Unieke kans op reis naar Burgemeester C. A. der Hooft van KOOP IN EIGEN GEMEENTE massaal Urker vissers indrukwekkend m en in Zevenhuizen Dorado voor een gezonde vakantie in de winter Geref. kerk overbezette brugkerk 7< noodlijdend Volop waardebonnen en geschenken weekblad St.Nicolaasprij s vraag WADDINXVEEN Waardebonnen van 250, 100, 50 en 10, alsmede vele gebruiksvoorwerpen met een winkelwaarde van tenminste tien gulden vormen de prijzenregen, van onze grote, drie weken durende St. Nicolaasprij svraag. In totaal bijna duizend gulden aan prijzen. Alleszins de moeite waard om daarvoor de vol- u opzoeken en plaatsen op de volgor de van de nummers van de adverten ties. Kitzbühel in lirol rj K EENVOUDIG NIET W ■riM Lees deze krant en bewaar hem goed UI I Uitslag 189 letters in gedicht Jeugd en Kerkbouw houdt ’n verloting V oerwaarden Prijzen 1 Genieten Gunstige periode Veel geoefend Gezelligheid I ySy IMb V 1 -x wB WEEKBLAD V. WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 16 nov. 1967. WEE een winkelweek-actie voor tijdens de St. Nicolaastijd. dinxvee n6.350 inwoners en op 1 november 1967 15.920 inwoners. Kopen in eigen gemeente bete kent méér kunnen kopen in ei gen dorp!! C. A. van der Hoofd, Burgemeester. C r v d n 7i d t s d c h 1 k i „I colli gem feit tot i min kon E ziel var joe de ree eni ger gei zei boi me me vei ƒ2 ge' ste las sti -de va (ir dr ge va ge di ril ee ri: di fi. VI b h v 1< s C t- o b e cl H. KLIJNSMA Maar ook van harte gelukge wenst! De Waddinxveense Mi’d- denstandsvereniging bestaat 50 jaar op 28 februari 1968. Er is in die 50 jaar héél wat gebeurd! Vijftig jaar geleden had Wad- De uitslag van onze prijsvraag wordt bekend gemaakt op maandag avond 4 december. De namen van winnaars worden dan vermeld in een bulletin dat na 17 uur wordt opge hangen bij Boekhan-del Veldwijk in de Passage en bij bakkerij Kerver op het Kon. Wilhelminaplein. Alle prijswinnaars ontvangen ui- N/IEER dan in welke gemeente ook heeft St. Nicolaas in Waddinxveen altijd de volle aan dacht gehad. En dat beslist niet alleen voor de kleine kinderen, maar meer nog voor de bejaar den. Veertig jaar geleden begonnen de bejaardenreizen, georgani seerd door de middenstand van Waddinxveen en volledig betaald door deze middenstanders uit en Een wintervakantie maakt een an der mens van u, vooral een winter- bezoek in Kitzbühel. Heel wat Wad- dinxveners kunnen er al van mee praten. Zy weten dat een winterva kantie allerminst een luxe is. Juist in de donkere winterperiode is het heer lijk te genieten van een verbljjf in een weliswaar besneeuwd, maar dan toch door zon overgoten bergland. Een wintervakantie telt dubbel, zegt men wel eens, maar zij die iedere winter met auto, Berglandexpress of vliegtuig de zon sneeuw en bergen en daarmede extra gezondheid op zoeken, zullen dat uit eigen ervaring kunnen bevestigen. Om de gelukkigen in de St. Nico- Veertig jaar is een hele tijd!! Soms begint men wel eens aan een actie, die een paar jaar volge houden wordt, maar - zoals nu in Wad-dinxveen - geloof ik niet, dat er elders in ons land het is voor gekomen, dat een middenstands- vereniging - zonder hulp van an deren - veertig jaren achtereen voor vaak meer dan driehonderd bejaarden een prachtige reis or ganiseerde, die een paar duizend guldens kostte, élk jaar opnieuw! Daarvoor mogen de inwoners van Waddinxveen wel heel erg dankbaar zijn! Middenstanders van toen en nu - héél hartelijk dank voor alles wat u deed voor onze bejaarden! Tien dagen Kitzbühel in Tirol. Dat sprookje wacht de winnaars van de St. Nicolaaswinkelactie. Tien reizen voor twee personen naar een van de mooist gelegen wintersportgebieden van