V ergadering van een uur 1967 over voor Gedeputeerde slaat eerste paal pastorie-raadhuisproject Raad Moerkapelle vol lof begroting Zwemfeest De Gouwe op 2 september I Moerkapelle is van provincie MOL PUBLICITY WERKEN OP EEN RECLAMEBUREAU I MOL PUBLICITY ADVERTENTIEBLAD. „witte raaf I. J. P. Keijzer „handelaar” ■1 ■Kleiweg 27 Gouda teL32i2 PV Stormvliegers m MEISJE, met Ulo-diploma 70 jaar geleden IW0NIN6INRICHTIN8I HUUR PIANO'S HUUR Burgemeester hsv. Waddinxveen Fa. J.van Urk W addinx veenscli A. J. Troost boekt succes in zee Verkeerd ingehaald RUILBEURS Pagina 2 66 Witte raaf BIJELKEETALAGEDENKIK AAN GRIT Gespecialiseerd in STIJLMEUBELEN hoge inruilwaarde voor Uw oude PIANO, HARMO NIUM of ELEC1RONISCH ORGEL Vraag folders en inlichtingen over de nieuwe serie 1967/*68 bij de Wurlitzer-importeur Liever niet Excursie NK V-vrouwen Demonstraties WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 24 AUG. 1967. Wl I ADVERTENTIëN J „Het jjaat goed’’ Dat betekent gezellig, interessant en veelzijdig werk Het vraagt accuratesse en verantwoordelijkheidsgevoel. en voorts: Mr. Opticien CONTACTLENSSPECIALIST 1 1 HOORTOESTELPRACTICUS In ons kleine team van jonge medewerksters termijn een plaats vrij voor een Zoals werd verwacht, zijn er dinsdagavond maar weinig klachten gehoord by de begrotingsbehandeling in Moerkapelle. In een vergadering, die als ge volg van het slaan van de eerste paal voor de nieuwe pastorie, ruim een uur te laat begon, is de gemeentebegroting 1967 in een, naar men wel mag zeggen, recordtijd behandeld en goedgekeurd. De algemene beschouwingen waren dan ook meer een lofzang op het beleid van B. W. dan het geven van een kritische visie. Addertje ’Een klein addertje’ noemde hij zijn laatste punt van kritiek: hij had Prijzen v.a. 1.145.- No 5 Eerste Jaargang 31 Juli 1897 Diederik van Schagenplantsoen 8 Waddinxveen tel. (01828) - 2659 TBKSCIOXT IBDIKSI KATKMAI. WADDINXVEEN Het zomer- zwemseizoen van de zwem- en po loclub De Gouwe wordt als ge woonlijk weer afgesloten met het grote zwemfeest, dat dit jaar op zaterdag 2 september zal worden gehouden. Een noviteit in het ge varieerde programma is het kam- pieonschap van Waddinxveen on- derwaterzwemmen, d.w.z. wie on der water de grootste afstand af legt mag zich voor een jaar kam pioen van Waddinxveen noemen. Het verdere programma is dit jaar in verband met het veertig- WADDINXVEEN Badmeester A. J. Troost zal zondag as. meedoen aan een zeezwemwedstrijd over 1 zeemijl (1852 meter) in IJmuidén.Bij kortgeleden gehouden zwemwedstrij den in zee bij Rockanje en Bloemen- daal eindigde hij respectievelijk als vierde en als vijfde. In Rockanje werd ook 1 zeemijl gezwommen en in Bloemendaal was de afstand twee kilometer. WONDER-AANBOD Horloges met Garantie Zoolang de voorraad strekt, verzend ik franco door geheel Nederland een puik accuraat lopen, echt nikkel Remontoir - horloge met prachtig bewerkte kast (wijzerverzetting van bui ten) voor slechts 3,60. Iedere kooper ontvangt een echt nikkel ketting er bij ca deau. Slechts tegen toezending van postwissel of onder rembours. S. MEIJER horlogerie Oudewater (Z.H.) ZEVENHUIZEN Door een fou tieve inhaalmanoeuvre raakten za terdagmiddag drie auto’s betrokken bij een botsing op rijksweg 12 ter hoogte van het viaduct Noordeinde. Dank zij de vangrail op de midden