Epiloog zwembad Duizend mensen m Proloog van Etten-Leur maakt eigen werk gelegenheid Gouwe sluit jubileumjaar af met enorm zwemfeest Gouwe verliest 5 van de 7 nederlaagwedstrijden W addinxveense raad op excursie Klaveriasclub opent seizoen W. van der Vlist showt breiwol Herfstcompetitie pupillen begint Wegblijver bij WSE veteranentoernooi Pagina 2 ^Sportkuió LEMMENS o o o o o o o 1 1 1 2 2 2 o o RUITERKLEDING GRB Winst op HZPC 112 3-3 Tijdbom b WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 7 september 1967. Standen 3—2 2 (foto’s Sjaak Noteboom) MEENT 8 - GOUDSESINGEL 344 TELEFOON 1311 30 ROTTERDAM 2 2 2 2 1 1 2 2 2 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0 0 0 o o o o o o o o o o o o 0 o o o o 1 1 1 1 1 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 12 uur 12 uur 12 uur 12 uur 14.30 uur 16 uur 16 uur 16.30 uur 16 uur 16 uur 14 uur 13.30 uur 14 uur 12.30 uur 12.30 uur 16 uur 4 4 3 3 2 2 2 2 1 1 0 0 0 2 2 2 2 2 0 0 0 0 0 5—5 2—5 3—5 2—6 2—9 2 2 1 1 1 1 0 1 0 0 o o o 1 1 o o 2 0 1 1 o o o 6—0 3—0 2— 0 5—3 1—0 0—1 3— 5 0—2 0—3 0—6 7—0 ÜW adres voor kalasiris WADDINXVEEN Omdat pas een half uur voor het geplande aan- vangsuur de voetbalclub Moordrecht liet weten dat het er niet in was ge slaagd een elftal samen te stellen, viel het zondag door WSE georgani- Pipo, de Dikke Deur, Mam- maloe en Petra beleefden za terdagavond vreemde avontu ren in het Waddinxveense zwembad. De Dikke Deur had natuurlek weer veel te veel trek in taart. tederende demonstratie. Er wordt in gespannen geoefend en een dankbaar applaus was de beloning. Eenzelfde succes oogstte het gekostumeerd sprietlopen. Wim van der Wal werd eerste in 11.2 seconden, Sandra Slob tweede in 13 seconden en Teuni van Vliet derde in 13.5 seconden. Teunie van Vliet droeg het mooiste kostum- pje. Rob de Groot won hier de twee de prijs en Barrie Tamerus de derde. Het kampioenschap onder water zwemmen leverde een zege op voor Hen de Boon die 29 meter onder wa ter zwom, At Bakker kwam als twee de boven op 24 meter en Piet Kloet won de derde prijs met 22 meter. Er waren voor dit nummer twaalf deel nemers. Over de clubkampioenschap- pen van De Gouwe leest u volgende week meer. Zaterdag en zondag rolt het brui ne monster dan definitief over alle grasmatten. Met uitzondering van Groeneweg dan, want die club heeft nog een weekje gedwongen rust voordat ook voor de Zevenhuizense voetbalfans hun hart weer kunnen ophalen aan de prestaties van hun favorieten. Zaterdagmorgen is op een aantal velden in Waddinxveen en omgeving de herfstcompetitie van het pupillen voetbal van start gegaan. Aan deze competitie, die ook in het voorjaar werd gehouden, nemen zestien elftal len deel van acht verenigingen. Dat ztfn Be Fair (3 teams), Waddinxveen (3), WSE (2), Moerkapelle (1), Groe neweg (1), Boskoop (2), GDS (2) en RVC (2). De (halve) competitie wordt ge speeld op acht zaterdagochtenden en eindigt, indien het weer meerwerkt, op zaterdag 28 oktober. Het programma voor zaterdag as. luidt: Groep 1: WSE-Be Fair, 11 uur. GDS-Boskoop, 11 uur RVC-Groeneweg, 11 uur Moerk.