<joudl m Hoogendoorn deelt visjes uit Meneer ‘t was een in cUermey Partij moet jeugd discussie betrekken Volop waardebonnen en geschenken Weekblad St. Nicolaasprijsvraag gekkenhuis Postkantoor voortaan UIT DE BLADEN van Gezelligheid in huis open op koopavond WADDINXVEEN Met ingang van morgen, vrjjdag 1 december, zal het Waddinxveense postkantoor, sa men met een groot aantal andere postkantoren in het land op vrijdag avond worden opgengesteld van 19 tot 20.30 uur. Tijdens deze wekelijkse openstelling kunnen alle soorten postzaken worden afgedaan. Uitreiking Goveka - prijzen Prijsverlaging Triumph’s Kerstconcert Winkelactie 1967 J. Reym bouwt in Pijnacker I Inzenden uiterlijk maandag voor 14 uur Voorwoorden Gulden van FRANS VAN CAMP zen Uitslag DUURZAAM GESCHlATi FRA-VA-KO’s geschenkhuizen Eikenlaan, leplaan; W’veen Telef. 2401 b.g.g. 2184 Speelgoederen en Huishoud, geschenken Gouds WD-raadslid: Cl Voordeel Schade ^BURGERLIJKE STAND KERKWEG153 naast P05TKRNT. TEL01828-2«5«WADDINXVEEN HET GROTE NIEUWS IS... BLAUW! U zult 't deze herfst al zien. Hoe meer bruine bladeren, hoe meer blauwe kostuums. Effen blauw. Ja zeker. Maar ook zéér levendig blauw met ingeweven ruit of visgraten. Een blauw dat niet meer gewoon, maar heel apart is. Let eens op de prachtige effecten van dit nieuwe blauw. Nieuws om aan te trekken! Effen blarv 3-delig kostuum v.a. 229,-. 1 Ver I f r S i F A «SF WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 30 november 1967. WADDINXVEEN i JUWELIER HORLOGER ZEVENHUIZEN Heuvelman en MOERKAPELLE HiinniiiinmmtniTiiiiuiiuiitiiiiiiiiiniiiiiHiinHraiiBiiitiniewuiiiiHiiiiinirimiiiii'.inimmutinnmiiiiHnnimmiminmuniimmBiramiinnisimiminiBuii. (LAUW 4 In totaal zyn er 37 prijzen met een totaalwaarde van by na duizend gul den. De prijzen in natura zijn be schikbaar gesteld door deelnemers aan de prijsvraag. Ie prijs waardebon 250. Kleiweg 2-6/ Gouda/ Telefoon 2350. Land voor ministratie van het Weekblad en van de Drukkerij zijn van deelname uit gesloten. WADDINXVEEN ’’Meneer, ’t was gewoon een gekkenhuis. Buitengewoon was het, buitenge woon. We hebben het er vandaag nog druk mee. De mensen komen visjes halen, voer, plantjes, de gekste dingen. Er zijn maandag honderden kinderen geweest. We wisten niet wat we zagen.” Gehuwd: L. Speksnijder en A. Hak- kesteegt, Bergambacht; J. Sleeuwen- hoek en E. Hogebrug, Zevenhuizen. Overleden: de Rooij, Hendrik Jochem, 75 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: blauwe nylon want; sleu tel, achterstuk van een ledikant. Geboren: Johannes, z.v. M. C. Heij- boer en A. G. van den Dool; Astrid, d.v. K. Jansen en A. M. Grootenboer. Ondertrouwd: J. H. van Noort en M. J. Molenaar; P. J. Haan en D. J. van der Heiden. De heer Van Dijk merkte op, dat men, om de democratie te behouden, er ook steeds gebruik van zal moeten maken. Hij wees erop, dat het dan een „goed gebruik” moest zijn, want naar zijn mening is een van de ge varen 'die de democratie bedreigen, het incorrect toepassen, al dan niet opzettelijk, van de staatkundige re gels. Een ander gevaar noemde mij een verkeerde partijvorming, waarbij hij wees op het naar zijn mening onjuiste van het rechtstreeks bij de politiek betrekken van de geestelijke waar den bij de confessionele partijen. Een partij die de democratie ver dedigt, zal intern ook een juiste de mocratische opbouw moeten hebben. Spreker noemde het een fout van Democraten ’66, dat zij weliswaar de mocratie naar buiten propageren, maar binnen de partij steeds meer on enigheid krijgen en in bepaalde ge vallen (Helmond) leden zonder meer aan de kant zetten. WADDINXVEEN Het fanfare corps Concordia heeft de bewoners van het bejaardenhuis Souburgh, evenals vorig jaar, een kerstconcert aangeboden. Het concert zal plaats vinden