Skiërs m m zijn Wandelen en zonnen bergen en sneeuw m Jubilaris G. van Vliet Dorpsstraat veiliger Ervaren verkoopster Geslaagde kaartavond van blinden-vrienden 1 Contri butie verhoging bij Oranjevereniging BAHLMANN krijgt ON in brons^ wmtersportcentra de*’ iminderheid FA r Bestuur kan niet aftreden Ouders openbare school: Oliebollenactie Opbrengst ca. f 225 Combodienst I 1 r Na Sint een Kerstactie Nederlagen voor De Zevenklappers ZEVENHUIZEN De teams van de volleybalvereniging „De Zeven klappers” hebben zaterdag en maan dag drie nederlagen moeten incasse ren. Mistige botsing HUUR PIANO’S HUUR Inleveren van zegelkaarten 7 w Geslaagd 25“ [WurliTzerJ Fa. J.yan Urk 1898 '777 F k 7 3 BURGERLIJKE STAND Zesde leerkracht ELECTRONISCHE ORGELS uit s werelds grootste orgel- en pionofabriek Vertier Winnaars Demonstraties van de modellen 1967/’68 te Rotterdam dagelijks van 10-4 uur Moeilijk MENSEN DIE HET WÉTEN, KIEZEN hoge inruilwaarde voor Uw oude PIANO, HARMO NIUM of ELECTRONISCH ORGEL Vraag folders en inlichtingen over de nieuwe serie 1967/'68 bij de Wurlitzer-importeur *41 Wandelroutes MMM II» pi wF VRAAGT EEN die op een prettige en deskundige wijze weet te adviseren. Voor deze functie komen eveneens gehuwde dames in aanmerking. GOUDA 1'. Met ingang van 1 januari 1968 kan WADDINXVEEN In het verenigingsgebouw aan de Burgemeester Troost- straat werd vrijdagavond voor de vierde maal de jaarlijkse klaverjasavond ten bate van de afdeling Gouda en Omstreken van de Vrienden van de Nederlandse Blindenbond georganiseerd. Voor nadere inlichtingen omtrent salaris, promotie en datum van indiensttreding nodigen wij U uit met ons schrifteljjk of telefonisch 01820 - 5955 contact op te nemen. ZEVENHUIZEN Aan de mode vakschool in Haarlem is geslaagd voor de diploma’s coupeuze en lera res coupeuze mevrouw S. Altman uit Zevenhuizen. Zij en ook mej. Radder werden opgeleid door mevrouw P. M. Hilgers-Budding. WADDINXVEEN Aan de mode vakschool in Haarlem is mejuffrouw L. Radder uit Waddinxveen geslaagd voor het diploma costumière. renkist kreeg de jubilaris van zjjn collega’s. Verder waren er nog vele bloemstukken en fruitmanden geko men. ’s Avonds kwam burgemeester A. van ’t Verlaat zjjn gelukwensen nog aanbieden. ZEVENHUIZEN In het clubge bouw aan de Lange Zjjde in Zeven huizen zal zondagmorgen 19 novem ber om tien uur weer een combo dienst worden gehouden. Prijzen |v.a. 1.145.- F'. WEEKBLAD V. WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 16 nov. 1967. WADDINXVEEN Afhankelijk van de resultaten van de St. Nico- laaswinkelaktie, die tot en met 5de- cember duurt, overwegen de deelne mende middenstanders de aktie na 5 december voort te zetten als een kerstaktie, dan wederom met een aantal wintersportreizen als prjjs, alsmede kerstkransen en voor de kinderen een nog nader te bepalen attractie. Mededelingen hierover zul len tjjdig worden gedaan. ten. Iedereen keert dan gezond moe terug naar het centrum om elkaar in de gezellige cafés en tearooms de be levenissen van de dag te vertellen. In de goede hotels is het diner ie dere avond weer een feestelijke ge beurtenis, waarbij een lekkere karaf landwijn zelden ontbreekt. De onver- moeibaren storten zich na het diner in het uitgaansleven. Want Kitzbügel kent tal van dancings en andere ge legenheden, waar Tiroler avonden en andere voorstellingen worden gege ven. Zij die het wat rustiger aan willen doen trekken zich terug met een boek of tijdschrift in de huiskamer van het hotel en gaan vroeg naar