van het zwembad Gymnastiekvereniging 46 jaar gediend Tot 16 september Klein maar van Zevenhuizen huldigt 16 brandweermannen Er ligt nog alles jijn werk E. v. d. Akker bij Boekhandel leldwijk ■fciïTkÉJI [F i t i TOOS benoemt ’spil’ Bontebal bij groots’(afscheid tot erevoorzitter De haan kraaide 43 jaar (voor L. de) Koning W0MIHBIMHICHTIIIB1 Kieiwegzz Gouda id.3212 in Pastorale hulp Hervormde kerk NONGEKENDE LINTJESREGEN 2.50 van Eeuwen Cognac Zonnebloem wint prijzen Goveka i I 8 HUUR PIANO'S HUUR -Wïïfl I I WurliTzer Elffl WANDBOUWSET AANBOUW - SLAAPKAMER K41V EEUWEN I Fa. J.van Urk iSiï W J di 1#^ A G E N A .V Kring 8 10 liter (plastiek) in de bekende FRA-VA-KO’s geschenkhuizen 1 Aardappelemmer en 1 Groentenemmer te samen Slechts één week mits onverkocht Demonstraties Dorp 1 hoge inruilwaarde Unicum WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 7 september 1967. Geëtaleerd miniprijs 69 ’'REMINGTON Selectrlc 25 ‘DRAAITOP STOFZUIGER I Kunstmin •i U kunt kiezen urt: ’Al deze artikelen ook verkrijgbaar in ons filiaal Kleiweg 67. 1 jaar garantie miniprijs 22,75 normaal 97, miniprijs 65,— (model „De Luxe") miniprijs 154,— •HOOGTEZON normaal 172, miniprijs 110,— PHILIPS TV 65 cm grootbeeld normaal 1319, miniprijs 899 Toos’ nieuwe ere-voorzitter wordt gelukgewenst door zjjn collega-van-het-eerste-uur, de heer J. Heykoop. Zuidkade 3 Waddinxveen Telefoon 2105 ‘DRIE-KOPS SCHEER- APPARAAT AMCO centrifuge (3 kg - 2800 toeren) miniprijs 129.— ’PHILIPS TRANSISTOR RADIO (lange en middengolf) normaal 79,50 miniprijs 59,50 ROTEL lichtgewicht strijkijzer Op welke manier ze daarin is ge slaagd laat deze kleine, maar fijne expositie zien tot 16 september. De heer Bontenbal besloot met een dringende oproep tot de jeugd het werken in de sport enthousiast en sportief voort te zetten. E Vieux Eau de vie Joseph Guy Hardy Hennesy Courvoisier Martell Remy Martin per fles v.a. 9.70 i fles v.a. 5.— Slijterij Wijnhandel afdeling ■AAlfelll v.a. 15p.mnd. zonder eerst* storting haar ’doorkijkjes’ in Frankrijk en Italië tot de verbeelding. Een goede techniek verraden de landschaps- en beroepstekeningen. Lopen langs de verschillende werkjes - het is alles ’kleingoed’ wat de kunstenares laat zien - krijgt men door de verschil lend gebruikte technieken het idee dat er meer kunstenaars aan het werk zijn geweest Zelf zegt ze er van: ’’Ik bepaal me niet tot één facet, maar tracht ze alle tot uitdrukking te brengen.” Namens de Turnkring Gouda en Omstreken, waarvan de heer Bon tenbal ook talloze jaren voorzitter is geweest en waarvan hjj nu ook ere-voorzitter is, sprak de heer J. P. Six. ’’Zo’n lange tijd voorzitter te zyn geweest, en hóe, dat is een uni cum in wfjde omgeving,” sprak deze. ”Als voorzitter van de grootste gym nastiekvereniging in onze kring (bij na zeshonderd leden) en ook als voorzitter van onze kring verdient u aller respect.” Eikenlaan, lepiaan, W.veen Telef. 