VANMIDDAG Fa A. van der Krans JE SE op schot tegen tam Oudewater: 4-0 koelkasten “heemMBI dorpsstraat ”ADD1NXVEEN Raadsvergadering Kleurentelevisie doet zijn intree GEBR. VAN GOG penen J. G. HOOFTMAN DIRECTEUR VAN Hervormde kerk geeft gids uit WADDINXVEEN De Nederlands hervormde kerk heeft vorige week zyn Jaargids 1967-1968 doen ver schenen. Het boekje is geschreven en samengesteld door de predikan ten ds. T. van ’t Veld en ds. J. Ver- welius, die in hun voorwoord schrij ven: "Het is de bedoeling dat deze jaargids wordt uitgereikt aan alle gemeenteleden en belangstellenden, als een vriendeljjke herinnering aan onze kerk en haar instellingen. In het bijzonder wil ze een gids zijn voor de nieuw-ingezetenen.” VERTÖNÏNG OP RIJKSWEG 12 Zwembus rijdt op 7 oktober W. Hoogerdijk kampioen visclub Waddinxveen Afscheid A. Kroes TunHeiwerkzaamheden in volle gang BH iliiii Pagina 11 WSE met de bus Goed resultaat m 5 om uur Schaakclub WSV Damclub Excelsior Kwiek met 7 teams competitie '67 I Sigarenmagazijn Speciaalzaak Waddinxveen Vorm Druk u vandaag Vervolg van pagina 1 ook in onderhoud financieel veel voordeliger was. Overigens was de KVP zonder bedenkingen voor dit plan. Mr. Van Schalk zei: „Wij staan welwillend tegenover elk plan dat de leefbaarheid ten goede komt.” Passend? Voorbarig Geen verhoging? t WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 28 september 1967 'I I wij onze geheel vernieuwde en uitgebreide winkel. Voor iedere bezoeker ligt er tot en met zaterdag een kleine attentie gereed. Graag willen wij of in de komende dagen in onze nieuwe winkel verwelkomen. Kerkweg 175 Telefoon 2275 1 De werkers van de Nederlandse Spoorwegen (Spoorwegbouwbedrijf) hebben het te ondergraven gedeelte is afgepaald met een houten dam- wand opdat het zandlichaam onder de spoorrails niet zou gaan schuiven. Het zand in het gedeelte, waar de tunnel komt te liggen is nu wegge graven met een bulldozer. voorhoede aanvallen 3 NUS Het handzame, veertig pagina’s tellende boekje bevat alle gegevens over de drie hervormde wijkgemeen- ten in Waddinxveen, over de centra le kerkeraad en alle verdere vereni gingen en instellingen. Ook staan er de tijden van kerkdiensten in, de spreekuren van ds. Van ’t Veld. Achterin verteld de directrice van het bejaardentehuis, mejuffrouw M. Tijmes, het een en ander over deze, interkerkelijke instelling. ZEVENHUIZEN Een nogal rjj- kelijk van geestrijk vocht voorziene Rotterdammer heeft in de nacht van woensdag op donderdag (vorige week) een reeks vreemde capriolen uitge haald op rijksweg 12. Hij kwam met zijn auto op de linkerrijbaan terecht, waarna hij op weg naar huis in plaats van de oprit de afrit opreed. Hij werd door andere automobilisten gedwon gen te stoppen, waarna de politie werd gewaarschuwd. De beschonken automobilist zag kans te ontsnappen en reed slingerend weg. Hij kwam echter niet ver, want zijn wagen kwam al snel in conflict met de vangrail en werd zodanig be schadigd dat van verder rijden geen sprake meer was. Zelf was de man niet gewond. Hij sliep zijn roes uit op het politiebureau. WADDINXVEEN In tegen stelling tot de informaties die de zwemclub De Gouwe ons eerder verstrekte zal de zwem bus naar het Goudse zwem bad niet beginnen te rijden op 30 september (zaterdag aan staande dus) maar op zaterdag 7 oktober. MOERKAPELLE De door het Koningin Wilhelmina Fonds gehou den collecte ten bate van de kanker bestrijding heeft in Moerkapelle liefst 933,50 opgebracht. Deze op brengst is vooral te danken aan de activiteiten van mejuffrouw G. Bak ker en haar helpsters. ZEVENHUIZEN De ingelanden