1 w Sinterklaas heeft verrassing de Feest voor de Wit inzendingen op Groei neemt af nu 1 pwj RAIFFEISENBANK USSÊ WADDINXVEEN Gezin kapitein Grothauze maakt zestienduizend vol Buninglaan Sint - prijsvraag 250 I Cora Vele honderden V 4 in Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (veschijnt elke donderdag) waarom zijn wij iedere dag paraat? I spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 2046 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur Foto Overige puzzels ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS Weekblad voor Waddinxveen 23e JAARGANG - nr. 1161 DONDERDAG 7 DECEMBER 1967 I snelheid in de jaren tot 1965 Tel. 01726-2541 omdat geld in huis risico geeft, voorkom dat risico en zet uw geld op onze bank, dat is niet alleen veilig maar het levert bovendien rente op. wij zijn iedere dag paraat voor u! Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Voor Kabouters, telefoon 01828-2238. Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 uur telefoon 01828-2238). Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. |llllllllillllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIII BODEGRAVEN Kerkstraat 2-28 Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. ZESTIENDUIZEND INWONERS. Dat is het verrassende geschenk waarmee een onverwacht jongensachtige Sinterklaas dinsdag op zijn verjaardag kwam binnenstappen op de Waddinxveense gemeentesecretarie. Niet dat het gemeentebestuur niet ernstig rekening had gehouden met de komst van de zestienduizendste. Men had hem (of haar) echter enkele dagen later verwacht en de stille, doch ijdele hoop gekoesterd dat nummer 16.000 zich zou melden op de dag dat gedeputeerde D. van der Kwaak (vrijdag a.s.) Waddinxveen zou bezoeken. Het mocht niet zo zjjn, de familie Grothauzen-Bruggeman meldde zich op een andere, ook niet onaantrekke lijke dag. Reden dus om de goedhei- ligman voor een korte wijle uit zijn toch al bijzonder drukke bezighe- heden te halen en hem spoorslags (zij het wel met de auto- naar de Were- meus Buninglaan te brengen, waar zich het vier personen tellende gezin Grothauzen zich sinds enkele dagen had genesteld. De burgemeester was er uiteraard ook bij, de beide wethouders ontbra ken evenmin terwijl ook gemeente secretaris H. Jenné, de heren C. van Mourik en T. Ververs van 'de Mid- denstandsvereniging acte de présence gaven. Het was een kort, genoeglijk samen zijn in de pas-ingerichte, grote huis kamer van de familie Grothauzen, waar de bejaarde goedheiligman en zijn twee gekleurde assistenten ui teraard niet mindere eregasten wa ren van de gelukkige zestiendui zendste, mevrouw A. M. H. M. Grot hauzen-Bruggeman, dan de éérste burger. Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen f 6,15 binnen het versprei dingsgebied en f 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. De familie Grothauzen is afkoms tig uit Oldenbroek (’t Harde), de func tie van de heer Grothauzen, van oor sprong afkomstig uit Venlo, maakte een verhuizing naar het Westen nood zakelijk. Het gezin heeft een zojuist gereedgekomen gietbouw-flatwoning van de bouw- en aannemingsmaat- schappij J. Reijm NV betrokken. Winnaars De kleine foutjes, die we - als ge volg van een vergissing onzerzijds - hier en daar bespeurden, hebben we de 'deelnemers niet aangerekend. Bij loting kwamen de onderstaande prijs winnaars uit de bus. Geldprijzen: waardebonnen van 10: A. H. Hulsema-Treur, A. Potuyt (Zevenhuizen), mevr. Mul, A. Kruyf, mej. A. de Joode; waardebon van f 50: J. J. van Gils; waardebon van 100: J. de Graaf; waardebon van 250: Cora de Wit. De 'door de deelnemende winkeliers beschikbaar gestelde prijzen gingen naar: M. T. Giethoom-Smit, dames- De foto van Sjaak Noteboom geeft een beeld van hoe het