ALGEMENE BESGIIOI WI GEN GEMEENTERAAD WADDINXVEEN Onna Beschouwing Drs van KVP blikt in de toekomst van wensen oo Jeugd Stijging het Weinig kritiek uitgaven nauwlettend g houden;toch ’68 in P. Moordam (ar) Goed voorbeeld Ligliartscliool Snoepen op school Pagina 3 A G E N A WADDINXVEEN Donderdag 7 december: ZEVENHUIZEN Het Waddinxveen van ’straks’ vormde het belangrijkste bestanddeel in de - voortreffelijke - algemene beschouwing van drs. P. M. van Onna, die de ziek geworden fractieleider van de KVP in de raad, mr. H. Th. van Schaaik, verving: Te veel De taken van de gemeenten gaan hoe langer hoe meer de gemeentelijke sfeer te buiten. Dat is voor Rotterdam de vaargeul, dat is voor Waddinx veen het Recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving. Dat recreatie schap gaat ons alleen al in de eerste fase 800.000,- per jaar kosten. Dinsdag 9 januari: Verkeerscursus Zevenhuizen-Dorp dat nu reeds over een reeks van ja- ren heeft bewezen geen oplossing te kunnen bieden voor het structu rele tekort aan gemeentefinanciën. Gezamenlijke bijeenk. landbouwjon- geren en plattelandsvr., herv. wijk- geb., Esdoornl., 20 uur. Vrjjdag 8 december: Bezoek ged. D. v.d. Kwaak, 10 uur Atraktiemarkt, Jul v. Stolberglaan Spreekuur raadsfractie PvdA, café De Unie, 19.30 uur. Zaterdag 9 december: Dansavond Jongerencontact (The Francis Brother) ver.geb. Trooststr., 20 uur. Dansavond Jongerencontact (m.m.v. Francis Boys) ver. geb. Trooststr., 20 uur DIVERSEN Woensdag 13 december: Concert Rotterd. Philharm. Orkest, Schouwburg, Gouda, 20 uur. Maandag 8 januari: Verkeerscursus Oud Verlaat ■I Zeven raadsleden/fractieleiders van de in de raad vertegenwoordigde groeperingen hebben donderdagavond jl. hun visie gegeven op het ge meentelijk beleid in het afgelopen jaar en daarbij hun wensen voor het nieuwe jaar kenbaar gemaakt. Veel kritiek was er niet, kon er ook nauwelijks zijn. Niettemin leverden de algemene beschouwingen op de begroting voor 1968 interessante meningen en feiten op. U vindt de zeven beschouwingen op deze en andere pagina’s. Zijn zij alle hier en daar besnoeid, met name de niet ter zake doende inleidingen, waarvan met name de protestantse partijen zich plegen te bedienen, hebben we weggelaten. Volgende week donderdag is er de beantwoording door burgemeester en wethouders. Voor deze gelegenheid begint de raad om vier uur, zij het dat voor etenstijd een normale - weinig schokkende - raadsagenda wordt afgewerkt. Het begrotingsvuurwerk begint pas in de avond. Weg Er is reeds gesproken over de nieu we uitvalsweg, verbetering Tweede Bloksweg. Bestaat de mogelijkheid dat in 1968 een begin zal worden ge maakt met de realisering van deze weg? Zijn er voor onze gemeente nog financiële mogelijkheden in verband met een post op de begroting van het Ministerie van Verkeer en Water staat terzake koppeling van deze we gen aan het Rijkswegennet? Kan in 1968 een voorstel tegemoet worden gezien tot aanleg van een nieuwe begraafplaats? De uitvoering van dit werk begint toch wel drin gend te worden. het vrij zeker is dat het eigen belas tinggebied van de gemeenten spoedig een realiteit gaat worden, doch ik vrees dat dit niet veel armslag zal geven, omdat de inkomsten 'die de gemeente thans uit deze belastingen geniet, al tamelijk hoog zijn opge voerd. Wij kunnen ons evenwel ver heugen dat hierdoor de autonomie van de gemeente weer enigszins wordt bevorderd. Ook de eigen ver antwoording voor het beleid komt hierdoor naar voren. