nu Sinterklaas bezoekt jeugd Zevenhuizen VIEW-MASTER Ferney Eenrichtingverkeer in Dorpsstraat Afgestemd, nu parkeerlimiet Boskoopse aangerand de laatste belangstelling begon te to nen voor diens vrouw. De man werd overgeplaatst naar een andere afde ling. Streekplan Rijn en Gouwe Raad zegt als een man 4Ja4 tegen het zwembad Correcties kredieten aan Er komt ook ƒ25.00 52.50 ƒ81.00 98.00 25.00 79.50 FOTO SJAAK NOTEBOOM Miljoenen stilzwijgend gevoteerd AGFA ISO RAPID AGFA ISOMAT RAPID met automatische belichting KODAK instamatic 25 instamatic 104 instamatic 224 FUJICA automaat Rapid overdekt bad exclusieve modellen. BRILJANT Naar Oostenrijk S. NOTEBOOM PAREL- ringen ’n CAMERA’S VOOR U DIE VAN GEMAK HOUDT Geen film inlegprobïemen meer, en toch schitterende foto’s in kleur of zwart-wit. Speciaal voor St, Nicolaas in leuke geschenkv er pakking verkrij gbaar. I Bl Passage Waddinxveen Nooit op zondag Won ingaan kopen KERKWEG159 naast POSTKANT. TEL01828-2495 WADDINXVEEN Rechts gaat voor Goede tijd vervolg van pag. 1 Training WSE Publiek Dorpstraat HART donderdag 30 november 1967. WADDINXVEEN ^JUWELIER HORLOGER 4 dra dat punt in behandeling komt. ZEVENHUIZEN DIVERSEN ex- (foto Sjaak Noteboom) Haast zonder met de ogen te knipperen nam Waddinxveen’s gemeenteraad vorige week donderdagavond een reeks besluiten, waarbjj voor enkele mil joenen guldens aan kredieten werden verleend. Vreemd doet het dan ook aan, dat over bedragen met nog geen twee nullen soms lang moet worden gepraat. Zo presteerde het CHU-raadsli'd A. Noorlander het om de vergadering zeker tien minuten te laten stilstaan bij de vraag of de leerlingen van de Prinses Wilhelminaschool al dan niet zelf de micro-preperaten voor een door de school aan te schaffen microscoop (waarvoor de raad een krediet van 444,19, inclusief alle toebehoren en de micropreparaten voteerde) zouden kunnen maken. Een vraagje over een punt, dat ei genlijk nog niet aan de orde was, kwam van de heer A. H. van Gent (PvdA). Die wilde weten, of het bad alle zeven dagen van de week open zal zijn. In antwoord hierop deelde de burgemeester mee, dat het college het openstaan op zondag zeker zal bevorderen. Dit tot ongenoegen van het SGP- raadsli'd de heer H. Mulder, die het ’’kleine beetje geld, dat op zondag binnenkomt” niet belangrijk noemde en er weinig voor voelde medewer king te geven aan het tot stand ko men van een zwembad, dat op die dag open zal zijn. Een diplomatieker ant woord gaf de heer H. Huizer (Herv. Kiesver.). Deze verklaarde zich sterk vóór het zwembad, ook al zou de openstelling op zondagen nu al een feit zijn. Wel zei hij tegen openstel ling op zondag te zullen stemmen, zo- Voor aankoop van een tiental oude woningen aan de Jan Dorrekenskade West, welke wijk in de toekomst zal worden gesaneerd, werd een krediet WADDINXVEEN Ook de directeur van de dienst sociale zaken van de gemeente, de heer J. C. van Steyn (zie foto) uit de Tol lenslaan gaat dank zij de St. Nico- laaswinkelactie met vakantie. Niet naar de wintersport, maar hij heeft in verband met omstandigheden de keuze laten vallen op een zo merreis, waarvan het echtpaar Van Steyn ongetwijfeld evenveel zal genieten als de andere win naars van hun wintersportvakan tie. Ook in Boskoop kwam een win tersportreis terecht. Daar is het mevrouw J. L. Verbey, van de Biezen 76, die van zon, sneeuw en bergen gaat genieten. Hetzelfde geldt voor de familie Oudijk, Tesselscha'delaan 126 te Waddinx veen, die zich nu al verheugt op de reis naar Kitzbühel in februari. Donderdag 30 november: Algemene beschouwingen in gemeen teraad, raadhuis, 20 uur. Vrjjdag 1 december: Trekking St.Nic.winkelactie, café- rest. Royal KW-plein, 19.30 uur. Maandag 4 december: Sinterklaasfeest voor de jeugd, geref. ver. geb., 