r Zuid amerikanen 7 september as Waddinxveen m Geslaagde festivalproef Foorwaarts’ excellent voor zes Feest bij opening k. kleuterschool gastheer collega-muziekcorpsen IWi m Weer oud papier voor nieuwe kerk GOUWE EN ZPS DEMONSTREREN IN GOUDERAK Jonge jenever Winterproramma Volksonderwijs ’A tot Z’ nog Eerste school in ’t Vaticaantje| Auto’s beschadigd en doorgereden voor januari van de persen dorsmachine van Stuurman u Twintigste school van Eeuwen VAN EEUWEN I MOOs» I I gÉLjgl z Pagina 3 Mm 1 DOKTERSDIENSTEN Slechts één week mits onverkocht 28 nnmmers Naaldwerk I H I '1 donderdag 31 augustus 1967 Hollands Hart Weekblad voor Waddinxveen 1 WADDINXVEEN 1 en gemeen- (foto Sjaak Noteboom) Kunstmin -J V Bezoek onze afdeling Slijterij Vlaggen en vrolijke gezichten had den zaterdagmiddag de overhand bij de opening van het eerste nieuwe ge- De groep maakt een meerdaagse excursie door Nederland en bezoekt daarbjj een aantal gemeenten in Ne derland, waarbij dus ook Waddinx veen. De Zuidamerikanen zjjn in ons land op uitnodiging van het Bouw centrum Rotterdam en wordt geleid door de heer W. J. van Nieuwkerk, de voorzitter van de Stichting Ratio- Ook wordt gewerkt aan een ge heel nieuwe plattegrond van Waddinxveen, voorzien van de meest recente wijzigingen. Zuidkade 3 Waddinxveen Telefoon 2105 ‘DRAAITOP STOFZUIGER miniprijs 154,— ‘REMINGTON SHAVER normaal 97, miniprijs 65,00 PHILIPS DROOGKAP normaal 59,50 miniprijs 39,00 INDESIT KOELKAST 140 liter normaal 248, miniprijs 218,— MODERNE ‘ZESARMS-KROON normaal 99, miniprijs 45.00 ‘ROTEL BEAUTY-SET normaal 110, miniprijs 59,00 ‘PHILIPS TRANSISTOR RADIO O.j. normaal 99, miniprijs 69.50 WADDINXVEEN Een gezel schap van ongeveer 25 Latijnsameri- kaanse burgemeester, architecten en directeuren van gemeentebedrijven zal volgende week donderdag een be zoek brengen aan Waddinxveen. verwelkomd in de overvolle ’con certzaal’. presenteert U Bokma Blankenheym Claeryn Fockink Hartevelt Hulstkamp White Label vanaf per liter 10.15 vanaf i liter 5.30 Slijterij Wijnhandel afdeling LAIfcJli gen. ”Ik ben wel jaloers,” zei zij. Be grijpelijk want zij was de eerste hoofdleidster van het nog jonge schooltje en heeft de eerste jaren met haar kleuters van het ene nood- lokaal, naar het andere moeten trek ken. WADDINXVEEN Nog voor het eind van dit jaar zal de tweede druk verschijnen van ’Waddinxveen van A tot Z’, de officiële gids voor Waddinx veen. De nieuwe gids, die wordt uitgegeven door het re clamebureau Mol Publicity in overleg met het gemeentebe stuur van Waddinxveen, zal in vrijwel alle opzichten verschil len van de vorige, nu reeds sterk verouderde gids, die in 1963 van de persen kwam. bouw. Hun eigen woordvoerder is de heer O. Cabello, regional advisor on housing politics and programs of the economic commission in Latin-Ame rica of the United Nations. Het bezoek aan Waddinxveen is een zuiver oriënterend. Het gezel schap zal per bus langs Waddinx- veen’s markante punten rijden en ook een bezoek brengen aan ver schillende soorten woningen. Op het programma staan onder meer be zichtigingen van een rolstoelwoning aan de Vondellaan en een gietbouw- flat. Het college van B en W zal de groep rondleiden. Om tien uur is er een ontvangst in de raadzaal van het gemeentehuis, waar een uiteenzetting zal worden ge geven over de werking van het bouw team Groenswaard, over de verschil lende bouwsystemen en ook over de plannen van Waddinxveen. Na de lunch begint de rondrit door Wad dinxveen. ZEVENHUIZEN Het winterpro- gramma van de Vereniging Volkson derwijs afdeling Zevenhuizen begint volgende week zaterdag (9 septem ber) weer met een puzzelrit, te orga niseren door Jong Volksonderwijs. Op vrijdag 15 en zaterdag 16 sep tember wordt een grote bazar gehou den in Hotel Vos. In dezelfde zaal heeft op zaterdag 28 oktober de jaar lijkse culturele avond plaats van de afdeling. Tijdens die bijeenkomst houdt de schrijver Willem van lepen- daal een lezing, Volksonderwijs heeft verder het voornemen