Zonnig blusevenement op Noordkade Reclasseringsdag 1967 op nagenoeg Aris de Pater winnaar Speciale aanbieding Culturele Kring begint 10 okt II Gouda wint brand weer wedstrijd alle fronten J eugdbrandweerdag •W Moerkapelle as. m Gevarieerd programma vol bekende namen zaterdag de lucht CPB opent seizoen met bolgewassen Jeugdbrandweer naar Eilanden Rotterdam leent van herv. kerk Waddinxveen zelf op derde plaats Twee ongelukken op zelfde plaats Opbrengst Uitverkoop tot 15 oktober Invitatie Concordia Gezellig avondje Verjaardag Feestje bouwen Schenk de slijter uw vertrouwen Slijterij Wijnhandel VAN EEUWEN Pagina 3 Wandklokken met lange gewichten Vroljjk Gouda KERKWEG 159 W’VEEN Telefoon 01828-2495 Metamorfose 30% korting, wij hebben er nog slechts 13, haast U. Jonckheere - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 28 september 1967 Drs. J. Hk. Hoornweg in Reclassering in Nederland. 18.20 uur ZEVENHUIZEN huish. HET SLACHTOFFER Want men kan een voortreffelijk reclasseringsapparaat hebben, goed geleide reclasseringsinstellingen, deskundig personeel en zich met hun gehele persoonlijkheid inzettende vrijwilligers, het reclasseringswerk kan slechts succes hebben, wanneer het leeft onder de bevolking, wanneer ook de buitenstaander bereid is de medemens die de normen van de gemeenschap heeft overtreden, een nieuwe kans in het leven te geven. Zaterdag 30 september is in Waddinxveen, in Zevenhuizen, in Moer kapelle, overal in Nederland Nationale Reclasseringsdag 1967. langstelling had van een niet min der verheugde loco-burgemeester mr J. W. Blankert. Gadegeslagen door burgemeester C. A. van der Hooft en wethouder Van Tol opende gastheer Waddinx veen moedig de strijd om ongeveer twee uur. Het programma kon vol gens schema worden afgewerkt zo dat de zaak omstreeks een uur of vijf was bekeken. minder bekende personen en orga nisaties (o.a. met Karei Jockheere, de bekende Vlaamse schrijver) voor concerten, voorstellingen en lezingen. nekes; klas 2a meisjes: 1. Roosje Em- ster, 2. Ineke Versluys, 2. Annie Zwa nenburg. Pr .Wilhelmina: ind. Lennard de Kok; klas la meisjes: 1. Anneke v.d. Hoek, 2. Marijke v. Tol; klas la jongens: 1. Frank Alblas, 2. Jan Vermeulen; klas lb jongens: 1. Led Wessels, 2. Aad Wamaar; klas 2a meisjes: 1. Anneke Trapman, 2. Gea Burggraaf; klas 2a jongens: 1. Johnny Versluys, 2. Jan Roggeveen; klas 2b, 3b en 4b meisjes: 1. Nellie Verweij, 2. Paullen Verwey; klas 2b, 3b en 4b jongens: 1. Lennard de Kok, 2. Henk de Pater en 3. Jan van der Krans. Zuidkade 3 - tel. 01828-2105 Waddinxveen Dinsdag 3 oktober: Artsengesprek, Gemeentehuis, 16 uur MOERKAPELLE Zaterdag 30 september: Eerste vliegtocht hervormde kerk, Moerkapelle, vliegveld Zestienhoven 12.30 uur. De prijsuitreiking had plaats in het gereformeerd verenigingsgebouw waar nog waarderende woorden werden gesproken door de heer Aal- dijk en door burgemeester Van der Hooft. De meest vrolijke ploeg was uiteraard de kaasstedelijke, die he men moest worden gehaald. De dro ge keel van het slachtoffer werd van tijd tot tijd gelest met een flesje prik. Vermey juwelier MOERKAPELLE Aan de fees telijkheden die zaterdag 30 septem ber as. worden georganiseerd ter ge legenheid van de opening van de brug over de Merwede tussen Dord recht en Papendrecht zal ook de Moerkapelse jeugdbrandweer deel nemen. De ploeg