16.30 en 18 uur. Dinsdag 5 december: Bejaardenmiddag, herv. wijkgeb., 14.30 uur. Maandag 11 december: Alg. Verg. Groene Kruis, De Unie, 20 uur Donderdag 14 december: Raadsvergadering (antw. alg. besch.) Kerstzangavond ’Vox Jubilans’ (m.m. v. Feike Asma en Zangvogels) herv. kerk Brug, 19.30 uur. Zaterdag 9 aecember: Feestmiddag- en avond, wandelclub SDS, clubgeb. Lange Zijde, resp. 14.30 en 20 uur. Duivententoonstelling Stormvliegers, ver.geb. Klinkhamerweg, 14 uur. Vrijdag 22 december: Volkskerstzang, Jul. v. Stolbergl. Donderdag 30 november: Sinterklaasfeest v.d. jeugd (achterna men N t/m Z), Hotel Vos, 15 uur. Zaterdag 2 december: Klaverjassen ’Hotel Vos’, 20 uur, (inschr. 19.30 uur). WADDINXVEEN Op de krui sing van de Acaciastraat met de Iep laan ontstond vrijdagavond een bot sing tussen twee personenwagens. De bestuurder van een van der auto’s gaf geen voorrang aan de hem van rechts naderende wagen, waarop een zware aanrijding ontstond met veel blikschade tot gevolg. PASSAGE 143 WADDINXVEEN TELEFOON 01828-2477 Overigens is de St. Nicolaastijd voor de middenstand ook een goede tijd geweest. In totaal werden bij de deelnemers een half miljoen Sint-Ni- colaaszegels afgegeven. (Voor elke Woensdag 6 december: Trekking St. Nic.winktlactie, café De Unie Kerkweg, 19.30 uur. Donderdag 7 december: Gezamenlijke bijeenk. landbouwjon- geren en plattelandsvr., herv. wijk geb., Esdoornl., 20 uur. Vrijdag 8 december: Bezoek ged. D. v.d. Kwaak, 10 uur Atraktiemarkt, Jul v. Stolberglaan Zaterdag 9 december: Dansavond Jongerencontact (The Francis Brother) ver.geb. Trooststr., 20 uur. Dansavond Jongerencontact (m.m.v. Francis Boys) ver. geb. Trooststr., 20 uur MOERKAPELLE Zaterdag 2 december: St. Nicolaasfeest, Dorpshuis, 14 uur. Zaterdag 9 december: Uitreiking prijzen St. Nicolaasmid- denstandsaktie, Dorpshuis, 19.30 uur. Een in Waddinxveen woonachtige gastarbeider heeft zich zaterdagmid dag in ernstige mate vergrepen aan een inwoonster van Boskoop, wier woning hij was binnengedrongen. Na zijn wandaad vluchtte de man via het fietspad terug naar Waddinxveen. Door bliksemsnel reageren van de Boskoopse rijkspolitie kon de dader snel worden gepakt en in Boskoop worden ingesloten. Gisteren is de man voorgeleid aan de officier van justitie, mr. Van der Schans. De aanrander is bevriend geweest met de echtgenoot van de Boskoopse vrouw, 'die samen met hem werkte op een fabriek in Waddinxveen. Bijna drie maanden geleden kregen de Bos koper en de gastarbeider ruzie toen Woensdag 20 december: Kerstwij’ding NCVB, herv. wijkgeb., Esdoornl., 19.45 uur Zaterdagmiddag stapte de man in eens de woning in Boskoop binnen, waar alleen de vrouw zich bevond. Haar man en zoontje deden bood schappen. Volgens haar verklaringen werd de vrouw bedriegd met een gesloten mes, dat de verdachte op haar keel zette. In de slaapkamer vergreep hij zich aan haar. Nadat hij was verdwe nen vluchtte de vrouw naar buren, die onmiddellijk de politie waar schuwden. Korte tijd later kon de man worden gearresteerd. Hij heeft bekend. men met bezwaren nu alvast gerust stellen: het zal zeer waarschijnlijk al vele jaren 1980 zijn geweest voordat die wegen er eindelijk ook liggen. Ik hoef u niet te vertellen waar dat in zit...” Niettemin bleven de Staten bij hun mening dat een verkeers- en ver- voersprognos op basis van een gede gen onderzoek beslist noodzakelijk was. Dit idee van de PvdA’er Borg man vond weerklank bij. alle Staten leden. De termijn, waarop de heer Borgman en de medeondertekenaars GS wilden vastleggen, twee jaar, mag door GS ruim worden genomen. Mr. Van Riel was het met het houden van een verkeers- en vervoersonder- zoek eens, maar vond twee jaar te kort omdat het af maar te wachten is of het rijkswegenplan voor dit tijd