Waddinxveense stormschade van geringe omvang Zonneschermen vernield Albert Alferink over Vragen het fonds Raiffeisen spaarweek judokampioen bij bejaardenhuis Kaarten bij Be Fair stadsuitleg ft fe?' ft van Oliebollendat? Concordia Oefenbrandje Noordkade Gelijkspel (1-1) W SE-Haastrecht UITSLAG PUZZEL Frontale botsing op Henegouwerweg Aangereden bij oversteken op Kabelbreuk bij hefbrug Boskoop Bij oversteken ernstig gewond Interesse voor bun galow terrein WADDINXVEEN Tal van ge ïnteresseerden hebben de laatste da gen aan het gemeentebestuur in lichtingen gevraagd over de bouw bungalowbouw beschikbare bouw terreinen tussen de Oranjelaan en Juliana van Stolberglaan. Deze plot selinge belangstelling is het resul taat van enkele advertenties, die de gemeente in een viertal grote dag bladen heeft geplaatst teneinde de mogelijkheid van vrije bungalow bouw in Waddinxveen onder de aan dacht van eventuele gegadigden te brengen. Kollekte voor de FRANS VAN CAMP 10% korting op alle wijnen (enkele soorten uitgezonderd) dierenbescherming E M VAN EEUWEN RUITERKLEDING Lustrumwedstrijd in Waddinxveen Pagina 3 Geniet en Profiteer A G E N A tSportkuió LEMMENS Bomen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 19 oktober 1967. (begroting), (foto Sjaak Noteboom) KOSTUUMS 9 meestal; Kleiweg 2-6/ Gouda/ Telefoon 2350. Vrijdagavond a.s. om acht uur be gint in het clubgebouw van Be Fair de nieuwe kaartcompetitie. U komt toch ook? Fantastische prijzen! Ver volg op 17 nov., 1, 15 en 22 december. Zuidkade 3 - tel. 01828-2105 Waddinxveen dels een zojuist gereed geko men flatwoning aan de Nicolaas Beetslaan te Waddinxveen be trokken. RUIGE KOSTUUMS VOOR RUIGE MANNEN! In onze najaarscollectie zitten een aantal mooie ruige kostuums. Echt pakken waar een man zich lekker in voelt. (En die door de meeste vrouwen hoog gewaardeerd worden). De kleuren zijn gemengd. Nuances van beige, bruin en groen zult u wel vaak tegen komen. Kom eens aan als u deze winter ook heel interessant gekleed wilt gaan. Irish Thornproof kostuums v.a. 259,-. MEENT 8 - GOUDSESINGEL 344 TELEFOON 13 11 30 ROTTERDAM Laarzen, rijbroeken, jasjes, caps en sporen. Ponybroekjes voor kinderen reeds v.a. f 25,50 De ridderclubs voor jongens en hob byclubs voor meisjes gaat a.s. week weer van start. In het clubgebouw aan de J.W. Frisoweg worden maan dag-, dinsdag- en vrijdagavond de jongens, woensdagmiddag, woensdag en donderdagavond de meisjes ver wacht. Op dezelfde aanvangstijden en voor dezelfde leeftijden als het vorig seizoen. WADDINXVEEN De jaarlijkse kollekte voor de dierenbescherming in Nederland heeft dit jaar in Wad dinxveen een batig saldo van 586,02 opgebracht. Dinsdag 24 oktober: Voordracht Harriet Freezer, Cultu rele Kring, openbare ulo, Maurits- laan, 20.30 uur. Woensdag 25 oktober: Discussie-avond Jongerencontact,ver geb., Trooststraat, 20 uur. Contactavond WSE, 20 uur. Donderdag 26 oktober: Filmvoorstelling Kinderboekenweek bibliotheek Jul. v. Stolbergl, 16 uur. Zaterdag 28 oktober: Verkoopmiddag bejaarden, herv. wijkgeb., 14.30 uur. Dansavond Jongerencontact, ver.geb Trooststr., 20 uur. Woensdag 1 november: Opening juwelierszaak Er. Vermey. Donderdag 9 november: Herdenking Reformatie in Herv. wijkgeb. (spreker: Ds. H. J. Hegger), 19.30 uur. Zaterdag 11 november: Concert Urker Visserskoor en Chr. Mannenkoor ’De Brug’ in Herv. kerk, 19.00 uur. Start Sinterklaasactie Middenstand. ZEVENHUIZEN Donderdag 19 oktober: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, Hotel Vos, 20 uur. Woensdag 15 november: Bijeenkomst NCVB, ger. ver. geb. 19.45 uur. Vrtfdag 20 oktober: Viering 70-jarig bestaan Kleine Trompetter, Hotel Vos, 20 uur. Donderdag 26 oktober: Filmvoorstelling Bijbelgenootschap Hotel Vos, 20 uur. Zaterdag 28 oktober: Cluturele avond Volksonderwijs, Hotel Vos, 20 uur. Dinsdag 14 november: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, Hotel Vos, 20 uur. MOERKAPELLE Vrjjdag 20 oktober: Openbare vergadering jeugdver. Ge- ref. Gem. spreker ds. J. J. Poort, 19.30 uur. DIVERSEN Donderdag 26 oktober: Toneelvoorstelling Ensemble, Schouwburg Gouda, 20 uur. Woensdag 1 november: Concert Residentieorkest, Schouw burg Gouda, 20 uur. Zaterdag 21 oktober: Dansavond So What m.m.v. Down Town Jazzband, Peperstraat, Gouda, 20 uur. EXPOSITIES Van 10 t/m 24 oktober: Schilderijen Theo den Boon, Boek handel Veldwijk Passage geopend tijdens de winkel uren. Slijterij Wijnhandel WADDINXVEEN Donderdag 19 oktober: Raadsvergadering, gemeentehuis, 20 uur. Verkoping herv. vrouwenver. t.b.v. kerkbouw, herv. wijkgeb. Esdooml, 14.30 uur. Woensdag 25 oktober: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, Dorpshuis, 19.45 uur. Donderdag 26 oktober: Bejaardenmiddag, Dorpshuis, 14.30 uur. Bijeenkomst NCVB, Dorpshuis, 19.30 uur. ÜW adres voor WADDINXVE9N Bij het passe ren van een personenwagen maan dagavond op de Henegouwerweg let te een uit Sassenheim afkomstige au tomobilist onvoldoende op het tege moetkomende verkeer. Hij kwam daarbij frontaal in botsing met een auto bestuurd door een in woner van Boskoop. Het gevolg was dat beide auto’s zwaar beschadigd werden. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. WADDINXVEEN Tijdens het oversteken van de Henegrouwerweg werd mevrouw Van der Laan uit Waddinxveen maandagavond door een groepsvervoerbus van de Citosa gegrepen, waarbij zij kwam.te vallen Zij liep hierbij een ernstige hoofd wond en een hersenschudding op. Na het medisch onderzoek bleek het wenselijk haar naar een ziekenhuis in Gouda over te brengen. Onze redacteur, de heer K. van der Bas is gistermiddag in het historische Goudse stadhuis in het huwelijk getreden met mej. G. Lich uit Gouda. Het echt paar Van der Bas heeft inmid- ten stuk of werden deze vernield Een in de Vondelwijk op een bromfiets rijdende kruidenier moest tot zijn ontsteltenis ervaren, dat uit een van zijn tassen een aantal klan tenboekjes, waarin hij even te voren bij klanten bestellingen had geno teerd, de lucht ingingen en in een oogwenk tijd uit het gezicht waren verdwenen. Op de Zuidkade werd bij rijwiel handel v.d. Bor enkele bromfietsen beschadigd door stenen van een schoorsteen, die door de storm los kwamen. In de klasse 33 tot 40 kg was het Bert Radder die met de eer ging strijken, ook hij wist zijn tegenstan der, Hans Leemborg, 30 seconden in de houd-greep onder controle te hou den. Een verrassing leverde de over winning van Gert Krayenstein op in de klasse 4 van 40 tot 50 kg. In de zwaarste klasse van 50 kg en hoger was het groene band drager Albert Alferink die zijn grote rivaal Bas Boevé