doet mee aan een wedstrijd tussen elf jeugdbrandweer korpsen. Er wordt om kwart over negen begonnen. De jeugdbrandweer staat als altijd onder leiding van de heer R. Dewald. De lezingen, die zoveel mogelijk in de populair wetenschappelijke sfeer worden gehouden, zullen voor het eerst plaats hebben in de aula van de openbare ulo-school. Dit omdat het aantal toehoorders bij lezingen vaak gering is en de aula voor dit soort van evenementen een gelegen heid bij uitstek is. WADDINXVEEN De kerkvoogdij van de Nederlands hervormde kerk heeft in zijn recente vergadering be sloten ook dit jaar de ingezamelde gelden voor de nieuwe hervormde kerk in Groenswaard, die een waarde belopen van 150.000, ook dit jaar voor een half jaar te lenen aan de gemeente Rotterdam tegen een rente van zes procent. Tijdens de wedstrijd die de tien gemeenten zaterdag op de Waddinx- veense Noordkade uitstreden was het de Goudse ploeg, die als eerste eindigde en bovendien nog met de bevelvoerdersprijs en de prijs voor de beste pompbediening ging stijken. Waddinxveen, dat in de totaal-uit- slag als derde eindigde achter Capel- le aan den IJssel, zag zelfs de ordon- nansprijs weggekaapt. Die ging naar het korps ’Dorp’ van Zevenhuizen, dat op de vierde plaats kwam. De ploeg van Moerkapelle - in blinkend wit gestoken - eindigde als vijfde. Het was een voor een evenement als dit uitgezóchte middag. Na een week vol regen, bescheen een mon ter herfstzonnetje het gebeuren in en rond de nog resterende bouwsels aan de Nesse, die een unieke gelegenheid boden om te oefenen. Dank zij het goede weer was ook de belangstelling groot. Langs de hekken rond het ’rampgebied’ schaarden de gehele middag vele honderden toeschouwers, terwijl op het wedstrijdterrein zelf het storm liep van de burgemeesters en de wet houders. Uit de streek zagen we o.a. de burgemeesters van Zevenhuizen, Moerkapelle en Waddinxveen, wet houder A. van Tol van Zevenhuizen, gemeentesecretaris G. J. A. Runsink van Moerkapelle en wethouder F. M. van Tol van Waddinxveen. De wedstrijd werd ook bijgewoond door de heer Van Straaten, die de commissaris van de koningin ver tegenwoordigde, de heer M. Aaldijk, districtsinspecteur van het brand- weerwezen in Zuid-Holland, en de heer K. van Dongen, hoofd van de Bescherming Bevolking in het dis trict Zuid-Holland. Het ging allemaal om het blussen van een pseudo-brand in een van de krotten aan de Nesse, waar de ver schrikkelijke werkelijkheid zoveel mogelijk was nagebootst. Er was een binnenbrand en een jeugdig slacht offer, dat op een angstaanjagende manier om hulp kon roepen en die telkens als moedige spuitgasten het vege lijf waagden om hem te redden op onverklaarbare wijze bleek ge metamorfoseerd in een koddige blauwgekielde stropop, die tot tien keer toe uit de niet-aanwezige vlam- Maria Nagasako die in december een kerstconcert komt geven. Ook tracht de Culturele Kring de jonge violiste Vera Betz te contrac teren voor een concert in Waddinx veen. Vera Betz is de minder beken de maar niet minder begaafde even knie van Emmy Verhey. Zij is leer linge van Herman Krebber en trad kortgeleden nog samen met Emmy Verhey op voor de televisie. In het nieuwe jaar komt de to neelgroep Proloog, die al eerder in Waddinxveen was, voor een nieu we voorstelling. Verder heeft men Harriet Freezer uitgenodigd voor