154 kandidaten doen KNZB zwemexamen 7 erreinnennood houd aan seizoen voor van over 7wee spelers weggestuurd Wim Bron held Van harte I Zegenreik KNVB Afdeling Gouda Bejaardenreis voert tot Belgische grens de dag bij Be Fair HIPPER O|E|N en ^de^ongelnksvo^el WEGENS VAKANTIE GESLOTEN FOTO SJAAK NOTEBOOM DE BRONZEN ADELAAR HULDE EN DANK AAN BADMEESTER van Weinig deelnemers bij JVO-puzzelrit W interprogramma de N.C.V.B. hsv. Waddinxveen Damclub Excelsior in eerste ronde van 25 tot en met 30 september Ringconcours van hsv. Waddinxveen I zijn FRA-VA-KO’s geschenkhuizen Pagina 5 I Baronesse Orczy Historische roman Verkoopmiddag Anders Lieveling Veel gezelliger Beter Voordeliger WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 14 september 1967 van badmeester Troost, die van hun WADDINXVEEN antwoordde los- ont- Eikenlaan, leplaan, W(veen Telef. 2401 b.g g. 2184 WADDINXVEEN De plaatselij- ke afdeling van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond heeft het programma bekendgemaakt voor het seizoen 67/68. De avonden, die steeds op woensdag vallen met uit zondering van de eerste op 14 sep tember (donderdag), hebben afwis selend plaats in het hervormd wyk- gebouw aan de Esdoornlaan en in het gereformeerd verenigingsgebouw Vanavond begint dus in het laatst genoemde gebouw het nieuwe seizoen met de vertoning van de Bartimeus- film. Op 18 oktober zal ds. J. van Dijk uit Den Haag spreken over het onderwerp ’Mijn moeder begrijpt me niet en met mijn vader kan ik niet praten. Ds. K. H. J. Burgy, ook uit de hofstad, behandelt op 15 novem ber het onderwerp Jehovah’s Getui gen. 20 december is de traditionele kerstwijding. De bijeenkomsten beginnen om 7.45 uur. WADDINXVEEN De hengel- sportvereniging Waddinxveen orga niseert op zaterdag 23 september as. het tweede ringconcours voor de Ring Zevenhuizen. Aan dit concours mogen alleen hengelaars meedoen die lid zijn van één van de bij de Ring aangesloten verenigingen. De wed strijd, die plaatsheeft in de Gouwe langs de Zuidkade (ter hoogte van de Burgemeester Trooststraat), begint om twee en eindigt om vier uur. één keer werd gestopt. Om half ne gen was ieder veilig weer thuis. Tijdens de lunch in Baarle-Nassau ontving het gezelschap een telegram van het college van B en W van Waddinxveen dat tezelfdertijd in Et- ten-Leur verbleef. B en W wensten de bejaarden een prettige dag toe. Op de terugtocht, die vrolijk werd doorspekt met accordeonmuziek door een van de bejaarden, sprak de heer H. van Helden een kort dankwoord aan het adres van de organisatrices voor de fijne dag. WADDINXVEEN De vijfde competitiewedstrijd tevens prijzen- concours van de hengelsportvereni- ging Waddinxveen, die zaterdag werd gehouden in de Oude Rijn, heeft een bijzonder goede vangst op geleverd. De 35 deelnemers brachten niet minder dan 5121 vissen op de kant, waarvan 212 boven de maat. De grootste vis ving de heer C. Boe- re (21 centimeter). De uitslag was: 1. W. Hoogerdijk sr. 1103 p., 2. B. van As 938 p., 3. P. Wieser 925 p, J. van Egdom 896 p, 5 M. Hoogerdijk 815 p., 6 M van Ofwegen 812 p, 7. J. Nieuwerf 798 p., 8. A. van Helden 792 p., 9 C. van der Wal 772 p. en 10. H. van Zwienen 741 p. Ten bate van het jaarlijkse reisje wordt eind oktober weer een ver- koopmiddag gehouden. De bejaarden sparen er zelf voor, maar hun bijdrag is niet voldoende om de kosten van de trip te dekken. Een gift van 50 vormde dit jaar een welkome aan vulling. De bejaarden die niet mee konden, kregen een fruitbakje thuis bezorgd. En