van de Zuidplaspolder zullen op don derdag 5 oktober a.s. officieel af scheid nemen van hun dijkgraaf, de heer A. Kroes. Dat gebeurt tijdens een ontvangst die zal worden gehou den in Hotel Vos in Zevenhuizen en die om 17 uur begint. Onder de spoorrails in van zware stalen balken een brug gelegd, zodat het treinverkeer van de werkzaam heden geen narigheid ondervindt. Het werk, dat 1,3 miljoen gulden gaat kosen, zal vermoedelijk begin 1969 gereed komen. WSE-Oudewater 4-0. Waar is het Oudewater van weleer? Waar is de glorie van de vroegere derdeklasser? De toeschouwers bjj de wedstryd te gen WSE zullen het zich hoofdschud dend hebben af gevraagd. Het tyd- perk-Prins heeft Oudewater grote successen gebracht. Nu heeft de doel man een ander shirt aangetrokken en moest Oudewater een andere man in het doel zoeken. Men is tot heden niet bijster ge slaagd. Twee jaar geleden kukelde Oudewater uit de derde klas, even leek het erop dat de ploeg daar weer terug zou keren, maar dit jaar was het met de Oudewaterse KNVB-tijd snel gedaan. En nu, in de afdeling, liet de gasten zich met 4-0 verplette ren door het schietgrage WSE, dat het amateur-walhalla, de KNVB, nu al zovele jaren binnen handbereik heeft. Doelman Baan wist er geen doen aan. Een knetterend schot van Koet sier vloog al meteen na de eerste trappen tegen de bal vlak onder de lat in het net. Meteen greep WSE een stevig veldoverwicht en wilde dat meteen maar uitdrukken in doelpun ten. In de achtste minuut verslikte Baan zich in een ander schot, maar hij wist het netaan tot hoekschop te verwerken. De corner bracht dan wel geen succes, even later was het toch 2-0, nadat rechtshalf Tange met een lange pass Van der Sluis aan het werk zette. Deze aarzelde niet en schoot prompt in. WADDINXVEEN Niet alleen Be Fair, maar ook WSE laat zich deze week weer per bus vergezellen door een flink aantal supporters. De reis gaat naar ASV in Ammerstol. De bus vertrekt om half twee van het WSE-veld in het Warnaarplant- soen. Kosten: 1,50. De bus vertrekt dan op 18.20 van het dorp en om 18.30 uur van de hefbrug. Men lette op de gewijzigde tijden. Voor niet- leden van De Gouwe geldt dat zij pas om 18.45 uur van het Spaardersbad gebruik kunnen maken. Voor de leden begint de trai ning om kwart over zes. De normale entreeprijs voor het zwembad bedraagt 1,25 (met eigen vervoer). In alle andere gevallen betalen de leden ƒ1,50 evenals degenen die gebruik maken van de zwembus. De prijs is iets verhoogd in ver band met de verhoging van de badhuur in Gouda. Het bestuur van de zwem club stelt er prijs op te ver melden dat naar en in het Spaardersbad geen etenswaren mogen worden meegenomen en gebruikt. Een beeld van de spoorweg- tunnel, waarvan de aanleg nu ein delijk in volle gang is. Hoewel de foto boven (van Sjaak Noteboom) van recente datum is zijn de werk zaamheden nu al zodanig gevorderd dat de inwoners van Groenswaard al onder de spoorbaan door de Oran- jewtfk in kunnen kijken. Oudewaters voorhoede zag zijn goedbedoelde aanvallen steeds stranden op een onwankelbare WSE- defensie, waarin mannen als V. d. Made en Lichtenberg de spits afbe ten. Doelman Rjjnbeek was weer in grootse vorm. Oudewater’s lot werd beslist, zo dit niet reeds was gebeurd, in de laatste fasen van de eerste helft. Een slim hakje van Compeer gaf Tange gele genheid de bal ten derde male in het Oudewaterse net te deponeren: 3-0. Na de hervatting was het Wad- dinxveense enthousiasme aanmerke lijk geluwd en beperkte men zich to het zoveel mogelijk spelen op balbe zit. Goede combinaties bleven uit en De dertig deelnemers van deze