A Sex democratisch in een b Hefbrug Wij leven land, mijnheer de voorzitter. We bouwen op zichzelf ruime huizen maar vergeten de jeugd 1Q6S L mooie, Veldwijk H. Huizer (Herv. Groep SGP} Ere-voorzitter en van P. Groeneveld ,De Brug’ Teleurstellend jaar Citosa NV Dankbetuiging Opbrengst Bedankt Beschouwiug II. Mol (IIB) Uitslag verloting Pagina 2 I WEEB WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 7 dec. 1967 1 wenselijk de raad een npta over de <11 Langs deze weg willen wij U bedanken voor de vele belangstelling betoond bij ons 25 jarig huwelijk. T. H. Twigt J. M. Twigt-Schouten He - voc ziek vervi Passage - Telefoon 2620 plan. Nu de middenstand is aangeslo ten bij de Kon. Ned. Middenstands bond, vragen wij het college om deze zaken ook eens te bespreken op ho ger niveau. Stellen de Wij vragen de uiterste zuinigheid te betrachten omdat de opvoeringen van de belastingen zo goed als zeker zijn uitgesloten. Deze mening is ze ker ook wel toegedaan? WADDINXVEEN De onlangs ge houden collecte ten bate van het Ne derlands Astma Fonds heeft 1420,21 opgebracht. W de a veer kan west scha de sant Di zich righ toe lanc leen dim Wa< snel zijn mee ver' Den tuir D de s ken der] ligt die is v ongi zou tret We; onl< Prettige Kerstdagen en een winstgevend 1968 voor cliënten, vrienden en be kenden van Vee- en Varkenshandel Moordrecht Telefoon 01828-2406 1 boi vai we soo ziei 2 TN log boe bij pla wo pre nis pre hei die mo doe ”H ren ten wij ker WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft is ere-voorzitter geworden van het christelijk man nenkoor De Brug. De nieuwe notaris J. in ’t Hol is benoemd tot erelid. Logeren Zoals u reeds bekend is hebben wjj meermalen tegen de kermis geageerd maar het mocht niet baten, want tel kens kwamen deze kermissen weer terug. Velen hebben zich hieraan ge ërgerd. Ja, zelfs uit huize ’’Souburgh” moesten er enkelen uit logeren gaan, omdat zij het niet konden verwerken. Thans hebben wjj in de begroting kunnen lezen dat voor verschillende doeleinden 4.000 is uitgetrokken, die anders uit de opbrengst van ge houden kermissen werden betaald. Natuurlijk zijn we dankbaar wan neer er geen kermis meer komt, maar liever hadden wij van uw christelijk college gezien, dat zij deze kermissen had afgeschaft op principiëele gron den. Dit jaar werd er weer een bouwdag gehouden, welke door prins Bern- hard gedeeltelijk werd meegemaakt. Wij zijn toen als gemeente wel in het nieuws geweest. Men zegt dat ra dio en televisie aan deze bouwdag bijzondere aandacht hebben besteed. Of dit ten voordele of nadele van on ze gemeente is geweest, kunnen wij zeer slecht beoordelen. Wel hopen wij dat het college niet al te lichtvaardig met springstoffen zal omgaan en pas in allerlaatste instantie ertoe zal overgaan deze te gebruiken. De kosten van zo’n bouwdag, zijn hoog. En nu weten wij wel dat ’dit de gemeente niet veel zal hebben gekost, maar toch vragen wij ons af, ziet u nog altijd zoveel voordeel in zo’n bouwdag? Het college zegt in zijn nota dat de moeilijkheden wat de financiering betreft, voorlopig nog niet zijn opge lost. Deze mening zijn wij ook wel toegedaan, hoewel het college ook in 1967 deze zaken nog goed heeft op gelost. Rest mij nog het college, ambtena ren en allen die meegewerkt hebben aan dit boekdeel van de begroting 1968 onze dank te betuigen voor de wijze van samenstelling. WADDINXVEEN Ds. J. Bogaard uit Ernst heeft bedankt voor de toe zegging van beroep naar de Neder lands hervormde kerk in Waddinx- veen in dé vacature ds. J. Verwelius. A Wes lan; het van inw de i om moi G moi de gro tige Wa iets der sne voc gez era der gel of; vee ma Wa ger act twi var I zoo ger flai opj fla1 fla' ten kor lan wa we: I hei bes tre' var