-Waddinxveen, 10.30 uur Groep 2: WSE 2-Be Fair 2, 10 uur GDS 2-Boskoop 2, 10 uur RVC 2-Be Fair 3, 10 uur W’veen 3-W’veen 2, 10.30 uur Competitieleider is de heer C. Vis uit de Waddinxveense Lijsterbes- RCV, de favoriet van vorig jaar, is de desillusie nog niet te boven. Het team dat zaterdag de degens kruiste met Sportief, was dermate weinig ge passioneerd, dat het de Woerdenaren niet moeiljjk viel de eerste punten in de wacht te slepen. RCV moet eerst nog wat op gang komen, waarschijn lijk. De Boskopers hebben zich zater dag eens goed in de armen moeten knijpen. Maar ze droomden echt niet. Een stralend, verjongd en versterkt Moerkapelle kwam het veld op en hakte er meteen flink op in. Vijf doelpunten tegen het als winnaar ge doodverfde Boskoop, dat er drie tegen over kon stellen. Een verrassing en een geweldig begin. Dit kan een leu ke competitie worden. De andere, traditionele hekkeslui- ter in de zaterdagafdeling is Wad dinxveen. Ook dat team kwam zater dag verrassend voor de dag. Wad dinxveen verloor van Zwammerdam met slechts 1-0. Ook hier is dus ken nelijk de weg naar het einde van dit seizoen geplaveid met goede voorne mens. MOERKAPELLE In samenwer king met een grote wolfabriek orga niseert firma W. van der Vlist uit de Dorpsstraat morgenavond, vrijdag 8 april, een breiwolshow in het Dorps huis. Deze show begint om acht uur. Getoond zullen onder andere worden wollen japonnen, jumpers en rokken. seerdë veteranentoernooi voor een groot deel in het water. In plaats van tien werden nu zes wedstrijden gespeeld, die elk een half uur in plaats van 25 minuten duurden. Tus sen de wedstrijden was een lange rust. Het veteranenelftal van Waddinx veen kwam tenslotte ongeslagen met 6 punten uit de bus als winnaars. Alphense Boys eindigde als tweede met 4 punten. GDS vergaarde twee punten en bezette de derde plaats. Gastheer WSE was hekkesluiter met nul punten. Bij GDS voetbalde ook de Boskoop- se pastoor Van Dam mee. Ieder wachtte met spanning zijn prestaties af. Die bleken van grote kwaliteit.In de tweede wedstrijd scoorde de - niet meer zo jonge - geestelijke twee puntgave treffers en leverde hij ver der ook vakwerk. Het was dan ook aan hem te danken dat GDS twee punten in de wacht sleepte. Zaterdagavond laat heeft de Wad dinxveense zwem- en poloclub luid knallend een eind gemaakt aan de - langdurige - viering van haar veer tigste verjaardag. Met een fraai vuurwerk werd niet alleen dat jubi leum luidruchtig afgesloten maar ook het zwemfeest, dat tevoren in het zwembad aan de Kanaaldijk was gehouden en dat - ook al vanwege het veertigjarig bestaan - een extra zwierig karakter had. Voor de penningmeester was het ook een goede dag. In het benauwde zwembad hadden zich bijna duizend saamgepakt om mee te doen aan of te kijken naar de deels sportieve, deels clowneske verrichtingen van een groot aantal jeugdige zwemmers en zwemsters. Pipo, een Waddinxveense neefje van de echte, was natuurlijk een gro te trekpleister. Dat het Pipo ’de Gro te’ niet was, vonden velen natuurlijk wel een beetje jammer, maar zijn vervanger deed nauwelijks voor hem onder, zodat hij al snel de lachers op zijn hand had. Pipo had de Dikke Deur, Mam- maloe en Petra meegebracht, die samen in de boot de vreemdste ca priolen uithaalden. De Dikke Deur kreeg uiteraard ook een taart, maar daarvoor moest hij eerst een flink eind sprietlopen, wat onver mijdelijk een nat pak ten gevolg had. Pipó en zijn vrouw en doch tertje moesten ook nog in het water om hun vijand te redden. De Goudse Reddings Brigade ver toonde grappige pantomime-schets- jes getiteld ’De Propagandist’ en ’Het Indianenleger’ en de Schiedamse springclub Icarus gaf verrukkelijke staaltjes gewoon en komisch schoon- springen te zien. De kleine zes- en zevenjarige les