even later sjouwden Wippe- roen en Snipper met een grote zware steen, die van het strandje helemaal boven op de rotsen ge bracht moest worden. Maar ze sjouwden niet alleen de zware klomp steen, maar ook de kleine dikke Hou Doe, die boven op de steen was geklauterd om beter de weg te kunnen wijzen, voorafge gaan door Joe Doe, die ook een beetje de weg wees. ”Wat een zware steen hé?” zei De afdeling Gouda van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond heeft een zegenrijk jaar achter de rug. Weliswaar kon de terreinennood - zjj het met hier en daar een kleine uitzondering - nog niet worden opgeheven en is een oplossing van dit probleem nog lang niet in zicht, maar in populariteit is de voetbalsport in het Gourse rayon nog steeds groeiende. Ook bij de junioren steeg het aan tal elftallen (van 193 tot 205). Er wer den 1371 wedstrijden gespeeld, een toeneming in vergelijking tot 65/66 met negentig. De strafcommissie moest 89 keer een voetballer schorsen, daarbuiten wer den 21 andere strafzaken behandeld. De scheidsrechters deelden 75 offici ële waarschuwingen uit. Het aantal strafzaken nam met bijna twintig toe tot 110. Financieel ging het de Afdeling ook naar den vleze. Er was een batig sal do van 1450 en verder kon aan de reserve, dank zij de uit de toto ont vangen bijdragen 6500 worden toe gevoegd. Knikker; Wim Pieter de Besten; Mar lies van Klaveren; Robby Jansen; Teuni van Vliet; Walter Marchand; Robert Berrevoets; Irma Mooyenkind; Gerrit Willem van Dortkroon; Wilma Bijl; Robert Mulder; Jolanda Brand; Joke Wieser; Marianne Boékhorst; Henny de Wit; Thea van Geloven; Marit Loomans; Ghita de Besten; Di ana van Geloven; Beppie Drost; Anja Aarts; Mieke Verhoeff; Wouda de Pa ter; .Pim Vos; Ineke Rijpstra; Ada Slot; Henk Pouderoyen. Diploma C: Cok Rehorst; Yvonne Kiel; Tom v.d. Berg; Saskia de Bruin; Marijke Stuiver; Nico v.d. Vloed; Ria Buitelaar. Diploma D: Bas van Dorp en Onno Dicker. Diploma E: Wim van der Wal. Diploma F: Ellie Kuipers. WADDINXVEEN Begeleid door de dames van de Vrouweljjke Vrijwillige Hulpverlening hebben vorige week tachtig Waddinxveense bejaarden, trouwe bezoekers van de bejaardensoos, een tocht gemaakt door het Brabantse land en zelfs nog een door België, waar de meesten nog nooit waren geweest Het jaarlijkse uitstapje van de so ciëteit voerde naar Baarle-Nassau waar de koffietafel werd gebruikt, die door de meesten alle eer werd aangedaan. Tevoren was men in de bossen bij Breda gestopt voor het drinken van een kopje koffie. Men maakte er ook een kleine wandeling in de zon, die gelukkig goed scheen, hoewel het er de dag ervoor niet naar had uitgezien. Na de koffietafel in Baarle ver trok men naar de Belgische grens en - tot veler verrassing - erover. Zeker een vijfde deel van het gezelschap was nooit in het buitenland geweest. In Bobbejaanland in het Belgische Turnhout werd thee gedronken, een gebruik dat door de Belgen weer heel anders wordt opgevat dan door ons. De terugtocht werd spoedig daarna aanvaard. Via Gorkum en de wat griezelige pont over de Lek ging men naar Schoonhoven, waar nog De tegenacties van de Lissense ploeg braken steeds weer af of het geoliede tandem Cor van Triet en Bram Kraan, dat van geen wijken wist. Toen Lisse Ruwaart moest mis sen ging het nog beter met Be Fair dat drie minuten voor het eind de ze ge veilig stelde middels Rinus van Linschoten, die zijn voorzet te dan ken had aan - alweer - Wim Bron. Vermeulen, die inviel, maakte een uitstekend debuut. we een