2401 b.g g. 2184 ZEVENHUIZEN Zestien deels nog actieve leden van Zevenhuizen’s vrij willige brandweercorpsen ’Dorp’ en Oud Verlaat vormden vrijdagavond tij dens een speciale bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis het brand punt van veler belangstelling. Voor hun speciale diensten, de gemeenschap bewezen, ontvingen zij alle, zij het in velerlei graduaties, een onderscheiding van de Koningklijke Neder landse Brandweer Vereniging, die hen werd, uitgereikt door burgemeester A. van ’t Verlaat. WADDINXVEEN De heer H. M. van den Dool, voorzitter van de Kunst stichting Waddinxveen, heeft vorige week de expositie van tekeningen en schetsen van de Rotterdamse kunstenares Elisabeth van den Akker geopend ten overstaan van een zoals gewoonljjk gering aantal belangstellenden. WADDINXVEEN Zaterdag 9 september: Diplomazwemmen, zwembad Ka naaldijk, 14 uur. Puzzelrit gereformeerde jeugd, start ger.ver.geb., 14 uur. Soete Inval, ger. ver. geb., 13.30 uur Dinsdag 12 september: J eugdnatuurwacht Het was een lintjesregen die zelden tevoren in welk brandweercorps ook zal zyn vertoond. Maar ja, daarvoor had men dan ook heel wat jubilea en afscheidshuldigingen opgespaard. Boven alle lof die de andere leden van de beide corpsen werd toege zwaaid stak met kop en schouders uit het huldebetoon aan de heer L. de Koning, die 43 lange jaren - van zijn twintigste jaar af! - de brand weer trouw heeft gediend en die nu afscheid nam als ondercommandant. Daarvoor kreeg de heer De Koning het vergulde kruis van de brand weervereniging en de Vereniging van Brandweercommandanten. Drie jaar geleden, bij zijn veertigjarig jubi leum, werd deze populaire en actieve Zevenhuizenaar al koninklijk gede coreerd. Slijterij presenteert U WADDINXVEEN De centrale kerkeraad .van de Nederlands her vormde kerk heeft de heer L. van Gaaien uit Bodegraven aangezocht als pastorale hulp in de wijkgemeen- ten Oost en West. De heer Van Gaa ien gaat een deel van de taak van do minee J. Verwelius, die volgende week zondag afscheid neemt van zijn gemeente, overnemen naast ds. T. van 't Veld. De heer Van Gaaien is drie dagen van de week (maandag, woensdag en vrijdag) in Waddinxveen voor het be zoeken van zieken en bejaarden. Maandag is hij met zijn werk begon nen. De opening had plaats in het expo- sitiezaaltje van Boekhandel Veldwijk waar de heer Van den Dool de ver wachting uitsprak dat de toeloop nog wel zou komen. ”De eerste aanko pen,” zo kon hij meedelen, ’’zijn reeds vóór de opening gedaan. Dat is al veelbelovend.” De heer Van den Dool hoopte dat de tentoonstelling aan mej. Van den Akker’s verwachtingen zou beantwoorden. De expositie van Elisabeth van den Akker is bijzonder veelzijdig. Haar vruchtenstudies tonen een grote mate van opmerkzaamheid en van een verbluffend talent voor het combine ren van kleuren. Meer nog spreken met recht van koop E v.o. p.mnd. zondereerste storting van de modellen 1967/'68 te Rotterdam dagelijks van 10-4uur door onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT op de Wurlltzer-school Enorme sortering Pri jzen vanaf 675.- m*t recht van koop WADDINXVEEN Het zwembad aan de Kanaaldijk gaat volgende week woensdag zijn poorten weer sluiten. Er ligt echter nog steeds een groot aantal gevonden voorwerpen, die nog niet door hun rechtmatige eigenaars zijn afgehaald. Tot woens dag kan men ervoor bij badmeester Gevonden zijn: 3 kinderjassen, 5 zwembanden, bal, duikbril, eeh paar witte slippers, meisjesonderjurk, bh, 2 zwarte ceintuurs, gele ceintuur, grijze ceintuur, blauw short, zwarte sjaal, hoofddoek, 5 badhanddoeken, 3 stretchbroeken, 3 rode sokken, 5 witte sokken, gele sok, blauwe sok, grijze sok, donkerrode sok, blauwe zwembroek, meisjeszwempak, een