met een prachtige zevende beenworp wist te vellen. Hierdoor werd Albert Alferink kampioen van Waddinxveen. De in de loop der jaren tot een tra ditie geworden Raiffeisen-spaarweek wordt dit jaar gehouden van 23 t/m 27 oktober. Het doel van de spaar week is het bevorderen van de spaar zin van het Nederlandse volk. Door tjjdens de spaarweek het bezoek aan de bank extra aantrekkelijk te ma ken, wordt getracht dit doel te be reiken. Belangrijk is, dat de spaargelden welke aan de Raiffeisenbank worden toevertrouwd, weer zo veel mogelijk ter plaatse worden uitgezet. Met na me middenstandsbedrijven, land- en tuinbouwbedrijven en het eigen wo- ningbezit worden gefinancierd uit de door de plaatselijke gemeenschap bijeen gebrachte spaargelden. WADDINXVEEN Dinsdagavond woedde in een voor afbraak bestem de woning aan de Noordkade een felle brand, die keurig in bedwang werd gehouden en geblust door de Waddinxveense brandweer. Dit maal was de brandweer zelf aanstichter van het vuurtje om een goede prak- tijkoefening te kunnen hebben. WADDINXVEEN Traditiege trouw organiseerd de muziekvereni ging Concordia jaarlijks een oliebol lendag. Dit jaar zal de bekende ge bakkraam van de firma Van de Weerdt weer haar standplaats heb ben op het Koningin Wilhelmina- plein. Van vrijdagmiddag drie uur af kan men daar diverse soorten oliebollen en oud-hollands gebak verkrijgen. De huis aan huis aktie door de leden van Concordia start zaterdagmorgen 28 oktober om ne gen uur. BOSKOOP Maandagavond raakte de Boskoopse hefbrug buiten gebruik toen zonder aanwijzbare oorzaak een van de vier kabels, die het vele ton nen wegende tegenwicht dragen, af knapte. De overige kabels hielden het blok beton echter op zijn plaats, zodat men in Boskoop niet dezelfde ervaring kreeg zoals enkele jaren ge leden in Waddinxveen, toen een be tonnen tegenwicht naar beneden kwam en de hefbrug vele maanden voor het wegverkeer buiten gebruik was. Na het gebeurde destijds in Wad dinxveen zijn de bevestigingen en kabels bij de hefbruggen van Bos koop en Alphen ook grondig gecon troleerd. Hoe het mogelijk is ge weest, dat er nu een kabel in Bos koop nu een kabel kon breken zal nauwkeurig worden onderzocht. Inmiddels is de kabel hersteld. Het scheepsvaartverkeer ondervond tij dens deze werkzaamheden ernstige vertraging, omdat de brug niet kon worden geopend. De Waddinxveense hefbrug werd gisteren, toen in Boskoop de brug in verband met de herstelwerkzaam heden ook voor het wegverkeer her haaldelijk was gestremd, extra zwaar belast. Vooral rond de drukke uren leverde het verkeer rond de hefbrug geregeld problemen op. Inmiddels is de Boskoopse hefbrug hersteld en kunnen sedert gistermiddag weg- en scheepvaart de brug weer ongehin derd passeren. Van 12 t/m 29 oktober: fototentoonstelling, Stedelijk Mu seum Gouda. Geopend van 10 tot 17 uur. Het programma werd geopend met een demonstratie van Nage-no-kata. Twee tienjarige judoka’s uit Gouda i demonstreerden de basis worpen. Bij de wedstrijden om de diverse afde- lingskampioenschappen won Peter van Ray uit Waddinxveen in de klasse tot 26 kg van Bert van Kla veren. Hij kwam hiermee in het be zit van twee gele snifters. Addie Trommelen die door zeer intensieve training de laatste maanden in zeer goede conditie was, wist in de finale