klantjes van badmeester A. J. Troost waren begonnen met een bijna ver- Het zwemfeest werd voor de ze fee een echt sprookje. Teu nie van Vliet - zo heet ze - wipte vlug over de balk en werd niet alleen derde bij de wedstrijd gekostumeerd spriet lopen, maar kreeg bovendien de eerste prijs voor het mooi ste kostuum. Terecht. •Ileenverkoop bQ cormw markt 18, gouda ZEVENHUIZEN De Zevenhui zense Klaver j asvereniging houdt vrijdagavond 8 september (acht uur) in Hotel Vos zijn eerste clubavond in het nieuwe seizoen. Daarna zijn alle clubavonden weer op donderdag avond. Nieuwe leden worden, aldus het bestuur, met open armen ontvan gen. In de zaterdagafdeling Gouda zjjn de eerste, verrassende proeven van bekwaamheid afgelegd. En in de vierde klas van de KNVB leverde Be Fair groots werk in de wedstrijd te gen Koudekerk. het corset met steun gevende constructie; de oplossing bij alle moei lijkheden met uw figuur, onontbeerlijk bij corpu lentie, verslapte spieren, rugpijn, na operaties, etc. komt u eens vrijblijvend passen. Laarzen, rijbroeken, jasjes, caps en sporen. Ponybroekjes voor kinderen reeds v.a. f 25,50 Om met de laatste te beginnen: Be Fair deed zaterdag, in Koudekerk nota bene, zijn streekrivaal in het zand bijten met liefst 3-1. Een pres tatie, die met hangen en wurgen tot stand kwam, maar die tot resultaat heeft dat de zwartwitten nu samen met Katwijk de ranglijst aanvoeren. Een kostbare positie, die niet louter en alleen uit geluk is geboren, maar die toch ook het gevolg is van een voorzichtige, defensieve en tegelij kertijd doeltreffende strategie. Veel belovend voor de nabije toekomst. ETTEN-LEUR „Je moet de zaken niet te beperkt willen aanpakken, je moet er zelf in geloven en je moet vaak veel tegenstand overwinnen, maar als men de zaken in wat groter verband durft te bezien en uit te voeren, dan lukt het ook”. Dat was ongeveer de boodschap, die gistermiddag burgemees ter Oderkerk van de Brabantse gemeente Etten-Leur meegaf aan de Wad dinxveense gemeenteraad, die onder leiding van burgemeester C. A. van der Hooft een bezoek bracht aan het zich snel ontwikkelende Etten-Leur. De raadsleden, die waren vergezeld van hun dames, konden in Etten-Leur con stateren, dat met name in de sfeer van de winkelbouw grootse plannen waren ontwikkeld en uitgevoerd, waarvan de gemeenschap nu de goede resultaten kan ervaren. Tijdens een ontvangst in het nieu we raadhuis van Etten-Leur, gaf burgemeester Oderkerk een over zicht van de snelle groei van zijn gemeente, ca. zevenhonderd nieuwe inwoners per jaar, alsmede de zeer omvangrijke industrievestiging. ZATERDAGVOETBAL Vierde klas B Katwijk Be Fair Hazersw. Boys Leiden SVOW Naaldwijk Lisser Boys GWS Rouwkoop De Lier Spirit Koudekerk Oegstgeest Afdeling Gouda Sportlust Bodegraven Sportief Moerkapelle Zwammerdam Waddinxveen Boskoop RCV WDS Rijnstreek Etten-Leur, dat na de tweede we reldoorlog nauwelijks een eigen werkgelegenheid kende en dat jaren lang met ernstige werkloosheid had De Gouwe heeft ook de laatste wedstrijd van de nederlaagserie, die het ter afsluiting van het zomerseizoen organiseerde, verloren. Het was het Amster damse DKJ dat zich in de zevende wedstrijd van de serie met 3-1 de meer dere toonde van de Waddinxveense polo’ers. De Gouwe won slechts één wedstrijd. Dat was de ontmoeting met een com binatie van HZPC 1 en 2, waaruit de Waddinxveners met 3-2 als overwin naars uit de bus kwamen. Van ’t IJ werd met 2-8 verloren. GZC versloeg De Gouwe met 5-8 en SVH, Rotterdam en de jeugd van Zian wonnen alle met 2-3. DJK, een hoofdklasser, kon de overwinning van stadgenoot ’t IJ op de Gouwe niet evenaren. De Ammer- stammers hebben dat echter wel ijverig geprobeerd. Al in de eerste periode begonnen zij met een serie snelle uitvallen, die op één na alle door De Gouwe keurig werd nege- keerd. Alleen Molburg was de Wad dinxveners een keer te vlug af. De aanvallen die De Gouwe hier tegen over stelde bleken DJK niet te kun nen vermurwen en toén Molting vlak voor het verstrijken van de eerste periode de tweede Amsterdamse tref fer op zijn naam bracht begon de nederlaag voor De Gouwe zich al af te tekenen. In de tweede periode leverde de verdediging van De Gouwe groots werk. Van Mourik, Van den Bosch en Boonstoppel stonden schouder aan schouder om het voortdurend ge vaarlijke DJK de pas af te snijden en dan was er altijd nog doelman Den Oudsten, die zijn kooi keurig schoon hield. De derde periode bracht ook geen treffers en pas in de vierde kwam het tot een grotere invloed van De Gouwe op het spel. Iedereen trok ten aanval waardoor in de ver dediging van DJK menigmaal de grootste paniek raakte. Een zeer goede kans werd gemist, maar even later mocht Leen Sol een strafworp nemen en deed dat volgens het boek je: 2-1. Tegen het eind van de wedstrijd kreeg ook DJK nog een strafworp, die door Molting goed werd benut. Programma ZONDAGVOETBAL Tonegldo-Waddinxv., Esto-Moerkapelle, WSE-GDS, Moerk. 2-Unio 2, Waddinxv. 2-Bosk. Groenew. 2-Nieuwerk. 2, 14.30 uur Soc. Boys-WSE 2, 14.30 uur Waddinxv. 3-Socc Boys. 2,12 uur Groenew. 3-Lekkerk. 5, WSE 3-RVC 3, Ona 7-WSE 4, Olympia 8-Waddinxv. 4, Moordr. 5-Groenew. 5, ZATERDAGVOETBAL Be Fair-Lisser Boys Moerk.-Rjjnstrcek, RCV-Waddinxveen, Boskoop 2-Be Fair 2, Be Fair 3-Schoonhoven 2, WDS 2-RCV 3, Be Fair 4-SportIust 4, Sportlust 5-Moerk. 2, Be Fair 5-WDS 3, Boskoop 3-Be Fair 6, Moerk. 3-Be Fair 7, Zevenhoven 2-RCV 4, Een succesnummer was ook het imitatie-zwembad anno 1927 met B en W in vergadering bijeen om te be sluiten tot de stichting van het zwembad. Heftige discussies en krachtige hamerslagen van de toen malige burgervader leidden ertoe dat de oppositie zijn toevlucht moest ne men tot efficiënter methoden. Deze plaatsten een tijdbom onder de ver gadertafel, waardoor allen in het water terecht kwam. Het vuurwerk was een kleurrijk, maar luidruchtig besluit van een in alle opzichten meer dan geslaagd zwemfeest. te kampen heeft thans binnen eigen gemeente een werkgelegenheid voor vierduizend mensen, waarbij door nieuwe industrievestigingen nog steeds meer werkgelegenheid be schikbaar komt. Etten-Leur, thans bijna negentien duizend inwoners, werd destijds door de regering tot zgn. kerngemeente verklaard, wat voor de gemeente bij de uitvoering van tal projecten, een extra financiële steun van het Rijk betekende. Tijdens een rondrit door de ge meente konden de Waddinxveense raadsleden zien, dat wat betreft de openbare voorzieningen veel werd gerealiseerd. Een openluchtzwembad een gesloten instructiebad, sportvel dencomplexen, tennisbanen, een vee- markthal, die tevens dienst doet als sporthal en expositiezaal en die thans zoveel wordt gebruikt dat er een aparte sporthal gaat komen. Voorts verrees er de schouwburg de Nobe- laer waarin ook de bibliotheek was gevestigd. Deze schouwburg, die bij de aanvang zevenhonderdduizend gulden