paar gymschoenen, 4 meisjeshemd jes, jongenshemd, 4 meisjesonder broekjes, 3 jongensonderbroekjes, 2 zakdoeken, 2 badmutsen, scheerspie gel, 9 kinderportemonnee’s, polshor loge, 7 kinderarmbandjes, 4 ringetjes 9 kettinkjes, sleutelbosje, sleutel, huissleutel, 4 fietssleutels, zakmes en zwemdiploma. Allen kregen een afscheidsoorkonde. De commandant van het corps, de heer J. Visser, die er 35 jaar op heeft zitten, kreeg ook een verzilverd kruis en gesp. De plaatsvervangend onder commandant A. van Rijs, die zijn zil veren jubileum vierde, kreeg alleen een verzilverd kruis. De beide laat- sten zijn nog steeds actief brand weerman. van het brandweerwezen in Zuid- Holland, de heer M. Aaldijk en door de heer J. A. de Ruiter, die namens de corpsen woorden van erkentelijk heid uitte. De heer De Koning is de eerste Ze venhuizenaar die het vergulde brandweerkruis heeft ontvangen. Van het corps ’Dorp’ werden be halve de heer De Koning ook de vol gende leden onderscheiden: H. H. Bos, plaatsvervangend on dercommandant, dertig jaar ’in dienst’ tot 1966, verzilverd kruis en gesp; W. J. van den Haak, brandwacht, 29 jaar in dienst tot 1966, verzilverd kruis; P. Thorenaar, brandwacht, 25 jaar in dienst tot 1966, verzilverd kruis; J. A. de Ruiter, brandwacht, 25 jaar in dienst tot 1966, verzilverd kruis; C. Hoogeveen, brandwacht, 19 jaar in dienst tot 1966, bronzen kruis; N. Hol, brandwacht, 10 jaar in dienst tot 1965 (geen onderscheiding). Burgemeester C. A. van der Hooft vond het jammer dat de heer Bon tenbal wegging, juist nu het met zijn gezondheid weer aanmerkelijk beter ging. ’’Tussen Toos en het gemeen tebestuur heeft altijd een prettige verstandhouding geleeft,” zei hij. Uw vele activiteiten kunnen niet naar waarde worden geschat.” Namens het gemeentebestuur overhandigde de heer Van der Hooft een ets van Har Sanders. De heer J. Heykoop, mede-op- richter van Toos en vriend van ’Niek’ Bontenbal, getuigde van zijn grote bewondering voor de activi teiten van de scheidende voorzit ter. Hij hoopte samen met de heer Bezoek onze afdeling "mini-prijs" aitiid verrassend voordelige aanbiedingen met volledige garantie KRANENBURG en DE BRUIN KB GOUDA: MARKT 5-telefoon 6465 KLEIWEG 67- tel. 3566 WADDINXVEEN: PASSAGE 133 - tel. (01828) 3003 Oud-burgemeester A. Warnaar ge waagde van het élan waarmee de heer Bontenbal de zaak van de sport in Waddinxveen heeft gediend. ”U kunt terugzien op een rijk leven vol toewijding aan de gemeenschap. Ik hoop dat u straks net als ik zal kun nen zeggen dat uw opvolgers uw le venswerk hebben voortgezet op de manier zoals u het graag zou heb ben gewild.” De nieuwbakken ere-voorzitter be sloot de huldiging met een kort dankwoord. Hij zei dankbaar te zijn voor de vele goede woorden en fraaie geschenken en bracht in herinnering hoe al die 46 jaren de zaak van Toos daadwer kelijk was gesteund door de ver schillende burgemeesters en hun wethouders. ’’Zonder hun grote me dewerking zou de sport in Waddinx veen nooit tot zo’n grote bloei hebben kunnen komen,” zo zei de heer Bon tenbal. ’’Maar vooral dank ik mijn vrouw, zonder haar krachtige steun zou ik het geen 46 jaar hebben kun nen volhouden.” WADDINXVEEN De Waddinx- veense therapieclub De Zonnebloem heeft tijdens de Goudse vee- en kaas- tentoonstelling Goveka, die eerverle- den week is gehouden, een aantal fraaie successen geboekt. In de afde ling handwerken werden hoge prij zen behaald. Mevrouw Van Dijk van de Sniep- weg maakte de mooiste ’schilderijtjes in gordijnring’. In de afdeling baby- jasjes met mutsjes sleepte mevrouw Bakker uit de Vondellaan de tweede prijs in de wacht. Mevrouw Verruyt uit de lepiaan kreeg een eervolle vermelding. Mevrouw Van Rooyen uit de Burgemeester Trooststraat won de derde prijs in de afdeling kraagjes. Prijzen v.a. 1.145.