berm bleven de auto’s op hun eigen weghelft en ontstond er alleen, zij het ernstige materiële schade. i Man Letwel: WADDINXVEEN In het club huis aan de Lijsterbesstraat worden zaterdag 26 augustus as. weer vele verzamelaars van postzegels, speld jes, sleutelhangers, schelpen, etc. verwacht voor de maandelijkse ruil beurs van de speeltuinvereniging De Paddestoel. Aanvang twee uur. ZEVENHUIZEN Ook De Storm vliegers deed mee aan de wedvlucht Roosendaal (56 km). Er vlogen 260 Zevenhuizense duiven mee, die om acht uur werden gelost. De eerste duif kwam om 8.46.13 uur aan (111. m/m). De laatste om 9.06.56 uur (797,8 m/m). Uitslag: H. Brands 1, 3, 4, 5, 6, 16, 17; J. Hoevelaken 2, 7; P. Jongenelen 8; M. Heemsbergen 9; W. Timmer man 10; J. Stofberg 11; W. Verschoor 12, 13, 18; J. v.d. Haak 14; J. Heykoop 19, W. Breedijk 15; H. Verschoor 20. Gedeputeerde D. van der Kwaak toont zjjn ’’ervaring” in het heien. Vakkundig joeg hij dinsdagavond jl. in Moer kapelle de eerste paal voor de nieuwe pastorie de grond in. Naast hem burgemeester I. J. P. Kejjzer. (foto Sjaak Noteboom) Vonk - omtrent een parkeerterrein bij het gebouw van de Gereformeerde Ge meente blijkt al de aandacht van het college van B en W te hebben. De aanleg van speelterreinen zag ook de heer Keijzer wel als over heidstaak, maar toch wilde hij de gemeenschapsidee daarbij zoveel mo gelijk naar voren brengen. Dit in ver band met eventuele vernielingen. Niet zo pessimistisch was hij t.a.v. de bungalows. Betere tijden schijnen over niet al te lange tijd weer aan te breken, er worden althans minder negatieve geluiden gehoord. Het omzetten van het plan in pre- miewoningen zou volgens de burge meester niet verstandig zijn. Op die woningen zou te lang moeten worden gewacht, omdat er op dat gebied al zo veel toewijzingen op afhandeling wachten. Met betrekking tot de Technische Dienst zei de heer Keijzer dat eerst de liquidatie van de huidige dienst moet worden afgewacht. Het college staat echter van harte achter de problematiek. Aan de beet van het ’’addertje” van de heer Duursma bleek niet veel te doen. Burgemeester Keijzer moest toegeven, dat vergeten was aan de raad toestemming voor de garage te vragen. Hij verzekerde de heer Duursma echter, dat deze niet bang hoefde te zijn, dat hetzelfde zou ge beuren met kostbare projecten. Met de rest van de agenda had de raad geen moeite. In een uur tijd was de begrotingsvergadering 1967 dan ook afgelopen. jarig bestaan van De Gouwe extra feestelijk. Er is een vrolijke ope- ningsshow, demonstratiezwemmen gekostumeerd sprietlopen voor vele prijzen en komisch schoon- springen. Het laatste onderdeel zal worden behartigd door enkele Schiedamse zwemmers. Voor het gekostumeerd sprietlopen kan men zich nog aan het zwembad opgeven. Tot besluit van het zwemfeest, dat ’s avonds om zeven uur begint, is er een grote finale waarvan de bijzonderheden nog een verrassing moeten blijven. Over de wenselijkheid van het be staan van de B.B.