16 november: grote slotactie t Nieuwe zwembad moet komen (en zal) er ruim na Ouderavond met weinig ouders Wie hield Hr. Kloet f 65 van Ds. H. J. Hegger er Onteigend HIER KOMT HET ZWEMBAD Ouders Theo Thijssenschool nemen afscheid over Bejaardensoos ruim 1700 gulden succesvolle verkoping lt R UkX r Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Gemeente-avond Reformatie, nog steeds een heilzame breuk met Rome? Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Expositie in schoolgangen Nieuw (maand)blad voor busreizigers Nieuw jaarboekje van Geref. kerk Kan het nog? 5 Geen oplossing CPB bijeen DONDERDAG 2 NOVEMBER 1967 DOKTERSDIENSTEN Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda MAKELAARS TAXATEURS Vacatures Werkzaam ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS na boot- Tel. 01726-2541 Kerkstraat 2-28 Gevolg Levendig Daden St Weekblad voor Waddinxveen 23 JAARGANG - nr. 1157 beheer van onroerende goederen. alle taxaties van onroerende goederen. verzekeringen op elk gebied. Agentschap: N.V. W estlandsche Hypotheekbank. Vredebest 28-30 - Telefoon (01820) 3656 (voormalig r.k. priester) zal dan spreken over de actuele vraag: (veschijnt elke donderdag) Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. Abonnement: f 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen f 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten WADDINXVEEN De hervormde Immanuëlkerk houdt donderdag 23 november een gemeente-avond over het onderwerp ’Vaticaans Concilie’. De bijeenkomst begint om acht uur. Donderdag 9 november a.s. HERDENKING KERKHERVORMING 7.30 uur n.m. in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoornlaan te Waddinxveen. dragen, die de heer Kloet altijd aan het openbaar onderwijs had gegeven. Een fraaie ets van Har Sanders voorzien van éen opdracht aan de achterzijde, onderstreepte deze ge meentelijke dank. In de vacatures, die waren ont staan door het vertrek van mevrouw Kelderman en de heer Kloet uit de oudercommissie werd voorzien door de benoeming met algemene stem men van de twee beschikbare kandi daten, mevrouw E. Mol-van der Horst en de heer G. de Knikker. De voorzitter deelde mee, 'dat me- verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde. wachter en maakte daarna een rond gang langs 'de vele en rijkgesorteer- de kraampjes. Wethouder F. M. van Tol, die een pop beschikbaar had ge steld, raadde zelf zowaar de naam en won daarmee zijn eigen prijs. Hij stel de hem echter meteen weer ter be schikking. Nu werd de prijs omge doopt tot Bram. WADDINXVEEN De afdeling Wa'ddinxveen van de CPB houdt op woensdag 15 november weer een bij eenkomst in de christelijke huishoud school ’De Rank’ aan de Esdoom- laan. De spreekster is mej. Bronk- horst over het onderwerp ’Koningin of slavin?’ Op het omslag is een fraaie tekening afgedrukt van de nieuwe gereformeerde kerk in Groenswaard. WADDINXVEEN Bij vonnis van de Rotterdamse rechtbank is ten na me van de gemeente Waddinxveen de onteigening uitgesproken van twee percelen grond, groot 1.57.10 en 1.60. 70 hectaren, eigendom van 'de heer P. A. van der Breggen en van drie per celen grond, groot 1.52.30, 1.57.60 en 1.61.30 hectaren, eigendom van de heer J. P. de Zwart, ook uit Wad dinxveen Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Voor Kabouters, telefoon 01828 - 2238. Waddinxveen: E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, telefoon (01828) 2078. Zevenhuizen: J. A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, telefoon (01802) 204. ten: 000248, 002637, 0002241, 001681, 001678, 001680, 002998, 002932, 003719, 000544, 000384, 000001. (Foto Sjaak Noteboom) bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroe rende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bun galows, flats, etc.) De ’initiatiefnemers’ van deze verplaatsing kwamen gelukkig zelf al snel tot de conclusie 'dat de nieuwe situatie bepaald geen problemen oploste. Vrij dag herkreeg de halte zijn oude plaatsje. ZEVENHUIZEN Tot veler verbazing - en ontzetting - werd vorige week de bushalte van Citosa in het dorp ver plaatst van hét café Hof van Holland naar het huis van het hoofd van de openbare school. Daar is ook het zebrapad ge legen, waar de kinderen over plegen te steken naar de nabij gelegen school. Niettemin werd het een by zonder plezierige ouderavond waarbij de ou ders ruimschoots de gelegenheid had den een in de gangen van de school ingerichte tentoonstelling van vrije werkstukken van de kinderen