- 'rr Instructiefilm ger. ver. geb. Afscheid ds. J. Verwelius, herv. wijk- geb., Esdoornlaan. Donderdag 14 september: Zang- en orgelavond Vox Jubilans en geref kerkkoor, herv. kerk Brug, 20 uur. Donderdag 14 september: Filmvoorstelling NCVB, ger. ver.geb. Vnjdag 15 september: Feestavond Verheul. Zaterdag 16 september: Dansavond Jongerencontact, ver.geb. Trooststraat, 20 uur. Zondag 17 september: Afscheid ds. J. Verwelius, herv Kerk Dinsdag 19 september: Installatie Jeugdnatuurwachters, ger. ver. geb., 19 uur. Zaterdag 23 september: Brandweerwedstrijd tien gemeenten. Dansavond voor gehuwden, ver.geb. Trooststraat 20 uur met de Melody Mixers. Woensdag 27 september: Expositie Jeugdnatuurwacht, Huize Souburgh, 15 uur. Donderdag 28 september: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, ger. ver. geb., 20 uur. Zaterdag 30 september: Taptoe muziekkorpsen Donderdag 5 oktober: Bazar Paddestoel, clubhuis Lijster besstraat, 19 uur. Vrijdag 6 oktober: Bazar Paddestoel, clubhuis Lijster besstraat, 19 uur. Zaterdag 7 oktober: Bazar Paddestoel, clubhuis Lijster besstraat, 14 uur. ZEVENHUIZEN Vrijdag 8 september: Klaverjasavond, Hotel Vos, 20 uur Zaterdag 9 september: Hengel wedstrijd Zevenhuizen-Moer- kapelle tegen Molendijk, 14 uur. Puzzelrit Jong Volksonderwijs, start Hotel Vos, 13.30 uur. Vrijdag 15 september: Bazar Volksonderwijs, Hotel Vos, 19 uur. Zaterdag 16 september: Bazar Volksonderwijs, Hotel Vos, 15 uur. Donderdag 21 september: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, Hotel Vos, 20 uur. Vrijdag 29 september: Bijeenkomst Landbouw jonge ren, Hotel Vos, 19.30 uur. Zaterdag 30 september: Vijfde Molentocht SDS, start Verwey Adegeest, Dorpsstraat 14.15 uur. MOERKAPELLE Vrijdag 8 september: Breiwolshow, Van der Vlist, Dorps huis, 20 uur. Woensdag 27 september: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, dorpshuis, 19.30 uur Dinsdag 3 oktober: Artsengesprek, Gemeentehuis, 16 uur Let wel: S voor Uw oude PIANO, HARMO NIUM of ELECTRONISCH ORGEL Vraag folder* en Inlichtingen over de nieuwe serie 1967/’68 bij de Wurlitzer-importeur De Waddinxveense gymnastiekve reniging TOOS heeft vorige week afscheid genomen van een van de grootste mannen uit haar geschiede nis. Dat gebeurde tijdens een groots opgezette huldigingsbyeenkomst in het gymnastieklokaal van de Jan Ligthartschool aan de Kerkweg, waar een kleine honderd Toos-leden, het complete college van burgemees ter en wethouders, oud-burgemees ter en ere-lid A. Warnaar en enkele oprichters van de ruim 46 jaar oude club en vele anderen bijeen waren om het officiële vertrek van de heer N. Bontenbal by te wonen. Zolang als de vereniging bestaat is de heer Bontenbal voorzitter ge weest. Als bewijs van erkentelijkheid voor de door hem bewezen, onschat bare diensten aan Toos en aan de Waddinxveense sport in het alge meen, maakte