op dinsdag 19 december in de recreatiezaal van het tehuis. Een dergelijk concert zal voor de bewoners van Souburgh ook worden gegeven door het Christelijk Mannen koor ’De Brug’ op maandag 18 decem ber. Het nu veertig leden tellende koor heeft daarvoor een gevarieerd kerstprogramma in studie. WADDINXVEEN Hoewel het St. Nicolaaswinkelcomité, dat de winkel- aktie organiseert, wintersportreizen als hoofdprijs in deze aktie heeft uit geloofd, heeft men er begrip voor dat in incidentele gevallen de winnaar op reële gronden niet in de winter op reis kan. Alleen in uitzonderingsge vallen heeft men darom ook nog de mogelijkheid opengesteld om dan de winterreis in een zomervakantie om te zetten. Verloren: Cisa sleuteltje, bankbiljet, grijze poes, witte sokjes, zwarte por- te monnaie, ring met 3 sleutels, brui ne schooltas met boeken, sleutelhan ger BR met 5 sleutels, doublé broche, zwart/grijze kat met witte pootjes en wit befje, gouden schakelarmband met naamplaatje, blauw/witte gym schoen, blauw/rode muts met pom poen. 2e prijs waardebon 100 3e prijs waardebon 50 4e t/m 8e prijs: waardebonnen 10 9e t/m 37e prijs: (tussen haakjes vermelding door wie beschikbaar ge steld) portemonnee (H.B. v. Oest)ka merplant (J. v. Pruissen); rijwiel- lamp (L. W. Versluis) sier kussen (Gebr. Kooyman); strijkijzer (Kra nenburg De Bruin)twee boterlet ters (A. R. v.d. Berg)rollade (G. Lochmans); bijzettafeltje (Nic. Vis) verzilverde vaas (C. Vermey); luxe wekkerklokje (J. den Haag); twee Ondertrouwd: Cornells Brouwer en Lena Verbeek, Zevenhuizen; Jan Hoogendoorn en Johanna Rebergen, Veenendael. WADDINXVEEN Het Goudse VVD-raadslid, de heer Joh. D. van Dijk heeft vorige week voor de afdeling Waddinxveen van de Volkspartij voor Vrjjheid en Democratie in de Unie een voordracht gehouden over het onder werp „Democratie in de partij”. De heer Van Dijk deed dit naar aanleiding van zijn discussienota’s, o.a. over de democratisering binnen de partij, die hij onlangs aan het hoofdbestuur van de VVD had gezonden. brengen van folders. Na D’66 had de VVD het grootste percentage van de jeugdige stemmen op zich verenigd. Aan het slot van zijn betoog stelde de heer Van Dijk, dat er nimmer met het liberale beginsel mag worden ge- marchandeer.!. Na zijn voordracht volgde een langdurige en interessante discussie onder leiding van voorzitter J. P. Oosterbroek. Alleen abonné’s van ons blad en hun gezinsleden/huisgenoten kun nen aan deze prijsvraag meedoen. Het uit de verborgen letters samen gestelde gedichtje moet in blokletters in de juiste vorm en regelindeling op de briefkaart worden geschreven. Uw oplossing dient in ons bezit te zijn op maandagochtend 4 december vóór 14 uur. Medewerkers van redactie en ad- Naar de mening van de heer Van Dijk is de democratie in de VVD al zeer ver doorgevoerd. Minder demo cratisch noemde hij de gang van za ken bij de verkiezing van VVD-kan- didaten voor de Tweede Kamer. Hij hoopte, dat hierin spoedig verande- ring zou komen. De democratie binnen de partij kan naar zijn oordeel worden bewerk stelligd door het zoveel mogelijk spreiden der taken, dus geen concen tratie van funkties in één persoon. Volkomen vrije meningsuiting binnen de partij. Openheid naar buiten en vergaderingen, waar ook niet-leden vragen kunnen afvuren op bv. ge meenteraadsleden. Van belang noemde hij om de partij ook aantrekkelijk te maken voor jon geren. Hij pleitte ervoor ze actief mee te laten denken en de jongeren niet alleen te gebruiken voor het rond- In ’Langs de Kerkweg5, het blad voor de gereformeerde kerk in Wad dinxveen, lazen we: Eerst even over die twee jongens. Wie het zijn? ?Och dat is niet belang rijk. Ze komen uit twee in ons midden welbekende gezinnen. En het gebeur de op een zondag. Ze zouden even een