt niet meegenomen. De rit begint om half acht ’s mor gens. ZEVENHUIZEN Op een krui sing nabij boerderij ’Willem 11’ in Zevenhuizen heeft zich woensdag avond een botsing voorgedaan tussen twee personenwagens. De heer A. Paul uit Zoetermeer reed met zijn wagen op de Bredeweg richting Bos koop. Van rechts naderde de heer W. uit Boskoop die geen voorrang verleende. Een botsing was het ge volg. De auto van W. werd zodanig beschadigd dat deze weggesleept moest worden. Beide bestuurders lie pen geen verwondingen op. WADDINXVEEN Van woensdag 16 tot en met zaterdag 19 augustus is het weer kermis in Waddinxveen. Op en rond de Prins Bernhardlaan en in de buurt van het bejaarden wijkje zullen zich weer de woon- en materiaaiwagens van de kermisex ploitanten verzamelen voor de tweu- de kermis van dit jaar. Hij wordt dit keer gehouden ten bate van de Sportweek, de kermis van eind mei leverde geld op voor de Stichting Vrienden van het Zwem bad. WADDINXVEEN Dinsdag 8 augustus: Eerste zegelverkoop Roode Kruis, Postkantoor. Woensdag 9 augustus: Kinderreis Koopcentrum Brug (De Efteling), 8 uur. Zaterdag 12 aug.: Fabrieksvoetbaltoumooi Verheul, RCV-terrein Oranjewijk. Donderdag 19 augustus: Huldiging A. Both (25 jr. ambtenaar) Gemeentehuis, 11 uur. Zaterdag 19 augustus: Nationaal Polotournooi, reserve der de klassers om de Bothbeker, zwem bad Kanaaldijk. Woensdag 6 september: Excursie Raad Waddinxveen naar Etten en Leur. In ’Citosa nieuws’, het maandblad voor het personeel van autobusbe- drijf Citosa NV in Waddinxveen, het volgende: Onze chauffeur Blok heeft enige weken geleden op een zondagavond door snel optreden erger weten te voorkomen. Op die bewuste avond reed onze chauffeur met zijn bus van Alphen a.d. Rijn naar Leiden. Ter hoogte van Leiderdorp ontdekte hij plotse ling zwarte rookwolken, die opstegen uit een langs de weg stilstaande Opel Record. Chauffeur Blok bedacht zich niet lang, greep het Citosa-brand- blusapparaat en wist de brand onder de motorkap te blussen. Een be dankje van de chauffeur van de Opel kon er nauwelijks af. Onze chauf feur deed op dat moment het enige juiste. Hij noteerde de naam en adres van de chauffeur van de in brand geraakte auto en leverde dit op kan toor in. Van de chauffeur is tot nu toe niets meer gehoord. Zelfs de reke ning, die hem is toegestuurd, voor de kosten van de gebruikte vloeistof, is nog steeds niet voldaan. De overneming door Citosa is niet onverwacht gekomen. Een der com missarissen van de Waddinxveense NV vertelde ons dat de onderhande- lingen al enkele jaren geleden waren begonnen. Overeengekomen was dat in geval van beëindiging van het bedrijf Citosa het consessiegebied van Van Gog zou o vernemen. dagen eigendom geworden Autobus dienstonderneming NV te Waddinxveen, een dochter van de Nederlandse Spoorwegen. Van Gog, dat de diensten Rotter- dam-Gouda, Rotterdam-Capelle en Rotterdam-Zevenhuizen exploiteert, blijft voorlopig volledig op eigen be nen. Noch voor het personeel, noch voor de lijndiensten heeft de finan ciële portefeuillewisseling in de top Let wel: In Benthuizen bezichtigde men eerst de uitbreidingen en verbeterin gen. Voor het overige was de proce dure gelijk aan die van Moerkapelle. Mr. Van Riel verklaarde na afloop onder de indruk te zijn van de ma nier waarop men