Proef van twee weken op 3 lagere scholen NIEUWE NOTARIS IN WADDINXVEEN et uw salaris 37»V geld verdienen De schooljeugd ’eet an appel’ UUU F RAIFFEISENBANK WADDINXVEEN Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen KOREN GEVEN 'ZANGCONCERT Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Geslaagden Laat uw salaris overschrijven op een kosteloze en rentedragende privé- rekening. Wij vergoeden een rente van «LM ''3 in zomer 0 Vraag folders of mondeling advies bij de DRAADOMROEP GELIQUIDEERD Later gireren Tot 24 oktober EXPOSITIE VAN WADDINXVENER TH. DE]\ BOON Citosa toertochten ’n succes IJ® b i LB I Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Succes - ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS jM X, DOKTERSDIENSTEN MAKELAARS TAXATEURS Weekblad voor Waddinxveen 23 JAARGANG - Nr. 1153 DONDERDAG 5 OKTOBER 1967 WADDINXVEEN i alle taxaties van onroerende goederen. verzekeringen op elk gebied. Vredebest 28-30 - Telefoon (01820) 3656 Agentschap NV. Westlandsche Hypotheekbank. 67-61 Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. (veschijnt elke donderdag) De slagzin ’Met Citosa door het Goudse’ heeft het deze zomer voor treffelijk gedaan. In samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen, de busondernemingen Twee Provinciën en Vagu en de Goudse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer heeft de Waddinxveense busonderneming van begin juni af elke donderdag meegewerkt aan toertochten door de Goudse streek. Men is van plan de tochten vol gend jaap te herhalen. pedeutisch examen in de economi sche wetenschappen zijn dezer dagen aan de Nederlandse economische ho geschool in Rotterdam geslaagd de heren J. A. G. van Dijk, J. A. Koo- men en B. P. Stekkinger uit Wad dinxveen. Oranjelaan 42 - Telefoon 2046 Koningin Wilhelminaplein 2 WADDINXVEEN hij oude kantoor aan de Kerkweg, dat de gemeente heeft gekocht van notaris Van der Most binnen afzien bare tijd worden omgebouwd tot schouwburg. Notaris In ’t Hol hoopt eind oktober te kunnen worden be ëdigd. I de spaarbank met volledige bankservice Alle cheques van de Postcheque en Girodienst zullen voortaan gedu rende de gehele openstellingstijd van het postkantoor, dus na drie uur ’s middags worden uitbetaald. Dit geldt alleen voor cheques onder de 2000. Boven dat bedrag kunnen cheques tot drie uur worden geëind en op vrijdag tot de sluitingstijd. WADDINXVEEN De in 1964 begonnen, geleidelijke liquidatie van het landelijke draadomroepnet, heeft deze week ook Waddinxveen getrof fen. Tachtig luisterende abonnee’s in de oude dorpskernen zagen hun aansluiting opgeheven. In de nieu we wijken zullen de aansluitingen blijven gehandhaafd. De leerlingen van drie lagere scholen in Waddinxveen snoepen al vier da gen verstandig; als u dit leest hebben zij gedurende de ochtendlessen van maandag af al vier grote appels verorberd, die hen zomaar wordt aangebo den door het Produktschap voor Groenten en Fruit in Den Haag. Naast de schoolmelk, die hier in Waddinxveen op veel scholen wordt verstrekt, vormt dat fruit een wel kome aanvulling. De eerste appel werd maandag ochtend door de heer Hemmes uitge reikt aan het ’ondeugendste’ leerlin- getje van de zesde klas van de Ko ningin Julianaschool. Daar spraken wethouder F. M. van Tol en de heer Hemmes zelf wijze woorden over het gebruik van fruit en in het bijzonder appels. De heer Hemmes liet boven dien een aantal kleurrijke folders achter over verwerken van groenten en fruit bij elke maaltijd en ook een leuke appelkalender. Daarna ging men ook in de eerste klas van mejuffrouw T. van Hoef- laken kijken (zie de foto), waar de kleinsten van de ’grote school’ ook best een grote appel aankonden. Het gebeuren werd bijgewoond door de heer Van Berkel van de af deling onderwijs op het gemeente huis en - uiteraard - ook door het hoofd der school, de heer P. Speijer. (foto’s Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Voor het pro- De vijf ritten die voor Citosa wa ren gepland verliepen bijzonder gunstig. Twee keren was de bus ge heel bezet, twee keer moest met twee bussen worden gereden en de derde keer moest Citosa zelfs drie bussen inzetten. Appelacties als deze zijn eerder gevoerd in Amsterdam (op zeven Montessorischolen), in Den Haag en in Zoetermeer. Zij werden daar een groot succes en er is een duidelijk waarneembare vooruitgang gecon stateerd in het eten van appels door de kinderen. Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en f 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten MOERKAPELLE Zes koren van Gereformeerde Gemeenten in de Ring West-Nederland zullen op don derdag 12 oktober onder leiding van dirigent A. Verhoef uit Zevenhuizen een groot concert geven in het kerk gebouw van de Gereformeerde Ge meente in Moerkapelle. Het zjjn koren uit Amsterdam, Haarlem, Lisse, Leiden, Schevenin- gen en Moerkapelle zelf. De avond begint om acht uur; de toegang is Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Aantrekkelijk De heer In ’t Hol vertelde ons te lefonisch waarom hij naar Wad dinxveen had gesolliciteerd: ”Ik weet uit mijn tijd in Alphen dat Waddinxveen een dynamische, zich ontwikkelende gemeente is. Voor een notaris is dat natuurlijk altijd aan trekkelijk. Maar dat is niet de enige reden. Ik geloof dat ik met de men sen overweg zal kunnen. Ik heb me de laatste tijd wat georiënteerd in Waddinxveen en het zal dacht ik, best gaan.” Bouwplannen of enig idee omtrent een ander notariskantoor dan het huidige heeft de nieuwe notaris ui teraard nog niet. Zoals bekend zal verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde. Die heerlijke, altijd welkome appel is de vrucht van een initiatief van burgemeester C. A. van der Hooft, die het Produktschap had gevraagd of het niets eens ’wat kon doen’ in Waddinxveen. Welnu, het Produkt schap kwam maandag in persoon van de heer P. Hemmes een fiks aan tal kisten goudgele Cox Ellison’s af leveren en stal zodoende de harten van alle leerlingen die van het lek kers profiteerden. De proefneming, want dat is het, duurt twee weken. Gedurende die tijd krijgen de leerlingen van de openbare Klaas de Vriesschool, de katholieke Sint Jozefschool en de christelijke Koningin Julianaschool tijdens de pauze een appel. Het gaat om ongeveer 650 kinderen. Voor het Produktschap snijdt het appelmes aan twee kanten. Ten eer ste voert het al lange tijd propagan da voor het eten van meer fruit als onmisbaar voedingsbestanddeel voor de gezondheid en een beter gebit, maar het wil tegelijkertijd een hoge re fruitomzet voor de detaillisten be vorderen. Een commerciële actie dus, gelardeerd met een flinke vleug ’al gemeen belang’ en 650 kinderen pro fiteren daarvan. WADDINXVEEN De Kunst stichting Waddinxveen is erin ge slaagd voor de nieuwe, maandelijk se tentoonstelling bij Boekhandel Veldwijk weer een Waddinxveense kunstenaar aan te trekken. Dinsdag avond om kwart voor acht opent burgemeester C. A. van der Hooft de expositie van olieverfschilderijen van Theo den Boon, een lid van het Kunstcentrum Burgvliet in Gouda. De tentoonstelling duurt tot 24 oktober as. en is te bezichtigen tij dens de winkeluren van Boekhandel Veldwijk aan de Passage. Waddinxveen - Th. G. Blom, Konin gin Wilhelminasingel 83, telefoon (01828) 2112. Zevenhuizen - J. Tol, Dorpsstraat 12 Bleiswijk, telefoon (01892) 2500. De heer Ja cob in ’t Hol (41), kandidaat-notaris in Apeldoorn, is bij koninklijk be sluit benoemd tot notaris te Wad dinxveen. Hij werd vrijdag gekozen uit zes sollicitanten als opvolger van notaris D. B. van der Most die op 16 juli met pensioen ging. De heer In ’t Hol is geboren in Zaandam op 26 april 1926. Hij ging daar ook naar het lyceum. Daarna studeerde hij tot 1951 notariaat in Amsterdam bij de hoogleraren prof Pitloo en prof. Versteeg. Van 1952 tot 1957 was hij werkzaam als kan didaat-notaris in Dirksland (Over- flakkee). Vervolgens was hij twee jaar in Alphen aan de Rijn, waar hij Waddinxveen leerde kennen en verhuisde in 1959 naar Apeldoorn waar hij tot heden kandidaat-nota ris werd bij notaris P. A. J. Breedijk De heer In ’t Hol is gehuwd en heeft een dochtertje van elf. Hij is lidmaat van de Nederlandse her vormde kerk en als zodanig beho rend tot de vrijzinnige modaliteit. De nieuwe notaris is bestuurslid van de centrale (landelijke) standplaatsen commissie op notarieel gebied, een gezamenlijk orgaan van de Broe derschappen der Notarissen en der Kandidaat-notarissen en verder in Apeldoorn penningmeester van de voogdijvereniging Kinderhulp. Tel. 01726-2541 Kerkstraat 2-28 Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroe rende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bun galows, flats, etc.)

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1