onvoorzien van jaar op ons maar naar .fl GS hebben zicg 12 verkeken” „Moerkapelle’s bejaarden kunnen alleen maar naar Hazerswoude’’ Begroting 1968 sluit met post twintig mille Burgemeester Keijzer dreigt met sluiting Dorpshuis moet brandveilig worden i w i Verkoopdag herv. kerk I lezierig fianciel uit Moerkapelle nieuws Burgemeester Keijzer in korte raad: Insluipers na Verkoop Tryfosa brengt 1890 op Bejaardenmiddag Geen voorrang op Hollevoeterbrug Legerdominee bij SOS Moerakpelle MOERKAPELLE De jeugdvereni ging ’Samen Openhartig Spreken’ van de Gereformeerde Gemeente te Moerkapelle houdt vrijdagavond 20 Oktober een openbare bijeenkomst, die om half acht begint. op camping Zevenjarige aangereden IJo U\ Gouwe Grond verkocht ton voor Plattelandsvrouwen horen over bont in de FRA-VA-KO’s Jeugdmeeting in herv. wijkgebouw Over streekplan Itijn en Boekbespreking en voordracht Geslaagd Pagina 4 Van Timtur wel. 9 9 f geschenkhuizen DE KERKEN NODIGEN Kop en Schotel Decor zuiver Porselein 1.95 (geen Japans) Bij aankoop van 3 stuks voor f 5. 250 gram DOUWE EGBERTS KOFFIE voor 99 et. Mogen schoenen die midden in de mode zijn u ook nog lekker zitten Van 375 naar 604 Filosoferen Geleiedel(jk Fraai Pompverordeniug Geen tv? Daarom maakte Timtur de nieuwe Walk Well-serie in drie breedtematen, verdeeld over vier leesten en ver schillende hakhoogten. En deed Timtur in elk schoentje een verende binnenzool. Plus een verend hielkussen. Bovendien zorgde Timtur voor een stalen veer onder de middenvoet èn voor een zichzelf instellende hielsluiting. Timtur vindt j* i nu eenmaal dat schoenen die mid- den in de mode zijn, best lekker II mogen lopen. U bent welkom bij de Timtur Specialisten in uw omgeving: Klachten Jak WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 19 oktober 1967. Fa. Jongejan, Kerkweg 9, Waddinxveen. Na in augustus de gemeentebegroting voor 1967 te hebben behandeld, zal de raad van Moerkapelle op 2 november a.s. weer haar visie moeten geven op de be groting voor het dienstjaar 1968. In ongeveer een uur tijd was de raad van Moerkapelle, die maandagavond jl. in de grote zaal van het Dorpshuis vergaderde, met haar besprekingen klaar. De agenda vermeldde dan ook geen schokkende punten. De meeste aandacht werd nog geschonken aan een mededeling van B en W, waarin een overzicht werd gegeven van de stand van zaken ten aanzien van een samenwerking van Moerkapelle met een in Hazerswoude te bouwen bejaar dentehuis. Eikenlaan, leplaan; W’veen Telef. 2401 b g.g. 2184 MOERKAPELLE De vrouwen vereniging ’Tryfosa’ heeft verleden week met veel succes een verkoping gehouden ten bate van de zending. Dat het die middag niet aan belang stelling ontbroken heeft bewijst wel het fraaie netto-saldo van 1889,70. De Nederlands Christen Vrouwen- Bond afdeling Moerkapelle houdt donderdag 26 oktober een bijeenkomt in het Dorpshuis. Tijdens deze avond zal mevrouw Groot Enserink- van der Tas uit Maasland enkele gedich ten voordragen en enkele boeken be spreken. MOERKAPELLE Tijdens de bij eenkomst van de Plattelandsvrouwen afdeling Moerkapelle op woensdag 25 oktober zal door de heer Dijkman uit Rotterdam een voordracht worden gehouden over het dragen en onder houd van bont. Voor vele dames die met de winter in zicht tot de aankoop van een bontmantel willen overgaan, zal dit waarschijnlijk een zeer leer zame avond worden. ZEVENHUIZEN Ned. herv. kerk - 10 uur: ds. P. Moe renhout, Rotterdam en 19 uur: ds. J. C. van der Vlist. Kapel Rotte - 10 uur: ds. J. G. van der Vlist en 19 uur: ds. L. Lagerweij, Den Haag. Clubgeb. L.Ztfde - 10 uur: combo- dienst; spr. P. C. Paal, Den Haag. Geref. kerk - 9.30 uur: ds. J. Bos en 19 uur: ds. G. van Duinen, Den Haag. Ver. Vrijz.Herv. - geen dienst. zes rijen) moeten worden geplaatst. Ook t.a.v. de stookruimte moeten en kele voorzieningen worden getroffen. Voor de bejaarden van Moerkapel le is er donderdag 26 oktober een bij eenkomst