briefje wegbrengen naar een ander welbekend adres in Waddinxven. En toen werden ze staande gehouden door een automobilist die ze de weg vroeg naar het voetbalveld. Enfin, de aan wijzing bleek niet duidelijk begrepen te zijn, hij kwam weer terug, hij kon het niet vinden. Spontaan boden ze aan wel even voor hem uit te fietsen naar het voetbalveld. En toen gebeurde het. De automobilist bedankte zijn bege leiders hartelijk en stak zijn hand uit het raampje en de jongens 'die dachten een handdruk te krijgen, ke ken enige ogenblikken verbaasd naar de gulden die in een van de jongens handen lag te glinsteren. De goede ge ver was inmiddels verdwenen. Maar nu het probleem. Wat doe je met een gulden, nog wel op zondag ’’verdiend” door iemand naar een voetbalwedstrijd te brengen. Als ze met dit probleem niet echt ’’ge zeten” hadden was dit verhaal nooit in dit blad gekomen. Dus werd ten huize van een van beiden dit probleem aangesneden. En later ook ten huize van de ander. Gelukkig werd de keus aan de jon gens gelaten. Wat dachten jullie er zelf van? U begrijpt dat het moeilijk was, maar ze kwamen er uit. Het is van daag zendingszondag en dus is die gulden, nog warm uit de jongensvuist, bij de zendingscommissie terecht ge komen. Goed zo jongens. De voetbalenthou- siast zal niet vermoed hebben toen hij de gulden tevoorschijn haalde, dat hij aan de zending ging offeren. Goed zo jongens, jullie vonden die gulden een wat twijfelachtige ver dienste. Maar de zending heeft hem eerlijk verdiend door jullie spontane besluit. Geboren: Cornelia Johanna, d.v. J. Heijboer en C. Huurman; Wilhelmina Johanna, d.v. J. H. Stuijvenberg en M. Kruijt; Cornells Dirk, z.v. M. C. van der Spek en M. van der Spek; Ingenette Jackeline, dv. A. vd Spek en J. Cammeraat. ging was de choas compleet, want iedereen wilde tegelijk naar bin nen om het zo begeerde spartel- diertje mee naar huis te nemen. De hele ’happening’ ging ten slotte zoveel gevaar opleveren dat de politie moest ingrijpen. De kin deren moesten hun fietsen oprui men en werden daarna rustig in groepjes van vijf binnengelaten. harten of hammen (gebak); (J. de Graaff); schemerlampje (fa. De Wit); gevulde fruitbak (Verbree); hand- weeftafelkleed (P. v. Erk); grote kip (A. v.d. Sluis); twee paar nylons (W. v.d. Lee); fotoartikelen twv 25 (Foto De Rooy); waardebon 10 (Wijnhandel Verzijden); badhand- doekset (fa H. M. de Wilde) heren overhemd en damessjaal (Fa. A. Brouwer); gevulde fruitbak (C. A. Zwijgers) waardebon 10 (J. Hoo- gendoom); St. Nicolaastaart (J. Ker- ver); bus haarlak (Salon Modem); paar pantoffels (Ronaat); groot vlees pakket (Jan Compeer) De waardebonnen (le t.m. 8e prijs) zijn alleen inwisselbaar bij de ’deel nemers aan onze prijsvraag. Geboren: Reinier Pieter Miklos, zv. K. Sekeris en J. de Pater; Franciscus Johannes, z.v. F. J. H. Sanders en M. E. L. de Groot; Richard Alexander, z.v. D. Groenevel’d en J. H. Dreef; Mariska Alida Frederika, d.v. A. J. Roebert en P. M. E. van den Ouwe- lant; Helena Anthonia Theodora, d.v. A. J. Kunneman en H. C. van Enge len; Hendrike Reinje, d.v. G. H. van Lochem en R. Tonkens; Vincent, z.v. F. H. Nijsten en M. Tauw. Gehuwd: G. C. Koelewijn en A. M. Houweling; G. H. Roelofs en E. van der Hoeven. Onze luxere geëxposerde Sier- en Kunstvoorwerpen vallen op door schoonheid en exclusieviteit. Ze val len bij uw vrienden en kennissen niet alleen op, maar ze vertegen woordigen ook nog een blijvende waarde. Wij, de firma H. J. Vonk te Gouda, nodigen u uit onze artikelen eens te komen bewonderen. Bovendien stel len wij er prijs op te verklaren, dat wij u altijd nog zien als cliënt, aan wie wij graag tijd en aandacht be steden. De uitslag van onze prijsvraag wordt bekend gemaakt op maandag avond 4 december. De namen van