van de klasse tot 33 kg met een bij zonder fraaie houd-greep van Roger Geerenstein te winnen. Op verscheidene plaatsen in de ge meente sneuvelden ruiten en in en kele gevallen moesten bewoners, die overdag niet thuis waren, bij terug keer constateren, dat de gemeente er intussen voor had gezorgd, dat him ingewaaide ramen tijdelijk waren dichtgetimmerd. Bij het bejaardentehuis Souburgh werden de zonneschermen aan de westgevel van het gebouw een prooi van de wind. Om te voorkomen dat de schermen af zouden breken en door de ruiten zouden slaan, wat overigens in één geval toch gebeur de, werd besloten de schermen los te snijden, waardoor uiteraard een flin ke schadepost ontstond. Bij de winkelbouw aan de Brede- rolaan werd een bouwkeet van de firma Reym ernstig beschadigd. Voorts waaiden er overal dakpannen van huizen. BIOSCOPEN Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21 uur, zo. 15 en 17 uur: Sioux in de hinderlaag (14); zo. 19 en 21 uur, di. en wo. 20.15 uur: Meisjes op bestel ling (18). Schouwburg: do. en vr. 19.30 uur, za. en zo. 15 en 19.30 uur, ma., di. en wo. 19.30 uur: Kanonnen van Navarone (14). Thalia: do. en vr. 20.15 uur, za. 14,30, 19 en 21.15 uur, zo. 15 en 17 uur: The Double man (14); zo. 19 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Bittere Rijst (18). WADDINXVEEN Bij het over steken van de Kerkweg is vrijdag middag omstreeks vier uur de negen jarige Kees Zeilstra uit Waddinxveen door een voorbij komende auto ge grepen. Hoewel de bestuurder uit al le macht remde was het hem onmo gelijk het ventje, dat achter een ge parkeerde auto vandaan de weg op schoot, te ontwijken. Bij de val liep het jongetje enkele zware inwendige verwondingen op. Het slachtoffertje werd naar het ziekenhuis De Wijk overgebracht. De hevige zuidwesterstorm van dinsdag heeft ook in Waddinxveen wat sporen nagelaten, hoewel over het algemeen de schade gezien de hevigheid van de windvlagen erg is meegevallen. Persoonlijke ongelukken als gevolg van de storm hebben zich niet voorgedaan. Een oude es in de tuin van de bur- gemeesterswoning aan de Sniepweg dreigde ook het slachtoffer van de wind te worden. Nadat er ’s och tends al een zware tak uit was ge waaid, werd besloten uit veiligheids overwegingen de omgeving van de boom af te zetten. De oude boom wist echter stand te houden tegen het stormgeweld. De dienst openbare werken zetten verder voor alle zekerheid een oude beuk in de tuin van Beukenhof aan de Kerkweg met een lijn vast. Van enkele in de Vondelwijk ge parkeerd staande auto’s waaiden rui Tot dusverre zijn op deze gronden, die ruim een jaar geleden bouwrijp beschikbaar kwamen twaalf heren huizen alsmede één bungalow ge bouwd, terwijl er plaats is voor cir ca dertig bungalows. Het gemeentebestuur hoopt, dat de onverwacht grote belangstelling na de advertenties zal resulteren in spoedige bebouwing van al een deel van de gronden. Donderdag 2 november: Raadsvergadering Dorpshuis, 19.30 uur. De openbare beplanting kreeg schade door het op enkele plaatsen omwaaien van bomen en door de storm uit de grond gerukte struiken. oord; 25. st; 27. klei; 28. essen; 30 rete; 31. ee; 32. em; 34 ook; 35. tu; 36. al; 37. noria; 40. takel; 42. nap; 43. dar; 44. stuur; 47. kwaad; 50. at; 51. ss; 52 set; 54 ed; 55 ui; 57. boos; 58. stere; 60. elbe; 61. tl; 62. rage; 64 abel; 66. ir; 67. li; 69 een; 70. ae; 71 gemaal; 74. tortuur; 78 en; 79. kma; 80. lea; 81. sr. Verticaal: 1. a.v.; 2. regelen; 3. o.t; 4 pisa; 5 a.e.; 6. re; 7 oker; 8 bij; 10 an; 12 na; 13 lasso 14. broek; 15. km;. 