bekend zal zijn. De kritiek op het wegenstramien, vooral de onoverzichtelijke wegen- knoop ten westen van Gouda en vlak ten zuiden van Waddinxveen, was al gemeen. Mr. Van Ruiten was bang dat de wegen de planologie te zeer zouden gaan domineren. De AR stond in zijn geheel afwijzend tegenover de onzekerheden die op het gebied van de wegen heersen. Drs. Borgman toonde zich ook in hoge mate bezorgd over de vele lijnen die waren getrokken. De PSP noem de het wegennet absoluut onaan vaardbaar. De heer Kruijsheer vroeg of verbetering en verbreding van de bestaande wegen geen soelaar zou den kunnen bieden. De Boerenpartij, ook filminerend tegen de wegen, wil de het gehele plan opnieuw laten be zien en met de noodzakelijke wijzin- gn opnieuw ter tafel gebracht zien. De heer Mulckhuijse van de SGP kwam na een bijzonder langdurige zondagspreek tot de volgende, toch wel bijtende vraag: ’’Waarom hebben we eigenlijk al die mensen bezwaar schriften laten indienen als er toch Het ongetwijfeld belangrijkste be sluit dat de raad nam, was de bouw van het zwembad. En iedereen was er blij mee, ook al zei de heer T. Ver vers (Gemeentebelangen) er graag een overdekt instructiebad bij te heb ben gezien, al vroeg de heer J. van de Roovaart (CHu) zich af of de op war mcapaciteit van het bad wel vol doende was en wilde de heer Noor lander weten, of het bezoek aan het bad in de killere maanden wel tegen de kosten van verwarming zouden op wegen. Gunstige antwoorden op alle vra gen: in de planning van de sporthal in Waddinxveen is ook een overdekt instructiebad opgenomen, de opwarm capaciteit is volgens de burgemeester voldoende, en wethouder P. Lips (PvdA) zei, dat ervaringen elders hebben bewezen, dat verwarming van het water financieel alleszins verantwoord is. Burgemeester C. A. van der Hooft richtte een dankwoord tot de Stich ting Vrienden van het Zwembad. Hij noemde het bijeenbrengen van 92.000 ”een daad van heel groot belang”. Een suggestie van de heer V. d. Roovaart een prijsvraag onder de bevolking uit te schrijven voor een leuke naam voor het bad, wilde de burgemeester liever aanhouden tot na het moment, waarop ook Gedepu teerde Staten de bouw hebben goed gekeurd. geen zekerheid bestaat of op de aan gegeven plaatsen wel wegen zullen komen. Dat heeft geen enkel nut ge had.” Gedeputeerde dr. R. Eysink (KVP) ging in zijn beantwoording uitvoerig in. Ook hij bleek machteloos te staan tegenover de onzekerheden die het rijk laat door het uitblijven van een serieus wegenplan. ’’Toch menen we, dat deze wegen in het streekplan moeten worden opgenomen om te voorkomen dat er straks allerlei dure noodoplossingen moeten worden ge vonden omdat er middenin een tracé een grote fabriek is gebouwd of iets dergelijks,” meende hij. Noch in de replieken, noch in de duplieken kwamen weinig nieuwe aspecten meer naar voren. Het feit dat Waddinxveen in het streekplan 18.000 inwoners krijgt ’toegewezen’ was nog aanleiding voor drs. Borg man om te vragen of hier niet van een vergissing sprake was, omdat de conclusie van het goedkeuren (door de kroon) van Groenswaard III toch duidelijk was, dat Waddinxveen 20.000 inwoners zou moeten hebben. Mr. Van Riel zag geen aanleiding de cijfers hieromtrent te wijzigen. ’’Daarover zullen zich geen menings verschillen voordoen,” zei hij,’’omdat wij de uitspraak van de kroon in 'de ze kennen.” Het nogal veelbelovend begonnen debat ging aan het eind van de ver gadering als een nachtkaars uit, toen de AR-fractieleider mr. Hangel- broek, die in de replieken nog had ge- gezegd dat de AR ’nog lang niet te vreden’ was, vlak voor de stemming een korte verklaring wenste af te leggen.” Wij zien nu toch wel in dat het streekplan moet worden vastge steld,” zei hij. „Hoewel we nog steeds bezwaren