was. Rechts het echtpaar Grothauzen met de twee meiskes, Martha (9) en Elisabeth (6), links de man, die al zeven van dit soort mijlpalen qualitate qua heeft opgeluisterd, burgemeester Van der Hooft en in het midden, geflankeerd Cora was niet de enige gelukkige. J. de Graaff uit Moerkapelle werd honderd gul'den rijker en J. J. van Gils uit Waddinxveen 50. Tientallen andere inzenders werden beloond met fraaie geschenken, beschikbaar ge steld door de deelnemende winkeliers. De redactie heeft al veel meege maakt, maar 'dat het enthousiasme voor deze puzzel zó groot zou zijn hadden zelfs de stoutmoedigste voor spellers niet verwacht. Tot enkele se conden voor de sluiting van de prijs vraag kwamen mensen hollend en hijgend hun oplossing inzenden. De foto geeft nog maar een bescheiden beeld van de massa’s briefkaarten, brieven en vellen papier die bij Druk kerij Veldwijk, bij het redactie-kan- toor in het Diederik van Schagen- plantsoen en in onze postbus terecht kwamen. Het totaal passeerde de dui zend inzendingen ruimschoots, ruim twintig procent van ons totale abon- nee-bestand. door twee massale Pieten, de man die veel meer begrotingstekorten, op zijn geweten heeft dan welke burge meester in den lande ook. Sinterklaas bood met een kort woord van welkom een spaarbank boekje aan met 16.000 centen, voor élke inwoner een cent. Een verbazin- wekkende toevalligheid wilde dat het nummer van het spaarbankboek je van de Coöperatieve Raiffeisen bank ook 16.000 was. Burgemeester Van der Hooft kwam met bloemen aandragen, nadat de heer van Mourik al een indrukwek kende fruitmand (zie foto) had ach tergelaten. De heer Van der Hooft herinnerde eraan dat Waddinxveen sinds de oor log in inwonertal was verdubbeld en dat de groei zich na 1958 het sterkst had gemanifesteerd. Hij hoopte dat de familie Grothauzen een gezellige tjjd zou hebben in Waddinxveen. ’’Huizen bouwen is zo’n kunst niet en de mensen naar hier krijgen even min,” zo zei de burgemeester,” maar het dorp stofferen met scholen, win kels en allerlei voorzieningen, dat moet een gemeente leefbaar maken. Wij zijn daar, dachten we, aardig in geslaagd. We zijn trots op onze mid denstand, die met zijn tijd mee is ge gaan en die u de grootst mogelijke service geeft. U hoeft echt niet naar de grote stad om te kunnen kopen wat u wilt. Ons streven is altijd ge weest het de mensen naar de zin te maken, ze op hun gemak te stellen. We hopen dat ook u, mevrouw en mijnheer Grothauzen, hier tevreden zult zijn.” De heer H. A. P. Grothauzen, ka pitein der artillerie verbonden aan de Hogere Krijgsschool in Den Haag, dankte kort en welbespraakt. „Een dergelijke ontvangst hadden we echt niet verwacht, hartelijk dank daar voor. We zijn al in de gelegenheid geweest om met uw middenstand en enkele ambtenaren in contact te ko men en ik moet zeggen: niets dan lof. We zijn overal bijzonder prettig ont vangen. Ik geloof dat het hier ons best zal bevallen.” Mevr. Grothauzen voegde eraan toe dat ze al meteen na het eerste bezoek veel voor Waddinxveen had gevoeld. ”Ik voel me hier nu al thuis”, zei ze. Cora de Wit (14), leerlinge van het christelijk lyceum in Gouda en wonende aan de Zuidelijke Dwarsweg (tegen rijksweg 1- aan), hebben wc deze week dolgelukkig gemaakt. Zij werd eigenares van liefst 25 waardebonnen van een tientje, die ze naar believen kan besteden bij elk van de 63 deelnemers van onze f een Sint Nicolaasprjjsvraag, die gedurende drie weken honderden en nog honderden lezers heeft beziggehouden. sjaal - modehuis Brouwer; Mevr. J. Bron-van Elswijk - een paar nylons - W. van der Lee; H. J. de Jong - St. Nicolaastaart - J. Kerver; Mej. L. van Hofwegen - een paar nylons - W. van der Lee; J. Broer - vleespakket - Vlees hal Compeer; D. P. Verhoef - gevulde