in het Dorpshuis. Enkele bejaarden die een rondvlucht hebben gemaakt boven Moerkapelle, zullen hun ervaringen (geïllistreerd met dia’s) vertellen. Tevens zal tijdens deze bijeenkomst de komende ver- koopmiddag uitvoerig worden be sproken. Het tehuis zou moeten voorzien in de behoeften van Hazerswoude-dorp en van de gebieden van Benthuizen en Moerkapelle. In een onlangs ge houden vergadering, aldus medede lingen van het college, is gesproken over de grondslagen voor samenwer king. Ten dele voelde men in die vergadering, die werd bijgewoond door de B en W’s van Benthuizen, Hazerswoude en Moerkapelle, als mede door vertegenwoordigers van de Nederlands hervormde kerk, van de gereformeerde kerk en de rooms katholieke parochie, voor een samen werking tussen de kerken zonder deelname van de burgerlijke ge meenten, ten dele voor deelname van de burgerlijke overheid. over een door hem geconstateerde inefficiency. Hij zei te hebben gezien, dat oude lantaarnpalen enkele dagen, voordat zij door nieuwe werden vervangen, nog van nieuwe lampjes werden voorzien, en dat kort na plaatsing van de nieuwe palen er weer twee waren omgehaald wegens grondwer ken. Burgemeester Keijzer, die niet kon overzien hoe een en ander zijn beslag had kunnen krijgen, gaf toe, dat wat de oorzaken ook mogen zijn, de burger hier de indruk moet krij gen van ’’daar gaan onze belasting centen.” Voor de vrijwillige brandweer en gemeentewerken konden gelijktijdig met een nieuw quick-service-station garage c.q. werkruimten in gebruik worden genomen, waarop men trots mag zijn. Het bestemmingsplan ’’Noord” werd bouwrijp gemaakt en inmid dels is een aanvang gemaakt met de bouw van 68 premiewoningen ter wijl er bovendien plannen worden voorbereid voor de bouw van 12 vrije sectorwoningen aan de Emmastraat en er voorts ook reeds belangstelling is getoond voor de 11 geprojecteer de kavels vrije sectorwoningen aan de Van Hogendorpsstraat. Met enig voorbehoud durven wij ook te mel den, dat de besprekingen m.b.t. de verwezenlijking van de bouw van 31 bungalows zodanig zijn gevorderd, dat wij de hoop koesteren de gron den in de loop van het begrotings jaar te kunnen uitgeven.” ’’gevoelsmatig” van meer betekenis is. Ondanks de stijgende kosten (in 1966 per inwoner 352,75, in 1967 375,16 en in het komend jaar maar liefst 604,25) is ook de begroting ’68 met een post ’on voorzien’ van twintig mille weer sluitend. ”Een in de huidige financieel economische situatie plezierig be richt, waarmede onze gemeenschap niet allen gebaat is, maar in zekere zin ook mag worden gefeliciteerd,” aldus B en W. Dezer dagen is de ontwerp-begroting aan de raads leden aangeboden. In een begeleidend schrijven zeggen B en W, dat de raad in een tijdsbestek van ruim twee maanden twee begrotingen te behandelen heeft, maar dat het thans ingediende ontwerp naar hun mening ZEVENHUIZEN Op de Holle voeterbrug in Zevenhuizen vond dinsdag een aanrijding plaats tussen een bromfietser, de heer R. J. van Heeren uit Moerkapelle en een vrachtwagen uit Bleiswijk. Doordat er op de brug een voorgangsverbod geldt moest de vrachtwagen bestuur der voorrang verlenen aan de brom fietser. De chaffeur was echter in de verkeerde veronderstelling dat de heer Van Heeren wel zou wachten. Het gevolg was een frontale botsing. De bromfietser en zijn duo-passagie- re mejuffrouw Klomp, eveneens uit Moerkapelle moesten beide naar het St. Josephziekenhuis in Gouda wor den vervoerd. Tegen de bestuurder van de vrachtwagen is proces ver baal opgemaakt. „Hoewel mogelijk niet direct beho rend bij de beschouwingen over de ontwerp-begroting moge toch wor den opgemerkt, dat ons college het genoemde ’’westplan” het liefst in een zó geleidelijk tempo zou willen uitvoeren, dat een zeer belangrijk percentage van alle daarin gelegen grond aan de eigen bevolking ten goede kan komen. Daartoe zal nodig zijn een zodanig aantrekkelijk maken van de parti culiere