een voordracht. WADDINXVEEN De Culturele Kring Waddinxveen heeft tijdens het zomerreces bepaald niet stilge zeten. Er is voor het winterseizoen 67/68 een gevarieerd programma opgesteld dat begint op dinsdag 10 oktober met een goochelshow van niemand minder dan Fred Kaps en een tour-de-chant van Sacha Denis- sent in het gereformeerd vereni gingsgebouw. Deze eerste activiteit begint, zoals gebruikelijk, om half negen ’s avonds. Het was een vrolijk en ogen schijnlijk chaotisch gezicht, die brandweerlieden hard door el kaar te zien rennen. Maar er zat in al dat geharrewar systeem genoeg en de meeste ploegen kenden hun taak op hun duimpje. Sommigen waren wat minder punctueel met het materiaal, anderen deden was minder tolerant met het slechtof- fer, dat prompt na zijn redding in de hoek werd gesmeten (zie foto). De vrijwillige brandweerploeg van Waddinxveen heeft het huzaren stukje van vorig jaar - winst op alle fronten tijdens de jaarlijkse ’tienge meentelijke’ brandweerwedstrjjd op Nieuwerkerk - deze keer op eigen terrein niet kunnen overdoen. ZEVENHUIZEN Op het kruis punt Noordelijke Dwarsweg-Dorps- straat in Zevenhuizen hebben zich maandagmorgen in alle vroegte twee ongelukken voorgedaan waarbij - gelukkigerwijze - alleen materiële schade werd aangericht. ’s Nachts om een uur raakten een personenauto en een vrachtwagen met elkaar in botsing toen de be stuurder van de personenauto geen voorrang verleende. De zware vrachtwagen drukte de personenwa gen van de weg met als gevolg dat een aantal schrikhekken zwaar werd beschadigd. Ook aan de personen auto was weinig meer heek Omstreeks half acht wilde een zware truck met oplegger van de Noordelijke Dwarsweg de Dorps straat opdraaien. Op de oplegger was een grote hijskraan geladen die tij dens de korte draai het balkon aan het huis van de heer P. Heij verniel de. Niet alleen werd de afrastering beschadigd maar ook het platte ge deelte. Vorig jaar reed een militaire vrachtwagen tegen het balkon aan. Voor de aanvang van de wedstrijd was in de raadzaal van het gemeen tehuis nog een samenkomst geweest. Daar had de burgemeester de hoop uitgesproken dat de jury het ver schrikkelijk moeilijk zou krijgen. De burgemeester van Reeuwijk, jhr. mr. W. H. D. Quarles van Uf- ford, die de wedstrijd samen met de Waddinxveense brandweercomman dant A. M. Zwambom had georga niseerd zei dat deze wedstrijd van de tien gemeenten dan misschien ge ografisch niet geheel logisch mocht zijn, maar dat de deelnemers in de laatste jaren één grote familie wa ren geworden, waarin de ligging geen rol meer speelde. Morgenavond, vrijdag, is er in het gereformeerd verenigingsgebouw een nabespiegeling op de wedstrijd. (foto Sjaak Noteboom) MOERKAPELLE Burgemeester I. J. P. Keijzer, zyn vrouw en ds. A. Boertje stappen zaterdag 30 septem ber as. als eersten aan boord van een vliegtuig voor een rondvlucht bo ven Moerkapelle. Zoals bekend heeft dominee Boer tje in samenwerking met het com- municatie-centrum Zoetermeer ten bate van de Nederlands hervormde kerk een serie rondvluchten boven Moerkapelle georganiseerd in het kader van de Actie 300. Een tochtje boven Moerkapelle gaat 27,50 kosten, de vlucht duurt een klein half uur. Er wordt gestart van het vliegveld Zestienhoven in Rotterdam. Boekingen kunnen wor den gedaan bij dominee Boertje in de pastorie. De