fruitbak - C. A. Zwijgers; T. Esveld - waardebon 10,- - Verzijden’s Wijn handel; J. A. Grootendorst - grote kip - A. van der Sluis; P. Krins - porte monnee - H. B. van der Oest; Fam. Grootendorst - een paar pantoffels - Schoenreparatiebedrijf ’Ronaat’; J. Sterk, Zevenhuizen - bijzettafeltje - Nic. Vis; C. G. Dullemond - boterletter - A. R. van den Berg; Mevr. A. W. de Groot-Stans - lux wekkerklokje - J. den Haag; Mevr. H. J. Poot-de Bruyn - bus haarlak - Kapsalon Modem; N. de Wit - waardebon 10,- - dieren handel Hoogendoorn; Mevr, van Gils- Zweersman - handweeftafelkleed - P. van Erk; A. Honkoop - hart of ham - J. de Graaff; Truus Reijm - schemer lampje - Fa. de Wit en Zn; W. de Jong (Moerkapelle) - verzilverde vaas - Ju welier Vermey; Mej. T. Terlouw - badhanddoekset - Fa. H. M. de Wilde; C. Overdam - fotoartikelen t.w.v. 25 - Foto de Rooy; M. C. Lagrouw - ge vulde fruitbak - Verbree; Mevr. H. van Beek - sierkussen - Gebr. Kooy- man; T. Sleeuwenhoek (Zevenhuizen) - boterletter - A. R. van den Berg; M. Hertog - herenoverhemd - Modehuis Brouwer; J. E. van Gurp - strijkijzer - Kranenburg de BruinMevr. Leef- lang - kamerplant - J. van Pruissen; Mej. M. Steenland - hart of ham - J. de Graaff; G. Hoogendoorn - Rollade - G. Lochmans; M. Pijpers, rijwiellamp - L. W. Versluis. Het rijmpje dat in drie wekenuit de advertenties moest worden opge diept luidde: Ha zei de Sint tegen Piet ik zie, ik zie wat jij niet ziet een heleboel letters op een rij in het weekblad ter ere van mij deze puzzel geeft veel plezier aan de inwoners alhier en dan de prijs van zoveel gulden wie die wint, die heeft mijn hulde. Grote belangstelling had ook de ’Driedubbele kluif’, een puzzel die men kon vinden in onze Sinterklaas krant van 16 november. Het aantal deelnemers ging ook hier de honderd ver te boven. De heer C. A. Spruyt werd na loting eigenaar van de boe- kenbon ter waarde van 15; de heer C. Schook ontving een boekenbon van 5 en mej. A. van Erk won hetzelfde bedrag. Allen komen uit Waddinx veen. De kinderpuzzel ’Sint’s Zevenklap per’ van 23 november trok net zoveel belangstelling als de ’Kluif’. Zeven kinderen gingen na loting met een legpuzzel strijken. Dat waren Nico Littooy, Bert-Jan van Haarlem, Pierre Verbakel, Joke van der Vlist, Belin da Nijhof, Marijke Stuiver en Joke Vos. De oplossingen van beide puz zels vindt u in onze krant van vol gende week. (foto’s Sjaak Noteboom) iiiiitiniiniiininiiiiiiuniiiuiuiiHniimiiiuiiiminunitiimtniiiuiiniuiiiiiiiiHiu f- dan zien we: begin ’35: 7713 begin ’40: 7725 begin ’45: 8293 begin ’50: 8521 begin ’55: 9256 begin ’60: 10832 begin ’65: 13254 begin ’67: 15091 De groei van Waddinxveen is vooral de laatste jaren on stuimig snel gegaan. Toch zal het nu minder snel gaan dan tot heden het geval is geweest. Een nieuw duizendtal zal in 1968 niet meer worden bereikt hoewel het weinig zal sche len. Begin 1969 kan de zeven- tienduizendste worden ver wacht, halverwege 1970 num mer 18.000. De verdere groei van de gemeente hangt af van de snelheid waarmee de ko mende jaren de bouwplannen kunnen worden gerealiseerd. De pil zal zijn invloed voor eerst nog niét doen gelden, omdat de jonge gezinnen meestal snel kinderen willen hebben en pas later tot „plan ning” overgaan. Vooral nadat Waddinxveen de tienduizend zielen was ge passeerd (juli 1958) volgen de duizendtallen elkaar snel op. In september 1960 werd de elfduizendste inwoners ver welkomd, bijna twee jaar la ter de twaalfduizendste (april ’62) en nog geen anderhalf jaar verder (september ’63) was nummer 13.000 er. Twee jaar geleden, september ’65, telde Waddinxveen 14.000 in woners en vorig jaar, 20 no vember 1966, waren er 15.000. Kijken we naar de groei- nf—

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1