bouw, ook. voor, de in hoofd zaak tot de werknemers behorende woningzoekenden, dat tenminste een fifty-fifty-verhouding voor de eigen bouw kan worden bevorderd. Uite raard zal dit in de eerste plaats af hangen van de financiële aspecten.” WADDINXVEEN Ds. T. van ’t Veld, predikant van de Nederlands hervormde kerk, opent vanmiddag om half drie in het hervormd wijk- gebouw aan de Esdoornlaan de ver koping van de hervormde vrouwen vereniging voor de bouw van de nieuwe kerk. De verkoping, die een grote sorte ring etenswaren, dranken, etc. heeft te bieden, duurt de hele avond voort. De koopwaar is beschikbaar gesteld door gemeenteleden. cotingent van 18 ww-woningen en tien bejaarden woningen verleend, maar met de bouw daarvan zal dit jaar nog wel niet kunnen worden begonnen, en ze zullen pas in 1969 gereed komen. Tijdens de vergadering zal het woord worden gevoerd door de Ne derlands hervormde predikant ds. J. J. Poort uit Kamerik, die acht jaar legerpredikant is geweest. Over zijn werk in het leger en over de geeste lijke verzoring van de militaire zal de dominee het een en ander vertel len. Na de pauze is er gelegenheid vragen te stellen. De bijeenkomst is toegankelijk voor ieder die in het bovengenoemde onderwerp belang stelt. WADDINXVEEN Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus en 18.30 uur: ds. C. Vos te Gouda. Herv wjjkgeb. - 9.30 uur: ds. J. van den Heuvel, Ede en 18.30 uur: ds. H. Stolk, Scheveningen. Bethel - 9.30 uur: kandidaat W. S. Cuperus en 17 uur: ds. T. van ’t Veld Ev. Mol. kerk - 11.30 uur: ds. P. Fa der. Immanuëlkerk - 9.30 uur: ds. J. C. Bregman, Gouda en 19 uur: dr A. van Haarlem. Geref kerk - 9, 10.30 en 18.30 uur: ds. J. Snoey. Remonstr. kerk - geen dienst. Chr. Afgesch. Gem. zo. 9.30 en 17 uur en wo 19 uur: ds. A. P. Verloop St Victorkerk RK - zo. 7, 9, 11 en 15 uur, ma., di., wo. en vr. 7.45 uur, do. 20 uur en za. 9 uur: Heilige Mis. St. Petruskapel RK - zo. 8.30, 11.45 en 17.30 uur, di. 7.45 uur, do. 20 uur en za. 9 uur: Heilige Mis. Jehovah’s - zo. 15.30 uur; Openb. toespraak en 16.30 uur: Wachttoren studie, do. 19.30 uur: bedienings- school. B en W filosoferen nog wat over de woningbehoefte van Moerkapelle in de jaren tot 1980. Het voor de au tochtone bevolking benodigde aan tal nieuwe huizen bedraagt per jaar 26 stuks, zo leren de cijfers over de jaren 1960-1965. Met een te verwachten progressie wordt daarbij nog geen eens reke ning gehouden. Dat betekent, dat er tussen oktober 1967 en december 1979 minsten 12J x 26 320 wonin gen zullen moeten bijkomen, nog vermeerderd met de tachtig beno digde woningen voor de huidige wo ningzoekenden. Vierhonderd woningen dus, waar van er 70 in het bestemmingsplan ’’Noord” kunnen komen en 230 aan de westzijde van de gemeente (een uitbreidingsplan aldaar zou de oude dorpskern weer in het midden van de totale bebouwing brengen. Toch moet er dan nog voor hon derd woningen een plaats worden gezocht. En mocht er sprake zijn van een intensieve realisering van de tuinbouwbestemming van Moerka pelle, dan zal er in de jaren tussen 1976 en ’79 ten behoeve van werkne mers in die tuinbouw, verzorgende bedrijven, uitbreiding middenstand en openbare diensten nog eens een extra 1400 woningen moeten bijko men. Met deze mededelingen willen B en W niet in de eerste plaats wensen of verlangens dan wel be zwaren naar voren brengen, maar veeleer nagaan, wat bij een al dan niet begeerde intensieve realise ring van de tuinbouwbestemming werkelijk nodig zal zijn. B. en W. besluiten hun begeleidend schrijven aldus: In de brief zegt hij: ”Ik meen u er op te moeten wijzen, dat het gebouw zoals het nu wordt gebruikt, vol- ZEVENHUIZEN Op de camping aan de Rottemeren stopte zondag avond een auto, waaruit drie mannen stapten. Eén bleef wacht houden bij de wagen, terwijl de twee overigen zich verdacht ophielden bij een ca ravan. De campingbeheerder die het geheel had gezien, riep zijn