vluchten zullen elke woensdag en zaterdagmiddag worden uitge voerd. Het burgemeesters-echtpaar en de predikant zelf zijn zaterdag de eersten van een - zo hoop ds. Boertje - grote rij. WADDINXVEEN De jeugdbrand- weerdag, waarover wjj de vorige week reeds schreven, werd gewonnen door Aris de Pater van de Eben Haëzer- school. Aris ontving de wisselbeker van het Waddinxveense gemeentebe stuur uit handen van wethouder F. M. van Tol. De uitslagen waren per school: E.Haëzer: individueel: Aris de Pater; 5e klas: Arie de Zwart, 2. Maarten de Mik, 3. Gert van der Wal; 6e klas: 1. Aris de Pater, 2. Leen Burghoorn, 3. Klaas Angenent. Th.Thjjssen: ind. Hans Droog; 5e en 6e klas: 1. Hans Droog, 2. Frans Grol- lé, 3. Rob van Dijken. Rehoboth: ind. Bert Marchant; 5e kl.: 1. Bert van der Schee, 2. Henk Groo- tendorst, 3. Wim Vermeij; 6e kl.: 1. Bert Marchant, 2. Jan Kortlever. W. van Oranje: ind. Peter Zwambom; 5e kl.: 1. Peter Zwambom, 2. Kobus Noorlander, 3. Jaap de Jong; 6e kl.: 1. Aad van Straalen, 2. Wim Los. St. Paulus: ind. Ton Loomans; 5e kl.: 1. Ton Loomans, 2. Frans van Dijen. KJuliana: ind. Eldert Jan de Jong; 5e kl.: Eldert Jan de Jong, 2. Jelis van Kooten, 3. André van Mill, 4. Mark Dekkers; 6e kl.: 1. Arie Esveldt, 2. Peter Zeilstra, 3. Henk Kuiper. Gr. v. Prinsterer: ind. Albert Boskma; 5e kl.: Iwan Schultz; 6e kl.: 1. Bram Schutz, 2. Albert Boskma. St. Jozef: ind. Hugo Berkesteijn; 6e kl.: 1. Hugo Berkesteijn, 2. Ad Bak ker, 3. Gerard v.d. Bom, 4. Sjef van Zwieteren. J. Ligthart: ind. Dicky de Leeuw; 5e kl.: 1. Robbert Berrevoets, 2. Gert Scheurwater; 6e kl.: Dicky de Leeuw, 2. Wim Droog, 3. Ton v.d. Berg. Kl.deVries: ind. Hans Eterman; 5e kl.: 1. Ruud Bijkerk, 2. Coen Visser, 3. Dirk Dullemond, 4. Roland Wieffe- ring; 6e kl.: 1. Hans Eterman, 2. Gre gory van Lingen, 3. Frans Rath, 4. Peter Emster. Ulo-scholen. Kohnstamm: ind. Elbert Vermey; kl. la meisjes: 1. Lenny Paul, 2. Patsie Tergouw; klas la jongens: 1. Jan Dol- fing, 2. Hans v.d. Water; klas lb jon gens: 1. Elbert Vermeij, 2. Tom Wen- WADDINXVEEN De leden van de Waddinxveense CPB kwamen vo rige week bijeen voor hun eerste ver gadering van het seizoen. De heer Voordauw van een grote zaadhandel vertelde leerzame dingen over bloem bollen in huis en tuin. De heer Voor dauw liet de dames aan de hand van kleurendia’s zien hoe zij bolgewassen voor een zo goed mogelijk resultaat moeten behandelen. Tegelijkertijd vertelde hij van de grote verschei denheid in tulpen, hyacinten, etc, die er op de markt zijn. Ook liet de deskundige een aantal tuinen zien en gaf daarbij commentaar. WADDINXVEEN Het fanfare korps Concordia is uitgenodigd het jaarlijkse kerstconcert van het Reeu- wijkse zangkoor luister bij te zetten. Het concert van dit honderd leden tellende koor geniet bekendheid in wijde omgeving. Het zal plaatshebben op vrijdag 21 december in het vereni gingsgebouw in Reeuwijk-brug, te beginnen om acht uur. De Culturele Kring is noodge dwongen van traditionele donder dagavond afgestapt, omdat het ve renigingsgebouw dan steeds bezet is door andere verenigingen. WADDINXVEEN De collecte die de afdeling Waddinxveen van het Koningin Wilhelmina Fonds on langs organiseerde ten bate van de kankerbestrijding heeft 4327,55 opgebracht. Voor de leek was er uiteraar wei nig verschil tussen de prestaties van de ene ploeg en