teestelijke intocht door dorp verre Vanavond allemaal TJA Groene zegels Sinterklaas zet zaterdag voet aan wal bij raadhuis Op 25 november nog rit door verre wijken KflQQBOOT ‘n Raad Moerkapelle| vergadert vrijdag ML Drieduizendste Autobus contra GEENZWEMBUS na-oorlogse klaar Deze krant is geld waard Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (veschijnt elke donderdag) woning Koopavonden Rondritten van kindertreintjes personenauto Dr. Van Haarlem in de Brugkerk makelaars Zuinig bewaren Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Een eigen, fris, lekker groot zwembad TAXATEURS St. Nicolaasactie DOKTERSDIENSTEN Astmafonds Op 25 november Horeca Winkelactie 1967 reeds begonnen Hier kopen ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS Weekblad voor Waddinxveen 23e JAARGANG - nr. 1159 DONDERDAG 16 NOVEMBER 1967 Bh beheer van onroerende goederen. alle taxaties van onroerende goederen. verzekeringen op elk gebied. Waddinxveen wil een zwembad Vredebest 28-30 - Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank. WADDINXVEEN Nog twee dagen en Sint Nicolaas zet weer voet aan wal in Waddinxveen. Een forse stoomboot zal de Sint met zyn zwarte knechten door de Gouwe naar Waddinxveen voeren, waar de stomer zaterdagmiddag a.s. omstreeks half drie voor het gemeentehuis zal afmeren. Burgemeester C. A. van der Hooft en vertegenwoordigers van de midden stand zullen de Sint verwelkomen temidden van een grote schare kinderen op het nieuwe Raadhuisplein, waar voor een dergelijke gebeurtenis nu voldoende ruimte is. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. tenslotte komt een groot aantal stra ten van de Von’delwijk aan de beurt. Bij deze rondgang zal de Sint worden begeleid door ’Concordia’ uit Bos koop en zal ook het autotreintje met schoolkinderen weer meerijden. De intocht van de Sint betekent ook de grote start van de St. Nico- laaswinkelactie van de gezamenlij ke Waddinxveense middenstand, die eigenlijk al zaterdag jl. is begonnen met de traditionele zegelactie. Tot en met 5 december worden in Waddinxveen bij nagenoeg alle aan kopen groene St. Nicolaaszegels uit gegeven (voor iedere gulden één ze gel). Vijftig zegels geplakt op een ze- gelkaart geven tal van mogelijkhe den. Men kan meedingen naar een van de tien wintersportreizen voor twee personen naar Kitzbühel, een van de vele honderden banketletters of uw kind kan genieten van feestelijke Sint Nicolaasmiddag in het vereni gingsgebouw. de bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroe rende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bun galows, flats, etc) WADDINXVEEN Na 1945 zyn er in Waddinxveen drieduizend wonin gen gebouwd. De drieduizendste kan op vrijdag 8 december officieel aan de bewoners worden overgedragen. Het betreft een der flatwoningen aan de Weremeus Buninglaan, die zyn ge bouwd door Reym NV. Het lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, de heer D. van der Kwaak, komt er speciaal voor naar Waddinxveen, om de bewoners de sleutel van het „mijlpaal”-huis ter hand te stellen. Behalve de drieduizendste woning wordt er in Waddinxveen voor het einde van het jaar nóg een mjjlpaal verwacht. Het staat namelyk nu wel vast, dat binnenkort de zestiendui- zendste inwoner van Waddinxveen kan worden verwelkomd. De vijftien duizendste meldde zich vorig jaar op 22 november. WADDINXVEEN In de week voor Sint Nicolaas zullen de plaatse lijke winkels weer enkele avonden tot negen uur geopend zijn. Hoewel de data’s nog niet definitief zijn, wordt aangenomen dat de koopavonden zullen zjjn op 29 en 30 november, alsmede 1 en 4 december. Waar schijnlijk zal de winkelsluiting op woensdagmiddag 29 november komen te vervallen, evenals de sluiting van de textielzaken op maandag 4 decem ber. Uw Weekblad is deze week geld waard. Misschien wel 250. Vandaag beginnen we met onze drie weken durende letterpuzzel waaraan een regen van grote en kleine prijzen is verbonden. In de Weekbladen van van daag, 23 en 30 november zijn in een aantal advertenties, letters verwerkt, die daar niet