Vanmorgen verwelkomd bezoeken waddinxveen Willie Grootendorst Koren concerteren met Feike Asma in Brugkerk s begint Bouwexperts uit tien Amerikaanse landen Wijkverwarming gaat aan Miss Teenager ’67 ’66 i i 1 4 o1 o I eugdorganisaties in touw naar in Trooststraat Rijnstreek legt nieuwe buizen Vanmiddag per bus bouwwerken Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) ’n baldadige volwassene I I f i HOE? WAT? WAAROM?... CONTACTLENZEN beheer van onroerende goederen Mr. Opticiën Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda DOKTERSDIENSTEN MAKELAARS TAXATEURS Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS Week Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). X 'l DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1967 23e JAARGANG - nr. 1149 Suze?? Die is helemaal veranderd; ze is opgewekt en vrolijk sinds ze Grit contactlenzen draagt alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Contactlensspecialist Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlands che Hypotheekbank Nadat beide koren onder leiding van hun respectievelijke dirigenten Andries Noordegraaf en Dirk van landse belangstelling waren. Het be zoek van vandaag aan Waddinxveen is te danken aan de activiteiten van het KVP-raadslid mr. H. Th. van Schaik die directie-secretaris van het Bouwcentrum is. verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde Waddinxveen - E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, telefoon (01828) 2078 Zevenhuizen - J. A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, telefoon (01802) 204. BODEGRAVEN Kerkstraat 2-28 Telefoon 01726-2541 WADDINXVEEN In de kantine van gemeentewerken aan de Noord- kade opent de jeugdsociëteit Point ’66 zaterdagavond as. weer zijn poorten voor het winterseizoen. De disco- avond, waarvan Point ’66 ook nu niet is afgestapt, begint om acht uur. Daarna is er elke twee weken een soosavond. miIDA KTIENDEWEG12.Ta.3O33 üUUUA KLEIWEG 108, TEL6033 Na de verwelkoming werd het ge zelschap in de raadzaal toegesproken door de burgemeester en door de heer W. J. van Nieuwkerk van de Stichting Ratiobouw. De Zuidameri- kanen werden uitvoering voorgelicht over wat er zoals in Waddinxveen op bouwgebied is gebeurd, gebeurt en staat te gebeuren. De plannen, de ontwikkeling ervan en de voorberei dingen ertoe, werden uitvoerig toege licht met kaarten, tekeningen en plattegronden. Beiden sprekers hiel den hun verhandeling in het Neder lands. Voor de vertaling in het Spaans zorgde tolk C. K. J. Breed- veld. De toespraken duurden de hele morgen. Na een uitgebreide lunch in Royal trok men met de bus de nieu we wijken in. Men begint met de be zichtiging van de door het architec tenbureau L. Roggeveen uit Wad dinxveen ontworpen en door de bouw- en aannemingsmaatschappij P. Rehorst NV gebouwde flats aan de Tesselschadelaan. Vervolgens voert de tocht naar de Jacob Catslaan waar men een mast van het centraal tv-antennesysteem bekijkt. Het gezelschap gaat ook naar het ketelhuis van de centrale wijkverwarming. Het volgende bouwobject zijn de gietbouwflats aan de Nicolaas Beets- laan, Waddinxveen’s meest noorde lijke uitbreiding. Deze ook door Rog geveen ontworpen flats zijn gebouwd door het Aannemingsbedrijf J. Reijm NV uit Waddinxveen. Na een bezichtiging van de invali denwoningen aan de Vondellaan wordt de tocht tegen de avond be sloten met een bezoek aan de eenge zinswoning Chopinlaan nummer 22 in Groenswaard, die ook door Re horst is gebouwd en die ontworpen is door het bouwkundig ingenieurs bureau P. D. Stuurman NV. U demonstreren. Het zijn vliesdunne kapjes, die op het traanvocht drijven. Erg prettig in gebruik. U voelt niets en ziet alles haarscherp. Contactlenzen geven zelfvertrouwen! Ga ook naar Grit en laat ze Het waterleidingbedrijf De Rijn streek gaat voor 49.300 nieuwe bui zen leggen in de Burgemeester Trooststraat en de Mercuriusweg.Een en ander ten behoeve van dr drink watervoorziening in het toekomstige industrieterrein tussen de Zuidkade en de Kanaaldijk. De groep Zuidamerikanen is jl. zaterdag op Schiphol aangekomen voor een verblijf van een week. Men is in Nederland de gast van het Bouw centrum Rotterdam. Maandag werd de dag in het gebouw van het Bouw centrum doorgebracht waar de orga nisatie en werkmethodes bij ver schillende bouwprojecten onder de loep werden genomen. De dag werd besloten met een boottocht door de Rotterdamse havens, die was aange boden door het gemeentebestuur van de havenstad. Dinsdag bezocht men een aantal projecten in Bergambacht, o.a. het wooncentrum Ommoord, terwijl de lunch werd gebruikt in restaurant De Stuw in Krimpen aan de IJssel. ’s Middags bezocht men het ministe rie van huisvesting en bouwnijver heid in Den Haag. De woensdag werd weer besteed in het Bouwcentrum, waar verschil lende technische bouw-aangelegen- heden middelpunt van de buiten- WADDINXVEEN Het koude weer van de laatste dagen heeft het ge meentebestuur doen besluiten zaterdag 9 september de centrale wijkverwar ming te doen ontsteken. ’Hot news’ dus voor Vondel- en Oranjewjjk. WADDINXVEEN De hervorm de gemengde zangvereniging Vox Jubilans en het gereformeerd kerk koor Dient den Heer zullen begeleid door de organist Feike Asma en de trompettist Arie Rijkaard