laatste wedstrijd vingen matig. Ze haalden in totaal 836 vissen op de kant, waarvan er 84 bovenmaats wa ren. De uitslag van de wedstrijd was na de al genoemde nummers 1 en 2: 3, J. van Egdom 281 p., 4. M. van Of- wegen 256 p., 5. J. Nieuwerf 233 p, 6 B van As 220p., C. Vermeulen 182 p., 8. S. Kuipers 171 p., 9. B. Rooden- burg 170 p., 10 A. van Helden 147 p. De eindstand na zes wedstrijden: 1. W. Hoogerdijk 3006 p. 2. M. Hoogerdijk 2176 p. 3. A van Helden 2173 p. 4. B. van As 2073 p. 5. J. van Egdom 2063 p. 6 P. Wieser 1927 p. 7. H. v Zwienen 1898 p. 8. M. v. Ofwegen 1887 p. 9. J. Nieuwerf 1653 p. 10. J. Verboom 1541 p. De prijs voor de meeste maatvis na zes wedstrijden ging naar M. Hoo gerdijk (46 stuks). J. Langendam ving de grootste vis (34 cm). Voor de Ring Zevenhuizen werd zaterdag door de hengelsportvereni- ging Waddinxveen een visconcours gehouden in de Gouwe (Zuidkade). De vangst was matig. De 71 deelne mers vingen met elkaar niet meer dan 279 vissen, waarvan er maar ne gen langer dan vijftien centimeter waren. De uitslag was: 1. H. Hoogendoorn WADDINXVEEN De tafelten- nisclub Kwiek heeft tijdens zijn on langs gehouden ledenvergadering besloten dat de club dit jaar met ze ven teams aan de competitie zal deelnemen. Het ledental is de laatste tijd aanzienlijk gestegen, zo bleek uit de jaarverslagen. Kwiek oefent elke dinsdag- en vrijdagavond in het gymnastieklo kaal van de christelijke lagere land bouwhuishoudschool De Rank aan de Esdoomlaan. Wie graag tafelten nist is daar altijd welkom. daarmee de doelpunten. Toen er ein delijk nog eens een goede aanval te gen aan werd gegooid was het meteen weer raak. Koetsier voorzag V. d. Sluis, die moederziel alleen stond, van een pass op maat en weer was doelman Baan een geslagen man: 4:0. Heel langzaam doet de kleurente levisie ook in Waddinxveen zjjn in trede. Hoewel de bezitters van een kleurenontvanger tot nu toe in Wad dinxveen nog op de vingers van één hand zijn te tellen, hebben al vele inwoners met de nieuwigheid kennis kunnen maken. In de etalage van Kranenburg en De Bruin aan de Kerkweg staat een kleurentelevisie opgesteld, die regel matig kleurprogramma’s te zien geeft, vooral tijdens de uitzendingen ter gelegenheid van de Firato ’67. Dinsdagavond had het technisch bureau Martien Willemsen uit Gouda in café-restaurant Royal aan het Koningin Wilhelmlnaplein een paar kleurenontvangers neergezet. Hoewel aan een groot aantal inwoners uit nodigingen waren verstuurd was de belangstelling over de kleurenfilm van Buster Keaton maar matig. Geen wonder, want even tevoren zond de Var a over hetzelfde net de vierde aflevering van de Forsyte Sa ge uit. door het Hoogheemraadschap Rijn land van de rioolwaterzuiveringsin stallatie in de Oranjewjjk leverde geen problemen op, temeer daar geen enkel toezegging hoefde te worden gedaan. De burgemeester vertelde dat han gende de besprekingen het doorgaan van de verhoging der rioolrechten onzeker was geworden, hoewel hij daarover nog geen enkele concrete uitspraak kon doen. Hij verwachtte dat de besprekingen nog wel een jaar zouden duren. Als Rijnland het gemaal over zal nemen dan zullen ook de geplande zuiveringen in de Victorwijk en in Groenswaard door het hoogheem raadschap moeten worden gebouwd. De raad accepteerde een voorstel tot aankoop van een stuk Onderweg in Groenswaard voor 3034. De bur gemeester antwoordde op een vraag van de heer Mulder dat dit stuk de laatste grond was die de gemeente in Groenswaard moet verkrijgen. De overige voorstellen - u las ze vorige week in onze krant - wer- Burgemeester Van der Hooft maakte