zware steen moesten sjouwen waren we niet geko men...” hijgde Wipperoen. ’’Waarom hebt u dat niet op het briefje geschreven?” ’’Briefje?” zei Joe Doe verbluft. ”Ik heb NIETS op een briefje ge schreven...” ’’Welles!” riep Wipperoen uit. ”Er staat HELP op. Wacht, ik zal het wel even halen!” Zij hebben de palissaden, waardoor het terrein bij de poorten is afgezet al verbroken en stromen naar de poort toe. Maar deze is massief en overal zwaar met ijzer beslagen. Hij weerstaat gemakkelijk alle aanval len met bijlen en pieken. ”Doe open!” roepen zij. „Open in de naam des kei zers!” Nu kunnen zij de soldaten op de wallen gemakkelijk beroepen: „Hoeveel kost een schot?” roepen zij brutaal tegen de artilleristen. „Heel goedkoop, maar de kiezer hoeft er niet op te re kenen, dat hij er een krijgt,” antwoorden de mannen luchtig. Zij zingen het oude liedje: „Bon! bon! Napoléon. Va rentrer dans sa maison!” ”Er is niets aan te doen, monsieur le Comte. Wij moe ten toegeven,” zegt Generaal Marchand. ”Ik zal niet blijven om dat aan te zien,” de graaf. Intussen heeft Napoleon zich een weg door de menig te gebaand. Vergezeld van Victor De Marmont en kolo nel de la Bédoyèe, nadert hij de poort, die nog steeds voor hem gesloten blijft. ”Ik beveel u deze poort te openen!” roept hij luid. Kolonel Rousille, die het commando heeft, antwoordt uitdagend: „Ik volg alleen de bevelen van de generaal.” ”Hij is van zijn commando ontheven,” antwoordt Na poleon. ”Ik ken mijn plicht,” houdt Rousille vol. „Ik neem al leen van de generaal bevelen aan.” Victor De Marmont windt zich op en vooral bij het zien van St. Genis wordt hij dol van woede en hij roept wild: „Soldaten van de keizer, wij zullen ze dwingen te gehoorzamen, zeg ik u!” Zijn schrille kreten verhaasten de climax. Het tu- melt wordt ontzettend. De soldaten vallen haast over elkaar heen in hun dolle ren naar de poort, die zij met het achtereind van hun geweren uit elkaar trachten te slaan. Zij weten dat de sleutels van de stad nog in han den zijn van generaal Marchand en de generaal is plotseling verdwenen. Toen hij begreep, dat verder ver zet hopeloos zou zijn, is hij teruggegaan naar zijn hotel om bevelen te geven voor de voorbereidselen. Grenoble te verlaten. Perfekt Fourier is bij hem geroepen, de Comt de Cambray maakt zich klaar om onmiddellijk naar Brestalou terug te keren. De afdeling telde aan het eind van het vorige seizoen ruim 9950 leden en de gerechtvaardigde verwachting is, dat dit seizoen het tienduizendste af- delingslid kan worden ingeschreven. De afdeling telde 6450 senioren, ruim 2700 junioren en 800 pupillen. Drie ënveertig verenigingen namen aan de competitie deel, 32 in het zondag- en elf in het zaterdagvoetbal. Er werden het afgelopen jaar bij het zondagvoetbal 978 wedstrijden ge speeld door 131 elftallen. Dat waren honderd wedstrijden meer dan vorig jaar. Het aantal elftallen was geste gen met veertien. Bij de zaterdagcompetitie deden zestig elftallen mee, twaalf meer dan het seizoen 65/66. Men speelde 460 wedstrijden, een stijging van 110 in één seizoen. Bij de jeugd kampt men nog altijd met een groot tekort aan scheids rechters voor de C-afdeling. De scheidsrechterscursus die onlangs van start ging, zal - als alle cursisten enthousiast blijven - ruim twintig nieuwe arbiters toevoegen aan het reeds 190 man tellende ’arsenaal’ van de scheidsrechterscommissie, maar zelfs dat is niet genoeg om het tekort op te heffen. Marchand ziet dit alles aan, hij hoort de bevelende oproep en