Waddinxveen toont dankbaarheid aan wacht Flora! ia Moerkapelle Winkels Besparing f 450 schriftelijk iRiTur Raad vergadert Plattel andsvrouwen druk winterseizoen 67 68 groepscommandant JKruit ll „Sniep” 10 jaar m i Afscheid om gezondheidsredenen voor Rijk gevarieerd programma Doe mee Voor SPEELGOEDEREN Ongeluk op de Henegouwerweg Schooljeugd op pad Kinderzegels U kunt trots zijn op Uw eigen korps 'k. t Jeugd speelt voor de kerk f 10.000 Burgemeester opent bazar Paddestoel FRA-VA-KOs geschenkhuizen VAN EEUWEN Plattelandsvrouwen eerste keer bijeen gg| Ledenvergadering ARP Waddinxveen Pagino B w >X JLC&tJLJL^MJL Honden Van Timtur wel. De grootste sortering iSportlmiA LEMMENS RUITERKLEDING fv- Doortrapt eerljjk Nooit teleurgesteld Mogen schoenen die midden in de mode zijn u ook nog lekker zitten i - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 5 oktober 1967. I A. h uur Slijtersprijsvraag J textiel en woningin- De lening, die nu zal Fa. Jongejan, Kerkweg 9. Waddinxveen. van 1 Eikenlaan, leplaan, W’veen Telef. 2401 b.g g. 2184 van de afdeling Zuid-Holland wordt gevierd met een diner, dat om vjjf uur begint. MEENT 8 - GOUDSESINGEL 344 TELEFOON 13 11 30 ROTTERDAM Laarzen, rijbroeken, jasjes, caps en sporen. Ponybroekjes voor kinderen reeds v.a. f 25,50 WADDINXVEEN Deden van de gereformeerde jeugdvereniging zul len woensdagavond 18 oktober in het gereformeerd verenigingsgebouw het toneelstuk ’Teun kwam terug’ opvoeren. Kaarten voor de toneel avond kosten 1,25. De voorstelling begint om half acht. De avond wordt gehouden ten ba te van de gereformeerde kerkbouw in Groenswaard. In de pauze wordt een verloting gehouden. Zuidkade 3 - tel. 01828-2105 Waddinxveen r V "~ai Slijterij Wijnhandel ÜW adres voor r- SS S S Kruit die ook hartstochtelijk jager is (vandaar het regenpak) kreeg van de Nederlandse Jagers Vereniging afde ling Gouda, vertegenwoordigd door voorzitter C. van Dort Kroon, een paar veldlaarzen. Overste Van der Meulen noemde adjudant Kruit een ’doortrapt eerlijke kerel’ en roemde hem om zijn net heid, fatsoen, betrouwbaarheid en een grote dosis vakkennis. Hij zei verder: „Een politieman komt vaak voor de meest contrasterende situaties die veel van zjjn reactie- en aanpassings vermogen vragen. Elke politieman komt zo omstreeks zjjn 45e jaar voor de vraag of hij dat ’krimpen’ en ’rek- Dertien sprekers deden de wat nor se maar goedmoedige commandant uitgeleide in fraaie bewoordingen en met vele geschenken. De ’burgerpet’ die de oud-adjudant nu zal moeten gaan dragen in plaats van de dienst pet, werd hem overhandigd door de heer A. Brouwer, een jachtvriend. Burgemeester C. A. van der Hooft, die de ontvangst op touw had gezet, verwelkomde liefst honderd gasten, onder wie ook Moerkapelle’s burge meester I. J. P. Keijzer, gemeente secretaris H. Jenné, de vroegere ad judant Van der Eijk en ook oud- burgemeester A. Warnaar. De heer Van der Hooft noemde de scheidende politieman ’een vrij man in een vrije maatschappij’. „U hebt u nooit te veel bemoeid met de mensen onder wie u moest wonen, omdat dat uw beroep ten goede kwam. Een vak dat bijzonder moeilijk is. U bent op voeder en tegelijkertijd bewaker van de .mens, u heeft uw uiterste best ge daan, maar altijd nog kritiek te horen gekregen. Een politieman leeft nu eenmaal in een glazen kast, maar u hebt ’t toch klaargespeeld toch vrij man te zijn. U kunt trots zijn op de groep van de rijkspolitie die onder uw leiding zijn diensten heeft ver leend aan de gemeenschap. Een ets van -Har Sanders en een boekenbon mede namens Moerkapelle waren de stoffelijke blijken van er kentelijkheid van het gemeentebe stuur. Dankbaarheid heerste ook bij de plaatselijke middenstandsvereniging en de Oranjevereniging uit wier naam de heer H. K. van der Loo het woord voerde. Ook hij bracht een geschenk mee. J. S. den Boer, technisch hoofd