bij het voorstel tot ver koop van bouwgrond in Groens waard de koper, de woningbouw vereniging Waddinxveen, een com pliment voor het initiatief als eer ste corporatie in Waddinxveen, premiewoningen te gaan bouwen. Hij hoopte dat het ook de sociale woningbouw ten goed zou komen. Van de rondvraag werd druk ge bruikt gemaakt. In volgorde: H. Huizer: ”De Brugwegsloot raakt weer verstopt. Kan de dienst van openbare werken er niet op toe zien dat dat niets steeds gebeurt? Burgemeester: ”We zullen uw ver zoek doorgeven.” J. H. Mol: ”Ik wil nog eens terug komen op het voorstel van enige tijd geleden tot aankoop van het pand aan het eind van de Wilhelminaka- de. Ik vind het jammer dat dit voor stel toen verworpen is, want er is daar een onhoudbare toestand aan het ontstaan.” Burgemeester: "We zijn dit uite raard helemaal met u eens. We had den eigenlijk al een voorstel uit de raad verwacht. J. van den Roovaart vroeg naar verplaatsing van de stopstrepen en het bord (voorrangskruising) bij het kruispunt Tweede Bloksweg- afrit rijksweg, waardoor een min der gevaarlijke situatie zou ont staan. De heer Van der Hooft zeg de toe een en ander aan een nader onderzoek te zullen onderwerpen. T. Ververs: ’’Alles wat de vereni gingen ondernemen juich ik, als ve- renigingsman, van harte toe, ook puzzelritten. Maar dat men dan bij die gebeurtenissen straten opzoekt, die gevaar opleveren voor het verkeer en vooral de kinderen die daar spelen, dat vind ik erg. Ik kan een puzzelrit niet waarderen als men als een razende Roland door de stra ten rijdt en daarbij de veiligheid uit het oog verliest.” De burgemeester zegde toe te zul len bezien of aan dit probleem een mouw te passen valt. WADDINXVEEN In de Boskoopse Otweg werd zaterdag de laatste com- petitiehengelwedstrijd van het seizoen gehouden. Kampioen 1967 en winnaar van deze wedstrijd werd de heer W. Hoogerdijk die zjjn suprematie ook nog eens bewees door in de laatste wedstrijd niet minder dan 530 punten te ver zamelen. Nummer twee, H. van Zwienen, behaalde slechts 313 punten. Moordrecht 73 cm, 2. S. Kuipers, Waddinxveen 66 cm, 3. C. de Joode, Moordrecht 60 cm, 4. A. van Helden, Waddinxveen 51 cm, 5. P. Wieser, Waddinxveen 49 cm, 6. J. van Eg dom, Waddinxveen 48 cm, 7. H. van Zwienen, Waddinxveen 39 cry, 8. A. van Erk, Zevenhuizen 39 cm, 9. M. Hoogerdijk, Waddinxveen 36 cm, 10 J. Verhoef, Waddinxveen 36 cm. WADDINXVEEN De vierde ronde van de onderlinge competitie om het clubkampioenschap van de Waddinxveense Schaak Vereniging, heeft de volgende resultaten gehad: B. Berloth-H. Schoemaker 0-1; W. van Vuuren-A. Littooy afgebr., A. A. van Oort-C. van der Mark afgebr W. van Oort-G. de Willigen 1-0, L. Landeweer-P. Broer 0-1, W. Verstoep J. van Gort 0-1, A. v.d. Starre-F. de Jong 1-0, P. Neeleman-T. Verbree 0-1. WADDINXVEEN Met ingang van 29 september is de heer J. G. Hooftman (48) uit Boskoop, bedrijfs leider bij de autobusdienstonderne- ming Citosa NV te Waddinxveen, be noemd tot directeur van de autobus maatschappij Gebroeders Van Gog NV in Capelle aan de IJssel. Kortgeleden zjjn de aandelen van Van Gog door Citosa overgnomen. De heer Hooftman is 29 jaar in dienst bij Citosa NV. WADDINXVEEN De door het veertigjarige ADC uit Alphen aan de Rijn georganiseerde jubileum-ne- derlaagwedstrjjd tegen Excelsior werd door de jarige club na span nende strijd met 14-10 gewonnen. De uitslagen waren: A. Brunt-C. H. Kramp 1-1, S. Koopman-A. Blom 2-0, R. Verkade-H. Boele 2-0, A. Robber-T. den Ouden 1-1, A. de Graaf-H. Troost 0-2, M. Lieftinck- G. v.d. Zijden 0-2, N. Brunt-B. van Eijk 1-1, M. van