de jaarlijkse progaganda- avonden in februari van het nieuwe jaar te organiseren. PHILIPS T.V. o.j. 65 cm grootbeeld normaal 1319. miniprijs 899,00 bouw op het stukje grond aan de Ja cob Catslaan dat velen nu kennen als ’t Vaticaantje. Geen wonder, want in de Vondel- wijk ging de eerste permanente kleu terschool open en het was aan de Stichting voor Katholiek Onderwijs Sint Victor, dat deze eer te beurt was gevallen. Volgend jaar komt op en kele meters afstand de nieuwe ka tholieke lagere St. Paulusschool ge reed, waarmee ’t Vaticaantje zijn naam volledig eer aan gaat doen. Het bijzonder fraaie tweeklassige kleuterschool, in recordtempo ge bouwd door het aannemingsbedrijf Van Strien en Van Baren uit Pols broek en ontworpen door het tech nisch ingenieursbureau P. D. Stuur man NV, herbergde zaterdag vele gasten, onder wie de wethouder van onderwijs F. M. van Tol en de in- spectrice van het kleuteronderwijs, Zij was het die de nieuwe school officieel in gebruik stelde ten over staan van de genodigden, de leidsters en de kleuters wier begrijpelijke on gedurigheid de toespraken meren deels onverstaanbaar maakte. Pas toen de deuren dicht gingen, werden de sprekers wat meer verstaanbaar, maar in het kleine halletje bleek het al snel te warm. Na een verheugd welkomstwoord door de voorzitter van Sint Victor, de heer P. F. J. van Schie, was de in- spectrice aan het woord. Zij had de school met bewondering bekeken en zei dat het ook voor de inspectie feest was. Mejuffrouw Gelauff deed een beroep op de ouders de kleuter leidster in hun werk zoveel mogelijk metterdaad bij te staan en hen niet aan hun lot over te laten in him zo belangrijke, pedagogische en vor mende werk. *A1 deze artikelen ook verkrijgbaar in ons filiaal Kleiweg 67. WADDINXVEEN Voor de bouw van de nieuwe gereformeerde kerk in Groenswaard wordt zaterdag as. door een speciale ploeg weer oud pa pier en vodden opgehaald. Vorige keer bracht de actie ruimt driehon derd gulden op. De actie begint zaterdagmorgen om negen uur in de Esdoornlaan, vanwaar mef auto’s de hele gemeen te wordt bewerkt. De leiding berust weer bij de heren J. Asscheman en M. van den Berg. Het was zaterdag bij de ope ning van de nieuwe Prinses Beatrixkleuterschool niet al leen feest voor het katholieke onderwijs in Waddinxveen, maar min of meer ook voor het technisch ingenieursbureau P. D. Stuurman NV, waarvan di recteur W. H. Verwey bij de opening aanwezig was. Het ge bouwtje bleek nl. de twintig ste na de oorlog door Stuur man ontworpen kleuterschool te zijn. De schooltjes staan her en der in ons land verspreid. Stuurman heeft in totaal nu bijna vijftig scholen ’ontwor pen’. Zoals bekend is het bureau ook verantwoordelijk voor de ontwerpen van de twee lagere scholen die nu in de Vondel- wijk in aanbouw zijn en die worden gebouwd in het kader van het scholenbouwteam Midden-Holland. PHILIPS RADIO lange en middengolf o.j. voor lichtnet normaal 150, miniprijs 99,50 Tot 16 september: Tekening van Elisabeth van den Ak ker, Boekhandel Veldwijk (te bezich tigen tijdens de winkeluren). Vrijdag 1 september: Dansavond Jeugdcontactraad met Flashbag, tent Brouwer, 20 uur. Zaterdag 2 september: Tonnetje-varen Jeugdcontactraad, Gouwe (tegenover Modehuis Brou wer), 14 uur. Zwemfeest De Gouwe, zwembad Ka naaldijk, 19 uur. Discobal Jongerencontact en Point ’66 met The Shane, tent Brouwer, 20 uur. Zondag 3 september: Veteranentoemooi WSE, terrein War- naarplantsoen, 12 uur. Woensdag 6 september: Excursie Raad Waddinxveen naar Etten en Leur. Donderdag 7 september: Excursie NKV-vrouwen naar De Gruyter NV Den Bosch. Bezoek Zuidamerikanen aan Wad dinxveen, ontvangst gemeentehuis, 10 uur. Zaterdag 9 september: Diplomazwemmen, zwembad Ka naaldijk, 14 uur. Puzzelrit gereformeerde jeugd, start ger.ver.geb., 14 uur. Soete Inval, ger. ver. geb., 13.30 uur Donderdag 14 september: Zang- en orgelavond Vox Jubilans en geref kerkkoor, herv. kerk Brug, 20 uur. Vrjjdag 15 september: Feestavond