ambtenaar bij de dienst van open bare werken, sprak van een prettige samenwerking evenals brandweer commandant A. M. Zwamborn. De laatse (toe) spreker was oud-burger- vader Warnaar, die de heer Kruit des tijds had aangesteld. „Ik ben in u nooit teleurgesteld,” zo zei deze. In eenvoudige, korte bewoordingen bedankte de heer Kruit ongepolijst voor de vele goede wensen en gaven. Of men in de gemeente ook zo over hem dacht betwijfelde hij. „Ze zeiden wel van me: die kerel heeft wel leuke dochters, maar ’t is jammer dat-ie zelf zo’n rotvent is.” De adjudant ver klaarde zijn werk in Waddinxveen altijd met veel plezier te hebben ge daan. ZEVENHUIZEN Voor de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Zevenhuizen is vorige maand het nieuwe winterseizoen gestart met een bij eenkomst in Hotel over elektrische huishoudelijke apparaten en een excursie naar de Bijenkorf in Rotterdam, waar men een kijkje nam ’achter de scher men’ van het grote warenhuis. Na de lunch maakten de dames een rond vaart door de havens. T n maatschappij’ zich op deze dag liet vertegenwoordigen. Adjudant Kruit moest de politiedienst om gezond heidsredenen ’eervol’ verlaten. Een keiharde maatregel van zijn superieuren die de mening waren toegedaan dat de adjudant zelf de spanningen die het politievak nu eenmaal meebrengen niet meer zou kunnen dragen. Het was een aangelegenheid waarop in de toespraken vele keren werd teruggegrepen en waarover ook de in drukwekkend uitgedoste districts-commandant van de rijkspolitie, de overste L. J. van der Meulen, uitvoerig sprak. WADDINXVEEN De plaatse lijke kiesvereniging ’Nederland en Oranje’ van de Anti-Revolutionaire Partij houdt op dinsdag ld oktober de jaarlijkse ledenvergadering in het gereformeerd verenigingsgebouw. Mr. W. C. D. Hoogendijk uit Den Haag, adjunct-directeur van de Dr. Kuyperstichting, het wetenschappe lijk centrum van de A.R., zal tijdens de vergadering, die om acht uur be gint, het woord voeren. MOERKAPELLE Met een fees telijke openingsbjjeenkomst is vorige week ’t nieuwe seizoen voor de Platte landsvrouwen afdeling Moerkapelle ingeluid. De avond werd behalve door de vaste leden ook bijgewoond door de deelneemsters en echtgeno ten aan de onlangs gehouden vijf daagse reis naar Hessen in West- Duitsland. Na de opening droeg de presiden te, mevrouw A. Kadiks-Krijgsman, een gedicht voor van Goethe. Vijf dames gaven daarna een verslag van de geslaagde Duitsland reis. Hierbij werden vele dia’s getoond die van goede kwaliteit bleken te zijn. Voor de samenzang waren enkele Hollandse liederen gekozen, terwijl mevrouw De Graaff-Berghoef enke le Duitse volksliederen ten gehore bracht. Zij werden begeleid op de piano door mevrouw Dewald-van der Dussen. Daarna was het tijd voor de zelfverzorgde koffietafel. Alle 38 deelneemster hadden voor een heer lijke taart of hartig hapje gezorgd, waarvan met veel genoegen werd gesnoept. De avond werd besloten met het optreden van het huis vrouwenorkest. WADDINXVEEN Op de Hene gouwerweg raakte dinsdagmorgen omstreeks half twaalf een motorrij der uit Boskoop klem bij het passe ren van een vrachtwagen. Hij had een personenwagen uit tegenoverge stelde richting niet gezien. Dokter C. A. de Geus, die de medische hulp verleende, vond het wenselijk dat de bestuurder voor nader onderzoek naar het ziekenhuis in Gouda werd vervoerd. Het slachtoffer had een gekneusde voet en knie. Het was het begin een rijk geva rieerd winterprogramma, dat behal ve bijeenkomsten en discussies nog vele cursussen op allerlei gebied om vat. De cursussen, die gegeven wor den in kringverband, gaan over de onderwerpen handenarbeid, feest vieren met kinderen, naaien, siera den. maken, handwerken, lampekap- pen maken, hoeden maken, huishou delijke financiering en een cursus perspectieven voor de vrouw’. Het winterseizoen wordt op woens dag 18 oktober