bed. Wintersport bedrijven kunt u op vele manieren. Kitzbügel in Tirool is een van de plaatsen met een scala van mogelijkheden, waar iedereen aan z’n trekken kan komen. Slechts veertig procent van alle vakantiegangers in de wintersport-centra bindt de ski’s onder. Meer dan de helft waagt zich niet aan die gladde lange latten en geniet op andere manieren van de vele genoegens, die in iedere wintersportplaats zijn te beleven. Deze feiten, bekend gemaakt door de Neder landse Ski Vereniging, zijn een duidelijk bewijs dat wintersport de laatste jaren een heel wat ruimer begrip is geworden en dat zij, die allerminst ski- ambities hebben zich toch tot de wintersporters mogen rekenen. rassen waar men hele dagen heerlijk lui kan doorbrengen. Jongeren kun nen hun hart ophalen op de vaak ki lometers lange sleebanen of op de ijs banen, waarvan erin Kitzbühel ver scheidene zijn. Over het algemeen gaat men in de wintersportcentra in 'de ochtend al vrij vroeg van start. Hetzij naar de skibaan of ski-school, hetzij naar de slee- of ijsbaan. Anderen trekken de stevige wandelschoenen aan en weer anderen trakteren zichzelf op een ritje in een arreslede met paard er voor. Meestal gaat het lunchpakket mee, want zolang de zon schijnt kan men z’n twaalfuurtje rustig buiten op een terrasje of zo maar lekker zittend in de sneeuw verorberen. Omstreeks drie uur, half vier raakt het afgelopen met de buitenactivitei- De heer F. Redeveld wist met 5739 punten voor één jaar de wisselbeker te bemachtigen, tweede werd M. Da niel met 5403 punten, 3. J. P. Boot 5352 punten, 4. Mevr. Vaneman 5174 punten, 5. Domburg 5129 punten, 6. A. v.d. Deelen 5124 punten, 7. Ligt 5046 punten, 8. S. Boot 4983 punten, 9 Mevr, van Dorp 4945 punten, 10. S. v.d. Weide 4936 punten. Na afloop toonde de heer Schoon- Het tweede damesteam moest za terdag naar Oudewater om tegen het zeer sterke Jupiter I aan te treden. De uitslag stond eigenlijk al van te voren vast. Jupiter I kwam, zag én overwon met 3-0. De sets werden met duidelijk verschil gewonnen. Maandagavond speelde dit team veel beter, tot nu het beste. Deson danks werd deze vijfde competitie wedstrijd met 3-0 verloren van Thor I in Bergambacht. De eerste en twee de set wonnen de gastvrouwen vrij gemakkelijk met 15-4 en 15-8. Maar in de derde set zag het er lange tijd uit, dat een vierde set zouden worden afgedwongen. Tenslotte trok Thor I toch met 17-15 dan het langste eind. Het eerste herenteam blijft nog steeds teleurstellen in de competitie. Zaterdag leed het een onnodige 3-0 nederlaag bij Voac I in Gouda. De Zevenklappers speelden ongeïnteres seerd en gaven haast op geen enkele manier partij. Het gevolg is dan ook dat het team in de onderste regionen van hun afdeling staan. F - v.o 15p.mnd. zondereerste storting ZEVENHUIZEN De ontspan- ningsclub De Woelwaters in de buurtschap Oud Verlaat heeft met succes een oliebollenaktie gevoerd. De bruto-opbrengst was 460,-. Met dit geld hoopt men verschillende ma terialen te kopen om de jeugd in Oud Verlaat vele aangename uurtjes te kunnen bezorgen. de lagere school haar zesde leer kracht verwelkomen. Als zodanig zal worden benoemd mej. E. L. Scholten te Utrecht. Deze maand zal dan een houten noodlokaal worden gebouwd, dat als zesde lokaal dienst moet doen. Tenslotte is tijdens deze ouder avond een motie aangenomen waar in B. en W. wordt verzocht spoedig maatregelen te treffen in de smalle en zeer drukke Dorpsstraat ter be vordering van de veiligheid van de kinderen. In