het gejuich, dat op kapitein Raoul’s bevel tot overgave volgt. Hij en de Comte de Cambray staan nog op het balkon van het hotel, en zij hebben begrepen,dat het noodlottig zou worden die vloedgolf van verzet te stuiten. De troepen binnen Grenoble zijn al even ver langend naar de adelaar over te lopen als het infante- rieregiment van kolonel de la Bédoyère. De wallen worden door honderde fakkels verlicht. Kolonel Rousille, die het bevel voert over de troepen binnen de poort, stuurt een spoedboodschap naar Gene raal Marchand: „De Corsikaan eist, dat wij de poort openen!” rapporteert de bode ademloos. ”Zeg dat de kolonel bevel geeft te vuren,” is Mar- chand’s onverzettelijk antwoord. ’’Gaat u mee, monsieur le Comte?” vraagt hij haastig. Maar hij wacht het antwoord niet af. Hij volgt de bo de op de voet, de Cambray vlak achter hem aan. Vijf minuten later is de generaal op de wallen. Hij kijkt om zich heen en overziet de toestand. Er zijn hier twee duizend man, twintig kanonnen en ammunitie in overvloed. In het open veld staan slechts boeren en een samengeraapt troepje van zowat vijftienhonderd man. Een kanonschot zou misschien die hele .enigte op de vlucht jagen..., maar Marchand durft geen definitief bevel tot vuren te geven; hij weet dat grove insubordi natie, een besliste weigering om te gehoorzamen, volgen zal. Hij praat met de mannen en moedigt hen aan die hor de Corsikaanse rovers te verslaan. Maar in antwoord op alles wat hij zegt, roepen de mannen slechts: „Vive l’Empereur!” De Comte de Cambray wendt zich wanhopig tot St. Genis, die artilleriekapitein is en van wiens mannen tot nu toe verondersteld werd, dat zij trouwe koningsge- zinden waren. „Als de mannen niet willen vuren, Maurice, kunnen dan de officieren tenminste niet het eerste schot sen?” vraagt hij. St. Genis is woedend en schaamt zich over de rouw van zyn soldaten. „De artilleristen hebben ver klaard, dat zij iedere officier, die durft te schieten, zul len vermorzelen.” Demensenmassa buiten de poort groeit voortdurend aan. Zij dringen van alle kanten op en roepen om de overgave van de stad. „Open de poorten! Doe open!” schreeuwen zij en him geroep wordt steeds dreigender. ZEVENHUIZEN Jammer voor Jong Volksonderwijs in Zevenhuizen was het dat zaterdagmiddag ook in Waddinxveen een puzzelrit werd ge houden, waardoor het aantal deelne mers bij de rit die de jonge ’Volkson derwijzers’ in hun dorp organiseer den niet geweldig was. In alle andere opzichten was de jaarlijkse puzzelrit van JVO een groot succes. De eerste prijs in de A- klasse bij de auto’s ging naar het duo J. van der Wel/C. Nobel, dat ook vo rig jaar de wisselbeker al mee naar huis nam. Ze kregen slechts 74 straf- punten toegekend. In dezelfde klas werd mejuffrouw M. M. Brijs twee de met 163 strafpunten en A. van Velde derde met 169 strafpunten. In de B-klasse voor auto’s (beginners) kwam J. van der Wel met het minste aantal strafpunten aan (177). De heer H. Reijm werd tweedemet 178 strafpunten en D. van der Linde der- de(193). Bij de fietsers was de uitslag: 1. A. Schülle, 2. Huldy en 3. D. Schülle. Bij de bromfietsers: 1. P. Spekman en 2. J. den Braber. WADDINXVEEN De damclub Excelsior is donderdag in het gere formeerd verenigingsgebouw begon nen aan een nieuw seizoen. De uit slag van de eerste ronde om het club- kampioenschap luidde: W. v.d. Heijden-C. Stolker 1-1, N. Hoogerdijk-D. LaGrand 2-0, A. A. Rietveld-A. Zwanenburg afgebr, A Blom-B van Eijk 2-0, A. Compeer- R. van Dijk 0-2, J. Vermeulen-H. Molenaar 