-organisatie wilde de burgemeester liever niet in de raad discussiëren. Hy zei veel waar dering te hebben voor het werk van de gezamenlijke Moerkapelse en Benthuizense ploeg, die het op wed strijden e.d. goed doet. Hy vond het verantwoord om er dan ook geld aan te besteden, ook al, omdat de ge meente in geval van calamiteit over een ploeg getrainde mensen kan be schikken. Over de flop, het parkeerterrein aan de Zuidplasstraat, zei hij, dat de postcommandant van de Rijkspolitie zoveel mogelijk overleg pleegt met de vrachtautochauffeurs. Bovendien moet het terrein worden gezien als te zijn bestemd voor een vol industrie terrein, wat nu nog niet het geval is. De gedachte van de heer Duursma WADDINXVEEN De Vrouwen beweging van het NKV in Waddinx veen zal donderdag 7 september as. een excursie maken naar de bedrij ven van P. de Gruyter en Zoon NV in ’s-Hertogenbosch. De dames die voor deze excursie naar een van ’s lands grootste levensmiddelen bedrijven nog belangstelling hebben, gelieven zich op te geven bij de bestuursleden van de Vrouwenbeweging. Het adres van de secretaresse is leplaan 118, Waddinxveen. met recht van koop m v.a. ai^^Bp.mnd. zonder eerste storting van de modellen 1967/'68 te Rotterdam dagelijks van 10-4 uur door onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT op de Wurlitzer-school Enorme sortering Prijzen vanaf 675.- met recht van koop 1 m v.a. p.mnd. zonder eerste storting gezien, dat achter het huis van de postcommandant van de Rijkspolitie een garage was verrezen, zonder dat een voorstel daartoe de raad had be reikt. Het ging hier weliswaar om een betrekkelijk gering bedrag, maar de heer Duursma vreesde in de toe komst mogelijk met ongevraagd uit gevoerde werken geconfronteerd te worden, waarmee wellicht veel hoge re bedragen gemoeid zouden zijn. In zijn antwoord op de algemene beschouwingen zei burgemeester Keijzer t.a.v. de mogelijke stichting van een nieuwe openbare lagere school, dat daarop geen kijk was.Pas als de huidige school zou uitgroeien tot een vier-mansschool (waarvoor geen ruimte is), zou medewerking van de onderwijsinspectie kunnen worden verwacht. De idee om van de oude school een ’’sociaal centrum” te maken, wees hij van de hand. Beter zou het volgens hem zijn, om daar voor maar meteen een goede oplos sing te zoeken. Vestiging in het oude schoolgebouw zou zijns inziens het maken van wat hogere kosten alleen maar opschuiven naar een later tijd stip. U mag matig weten waaromL.Mr.Opticién Grit hielp me uit 'n ImpasseIk dacht dat het aan mijn ogen lag, maar 't lag aan de sterkte van mijn glazen. Juister gezegd: ze waren te zwak (die brilleglazen). Mr. Opticiéri Grit hielp ma en verschafte mij de goede glazen. Goede wijn be hoeft geen kransl (Du» ook dathuke, moderne montuurtj» niet, dat ik eveneens Ui Grit kocht). j 1898 Westerslngel 4'2-44 R’dani tel. |010)435Ö25 Over de geschiedenis van de ver houding kerk-overheid merkte de heer Van der Kwaak op, dat daar over in het algemeen eindeloos kan worden gepraat, maar dat hij die voor wat betreft Moerkapelle op één velletje papier zou kunnen zetten.Dit als gevolg van de voorbeeldige sa menwerking tussen beide instanties. Het gezelschap ging vervolgens voor het heien van de eerste paal naar buiten, waarna in het Dorps huis nog een woord van dank werd gesproken door kerkvoogd Joh. Brouwer. Indien u afspraak maken met De gunstige financiële toestand van Moerkapelle verheugde hem, vooral gezien tegen de achtergrond van de over het algemeen slechte stand van zaken van de gemeentefi- nanciën in de meeste Zuidhollandse gemeenten. ”De toestand is ernstig,” aldus de heer Van der Kwaak. Per maand is een bedrag