volgende week donderdag in de Nederlands hervormde kerk aan de brug een grote, gezamenlijke zangavond hou den. We berichtten dit al eerder. Uit acht hip uitgedoste Waddinxveense tieners is vrijdagavond de zeven tienjarige Willie Grootendorst uit de Trompstraat gekozen tot Miss Teenager 1967. Willie kreeg van de vijf man (en vrouw) sterke jury 130 punten, waar mee ze bloemen, een' beker, een speelgoedpoedeltje, een waardebon én last not least een kus van de voorzitter van de Jeugdcontactraad, Jaap van der Loo, in de wacht sleepte. Wie het meest in de zevende hemel was, laten we hier - kiesheidshalve - maar in het midden. mocht ook eventjes ’intiem’ wezen met kusmiss Willie. De zilveren me dailles gingen naar het tweetal Struik/Van Bergen, terwijl broer en zus Spek met de bronzen medaille naar huis gingen. ’s Avonds kon er op twee plaatsen in Waddinxveen worden gedanst. Point ’66 hield in de tent langs de Gouwe een discobal dat tweehonderd jonge Waddinxveners trok en het Jongerencontact had het razend druk in het verenigingsgebouw aan de Trooststraat, waar het Haagse com bo The Shane een avond vulde met beat van de bovenste plank. WADDINXVEEN Voor een bezoek van een gehele dag zjjn vanmorgen om een uur of tien in Waddinxveen aangekomen (per bus) 25 Zuidameri- kaanse architecten, ingenieurs en hoge ambtenaren uit tien verschillende lan den. Zjj en hun Nederlandse begeleiders van het Bouwcentrum Rotterdam, op welks invitatie de buitenlanders in ons land vertoeven werden verwel komd door burgemeester C. A. van der Hooft, de wethouders F. M. van Tol en P. Lips en gemeentesecretaris H. Jenné. Het afscheid zal om ongeveer vijf uur plaatshebben. Hoe de, niet geheel onbevooroor deelde, jury tot zijn besluit kwam doet er weinig toe; een feit is dat Wil lie er best mag zijn (overtuig uzelf met de foto van Sjaak Noteboom) en dat ze haar prijs best verdiende, waarmee van de andere, leuke meis- kes geen kwaad woord is gezegd. Het was één van de spectaculaire onderdelen van een vrolijk dans- en muziekweekeind dat de Jeugdcon tactraad en de jeugdsociëteiten Jon gerencontacten Point ’66 de Wad dinxveense tieners hadden bereid. Vrijdagavond speelde in de tent aan de Nesse, waar zich 160 jongens en meisjes hadden ingewurmd, het Waddinxveense combo Flashbag ge passioneerd nieuwe en oudere beat- muziek en werd er volop geshaked. Tussen de bedrijven door kwamen de aspirant-missen op de planken. Tonnetjes Een ander hoogtepunt van dit jeugdige weekend had zaterdagmid dag plaats toen in de Gouwe 26 dap peren zich lachend en al in het ijs koude water begaven voor de wed strijd tonnetje-varen. Maar weinigen hielden het droog op de wankele vaartuigjes, die zich moeizaam lieten voortbewegen. Er kieperde er nogal eens eentje, wat voor de toeschou wers natuurlijk een enorme gebeur tenis was. Het vrolijke intermezzo liep om vijf uur af. Het duo Lichten- berg/Huizer mocht de eerste prijs (twee bekers), in ontvangst nemen en Zeg, kan jij me zeggen hoe het met Suze gaat? Kijkt ze nog altijd zo zuur? bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) Er zal 350 meter buis worden ge legd van 160 mm doorsnee en 570 m van 110 m. De oude leiding in de Trooststraat had een te nauwe dia meter om ook de voorziening van het industrieterrein te kunnen verwer ken. In de Burgemeester Trooststraat zelf zullen van de meters tot de hoofdleiding nieuwe buizen worden gelegd. Het algemeen bestuur van De Rijnstreek komt vandaag om half vier bijeen in het hotel De Woelige Baren in Roelofarendsveen. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. N- Abonnementen: 2,12 per kwartaal bij vooruit betaling: postabonnementen 6,15 binnen het ver spreidingsgebied en f 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief Incassokosten. A De door en voor de Waddinx veense jeugd georganiseerde festijnen hebben, in tegenstel ling tot de verwachtingen van velen, slechts één keer tot een incident geleid. Het waren moeilijkheden van buitenaf. Zaterdagavond, toen ieder gezellig aan het dansen was, kwam om een uur of tien een man van ongeveer 45 jaar roet in de feestdis schoppen. Hjj verkeerde on danks de kennelijk nogal fees telijke inhoud van zijn maag niet in een vrolijke stemming, gooide hij fietsen om, deelde nogal rake klappen uit, sloeg een ruit kapot. De politie herstelde tenslotte weer de vredige rust, die tij dens dit vrolijke en echt-jonge weekeinde heeft geheerst den Bosch afzonderlijk een aantal geestelijke liederen hebben laten ho ren, zullen ze gezamenlijk (170 zang stemmen) o.a. uitvoeren ’Heer wees mijn Gids’, Ambrosiaanse Lofzang en ’U loven wij, o God’. Deze werken van Herman de Wolf zijn voor ge mengd koor, orgel en trompet. Feike Asma soleert in composities van Boèllmann, Jan Zwart en Handel. De predikanten ds. J. J. Verwelius en T. van ’t Veld zullen de avond openen en sluiten. Burgemeester C. A. van der Hooft zal een toespraak houden. De avond begint om acht uur en is voor ieder toegankelijk. De collecte die wordt gehouden is ten bate van de nieuwe, hervormde kerk in Groenswaard. Eerder in het jaar werd een dergelijk concert gehouden in de gereformeerde kerk. Weekblad voor Waddinxveen ••*WM**

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1