sta In onze gemeente is het af gelopen jaar ook activiteit ge weest op ’t gebied van jeugd zorg. De jeugdcontactraad werkt veel binnenshuis, maar ook is er een festijn opgezet in de Nesse. Wij nodigen het col lege uit deze ontwikkeling nauwkeurig te volgen, te bege leiden waar nodig, in te per ken of te verbieden. De moraal, zeker de sexuele, wordt al vrij gemakkelijk met voeten getre den. Men zij zich z’n verant woordelijkheid bewust. WEEKKALENDERS MAANDKALENDERS DAGKALENDERS KUNSTKALENDERS DIERENKALENDERS PRO JUVENTUTE KALENDERS Boekhandel Hoog De post salarissen is toch wel erg aan de hoge kant. Hebben wij niet teveel topfiguren en te weinig ambte naren uit de middengroep? Een ver schuiving zou de financiële positie wel beïnvloeden. Wij weten dat de markt zichzelf bedruipt. Dit is voor ons, als lid dezer commissie al een belangrijke genoeg doening, maar ook voor de markt kooplieden, die zichzelf graag willen zien als middenstanders, die finan cieel niet afhankelijk zijn van een of andere instantie. De gecombineerde éénmansfracties van de Hervormde Groepering en de SGP vertegenwoordigd door de heer H. Huizer, begonnen met zich alsnog te verheugen over de geboorte van prins Willem-Alexander. Nadat de heer Huizer had geconstateerd dat de mens alleen maar leeft bij brood en spelen en niet ziet dat het einde aller dingen nabij komt, ging hij recht streeks in de aanval: U verwijt ons, mijnheer de voor zitter, dat wij vaak tegen stemmen. Ik wil hiervan niet veel zeggen, maar tegen de achtergrond van het onfeil baar woord des Heeren, is het ons vanuit een principieel standpunt wel eens onmogelijk om ”ja” te zeggen bij uw voorstellen. Wij leven gelukkig in een demo cratisch land, waar een ieder zijn standpunt vrijelijk mag bepalen, en wij vin’den het jammer, mijnheer de voorzitter, dat U daar niet altijd oog voor heeft.Wij hopen, mijnheer de voorzitter, dat uw college ons princi pieel standpunt wilt eerbiedigen. Ook wanneer de plannen welke door uw college aan de raad worden voorge legd en wij in de realisering hiervan niet geloven, mogen wij gerust tegen stemmen, dit is ons recht als lid van de raad. Wij zijn niet gebonden aan het college om met alle ingediende voorstellen akkoord te moeten gaan. Bouw Nu wij toch over bouwen spreken, denken wij tevens aan Groenswaard. Is daar nog veel .vraag naar koop huizen? En hoe staat het met de prémie- bouw in deze wijk? Zou het niet mo gelijk zijn om ook hier .grond te gaan verkopen voor particuliere bouw? Mogelijk zou er wel animo voor zijn. Het is daar niet zo duur als in het bungalow-park. Is er al iets naders bekend van het onderzoek door TNO bij de wijkver- warming, nadat wij het tussentijdse rapport hebben gelezen? Wordt er nog steeds water bij gedaan? Want er worden nog. wél radiatoren ver nieuwd. Hoe' staat het met de katho- dische bescherming? Is het u bekend dat deze kathodische bescherming in sommige gevallen niet voldoet? Klappen Als alle plannen die door aan de raad zijn voorgelegd, verwezenlijkt worden, staat het er met de midden stand niet zo best voor, omdat er dan teveel winkels komen, zodat er ze ker klappen zullen vallen. En ik ge loof dat het voor het gemeentebe stuur een zeer belangrijke taak is dit te voorkomen. Het komt mij voor dat een gedegen onderzoek moet worden ingesteld naar de mogelijkheden van het juiste aantal winkels, ten behoeve van het op gerekend is dat er zo’n grote su permarkt zich in onze gemeente zou gaan vestigen, is het juist nu zeer hard nodig om een nieuw C.O.M.- rapport aan te vragen. Grote samen- werking tussen gemeente en midden stand is beslist noodzakelijk, zodat ook de laatst genoemden een stem kunnen krijgen in het waar en hoe winkels en bedrijven worden ge bouwd. Nu de tunnel wordt gebouwd vragen wij ons wel eens.