19. oke; 20. gier; 21. ne; 23. on; 24. druk; 26. tel; 29. sop; 33 minus; 35 tarwe; 38 out; 39. aar; 40. tak; 41. eva; 44 stollen; 45. ussr; 46. ree; 48. adel; 49. dubieus 50 abt; 52. steel; 53. trant; 56. ier; 58. sg.; 59. eb; 63 adam; 65 eire; 68 in; 70. au; 71. ge; 72. ik; 73 aa; 75. o.l.,; 76 t.a.; 77. rr WADDINXVEEN Ter ere van het vijfjarig bestaan van sportschool Seis werden zaterdagmiddag in de gymnastiekzaal van de Jan Light- hartschool te waddinxveen judo- kampioenschappen gehouden. Bij deze gelegenheid ontvingen alle deel nemers een briefopener met inscrip tie ter herinnering aan dit heugelij ke feit. De puzzel in de krant van 5 okto ber was voor velen aanleiding om diep na ie denken. Uit de vele inzen dingen bleven echter slechts weini ge goede oplossingen over. Velen struikelden over het woord hennep braak (30, horizontaal) De meeste inzendingen luidden ’Rote’ terwijl de juiste oplossing ’Re te’ is. De loting wees de boekenbon- winnaars aan. De heer B. van Eijk Sniepweg 30 won de bon van 5,-. De heer T. Hoogendoorn, Meidoom- straat 31 is de winnaar van 2,50. De oplossing luidde: Horizontaal: 1. ar; 3. opa; 6. rob; 9. ma; 11. ventiel; 14. bekijken; 16 ga; 17. air; 18 me; 19. oe; 20. gans; 22. WSE-Haastrecht 1-1. Hoewel de kansen op een overwinning voor WSE zeer gunstig lagen, moest het elftal genoegen nemen met een 1-1 gelijkspel. In de eerste helft toonde Haastrecht zich iets sterker, hoewel dit niet in doelpunten resulteerde. In de veertiende minuut zorgde Compeer voor enige hilariteit door met de bal ook back Van Zetten in het doel te schieten, het resul taat werd daardoor 1-0 voor WSE. Vlak voor de rust wist Haastrecht de kansen te keren en er 1-1 van te maken. Na de rust volgde een partij sportief en goed geleid voetbal (scheidrechter de heer De Jong )dat echter niet in doelpunten resulteer de. Dit kwam vooral door de slech te afwerking, want kansen waren er genoeg voor beide partijen. In het laatste kwartier was het vooral WSE dat nog eens sterk naar voren drong, maar echter zonder resultaat. WADDINXVEEN De heer A. H. van Gent, fractievoorzitter van de Party van de Arbeid in de Waddinx veense raad heeft B en W schrifte- Ijjke vragen gesteld over het fonds stadsuitleg. Het raadslid vraagt het college van B en W o.m. welk bedrag op 1 sep tember van dit jaar voor dit fonds aanwezig was en krachtens welke raadsbesluiten gelden aan dit fonds zijn onttrokken. Aanleiding voor deze vragen was een in september gehouden raads vergadering, toen bleek dat het fonds bijna was uitgeput terwijl veel raadsleden meenden dat er nog een bedrag van ca. 750.000 aanwe zig moest zijn. De voorzitter deelde toen mede, dat er tal van verplichtingen waren aan gegaan, die uit dit fonds zouden moeten worden gefinancieërd .Welis waar zijn lang nog niet alle gelden uitgegeven, maar is vrijwel het gehe le bedrag van het fonds gereserveerd o.a. voor de bouw van de spoorweg- tunnel tussen Oranjewijk en Groens- waard, e.d.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3