soet Vergadering op 19 sept. Katholiek oudercomité kiest Ds. Boertje ziet gemeente vliegen Allts MOST WEG!! Kerkweg 207 Waddinxveen verenigmgsvorm Soete Inval brengt sommetje op voor^kerkbouw KI I Mig delging kerkschulden F liegtochten voor SHERRY Jongerencontact danst Flashbag Jeugdnatuurwacht installeert weer nieuwe wachters Vijf corpsen geven taptoe Weer diefstal van kabel bij Gasunie ZEVENHUIZEN Binnen enkele- weken tijd is voor de tweede keer in Zevenhuizen van de Gasunie een flinke hoeveelheid kabel gestolen. Deze keer ontvreemden onbekenden in de nacht van donderdag op vrij dag vierhonderd meter kabel van het werkterrein van de Gasunie, dat is gelegen tussen de Wollef oppenweg en de Middelweg. De waarde wordt geschat op drieduizend gulden. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Ehbo-ploeg NKF sterk in Vught ||B f] Veel belangstelling voor breiiuolshou' bedrijf doet goede zaken op Reclame ’68 VA N EEUWEN GESLAAGD W addinxveen’s Pagina 3 begint 15 SEPTEMBER met de grote verplaatsingsuitverkoop Er is beslist iets voor U bij telefoon 2495 Gratis Sherrypijpje bij elke 2 flessen. Keuze uit 17 soorten per fles vanaf 3.75 Reparaties aan klokken en wekkers moeten wij in verband hiermede tot nader aankondiging STOPZETTEN Komt U ook eens kijken Reparaties aan horloges, goud en zilver GAAN GEWOON DOOR WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 14 september 1967 Lijster- Lijster- Lijster- ÏERMEÏ Waddinxveen Zuidkade 3 horloger juwelier in de DIVERSEN Vrijdag 15 september: Feestavond Verheul, Kunstmin Gou da, 20 uur Dinsdag 26 september: Toneelvoorstelling NRT, Schouw burg Gouda, 20 uur. Woensdag 27 september: Gouds Volksconcert (Rotterdams Philh. Orkest), Schouwburg, 20 uur. MOERKAPELLE De breiwol- show die de Moerkapelse manufactu renzaak W. van der Vlist vrijdag avond in het Dorpshuis heeft gehou den in samenwerking met een grote wolfabriek had over belangstelling niet te klagen. De grote zaal was geheel gevuld met belangstellende dames, die in vroijk gekwetter de door amateur mannequins geshowde wollen win termode aanschouwden. Mannelijke en vrouwlijke, kleine en grote model len toonden alle mogelijke en onmo gelijke gebreide en gehaakte kle dingstukken die de koude deze win ter op een afstand moeten houden. De firma Van der Vlist vulde het programma aan met dames- en he- renconfectie. Slijterij Wijnhandel WADDINXVEEN Het Jonge rencontact Waddinxveen heeft za terdagavond weer zijn veertien daagse beatbal. In het verenigings gebouw aan de Burgemeester Trooststraat zullen optreden de jongens van Flashbag uit Wad dinxveen. Twee weken? geleden verzorgden zij de beat bij de dans avond van de Jeugdcontactraad. De deuren gaan om acht uur open voor iedere Waddinxveense jon gere van goede wil. (foto Sjaak Noteboom) in het eendagsrestaurant. Vooral het aflopen van de puzzelrit bracht grote drukte. Ook hier liepen de organisatoren, de gerefor meerde jeugdraad, rond met tevreden gezichten. Niet minder dan 34 auto’s waren aan de start gekomen. Verder hadden zich 31 fietsers en (slechts) zes brommers gemeld. Dominee J. Snoey reikte met een geestige toe spraak de prijzen uit. Zelf had hij ook meegedaan, maar zag zich zelfs de poedelprijs nog aan de neus voorbij gaan. Deze ging naar R. van Oei, die werd ver blijd met een grote kip. Marjo Glasbeek won het bij de fietsers met 93 straf- punten, tweede werd Gerard Burger met 109 strafpun ten. Zij kregen elk een fruitmand. Twee kippen gingen naar de bromfietsers A. Littooy en W. van den Burg, die respectievelijk eerste en tweede waren geworden met 176 en 217 strafpunten. C. van Kooten bleek de beste puzzelrijder met de auto. Hij kreeg slechts 47 strafpunten, waarvoor hem de wisselbeker werd over handigd en een grote mand met levensmiddelen. De ver dere winnaars van een fruitmand of kip waren: 2. A. Roosma 148 strafpunten, 3. M. de Wolff 164 str.p., 4. J. van Kooten 166 str.p. 5. A. Littooy 167 