-, af of er in Groenswaard nog winkels moeten komen. Wij stellen voor in elk ge val te achten tot er ongeveer 700 huizen bewoond zijn. Hoe ons standpunt is tegenover het ’’Brugcentrum” is wel bekend. Wij geloven niet in de realisering van dit brandweergarage, die alleen door de vertragende invloed van ambtelijke Haagse instanties zo veel kostbaar der is geworden. We denken aan de openbare u.l.o. die te klein werd gebouw en waar voor'een extra dure noodvoorziening moest worden getroffen. Hetzelfde hangt ons weef boven het hoofd met de openbare school in de Vondelwijk, die na voltooiing komend jaar vrij wel zeker twee klassen te klein zal zijn. Zolang deze zaken voorkomen, wordt het voor de inwoners steeds moeilijker aanvaardbaar, dat de las ten stijgen. WADDINXVEEN De verloting die gehouden is tijdens de tentoon stelling van de pluimvee- en konij nenfokkersvereniging Nieuw Leven heeft het volgende resultaat opgele verd. De prijzen vielen op de num mers 1496, 870, 1347, 960, 1026, 260, 247, 108S, 1384, 1307, 444, 307, 503, ,.147, 764, 841, 698, 1314, 5, 106, 1396, 343, 75, 367, 696, 1462. De prijzen kunnen worden af ge haald bij secretaris C. Marchand, Esdoorn! aan 5. De exploitatie-opzet van het Brug centrum en ook van de Kerkweg is van 1965. Verwacht mag worden, ge zien de huidige kapitaalschaarste, dat de realisering van het plan Brugcen trum en waarschijnlijk ook dat van de Kerkweg trager zal verlopen dan werd verwacht. Wij vragen ons af of realisering nog wel mogelijk is. Visie? Reeds meerdere malen gesproken over de verkeerssituatie. Wij vragen ons af of er werkelijk ’n ongelijnde visie op dit probleem bestaat. Van de verkeersdeskundige van Instituut Stad en Landschap horen wij nog niets. Wat tot nu toe is gerealiseerd doet steeds als vrij toevallig aan. Als het ongelukkigerwijs zover zal komen dat de spoorweg-overgang aan de Kerkweg (voor auto’s) wordt gesloten, zal zeker een deel van de verkeers stroom de onderdoorgang aan ’Je Sniepweg kiezen. Wordt de noodzakelijkheid beseft dat deze doorgang verbreed moet worden? Voetgangers moeten nog steeds de weg op. Zeker ’de helft van de watergang naast de weg zou moe ten worden overwelfd en bij het weg- profiel worden getrokken. Verdient het geen overweging om de Sniepweg, nu al een soort ceintuur baan, voorrangsweg te maken? De vele zijstraten die er op uit komen, rechtvaardigen dat wel. Deze weg moet ook de stroom verwerken die van ’de,straks verbeterde, Tweede Bloksweg richting Groenswaard koerst, (via de Esdoornlaan?) Is het al bekend wanneer de ver keerslichten bij de hefbrug worden geplaatst? Dit zou hier wel de oplos sing wezen, want verkeersgeleidin gen met verkeerszuilen en voorsor- teervakken, waarbij twee stromen elkaar frontaal naderen kunnen, zo als ook nu het geval is, niet de juis te oplossing zijn geweest. Behoort verlichting van de Hene- gouwerweg vanaf Brugweg tot rijks weg 12 nu werkelijk niet tot de snel te verwezelijken mogelijkheden? Naar onze smaak heeft de gemeen te wat al te gretig gebruik gemaakt van de mogelijkheid om trottoirran den geel te maken. Dit veroorzaakt veel ongerief voor sommige mensen, zonder hen een redelijk alternatief te bieden. Het lange wachten bij onze hefbrug, heeft natuurlijk ook onze aandacht, maar wij weten hier ook geen oplossing voor te geven. Wij hebben wel eens gehoord over een tweede oeververbinding. Hoever staat het hiermee? Recreatie Wij stellen ons welwillend op te genover recreatie. Niet iedere vorm ervan heeft onze goedkeuring. Zoals steeds zullen wij elk geval op haar merites beoordelen. Het zwembad heeft natuurlijk on ze volle medewerking, dat is wel be kend, mits