winnaars worden dan vermeld in een bulletin dat na 17 uur wordt opge hangen bij Boekhandel Veldwijk in de Passage en bij bakkerij Kerver op het Kon. Wilhelminaplein. Alle prijswinnaars ontvangen ui terlijk op St Nicolaasochtend 5 de cember bericht welke prijs zij hebben gewonnen en waar zij deze eventueel kunnen afhalen. Ondertrouwd: Leendert Huibert van ’t Wout en Anthonia Maria van den Berg; Leendert Stofbergen en Baart je Trijntje Moerman. Gehuwd: Hendrik Aaltje Meijer. WADDINXVEEN Deze week de laatste aflevering van onze drie weken durende advertentieprijs vraag. Nog éénmaal 63 verkeerde in advertenties verborgen letters. Die letters moet u ook nu weer opzoeken en plaatsen op de volgorde van de nummers van de advertentie. Op die manier krijgt u in drie we ken 189 letters by elkaar die samen enkele tientallen woorden, vormen. Indien u de woorden over acht re gels verdeelt krijgt u een Sint Nico- laasrijmpje. Wie dit rijmpje foutloos op een briefkaart schrijft en stuurt Tiaar de redactie van het Weekblad voor Wad- dinxveen/Hollads Hart dingt mee naar een van de vele prijzen. In de linkerbovenhoek Puzzel III. U kunt dus pas inzenden nadat u alle letters van de drie kranten bij elkaar hebt. Voorbeeld: In advertentie nr. 1 staat de letter ”V” te veel. In adver tentie nr. 2 de ”A” en in advertentie 3 de ”N”. Het eerste woord zou dan ”VAN” zijn. De toenemende vraag naar het auto-merk Triumph in de EEG, de vergroting van de produktiecapaci- teit van de assemblage-fabriek in België en vooral de devaluatie van het Engelse pond zjjn voor de direc tie van de Leyland Motor Corpora tion aanleiding geweest de prijzen van de dertien Triumph-modellen te rlagen. Hoewel er ook bij de directie be zwaren bestaan tegen de nadelige ge volgen die de devaluatie van het pond voor de Britse economie zal hebben en er toch weer ontwikkelin gen zullen komen, die hun invloed zullen doen gelden op de kostprijs, meent men toch nieuwe prijzen te kunnen vaststellen. De prijzen van de onderscheidene Triumph’s zijn nu (afgerond)Herald 12/50 Saloom 6700, Herald 13/60 Saloon 7300, Herald 13/60 Estate Car 8800, Herald 13/60 Convertible 8800, Vitesse 2 liter Saloon 9650, Vitesse 2 liter Concertible 11.350, 1300 Saloon 8900, 1300 TC f 9300, 2000 Saloon 13.450, Spitfire MK III 9000, GT 6 13.700, TR 5/PI 16.400 en TR 5/PI Harttop 17.000. Dit is het resultaat van een proef die in nauwe samenwerking met de Rijkspostspaarbank en de Postche- que- en Girodienst in een achttal plaatsen tijdens de wekelijkse koop avond werd genomen. Men verwacht met deze openstelling in een behoefte te voorzien. putte de heer Hoogendoorn uit een reserve-voorraad van nog eens 150 stuks. Ook dat bleek onvol doende. Tientallen kinderen moesten huilend naar mamma te rug omdat er geen goudvisje meer was te bekenen. ”Er kwamen la ter op de dag mensen bij me, die zelfs wel wilden betalen voor een visje, maar ik kon ze echt niet helpen. Ik had niets meer,” zegt de heer Hoogendoorn. Een schrale troost is er voor de kinderen, die nu zonder visje naar huis moesten. ’’Volgend jaar doe ik het weer en dan no dig ik de echte Sinterklaas uit om ze uit te delen,” zo heeft de heer Hoogendoorn ons beloofd. Afge zien van de bijkomstige moeilijk heden is hij bijzonder tevreden over de gang van zaken: ”Het was een verschrikkelijke dag, maar we hebben het heerlijk gevonden om al die kinderen blij te maken. Volgend jaar doe ik het zeker weer.” En denk eraan, jongens, dat we dat niet zullen vergeten! Ruimer Sortiment en pret tige bediening. Dat vind U in de Dierenspecialist Hoogendoorn kan geen superlatieven genoeg vinden om uit te drukken welk een lawine van reacties een sim pele aankondiging in het Week blad voor Waddinxveen van vo rige week teweeg heeft