College neemt voorstel terug V erkeer m blijft Alternatieven SGP, van Hef brits; dagelijkse ergenis Katholiek Waddinxveen wil parochieraad een dorpstraat chaotisch Verkiezing door leken Gem belang KVP,VVD en RMFFElSflr//^Sf MG tP RAIFFEISENBANK WADDINXVEEN Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (NOG EVEN) Eerste parochie streek m QQ @0 Bediening laat te wensen over de elektriciteit afgesloten. GESLAAGD Herkozen Opbrengst Mededeling voor elektriciteitsverbruikers in Bomenwijk, 2e Bloksweg en Tuinbouwweg few L i B:. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Tij'dens de Raiffeisen-Spaarweek ontvangt Iedere nieuwe spaarder een premie van f 2,50. Bovendien wordt Iedere bezoeker een aardige attentie aangeboden. Erkenning W oodzaak DOKTERSDIENSTEN Noodzaak Aanval Geen vriendjes woonruimte-adviescommissie zal ook uit het komende jaar weer worden gevormd door mevrouw C. E. Schutte-van Kersen, mevrouw Y. Postma-Mulder en de heren W. J. Moons, F. Alblas en A. H. van Gent. ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS MHBoot. Weekblad Hollands Hart (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 26 OKTOBER 1967 23e JAARGANG - nr. 1156 De -■W Bij het wegverkeer bestaat uiter aard begrip voor het openen van de Kenmerkend voor de erkenning van de leek is het feit dat het voor- Wij kunnen er nog steeds de nood zaak niet van inzien, dat de brug tot de hoogste stand wordt geopend, om een normaal schip door te laten. Of dat de brug openblijft voor een vol gend schip, dat zich op dusdanig af stand bevindt, dat tussentijds zeker een deel van het verkeer had kun nen worden doorgelaten. Wij menen, dat de Provinciale Wa terstaat, die de verantwoordelijkheid draagt voor de bediening van deze WADDINXVEEN De opbrengst van de collecte die onlangs werd ge houden ten bate van de reclassering heeft in Waddinxveen 1002,42 op bracht. Oranjelaan 42 - Telefoon 2046 Koningin Wilhelminaplein 2 WADDINXVEEN MOERKAPELLE In Arnhem is de heer J. Hoogendoom uit Moerka pelle geslaagd voor het examen as pirant bouwkundig opzichter/te- kenaar. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Abonnement: f 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten de spaarbank met volledige bankservice Op de raadsagenda stond een voor stel om 3700 bij te dragen in de aanschaf van leermiddelen voor de Groen van Prinstererschool. Ruim vierhonderd gulden daarvan was be stemd voor de aankoop van een sten cilmachine. De raad vroeg zich, ge zien de slechte financiële positie van de gemeente, af of die stencilmachi ne werkelijk zo’n grote noodzaak is, en of wat stencillen betreft niet met andere scholen kan worden samen gewerkt. Deze vragen kwamen van de fi nanciële commissie (bij monde van de heer A. Noorlander (CHU) en van de heer A. H. van Gent, die namens de PvdA-fractie sprak. De burge meester noemde dit een ouderwetse gedachte, maar beloofde niettemin de vragen voor te leggen aan de in specteur van het onderwijs, die in eerste instantie al ten gunste van de aanschaf van een stencilmachine had geadviseerd. Automobilisten zullen de Dorpstraat voorlopig nog van alle kanten kun nen inrjjden. Een voorstel van B. en W. om er éénrichtingverkeer voor auto’s in te stellen, werd in de raadsvergadering van vorige week donderdagavond door het College teruggenomen, nadat vele stemmen uit de raad hadden ge wezen op mogelyke wellicht niet-voorziene consequenties van een der- geljjke verkeersmaatregel. Het éénrichting verkeer (inrijden van de Piasweg verboden) zou een eind hebben moeten maken aan de geregelde stagnaties van het verkeer in de Dorpstraat. Rijen wachtende auto’s voor de Waddinxveense hefbrug vormen da gelijks een steeds veelvuldigere voor komend beeld. De afgelopen week is het voorgekomen, dat de staart van een wachtende file tot voor de win kels op de Kerkweg reikte, terwijl zich ook op de Henegouwerweg een e^n file had gevormd van vele tien- tlen auto’s. WADDINXVEEN De parochianen van de roomskatholieke kerk in Wad dinxveen hebben dezer dagen een rondschrijven ontvangen van een groep Waddinxveense katholieken die de oprichting en verkiezing aan het voor bereiden zijn van een parochieraad. De parochieraden zijn een uitvloeisel van de democratisering in de katho lieke kerk, die vooral na het tweede Vaticaanse Concilie in een stroomver snelling is geraakt. brug voor het scheepvaartverkeer, maar veel minder begrip kan men