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 7 dec. 1967 Wat de recreatie betreft zal het moeilijk zijn tot positieve dingen te komen. Verheugend is daarom de oprichting van de jongerencontactraad die plan nen heeft voor de ongeorgani seerde jeugd. Wij hoorden reeds spreken van een zwem feest en een kunstmarkt voor jonge kunstenaars. Wij dachten dat het alleszins nuttig zou zijn zo nodig dit werk met een sub sidie te stimuleren. De jongeren en de vernieuwingen in politiek Nederland vormden de in leiding van de heer P. Noordam in zijn algemene beschouwing voor de AR. gen. Terwijl men zich vandaag de dag bijv, in Amsterdam beraadt over 'de invoering van een rioolbelasting is deze belasting in Waddinxveen reeds opgelopen tot 100,- per wo- ningaansluiting. Duur Wij zijn in weinig tijd een dure ge meente geworden. Wij moeten ons realiseren dat daardoor de aantrek kingskracht van Waddinxveen zal af nemen, zeker als straks het kwanti tatieve woningtekort is opgeheven. Matiging lijkt ons derhalve thans op zijn plaats, ondanks 'de aangekondig- de plannen tot wat er onder bedekte termen "verruiming van het plaatse lijk belastinggebied” heet, maar in begrijpelijker Nederlands "verhoging van de gemeentelijke belastingen” betekent. B. en W. schrijven in hun nota dat de minister heeft medegedeeld "dat de verwachting bestaat 'dat als gevolg van de voorgenomen verruiming van het gemeentelijk belastinggebied de gemeenten een wezenlijke financiële verantwoordelijkheid zullen kunnen dragen voor beslissingen over additio nele uitgaven waartoe de uitkerin gen uit het gemeentefonds geen ruim te bieden”. Die financiële verantwoordelijk heid lijkt een aantrekkelijk lokaas voor hen die een zwak hebben voor 'de gemeentelijke autonomie, terwijl het in wezen een camouflage vormt voor het onvermogen van het ge meentefonds. Het gemeentefonds De folder beschrijft de schade, die te veel snoep in lichaam en gebit kan aanrichten en geeft aanwijzin gen welke snoepsoorten het minste kwaad veroorzaken. Ook worden ver vangingsmiddelen genoemd, zoals ro zijnen, kaas, noten of pinda’s en fruit. De Jan Ligthartschool heeft met deze voorlichting aan de opvoeders een juist initiatief genomen dat door veel ouders en door de tandartsen zeer op prijs gesteld wordt. Voorkeur Plaatselijke recreatiemogelijkheden verdienen naar 'de mening van onze fractie de voorkeur. Het is duidelijk in welke richting de ontwikkeling gaat. De vrij te besteden tijd zal in de toekomst, in de tijd van automati sering en computer, sterk toenemen. Met het oog daarop moeten wij nu reeds voorzieningen voorbereiden en het verheugt dan ook onze fractie dat ons gemeentebestuur op 'dit punt steeds meer activiteiten worden ont plooid. Het recreatieplan Sniepweg heeft op papier inmiddels gestalte ge kregen en naar wij hopen zal dit spoedig gevolgd worden door het in uitvoering nemen ervan. Voorts prijken op ons lijstje het in richten van speelvelden voor de jeugd ofwel het tijdelijk daarvoor in richten van toekomstige bouwter reinen. Bewust gaat onze voorkeur sterk uit naar projecten 'die gemak kelijk dagelijks voor onze inwoners bereikbaar zijn. door jeugdproblematiek menen wij aan dergelijke opmerkingen niet voorbij te mogen gaan. Zowel de ver antwoordelijke overheden als de ou ders 'dienen zich deze vraagstukken bewust te zijn en dienen naar vermo gen bij te dragen aan een verhoging van onze wooncultuur. toekomst voor dit winkelcentrum be staansmogelijkheden aanwezig zijn. Wij denken bij de uitbreiding van het aantal bewoners in Groens- waard ook aan de afvoer en zuive ring van het rioolwater. Bestaan er plannen zelf voorzieningen te treffen of zijn de besprekingen met Rijnland al in een stadium dat een overeenkomst met dit Hoogheem raadschap mogelijk lijkt, zodat 'door haar de voorzieningen getrof fen