in beide, kleine dorpen zijn zaken elkaar heeft en wenste de beide colleges veel succes met hun verdere plannen. Burgemeester Keijzer was bijzon der blij met de komst van de provin- cie-bestuurder naar zijn gemeenten. ”We achten ons gelukkig dat er van provinciale zijde een zo levendige be langstelling bestaat voor ons werken in deze gemeenten,” verklaarde hij. De afdeling Gouda van de Konink lijke Nederlandse Voetbal Bond houdt maandag 11 september as. zijn jaarlijkse algemene vergadering in zaal Kunstmin in Gouda (aanvang acht uur). Op de agenda, die twaalf punten bevat, staat een voorstel tot verho ging van het abonnementsgeld op Officiële Mededelingen, het maand blad van de afdeling. Persoonlijke abonnementen gaan nu 20 kosten. De heren M. Slingerland, J. F. T. Bredie en C. J. van Helden (bestuurs leden), zijn aftredend en herkiesbaar. MOERKAPELLE Het lid van gedeputeerde staten van Zuid-Hol- land, mr. H. van Riel, heeft maan dagmiddag een oriënteringsbezoek gebracht aan de gemeenten Moer kapelle en Benthuizen. De gedepu teerde bezocht eerst Moerkapelle en trok daarna naar Benthuizen. Men verwacht veel heil van de nieuwe kleur. Geel is op de weg goed zichtbaar, wat niet alleen gemakke lijk is voor de passagier die bij de haltes staan te wachten (zij kunnen de bus reeds van ver zien aankomen) maar het geeft ook grotere veiligheid in het verkeer, vooral bij mist en duisternis. Opgespatte klei- en mod dervlekken zullen het geel niet ont sieren, want aan de onderkant van de bussen zal een antracietkleurige band worden geschilderd. Een groot deel van haar 24 klein- en achterklein kinderen was het feest komen meevieren, buren kwamen even binnenwippen en verder waren er ge lukwensen van dominee T. van ’t Veld, die ds. J. Verwelius wegens vakantie verving, enkele dames van de federatie voor vrouwelijke vrijwillige hulp verlening en vele anderen. De geschenken bestonden voor het overgrote deel uit fruit en bloemen, van de Woningbouwvereniging Waddinxveen was er een le vensmiddelenpakket. DIVERSEN Donderdag 31 augustus: Govéka, veemarkt Gouda. Maandag 11 september: Kunstmin, Gouda, 20 uur. WADDINXVEEN De leden van de Waddinxveense gemeenteraad zullen woensdag 6 september hun jaarlijkse excursie maken. De reis is verdeeld in tweeën. *s Ochtends gaan de raadsleden en hun dames naar Hilvarenbeek waar koffie wordt ge dronken en waar de rentemeester van het landgoed Utrecht in Esbeek, eigendom van de Maatschappij U- trecht, een korte lezing zal houden. Daarna gaat het gezelschap het fraaie domein zelf bekijken. WADDINXVEEN De bekende groene kleur van de Citosa-bussen zal in de naaste toekomst verdwijnen Op advies van een kleur-expert heb ben een drietal busmaatschappijen, waaronder Citosa Waddinxveen, be sloten hun bussen voortaan geel te laten spuiten. De bussen van Citosa die bij het CAB een grote onderhoudsbeurt on dergaan zullen meteen de nieuwe kleur krijgen. Citosa zal dus enige tijd aan twee kleuren herkenbaar zijn. De KvK concludeert in de aanhef dat het plan weinig opzienbarends biedt en dat het, hoewel het geen keurslijf is, toch moeilijk zal zijn de plannen te wijzigen. De KvK is van mening dat o.a. de gemeenten Wad dinxveen en Moerkapelle ’onvol doende ruimte is toegedacht voor dë uitbreiding die binnen enkele jaren noodzakelijk is.’ Het economisch jaaroverzicht (zie Weekbl. 12/1 - ’67) is geïllustreerd met o.a. een tekening van het Mode huis Brouwer aan de Nesse, dat eni ge tijd geleden een nieuw pand open de en ’n foto van het nieuwe bedrijfs pand van het vrachtvervoerbedrijf Van den Akerboom aan de Noord- kade. Bij de rubriek ’Verkeer’ is een foto geplaatst van het NS-station in Waddinxveen. De hefbrug, zo blijkt uit het jaar overzicht, ging in 1966 21.418 keer open en liet 34.55 schepe8n dour. In 1965 lagen die cijfers iets hoger, res pectievelijk 22.116 en 35.577. Bij de cijfers van het personenver voer op de stations van Gouda, Bo degraven, Boskoop, Waddinxveen en Woerden blijken alle en de laatste twee in 1966 meer passagiers te heb ben vervoerd dan in 1965. Waddinxveen telde in 1966 320.000 vertrokken reizigers in ’65: 304.000), Woerden 797.000 (in ’65: 793.000) Gouda, Bodegraven en Boskoop kre gen elk duizend reizigers minder. De groenteveiling in Waddinxveen veilde in 1966 voor 7.473.000. Hier van was 3,5 miljoen bestemd voor de export; de groothandel nam 2,6 miljoen af en de kleinhandel 1,3 miljoen. Hel. (010) 135025 ter C. A. van der Hooft, die met zijn echtgenote, me vrouw J. van der Hooft-Lourens het feest kwam meevieren. Waddinxveen’s eerste burger had, zo ver telde hij, dit jaar eerder vakantie genomen om Wad dinxveen’s oudste burgeres zelf te kunnen geluk wensen. De honderdjarige zelf heeft het meest genoten van het feest, al was het haar wel wat vermoeiend. Ze was diep onder de indruk de grote belangstelling die de mens enallemaal voor haar hadden. Eén van de weinige particuliere autobusdienstondernemingen van Nederland, Gebroeders Van Gog NV in Capelle aan den IJssel, is dezer van de Citosa De nieuwe kleindochter van de NS werd opgericht in 1905. Het heeft nu zijn zelfstandigheid moeten prijsge ven vanwege de leeftijd en de ge zondheid van een van de directeuren, die ook de voornaamste aandeelhou der is. Van Gog reed tot heden voor de laagste tarieven in het land en maakte desondanks winst. Ook het autobus verhuurbedrijf floreerde. Het bedrijf had ongeveer veertig bussen. In hoeverre de tarieven aan die van Citosa zullen worden aangepast is ons thans niet bekend. met recht van koop v.a. MH^9lp.mnd. zonder eerste storting van de modellen 1967/'68 te Rotterdam dagelijks van 10-4 uur door onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT op de Wurlitzer-scbool V; Enorme sortering Pri jzen vanaf 675.- met recht van koop 1 RT v.a. A p.mnd. zonder eerste storting BIOSCOPEN Reünie: vr. 19.30 uur, za. 14.30 en 19.30 uur, zo. 14.30 uur: Muiterij op de Bounty (14 jr), zo. 19 en 21 uur, di en wo. 20.15 uur: Ongeremd en onge manierd (18 jr). Schouwburg: do. 20.15 uur: Strand- verhalen (18 jr); vr. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21.15 uur: Rit door de hel (18 jr); ma., di. en wo. 20.15 uur: Oni- baba (18 jr); za, 15 uur, zo. 15 en 17 uur, ma., di. en wo. 14.30 uur: De wraak van Ivanhoe (a.l.) Thalia: do. 20.15 uur, zo. en zo. 19 en 21.15 uur: Zet ’m op cowboy (14 jr); za. 14.30 uur, zo. 15 en 17 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Een engel van Mike (al.); vr. 20 en 22.15 uur: Wedden met de ooievaar. ir ifi - t

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3