voortgezet. Dan gaat een deputatie Zevenhuizense Platte landsvrouwen naar Florida in Bos koop waar het dertigjarig bestaan Kerstavond is het op dinsdag 119 december in Hotel Vos. In het nieu we jaar worden nog vier afdelings- bjjeenkomsten belegd. Eén op dins dag 23 januari (huishoudelijke ver gadering en lezing over honden), in februari is er de gecombineerde avond met de Hollandsche Maat schappij van Landbouw in Zeven huizen en met de Plattelandsvrou wen van Moerkapelle en de Platte- landsjongeren. Op dinsdag 26 maart gaan de dames naar een modeshow, te verzorgen door een Gouds mode huis. In april wordt de slotavond van het seizoen gehouden. Wie donderdagmorgen de raadzaal van het gemeente huis betrad zou bijna hebben kunnen denken dat er blijdschap heerste om het vertrek van de groepscom mandant van de Waddinxveense rijkspolitie, adjudant J. Kruit. Het tegendeel was, zo bleek uit de vele, vele dank bare woorden die tot de vertrekkende politieman wer den gesproken in een meer dan volle raadszaal, waar het donkere blauw van vele politie-uniformen het moest afleggen tegen de vele andere tinten waarin de ’burger- ken’ nog wel aan kan. U kon dat niet en is daarin beslist niet de enige in ons vak.” De groepscommandant van Bode graven haalde herinneringen op uit de Drentse tijd van beide politieman nen. „U woonde temidden van de ja knikkers maar was er zelf beslist geen een,” zei hij. Namens een heel rijtje aanwezige adjudanten offreerde hij een tuinparasol. Opperwachtmees ter J. van Beukelen overhandigde na mens de groep Waddinxveen een re genpak, terwijl een dochter van wachtmeester D. Niezing eerder een fraai boeket bloemen had aangebo den aan mevrouw Kruit. Oud-wethouder S. Pille sprak over de prettige samenwerking die er tus sen hem en de adjudant steeds was geweest. Namens de reserve-rijkspo- litie bood de heer Versluis een reis- cassette aan. Namens de Bond van Christelijke Politie Ambtenaren voer de heer De Roon het woord. De heer MOERKAPELLE In de open bare lagere school zal vrijdagavond 6 en zaterdag 7 oktober weer de Flo- ralia-tentoonstelling worden gehou den. Tijdens deze show zullen door de leerlingen zelf gekweekte planten worden getoond. Verder zullen er tij dens de tentoonstelling diverse at- trakties zijn en is er voor de kinde ren een feestmiddag op zaterdag. Voor de ouders is er dit jaar een wedstrijd in het opmaken van bloem stukjes. De bakjes kunnen woensdag en donderdag op school worden in geleverd. Nadat een deskundige jury deze heeft beoordeeld zal burge meester I. J. P. Keijzer zaterdag avond de prijzen overhandigen. aan prijzen in de grote WADDINXVEEN Donderdag 5 oktober: Bazar Paddestoel, clubhuis Lijster besstraat, 19.15 uur. Jaarvergadering TOOS, ger.ver.geb., 20 uur. Vrydag 6 oktober: Bazar Paddestoel, clubhuis Lijster besstraat, 19 uur. Bezoek ATSV Bremen 1860 aan Be Fair volleybalver. (t/m. zondag) Zaterdag 7 oktober: Bazar Paddestoel, clubhuis Lijster besstraat, 14. uur. Zwembus De Gouwe, .18.20 (dorp) on 18.30 uur (brug). Dinsdag 10 oktober: Showavond Culturele Kring (Fred Kaps, Sacha Denissent), ger. ver. geb 20.30 uur. Ledenvergadering AR, ger. ver. geb. (spreker mr. Hoogendijk), 20 uur. Opening expositie Theo den Boon, Boekhandel Veldwijk Passage, 19.45 uur. Donderdag 12 oktober: Bijeenkomst NKV-vrouwen, ver.geb. Trooststr., 20. uur. Zaterdag 14 oktober: Dansavond Jongerencontact, m.m.v. Al Capona’s, ver.geb. Trooststr., 20 i i uur. Kampioenschappen sportschool Seis, Jan Ligthartschool,' Kerkweg, 14 uur Maandag 16 oktober: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen,ger ver.geb., 20 uur. Woensdag 18 oktober: NCVB-Bijeenkomst (lezing), herv. wijkgeb., Esdoornlaan, 19.45 uur. Toneelstuk ’Teun kwam terug’, ger. jeugdver., ger.ver.geb., 19.30 uur. Donderdag 19 oktober: Raadsvergadering, gemeentehuis, 20 uur. Dinsdag 24 