worden? In het eerste geval zou het dienstig kunnen zijn spoedig plannen in te dienen bij de hogere lichamen in ver band met het weldra gereedkomen van de Wet Verontreiniging Opper vlaktewateren. Hoe staat het met de uitgifte van industriegronden? Is het niet nodig meer bekendheid te geven aan het bestaan van deze gronden voor het aantrekken van eventuele gegadigden? Jeugdraad In onze beschouwingen van 1966 hebben wij gewezen op het grote be lang dat wij hechten aan een speci fiek op de jeugd gericht beleid. Dit beleid zou dan gesteund kunnen wor den door een Jeugdraad, waarin ge meentebestuur en inwoners hun in breng leveren. Het verheugt ons dat van de zijde van B. en W. inmiddels initiatieven zijn ontplooid die uiteindelijk resul teerden in de oprichting van een Jeugdcontactraad. Dat ook bij de jeugd zelf behoefte blijkt te bestaan aan een meer integrale aanpak van het jeugdwerk is naar onze mening een stimulans om op de ingeslagen weg voort te gaan. Bij de jeugd leven vele wensen en ideeën, iets dat een gezond verschijn sel is en positief moet worden gewaar deerd en beantwoord. Die beantwoor ding dient geconcretiseerd te worden in de subsidiëring van activiteiten die de Jeugdcontactraad voornemen is te ondernemen. Wij vragen dus geld en U weet wel licht nog beter dan wij dat het uit geven van geld gemakkelijker af gaat dan het bijeenbrengen van geld. Als gemeentelijke overheid zullen wij dan ook zoveel mogelijk de tering naar de nering moeten zetten, zonder dat aan de uitvoering van essentiële overheidstaken wordt getornd. Wij zijn het hier eens met de stel ling van de voorzitter van de Raad voor de Gemeentefinanciën, prof. dr. C. Goedhart, dat in het bijzonder de problemen van de ruimtelijke orde ning in toenemende mate zodanige lasten op de gemeenten leggen, dat het scheppen van budgettaire ruimte door besnoeiing op minder urgente voorzieningen noodzakelijk is. Wieden Hij sprak in dit verband van een ’’uitwieden” van de gemeentelijke uitgaven, een uitlating die gezien het belastingniveau in Waddinxveen hier wel herhaald mag worden. De druk van de gemeentelijke belastingen is de laatste tijd sterk gestegen, vooral door de recente belastingmaatregelen die nodig waren om tegemoet te ko men aan de normen die door de mini ster zijn aangelegd voor de gemeen ten die in aanmerking wensen te ko men voor een aanvullende uitkering. Wij zijn van mening dat wij dicht het punt zijn genaderd waarop waak zaamheid geboden is. Waddinxveen mikt met zijn aanstaande uitbreidin gen nog steeds in belangrijke mate op forensen. Forensen die in de voor bije jaren hun keuze op Wad’dinxveen lieten vallen mede omdat zij als aspi- rant-koper van een huis hier goedko per uit waren. Die tijd is bijna voorbij. Ook in Waddinxveen ligt intussen de grond prijs hoog en de vaste lasten op een huis zijn in weinig jaren sterk geste- Tenslotte onze welgemeende dank aan u en alle ambtenaren die de ver schillende begrotingsstukken hebben samengesteld voor de overzichtelijke wijze, waarop u ons met de ver schillende cijfers hebt geconfron teerd. De Jan Ligthartschool gaf de afge lopen week de folder ’’Verstandig Snoepen”, een uitgave van het Voor lichtingsbureau van de Voeding, aan haar leerlingen mee naar huis. Dinsdag 19 december: Bevolkingsonderzoek TBC, land bouwschool, 13.30-16.30 uur, 18-20 uur Woensdag 20 december: Bevolkingsonderzoek TBC, land bouwschool, 13.30-16.30 uur, 18-20 uur. Wie in het avondlijke duister met de auto van Boskoop naar Waddinx veen de route langs de Gouwe kiest kan tegenwoordig naar het zuiden westen ziende in het donkere land- schap aan gene zijde van het water de contouren