Verheul. Zaterdag 16 september: Dansavond Jongerencontact, ver.geb. Trooststraat, 20 uur. Zondag 17 september: Afscheid ds. J. Verwellus, herv.Kerk Zaterdag 23 september: Brandweerwedstrijd tien gemeenten. ZEVENHUIZEN Vrjjdag 1 september: Afscheid brandweerlieden, tehuis, 20 uur. Zaterdag 2 september: Zesde hengelwedstrijd hengelsport- vereniging Zevenhuizen-Moerkapel- le, 14 uur. Zaterdag 9 september: Hengelwedstrijd Zevenhulzen-Moer- kapelle tegen Molendijk, 14 uur. Puzzelrit Jong Volksonderwijs Ze venhuizen. Vrjjdag 15 september: Bazar Volksonderwijs, Hotel Vos. Zaterdag 16 september: Bazar Volksonderwijs, Hotel Vos. Zaterdag 30 september: Vijfde Molentocht SDS, start Verwey Adegeest, Dorpsstraat 14.15 uur. BIOSCOPEN IN GOUDA Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21 uur, di. en wo. 20.15 uur:Bron der wellust (18); za 23 uur: Opmars naar de galg (21); za. 15 en zo. 15 en 17 uur: Winnetou, het grote opper hoofd (14) Schouwburg: do. 20.15 uur: De bedro gen echtgenoot (18); vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21.15 uur, zo. 15 en 17 uur, ma., di. en wo. 1430 uur: Operatie Poker (14); zo 19 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 20.15 uur: Wereld zonder mo raal (18) Thalia: do. 20.15 uur, za. 14.30, 18.45 en 21.15 uur, zo 15, 1.45 en 821.15 uur ma, di en wo 1430 en 2015 uur: Sa men uit, samen thuis (al.); vr. 20 en 22.15 uur: Tranen over Vietnam (14) ZEVENHUIZEN Een Haagse autobezitter heeft bjj de rjjkspolitie van Zevenhuizen aangifte gedaan van het feit dat zjjn auto, toen deze vorige week was geparkeerd in de Dorpsstraat, was aangereden en be schadigd door een andere auto,waar van de bestuurder is doorgereden. Getuigen hebben verklaard dat de dader de bestuurder is van een vrachtauto die eigendom is van een Almeloos bedrjjf, dat vrachten ver voert voor de Gasunie. Voor hetzelfde feit werd maandag aangifte gedaan door een inwoner van Nieuwerkerk. Zijn auto zou, vol gens omstanders, zijn aangereden door de chauffeur van een auto met het kenteken JP 71-79, die zonder meer doorreed in de richting van de rijksweg. In beide gevallen wordt door de politie een onderzoek ingesteld. DIVERSEN Donderdag 31 augustus: Govéka, veemarkt Gouda. Vrjjdag 1 september: Vergadering alg. raad energiebedrijf Gouda en Omstr., stadhuis Gouda, 15 uur. Zaterdag 2 september: Kunstmarkt, Vismarkt Gouda, 10 uur. Maandag 11 september: Jaarvergadering KNVB, Gouda, 20 uur. Waddinxveen - J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, telefoon (01828) 2979. Zevenhuizen - J. A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, telefoon (01802) 204. De gastheer, Voorwaarts, begon met vier nummers, waarvan de eerste en de laatste marsen waren. Zo ging het ook bjj de andere corpsen. In totaal werden 28 nummers ge speeld. Na de fijne uitvoering van Voor waarts kwam het fanfarecorps Con cordia, Waddinxveen’s tweede mu ziekcorps, op het toneel. De Kleine trompetter uit Zevenhuizen heeft misschien een bescheiden naam, maar toonde zaterdag aan heel wat te ver mogen op muziekgebied. Opvallend waren hier de leeftijdsverschillen. Concordia en Excelsior uit Boskoop bewezen hier hun meer dan regiona le bekendheid en ook het jonge corps Kunst na Arbeid uit Moordrecht liet veelbelovende geluiden horen. De Pionier uit Gouda met nieuwe uni formen en instrumenten sloot het kleurrijke muziekmozaïek van mar sen, ouvertures en balletsuiters, die alle op een opvallend hoog niveau waren uitgevoer en die - ondanks de broeiwarmte in de zaal - de toehoor ders tot de laatste minuut aan hun zetels gekluisterd hielden. Na het slotwoord van de heer Rincheval bracht de heer G. L. de Knegt, voorzitter van het fanfare corps Concordia Voorwaarts hulde voor deze ’schitterend geslaagde’ fes- tivalproef. (foto Sjaak Noteboom). ’’mini-prijs” altijd Verrassend voordelige aanbiedingen 'net volledige garantie kranenburg en DE BRUIN KB GOUDA: MARKT 5-telefoon 6465 KLEIWEG 67- tel. 3566 WADDINXVEEN: PASSAGE 133 - tel. (01828) .3003 De poloclub De Gouwe heeft samen met ZPS in het Gouderakse zwem bad De Kleine Waal een tweetal de- monstratiewedstrjjden georganiseerd ten bate van het nieuwe zwembad, dat men in Gouderak wil bouwen. Ongeveer tweehonderd toeschouwers waren getuige van dit voor Gouderak volkomen nieuwe gebeuren. De wedstrijd tussen de damesteams van ZPS uit Stolwijk en De Gouwe eindigde in een gelijkspel (1-1). Door M. Jongeboer werd het in de eerste periode 1-0 voor ZPS. Tegenaanval len van de Waddinxveense dames hadden pas in de tweede periode succes toen Joke den Adel gelijk maakte. Ook de WADDINXVEEN De muziekve reniging Voorwaarts heeft zaterdag een voortreffelijke beurt gemaakt met de organisatie van het eerste van een reeks muziekfestivals, elk jaar te houden door één van de deelnemen de corpsen. In het gereformeerd verenigings gebouw verzamelden zich ’s middags de in granaatrood, kobaltblauw.veld- grijs of mosgroen gestoken leden van zeven muziekcorpsen uit de directe omgeving, voor een festival dat in alle opzichten verdient een tradatie te worden. Voorwaarts heeft er door een nauwgezette, voortreffelijk lopende organisatie een unieke muziekmani festatie van gemaakt, die enorme be langstelling trok en die de vele mu ziekliefhebbers volkomen tevreden gesteld naar huis deed terugkeren. Belangstelling was er ook van het gemeentebestuur, waarvan het vol tallige college van B en W acte de presence gaf. Burgemeester C. A. van der Hooft was uitermate verheugd over het evenement, waar vooral de vriendschappelijke sfeer hem had ge- troffen.”Dit is geen krachtmeting, maar een festival, dat de mensen na der tot de muziek tracht te brengen,” zei hij, ”Het is fijn dit feest mee te kunnen maken.” De burgemeester hield zijn toe spraak, nadat Voorwaarts’ voorzit ter, de heer F. Rincheval, in zijn openingswoord zijn vele gasten had Vervolgens onthulde de inspectrice een vroljjk gekleurd naaldwerk van de Waddinxveense kunstenares An- nemarie Han-Schooneveldt, dat veel bewondering oogstte, evenals trouw- wens het wat minder kunstzinnige, maar niet minder grappige wand kleed, dat door de dames van het het schoolbestuur was vervaardigd. Het was de heer Van Zwieteren, voorzitter van de oudercommissie, die dit geschenk aanbood. Hij beloof de dat de oudercommissie de leidsters zoveel als mogelijk in hun werk zou den bij staan en verklaarde het volste vertrouwen in hun capaciteiten te hebben. Nadat de feestelijk ’versierde’ kleuters hun nieuwe domein een beetje gedesinteresseerd hadden be keken (zij vonden de tractatie veel belangrijker), sprak wethouder Van Tol, die het ook had over het werk van de leidsters en him problemen daarbij. Het hoofd van de nog te bouwen St. Paulusschool, de heer H. M. van den Dool, zei helemaal niet jaloers te zijn op dit gebouw. „Volgend jaar hebben we ook zo’n nieuwe school. En die is nog groter ook,” zei hij. Zijn dochter koesterde andere opvattin- Jongen (16) valt WADDINXVEEN Op het bedrijf van de heer L. Lamens aan de Pias weg is dinsdagmiddag de zestienja rige J. G. W. Goosens uit Waddinx veen ernstig gewond geraakt toen hij in een in werking zijnde dorsmachine terechtkwam. De jongeman zal waar schijnlijk een deel van zijn been, dat werd verbrijzeld, moeten missen. Eerste hulp werd verleend door de dokters C. A. de Geus en Th. Blom, die hem meteen lieten overbrengen naar het Goudse Van Itersonzieken- huis. heren kwamen remise overeen (2-2). Jan Kraan zorgde in de eerste periode ervoor dat De Gou we de leiding kon nemen. Deze voor sprong werd door Arie Troost in de tweede periode vergroot tot 2-0. Maar ZPS kwam goed terug en beukte hard op de Waddinxveense veste, die ten slotte ook moest wijken. Een straf- worp werd nog gemist, maar even later was het toch 2-1. In de vierde periode benutte ZPS een strafworp wél goed, wat 2-2 betekende. De Gouwe trachtte nog de bakens te verzetten, maar slaagde daarin niet. ■1.' g

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3