oktober: Voordracht Harriet Freezer, Cultu rele Kring, openbare ulo, Maurits- laan, 20 uur. Woensdag 25 oktober: Discussie-avond Jongerencontact,ver geb.) Trooststraat, 20 uur. Woensdag 1 november: Opening juwelierszaak Er. Vermey. Donderdag 9 november: Herdenking Reformatie in Herv. wijkgeb. (spreker: Ds. H. J. Hegger), 17.30 uur. Zaterdag 11 november: Concert Urker Visserskoor en Chr. Mannenkoor ’Dé Brug’ in Herv. kerk, 17.00 uur. WADDINXVEEN Het rad-van- avontuur, touwtje trekken, schieten, vissen, grabbelen, darts, een envelop- pekraam, alles is er weer en alles kan weer op de jaarlijkse bazar van de speeltuinvereniging De Padde stoel in de Bomenwijk, die vanavond om kwart over zeven» door burge meester C. A. van der Hooft zal worden geopend. De bazar is ook vrijdag om zeven uur open en zaterdagmiddag om twee uur. De zaterdagmiddag is voornamelijk voor de jeugd bestemd Het festijn wordt gehouden in het clubhuis aan de Lijsterbesstraat. Tij dens de opening zal de uitslag wor den bekendgemaakt van de verlo ting, die De Paddestoel heeft gehou den. vergaderd, hetgeen voor Waddinxveen voor omgeving nieuwtje is. pe jelljng was joor de Burgemeester C. A. v. bank aangeboden onder d. Hooft deed donderdag de voorwaarde dat de de raadsleden een voor- beslissing van de raad stel toekomen voor het voor 6 oktober (morgen aangaan van een geldle- dus) bekend was. Hoe- worden aangegaan, loopt ning ten bedrage van wel het op zo korte ter- 25 jaar en heeft een ren- 500.000 met de NV Bank mijn bijeenroepen van te van 61 procent. Het voor Nederlandsche Ge- de raad, wiens toestem- geld is bestemd voor de meenten met het verzoek ming hiervoor nodig is, consolidatie van vlot- omgaand, telefonisch te nog wel te realiseren zou tende schuld. 7 Vrouwenbladen Op donderdag 19 oktober is er een afdelingsbijeenkomst, waar de jour naliste, mevrouw M. Holthuizen-van Walbeek, een lezing zal houden over het onderwerp ’Het blad voor de vrouw, vroeger en nu.” Tijdens deze lezing zal een tentoonstellinkje wor den gehouden van antieke vrouwen bladen en oude modeplaten. De le zing begint om acht uur. Plaats: Hotel Vos. Op dinsdag 24 okober word in Emmeloord de algemene najaarsver gadering van de Bond gehouden. Mevrouw I. G. Kerp-Schlesinger uit Bussum komt op dinsdag 14 novem ber naar Zevenhuizen voor een cau serie over de schaarknipkunst. Ook hieraan is een expositie vertoonden, die enkele honderden antieke en mo derne knipsels uit Europa en Azië te zien geeft. Daarom maakte Timtur de nieuwe Walk Well-serie in ■drie breedtematen, verdeeld over vier eesten en ver schillende hakhoogten. En deed Timtur in Ik schoente roVnXnde biTe^°?L Plus een vemnd hielkusseJi de Timtur voor een stalen veer onder oe middenvoet en voor een zichzelf instellende hielsluiting. Timtur vindt nu eenmaal dat schoenen die mid den in de mode zijn, best lekker mogen lopen. U bent welkom bij de Timtur Specialisten in uw omgeving: ZEVENHUIZEN Donderdag 5 oktober: Afscheid dijkgraaf A. Kroes (Zuid- plaspolder), Hotel Vos, 17 uur. Woensdag 11 oktober: Bijeenkomst herv. vrouwen ver. Weest Getrouw (lezing), clubgebouw Lange Zijde, 19.30 uur. Donderdag 19 oktober: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Hotel Vos, 20 uur. Zaterdag 28 oktober: Culturele avond Volksonderwijs, Hotel Vos, 20 uur. MOERKAPELLE Vrijdag 6 oktober: Floraiia tentoonstelling, openbare lagere school. Zaterdag 7 oktober: Floraiia tentoonstelling, openbare lagere school. Donderdag 12 oktober: Concert Kerkkoren, Geref. Gemeen te, Kerkgeb. Kerkedijkje, 20 uur. Dinsdag 24 oktober: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, Dorpshuis, 19.45 uur. DIVERSEN Woensdag 11 oktober: Lustrumconcert ’Laus Deo’, (The Messiah), St. Janskerk, 20 uur, Gou da. Donderdag 26 oktober: Toneelvoorstelling Ensemble, Schouwburg Gouda, 20 uur Woensdag 1 november: Concert