vermoeden van impo sante flatgebouwen. De galerij lichten van de flats die zich met mathematische nauwkeu righeid herhalen geven duidelijk aan toe hoever Waddinxveen in ’t polder land is 'doorgedrongen. En dat niet al leen, maar ook wat voor een Wad dinxveen dat is. Dat is een modern Waddinxveen, een dorp dat zich zeer snel ontwikkelt, dat in tien jaar tijd zijn inwonertal verdubbelde, dat meer en meer een streekfunktie gaat vervullen, dat voor 'de agglomeraties Den Haag en Rotterdam bezig is een tuinstad te worden. Dat Waddinxveen staat midden in de stroomversnelling waarin het den ken over ruimtelijke ordening in Ne derland terecht is gekomen. En het ligt midden in een gebied waarvoor die ruimtelijke ordening een kwestie is van to be or not to be. Immers een ongerichte ruimtelijke ontwikkeling zou voor West-Nederland tot desas treuze gevolgen kunnen leiden; zou West-Nederland voor zijn bewoners onleefbaar maken. Dit is een eerste stap in de strijd tegen het overdadige snoepen op alle scholen. Bij iedere verjaardag gaan de snoepdozen rond en vooral in de grote klassen krijgen de kwetsbare kindergebitjes veel te veel zoets te verwerken, bovendien wordt de eet lust bedorven. De ouders die het be lang hiervan inzien en hun kinderen niet of nauwelijks snoep geven, zien het resultaat teniet gedaan door de tractaties op school. Maandag 11 december: Alg. Verg. Groene Kruis, De Unie, 20 uur Donderdag 14 december: Raadsvergadering (antw. alg. besch.) Kerstzangavond ’Vox Jubilans’ (m.m. v. Feike Asma en Zangvogels) herv. kerk Brug, 19.30 uur. Vrijdag 15 december: Atraktiemarkt, Jul. v. Stolbergl. Maandag 18 december: Kerstavond Plattelandsvr., geref. ver. geb., 20 uur. Kerstwijding C.P.B., huishoudsch. ’De Rank’, 19.30 uur. Dinsdag 19 december: Bejaardenmiddag, herv. wijkgeb. Esdoornl., 14.30 uur Bijeenkomst AR (ruimtelijke orde ning) geref. ver. geb., 20 uur Concert Maria Nagasako-harp, Ray mond Delnoyefluit, Immanuëlkerk, 20.30 uur Woensdag 20 december: Kerstwijding NCVB, herv. wijkgeb., Esdoorn!., 19.45 uur Vrjjdag 22 december: Volkskerstzang, Jul. v. Stolbergl. MOERKAPELLE Zaterdag 9 december Uitreiking prijzen St. Nicolaasmid- denstandsaktie, Dorpshuis, 19.30 uur. Vrijdag 15 december: Klaverjassen (om kerstbout), Dorps huis, 20 uur l'itgaven Terugkerend tot de begroting wil len wij onze vreugde uitspreken dat het tekort aanzienlijk lager geraamd kon worden dan in 1967. In het oog springt echter ook de sterke verho ging der uitgaven, een verhoging van bijna 13°/o. Het lijkt ons toe, dat het nodig zal zijn deze stijging nauwlet tend in het oog te houden en, indien enigszins mogelijk, in te dammen. Wat betreft het onderwijs vestigt het college de aandacht op het ver achterblijven van de rijks vergoedin gen l.o. bij de werkelijke kosten. Is een integrale vergoeding in uitzicht gesteld of wordt een zeker percentage vergoed? Zo ja, welk percentage? Ook sociale zorg en werk vergt dit jaar weer 275.000,— meer van onze begroting. Wij moeten eigenlijk met vreugde offers brengen voor onze ou deren en misdeelden, maar het is toch wel met enige zorg als wij zien welke grote bedragen hiervoor nodig zijn. En omdat het vrij zeker is dat in onze groeiende gemeente nog meer dere voorzieningen voor bejaarden zullen moeten worden getroffen, zou ik in overweging geven te denken aan een dienstverleningscentrum, waarbij de zelfwerkzaamheid van onze bejaarden meer naar voren zal komen en daardoor een minder kost bare exploitatie mogelijk zal zijn. Zaterdag 9 aecember: Feestmiddag- en avond, wandelclub SDS, clubgeb. Lange Zijde, resp. 14.30 en 20 uur. Duivententoonstelling Stormvliegers, ver.geb. Klinkhamerweg, 14 uur. Donderdag 14 december: Uitvoering De Kleine Trompetter, Hotel Vos, 20 uur Vrjjdag 15 december: Uitvoering De Kleine Trompetter, Hotel Vos, 20 uur. Zaterdag 16 december: Kontaktavond Jong Volksonderwijs, Hotel Vos, 20 uur Vrijdag 22 december: Klaverjassen, Hotel Vos, 20 uur, inschr. 