strp. en 6. A. van Veen 173 str.p. Zaterdag 23 september: Ringconcours hsv. Waddinxveen, Zuidkade, 14 uur. Zaterdag 23 september: Brandweerwedstrijd tien gemeenten, Gemeentehuis, 13 uur. Dansavond voor gehuwden, ver.geb. Trooststraat 20 uur met de Melody Mixers. Woensdag 27 september: Expositie Jeugdnatuurwacht, Huize Souburgh, 15 uur. Donderdag 28 september: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, ger. ver. geb., 20 uur. Gemeenteavond Immanuëlkerk, Mo dern Israël, 20 uur. Zaterdag 30 september: Taptoe muziekkorpsen, plein W. van Oranjeschool, 20 uur. Dinsdag 3 oktober: Bejaardenmiddag, herv. wijkgeb. Esdoornlaan, 14.30 uur. Donderdag 5 oktober: Bazar Paddestoel, clubhuis oesstraat, 19 uur. Vrijdag 6 oktober: Bazar Paddestoel, clubhuis besstraat, 19 uur. Zaterdag 7 oktober: Bazar Paddestoel, clubhuis besstraat, 14 uur. BIOSCOPEN Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 20 uur, dl. en wo. 20.15 uur: Het naakte vlees (18) za. 22 uur: Vrouwenkliniek (21) za. 15 uur, zo. 15 en 17 uur: Charlie op avontuur. Schouwburg: do. 20.15 uur: De 18e spion (14), za. 15, 19 en 21.15 uur, zo. 15 en 17 uur, wo. 14.30 uur: OSS-17, Operatie Lotusbloem (14) zo. 19 en 21.15 uur, ma. en di. 14.30 en 20.15 uur, wo. 20.15 uur: De vrouw... en het moederschap (18) Thalia: do. 20.15 uur, za. 14.30, 18.45 en 21.15 uur, zo. 15, 18.45 en 21.15 uur ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Sa men uit, samen thuis (3e week) (a.l.), vr. 20 en 22.15 uur: Fharenheit 451 (14) ZEVENHUIZEN Aan de rijks universiteit van Utrecht is voor het kandidaatsexamen diergeneeskunde geslaagd de heer W. van Erk jr. uit Zevenhuizen. Op de vakbeurs Reclame ’68 Utrecht, die samenvalt met Utrechtse Najaarsbeurs, bevond zich ook de stand van het Waddinxveen se neon- en lichtreclamebedrjjf A. Snoek. In de stand vindt men enige voor beelden van lichtbakken en neonre clame, die dit bedrijf nu al 12J jaar op de markt brengt. Op de beurs zijn goede zaken gedaan, zo vertelde ons standhoudster J. Hofstede-Arrin- dell, terwijl haar werkgever, de heer Snoek, in druk gesprek was met een aspirant-koper. Mevrouw Hofstede was uitermate tevreden over de or ders die tot heden konden worden ge boekt. Snoek’s Lichtreclame heeft zijn kantoren aan de Henegouwerweg in Waddinxveen. De werkplaatsen zijn aan de Zuidkade. De oprichtingsvergadering wordt gehouden in het verenigingsgebouw aan de Burgemeester Trooststraat en beint om kwart voor acht. Na de oprichting en de vaststelling van de contributie voor het eerste jaar zal aalmoezenier F.A.M. Keesen, die re gelmatig te horen is in radiouitzen- dingen van de KRO, spreken over ’Geloof, gist van deze wereld.’ Na de inleiding geeft de Bussumse geeste lijke leiding aan een discussie over de geloofsopvoeding aan de Ka tholieke jeugd. Waddinxveense katholieke scholen t.w. de kleuterscholen Klein Duimpje Prinses Beatrix en Prins Willem- Alexander en de lagere scholen Sint Jozef en Sint Paulus. WADDINXVEEN In het gere formeerd verenigingsgebouw heeft dinsdagavond een groot aantal aspi- rant-Jeugdnatuurwachters gekeken naar een instructiefilm over de taak die hen als zjj zjjn geïnstalleerd, te wachten staat. De toeschouwers wa ren allen leerlingen uit de vjjfde klassen van de Waddinxveense la gere scholen. Zjj zulen voor nieuwe aanvuling van hét corps Jeugdna- tuurwachters moeten zorgen. Volgende week, dinsdag 19 septem ber, zal burgemeester C. A. van der Hooft de nieuwe Jeugdnatuurwach- ters installeren. Dat gebeurt ook in het gereformeerd verenigingsgebouw ’s avonds tussen zeven en negen uur. Op woensdag 27 september is er in Huize Souburgh, het bejaardenhuis aan de Juliana van Stolberglaan, een tentoonstelling van plantjes, vakan- tie-werkstukken en tekeningen van vorig jaar, die door de ’oude’ Jeugd- natuurwachters vorig jaar zijn ge kweekt, resp. gemaakt. Dan zullen ook de prijzen worden uitgereikt van de wedstrijden die tot deze expositie