2-0, C. H. Kramp-T. den Ouden 0-2, D. Zwanenburg-H. Boele afgebr. Bij de jeugd waren de resultaten: B. van Helden-E. Vermeij 0-2, J. v.d. Plaat-W. Hoogerdijk 2-0, T. Twigt en R. van Eijk 2-0. Hou Dou opgewekt. ’’Niet laten vallen hoor, want dan val ik oek. Wees anders maar blij dat het zo’n zware steen is, want als die steen niet zo zwaar was hadden jullie ons niet hoeven te helpen, en dan waren jullie helemaal voor niets gekomen. Kom, zulen we even rusten? Dat gewiebel op die steen maakt me duizelig”. Wipperoen en Snipper lieten uitgeput de steen op de grond zak ken. ”Als we geweten hadden dat BE FAIR-LISSER BOYS 31. Het gaat met horten en stoten, maar het feit blijft dat Be Fair zich in de nieuwe competitie nog steeds door niemand heeft laten verrassen. Ook niet door Lisser Boys, dat zaterdagmiddag met heel veel pretenties in het veld kwam, maar dat na afloop gedeprimeerd én decimeerd het veld verliet. Ruwaard van Lisser Boys moest in de tweede helft het veld verlaten, nadat hij zijn naam alle eer had aangedaan en een stevige party natrappen had weggegeven. Be Fair kwam trouwens ook niet zonder kleerscheuren van het veld. Teun Bron vergat even zijn plaats jegens de scheidsrechter, hetgeen de laatste niet nam en zo kon ook Bron vroegrijdig onder de douche. Het waren jammerlijke wanklan ken in een verder niet onaardige wed strijd. De tulpenboys waren in grote opmaak begonnen, maar dat hielden ze maar tien minuten vol. Toen was het de beurt van Be Fair. Een licht veldoverwicht bracht succes na ruim twintig minuten toen Teun Bron een hoekschop feilloos nam en zijn broer Wim even feilloos scoorde. Workala bracht Lisser Boys weer langszij door goed gebruik te maken van een misverstand tussen Cees Troost en doelman Spee: 1-1. Be Fair bracht zijn gasten direct na de rust weinig hoffelijk, maar wel effektief in grote moeilijkheden door een enorm offensief dat in de zeven de minuut een treffer tot resultaat had, weer gescoord door Wim Bron. Wim Bron was de lieveling van het publiek deze middag en hij verdien de die eer ten volle. De jonge voet baller maakte er een schitterende show van. I i Tz 1 De Gouwe, Waddinxveen’s enige zwem- en poloclub, heeft vorige week de viering van zijn veertigjarig be staan besloten met een geweldig zwemfeest. Het was, zoals dat ge woon is bij De Gouwe, weer een per fect stukje organisatie. Het afgelopen seizoen is de bijzon der actieve zwemclub extra in de weer geweest. Zo heeft De Gouwe talloze toernooien georganiseerd, een feestavond gehouden en een receptie allerlei andere zaken op touw ge zet en tot slot dit feest met zelfs een vuurwerk toe. Elke week is de naam van De Gouwe wel enkele keren in deze krant genoemd. Nu gaat onze ijzersterke en kern gezonde zwemclub een rustiger tijd tegemoet. De feestelijkheden zijn voorbij. Maar aan het werk, het grootste werk dat de zwemclub nu al vier de cennia verricht in het belang van de Waddinxveense jeugd, van de Wad dinxveense sport en ook - en vooral! - in het belang van de Waddinxveen se leefbaarheid is nog lang geen eind gekomen. Integendeel, De Gouwe begint pas. Er moet straks een nieuw zwembad komen. De Gouwe is de club geweest, die bij alle activiteiten ten bate daar van, in de voorste linies stond om te helpen en mee te werken. Omdat de club begrijpt dat het in een nieuw bad, dat aan de nieuwe ei sen voldoet zijn taak nog beter kan uitoefenen. Het is jammer dat het onze sympa thieke zwemclub in zijn veertigste levensjaar niet vergund is