Europa met verbljjf in een der vier grootste en beste hotels van Kitzbühel „Zum Jagerwirt”. Gelegen op een hoogte van achthonderd meter en met skiterreinen tot op tweeduizend meter hoogte is Kitzbühel een wintervakantieoord bij uitstek voor liefhebbers van skiën, wandelen, sleeën, schaatsen, curling en gezelligheid. men an-ders te bieden, besloot de ge zamenlijke middenstand tot deze topattractie in de St. Nicolaaswinkel- aktie. Tien dagen voor twee perso nen naar Kitzbühel, in de meest gun stige periode, nl. februari. Een reis verzorgd door de ANWB, dus goed. Kitzbühel met zijn vier grote zweefbanen, zes stoeltjesliften en ze ven sleepliften is niet alleen een do rado voor -de skiër, maar is ook bij uitstek geschikt voor iedereen, die dat skiën eens wil bekijken en die ge woon van de sfeer in een winterva kantieoord wil proeven. Als u zelf de lange latten wilt ondergespen kan Het moet gezegd worden, dat de winkeliers -de groei zeer goed hebben opgevangen. Het winke lende publiek kan voor alles wat het kopen wil in Waddinxveen terecht. En goed óók!!! Het valt mij steeds weer op, dat zelfs oude - hier geboren en ge togen - Waddinxveners niet we ten wat zij in hun eigen dorp kunnen kopen trots de vele en goede advertenties in ons Week blad en trots de vaak- aantrekke lijke etalages en acties. Ik geloof ook, dat lang niet alle inwoners beseffen, dat kopen in eigen dorp voor de groei en bloei van de gemeente zo ontzaglijk be langrijk is. Door hier in eigen dorp te kopen zorgt men mede, dat het assortiment nog meer uit gebreid wordt en de zaken nog meer verfraaien en nog beter ge outilleerd worden. Graag doe ik een beroep op al le inwoners om in eigen gemeente te kopen en zo mede te werken om de gemeente nog mooier en beter te maken. Wij hebben el kaar nodig! Ik doe dit beroep op allen om op deze wijze te tonen, dat wij dankbaar zijn voor de or ganisatie vanaf 1928 van de be- jaardentochten, die alle onverge telijk zijn geweest. Wij doen dit ook, omdat wij de middenstand willen gelukwensen met het 50- jarig bestaan van hun orgaisatie. Ik spreek de hoop uit, dat de St. Nicolaas-actie 1967 alle vroe- WADDINXVEEN Dank zjj het initiatief van het christelijk mannen koor De Brug kon zaterdagavond een zeer toegewjjd publiek in de tot aan de nok gevulde Nederlands hervorm de kerk aan de brug genieten van de vocale prestaties van het door heel het land bekende christelijk Urker Visserskoor ’Crescendo’, waarvan reeds vele platen zjjn verschenen. Ter opening werd gezongen de Am- brosiaanse lofzang (met trompet) van E. Gebhart. Organist was P. Bone- faas. Dominee J. Snoey, gereformeerd predikant, sprak een enthousiast ope ningswoord waarin hij erop wees dat de roem van dit koor reeds ver voor uit is gegaan, getuige de geheel ge vulde grote kerk. Hij hoopte dat het een gezegende avond zou worden, waarin het publiek de waarde van het goed gezongen lied opnieuw er varen kon worden. Na de samenzang, liet dirigent M. Krammer zijn koor In 63 advertenties in de krant van deze week, kenbaar aan de regel ’’Deelnemer St. Nicolaasprjjsvraag nr staan namelijk extra letters, die er niet thuishoren. In iedere ad- ijertentie één letter Die letters moet gere records verbreken zal en dat alle inwoners van Waddinxveen - zowel van de oude als van de nieuwe wijken - hun inkopen voor St. Nicolaas en Kerstfeest in Waddinxveen zullen doen. ledige kranten van deze week, 23 november en 30 no vember zuinig te bewaren. Dit is namelijk de belang rijkste voorwaarde voor u om mee te kunen doen. Om de rpijsvraag te kunnen oplossen hebt u namelijk die drie kranten beslist nodig. ZEVENHUIZEN Vrijdagavond om half acht zal de Gereformeerde