het financiëel tot de mo gelijkheden behoort. Toch is het zo dat hportvelden, hoe zeer op zich zelf mogelijk te verdedigen, andere wensen niet mogen blokkeren. Spe ciaal de wandelmogelijkheden moe ten grote aandacht hebben, omdat een groot deel van de bevolking hiervan gebruik zal maken. Wij denken aan de groenstrook tussen Waddinxveen en Boskoop Raakt de uitvoering daarvan niet on redelijk achter door de grote grond aankopen voor ’Je sportvelden? En gaat het straks in het Sniepcomplex niet zo worden, dat we ons wel ver treden kunnen,-maar daarbij fvan de ene sportende groep in de andere te recht komen? Deze vprmen van re creatie binnen de gemeente zouden we dan alle -prioriteit willen verleu nen Bóven recreatie-mogelijkheden op wat grotere afstand, in samen werking met andere gemeenten. Het houden van een algemene be schouwing had niet de onverdeelde sympathie van de heer J. H. Mol (VVD), die verder een pleidooi hield voor meer speelruimte voor de jeugd: U hebt eens gezegd het houden van algemene beschouwingen op prijs te stellen, omdat daarin meningen en standpunten tot uitdrukking komen. Wij hebben begrip voor uw gedach tengang, maar willen daaraan toe voegen, dat ’Je jaarlijkse beschou wingen voor ons steeds meer het ka rakter gaan krijgen van strafregels schrijven. Eerlijk gezegd is onze frac tie namelijk van mening, dat er het gehele jaar door tijdens raéds- en commissievergaderingen voldoerMe tót uitdrukking moet kunnen komen wat de raadsleden denken en willen. Wanneer ’Je verschillende fracties niet al’hun kruit in november zou den verschieten, zouden de verder in het jaar te houdenraadsvergaderin gen een levendiger karakter kunnen krijgen, omdat de raadsleden dan ac tueler met hun meningen en wensen naar voren kunnen treden. Om u.niet al.te veel teleur te hebben we het schtjjven van strafregels toch maar VoOrtgezet. Steun Hét zal u duidelijk zijn uit de hou ding van onze fractie in het afgelopen jaar, dat wij uw beleid op de meeste punten ondersteunen. Er is by ons op dit ogenblik geen reden om van deze gedragslijn af te wijken. Vanzelfsprekend zijn wij blij, dat de begroting 1968 een belangrijk la ger tekort vertoont dan in voorgaan de jaren. Van grote betekenis achten wij de tenslotte toch gekregen uitke ring uit het gemeentefonds. Wij verwachten, dat de minister deze positieve politiek ten aanzien van Waddinxveen ook in de komen de jaren zal voortzetten, teneinde te Verzekeren dat onze gemeente in de voor ons liggende groeiperiode kan voldoen aan de verplichtingen, die wij tegenover onze inwoners hebben. Overigens hebben wij ’Je uitkering voor een deel aan onszelf te danken, omdat deze raad, min of meer met de rug tegen de muur, bereidheid op dracht verscheidene belastingen aan zienlijk te verhogen. Of die bereid heid bij onze fractie ook aanwezig zal blijven is twijfelachtig, omdat we niet tot in het oneindige ’door kunnen gaan met het verzwaren van de las ten. Temeer omdat verzwaring van die .lasten mede wordt veroorzaakt door het beleid bij hogere overheden. We 'denken aan de lijdensweg met onze aan het middelbaar onderwijs. Dit zou toch vooral in onze gemeente wel levensvatbaarheid hebben. Spelen Ten aanzien van de vrjje speelter reinen, waarvoor wij herhaalde ma len een lans braken, constateren wij dat er vorderingen zyn gemaakt, o.a. langs de ringvaart van de Voorofse polder, terwyl ook in het plan Sniep weg een vrij speelterrein is opgeno men. Naast de mogelijkheid tot voldoen de speelgelegenheid buiten ontbreekt er echter nog voldoende speelruimte ’’binnen”. Met dat binnen bedoelen we ener- .zijds op verspreide plaatsen in de ge meente lokalen o.d., waar jongeren van verschillende leeftijdsgroepen te recht kunnen, zowel