Hoofdmoten: verkeer en demping stuk Brugweg Grootse huldiging Hotel Vos m Zilver ON voor „de ideale man van KARPERS Verbetering huizen Trompstraat vergt ton Zevenhuizen” J .P .A. van Reeuwijk JULIANASTRAAT GAAT DICHT krijgt t 2000 Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Raad behandelt vanavond korte agenda in Winnaars naar Groene Kruis sportspelen Parijs Itfobulette Voor een vol-automatische brommer KRAIJESTEIJN K DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1967 Wonderwel MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Doel Verder Verbetering Verkeer Demping Weekblad Hollands Hart (verschijnt elke donderdag) 23e JAARGANG - nr. 1147 (Foto Sjaak Noteboom) Model E.E.G. v^^jjNu ook metjvoorvering Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Verwacht wordt dat de Pa- rijsgangers zaterdagavond te gen acht uur in Gouda zullen terug zijn. Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. de vijver (en de ontsieren, verdwenen zullen zijn, want anders kunnen de t eens zien Abonnementen: 2,12 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 6,15 binnen het ver spreidingsgebied en 11,65 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten. Als desbetreffende voorstellen van B en W worden geaccepteerd dan zal een stuk Julianastraat voor bijna alle verkeer worden afgesloten, wor den de kruisingen Julianastraat-Sta- tionsstraat en Jan Dorrekenskade Oost-Schielandstraat voorrangskrui- singen en zullen er ook elders in het centrum nieuwe verkeersmaatrege len worden getroffen. Voorts wordt een krediet groot 24.800 gevraagd voor de demping van weer een stuk Brugweg. Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank De leden van Waddinxveen’s gemeenteraad vergaderen vanavond in het openbaar over weinig ’schokkende’ zaken. De korte agenda behelst zo weinig echt belangrijke voorstellen - wat voor Waddinxveense begrippen een uit zondering is - dat er alle reden is te verwachten dat de vroede vaderen deze keer vroeg onder de wol kunnen. WADDINXVEEN Oud-notaris D. B. van der Most, ere-burger van Waddinxveen, heeft de afdeling Waddinxveen van het Groene Kruis tweeduizend gulden geschonken ten behoeve van de uitbreiding van het Groene-Kruisgebouw aan de Sta tionsstraat. Het geld werd de afde ling door burgemeester C. A. van der Hooft overhandigd. De heer Van der Most is ongeveer 25 jaar voorzitter geweest van het Waddinxveense Groene Kruis. WADDINXVEEN Dins dag rond het middaguur zijn van het spoorwegstation Gou da vertrokken met bestemming Parijs Sjaak Wubben (22 jaar), Joop van der Lans (22) en diens broer Lou van der Lans (26). Geen bijzondere gebeurtenis, ware het niet dat hun vijf daagse reis naar de Franse hoofdstad, die zaterdagavond eindigt, beschikbaar was ge steld door het Sportweekcomi- té. De broers Lou en Joop en neef Sjaak waren begin juni nl. winnaars van de Volks- sportspelen en wonnen daar mee de reis die ze nu aan het maken zijn. De drie jongemannen wer den dinsdag uitgeleide gedaan door de heer W. A. Nieuwhof van het Sportweekcomité en door mevrouw Van Ginkel van het reisbureau van die naam uit de Anna van Burenstraat. totaal op veertien komt. Kandidaten stonden niet te dringen - het is ook een onbezoldigde functie! - zodat er enkelvoudige aanbevelingen zijn in gediend. Op het lijstje staan de na men van de heren T. van Berkel, C. Groenewoud en P. Bakker, terwijl ook de wethouders P. Lips en F. M. van Tol ambtenaar voor de burger lijke stand worden, teneinde in spe ciale gevallen te kunnen optreden. Waddinxveen’s