zijn openingswoord sprak de heer A. Schoonderwoerd uit Gouda woorden van dank aan het adres van de plaatselijke contactman, de heer W. van Dam en mevrouw v.d. Weide. Hij hoopte - hoewel de belangstelling minder was dan de vorige week te Reeuwijk gehouden avond - op een goede opbrengst ten behoeve van de jaarlijkse reis én de aanschaffing van bandrecorders. Door het beschikbaar stellen van veertig prijzen voor deze klaverjas- wedstrijd kon het grootste gedeelte van het aantal deelnemers, dat 72 bedroeg, met een prijs huiswaarts ke ren, temeer daar er door middel van een verloting nog eens ruim twintig prijzen waren te winnen, waaronder een armbandhorloge en een grote taart. «LT i Wel hebben de aanwezigen het be stuur volmacht gegeven om in de ko mende weken deze opengevallen plaatsen aan te vullen, zonder daar voor door de leden te zijn goedge keurd. Aan het slot van deze avond werd besloten om de minimumcontributie te verhogen. Een gezin moet 2,50 i.p.v. f 2,- gaan betalen en voor al leenstaanden is de contributie ver hoogd van 1,50 tot 2, ZEVENHUIZEN Op de Brede- weg heeft zich verleden week een botsing voorgedaan tussen een vrachtauto en een personenwagen. De vrachtauto, bestuurd door de heer Van Buffelen uit Waddinxveen moest naar links uitwijken om een wielrijder in te halen. Uit de dichte mist doemde toen plotseling een auto op, bestuurd door mejuffrouw Boer uit Berkel. Een frontale botsing volgde. Alhoewel de personenauto zwaar werd beschadigd liep mej. Boer geen noemenswaardig letsel op. met recht van koop v.g, p.mnd. zonder eerste storting door onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT op de Wurlitzer-school Enorme sortering Prijzen vanaf 675 met recht van koop in de twee ge bruiken 500 kinderen deze straat. De motie werd vooral ingediend om dat kort geleden 3 kinderen van de kleuterschool ’’Prinses Marijke” on der een trailer terecht kwamen, na dat deze moest uitwijken en op het trottoir terecht kwam. Dankzij plot seling remmen werden de kinderen niet door de achterwielen overreden. ZEVENHUIZEN De Oranjevereniging van Zevenhuizen-dorp heeft vorige week in Hotel Vos de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden. De op komst was bijzonder slecht te noemen. Naast het bestuur waren slechts drie personen aanwezig en dat, terwijl de vereniging ongeveer 460 leden telt. Niettemin kon voorzitter H. A. J Verhoef de ere-voorzitter verwelko men, nl. burgemeester A. van ’t Ver laat. Uit het financieel overzicht van de penningmeester bleek dat de vere niging goed gedraaid heeft. De totale uitgaven bedroegen 3811,-, terwijl er een saldo was van 347,-. Ook de kascommissie was in haar verslag hierover tevreden. Als nieuwe kascommissie werd benoemd 'de heren H. G. v.d. Akker en C. Zweere In het jaarverslag van de secreta ris, de heer J. van Reeuwijk, passeer den alle aktiviteiten van het afgelo pen jaar nog eens de revue. De bestuursverkiezing kon groten deels geen doorgang vinden. Wel werd de heer J. de Beukelaar herko zen. Aftredend en niet herkiesbaar waren de heren J. v. Reeuwijk (secr.), H. A. J. Verhoef (voorz.) en P van Wensveen. Aangezien geen namen van kandidaten voor de aanvang van de vergadering waren ingediend,wer den deze vakanties (nog) niet ver vuld. ZEVENHUIZEN Donderdagavond hield de openbare lagere school in Hotel Vos de jaarijjkse ouderavond. Slechts 50 ouders waren aanwezig. Dit komt vermoedelijk omdat de laatste ouderavond in april was ge houden. De minister heeft voorge schreven