opbrengen voor het feit dat de brug in tal van gevallen veel langer open blijft dan nodig lijkt. En dan wordt het wachten tot een steeds groter er genis. Temeer als men uit ervaring weet, dat bijvoorbeeld de Boskoopse hefbrug, die vrijwel dezelfde hoe veelheid scheepvaartverkeer krijgt te verwerken, minder over het alge meen minder lange wachttijden kent burgemeester, die daar aan toevoegde niets tegen de winkeliers aldaar te hebben, maar daarentegen toch graag aan een oude dorpskern te wil len denken. Het voorstel werd door B. en W. terukgenomen om de in de Dorp straat te nemen verkeersmaatregelen nogmaals te overwegen. Met de andere voorstellen van B. en W. t.a.v. het verkeer kon de raad zich wel verenigen. Verboden is het nu om voertuigen met een gewicht van meer dan 2,5 ton te parkeren op het onlangs gereed gekomen par keerterrein bij het raadhuis en het winkelcentrum Brug. Reden daar van: de nu nog te slappe onder grond. Volgens wethouder Lips is het ter rein ook later niet voor zware vracht auto’s bestemd. De bedoeling ervan is het winkelend publiek zo dicht bij het winkelcentrum te kunnen laten parkeren. De heer Lips zei, dat het College blijft zoeken naar een par keerterrein voor zware vrachtauto’s. Verdere besluiten, die op verkeers gebied werden genomen: het tot voorrangskruising verklaren van het kruispunt Dorpstraat met Kleikade en Jan Dorrekenskade (verkeer in Dorpstraat voorrang), het opheffen van het parkeerverbod in het bedie- ningsstraatje langs de noordzijde van de leplaan (waarbij B. en W. re kenen op de medewerking van de bewoners, dat die het straatje niet met geparkeerde voertuigen zullen blokkeren) en het weer openstellen van de Kerkweg tussen Oranjelaan en Stationsplein voor bromfietsen tijdens de weekeinden. De rjj tegensputteraars werd ge opend door de heer H. Mulder (SGP) Sprekend als ”oud-Dorpenaar” zei hjj: ”Er gebeuren nu weinig onge lukken, maar als het verkeer door maar in één richting te mogen, nu vrij baan krijgt, zal men veel te hard gaan rijden.” Volgens hem was helemaal afslui ten, of niet afsluiten en een parkeer terrein aanleggen beter. Een variant hierop had de heer T. Ververs (Ge meentebelangen). Hij wilde het vrachtverkeer uit de Dorpstraat we ren, een parkeerterrein aanleggen en het parkeren aan één zijde verbie den. Zo eenvoudig was het niet, althans volgens wethouder P. Lips (PvdA). Hij vertelde, dat de mogelijkheden voor een parkeerterrein worden on derzocht, maar dat de aanleg ervan een kostbare zaak dreigt te worden. En dan is er nog iets: de winkelklan- ten. ”Die,” aldus de wethouder, ’’wil len, als ze even een boodschap gaan doen, direct vóór de winkeldeur kunnen stoppen.” WADDINXVEEN De heer R. van Eist uit Waddinxveen, commies A op de gemeentesecretaris, is dezer dagen geslaagd voor het diploma ar chief verzorging 2. Dit is het hoogste diploma dat in deze sector te beha len is. brug, tot aan het hedendaagse weg verkeer aangepaste regelingen moet komen, waardoor de lasten en de ergernis van dit hefbrugobstakel wat beter worden verdeeld over het weg- en scheepvaartverkeer. Maat regelen dringen des te meer, omdat de enige behoorlijke uitvalsweg uit deze gemeente in feite via de hef brug voert. Plannen voor een nieu we uitvalsweg (Tweede Bloksweg) richting Den Haag en een tweede oe ververbinding zijn beslist nog niet in een stadium, dat hiervan op korte termijn verbetering kan worden ver wacht. (foto Sjaak Noteboom). zitterschap bekleed gaat worden door een van de parochianen. Ook de totstandkoming van de raad is de mocratisch. De raad wordt niet van bovenaf, maar van onderaf gekozen. Zowel bij de kandidaatstelling als bij de definitieve keuze kan elke lid van de Waddinxveense parochie zijn in vloed doen gelden. De initiatiefnemers beogen met het oyrichten van de parochieraad ook het bevorderen van het gesprek tussen de verschillende bevolkings groepen in Waddinxveen. De raad zou niet alleen moeten bijdragen tot het geestelijk, maar ook tot het so ciaal welzijn van de gemeenschap. DINSDAG 31 OKTOBER wordt nissen 8.30-9.30 uur en WOENS. DAG 1 NOVEMBER tussen 14 en 15 uur De heer Ph. Kroes (VVD) opende nu de aanval. Naar zijn zeggen wordt de Dorpstraat veel door zwaar verkeer gebruikt, dat van Piasweg naar Noordeinde rijdt. ”Met het in stellen van éénrichtingverkeer willen we dit verkeer vele extra bochten la ten maken,” zei hij. Hierin werd hij gesteund door zijn