m Slot zwembadactie als Harde raad aan feiten I minpiiTiii RAIFFEISENBANK JU Caroline Kaart dinsdag de lmmanuëlkerk\ Bouwplannen binnenkort de gemeenteraad ruggesteun WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 2046 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur ja tegen het zwembad maar lïl Komen is daad van gemeenschapszin Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (veschljnt elke donderdag) Klaproosdag ’67 Beat en blues bij Jongerencontact Veel gelach op Culturele avond Volksonderwijs Dominee beroepen Teun komt nog Motorcross uitgesteld NCVB bijeen Kinderen planten maandag 70 bomen in ’Groenswaard’ Feestavonden van Landbou w j ongeren vele kleintjes maken een grote... V oorwaarts’ doet mee aan concours 1 Ernst M DOKTERSDIENSTEN Nodig w ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS Huis aan huis Laatste keer - neem bijvoorbeeld nu zo’n leuk spaarbusje van de Raiffeisen bank. al die dubbeltjes die u, tante en oma daarin doen, maken samen een flink bedrag, zo leert u kinderen sparen, jong ge leerd, oud gedaan! - BL KI Weekblad voor Waddinxveen 23e JAARGANG - nr. 1158 DONDERDAG 9 NOVEMBER 1967 AUTO TEGEN PAAL VRACHTAUTO’S BOTSEN LADING IN RINGVAART WADDINXVEEN In de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan treedt dinsdagavond op voor de Culturele Kring de bekende zangeres Caroline Kaart. Zij zal worden begeleid door de pianist Rudolf Jansen, terwijl Willy van Hemert de liederen kort zal toelichten. Na de promotie van vorig jaar zal Voorwaarts dit keer voor het eerst uitkomen in de ere-afdeling fanfare. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. WADDINXVEEN De muziekve reniging Voorwaarts uit Waddinx veen zal zaterdag 18 november as. deelnemen aan het jaarlijkse muziek concours van de Algemene Neder landse Unie van Muziekverenigingen, dat wordt gehouden in ’de Stadsge hoorzaal in Leiden. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. De actie onder de bevolking was vooral bedoeld om de provinciale- en rijksoverheden, die inzake 'de finan ciering een beslissende stem hebben, ervan te overtuigen dat het Waddinx veen ernst was met het nieuwe zwem- Waddinxveen - E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, telefoon (01828) 2078. Zevenhuizen - J. Tol, Dorpstraat 12, Bleiswijk, telefoon (01892)2500. Caroline Kaart is de zoveelste goe de greep van de Culturele Kring in het nog prille seizoen. Iedereen kent de uiterst vakbekwame zangeres, die ’life’ waarschijnlijk nog veel beter uit de verf zal komen. Een bezoek aan het concert is de moeite zeer beslist waard, zeker nu 'de - akoestisch goe de - Immanuëlkerk als concertzaal wordt gebruikt. Er is nog iets anders. De Culturele Kring heeft grote belangstelling be slist nodig wil hij in de toekomst pro gramma’s kunnen blijven brengen die WADDINXVEEN Het Neder lands Oorlogsgraven Comité houdt zaterdag as. weer Klaproosdag. Op of omstreeks deze datum zal een collec te worden gehouden, die bedoeld is om het mogelijk te maken dat ouders, weduwen of kinderen van in ons land gevallen soldaten aan Geallieërde zij de het graf va zoon, man of vader kunnen bezoeken. -..'r ZEVENHUIZEN Donderdagmiddag moest een vrachtauto op het Noordeinde uitwijken voor een tegenligger. Daardoor raakte de wagen met de rechterwielen in de zachte berm en zakte weg. De wagen zat zo diep in de grond, dat hij pas uit zijn benarde positie gered kon worden nadat de lading drainerlngspotjes in de Ring vaart was geschoven. Het verkeer was geruime tijd gestremd. ZEVENHUIZEN Vrijdagmorgen om kwart over negen botsten op de Breedeweg twee vracht auto’s op elkaar. Een wagen van de fa. Zijder- hand et Moerkapelle haalde ter hoogte van het PAM-benzinestation een vrachtwagen in be stuurd door de fa. Verboom uit Gouda. Op het moment van inhalen sloeg eerstgenoemde wa gen linksaf, waardoor een botsing ontstond. Er was alleen materiële schade. WADDINXVEEN Het Jongeren contact Waddinxveen geeft zaterdag avond as. weer een geweldige beat- avond met de bekende beat- en R&B- groep ’Flying Birds’ uit Oude Wete ring. De jonge muzikanten hebben pas een toemee door België achter de rug en zullen in eigen land voor een enor me come-back zorgen. Het beatfeest begint om acht uur. Plaats: het verenigingsgebouw Bur gemeester Trooststraat. ZEVENHUIZEN Jammer, dat voor de bekende schrijver Willem van lependaal zaterdagavond maar hon derd mensen naar Hotel Vos waren gekomen. De literator hield voor Volksonderwijs Zevenhuizen, dat zijn jaarlijkse culturele avond hield, een lezing over volkshumor en volkstaal. Jammer, want 'de lezing van de au teur heeft het publiek dermate ge boeid dat velen een volgend keer graag terug zullen kómen als Van le pendaal weer naar Zevenhuizen zou komen. Tot omstreeks half elf hield hij zijn gehoor in - humorvolle - ban van zijn be.toog, dat doorspekt was met talloze anecdotes en moppen, die het publiek meermalen minuten lang onbedaarlijk deden lachen. Menig maal moest Van lependaal stoppen om zijn publiek gelegenheid te geven wat op adem te komen. Al met al een geslaagde avond voor Volksonderwijs, dat de jeugdban on der leiding van mevrouw B. Bos- Honkoop liet zorgen voor de muzi kale omlijsting. Het concert begint ’s avonds om half negen. De toegangsprijs bedraagt vier gulden, donateurs van de Culturele Kring betalen 3,50. Kaarten zijn ver krijgbaar bij Boekhandel Veldwijk (vooraf) of aan de zaal. Zegt U donderdag 16 novem ber ook „JA" tegen zo'n zwembad WADDINXVEEN De kerkeraad van de Nederlands hervormde kerk in Waddinxveen heeft ter voorziening in de vacature-ds. J. Verwelius (wjjk- gemeente Oost), een toezegging van beroep uitgebracht op ds. J. Bogaard uit Ernst (Oost-Veluwe). Ernst is ds. Bogaard’s eerste stand plaats na zijn aanvaarding van het predikambt in 1963. De beroepen pre dikant is 34 jaar oud. Zondagavond zal hij om half zeven een ’kennisma- kingspreek’ houden in de hervormde kerk aan de brug. WADDINXVEEN Het toneelstuk ’Teun kwam terug’, op te voeren door leden van de gereformeerde jeugdve reniging, zal nu worden opgevoerd op woensdag 29 november. Half oktober werd de vertoning afgelast in verband met familieomstandigheden. De opbrengst van de uitvoering, die plaats heeft in het gereformeerd ve renigingsgebouw, is bestemd voor de kerkbouwactie. De toneelavond begint om half acht. De kaarten zijn nog gel dig. WADDINXVEEN Vandaag over veertien dagen gaat de Waddinxveense raad beslissen over het bouwplan voor het nieuwe zwembad en de financiering van dit project. Gezien vroegere uitspraken van de meeste raadsfracties mag worden aangenomen dat de meerderheid van de raad zonder meer positief zal staan tegenover de plannen. Veel moeilijker zal de raad het echter krjjgen met de financiële kant, omdat de kosten van dit bad (naar raming meer dan één miljoen gulden) zeker niet alleen uit eigen middelen kunnen komen. Precies twee jaar geleden startte het i Weekblad voor Waddinxveen met een actie tot vorming van een bouwfonds, voor een nieuw zwembad. Het gevolg was de oprichting van de Stichting Vrienden van het Zwembad, die 'door allerlei activiteiten er in slaagde in deze twee jaren tachtig duizend gul den bijeen te brengen. ZEVENHUIZEN Vorige week moest de heer J.G. uit Heerjansdam op het Zuideinde plotse ling hemmen. Door het natte wegdek slipte de wagen en raakte van de weg af. In de berm werd een paal van de elektriciteitsvoorziening geraakt en finaal in tweeën gereden. De stroom viel echter niet uit, omdat de draden niet af knapten. De auto liep zware schade op. cultureel aan de hoogste eisen kun nen blijven voldoen. Daarbij komt dat het ook van de belangstelling voor dit soort evenementen afhankelijk is of Waddinxveen ooit een eigen dorps huis of schouwburg zal krijgen. Wie geregeld naar de evenementen van de Culturele Kring toe gaat zal niet alleen bemerken dat het óók in eigen gemeente gewoon fijn is om er eens ’uit’ te zijn, maar stelt daarmee tegelijkertijd een daad van gemeen schapszin. Hoe meer mensen nu ko men, hoe sneller het eigen gebouw er straks zal zijn. bad en dat men bereid was er offers voor te brengen. Inmiddels zijn alle gronden aan de Sniepweg, benodigd voor de zwembadbouw, eigendom van de gemeente, de plannen zijn klaar, de rijksgoedkeuring voor de bouw is er en het raadsbesluit staat voor de deur. Nu deze fase is bereikt moeten de Haagse autoriteiten er nog eenmaal van worden overtuigd, dat de Wad dinxveense bevolking als één man achter de zwembadplannen staat. ”Zeg