Tol-J. Vermeulen 2-0, J. Belder-A. A. Rietveld 1-1, J. Gelderblom-A. Zwanenburg 0-2, M. Bluk-W. v.d. Heijden 2-0, H. Brunt- C. Stolker 2-0. De derde ronde om het clubkam pioenschap, donderdag gespeeld in het gereformeerd verenigingsgebouw leverde de volgende uitslagen op: T. den Ouden-D. Zwanenburg 1-1, C. H Kramp-H. Troost 2-0, T. Driesse-A. Zwanenburg 0-2, J. de Heer-B. van Eijk 0-2, C. Stolker-N. Hoogerdijk 2-0, J. Vermeulen- A. A. Rietvel 0-2 H. Molenaar-R. van Dijk 0-2. De uitslagen van de derde ronde bij de jeugddammers waren: T Twigt-E. Vermeij 2-0, J. v.d. Plaat- R. van Eijk 0-2, W. Hoogerdijk-D. Twigt 0-2, B. van Helden-W. v.d. Plaat 0-2. De heer Ph. Kroes (vvd) vond het van belang dat nog deze herfst de drainage zou worden doorgespoten en gerepareerd. Als het systeem zich deze winter goed zou houden, dan achtte hij het bewijs geleverd dat geen 75.000 gulden wordt gespen deerd aan een terrein dat na elke regenbui blank staat. Drs. Van Onna informeerde er naar of het terrein zou beantwoor den aan de eisen die de gymnas tiekleraren eraan zullen stellen, hetgeen door de burgemeester werd bevestigd. Ofschoon hij het woord onverant woordelijk niet wilde gebruiken, vond de heer Noorlander deze uit gave ”in een tijd dat we moeten be zuinigen en versoberen” niet hele maal passend. ”Dif plan kan best een paar jaar wachten. Ik kan er zo niet mee akkoord gaan en in krjjg de in druk dat gedeputeerde staten er het zelfde over zullen denken.” De heer A. H. van Gent (pvda) was daarentegen de mening toegedaan dat het financiële aspect in dit ge val niet de doorslag moest geven. ”Het fonds stadsuitleg,” zo zei hij,” is juist bestemd voor dit soort projec ten. Waarom zouden we het dan niet besteden?” De heer Van Gent was blij met de situering van het terrein in de Oranjewijk. ”We moeten niet alles op een kaart zetten,” meende hij. De heer Ververs besloot de discus sie. ’’Laten we het belang van de vrijetijdsbesteding en de zorg die we als ouderen hebben voor de ontspan ning van de jeugd niet uit het oog verhezen.” Toen er tenslotte gestemd moest worden, waren alleen de reeds ge noemde leden tegen. De VVD’ers Kroes en Mol eisten reparatie en doorspuiting van de drainage, maar hadden verder geen bezwaren. De benoeming van een vakleer kracht aan de openbare ulo als voort vloeisel van de pas in 1968 geldig wordende Mammoetwet stuitte eveneens op de bedenkingen uit de raad. De financiële commissie bleek in meerderheid het voorstel ’wat voorbarig’ te vinden, een minderheid was voor. Burgemeester Van der Hooft zei: ’’Deze zaak speelt al enige jaren. Als we nu nog langer wachten en de run op deze leerkrachten gaat straks be ginnen, vissen we achter het net. De goede voortgang bij het ulo-onder- wijs eist dat we nu een besluit ne men.” De heer Noorlander was nog niet overtuigd. ”Wat gebeurt er dan straks als elke gemeente in Neder land vakleerkrachten wil hebben, die er niet zijn? Er zijn er natuur lijk nooit genoeg. Het wordt dan ze ker een chaotische toestand?” De heer Huizer had een zwaar hoofd in de zesduizend gulden, die de vakleerkracht de gemeente zou gaan kosten (volgend jaar betaalt het rijk deze kosten). Niettemin bleek geen stemming nodig. De raad liet het belang van het onderwijs prevaleren boven de financiële bezwaren. De heer Van der Hooft zegde nog toe dat ge tracht zou worden de vakleer kracht te benoemen in samenwer king met andere ulo-scholen in de omgeving. Het machtigen van het college van B en W tot het voeren van onder handelingen over de overneming si. Mp? 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 11