voor geleide, als ongebonden vrijetijdsbesteding. We denken echter ook aan de flatgebou wen, die in een snel tempo hiér zijn verrezen. Waar moeten de hier wonende kin deren bij slecht weer spelen? Eén zol’Jer is er niet. In huis moeten de spelactiviteitenbeperkt blijven om geen ruzje met de benedenburen te krijgen. We bouwen nu op zichzelf mooie en ruime flatwoningen, maar We vergeten de kindeken ook hier weer, zoals de kinderen’ zo vaak wor den vergeten in uitbreidingsplannen. We zouden willen adviseren de ar chitecten flatwoningen te laten ont-’ werpen met in het souterrain wat minder garages, maar in plaats daar van wel een grote binnenspeelplaats, waar geen ’’blind paard” schade kan doen. Dan voorkomt men veel burenru zies, haalt de kinderen uit de trap penhuizen en lifts, die nu veelal als speelplaats worden gebruikt. Hobby Behalve de ruimte voor het kind ontbreekt er vooral-bij de flatgebouw ook nog steeds dei ruimte voor de hobby van het gezin, De toenemende vrije tij’d moeten de mensen kunnen. S> X Gouwe waar geen scholen zijn, op haalt en naar de diverse scholen brengt en ze ook ’s avonds weer thuis gaat brengen. Wij geloven dat hier een taak voor het gemeentebe stuur ligt om dit te bevorderen. Hoe staat het met de verkoop van grond aan bedrijven? Is hier nog animo voor? Wij mogen wel ópschie ten, .want als wij zien naar de rente welke er elk jaar weer bijkomt, dan zal het op de duur niet mogelijk zijn nog iets te verkopen, omdat de grond prijs veel te hoog gaat worden. Als wij nog even in het kort op de begroting 1968 willen ingaan, doen wij dit toch wel met zeer gemengde gevoelens. Want nu is het tekort wel niet zo groot als vorig jaar, maar wij hebben dan ook de belastingen dras tisch verhoogd. Wij denken dan ook in het bijzonder wel aan de riool rechten, straatbelasting. Wij weten dat wij met de rug tegen 'de muur werden geplaatst om in aanmerking te komen voor een, bijzondere uitke ring. Natuurlijk zijn wij verblijd dat een bedrag van 263.000,-- werd toe gekend. Onverstaanbaar Wij weten, dat er aan plannen voor een nieuwe begraafplaats wordt ge werkt. Toch denken wij nog even aan onze oude begraafplaats, welke toe hnog wel enkele jaren zal moe ten blijven bestaan. Is het niet mo gelijk om op deze oude begraafplaats een verplaatsbare microfoon te krij gen, omdat het voor 'de omstanders om de groeve bijna nooit is te ver staan wat er wordt gesproken. Want juist op een begraafplaats wordt men geconfronteerd met de werkelijkheid, „stof zijt gij en tot stof keert men weer”.’ Dat de Heere ons dat allen leerde verstaan! De bedragen op onze begroting staan, voor de sociale zorg, zijn toch wel erg hoog. Maar ook dit zit weer in verband met 'de kosten, verbonden aan ons rusthuis. Wat voor deze mensen wordt ge daan stemt tot grote dankbaarheid. Zowel bestuur, directrice en helpers, allen doen hun best om het deze men sen op de avond van hun leven nog zo goed mogelijk te verzorgen waar voor wij allen dank zeggen, ook de •directeur van sociale zaken met zijn staf danken wij voor het vele werk dat zij verzetten. Wij weten dat het veel kost, deze sociale zorg, maar het is toch zo dat wij hier graag geld willen voteren. Wij zullen bij de behandeling der be groting nog wel enkele vragen stellen over diverse posten op deze begroting. Ook willen wij u even attende ren op ons postkantoor. Kan het college nog enige invloed uitoefe nen op de openstelling van meer dere, vooral op drukke tijden? Schoolbus Voorts, denken wy ook even aan de geweldige grote massa’s auto’s op de wegen. In verband hiermede vragen wy is het niet mogelyk om een schoolbus te laten rijden die de kin deren, vooral die aan de overzijde der Stand Ligt de bestemming voor het