maar ja tegen het zwembad” (met excuses aan Wim Sonneveld), dat kunt u nog eenmaal duidelijk la ten bljjken op donderdag 16 novem ber tijdens een bliksemactie tussen zeven en acht uur ’s avonds. Meer dan honderd vrijwilligsters en vrijwilligers zullen die avond bij u aanbellen om uw ”ja” in ontvangst te nemen, in de vorm van een u pas sende bijdrage aan het bouwfonds. Huis-aan-huis worden daartoe vlak voor de bliksemactie speciale zakjes verspreid. U kunt uw bijdrage in de ze zakjes doen waarin de bijdrage kan worden gedaan. Het resultaat van die bliksemactie is voor het gemeentebestuur van groot belang om de Den Haag voor een laatste maal voor feiten te plaat sen, waar men niet onverschillig te genover kan staan. Burgemeester C. A. van der Hooft zal begin volgende week in een brief aan alle inwoners ook nog éénmaal een beroep op de bevolking doen om de bliksemactie warm aan te bevelen en ieders medewerking in te roepen. De Stichting Vrienden voor het Zwembad beschouwt deze actie als het laatste evenement, waarbij een financieël beroep op de inwoners wordt voldaan. Onlangs stuurde de Kon. Ned. Zwembond een brief aan de Tweede Kamer met het verzoek om schoolzwemmen op de lagere scholen verplicht te stellen. Per jaar verdrinken in Ne derland gemiddeld driehon derd kinderen beneden de vijf tien jaar, omdat ze de zwem kunst niet machtig zijn. Slechts dertig procent van de kinderen, die de lagere school verlaat, beheerst de zwemkunst. Bijna dertig procent van al le scholieren van de lagere scholen blijft verstoken van zwemlessen en daarmede ook van de hygiënische en persoon- lijkheidsontwikkelende waar de van het zwemonderwijs. Van de 12,5 miljoen Neder landers kunnen er acht miljoen niet zwemmen. WADDINXVEEN De door de Jeugdcontactraad uitgeschreven mo torcross voor brommers voor aan staande zaterdag gaat niet door in verband met de toestand van het ter rein. WADDINXVEEN De leden van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond uit Waddinxveen komen as. woensdag bijeen in het gereformeerd verenigingsgebouw (aanvang kwart voor acht). Daar zal ds. K. J. H. Burg uit Den Haag een lezing houden over de Jehovah Getuigen. WADDINXVEEN De leerlingen uit de hoogste klassen van de tien la gere scholen in Waddinxveen zullen maandag as. ongeveer zeventig bomen planten in een aantal straten in Groenswaard. Dat gebeurt ’s middags om kwart voor twee in aanwezigheid van een groot aantal genodigden. De bomen zullen worden geplant aan beide zijden van de Chopinlaan, de Mozartlaan en de Beethovenlaan. Na afloop van de planting gaan de kinderen naar het hervormd wijkge- bouw aan de Esdoornlaan waar een tweetal films zal worden getoond over de natuur. Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen f 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief Incassokosten Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Voor Kabouters, telefoon 01828 - 2238. Caroline Kaart heeft voor dit con cert een zeer gevarieerd en attractief programma opgesteld. Voor de pauze zal zjj o.a. enkele Shakespeare-songs zingen en verder fragmenten uit de opera Orfeo ed Euridice van Von Gluck, enkele liederen van Richard Strauss en zigeunermelodieën van Antonin Dvorak. Na de pauze zingt Caroline Kaart een aantal Nederland se volksliedjes, waarmee ze in het te- levisie-programma’s voor de NCRV zo’n succes oogstte. BODEGRAVEN Tel. 01726-2541 Keikstraat.2-28 Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE- De leden van de Jongerengroep van de Hollandse Maatschappij van Landbouw in Zevenhuizen en Moer- kapelle houden op zaterdag 18 en 25 november hun jaarlijkse feest avonden in Hotel Vos. De eerste avond is bestemd voor leden, geno digden en donateurs, de tweede kan door iedereen worden bezocht. Eigen leden zullen het blijspel ’De avond van de zevende juli’ van Ge rard van Dijk opvoeren. De regie is in handen van de heer F. van Kooten. Na afloop is er bal met muziek van De Pinocchio’s uit Delft. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal of bij de se cretaresse, mejuffrouw I. Eindhoven, Noordeinde 25, Zevenhuizen (telefoon 01802-359). De feestavonden beginnen om half acht. ’"•i Wh t I ik a Sfc. V;

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1