leidden. De tentoonstelling blijft tot half acht ’s avonds voor een ieder te bezichtigen. De Jeugdnatuurwachters moeten hun plantjes een dag eerder (26 sep tember) tussen vier uur en half vijf inleveren in het bejaardentehuis. WADDINXVEEN Het oudercomité van de katholieke scholen in Wad dinxveen heeft voor dinsdag 19 september ajs. een vergadering uitgeschreven waarvoor alle ouders die kinderen bij -het katholiek onderwjjs hebben zjjn uitgenodigd. Tijdens de vergadering wordt een voorstel behandeld tot opheffing van het oudercomité en tegelijkertijd tot oprichting van een „Oudervereniging bij de katholieke scholen te Waddinxveen”. Men heeft - we schreven het kort geleden al - de comitévorm willen verlaten om door middel van een vereni ging een democratischer ’regeringsvorm’ te creëren. In een vereniging, zoals de nu voorgestelde, krijgen de ouders zelf zeggenschap door middel van de ledenvergadering. Het doel van de vereniging is om schreven in artikel 2 van de statu ten, die de potentiële leden in con cept hebben ontvangen en die ook op 19 september zullen worden vastge- steld. Men wil ter bevordering van gezins- en schoolopvoeding de band tussen onderwijzend personeel en ou ders verstevigen, de belangen behar tigen van de leerlingen, buitenschool se en het onderwjjs begeleidende ac tiviteiten aanmoedigen, ondernemen of mogelijk maken, de ontwikkeling van het Waddinxveense katholieke onderwjjs stimuleren en voorlichting geven omtrent de geesteljjke grond slagen van het onderwijs aan de ou ders. De Oudervereniging wil dit doel bereiken door (artikel 3) het beleggen van ouderavonden, het organiseren van lezingen, besprekingen, demon straties, excursies, enquetes, het uit geven van contactbladen en andere geschriften, het verlenen van mede werking bij kerkelijke en liturgische gebeurtenissen, het meewerken aan verschillende acties, het aanschaffen van voor de scholen gewenste zaken, die niet door andere (kunnen) wor den verstrekt en het onderhouden van contacten met die instanties, die tot verwezenlijking van de doelstel lingen kunnen leiden. Lid van de Oudervereniging kun nen worden alle ouders wier kinde ren schoolgaan op een van de vjjf WADDINXVEEN De jaarljjkse taptoe van de plaatseljjke muziek corpsen Voorwaarts en Concordia wordt dit jaar uitgebreid met een drietal corpsen uit andere plaatsen. Het muziekgebeuren zal plaatsheb ben op zaterdaghavond 30 september as. De organisatie berust bij het fan farecorps Concordia uit Waddinx veen. Er zullen ongeveer 300 majo rettes en tamboers aan meewerken. De deelnemers zijn; de harmonie van de Nederlandse Kabel Fabrieken in Delft, de Shell-harmonie uit Vlaardingen, de harmonie Concorida uit Boskoop en zoals gezegd, Voor waarts en Concordia. WADDINXVEEN De Soete Inval, de jaarljjkse ’eet- en drinksupermarkt’ van de gereformeerde kerk heeft zaterdagmiddag weer opperbest gedraaid. Niet alleen was de kooplust van het in grote drommen öp- gekomen publiek groot, maar bovendien zal straks, als alle bedragen zjjn berekend, een ’soet’ sommetje kun nen worden overgedragen aan de penningmeester van het bouwfonds van de nieuwe gereformeerde kerk in Groenswaard. Hoe hoog de opbrengst za zjjn is nog on bekend, wel is zeker dat het resultaat van vorig jaar, 1250, zal worden overtroffen. De grote zaal van het gereformeerd verenigingsge bouw was zaterdagmiddag herschapen in een vrolijk ingerichte, op een markt gelijkende winkel annex res taurant. De dames van de vrouwenvereniging hadden met ijver de koopwaar aantrekkelijk geëtaleerd, waar door ieder gemakkelijk een overzicht had op een ontel bare hoeveelheid lekkernijen. De keus was voor velen zeer moeilijk. De hele middag zijn de ’zitjes’ in het midden van de zaal bezet geweest met etende en drinkende mensen, die vaak met meer dan volle tassen het gebouw ver lieten om in het weekeinde verder de slanke lijn ge weld aan te doen. Het bleef tot laat in de avond druk kijken. Voor