te be zichtigen. Dat de fantasie van kinde ren ver gaat, kwam hier heel goed tot uitdrukking. Van paddestoelen tot robots, van kijkdozen tot een complete telefoon cel, en nog vele tientallen andere fan- tatiestukken uit papier, karton, hout, stof, klei of andere materialen. Na het bezichtigen van de werk stukken en 'de kontakten met de leer krachten volgde de vergadering, waarbij o.m. afscheid werd genomen van het bestuurslid, de heer M. C. Kloet, die deze functie dertien jaren had vervuld. moeders en vaders, maar teleurgesteld was over het wegblijven van een veel groter aantal ouders. Voorzitter P. de Graaff schetste de heer Kloet als een bijzonder werk zaam li'd van de oudercommissie, op wie nooit tevergeefs een beroep werd gedaan en die vooral bij allerlei mani festaties van de school veel techni sche bijstand verleende. Als waarde ring van oudercommissie en school overhandigde hij de heer Kloet een kristallen tafelasbak. Voor mevrouw Kloet waren er bloemen. Wethouder P. Lips, die het College van B en W vertegenwoordigde sprak namens het gemeentebestuur zijn waardering uit voor de positieve bij- Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. vrouw Mol bereid was gevonden als secretaresse van de oudercommissie te fungeren en dat het bestuur haar tevens wilde benoemen tot afgevaar digde van de oudercommissie in de Waddinxveense ouderraad. Het door de heer Kloet voorgelezen jaarverslag toonde aan dat er in die periode veel activiteiten waren ge weest. Penningmeester W. Oosterom jr. kon gunstige geluiden laten horen ten aanzien van de financiën. In dit verband deelde de voorzitter mede, dat het fonds voor de filmpro jector, waarvoor ieder kind per week een kwartje afdraagt, aardig groeit. Vermoedelijk kan de aanschaf van het apparaat spoedig z’n beslag krij gen. Veel succes had de heer R. J. Prins, een der onderwijzers, aan het slot van de avond met zijn vorig jaar opgeno men kleurenfilmpje van de Sint Ni- colaas viering op de school. WADDINXVEEN Vorige week is het nieuwe jaarboekje verschenen van de Gerefor meerde Kerk. Het lijvige, 68 pa gina’s tellende werkje bevat ’n enorme hoeveelheid gegevens betreffende de kerk, ’t vereni gingsleven en de kerkelijke no tabelen. Er is zelfs een complete lijst van gemeenteleden in op genomen. Om de kosten van het jaarboekje te kunnen 'dek ken wordt op de gebruikers een beroep gedaan financieel bij te springen. roep doen op alle inwoners van Wad dinxveen om nog één keer een finan ciële bijdrage te leveren. Vele tien tallen inwoners hebben zich reeds spontaan opgegeven om de bliksem actie in de vroege avonduren van 16 november te helpen tot een succes te maken. Huis-aan-huis worden kort voor die donderdag zakjes bezorgd, waar in een bijdrage kan worden gedaan. Van zeven uur af die avond gaan de kollektanten op pad om bij u thuis de zakjes met uw financiële bewijs, dat ook u die zwembadplannen steunt op te halen. De muziekverenigingen Concordia, Voorwaarts en de drum band De Cormula’s zorgen voor de nodige ruchtbaarheid. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. 7 WADDINXVEEN Het is weer beter gegaan met de jaariykse ver- koopmiddag van de bejaardensociëti- teit, die zaterdagmiddag in het her vormd wykgebouw aan de Esdoorn laan werd gehouden. Was er vorig jaar nog een opbrengst van ruim 1300 gulden, dit jaar leverde de bejaarden- markt het enorme bedrag van 1715 op. Mevrouw J. van der Hooft-Lourens, echtgenote van de burgemeester, opende de bazar met een enthousiaste toespraak. Onder haar gehoor bevon den zich behalve de bestuursleden van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening en vele bejaarden ook haar echtgenoot en de wethouders. De pre sidente van de WH, mevrouw A. No- teboom, bedankte mevrouw Van der Hooft voor haar spontane bereidwil ligheid de bazar ook nu te willen ope nen en wekte de vele aanwezigen op de opbrengst van 1966 te passeren. Welnu, dat lukte ruimschoots. Bur gemeester C. A. van der Hooft trok het eerste lot met een jeugdnatuur- lieren, middenstand, verenigingen en de grote plaatselijke bedrijven. De acties hebben afgezien van het financiële resultaat in ieder geval tot gevolg gehad dat provinciale en rijksoverheden, die een belangryke stem in het kapittel hebben, de Wad dinxveense aanvrage serieus zijn gaan bestuderen. Een laatste bewijs van de totale Waddinxveense bevolking om te to nen dat het ernst is met een goed geoutilleerd zwembad voor alle in woners, en vooral voor de