dat ouderavonden voortaan in de herfst gehouden moeten wor den. In het jaarverslag van de secreta ris passeerden alle aktiviteiten van de school nog eens de revue. Ook het jaarverslag van de penningmeester werd onder de loep genomen. Tijdens de bestuursverkiezing werden alle aftredende bestuursleden herkozen. Dat waren: W. Keyzer (voorzitter), A. W. Versprille (secre taris), mevr. Hey-He:boer (penning- meesteresse) en mevr. Vente-Knop. Bovendien werd het bestuur met twee le’den uitgebreid, nl. de heren W. A. Roos en J. L. Noomen. Let wel: Wandelen, sleeën, schaatsen, zon nen, het kijken naar de durfallen op de skibanen, dat zijn de vele activi teiten, die er in ieder wintersportcen- trum van enige betekenis, zijn te be leven. De winter in de Oostenrijkse ber gen is in geen enkel opzicht te verge lijken met onze winter. Terwijl hier echte fijne sneeuwwandelingen tot een uitzondering behoren iS het Ti- roolse landschap rond Kitzbügel voor iedere wandelaar een dorado. derwoerd zich over de opbrengst van deze avond, die hij op ongeveer 225 begrootte, zeer verheugd In de maand december worden er geen kaartavonden georganiseerd. Op 2 februari 1968 is Moerkapelle aan de beurt, op 23 februari d.a.v. Nieuwerkerk en op 8 maart 1968 Ze venhuizen. Daarnaast worden er nog kaartavonden gehouden in Goude- rak, Koudekerk aan den Rijn, Bleis- wijk, Bodegraven, Moordrecht, Bos koop, Driebruggen en Haastrecht. De data van deze kaartenavonden zijn echter nog niet bekend. Ter versteviging van de kas van de Vrienden van de Nederlandse Blin denbond worden er op vrijdag 24 no vember as. in Florida te Boskoop en op 30 november as. te Woerden ope rettes opgevoerd. ZEVENHUIZEN Het was vorige week veertig jaar geleden dat de heer G. van Vliet, wonende aan de Noordelijke Dwarsweg, in dienst trad bjj de afde ling Melk van de Coöp. ’Vooruitgang’, thans Melkinrichting ,De Vooruitgang* N.V. in Rotterdam. Hiervoor werd hij thuis dinsdag gehuldigd. De direkteur van de N.V., de heer J. de Jong, kon de jubilaris meedelen dat het de koningin had behaagd hem te onderscheiden. De heer De Jong speldde de ere-medaille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau, op. In zjjn toespraak zei de direkteur dat de heer Van Vliet deze onder scheiding niet voor niemendal heeft gekregen maar voor veertig jaar lan ge toewijding en trouw. In 1927 was de heer Van Vliet op zeventien jarige leeftijd begonnen als wagenjongen. Op zjjn achttiende jaar werd hij chauffeur en tot 1942 reed hjj de melk van de boeren naar de fabriek. Sindsdien is hjj chauffeur bij de bevoorrading van de winkels in de stad Rotterdam. Namens de direktie overhandigde de heer De Jong een envelop met in houd. Een zeer mooie zilveren siga- Van dit gevaar hebben Dorpsstraat twee lagere en kleuterscholen last. Dagelijks V/estersingel 42-44 R’dam tel. (010) 135025 Juist voor de wandelaar worden in de wintersportgebieden in het zwaar besneeuwde landschap tal van wan delroutes geschikt gemaakt waar langs men uren lang kan dwalen en genieten van prachtige vergezichten. In februari, wanneer de zon alweer wat kracht krijgt, is het heel gewoon om ondanks vorst en sneeuw heerlijk op een bankje neer te strijken, waar bij het windjack of de trui maar al te vaak kunnen worden uitgetrok ken. Zonaanbidders vinden in ieder wintersportgebied gezellige zonneter- WADDINXVEEN De met Sint Nicolaas-winkelzegels volgeplakte kaarten kunnen worden ingeleverd bjj: Horlogerie J. den Haag, Kerkweg 189; ’drogisterij