kosten, zal nu worden uitge breid (kosten f lVa miljoen) met diver se voorzieningen. Hoewel het schouwburgbezoek zelf in Etten-Leur tegenvalt, bleek de aanwezigheid van een schouwburg voor tal van bedrij ven mede de doorslag te geven om hun zaken naar Brabant over te brengen. Bovendien verrees in Etten-Leur een groots opgezet overdekt winkel centrum, waarin tal van plaatselijke middenstanders nu een zaak hebben. Aanvankelijk waren tal van mid denstanders tegen deze grootste aan pak maar als gevolg van sanerings plannen was men veelal gedwongen in dit centrum te gaan zitten. Thans zou geen der middenstanders meer terugwillen en heeft iedereen een be langrijke stijging van zijn omzet kunnen constateren. Een der midden standers betreurde het, dat met na me de Albert Heijn vestiging in dit complex geen echte supermarkt was, omdat een echte supermarkt het cen trum nog aantrekkelijker zou hebben gemaakt. Voorafgaande aan het werkbezoek aan Etten-Leur waren de raadsleden met hun dames, van welk gezelschap voorts deel uitmaakten gemeente secretaris H. Jenné met echtgenote, de directeur van openbare werken, de heer A. C. Kraneveld met echtge note en gemeenteontvangen Van der Krans, op bezoek geweest op het landgoed ”De Utrecht’ nabij Hilva- renbeek. Op bijzondér onderhoudende wijze werden zij hier voorgelicht over dit 2500 hectaren grote landgoed van de Levensverzekeringsmaatschappij Utrecht door rentmeeste? Aarden, die het gezelschap laten mee nam over de uitgestrekte terreinen, waar bij vooral tal van interessante aspec ten van de bosbouw naar voren kwa men. Waddinxveen-zondag heeft de strijdbijl opgegraven voor het ge vecht met Tonegido. Een open strijd met alle kansen voor het verfriste, maar weinig gewijzigde Waddinx veen, dat de competitie voor goede moed begint. Een overwinning dur ven we niet voorspellen, een gelijk spel met gemak. Be Fair krijgt bezoek van Lisser Boys. Geen katje om zonder hand schoenen aan te pakken, maar toch ook niet onoverwinnelijk. Zeker niet na de felle start die de zwartwitten al achter de rug hebben. Het zal wel weer een spannende partij voetbal worden, zaterdag in het Warnaar- plantsoen. Moerkapelle-zondag gaat naar Esto, die gepromoveerde Bodegraaf- se club. Een kans op een eerste zege dus. Zeker voor het extra versterkte Moerkapelle, dat vele nieuwe aan winsten telt. We noemen o.a. John van Vloten uit Amsterdam, Cees den Braber uit Zoetermeer. In de afdeling krijgt WSE het al meteen zwaar te verduren tegen GDS. Ook dit elftal is bijna niet ver anderd, maar er is wel stevig ge traind en geoefend. Van GDS moet gewonnen kunnen worden en dat is ook aller verwachting. Wil WSE dit twintigste seizoen met succes bekro nen dan zal de eerste kans toch zeker een daalder waard moeten zijn. RCV gaat zicht zaterdag tegen Waddinxveen herstellen van het de bacle bij Sportief. De enigszins zwakke start van vorige week is ie dereen tegengevallen en berust vast en zeker op een vergissing. Dat Wad dinxveen hevige weerstand zal bie den staat buiten kijf. Ook vorige week kwam deze club goed uit de verf, ondanks de nederlaag. Moerkapelle krijgt Rijnstreek op de thee. Hoe het cluppie zich zal hou den is een grote vraag, maar we blij ven ervan overtuigd dat de zege van vorige week geen vergissing is ge weest. Nee, Moerkapelle gaat een gewichtige rol spelen. Dat staat vast. jxQjinii 4 Om

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 2