de wintersport Mee op reis naar maart klaar in nieuw iKieiwegz? Gouda leiazïzi 1 i I Juwelier Vermey opent pand Kerkweg Nieuw schoolgebouw t Drukbezochte ouderavond Klaas de F riesschool Boterletters St. Nicolaas- Tips v.a. 3.50 tot 85.— Slijterij - Wijnhandel VAN EEUWEN Fancy-fair voor kerkrestauratie Oosterse tapijten w.o. zeer fraaie en zeldzame exemplaren. IWONINGINRICHTINBI FRANS VAN CAMP Qr I ’Schakel’ tussen Brug en Passage O 0 Pagina 3 HOE? WAT? WAAROM?... CONTACTLENZEN A G E N A Gj I E Mammoetn et 08® De mooiste Trots WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 9 november 1967 Zeg, kan jij me zeggen hoe het met Suze gaat? Kijkt ze nog altijd zo zuur? Suze?? Die is helemaal veranderd; ze is opgewekt en vrolijk sinds ze Grit contactlenzen draagt 'r. Opticiën Contactlensspecialist DIVERSEN BIOSCOPEN ZEVENHUIZEN ULLPOLO’S P Wij ontvingen ’n kleine partij MOERKAPELLE Vonk I Contactlenzen geven zelfvertrouwen! Ga ook naar Grit en laat ze U demonstreren. Het zijn vliesdunne kapjes, die op het traanvocht drijven. Erg prettig in gebruik. U voelt niets en ziet alles haarscherp. Gespecialiseerd in vakkundige verzorging van luxere interieurs. Voor de thuisblijvers wachten, er bovendien nog duizenden boterletters als prijs in de winkelactie. Voor de kinderen is er overigens altijd prijs tijdens een reeks van speciale feestmiddagen met poppenkast, gooche laar, een bezoek van de Sint, enz. Want iedere volgeplakte zegelkaart heeft geldigheid als toegangsbewijs voor zo’n middag. Zaterdag begint de winkelactie. Dinsdagavond 14 november *a.s. om half acht is er in café De Sport (Kerkstraat) al een trekking voor de eerste reizen naar Tirool. Niet alleen geeft de St. Nicolaaswinkelactie u kans op een fijne winter sportreis of een lekkere banketletter, maar uw aankopen in Waddinx- veen tijdens de winkelactie hebben bovenal tot gevolg, dat de gezamen lijke middenstand de komende zomer alle Waddinxveense bejaarden weer de traditionele dagtocht kan aanbieden. Kleiweg 2-6/ Gouda/ Telefoon 2350. Zuidkade 3 Telefoon 2105 Waddinxveen Grote sortering Zo kunt u in februari een onverwachte wintervakantie doorbrengen in het Oostenrijkse Kitzbühel. Misschien weet u dinsdagavond al of u tot de gelukkigen behoort. Want dan is er al een trekking van de Waddinxveense St. Nicolaas Winkelactie, die zaterdag begint. Vanaf zaterdag bij al uw aankopen in alle Waddinxveense winkels St. Nico- laaszegels en plakvellen vragen, leder met zegels volgeplakt vel geeft u kans op een van de tien wintersportreizen voor twee per sonen naar Kitzbühel in Tirool. Tien dagen naar zon, sneeuw en gezondheid. Een ideale onderbreking van de donkere winterperiode. Tien dagen genieten van skieën, wandelen, sleeën, tochtjes met bergliften, gezellige avonden, enz. Behendigheidswedstrjjd voor auto’s, Jonkheer v.d. Welstr., 14.30 uur. Thalia: vr. 20.15 uur, za. 14.30, 18.45 en 21.15 uur, zo. 14.30, 16.45, 1845 en 21.15 uur, ma di en wo 14.30 en 20.15 uur: James Bond: Je leeft maar twee keer (14). Dinsdag 21 november: Toneelvoorstelling ’Centrum’, Schouwburg, Gouda, 20 uur. Woensdag 13 december: Concert Rotterd. Philharm. Orkest, Schouwburg, Gouda, 20 uur. Donderdag 9 november: Herdenking Reformatie in Herv. wijkgeb. (spreker: Ds. H. J. Hegger), 19.30 uur. Vrijdag 10 november: Klaverjasavond t.b.v. blindenbond, ver. geb. Trooststraat, 20 uur. Zaterdag 11 november: Concert Urker Visserskoor en Chr. Mannenkoor ’De Brug’ in Herv. kerk, 19.00 uur. Start Sinterklaasactie Middenstand. Dansavond Jongerencontact, ver.geb Trooststr. (Flying Birds), 20 uur. Brommercross Jeugdcontactraad, Groenswaard, 14 uur. Donderdag 23 november: Wedstrijden gymver. OSS, gymlokaal. Dorpsstr., 19 uur. Zaterdag 25 november: Feestavond Landbouwjongeren, Ho tel Vos, 19.30 uur. Dinsdag 28 november: Sinterklaasfeest v.d. jeugd (achterna men A. t/m. M), Hotel Vos, 15 uur. Woensdag 29 november: Sinterklaasfeest v.d. jeugd (Oud Ver laat) ver. geb. Rotte, 15 uur. Dinsdag 14 november: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, Hotel Vos, 20 uur. Zaterdag 18 november: Feestavond Landbouwjongeren, Ho tel Vos, 19.30 uur. Woensdag 22 november: Wedstrijden gym ver. OSS, gymlo kaal, Dorpsstr., 19 uur. Vergadering Zevenhuizensche Ijs club, Hotel Vos (Stien Kaiser). Maandag 13 november: Boomplantdag Groenswaard. Dinsdag 28 november: Trekking St.Nic.winkelactie, café De Unie Kerkweg, 19.30 uur. Donderdag 30 november: Algemene beschouwingen in gemeen teraad, raadhuis, 20 uur. Woensdag 6 december: Trekking St. Nic.winktlactie, café De Unie Kerkweg, 19.30 uur. M WIJ INTRODUCEREN LEADING PULLPOLO’S! Grote Italiaanse mode voor een klein hollands prijsje. Pullpolo's die uitsluitend voor ons in Italië worden gefabriceerd, waar wijzelf de kwaliteit van vaststellen en de redelijke prijs. Leading Knitwear is van Europese topklasse en wordt door ons persoonlijk gegarandeerd. Leading Knitwear geeft u een ruime keuze in jonge modellen en moderne dessins. Kom ze zien! 29,75 32,50. Speciaal verwelkomde hij wethouder P. Lips als vertegenwoordiger van het college van B. en W. De agenda, waarin het jaarverslag en financieel overzicht aan de orde kwamen, werd snel afgewerkt. In de oudercommis- sie werden mevrouw M. C. van Rhijn en de heer M. Vink herkozen. Een gezellige intermezzo voor de ruim honderd aanwezige ouders was de ’’proefrit van de Sint” in vol or naat. Met een spontaan ”Zie ginds komt de stoomboot...” werd hij ver welkomd. De voorzitter deelde mede, dat de Sint helemaal in het nieuw ge stoken kon worden, dank zij de gel den die beschikbaar kwam uit de kas van de oudercommissie. Na de koffiepauze nam het hoofd van de school de heer Visser de lei ding over. Hij verwelkomde de drie sprekers van deze avond: de heren J. H. N. de Jong, directeur van de H.B.S. te Gouda, A. de Nie, directeur van de Techn. school te Gouda en H J. Egbers, hoofd van de Prof. Kohn- stammulo. Het onderwerp was de komende Mammoetwet en de veranderingen die de invoering in 1968 voor de onder wijsvernieuwing in ons land zal heb ben. ”Een revolutionaire evolutie” werd het genoemd, maar allen waren het erover eens, dat de uniformiteit in alle streken van het land sterk werd bevorderd. De begeleiding bij de studie van ’’Brugklas” tot eindfase werkt stimulerend en zal mede door Donderdag 30 november: Sinterklaasfeest v.d. jeugd (achterna men N t/m Z), Hotel Vos, 15 uur. Zaterdag 9 december: Feestmiddag- en avond, wandelclub SDS, clubgeb. Lange Zijde, resp. 14.30 en 20 uur. Duivententoonstelling Stormvliegers, ver.geb. Klinkhamerweg, 14 uur. Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21 uur, zo. 15, 17, 19 en 21 uur, di. en wo. 20.15 uur: De dertien slavinnen van Fu Manchu (14); za. 23 uur: Waarover men niet spreekt (21) Vrijdag 1 december: Trekking St.Nic.winkelactie, café- rest. Royal KW-plein, 19.30 uur. Zaterdag 18 november: Veiligheidscontrole Veilig Verkeer, garage Zonneveld, 9 uur. WADDINXVEEN In februari of maart van het komende jaar zal de thans verspreid zijnde openbare lagere Klaas de Vriesschool het thans in aan bouw zjjnde nieuwe schoolgebouw in de Vondelwijk kunnen betrekken. Dit deelde de heer H. C. Maassen, voorzitter van de oudercommissie van de school mede, tijdens de dinsdag jl. in de aula van de Prof. Kohnstamm ulo school aan de Jan Willem Frisoweg gehouden ouderavond. heer Vermey binnenkort wel stappen zou ondernemen. De burgemeester releveerde weer eens de samenwer king tussen middenstand en gemeen tebestuur en de winkelplannen die nog te realiseren zijn. ’’Mede door deze mooie winkel zul len steeds meer mensen van buiten, ook uit de grotere gemeenten, naar Waddinxveen komen om hier te ko pen en hier te winkelen,” zo zei hij. De burgemeester verwachtte dat de heer Vermey goede zaken zou doen met naast zich het postkantoor, 'de nieuwe Amro-bank en straks de schouwburg en de Raiffeisenbank. Na de heer Van der Hooft sprak de heer H. K. v. d. Loo, voorzitter van de Waddinxveense Middenstandsver- eniging. ”Wij zijn altijd blij als we ’n uitnodiging krijgen voor de opening of een heropening,” zei hij, ’’want 'dat betekent weer een verbetering van ons winkelareaal.” De heer Van der Loo besloot met de wensen dat de heer Vermey een stap had gezet op de weg die leidt naar succes. Vrijdag 17 november: Veiligheidscontrole Veilig Verkeer, garage Zonneveld, 19 uur. Vrijdag 10 november: Puzzelrit Motorclub Nieuwerkerk, Hotel Vos, 19.30 uur. MV; MOERKAPELLE Zeer actieve bejaarden zijn al maandenlang bezig met de voorbereidingen voor een fancy fair ter gelegenheid van het driehonderd jaar bestaan van de Ned. Herv. Kerk. Tijdens deze bazar die gehouden zal worden op zaterdag 4 november in het Dorpshuis en die geopend zal zijn van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur zullen allerlei artikelen te koop zijn o.a. veel eigengemaakte handwerken, gebak, levensmiddelen enz. Voorts zijn er verschillende attracties en verlotin gen met mooie prijzen. Burgemeester I. J. P. Keyzer zal de sluiting ver richten en de prijzen uitreiken. De opbrengst is bestemd voor de res tauratie van de kerk en de nieuwe pastorie. 5- Schouwburg: vr. 20.15 uur, zo. 19, 21.15 uur, ma. di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Gevangene van haar hartstocht (18); za 15, 19 en 21.15 uur, zo. 13 en 15 uur: Gangster-Lady (14). de proeftests tijdig ’’ontsporingen” kunnen voorkomen. Elk der sprekers nam het deel dat zijn specialiteit is, voor zijn rekening en wist op boeiende wijze aan de hand van schema’s het nog in de mist han gende tot helderheid te brengen. De stroomversnelling van onze tijd op al le terreinen maakt aanpassing van het onderwijs noodzakelijk en de techniek speelt hierin een grote rol, zodat te chnisch onderwijs een grote toekomst heeft.” rniinA k.tiendewegi2,tel.3033 U U U U A KLEIWEG 108TEL. 6033 Dinsdag 14 november: Concert Caroline Kaart, Immanuël- kerk, 20.30 uur. Trekking St. Nicolaaswinkelactie, café Sport, Kerkstr., 19.30 uur Woensdag 15 november: Bijeenkomst NCVB, ger. ver. geb. 19.45 uur. Bijeenkomst CPB, huishoudsch. De Rank, 19.30 uur. Donderdag 16 november: Huldiging politie-agent D. Niezing (25 jaar in dienst), gemeentehuis, 11 uur. Huldiging G. M. Kloet (40 jr. bij schildersbedr. J.D. Kloet) J. D. kade 76, 16 uur Slotactie Zwembad: Jaarvergadering KVP, ver. geb. Trooststr., 20.15 uur Vrjjdag 17 november: Verg. CBTB (spreker J. Bregman), herv. wijkgeb. 