Van Mourik, Kon. Wilhelminaplein 10; Van Ringelen- stein’s Zelfbediening, leplaan 71-73; Boekhandel Van Pinxteren, Zuidka- de 157 en fa. C. v.d. Linde Zn. Dorpstraat 38. De trekkingsavonden zijn: 17, 21, 24 en 28 november en 1 en 6 decem ber. Zegelkaarten die op de trek kingsavonden vóór half zeven zijn ingeleverd, dingen die avond nog mee. Gegevens over plaats en tij’dstip van de trekking vindt u in onze weekagenda. WADDINXVEEN Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ’ds. T. van ’t Veld en 18.30 uur: ds. J. Verwelius, Schoonhoven. Herv. wjjkgeb., 9.30 uur: dr. H. Bout, Utrecht en 19 uur: ds. D. vd Ent Braat, Monster Bethel - 9.30 uur: ds. W. Vroeginde wey, Katwijk en 17 uur: ds. T. van ’t Veld. Ev. Mol. kerk - 1130 uur: ds. P. Fa der. Immanuëlkerk - 9.30 uur dr. G. de Ru, Rottendam en 19 uur: ds. M. Ha- nemaaijer, Alphen aan de Rijn Geref. kerk - 9, 10.30 en 18.30 uur: ds. J. Snoey Remonstr kerk - Geen dienst. Chr. Afgesch. Gem. - 9.30 en 17 uur en wo. 19 uur: ds. A. P. Verloop. Sint Victorkerk RK - zo. 7, 9, 11 en 15 uur, ma., do., wo. en vr. 7.45 uur, do. 20 uur en za. 9 uur: Heilige Mis Sint Petruskapel RK - 8.30, 11.45 en 17.30 uur, do. 7.45 uur, do. 20 uur en za. 9 uur: Heilige Mis Jehova’s Getuigen - 15.30 uur: openb. toespraak en 16.30 uur: Wacht torenstudie, do. 19.30 uur: bedie- ningsschool. ZEVENHUIZEN Ned. herv. kerk - 10 uur: ds. P. Wolfskeel, Leiden en 19 uur: ds. J. Pronk, Rotterdam-centrum Kapel Rotte - 10 uur: ds H. Hutting, Rotterdam-Centrum en 19 uur: ds. J. G. van der Vlist. Clubgeb. 1. Zjjde - 10 uur. combo dienst Geref. kerk - 9.30 en 18.30 uur; ds. J. Maaskant, Leiden. Ver. Vrjjz. Herv. - geen dienst. MOERKAPELLE Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. A. J. Jorissen, Amersfoort en 18.30 uur: ds. A Boertje Geref gem. - leesdienst. Ondertrouwd: G. H. Roelofs en E. v. d. Hoeven. Geboren: Lydia, d.v. D. Verkuil en C. de Mik; Hein Tjeerd, z.v. A. Woud- stra en J. E. Wiegand; Nienke Elai ne, d.v. E. Bobbert en E. E. Corbijn van Willenswaard; Erik Peter, z.v A. W. Löffler en G. B. Bakker. Gehuwd: A. M. de Frankrijker en C. C. van den Berg; A. van der Stelt en E. J. F. van Arnhem; R. H. Stam en A. C. Burger; J. P. Voerman en J. van der Neut. Overleden: Arie Boonstoppel, 83 jaar Ida Koster wv. Zalm, 69 jaar. VERLOREN VOORWERPEN Verloren: blauwe nylon want met le ren stukje, meisjesbril met lichtbruin montuur, bruine herenhandschoen, reservewiel van Bedford-Diesel, don kerblauwe gewerkte hoofddoek, bos sleutels met vijf sleutels, zwarte glacé dameshandschoenen, rood geruite fietstas, rode meisjesfiets merk Bur- co, zwarte skai leren pet met tricot binnenkant. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: herenhorloge merk: laa- rus, geel/blauw geruite wollen shawl, sleutel, herenbril met zwart/ doublé montuur, grijze nappa leren herenhandschoen. Verloren: zwarte skai leren porte- monnaie met inhoud, donker blauw nylon jack, sleutelring met 3 sleutels, groene meisjestrui, donker rood gym pakje, blauwe gestippelde hoofddoek paar rolschaatsen, damesbril met lichtbruin montuur, zwarte en brui ne tas met inhoud, blauw nylon wind jack, blauwe muts met witte pom poen en witte rand. ZEVENHUIZEN Geboren: Francois Pieter, zv. J. J. Janse en A. van Loon; Mar ja Wilhel mina Paulina, d.v. A. Verweij en H. Nell. Oudertrouwd: Hendrik Heuvelman en Aaltje Meijer. Gehuwd: Jacob van der Spek en Marrigje van Driel. 7 K- F"" 7 «si.- 7

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 19