thuis horen. Al die letters bij elkaar vormen een slagzin, die u alleen kunt vinden, indien u niet al leen de krant van vandaag, maar ook van volgende week en van 30 november goed be waart. Dan hebt u kans op de hooft! prijs, een waardebon van 250 of waardebonnen en prijzen in natura variërend van 100 tot 10. Meer over deze grote Weekbladprijsvraag elders in deze krant. Concordia en 'de drumband De Cormula’s begeleiden de stoet. Voorts zijn er de ponyrijders en leden van de Gouwe Ruiters die ervoor zorgen dat de schimmel van de Sint zich niet alleen behoeft te gevoelen. In de stoet rijdt ook weer mee een autotreintje, waarin vele tientallen schoolkinderen een plaatsje zullen kunnen vinden. Extra lang wordt de Sint Nicolaasstoet door een tiental auto’s, die reclame maken voor het Astmafonds, dat zaterdag a.s. tegelijk zal kollekteren. Vanaf het Raadhuisplein zal de Sint met zijn gevolg de volgende rou te nemen: Julianastraat, Kerkweg, Dorpstraat, leplaan, Puttelaan, Prin ses Beatrixlaan, Prins Bemhardlaan, Juliana van Stolberglaan, Koningin Wilhelminaplein, Kon. Wilhelmina- singel, Nassaulaan, Jan Willem Fri- soweg, Wm. de Zwijgerlaan, Noord- kade, en Nesse. In de Nesse zal de stoet ter hoogte van het Modehuis Brouwer worden ontbonden en zal de Sint zich weer aan boord van zijn schip begeven om zijn reis door Ne derland te kunnen vervolgen. Omdat niet alle wjjken bij de in tocht van de Sint op 28 november kunnen worden aangedaan, komt de goedheiligman zaterdag 25 november nog een keer naar Waddinxveen. WADDINXVEEN Op 17, 18, 22, 24 en 25 november kunnen Waddinx veense kinderen tegen betaling van een kwartje een rondrit door een deel van Waddinxveen maken met het auto-treintje, dat ook wordt gebruikt bij de intocht van de Sint. De ’’dienstregeling” daarvoor is als volgt: Vrjjdag 17 november: van 16 uur af ieder half uur van het Kon. Wil helminaplein; zaterdagochtend 18 november: van 10u30 af ieder half uur van de win kelgalerij ’Sniep’ in de leplaan. dinsdag 22 november: van 16 uur af ieder half uur van de Nesse (nabij fa. Brouwer). donderdag 24 november: van 16 uur af ieder half uur van het Kon. Wilhelminaplein. vrijdag 25 november: van 10u30 af ieder half uur van het Kon. Wilhel minaplein. ZEVENHUIZEN In de Dorps straat botste dinsdagavond om half zeven een autobus tegen een perso nenauto. De autobus van de lijn dienst van Van Gogh te Capeile a.d. IJssel was gestopt om passagiers uit te laten stappen. De heer A. v.d. H. te Zevenhuizen haalde op dat mo ment de bus in. Toen deze naast de bus reed trok de chauffeur van de bus op en week uit naar links. Zodoende ontstond een botsing, die alleen materiële schade tot gevolg had. nieuwe gemeenschappelijke dienst van gemeentewerken tussen Bent huizen en Moerkapelle. Bovenaan de lijst staat de heer L. Grootens uit Montfoort, technisch hoofdambte naar bij het ministerie van volks huisvesting en bouwnijverheid als zodanig gedetacheerd in de provincie Utrecht. De heer Grootens was al eerder in Moerkapelle werkzaam. Op de tweede plaats staat de heer J. C. Horstlap, gemeente-architect en hoofd van dienst in de gemeenten Blankenham, Blokzijl en Kuinre. De heer Borstlap woont in Kuinre. De raad gaat ook een aantal ver keersmaatregelen treffen, die in vroegere vergaderingen ter sprake zijn geweest. Tenslotte zal de raad een Drank- en Horeca-verordening instellen en ook een verordening op de heffing en onvoerdering van een belasting wegens het verstrekken van sterke drank volgens de Horeca-wet. Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten Aan het slot van deze rondgang zal de Sint nog een officiéél bezoek gaan brengen aan het bejaardente huis ’’Souburgh” waar het Boskoop- se Concordia tevens een serenade aan alle bejaarden gaat brengen. Bij dit bezoek zal de Sint zijn vergezeld van vier Zwarte Pieten. MOERKAPELLE Voor de twee de keer in korte tijd komt de gemeen teraad van Moerkapelle bjjeen. Bur gemeester I. J. P. Keijzer heeft voor vrijdagmiddag as., te beginnen om vier uur, een vergadering belegd, waarvan de hoofdmoot bestaat uit de bespreking van het liquidatieplan over de gemeenschappelijke dienst van gemeentewerken en bouw en woningtoezicht tussen Zevenhuizen, Bleiswijk, Benthuizen en Moerkapel le. Verder is er een voordracht voor de benoeming van een hoofd van de Er is komende zaterdag GEEN zwemmen in het Goudse Spaarders- bad. De zwembus zal derhalve deze week niet rijden. Het wordt dit jaar in alle opzich ten een muzikale intocht. Want niet alleen is er muziek en tromgeroffel bij de intocht, ook aan boord van de stoomboot is er muziek. Onderweg zal namelijk het Waddinxveense ’’Concordia’ zich inschepen om de aankomst van de Sint en Pieten reeds van verre met veel gerucht te kunnen aankondigen. Na de verwelkoming op het raad huisplein zal de stoet worden gefor meerd en zal omstreeks drie uur de intocht in de gemeente beginnen, waarbij de Sint zoveel mogelijk wij ken zal aandoen. Het is allemaal de moeite waard om het doen van de Sint Nicolaasin- kopen zoveel mogelijk in eigen ge meente te doen. Niet alleen om de prijzen en feestmiddagen, maar bo venal ook, omdat de gezamenlijke middenstand de netto baten van de winkelactie traditiegetrouw bestemd voor het organiseren van de jaarlijk se bejaardenreis, waarvan in 1968 ze ker vierhonderd bejaarden zullen profiteren. Elders in deze krant leest u meer over de winkelactie, de Oostenrijk reizen, banketletters, feestmiddagen, e.’d. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Voor Kabouters, telefoon 01828-2238. verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde. In een open auto zal hij dan rond ritten maken in Waddinxveen-Zuid, aan de overzijde van de hefbrug en in de Vondel wijk. Voor Waddinxveen Zuid staat de volgende route op het programma: Zuidkade, Victorwijk, Zuidkade, Burg. Trooststraat. Aan de overkant rijdt de Sint speciaal door de Piet Heinstraat en Trompstraat en WADDINXVEEN Dr. A. van Haarlem, predikant van de buitenge wone wijkgemeente in wording van de Nederlands hervormde kerk (Im- manuëlkerk) zal op zondag 26 no vember in de ochtenddienst van half tien een zg. vacaturebuurt vervullen in de Nederlands hervormde kerk aan de hefbrug. Dominee Van Haarlem heeft 'deze preekbeurt al aangekondigd in het medelingenblad van zijn kerk en de gemeenteleden verzocht van dit - iet wat bizarre - gebeuren geen demon stratie te maken en gewoon in de Im- manuëlkerk de dienst bij te wonen. De kerkeraad van de Nederlands hervormde kerk had liever gezien dat dr. Van Haarlem van zijn beurt had afgezien, hetgeen niet in over eenstemming zou zijn geweest met de regels van de kerkorde. I—I BODEGRAVEN Tel. 01726-2541 Kerkstraat 2-28 Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. Vanavond tussen 7 en 8 uur belt er iemand by u aan. Dat is een collec tant voor het nieuwe zwembad. In de loop van de week hebt u een brief ontvangen van de burgemeester en daarby een zakje, waarin u een by- drage kunt stoppen voor de Stichting Vrienden van het Zwembad, die de acties zo graag wil besluiten met pre cies honderdduizend gulden aan gif ten van de Waddinxveense bevol king. Vorige week kon u lezen hoeveel mensen in Waddinxveen een zwem- bal heel erg belangryk vinden. U bent beslist dezelfde mening toege daan. Welnu, straks heeft u de kans uzelf een enorm groot Sinterklaas cadeau te geven. Als u, en u ook me vrouw, en jij net zo goed, jochie en wy ook allemaal nog één keer hard op JA zeggen tegen dat schitterende nieuwe zwembad, dan komt het er. Heel gauw. WADDINXVEEN Ttfdens Sint Nicolaaswinkelactie wordt bij aankopen in Waddinxveen voor ie dere bestede en contant betaalde gul den één groene St. Nicolaaszegel verstrekt. Het betreft aankopen van levens middelen en gebruiksgoederen met uitzondering van brood, melk en ben zine. Op tabaksartikelen worden al leen van 27 november t/m 5 de cember zegels verstrekt. Waddinxveen - J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, telefoon (01828) 2979. Zevenhuizen - J. A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, telefoon (01802)204. I

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1