opge kochte notarishuis al geheel vast? Zou er niet meer behoefte bestaan aan een complex kleinere zalen in plaats van één grote (schouwburg)- zaal te realiseren? Gaan we als ge meente niet boven onze stand leven? We vertrouwen dat het college geen moeite zal sparen te bepleiten dat Waddinxveen zijn spoorweg-verbin- ding blijft behouden. Ons dunkt dat de nieuwe ontwikkelingen op het ge bied van automatisering, dus minder bedieningspersoneel langs de lijn, hier in het voordeel van Waddinxveen zullen uitpakken. Is de zeggings kracht van de gemeente zo groot, dat ze de modernisering van de wacht- ruimte in het stationsgebouw kan juiste aantal inwoners. Daar er nooit ;i bepleiten? Wij hebben pl meermalen gepleit voor de annexatie van Akkeroord en van de Henegouwerweg Noord (gem. Reeuwijk). Is hierover al iets naders bekend, daar deze bewoners allen op Waddinxveen zijn ge oriënteerd? Het onderwijs heeft natuurlijk ook aandacht. Dankbaar zijn wij dat het college alles heeft gedaan wat mogelijk is om alle kinderen nog onderwijs te laten ontvangen. Dit jaar zijn er weer enkele nieuw gebouwde scholen geopend. Toch staan er nog vele mooie noodgebou wen. Welke scholen staan er nu op de nominatie om hpt eerst te worden gebouwd? Vooral denken wij ook dozen, waar we van voor tot achter doorheenkijken, wanneer de ramen niet met vitrage o.d. zijn afgesloten. L-vormig Bij verschillende woningcomplexen is men er de laatste tyd toe over ge gaan de entree en keuken zodanig te groeperen, dat een enigszins L-vor- mige woonkamer ontstaat, waar de buren niet dwars doorheen kunnen kijken. Wij zouden dit woningtype bij de verdere realisering van Groens waard zeker willen aanbevelen. Om overigens ook die eengezins woningen een maximaal wooncom fort en woongenot te laten opleveren willen we hier een lans breken voor het toepassen van royale dakkapel- Langzamer len, zowel aan voorhals achterzijde 'b ,,v van de huizen Wij kunnen ons niet aan 'Jé indruk w cl wf l.d onttrekken, dat de vestiging van vuilstortko-.' nieuwe bedrijven iri Waddinxveen :amer gaat dan het college in - -Z-- Misschien is het' wenselijk een wat meer actieve politiek op het terrein van de grondverkoop en industrie vestiging te gaan voeren. Niet alleen om onrendabel en steeds Tot slot, vragen wij ons af of het inbouwen van centrale ij kers in de flatbouw niet is te realise- langz; ren om te voorkomen, dat op de vuil-. een vroeger stadium voor ogen stond^. ophaaldagen vuilnisbakken over ga-' lerijen moeten worden voortgesleept en via lift of trappenhuis aan de straat moeten komen. Ook kan dan worden voorkomen, zoals nu bij be paalde flats in Waddinxveen al gaat duurder wordende gronden te benut- gebeuren, dat bewoners hun overtol- ten, maar bovendien als onderdeel lig vuil over de ballustrade van de - -1--1- galerij naar beneden laten verdwij nen. Weliswaar speelt hierbij de menta liteit van de bewoners een rol, maar op de praktijk van op het dagelijks léven afgestemde voorzieningen voor komen toch-, veel van, deze onaange name zaken., Veel aandacht vroegen wij vorig jaar voor het probleem van de luchtverontreiniging. Wij zijn blij met hetgeen de afgelopen weken in 'de provinciale staten is besproken en wat er Waarschijnlijk toe zal lejden, dat het enorme kassenge- bie.d beperkter van opzet gaat wor den. WADDINXVEEN De heer J. Kok, directeur van de autobusdienst- on-derneming Citosa NV, heeft tijdens de laatste vergadering van de onder nemingsraad meegedeeld dat de resul taten van het bedrijf in 1967 teleur stellend zijn geweest en dat ook 1968 niet met optimisme tegemoet wordt gezien. Een en ander staat te lezen in Citosa-niéuws, het personeelsblad van de NV. grondpolitiek nu en op langere ter mijn