19.30 uur Zaterdag 23 december: Kerstavond Landbouwjongeren, Hotel Vos, 20 uur Dinsdag 19 december: Bijeenkomst Plattelandsvr., Hotel Vos, 20 uur Als ik de nieuwe politieke verhou dingen betrek in het gevoerde beleid in onze gemeente meen ik dat men bepaald niet kan spreken van conser vatisme. Er is een vooruitstrevend be leid gevoerd. We kunnen zeggen, ra dicaal. Een indrukwekkende lijst van voorzieningen in verschillende secto ren, zoals onderwijs (scholenbouw), realisering van uitbreidingsplannen met de daaraan verbonden werk zaamheden, rioleringswerken in de oude dorpskernen e.d. is totstand ge komen. En nog lang is het einde niet in zicht, want nog vele noodzakelijke dingen moeten gebeuren. Onze laatste vergadering van de raad getuigde daarvan, toen wij beslissingen heb ben genomen inzake de bouw van een zwembad en de aankoop van een groot aantal panden ten behoeve van sanering, welke beslissingen een mil- joenen-uitgaaf met zich meebrachten De kosten die dit alles vergde heb ben hun stempel gedrukt op de be grotingen van onze gemeente, waar in de tekorten elk jaar groter wor den. Noodgedwongen moest daarom, en dit zal ook in de eerstkomende ja ren het geval zijn, een zekere tempo- risering worden toegepast. Ook ge meentelijke lastenverzwaringen heb ben hun grenzen. Wij zijn dit jaar geconfronteerd met een belangrijke verhoging van de plaatslijke belastingen. Ik hoop zeer dat het niet nodig zal zijn, dat het col lege het komende jaar opnieuw met voorstellen dienaangaande zal moe ten komen. Verheugend is hierbij wel dat de rijksoverheid na vele verzoeken ge meend heeft ons thans de helpende hand te moeten reiken in de vorm van een aanvullende bijdrage. Wij hopen zeer dat het feit, dat het be grotingstekort belangrijk lager kan worden geraamd, geen aanleiding zal zijn dit een éénmalige bijdrage te la ten worden. Ik zou nog willen opmerken, dat Sceptisch Behalve met de woonbehoefte moet hier in Waddinxveen ook rekening gehouden worden met de behoeften van niet-Waddinxveners aan recrea tie. Waddinxveen ligt immers in wat het groene hart van Holland is ge doopt. Wij hebben reeds meermalen te kennen gegeven sceptisch te staan tegenover de mogelijkheden van Waddinxveen op het gebied van de recreatie. Het agrarisch bedrijf laat weinig ruimte tot recreatie, het landschappe lijk schoon staat slechts ten dienste van bermtoeristen en dreigde zelfs voor hen verloren te gaan door het uitgestrekte kassengebied dat in 'deze contreien werd gepland. Zowel uit het oogpunt van landschapsschoon als wegens de dreigende luchtverontrei niging hebben wij tegen deze plannen duidelijk stelling genomen. Het verheugt onze fractie dus nu in hoge mate dat Prov. Staten bij vaststelling van het Streekplan ’’Rijn en Gouwe” forse strepen hebben ge haald door 'de plannen tot vestiging op grote schaal van kastuinderijen in onze naaste omgeving. Terugkerend op het vraagstuk van de recreatie neemt onze fractie het standpunt in dat het ’’Recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving” een positieve bijdrage vormt en dan ook door onze fractie als zodanig wordt gewaardeerd. Er van uitgaande 'dat dit schap een feit is geworden vragen wij ons thans af hoe het gesteld is met het enthou siasme tot opneming van het Bos park in het schap. Nu na Waddinx veen ook Gouda en Reeuwijk tot deelneming