van 65 miljoen nodig om de benodigde werken te kunnen aanpakken. Tot nu toe is er dit jaar nog maar 100 miljoen ontvangen. We lopen dus ver achter.” Moerka pelle noemde hij een witte raaf in de provincie, omdat deze gemeente in staat is een werk, zoals de uitbreiding van het gemeentehuis, ter hand te nemen. en medewerkers is op korte De heer Van der Kwaak gaf eerst een uitvoerige verklaring voor het feit, dat hij naar Moerkapelle was gekomen. ”My wordt zo vaak ge vraagd, waarom ik altijd naar die kleine gemeenten ga,” zei hy, en hij vervolgde: ”Ik doe dat, omdat ik het altyd toejuich als er wordt gebouwd, waar dan ook. Maar daarby komt, dat ik ook graag persoonlyk contact heb met de gemeentebesturen.” In Moerkapelle gaat het volgens de heer Van der Kwaak goed, zowel met de woningbouw als met de financiën. ”U gaat straks,” zo zei hij, vooruitlo pend op de later op de avond te hou den raadsvergadering, ”U gaat straks waarschijnlijk een sluitende gemeen tebegroting goedkeuren. Die sluiten de begroting is voor mij het bewijs, dat ook een kleine gemeente een taak heeft, en dat een kleine gemeente be stuurskracht kan opbrengen. Hij zag kleine gemeenten als Moerkapelle als toevluchtsoorden voor mensen uit de stad, die snakken naar een wo ning in rustige omgeving. Met de bekende harde klappen ging dinsdagavond - drie dagen na de goedkeuring door GS - in Moerka pelle de eerste paal de grond in voor de nieuwe pastorie, die achter het be staande gemeentehuis zal komen. De heistelling werd bediend door de heer D. van der Kwaak, lid van ge deputeerde staten van Zuid-Hoïland. Hiermee was de eerste stap gezet op weg naar de verwezenlijking van het project ’’uitbreiding gemeentehuis”. Tevoren had burgemeester I. J. P. Keijzer een groot gezelschap van ge nodigden in de grote zaal van het Dorpshuis verwelkomd. Hij sprak er zijn blijdschap over uit, dat nu was begonnen aan het plan, dat betere huisvesting moet gaan bieden aan het gemeentelijke apparaat (de nieu we pastorie komt in de plaats van de oude, die tot gemeentehuis zal wor den omgebouwd). ”De periode van voorbereiding heeft volgens sommigen lang, vol gens anderen niet zo lang geduurd. Ik ben verheugd, dat de ambtelijke molens in dit geval snel hebben ge draaid,” zei de heer Keijzer. Hij bracht dank aan allen, die tot de snelle verwezenlijking concreet heb ben bijgedragen. De heer Jac. de Knegt (PvdA) toonde zich verheugd over de zo gun stige cijfers en de desondanks tot stand gebrachte en nog op stapel staande kapitaalswerken. Burgemee ster Keijzer zwaaide hij alle lof toe; hij noemde hem een handelaar, die kans heeft gezien grond te kopen, er op te bouwen en dan weer te verko pen met voor de gemeentekas aller lei plezierige gevolgen. Daarnaast betitelde hij de heer Keijzer ook nog als ’’vader van een groot gezin, die zijn kinderen een stevige boterham met lekkere dingen heeft gegeven, waardoor de gemeente Moerkapelle, nog een kleine jongen bij de komst van de heer Keijzer, nu tot een vol wassen man aan het uitgroeien is.” School Nu het project lagere landbouw school is mislukt, vroeg de heer De Knegt zich af, of op de betrokken plaats geen nieuwe openbare lagere school zou kunnen worden gesticht. Het oude schoolgebouw zou dan voor sociale doeleinden kunnen worden gebruikt, o.a. voor het Groene Kruis, en