de tweede voorzitter, de heer H. van Gelooven, bekend dat de scheidende praeses was benoemd tot ere-voorzitter van de gymnastiek vereniging, die hij een mensenleven lang helemaal de zijne heeft mogen noemen. De heer Van een Gelooven memo reerde hoe de heer Bontenbal van de oprichting in 1921 altijd de stuwen de kracht, de spil van de vereniging is geweest. Een gecalligrafeerde oor konde met de vermelding van zijn benoeming tot ere-voorzitter, een fraaie rookfauteuil en bloemen voor mevrouw Bontenbal waren de ca- deau’s die Toos zijn oud-voorzitter bij zijn afscheid meegaf. Westersingel 42-44 R’d am tel. (010) 135025 Oud- Verlaat Bij het corps Oud Verlaat werden de volgende onderscheidingen uitge deeld: C. B. Maasland, brandwacht, 29 jaar in dienst tot 1966, verzilverd kruis C. Krijgsman, brandwacht, 25 jaar in dienst tot 1964, verzilverd kruis. Voor beiden was er een afscheids oorkonde. De nog in functie zijnde leden van het corps, die onderscheiden werden, waren: C. J. Reym, ondercommandant, 27 jaar in dienst,verzilverd kruis; J. P. Krijgsman, brandwacht, jaar in dienst, verzilverd kruis; Abr. Krijgsman, brandwacht, 25 jaar in dienst, verzilverd kruis; A. Krijgsman, eerste machinist, 25 jaar in dienst, verzilverd kruis; C. M. E. Oskam, commandant, 17 jaar in dienst, bronzen kruis. Alle onderscheidenen krijgen een strikje of baton voor hun burgerkos- tum, de nog actieve brandweerlieden een uniformbaton, al dan niet met ster en een oorkonde. DIVERSEN Donderdag 7 september; Vergadering alg. bestuur Rijnstreek, ’De woelige baren’, Roelofarensveen, 15.30 uur. Maandag 11 september: Jaarvergadering KNVB, Gouda, 20 uur. Dinsdag 12 september: Politiek café, D ’66, Jeugdsoos Peper straat, 20 uur. Operette Wiener Blut, Hoofdstad Operette, Nieuwe Schouwburg, Gou da, 20 uur. BIOSCOPEN Reünie: do., vr. 20.15 uur, za. 15, 17 en 19 uur, zo. 15 en 17 uur: Fotomo dellen voor Marokko (14); zo. 19 en 21 uur, di. en wo. 20.15 uur: Drie aan gezichten van verschrikking (18) Schouwburg: do. en vr. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21.15 uur, ma. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Django (18); za. 15 uur, zo 15 en 17 uur: Het eiland der worgers (14). Thalia: do. en vr. 20.15 uur, za. 14.30 18.45 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Samen uit, samen thuis (alle Ift.). Burgemeester Van ’t Verlaat, die over het aantal dienstjaren van de heer De Koning sprak van een uni cum, bracht ook nog de andere hoe danigheden van de scheidende brandweerman in herinnering. Hij was (en is) 31 jaar bestuurslid van de woningbouwvereniging Beter Wo- j nen, zeven jaar lid van de gemeen- teraad, 21 jaar voorzitter van de Metaalbewerkersbond en 27 jaar I voorzitter van de oudercommissie van de openbare lagere school. Behalve deze onderscheiding ont ving de heer De Koning ook nog een afscheidsoorkonde, een ’strikje voor burgerkostuum’ en van de gemeente Zevenhuizen een waardebon. Hij werd ook meteen ere-lid van het vrij willige brandweercorps. Van zijn corpsleden kreeg de scheidende on dercommandant een vulpenset met inscriptie. Na het aanbieden van de ze geschenken werd hij nog toege sproken door de districtsinspecteur Bontenbal het gouden jubileum van Toos te mogen meemaken. bnk

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3