19.45 uur. Trekking St. Nic. winkelactie, café- rest. Royal KW-plein, 19.30 uur. Zaterdag 18 november: Aankomst St. Nicolaas Kunstmarkt Jeugdcontactraad, geref. ver. geb. Dansavond gehuwde paren CMelody Mixers), ver. geb. Trooststraat, 20 uur. Woensdag 15 november: Bijeenkomst Plattelandsvr., Dorps huis 19.30 uur. WADDINXVEEN Juwelier Ez. Vermey had vorige week grote belang stelling toen hij - samen met zijn vrouw - zijn schitterende nieuwe winkel aan de Kerkweg opende. Burgemeester C. A. van der Hooft, die de officiële handeling verrichtte, noemde het nieuwe pand een schakel tussen het winkel- plan Passage en het Brugcentrum. De nieuwe juwelierswinkel is (om in flonkerende termen te blijven) een parel aan de Kerkweg geworden. Het interieur is uiterst modern, smaakvol en aangepast aan de eisen des tijd Een zwaar ’rolgordijn’ sluit de zaak ’s avonds en ’s nachts af voor mensen, die de verleiding eventueel niet zou den kunnen weerstaan, terwijl binnen ook veiligheidsmaatregelen zijn ge nomen. Hoewel het assortiment van de fa. Vermey niet noemenswaardig is uit gebreid is de keus nu veel groter om dat de heer Vermey veel meer kan presenteren in de vele vitrines, die overal zijn aangebracht. Een passen de, indirecte verlichting brengt sfeer in het rustgevende, bijna voorname interieur. Burgemeester Van der Hooft noemt de nieuwe zaak de mooiste juweliers winkel van Waddinxveen, hoewel hij verwachtte dat ook de collega van de De trotse juwelier had tevoren zelf wat verteld van de geschiedenis van zijn bedrijf dat in 1931 begon aan de Henegouwerweg. In 1943 wist hij be slag te leggen op een kantoortje aan 'de Kerkweg, dat werd gehuurd van de firma Roskam. Na de oorlog begon de zaak beter te lopen en in februari 1954 kon een voormalige bloemen winkel in het Brugcentrum worden betrokken. Dat was het pand waar de fa. Ver mey tot voor kort nog was gehuis vest. In verband met de plannen in het Brugcentrum moest de juweliers- zaak uitzien naar een nieuw onderko men. De opening werd o.a. bijgewoond door mevrouw J. van der Hooft-Lou- rens, door ou'd-burgemeester A. War- naar en zijn vrouw, door de tweede gemeente-secretaris, de heer J. Meu- leman en door het dagelijks bestuur van de Middenstandsvereniging. Maandag 20 november: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, geref. ver. geb., 20 uur. Bijeenkomst over parochieraad rk- kerk, ver.geb. Trooststr., 20 uur Dinsdag 21 november: Lustrumfeest geref. vrouwenver. ’Bij de Bron’, ger.ver. geb., 19.45 uur. Trekking St. Nic.winkelactie, café Sport Kerkstr., 19.30 uur Donderdag 23 november: Raadsvergadering (zwembad), ge meentehuis, 20 uur. Gemeente-avond Immanuëlkerk (Vaticaans Concilie), 20 uur. Vrjjdag 24 november: Trekking St.Nic.winkelactie, café- rest. Royal KW-plein, 19.30 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3