voor de spreekuren van dokter en tandarts. Met dit idee had de heer De Knegt het gras weggemaaid voor de voeten van het raadslid S. E. Duursma (Alg. Belang), die in zijn algemene be schouwing - de tweede en tevens laatste van de avond - met dezelfde gedachte kwam. De heer Duursma toonde zich niet zo’n groot voorstander van de B. B. waarvoor een post op de begroting stond. Hij zei in de krant te hebben gelezen, dat die post er nu eerunaal op moét staan, maar hoopte niette min, dat men hem in 1968 zou weg laten. Over de parkeergelegenheid in Moerkapelle zei de heer Duursma, dat daarmee goede vooruitgang is gemaakt. Alleen het parkeerterrein voor grote vrachtauto’s aan de Zuid plasstraat noemde hij een flop. Hij deed de suggestie ook een par keerterrein aan te leggen bij het ge bouw van de Gereformeerde Gemeen te. Dit terrein zou dan tevens als speelterrein voor een eventuele open bare lagere school ernaast kunnen dienen. Het aanleggen van speelter reinen in het algemeen was naar de mening van de heer Duursma óók een overheidsaangelegenheid. Hij stelde voor een dergelijk terrein te maken in het uitbreidingsplan Noord waar een bungalowparkje is gepland. Hij vreesde, dat het met de verkoop van de grond aldaar in de huidige economische situatie wellicht niet al te goed zou gaan. Vandaar zijn sug gestie voor een speelterrein op die plaats. Tevens stelde hij voor het plan te wijzigen in een bouwplan voor premiewoningen, als grondver- koop inderdaad stroef zou blijken te verlopen. Een probleem, dat volgens de heer Duursma nog dit jaar zou moeten rondkomen, is de Technische Dienst, die Moerkapelle samen met Benthui zen tot stand wil brengen. Byzondere aandacht vroeg hy voor eventuele afvloeiingsmaatregelen voor huidige personeelsleden. vaardigheid in typen; beheersing van de Nederlandse taal; kennis van steno strekt tot aanbeveling. geinteresseerd bent, kunt U telefonisch (tijdens de kantooruren) een Ondergeteekende betuigt zijn dank aan de Kiezers, die door hem als Raadslid te her- kiezers gedaan, en waarmede gaven van het vertrouwen, dat zij als zoodanig in hem stellen. Tevens verklaart hij zich be reid de drie vragen op het be kende bord, door de Heeren L. F. Hoogendijk, Kors van der Torren Jz. en j. Alblas aan de kiezers gedaen, en waarmede de Gemeente-Architect W. A. Verbruggen zijne instemming betuigd heeft, op nader over een te komen tijd (werkdag) en plaats, onder leiding van een gezamenlijk aan te wijzen voorzitter, in het openbaar te beantwoorden, mits één der vier genoemde Heeren zich vooraf bereid verklare en vér- binde die vragen als dan nader te zullen toelichten en de daar in vervatte beschuldigingen te zullen bewijzen. H. JONGENBURGER. WADDINXVEEN Een matige vangst kenmerkte het niveau van de derde hengel wedstryd voor de com petitie om het clubkampioenschap van de hengelsportvereniging Wad dinxveen. De wedstryd had zaterdag plaats in de Ziende in Nieuwkoop.De veertig deelnemers haalden 938 vis sen uit het water, waarvan 85 boven maatse. De uitslag was: 1. B. v. As 278 punten; 2. A. v. Helden 263 p; 3. M. Hoogerdijk 233 p; 4. J. Verboom 216p; 5. P. Wieser 213 p; 6. W Hoogerdijk sr. 208 p; 7. H. v. Zwienen 195 p; 8. N Hoogerdijk 191 p; 9 W. v.d Wal 151 p; 10 J. v. Egdom 146p. fc .ftf

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 2