Residentieorkest, Schouw burg Gouda, 20 uur. EXPOSITIES Van 10 t/m 24 oktober: Schilderijen Theo den Boon, Boek handel Veldwijk Passage geopend tijdens de winkeluren. Van 12 t/m 29 oktober: fototentoonstelling, Stedelijk Mu seum Gouda. Geopend van 10: tot 17 uur. BIOSCOPEN IN GOUDA Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21 uur, di. en wo. 20.15 uur: Texas Addio (18); za. 15 uur, zo. 15 en 17 uur: De strijd om de tempelschot (14) Schouwburg: do. en vr. 20.15 uur: Operatie Golden Car (18) za. 15, 19 en 21.15 uur, zo. 15 en 17 uur, wo. 14.30 uur: Geld ligt voor het grijpen (14); zo. 19 en. 21.15 uur, ma. en di. 14.30 en 20.15 uur, wo. 20.15 uur: Niet rijp voor liefde (18) Thalia: vr 20.15, za. 14.30, 19, 21.15 uur, zo. 15, 17 en 19 uur: Finale in Berlijn (14); zo. 21.15 uur, ma., di. én wo. 14.30 en 20.15 uur: Khartoum (14) In Zevenhuizen, in Moerkapelle, in Waddinxveen en in alle andere gemeenten in Nederland hebben schoolkinderen dinsdag tussen de middag bjjna huis aan huls kinder postzegels verkocht. Op veel deuren prijkt dan ook het bekende, kleurige zegeltje ’Hier wer den al kinderzegels besteld.’ De schooljeugd trok erop uit om op de ze, nu al twintig jaar succesvolle, wijze geld in te zamelen voor kinde ren die het slechter hebben getrof fen dan zij. En de kopers van een mapje kinderzegels van een rijks- daalder hebben dat begrepen. Het hartverwarmende enthousias me van de gezonde, vrolijke jeugd, die zijn vrije tijd opofferde voor het kind dat niet altijd even vrolijk door het leven kan gaan weet elk jaar weer de gevoelige snaar te treffen bij de ouders, die wellicht vroeger zelf-met een verfomfaaide, smoeze lige intekenlijst langs de deur liepen. Een fijn voorbeeld van hoe liefda digheid moet worden bedreven. J WADDINXVEEN Deze week herdenkt Waddinxveen’s kleinste winkelgalerij, de ’leplaan’, zijn tien jarig bestaan. De galerij, die op 4 oktober 1957 werd geopend door de toenmalige burgemeester A. War naar, viert het jubileum in gepaste bescheidenheid met een gezamenlij ke actie, waarvan alle trouwe klan ten zullen profiteren. Bij aankoop ter waarde van vijf gulden wordt er een stempel gezet op een speciale spaarkaart. Wie der tig stempels heeft krijgt als jubi leumgeschenk een in fraaie feestver- pakking gevatte fles wijn en een fles jus d’orange. Verder zullen vrijdag en zaterdag bij bepaalde artikelen gratis ballonnen worden uitgedeeld aan de kinderen. Het galerijtje bevat vijf winkels, te weten: Van Erk richting; Van Ringelenstein - zelfbediening; Van Mourik - drogisterij; Verbree - groenten en fruit; Den Hollander - banketbakkerij. Met uitzondering van groentenhan del Verbree zijn alle winkeliers er al tien jaar gevestigd. Bij Van Ringe lenstein werd vier jaar geleden een uitbreiding gerealiseerd die de zaak drie maal zo groot maakte. In de loop van de tijd betaalden de winkeliers gezamenlijk een elektri sche klok die voor de galerij op het trottoir kwam te staan en werd er ook een luifel- en puiverlichting ge maakt. De winkelgalerij, die in de Bo menwijk in een enorme behoefte voorziet, heeft in het afgelopen de cennium goed ’gedraaid’, hetgeen niet alleen blijkt uit de uitbreiding bij Van Ringelenstein maar ook uit het feit dat drogisterij Van Mourik een aantal jaren geleden een tweede vestiging kon openen aan de Konin gin Wilhelminaplein. WADDINXVEEN De reageren indien een en zjjn geweest, betekent gemeenteraad heeft eind ander niet het fiat van de oplossing van B en vorige week schrifteljjk het betrokken raadslid W vonden niet alleen de én zou hebben. Dat gebeur- besparing van een hoop én de niet en het voorstel tjjd en moeite, maar de gehele, wjjde was aangenomen. evenzeer een ’rondje* weer een presentiegeld minder hetgeen met bijkomende kosten de gemeente ƒ450 zou hebben gekost.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3