hond, die onmiddellijk aansloeg. Het gevolg was dat deze door de beide mannen gegrepen werd en bewusteloos gesla gen werd. Daarna maakten ze zich met de auto ijlings uit de voeten. De politie stelt een onderzoek in. Belastingverhogingen zullen niet hoeven worden voorgesteld, hoewel verhoging van het loon- en prijspeil die wel zouden rechtvaardigen. In hoeverre die lijn ook in de toekomst zal kurinen worden doorgetrokken, willen B en W liever buiten be schouwing laten. Over de technische dienst zeggen B en WEen van die zaken waarover ook in de voorgaande jaren veel is gesproken, maar in het afgelopen jaar tot een beslissing kwam was de beëindiging van de gemeenschappe lijke regelingen inzake gemeente werken en bouw- en woningtoezicht in de gemeenten Benthuizen, Bleis wijk, Moerkapelle en Zevenhuizen. Veel willen wij hier niet meer van zeggen, maar het zou onjuist zijn om te verhelen, dat o.m. de ontwikkeling van onze gemeente oorzaak is ge weest van het ”uit elkaar vallen” van dit apparaat. Met name de kosten factor speelde daarbij een rol. Of schoon nog geen definitieve gegevens bekend zijn wijzen de voorlopige uit komsten erop, dat Benthuizen en Moerkapelle terecht gereclameerd hebben en dit geldt dan wel zeer in het bijzonder voor de aan onze ge meente te veel in rekening gebrach te kosten over 1966. Binnenkort zullen de rapporten verschijnen en aan Uw raad ter be handeling worden voorgelegd en te vens zullen beslissingen moeten wor den genomen omtrent de organisa tie van het met de gemeente Bent huizen in te stellen apparaat.” Over gerealiseerde en te realiseren projecten zegt het begeleidend schrijven bij de begroting: „Wanneer wij vervolgens op enke le objecten mogen wijzen dan kan gesteld worden, dat o.m. het Reho- bothplantsoen gereed gekomen is en door de aanwezigheid van een bij kantoor van de Coöp. Raiffeisenbank een estetisch fraaie situatie ontstond welke er tevens toe heeft geleid dat de ’’Rehobothschool” die plaats is gaan innemen waar reeds vele jaren naar verlangd werd. WADDINXVEEN Hoe gevaar lijk het oversteken voor kinderen is blijkt wel uit de enkele aanrijdingen deze week. Het zevenjarige zoontje Michael van de familie Gielen uit de Amalia van Solmsstraat weer vrij dagmiddag gegrepen door een auto op de Willem de Zwijgerlaan. Dok ter de Geus die het medisch onder zoek verrichte vond het gewenst dat het slachtoffer direkt naar het St. Josephziekenhuis te brengen, gezien de vrij ernstige verwondingen. De zaak van de brandvoorzienin- gen is aan het rollen gebracht, toen enkele raadsleden enige tijd geleden in een raadsvergadering vragen stel den over o.m. de diepe afstap bij de zijdeur. Burgemeester Keijzer heeft daarop door de brandweer (die daar voor op haar beurt weer een brand- weerofficier van elders liet komen) een onderzoek naar een en ander la ten instellen. moet een betonnen bordes komen met een trapje. Thans is de situatie nog zo, dat men uit de deur komen de een eindje naar benede, valt. Verder moeten er bij alle uitgangen lichtbakjes met het woord ”uit”, ge voed door een onafhankelijke nood verlichting, komen, moet er een vluchtdeur komen in de grootste kleedkamer en moet er een brand slang komen achter de coulissen, alsmede een handblusser. De stoelen zullen voortaan volgens een vast plan (per rij aan elkaar gekoppeld en opgesteld in blokken van vijf of toch nog kiezen.” Alle voorstellen van B en W voor deze vergadering werden door de raad aanvaard. Dat waren onder meer een voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Em mastraat (voor 96.000), het vaststel len van een benzinepompverordening (waardoor het nu verboden is zon der toestemming van de gemeente een benzinepomp aan de openbare weg te plaatsen) en tenslotte het vaststel len van het krediet in rekening-cou- rand met de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeene voor het jaar 1968 op 150.000. Op voorstel van B en W zijn