de kerk blijft van dat geld een fiks deel over om de aflos sing op de restauratie te bespoedigen. Van een luchtfoto, die dominee Boertje kreeg aangeboden door het Communicatiecentrum Zoetermeer, zullen ansichtkaarten worden ge maakt, die ook ten bate van de kerk in de verkoop zullen komen. Met oliebol-acties, sluitzegels, ba zars, etc. ging het allemaal niet vlug genoeg naar de zin van de 42-jarige predikant aan wie het mede te dan ken is dat het driehonderjarige kerk je dit jaar in zo grote belangstelling is komen te staan. De vliegtochten, waar mee op za- MOERKAPELLE Dominee A. Boertje van de Nederlands hervorm de kerk in Moerkapelle is deze week landeljjk in het nieuws gekomen met een idee, dat geen zjjner collega’s ooit tevoren heeft gehad. De enthousiaste predikant wil na melijk de nog steeds op zjjn kerkge meente drukkende schuldenlast van de laatste restauratie verlichten door het organiseren van vliegtochten bo ven Moerkapelle. Hij hoopt nu maar dat elke Moer- kapellenaar er 27.50 - want dat gaat zo'n tochtje van ongeveer 25 minuten kosten - voor over zal heb ben om zijn dorp eens van een ge heel andere gezichtshoek uit te be- ZEVENHUIZEN Vrjjdag 15 september: Bazar Volksonderwijs, Hotel Vos, 19 uur. Zaterdag 16 september: Bazar Volksonderwijs, Hotel Vos, 14.30 uur. Donderdag 21 september: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, Hotel Vos, 20 uur. Vrijdag 29 september: Bijeenkomst Landbouwjongeren, Hotel Vos, 19.30 uur. Zaterdag 30 september: Vijfde Molentocht SDS, start Verwey Adegeest, Dorpsstraat 14.15 uur. terdag 30 september zal worden ge start, beginnen op het vliegveld Zes- tienhoven, vanwaar het maar een ogenblik vliegen is naar de plaats van bestemming. De tochten worden gemaakt met een vierpersoons-sport- vliegtuig, dat veel meer gelegenheid tot uitzicht biedt dan een groter toe stel. Indien daarvoor belangstelling is, dan kunnen ook tochten worden ge maakt boven andere gemeenten. De baten dharvan zullen dan ook toe vloeien aan de restauratiekas van de hervormde kerk. Boekingen voor een vlucht boven het eigen dorp kunnen worden ge daan bij dominee Boertje zelf. WADDINXVEEN De ehbo-ploeg van de Nederlandse Kabel Fabrieken in Waddinxveen heeft zaterdag in Vught de tweede prijs in de wacht gesleept bij de landelijke jubileum wedstrijd van de Koninklijke Neder landse Vereniging voor Eerste Hulp Bij Ongelukken. Een prestatie die des te meer te waarderen valt, omdat de NKF-ploeg voor het eerst moest werken met zg. lotus-slechtoffers (mensen die een opleiding hebben gehad om voor slechtoffer te spelen. Ook moest nu de opdracht worden uitgevoerd bin nen tien in plaats van vijftien minu ten. Niettemin bleek de ploeg met 158 punten op de tweede plaats te zijn beland. Bij de totale uitslag van de gehele wedstrijd van zaterdagmorgen eindigde de Waddinxveense equipe, die bestond uit mejuffrouw Van Houwelingen en de heren Van der Krol en Verwoerd (leider), op de der de plaats. Hun opleiding kregen de ehbo’ers van mevrouw Metselaar- Boom. MOERKAPELLE Woensdag 27 september: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, dorpshuis, 19.30 uur Dinsdag 3 oktober: Artsengesprek, Gemeentehuis, 16 uur WADDINXVEEN Donderdag 14 september: Zang- en orgelavond Vox Jubilans en geref kerkkoor, herv. kerk Brug, 20 uur. Donderdag 14 september: Filmvoorstelling NCVB, ger. ver.geb. Vrjjdag 15 september: Feestavond Verheul. Zaterdag 16 september: Dansavond Jongerencontact, ver.geb. Trooststraat, 20 uur. Zondag 17 september: Afscheid ds. J. Verwelius, herv.Kerk Maandag 18 september: Bijeenkomst PvdA-vrouwen, De Unie Kerkweg, 20 uur. Dinsdag 19 september: Oprichtingsverg. R. K. Oudevereni- ging, ver. geb. Trooststr., 19.45 uur. Dinsdag 19 september: Installatie Jeugdnatuurwachters, ger. ver. geb., 19 uur. Dinsdag 19 september: Bejaardenmiddag, herv. wijkgeb., Esdoornlaan, 14.30 uur. K

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3