jeugd, is nodig om alle autoriteiten 'die beslis singen moeten nemen als het ware nog éénmaal op de noodzaak en de grote behoefte die aan het nieuwe bad bestaat te wijzen. Voor de laatste maal gaat de Stich ting Vrienden van het Zwembad daarom op 16 november a.s. een be- WADDINXVEEN Voor notoire busreizigers, die allang op het uit zicht tydens hun dageiykse route van huis naar werk en terug zyn uitgeke ken, zal het na 15 november minder onaangenaam verpozen zijn in het vervoermiddel van hun keuze. De busmaatschappij Citosa en de dochteronderneming Van Gog zullen samen met zes andere maat schappijen in westelijk Nederland hun bussen maandelijks gaan voor zien van een maandblad dat de toe passelijke naam ’Rit’ heeft gekregen. Het blad bevat artikelen en verha len die interessant en prettig lees baar zijn, terwijl het lettertype zal worden aangepast aan de moeilijke omstandigheden die een bus nu een maal met zich meebrengt (Al eens geprobeerd een krant te lezen in een rijdende bus?). Verder zal het blad mededelingen bevatten omtrent de uitvoering van de dienst der buson dernemingen. ’Rit’ is ongeveer te vergelijken met ’Tussen de rails’, het blad van de Spoorwegen. Er was een zeer levendige handel, waarby vele bejaarden actief dienst deden. Men kon in het wykgebouw sjoelen, touwtrekken, ’hameren’, thee drinken en gebak eten, terwijl het geld voor het goede doel rykelyk in vele laatjes stroomde. In het laatste uur van de verkoop- middag begon het hard te regenen, hetgeen stellig afbreuk zal hebben ge daan aan het bezoek, dat niettemin zeer hoog was te noemen. De opbrengst was preceis 1629,80. Aan giften kwam er 85,90 binnen, terwijl de gebruikelijke verloting ook nu weer f 1000,- opleverde. By mevrouw A. Noteboom, Oranje- laan 26, liggen nog enkele prijzen, 'die kunnen worden afgehaald door hou ders of houdsters van de volgende lo- WADDINXVEEN Voorzitter P. de Graaff van de oudercommissie van de openbare lagere Theo Thijssenschool liet vorige week donderdagavond tijdens de ouderavond van de school in zijn welkomstwoord duidelijk tot uitdrukking komen, dat hij enerzyds blij was met de aanwezigheid van enkele tientallen De tijd van praten raakt nu voor- by. Er moeten daden worden gesteld om te bereiken, dat nog dit jaar of uiteriyk in de eerste dagen van 1968 de eerste spade in de grond gaat. Alle benodigde gronden heeft de gemeen te in haar bezit, 'de plannen zijn er. Alleen de financieringsopzet heeft een laatste injectie nodig om ook die barrière te kunnen overwinnen. Hoe nodig het Waddinxveense bad wel is en hoe belangrijk het is voor iedere inwoner van deze gemeente, vertellen we u volgende week uit voerig. WADDINXVEEN Byna de helft van de kinderen, die vorig jaar van de lagere school afkwamen, had geen zwemdiploma. Dit ontstellende feit is de zer dagen gepubliceerd door de Kon. Nederlandse verenigingen van leraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding. Gebrek aan behooriyke zwem- akkommodatie is de hoofdzaak voor deze situatie, die uit een oogpunt van volksgezondheid en lichamelijke vorming, maar bovendien ook uit een oog punt van veiligheid in ons waterrijke land, onaanvaardbaar moeten worden genoemd. Waddinxveen is een van die ge meenten met onvoldoende zwemak- kommodatie. Het huidige zwembad is nog in gebruik maar ieder jaar weer rijst de vraag: „Kan het nog?” Zover mag het niet komen en ge lukkig zyn de plannen in een verge vorderde staat van voorbereiding. Nog deze maand zal de gemeente raad een beslissing moeten nemen over de financieringsopzet voor het nieuwe zwembad, dat aan 'de Sniep- weg moet komen. Twee jaar geleden ontstond in Waddinxveen uit particulier initia tief de Stichting Vrienden van het Zwembad, die door allerlei activitei ten erin slaagde alvast een basisbe drag van tachtigduizend gul’den in een bouwfonds bijeen te brengen, dank zij medewerking van particu- Openingswoord door: Ds. T. van ’t Veld (Herv. predikant) Sluitingswoord door: de weled. heer A. Warnaar Jz. (Ouderling Geref. Kerk) Gelegenheid tot vragen stellen. Deze byeenkomst wordt geor ganiseerd 'door het Comité „In de Rechte Straat” Gouda e.o., secret. Wm. de Rijkelaan 17, Waddinxveen. Maandag j.l. heeft de aan loket 3 van het Waddinxveense postkantoor dienst doende ambtenaar 65 te veel aan iemand teruggegeven of te weinig ontvangen. De betrokkene wordt vriendeiyk verzocht kontakt op te nemen met de directeur van het postkantoor.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1