partijgenoot, de heer J. H. Mol, die nog op andere gevaren wees. ’’Om leiden van het verkeer via Sniepweg en Esdoornlaan, brengt het op een route langs verscheidene scholen. De gevaren daarvan zijn duidelijk.” Als oplossing had de heer Mol: verkeer in beide richtingen handhaven, par keerverbod instellen tijdens de spits uren en een wachtlimiet gedurende de winkeluren. Ook drs. P. M. van Onna (KVP) had een eigen oplossing. Hjj zei te hebben opgemerkt, dat veel automo bilisten van de Piasweg naar de Kerkweg rjjdend, via de Dorpstraat gaan. Daaraan zou een eind kunnen worden gemaakt door het inrjjden van de Kerkweg van de Dorpstraat af te verbieden. Waarmee het ver keer in de Dorpstraat aanzienljjk zou kunnen worden verlicht. Het omleiden van het verkeer leek hem toch al niet zo gelukkig, omdat er bij het verkeer van Piasweg naar Noordeinde veel landbouwverkeer is” Die bietenwagens besmeuren de straten, en dat lijkt me niet zo aan trekkelijk voor Sniep en Groens- waard,” aldus de heer Van Onna. Waddinxveen is niet de deerste plaats waar een parochieraad tot stand komt. In grotere plaatsen als Den Haag, Rotterdam en Gouda be staan al langer dergelijke instituten. In de kleinere plaatsen van de Rijn en Gouwestreek staat de parochie in Waddinxveen echter vooraan. Opmerkelijk is dat de parochie- radén niet door de geestelijkheid worden samengesteld, maar door de parochianen zelf. De raad is enigs zins te vergelijken met de kerkera- den zoals die in de protestantse ker ken bestaan. De gelovigen krijgen door deze raad medezeggenschap in de katholieke kerk. Een parochieraad moet zijn een overleg- en contactorgaan tussen de geestelijkheid en de parochie. In de toekomst zullen leken steeds meer taken van de geestelijkheid overne men. Bij de herbenoeming van deze commissie vroeg de heer Ververs het College of er nog aandacht was be steed aan zijn vraag van vorig jaar, of er in deze commissie geen leden van de woningbouwverenigingen kunnen worden opgenomen. De heer Van der Hooft kon hierop bevesti gend antwoorden, maar deelde te vens mee, dat het College geen leden Tel. 01 726-2541 Kerkstraat 2 28 Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. -. Onrustig- Burgemeester C. A. van der Hooft was van mening, dat er van rustig winkelen in de Dorpstraat geen sprake kan zijn, als er van twee kanten verkeer blijft komen. En als dan straks de nieuwe spoorwegtunnel klaar is, vindt de bewoners van Groenswaard al gauw zijn weg naar het Kon. Wilhelminaplein,” aldus de Waddinxveen: Th. G. Blom, Konin gin Wilhelminasingel 83, telefoon (01828) 2112. Zevenhuizen: J. A. Ensing, Dorps straat 196 Zevenhuizen, telefoon (01802)204. WADDINXVEEN In het twaalfde district van het Hoogheemraadschap van Rijnland, waaronder ook Wad dinxveen, Zevenhuizen en Moerka pelle ressorteren werd o.a. de heer P. van der Eijk Jaczn uit Waddinx veen vorige week herkozen tot hoofdingeland-plaatsverv anger. van de woningbouwverenigingen in de commissie wil zien. Dit om alle schijn van ’’vriendjespolitiek” te vermijden. De heer Noorlander wilde bjj de rondvraag de aandacht nog eens ge vestigd zien op Wilhelminakade en Victorwjjk, waar volgens hem zo vaak de maximum snelheid wordt overtreden. De burgemeester zegde toe het daar nog eens met snelheids controle door de politie te willen proberen. De heer Mol zei graag het aantal zebra’s in de Kerkweg uitgebreid te willen zien. Dit naar aanleiding van de recentelijke ongelukken. De heer Van der Hooft wilde daar echter niets van horen, omdat volgens hem op die zebra’s de meeste ongelukken gebeuren (hetgeen naar zeggen van het KVP-raadslid mr. H.Th. van Schaik logisch is, omdat juist daar alle mensen oversteken). De laatste vraag kwam ook van de heer Mol. Hij zei te hebben gecons tateerd, dat de woningwetwoningen in de Vondelwijk geen licht hebben in de bergruimten onder de flatge bouwen. Hij betreurde dit, omdat daarmee naar zijn mening de bewo ners de mogelijkheid wordt ontno men bij avond iets te kunnen knut selen of te repareren. Het antwoord van burgemeester Van der Hooft op deze vraag luidde, dat de kosten van een dergelijke ver lichting dan zouden komen te druk ken op de stroomrekening van de lichtpunten in de gemeenschappelij ke ruimten. Aanleg van een speciale tussenmeter zou te duur worden. B. en W. zullen dit punt hun aandacht geven, zo werd toegezegd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1