gebracht. Hij zou maandag voor Sinterklaas spelen en driehonderd goudvisjes uitreiken aan de Waddinxveen jeugd. Promt om half acht dromde maandag een jeugdige massa voor de dierenwinkel aan de voet van de hefbrug tesamen. De fietsen lagen overal verspreid op »de weg. Toen de winkel om acht uur open- 5E lllllllll»llimiilll»^ Aan de bewoners van de honderd ste door de N.V. Reym uit Waddinx veen in Pijnacker gebouwde giet- bouwflat is woensdag de sleutel uit gereikt door het lid van Gedepu teerde Staten, de heer D. van der Kwaak. Het betreft hier de woning aan de Kuyperlaan 1, in het uitbrei dingsplan Noord II, die zal worden betrokken door de familie v.d. Drift uit Delft. Op 9 januari van dit jaar sloeg burgemeester J. Vader de eerste paal voor de 442 gietbouwflats, die door Reym worden gebouwd in opdracht van de woningbouwvereniging ’’Pijn acker”. Verwacht wordt dan op 8 maart 1968 >de laatste beton zal wor den gestort en dat het totale complex in december 1968 kan worden opge leverd. De eerste w/,ung werd al op 3 oktober jl. betrokken. Door een strakke planning kunnen gemiddeld vijftien woningen per week worden gebouwd, uitgaande van 185 werkbare dagen per jaar. Op dit ogenblik zijn 328 woningen reeds op hoogte. Het totale complex omvat negen blokken van achttien wonin gen en zeven blokken van veertig woningen in respectievelijk drie en vijf woonlagen. De door het architectenbureau L. Roggeveen te Waddinxveen ontwor pen huizen, omvatten een royale woonkamer, een woonkeuken, drie slaapkamers en veel bergruimte. De complexen zijn voorzien van een gas gestookte centrale blokverwarming. De huurprijs zal f 133,50 per maand exclusief service- en stookkosten, gaan bedragen. De heer Hoogendoorn, ztfn vrouw en het winkelmeisje had den een paar moeilijke ogenblik ken achter de rug. In al het ge drang sneuvelde bovendien nog een aquarium met tropische vis sen. De driehonderd goudvissen hadden net een fris bad gehad in de badkuip van de familie Hoo gendoorn. Een andere plaats om zóveel vis te herbergen was er ge woon niet. De driehonderd visjes waren snel ’verkocht’, maar om de kleintjes niet teleur te stellen In zaal Kunstmin aan de Boeleka- de in Gouda worden vanavond door o.a. de heer P. Ripping (afdeling paarden en pony’s) en mevrouw R. Vis-de Joode (afdeling jongeren) uit Waddinxveen de prijzen uitgereikt van de in augustus gehouden Goudse Vee- en Kaastentoonstelling Goveka 1967. Dat gebeurt tijdens een feestelijke bijeenkomst, die om half acht begint. Om acht uur zal het gezelschap van Gerard Walden en Berry Kievits de cabaret-revue ’We doen ’t zelf van acht tot elf’ opvoeren. Prijzen zijn gewonnen door: Ph. van der Breggen met de Shet land ponymerrie Ulvia van Witten stein (beker van The Corner); G. Hofman met het varken Max 107 in de afdeling varkens Groot Yorkshire en Piétrain )beker van de Neder landse Bond van Varkenhandelaren); mej. I. Kroes, eervolle vermelding van de Nederlandse Bond van Var- kenshandelaren)mej. I. Kroes, eer volle vermelding bij de plakwedstrijd met stoffen, mevr. Van Dijk, eerste prijs bij het handwerken (schilderij tjes); mevr. Van Rooyen, derde prijs bij het handwerken (kraagjes); me vrouw Bakker en mej. Verruyt, resp. tweede en een eervolle vermelding bij het handwerken (babyjase), O. O. Spruijt, vijfde prijs bij het gewicht- schatten van kaas. De wisselbeker die de afdeling Ze venhuizen en Moerkapelle van de Hollandse Maatschappij van bouw beschikbaar stelde voor de kampioen zeug Groot Yorkshire werd gewonnen door J. J. F. de Jong uit Leerdam. De heer J. van der Wel uit Schipluiden ging strijken met de wis selbeker, die deze afdeling beschik baar stelde voor de kampioensgroep van drie ooien bij de schapen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 9