kerk in het verenigingsgebouw ach ter de kerk de jaarlijkse gemeente- avond houden. Voor de pauze zullen twee sprekers een referaat hou-den, t.w. ds. T. de Wit, schipperspredikant uit Rotter dam en de heer S. de Haan uit Rot terdam, jeugdleider over het kerke lijk schippers werk in Rotterdam. Zij zullen over hun ervaringen spreken. Na de pauze komt eerst het finan ciële gedeelte aan bod. De begroting ’67-’68 en het exploitatie overzicht ’66-’67 zullen onder de loep genomen worden. Uit ’deze overzichten blijkt, o.a. dat de Geref. Kerk van Zevenhuizen, vanwege het kleine aantal leden, nog steeds noodlijdend is en steun geniet van de classis. Om de classis daarvan enigszins te verlichten zal er deze winter een aktie worden gehouden om de vaste vrijwillige bijdrage te verhogen. WADDINXVEEN Voor de actie Jeugd en Kerkbouw van de gerefor meerde kerk zal deze maand een grote verloting worden gehouden met als hoofdprijzen twee helicopter- vluchten (voor twee personen) boven Nederland op zaterdag 9 december. Andere prijzen zijn vliegtochten met een sportvliegtuig boven Neder land (route naar keus) en vier foto camera’s met draagtas en film. De Waddinxveense middenstand zorgde voor nog meer prijzen. Er zijn 2500 loten gemaakt, die te koop zijn voor één gulden per stuk. De trekking zal plaatshebben op 4 terlijk op St. Nicolaasochtend 5 de cember bericht welke prijs zij hebben gewonnen en waar zij deze eventueel kunnen afhalen. Doe mee aan onze grote prtfsyraag en bewaar drie weken lang zuinig uw Weekblad. Veel succes. een zeer gevarieerd programma uit voeren van psalmen en populaire kerkzang. De koorleden, tachtig man, tra den op in de Urker dracht met gou den knopen aan de hals; ze maak ten een stoere indruk. Trompettist was A. Rijkaart en solozanger T. Schenk. Deze was gekleed in een roodgestreept jasje, zijn zang was vaak van ontroerende schoonheid. Een tenorzanger van formaat. Over het algemeen kreeg ik de in druk dat er veel wordt geoefend om een samenstemmend geheel te krij gen. Maar de inhoud van de liederen kwam in de vertolking niet altijd even goed tot zijn recht. Naast opge wekte geloofsuitingen kwamen tede re ontboezemingen van verlangen naar het Hemels Vaderland een meer subtiele klank vragen. Het zal mede aan de rauwe mannenstemmen hebben gelegen, dat die tere onder- klank wel eens te weinig aansprak. Overigens werd in de solozang dit euvel minder gevoeld. De laatste drie programmapunten, samen met het jonge mannenkoor De Brug, waren zeer zuiver en mass al van weergave en bewezen dat De Brug veel goede krachten bevat, die een beloft ein- houden voor de toekomst van de koorzang in Waddinxveen. Dominee T. van ’t Veld, Neder lands hervormd predikant, sprak een treffend dankwoord, waarin hij de ’sotere Arker vissers’ dankte voor hun bereidheid naar Waddinxveen te komen. Hij stelde vast dat het een avond vol lof aan dé Heer was ge weest. dat ook. Tientallen skileraren en tal van skischolen zijn er, ook voor de beginneling. Dan zijn er nog een ijshockeystadion, ijs- en curlingbanen, sleebanen, e.d. Unieke tochten met de zweefbaan of stoeltjeslift, urenlange wandelin gen door een ongerept sneeuwland schap, Tiroler avonden, gezelligheid in hotels en restaurants. Dat alles staat u te wachten als u voldoende volgeplakte zegelkaarten inlevert, die u een kans op zo’n reis geven. Volledig verzorgd, reis, logies, ont bijt, lunch en diner ter plaatse, tochtjes met zweefbanen, e.d. Het zijn geen kinder achtige prijzen. In een bijzonder gunstig klimaat, in een gebied met veel zonneschijn, kunt u tien dagen even loskomen van de sleur van alledag. Als u na tien dagen gebruind en opgeladen met gezondheid terugkeert, lijkt het of u weken bent weggeweest. Hoe fascinerend, omhoog te zwe ven onder vrjjwel doodse stilte in een stoeltjelift, met een diep onder nu de witbesneeuwde berghellingen en daarop stipjes van skiëers, wan delaars en sleeërs. Het kan ook u overkomen. Laat u die kans niet ont nemen. 