heilgymnast-Mas- seur R. Gaykema is gewikkeld in een goedmoedig duel met het college van B en W. Ten behoeve van zijn praktijk heeft de masseur gevraagd een dakkapel te mogen laten bouwen aan de voorzijde van zijn huis aan de Van Mecklenburg-Schwerinlaan. Op grond van de bestaande bepalingen in het bestemmingsplan meende het college de vergunning ’na ampele overweging’ te moeten weigeren. De heer Gaykema heeft nu voor ziening gevraagd bij de raad en kreeg daarin steun van de districts- schoolarts en van het bestuur van de afdeling Waddinxveen van de Vere niging tot Steun aan het Nederlands Astma Fonds. Indien de raad mocht besluiten de vergunning toch te ver lenen, dan willen B en W daaraan graag de voorwaarde verbonden zien dat de dakkapel binnen twee maan den na beëindiging van zijn praktijk door de heer Gaykema wordt verwij derd. zeggen, dat je je best hebt gedaan. De heer Van Reeuwijk, trots met de zilveren medaille van Oranje- Nassau op de revers, zei hij vrijdag avond tijdens een ter ere van hem belegde en bijzonder druk bezochte receptie in Hotel Vos. Hij zelf meen de niet wat hij zei, maar des te se rieuzer waren de sprekers die de lof trompet uitbundig bliezen. Nadat dominee J. G. van der Vlist de bijeenkomst had geopend met het lezen van psalm 103 ’Looft, den Here, mijn ziel’, enkele verzen uit Co- lossenzen en het gebed, sprak de pre- sident-kerkvoogd, de heer W. Groen veld. Hij begon met het verwelkomen van de vele gasten onder wie burge meester A. van ’t Verlaat en diens echtgenote, de wethouders C. Kreft en A. van Tol en afgevaardigden van vele instanties en verenigingen. Ook was aanwezig mevrouw M. Merbis- Pols, die gedurende korte tijd vóór de aanstelling van de heer Van Reeuwijk als organist diens plaats innam.” aan de vele activiteiten van de heer Van Reeuwijk op maatschappelijk terrein en achtte hem om de trouw, plichtsbetrachting en toewijding waarmee hij al zijn functies had vol bracht. De heer Van Reeuwijk was diep onder de indruk van de hulde, die hem ten deel was gevallen. ”Het is nooit een opoffering voor me geweest, ik heb dit werk altijd met plezier ge daan,” zo besloot hij. Voor het werk van de heer Van Reeuwijk had de heer Groenveld niets dan lof: ”Wat is er moeilijker dan het vinden van altijd maar het passende lied by elke gelegenheid. Het is u alleen wonderwel gelukt. U had niet alleen gevoel in de handen, maar ook in het hoofd.” De heer Groenveld overhandigde namens de kerkvoogden en notabelen een vul pen, een boekenbon en geschenkbon. Dominee Van der Vlist offreerde namens de kerkeraad als bewijs van dank voor de ’liefde, trouw en toe wijding’, waarmee de jubilaris zijn werk had gedaan het Bijbels Dag boek. De heer Van Reeuwijk werd ook toegesproken door zijn broer, de heer M. van Reeuwijk, en door de schoonvader van zijn dochter (die in Hongkong verblijft), de heer Van der Schans. Beide respecteerden de jubilaris hogelijk als mens en als werker in de gemeenschap. De ge schenken, die de heer Van Reeu wijk kreeg waren resp. een metro noom en het boek ’Gespiegeld in kerkeglas’, over de ramen in de Goudse St. Janskerk. Burgemeester Van ’t Verlaat had een geschenk van geheel andere aard Hij speldde de jubilaris een ereme daille behorende bij de Orde van Oranje-Nassau op de borst, nadat hij de jubilaris eerst had gelukgewenst met diens werk. ”Ik hoop”, zo zei de burgemeester,” dat de hervormde kerk ook in de komende jaren de vruchten zal mogen plukken van uw activiteiten. U heeft de zaken altijd serieus aangepakt en is geen opper vlakkig mens.’ De heer Van ’t Verlaat herinnerde bemiddeling bij aan- en verkoop van Kj .onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van De raad behandelt verder voorstel len tot verhoging van de huur van een viertal gemeente-woningen waarbij het politiebureau, tot wijzi ging van de gemeenschappelijke re geling inzake het geneeskundig schooltoezicht en een voorstel be treffende het wekelijks aantal les uren vakonderwijs. Kleuters De christelijk-nationale Prinses Marijkeschool aan de Esdoomlaan krijgt nieuwe olie-kachels, nu de oude totaal ’op’ zijn. De vernieuwing gaat 1105 kosten. De christelijke- nationale kleuterschool ’De Duiventil’ heeft voor het derde lokaal, dat vo rige week in gebruik is genomen nog de ’medewerking’ van de raad nodig voor het meubilair en de verdere in richting. Een en ander gaat ruim vijfduizend gulden kosten. Het derde lokaal is ingericht in het houten noodgebouw aan de Bilderdijklaan. Veertien Om bij voortduring verzekerd te zijn van de aanwezigheid van een ambtenaar van de burgerlijke stand wordt de raad voorgesteld liefst vijf nieuwe te benoemen, waarmee het Br andweer wedstrij d tien gemeenten in ’67 in Waddinxveen WADDINXVEEN De jaarlijkse wedstrijd tussen ploegen van de vrij willige brandweer uit tien gemeenten in het midden van Zuid-Holland zal deze keer in Waddinxveen plaats hebben. Op zaterdag 23 september zijn de teams van Zevenhuizen, Moer kapelle, Oud-Verlaat, Gouda, Reeu wijk, Capelle aan den IJssel, Nieu- werkerk aan den IJssel, Boskoop en Moordrecht de gast van de Waddinx veense ploeg, die vorig jaar in Nieu- werkerk zo schitterend beslag wist te leggen op alle eerste prijzen. Deze jaarlijkse wedstrijden zijn een idee van Zevenhuizen’s oud-burge- meester, de heer A. Boer. Twaalf woningen aan de Tromp straat zullen een grootscheepse ver betering ondergaan, die op tweehon derd gulden na een ton gaat kosten. Van de huizen zal de keuken worden gemoderniseerd er zal een douchecel De Julianastraat tussen de Sta tionsstraat en Kerkweg gaat dicht voor alle verkeer uitgezonderd voet gangers, fietsers en bromfietsers. Dit in verband met de geringe rijbreedte van het straatje, dat aan een kant steeds vol staat met geparkeerde auto’s. De kruising tussen Stationsstraat en Julianastraat wordt verheven tot voorrangskruising in het voordeel van het verkeer op de Julianastraat. Hetzelfde geldt voor het verkeer op de Jan Dorrekenskade Oost bij de kruising met de Schielandstraat. Bei de maatregelen zullen de verkeers veiligheid ter plaatse aanzienlijk vergroten. Het parkeren aan de westzijde van de Kanaalstraat tussen Stations straat en Kerkweg zal worden ver boden. Het wachtverbod voor de noordzijde van de Kerkweg tussen Julianastraat en Kanaalstraat zal weer worden opgeheven, evenals het gedeelte van de Kerkweg ten oosten van de spoorwegovergang (over een lengte van tachtig meter). De geslo- ten-verklaring van de Nesse ten noorden van de afscheepplaats in noordelijke richting wordt eveneens beëindigd. dagavond door leden van de hengelsportvere- ZEVENHUIZEN ”Ik ben geloof Ik een ideale man.” Zelfs als hij het had gemeend, dan waren boven staande woorden uit de mond van de heer J. (Jo) P.A. van Reeuwijk, orga nist van de Nederlands hervormde kerk in Zevenhuizen en dat al veer tig jaar, niet overdreven geweest. Want als de vier decennia lang, bijna ononderbroken organist bent geweest, als je tientallen jaren voor zitter bent geweest van de plaatselij ke middenstandsvereniging (én op richter), als je vele bejaardenreizen