geweest van omgeving te mogen veranderen. Het zou het mooiste cadeau zijn ge weest dat men zich voor een jarige vereniging had kunnen indenken. Nu heeft De Gouwe het enkel met wat gelukwensen moeten doen, die - hoe goed gemeend ook - weinig zo den aan de dijk zetten. Toch willen wij bij die reeks van personen en in stanties die De Gouwe het afgelopen seizoen zijn komen opzoeken om hun gelukwensen over te brengen niet achterblijven. Van harte, Gouwe. voor Speelgoederen, Luxe en Huishoudelijke Geschenken WADDINXVEEN In het zwembad aan de Kanaaldijk zijn zaterdag middag voor het laatst in dit seizoen zwemexamens gehouden. Van de 154 kandidaten die het water in gingen moest er slechts één worden afgewezen. De rest kreeg na afloop van badmeester A. J. Troost het diploma mee naar huis. Het examen had plaats onder auspiciën van de zwemclub De Gouwe. De examencommissie bestond behalve uit de heer Troost uit mevrouw Hoogendoom en de heer Van den Berg, beiden KNZB-officials. Bij de ge slaagden waren zeer veel leerlingen ouders grote belangstelling kregen. Na afloop van het examen sprak de heer Van Trommelen namens de ou ders een kort dankwoord aan het adres van badmeester Troost en diens assistenten Nella Rietveld en Jan Al- blas. Het bleef niet bij goede woor den alleen, er kwamen ook fraaie ge schenken en zelfs bloemen op tafel. Ook de heer Van den Berg gaf blijk van zijn waardering voor het werk van de heer Troost. Nella Rietveld en de badmeester zelf besloten de huldi ging met een kort dankwoord. De geslaagden zijn: Diploma A: Els Konijn; Monique Ok- kerse, Lonneke Boonstoppel, Ton Bootman, Ronald de Bruin; Emmelien Ten Hoor; Arjan Blom; Ditta van Rijswijk; Peter Zeilstra; Genie Ho- gerbrugge; Gerrit van Solkema; Anja Aarts; Renè v.d. Krans; Marat van Ofwegen; Geeske Damstra; Maartje Neven; Addy Trommelen; Wilma van Ringelenstein; Lia van Ringelenstein; Annemieke van Wijk; Janneke Groe- neveld; Casper Pouderoyen; Peter Dellenbag; Ronnie Langedam; Wim van Straalen; Ria Versluis; Loes Ker- ver; Cor Hogerbrugge; Afina Czervo- ny; Eleonoor Asscheman; Wim Ver- kley; Monique de Wilde; Ada Geers; Gonnie Biemold; Renè Glasbeek; An ja Goedhart; Marina Goedhart; Diana Swarts; Henriette Venema; Joke Vos; Silvia van Geloven; Marion Verkley; Elsa de Knikker; Rudie van Kampen; Ewald Ploemacher; Hanno Brand; Ronald Kerkhoven; Bert van Klave ren; Henk de Graaf; Annemieke v.d. Klip; Carolientje de Zeeuw; Anne mieke van Kampen; Simone Poude royen; Jan Dekkers; Kees Boersma; Nelleke Bonefaas; Peter Ploemacher; Marieke van Veen; Leo de Puy; Mar- ja Vrolijk; Tineke Ooms; Coenraad Carels; Pia v.d. Vloed; Jaap Damstra; Ad v.d. Berg; Arjan v.d. Vloed; Hans Leemberg; Leo Kwaak; Simone Schrooder; Rob Korse; Lia Broer; Helené Schellingerhout; Johan Ver kley; Lia Mourits; Petra van Leeu wen; Pieter Hofman; Monique Bonte; Netty Baas; Sieneke van Vliet; Leen- dert van Steijn; Marijke de Kok; Ar jan de Kok; Remeo de Jong; Peter Hans Zwambom; Iris Hertogh en An- nelies van Wijk. Diploma B: Ankie Sluijs; Ria Blom; Gerardje Kwaak; Nel Koster; Erik- Jan Venemans; Ar ja Oosterom; Jan Verweij; Jeannette van Beest; Kees de Bruin; Ruud Olsson; Peter Bergs- ma; Geertje van Dijk; Sjaan Koster; Marianne Walthie; Elsebee Slob; Cora v.d. Weghe; Jan van Kleef; Rudie Boschma; Eddy Berrevoets; Kees de Vos; Harry Slot; Henny van Rijswijk; Heleen Mourits; Wilma Kieft; Jos Sluijs; Matthy Kaptein; Cora de I 55 t Ar 5 «r

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 5