de andere. Maar de uiterst deskundige, zeven man ster ke jury, zag en noteerde wel dege lijk de zwakke en sterke punten van de tien deelnemers. Juryleden van deze twaalfde streekontmoeting waren de heren J. Brak en G. Vergeer uit Woerden, E. C. Zondervan en P. Kreuk uit Krim pen aan de IJssel, A. Dekker uit Krimpen aan de Lek, D. Kloppen burg uit Maassluis en J. Uytenbo- gaard uit Vlist. De wedstrijdleider was - voor de twaalfde keer’ - de Velpse brandweercommandant H. P. Mooiman. Vrydag 29 september: Bijeenkomst Landbouwjongeren, Hotel Vos, 19.30 uur. Receptie 10-jarig bestaan school Swanla, 1630 uur. Zaterdag 30 september: Vijfde Molentocht SDS, start Verwey Adegeest, Dorpsstraat 14.15 uur. Dinsdag 3 oktober: Start EHBO-cursus, gebouw Groene Kruis,, 1930 uur. Oliebollenactie herv. vrouwenver. Weest. Getrouw. Woensdag 4 oktober: Oliebollenactie herv. vrouwenver. Weest Getrouw. Woensdag 11 oktober: Bijeenkomst herv. vrouwen ver. Weest Getrouw (lezing), clubgebouw Lange Zijde, 19.30 uur. Zaterdag 28 oktober: Culturele avond Volksonderwijs, Hotel Vos, 20 uur. BIOSCOPEN IN GOUDA Reünie: vr. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21 uur, do. en wo. 20.15 uur: Play- girl (18); za. 23 uur: Duizend en een vrouw (21); za 15 en zo. 15 en 17 uur Het uur der verschrikking (14) Schouwburg: do. 20.15 uur: Wereld zonder sluier (18); vr. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21.15 uur, ma., en di 14.30 en 20.15 uur, wo. 20.15 uur: Ik, een killer (18); za. 15 uur, zo. 15 en 17 uur en wo. 14.30 uur: Tickle me (14) Thalia: do. 20.15 uur, za. 1430, 19 en 21.15 uur, zo. 15 en 17 uur, ma di. en wo. 14.30 uur: De terugkeer van de zeven (14); zo. 1930 uur, ma., di en wo. 20.15 uur: Hawaai (14) Woensdag 18 oktober: NCVB-Bijeenkomst (lezing), herv. wjjkgeb., Esdoornlaan, 19.45 uur. Donderdag 19 oktober: Raadsvergadering, gemeentehuis, 20 uur. Woensdag 25 oktober: Discussie-avond Jongerencontact,ver geb., Trooststraat, 20 uur. Onderhandelingen zjjn gaande met nog tal van andere bekende en Getracht zal worden in november de zangeres Caroline Kaart naar Waddinxveen te halen. Zij zou moe ten optreden in de hervormde Im- manuëlkerk, evenals trouwens de wereldfameuze Japanse harpiste WADDINXVEEN Donderdag 28 september: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, ger. ver. geb., 20 uur. Gemeenteavond Immanuëlkerk, Mo dern Israël, 20 uur. Afscheid adj. J. Kruit, raadzaal ge meentehuis, 16 uur. Zaterdag 30 september: Taptoe muziekkorpsen, plein W. van Oranjeschooi, 20 uur. Tulpenbollen-verkoop geref. kerk Maandag 2 september: Start EHBO-cursus, Koningin Juli- anaschool, Kerkweg. Dinsdag 3 oktober: Bejaardenmiddag, herv. wijkgeb. Esdoornlaan, 1430 uur. Middenstandsshow (Gert en Her- mien Timmerman, Johnny Kr aai - kamp, etc.), Florida Boskoop, 20 uur. Donderdag 5 oktober: Bazar Paddestoel, clubhuis Lijster besstraat, 19 uur. Vrjjdag 6 oktober: Bazar Paddestoel, clubhuis Lijster besstraat, 19 uur. Zaterdag 7 oktober: Bazar Paddestoel, clubhuis Lijster besstraat, 14 uur. Zwembus De Gouwe, (dorp) en 18.30 uur (brug). Dinsdag 10 oktober: Showavond Culturele Kring (Fred Kaps, Sacha Denissent), ger. ver. geb 2030 uur. Zaterdag 14 oktober: Dansavond Jongerencontact, num-v. Al Capona’s, ver.geb. Trooststr., 20 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3