hebt georganiseerd en voorzitter bent geweest van de Oranjevereniging en zowel in de Ijsclub als in de zwem vereniging De Rottemeren lange tijd aan de touwtjes hebt getrokken en daarbij nog kans hebt gezien een goede zaak op te bouwen, dan mag je toch wel eens één keer van jezelf Aan de linkerzijde van de Brug weg (gerekend van de Brugweg) wordt weer een stuk sloot gedempt. Het gaat nu om het nog open liggen de gedeelte tussen de oprit en de nieuwe huizen die verderop zijn ge bouwd. De kosten van het plan, dat men nog voor de winter gerealiseerd hoopt te hebben zijn bijna 25 mille. De gedempte sloot zal een parkeer- strook worden, wat ook hier grote voordelen zal brengen ten aanzien van de verkeersveiligheid. De verde re dempingsplannen langs de Brug weg zullen voorlopig op zich moeten laten wachten nu gedeputeerde sta ten daarover afwijzend hebben be schikt. worden ingebouwd er komen twee slaapkamers by en verder zullen de leidingen van gas, water en elektrici teit worden vervangen. De eigenares van de huizen ,de wo- ningbouwver. Waddinxveen, zal via de gemeente 70.000 lenen van het rijk tegen een rente van 4%. 15.000 zal worden onttrokken aan de reser ves van de woningbouwvereniging voor buitengewoon onderhoud en woningverbetering. Tien mille wordt betaald uit het gemeenschappelijk fonds woningbouw. Als gevolg van de verbeteringen gaat de huur van de betreffende wo ningen met 2,45 omhoog. Om even tuele bezwaren bij de raad tegen het vooroorlogse - huizen de kop in te drukken schrijven B en W in het pre-advies: ”Wij achten het wense lijk dat deze woningen weer in een goede staat van bewoning worden gebracht. Zoals u bekend is, heeft onze gemeente aan deze woningen behoefte en vormen zij een onmis baar deel van ons woningbestand. Er blijft immers voor een deel van de bevolking grote behoefte bestaan aan huurwoningen met een aanmerkelijk lagere huur dan voor de nieuwbouw woningen geldt.” tosa NV al snel thuis in nieuwe omgeving, die hen veel meer leefruimte geeft. Met de komst van de onroerende goederen ye*rSan^el1 van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied honderdtal jonge pers uitgezet. De fraaie goudbuiken - Om te voorkomen dat beesten uit het water ge- heer J. snappen naar de ring- van de vaart achter de Noord- Het is te hopen dat te- autobusmaatschappy Ci- kade is er een gazen hek gen die tijd ook het kroos - voelden zich geplaatst in het slootje en vuil, die nu nog mas- hun dat toegang geeft tot de saai vaart. ringvaart) Er zijn echter nog an dere gevaren die de jon- karpers*tóet ge karpers bedreigen: er wat ze eten karpers is het feest voor zit snoek in de vijver. Le de vele hengelaars, die den van de hengelclub nogal eens een aasje uit zullen trachten die vraat In het vijvertje langs plachten te gooien in de het Diederik van Scha- visrijke i genplantsoen zyn dins- pen. Het hengelen is er de de heer J. Hoogen- -1 van de hengel- sportzaak aan de Kerk weg ons. Samen met een aantal hengelclubleden t hij dinsdag de Het is zuchtige beesten te van gen. Karpers zijn vriende lijke beesten. ’’Over een paar weken kun je ze uit vijver, afgelo- de hand voeren,” vertel- van dinsdag af verboden. doorn Het is op die voor- niging Waddinxveen een waarde dat de karpers kar- door de heer Kok be- schikbaar zijn gesteld, heeft afkomstig uit de karper- de karpers zullen ont- haald bij Citosa. vijver van de heer J. snappen naar de ring- Kok, directeur van de vaart achter de Noord- Het is te hopen dat te-

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1