2e prijs waardebon f 100 3e prijs waardebon 50 4e t/m 8e prijs: waardebonnen 10 9e t/m 37e prijs: (tussen haakjes vermelding door wie beschikbaar ge steld) portemonnee (H.B. v. Oest)ka merplant (J. v. Pruissen); rijwiel- lamp (L. W. Versluis) sierkussen (Gebr. Kooyman); strijkijzer (Kra nenburg De Bruin); twee boterlet ters (A. R. v.d. Berg); rollade (G. Lochmans); bijzettafeltje (Nic. Vis); verzilverde vaas (C. Vermey)luxe wekkerklokje (J. den Haag); twee harten of hammen (gebak) J. de Graaff); schemerlampje (fa. De Wit); gevulde fruitbak (Verbree); hand- weeftafelkleed (P. v. Erk); grote kip (A. v.d. Sluys); twee paar nylons (W. v.d. Lee); fotoartikelen t.w.v. 25 (Foto De Rooy); waardebon 10 (Wijnhandel Verzijden); badhand- doekset (Fa. H. M. de Wilde) heren overhemd en damessjaal (Fa. A. Brouwer); gevulde fruitbak (C. A. Zwijgers) waardebon 10 (J. Hoo- gendoom); St. Nicolaastaart (J. Ker ver); bus haarlak (Salon Modern); paar pantoffels (Ronaat); groot vlees pakket (Jan Compeer; De waardebonnen (le t.m. 8e prijs) zijn alleen inwisselbaar bij de ’deel nemers aan onze prijsvraag. Een vol ledige lijst van deelnemers wordt ge publiceerd in onze krant van 30 no vember. is het steeds terugkerend probleem om geschenken te kopen, die niet alleen mooi, maar ook verantwoord moeten zijn en waardoor deze ’n blijvende waarde vertegenwoordi gen. De uitgave ligt soms wat hoger, maar is in wezen de voordeligste. Wij bieden u uitsluitend in ’t betere en exclusieve genre org. antiek in koper, o.a. ketels, vijzels, Oosterse tapijten w.o. bidkleedjes en andere zeldzame exemplaren. Zeer aparte verlichtingsornamenten in koper en Mexicaans en Pakistaans onyx, Franse, Ital. en Spaanse spiegels. De org. metrax kleedjes in zeer chique kleurstelling. Daar wij als enigste in Gouda geheel gespeciali seerd zijn in stijlmeubelen, brengen wij ’n groots assortiment kleinmeu belen w.o. kapstokken, bijzettafels, salontafels, boekenkasten. Onze eta lages geven u ’n gedeeltelijke pre sentatie. Fa. H. J. VONK Kleiweg 27 Gouda Op die manier krijgt u in drie we ken 189 letter bij elkaar die samen enkele tientallen woorden, vormen. Indien u de woorden over acht re gels verdeelt krijgt u een Sint Nico- laasrijmpje. Wie dit rijmpje foutloos op een briefkaart schrijft en stuurt naar de redactie van het Weekblad voor Wad- dinxveen/Hollands Hart dingt mee naar een van de vele prijzen. In de linkerbovenhoek Puzzel III. U kunt dus pas inzenden nadat u alle letters van de drie kranten bij elkaar hebt. Voorbeeld: In advertentie nr. 1 staat de letter ”V” te veel. In adver tentie nr. 2 de ”A” en in advertentie 3 de ”N”. Het eerste woord zou dan ”VAN” zjjn. Alleen abonné’s van ons blad en hun gezinsleden/huisgenoten kun nen aan deze prijsvraag meedoen. Het uit de verborgen letters samen gestelde gedichtje moet in blokletters in de juiste vorm en regelindeling op de briefkaart worden geschreven. Uw oplossing dient in ons bezit te zijn op maandagochtend 4 december vóór 14 uur. Medewerkers van redactie en ad ministratie van het Wëekblad en van de Drukkerij zijn van deelname uit gesloten. In totaal zjjn er 37 prijzen met een totaalwaarde van byna duizend gul- gulden. De prijzen in natura zyn be schikbaar gesteld door deelnemers aan de prijsvraag. le prijs waardebon 250 ■f ::'v y

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 2