hebben, zullen we onze stem aan dit voorstel niet langer onthou den.” Met als resultaat dat alleen de Boeren het streeklan nog steeds niet konden accetperen. Het laatste punt van de agenda, de rondvraag, (al gauw bereikt, omdat de raad alle overige voorstellen van B. en W. zonder discussie goedkeur de) bracht een suggestie van het VVD raadslid Mol, waarmee de belang stelling van de bevolking voor de raadsvergaderingen nog groter moet worden. ”Wij zijn al gastvrij voor de bezoekers op onze tribune met koffie en zo,” aldus de heer Mol, „zou het nu ook niet mogelijk zijn voortaan de raadsvoorstellen in een wat grote re oplage te doen drukken, zodat ook de bezoekers die kunnen krijgen? Het zal dan voor hun gemakkelijker en interessanter zijn de vergaderingen te volgen. De burgemeester zei deze suggestie gaarne nader in het Colle ge te willen bespreken. ZEVENHUIZEN Dinsdagmiddag heeft Sint Nicolaas enzijn knechten in alle stilte zijn intrede gedaan in Zevenhuizen. Hij was in Hotel Vos, om het de reclame-vereniging luister bij te zetten. gulden krijgt men twee zegels; op tra-aanbiedingen meer zegels) Woensdagmiddag waren de goed- heiligman en zijn knechten op het RV-feest in de buurtschap Oud-Ver- laat, waar het verenigingsgebouw aan de Rottekade geheel gevuld was. Vanmiddag was de Sint weer in Hotel Vos om weer een grote groep kinderen een vreugdevolle middag te bezorgen. WADDINXVEEN In verband met de verjaardag van Sint Nicolaas is er dinsdagavond bij WSE - uiter aard - geen trainen. In plaats daar van kunnen de senioren terecht op donderdag 7 december als er ook se- lectie-training is. De training die op 26 december vervalt vanwege Kerst mis is verschoven naar donderdag 28 december. In de puzzeladvertenties van de krant van 16 november zijn de vol gende foutjes geslopen. Wij verzoe ken de puzzelaars deze correcties aan te brengen: 1. In de advertentie van lederhan del H. B. v.d. Oest (deelnemer 34) stonden tee verkeerde letters. Al leen de letter i moet worden ge handhaafd. 2. De letter e in de advertentie van schildersbedr Van Tilburg ('deelne- met 55 moet veranderen in de letter 1). 3. Van de twee verkeerde letters in de advertentie van rijwielhandel L. W. Versluis (deelnemer 21) heeft alleen de letter i waarde voor het rijmpje. 4. Tenslotte is in enkele exemplaren van de krant nog een fout geslopen in de advertentie van herenmodezaak Mulder. Hierin stond nl. ook een letter. Deze moet echter als vervallen worden be schouwd. In de advertentie van de fa. Van der Wal (deelnemer 76) in onze krant van 23 december stond twee maal een letter e. Hiervan kan er één verval len. Vrjjdag 15 december: Atraktiemarkt, Jul. v. Stolbergl. Maandag 18 december: Kerstavond Plattelandsvr., geref. ver. geb., 20 uur. Kerstwijding C.P.B., huishoudsch. ’De Rank’, 19.30 uur. Dinsdag 19 december: Bejaardenmiddag, herv. wijkgeb. Esdoornl., 14.30 uur Bijeenkomst AR (ruimtelijke orde ning) geref. ver. geb., 20 uur Concert Maria Nagasako-harp, Ray mond Delnoyefluit, Immanuëlkerk, 20.30 uur Woensdag 13 december: Concert Rotterd. Philharm. Orkest, Schouwburg, Gouda, 20 uur. BIOSCOPEN IN GOUDA Reunie: do. en vr. 20.15 uur, za. 19 en 21 uur, zo. 19 en 21 uur: Mondo Ri- zarro (18); za. 15 uur, zo. 15 en 17 uur Amsterdam, stad zonder genade (14) Schouwburg: do. en vr. 20.15 uur, za. 15 uur, zo. 15 en 17: Ralph Tracy, onze man in Thailand (14); za. en zo. 19 en 21.15 uur, ma. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Lokkend Havenkwartier (18) Thalia: vr. 20.15 uur, za. 19 en 21.15 uur, zo. 15, 17 en 21.15 uur: Goudfort op Caribo (18) jaarlijkse feest van De gehele middag werd de geheel gevulde zaal bezig gehouden door Annie Mojel uit Rotterdam met kin derspelen, poppenkast en goochelen. Vanwege het 15-jarig bestaan van de reclamevereniging (alle branches zijn erin vertegenwoordigd) werd aan dit feest een speciaal tintje gegeven. In Hotel Vos hing een groot varken, met daarop geschilerd „15 jaar RV- zegels. De kinderen kregen extra ca deautjes op dit grote kinderfeest. De 13 leden tellende vereniging heeft dit jaar kosten noch moeite ge spaard om het vjjftien-jarig bestaan zo goed mogelijk te vieren. goedgekeurd van 43.000. Wanneer de huizen te zijner tijd worden afge broken kan in deze aankoopkosten een rjjksbijdrage van 80°/o worden verwacht. Een krediet van bijna 770.000 kwam eveneens ter tafel om aan de noord- en zuidzijde van de Kerkweg ten westen van de spoorlijn een groot aantal woningen aan te kopen. De twintig panden aan de noordzijde van de Kerkweg wil de gemeente zo spoedig mogelijk afbreken, ten einde plan Groenswaard verder te kunnen realiseren. Aan de zuidzijde van de Kerkweg betreft het drie huizen, die in een wat verder toekomst, wanneer het nieuwe raadhuis zal worden gereali seerd, moeten verdwijnen. De woningbouwvereniging ’’Wad dinxveen” en ”Ons Begin” hebben verklaard niet mee te willen doen aan eventuele verkoop van woning wetwoningen aan huidige huurders. Huurders van woningwetwoningen van ”St. Joseph” zullen die wel kun nen doen, waarbij rente en aflossin gen van de daarvoor benodigde le ningen door de gemeente zullen wor den gegarandeerd. Aldus besloot de raad, die nog wel de voorwaarden heeft laten opnemen, dat aankoop alleen mogelijk is, indien het inkomen niet boven de welstands- grens ligt, en dat vrije doorverkoop binnen tien jaar niet mogelijk is. De heer Ververs was tegen, omdat naar zijn mening nu 'de mogelijkheid be staat, dat al die woningen, waaraan later bij woningtoewijzing wellicht grote behoefte zal bestaan, thans zullen worden gekocht. Om die re den had wethouder Lips al eerder voorgesteld, om maar helemaal niet aan het voorstel medewerking te ge ven. Bij voorstellen het onderwijs be treffende vroeg de heer Huizer na mens de financiële commissie, om bij aanschaffingen in de toekomst toch kritischer te zijn en wat meer aan prijsvergelijking te 'doen. Het voorgestelde eenrichtingver keer in de Dorpstraat, waarover in een vorige vergadering al uitputtend werd gediscussieerd, was ook nu weer onderwerp van uitvoerige gedachten wisselingen. B. en W. hadden het toen teruggenomen voorstel ongewijzigd ingediend, maar de bouwcommissie kwam met een amendement. Rappor teur drs. P. M. van Onna (KVP) bracht dit onder woorden: ”Bij wijze van proef (een half jaar) het verkeer van de Piasweg door een omgelei- dingsbord via Sniepweg of leplaan naar het centrum geleiden (dus geen verbod tot inrijden van de Dorp straat) en verder in de Dorpstraat een parkeerverbod met een limiet van een uur instellen. Dat opent moge lijkheden: de grote drukte uit de Dorpstraat is weg, het landbouwver- keer kan toch weer snel het dorp ver laten, en de winkeliers zijn ook blij. ’’Aldus het dringende advies van de bouwcommissie, waarachter zich ook de heren J. H. Mol (VVD) en H. Hui zer (Herv. Kiesver.) zich namens hun fracties stelden. Voorts suggereerde de heer Mol de mogelijke instelling van de blauwe zone met parkeer- schijven. De burgemeester zegde toe 'dit idee te zullen bestuderen. ’’Verkeerswethouder” Lips zei het omgeleiden van het verkeer nog wel te willen bezien, maar zeker geen heil te zien in een parkeer verbod wegens het ontbreken van een parkeerterrein. Hij zei het voor stel niet te willen terugnemen en vond, dat de raad nu maar moest beslissen. De Raad deed dat ver volgens ook: met elf tegen drie stemmen werd het voorstel ver worpen, waarmee tevens het amen dement van 'de bouwcommissie werd aanvaard.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3