de leden van de woonruimteadvies- commissie (A. van der Knijff, P. de Graaf en J. L. van Heukelin- gen) allen voor het jaar 1968 her benoemd. De rondvraag bracht een vraag van de heer J. L. van Heukelingen (PvdA) naar de mogelijkheid van plaatsing van een aantal papierbak ken in de gemeente (waaraan volgens de burgemeester al wordt gewerkt) en voorts een opmerking van de heer S. E. Duursma (Algemeen Belang) WADDINXVEEN Mevrouw C. H. P. Lasseur-Haspels is in Leiden geslaagd voor de acte hoofdleidster bij het kleuteronderwijs. Indien niet vóór 28 oktober a.s. aan een aantal eisen van brandveiligheid is voldaan, zal het Dorpshuis te Moerkapelle op last van de burge meester worden gesloten. In een brief aan het bestuur van de Stich ting Dorpshuis schrjjft de heer Kejj- zer onder meer ”het ongewenst te achten, dat de exploitatie van het Dorpshuis wordt voorgezet op de wijze, zoals dit thans gebeurt. WADDINXVEEN De hervorm de jeugd komt zaterdag as. weer bij een in het hervormd wijkgebouw aan de Esdoornlaan voor een ’mee ting’ met de heer Landman van de Ammanstichting uit Rotterdam. De jongeren zullen over het werk in de ze inrichting voor doofstomme kin deren het een en ander te zien en te horen krijgen. Aanvang 19.45 uur. De heer J. de Knegt (PvdA) had nog al wat bezwaren. Eerstens vrees de hijdat bij uitsluiting van de bur gerlijke overheid in de samenwer king, toestanden zouden kunnen ont staan, waarbij ”de bewoners bijvoor beeld zou worden verboden naar de televisie te kijken”. Voorts sprak hij over slechte ver bindingen tussen Moerkapelle en Hazerswoude en tenslotte meende hij dat de bejaarden zouden moeten kunnen kiezen waar zij heen willen: naar Hazerswoude, Waddinxveen of Zoetermeer. Hij zei meer heil te zien in samenwerking met de twee laatst genoemde gemeenten. Plaatsing van Moerkapellense be jaarden in Waddinxveen of Zoeter meer noemde burgemeester I. J. P. Keijzer op dit moment onmogelijk. In Waddinxveen kent men al een lange wachtlijst, en in Zoetermeer, waar nu nog aan een tehuis wordt gebouwd, komt men er thans als Moerkapellenaar zeker ook niet tus sen. Hazerswoude is de enige oploc - sing, een alternatief is er momenteel niet. Overigens sloot de heer Keijzer toekomstige samenwerking met Zoe termeer t.a.v. het plaatsen van be jaarden niet uit. ”Dan,” zo zei hij, ’’kunnen de bejaarden misschien B en W klagen er over, dat men t.a.v. het streekplan ’’Rijn en Gou we” nog maar zo weinig over de toe komst verneemt, met uitzondering dan van de beperkingen, die zjjn op gelegd, onder meer t.a.v. het inwo nertal, dat in 1980 dat van 1850 zou mogen bereiken. Hierover zegt men: ”Dan kunnen we nu alvast mededelen, dat men zich dan twaalf jaar op Moerkapel le heeft verkeken, want in 1968 mag, dachten wij, op de 1850e ingezetene worden gerekend en als voortekenen niet bedriegen zal in 1969 zeker het (afge)ronde aantal van 2000 ver wacht mogen worden.” In verband hiermede klagen B en W over de trage gang van zaken bij de bouw van woningwetwoningen. ’’Betreurenswaardig” wordt het ge noemd, dat na het gereedkomen van 36 woningwetwoningen in 1966 nog niet met de bouw van een nieuw complex kon worden begonnen. Op eind 1966 ingediende plannen voor 30 woningwetwoningen en 10 be- jaardewoningen, is nog maar een MOERKAPELLE Ned.herv.kerk - 9.30 en 18.30 uur:ds. A. F. Honkoop. strekt niet voldoet aan redelijke ei sen van brandveiligheid. Mocht er in het Dorpshuis brand uitbreken tij dens een uitvoering of andere bijeen komst, dan zal het aantal slachtof fers zeer talrijk zijn.” De voorzieningen die moeten wor den getroffen hebben voor een deel te maken met de zijdeur van de grote zaal, die als nooduitgang dienst doet. Deze deur moet van een gemakkelijk te openen ’’panieksluiting” worden voorzien, waarbij het niet nodig moet zijn een sleutel te gebruiken. Aan de buitenkant van de deur

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 4