aan te bieden, waarbij dan ook de bestemming van de vele beschik bare industriegronden zal worden betrokken. De heer Mol besloot zijn be schouwing met - weer - een aanval op de tot maatregelen dwingende verkeerssituatie bij ^Pühéfbrjig^die voor het ver keer "’catastrofaal dreigt te worden’. De heer Mol vroeg om een onderzoek naar het econo misch verlies dat in zijn alge meen wordt geleden als gevolg van de lange wachttijden voor de geopende hefbruggen. Hij vroeg zich af of dat verlies niet groter zou zijn dan de nadelen die de scheepvaart zou onder vinden van. enig oponthoud (bv. tijdens de, spitsuren). van, een toekomstige werkgelegen heid in deze gemeente. Vooral gezien het- zeer grote kin dertal in onze gemeente achten wij de werkgelegenheid een zaak die op korte termijn extra aandacht zal moéten krijgen. We weten dat het college hier zeker niet onverschillig tegenover staat. Het zal misschien noodzakelijk worden, om bij vestiging van be drijven bepaalde faciliteiten te gaan verlenen. Wellicht zal dat'financiële offers Vragen, maar als daarmede vóór een nabije en verdere toekomst in Waddinxveen een goed gespreide werkgelegenheid kan wórden verze kerd, verdient het alle aanbeveling stimulerende stappen niet uit te stel len. We kunnen het niet nalaten nog maals de straatbelasting aan de orde te stellen. Hoewel we volledig achter de straatbelasting op zich staan, kun nen we ons nog steeds niet vereni gen met de onbillijke verdeling. Wy denken voornamelijk aan de agrari sche sector, waar deze belasting ook drukt op gronden die niet aan de openbare weg zijn gelegen. Daar komt bij dat veel uitpaden van agra- riséhe bedrijven uitkomen op nog bij de polders in onderhoud en beheer zijnde wegen. Een. uitpad van een agrarisch be drijf heeft veel minder te lijden dan bijv, een uitrit van bedrijven met veel zwaar verkeer. Deze bedrijven worden naar ons gevoelen ‘verhou dingsgewijs aanzienlijk minder be- last dan de agrarische bedrijven. Onze weinige opmerkingen inzake de gemeentebegroting 1968, waarvoor wij de samenstellers overigens dank zeggen, houden wjj buiten deze be schouwing. Deze komen vanzelf aan de orde bij de hoofdstuksgevpjze be handeling van de begroting. Daarom willen we voor pleiten, dat zolang er in flatwoningen geen hobbykamers beschikbaar zijn, dat, de schuurtjes in de souterrains in ie der geval bruikbaar, zijn als knutsel- ruimte. p Dit zou een belangrijke bijdrage zijnm in de verhoging van het wooncom fort alsmede stimulerend werken op? een goede besteding van de vrije tijd. We bouwen in Waddinxveen goede -- en comfortabele eengezinswoningen komstyeywachting; Missqjpen_ is het maar ergens zijn het allemaal grote,, 1 Zorg Een aspect dat ons met zorg ver vult is de gemeentelijke grondpoli tiek. In de loop der jaren hebben wy bijzonder veel gronden verworven en enerzijds kunnen we daar bijzonder gelukkig mee zyn. Anderzijds zitten wij op dit ogenblik toch ook met gronden, waarvan we ons afvragen of deze bij voortzetting van de hui dige politiek wel voor verkoop in aanmerking zullen komen. Het braak blijvën liggen van gronden heeft van zelfsprekend een jaarlijkse stijging van de grondprijs tot gevolg. vrije Liju luwden Wijsmaken ons met name toch wel vullen buitenshuis maar ook binnen.enigezorg oder de gronden in het Brugcentrum-en aan de Kerkweg, bestemd voor winkelbouw. Wij me nen dat ’Je hier zeer hoog geworden grondkosten zeker niet stimulerend zullen werkep op, het realiseren van bepaalde plannen. Wij verzoeken daarom dan ook, de raad op dit punt nauwkeuriger in te lichten, niet alleen wat betreft de stand van zaken? op dijt ogenblik, maar -ook ten aanzien van de toe-

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 2