hebben besloten is de ontstaansgeschiedenis van het schap afgesloten. Er is gesteld dat Gouda en Reeu wijk wel voelden voor het inbrengen van het Bospark in het recreatieschap maar nochtans van mening waren dat in de eerste plaats de drie aan de tafel zittende gemeenten het eens moesten worden om pas daarna de vierde partner Boskoop daarbij aan te trekken. Gelet op deze opmerking, die ons zeer hoopvol stemt, mogen wij B. en W. uitnodigen te bevorderen dat op zo kort mogelijke termijn de besprekin gen over opneming van Boskoop in het recreatieschap worden geopend. Onze fractie is van oordeel dat het recreatieschap aanzienlijk aan betekenis voor de Waddinxveense inwoners zal winnen indien daarin ook het Bospark zal zijn ingé bracht. Bovendien verwachten wij daar van een evenwichtiger verde ling van de kosten en U weet hoe gevoelig daarvoor onze fractie is. Dat is veel te veel voor een voor ziening waarvan het belang dat van Waddinxveen te buiten gaat. Niette min vrezen wij nu dat deze 800.000,- zo’n ’’additionele uitgave” kan zijn en dat betekent dus dat de Waddinx veense bevolking hiervoor moet gaan opdraaien. Iets waartegen wij ons van meet af aan met hand en tand verzet hebben. Het recreatieschap heeft fraaie plannen, maar helaas een minder fraaie financieringsopzet. Met het College van B. en W. ver heugen wij ons er over dat het be grotingstekort van 684.000,- over 1967 is teruggelopen tot 227.000,- over 1968. Gaarne vertrouwen wij er op dat èn door een zo sober mogelijk beleid èn door een verdergaande er kenning door de hogere overheid van de moeilijke financiële positie van onze gemeenten het gemeentelijke begrotingstekort zo spoedig mogelijk tot het verleden zal behoren. Wensen Hiermede zijn wij al weer begon nen met wensen voor het komende jaar, waarbij wij ons af vragen, is wensen naar voren brengen nog wel mogelijk bij onze krappe financiën? Toch hopen wij, dat u in dit ko mende seizoen wegen en middelen zult vinden, waardoor de woning bouw zal kunnen doorgaan. Wij den ken hierbij ook aan de bouw van de winkelgalerij aan de Kerkweg en de realisering van het Brugcentrum. Kunnen B en W al mededelingen doen wanneer hier het startsein zal worden gegeven? Voorts zouden wij gaarne verne men of er plannen bestaan inzake de toekomst van de Dorpstraat. In ver band met saneringsplannen is de vraag toch wel gewettigd of er in de Kwaad Het vraagstuk hoogbouw-laag- bouw is in de loop der jaren reeds van vele kanten belicht. Steeds blijkt weer dat hoogbouw vaak als een soort noodzakeljjk kwaad wordt ge- t zien. Zowel van de zijde van architecten, TNO-Delft, sociale- en kinderpsycho logie worden bezwaren tegen hoog- I bouw ingebracht. Wij vragen ons af I bij het vaststellen van uitbreidings plannen wel naar deze bezwaren I wordt geluisterd. "Bij hoogbouw werpt men zich op problemen en oplossingen in de tech nische sfeer en laat die gaan boven problemen van geestelijke gezond heid”, aldus een sociaal-psycholoog, die tegens van mening is dat de har monische ontwikkeling van het kind door de hoogbouw wordt bedreigd. ”Het kind moet binnenshuis voortdu- I rend worden geremd en gedraagt zich I tengevolge daarvan buitenshuis dik- I wijls ongeremd.” I Nu onze tijd onder meer wordt ge- I kenmerkt door hoogbouw alsmede Bijdragen Aan de goede leefbaarheid van het Westen kan Waddinxveen een be langrijke bjjdrage leveren. Zowel op het gebied van het wonen, als op dat van de recreatie. De belangen van de inwoners van Waddinxveen en van de inwoners van een ruim gebied rond om Waddinxveen zjjn ermee ge moeid. Gelet op laatstgenoemde categorie moet rekening worden gehouden met de behoeften van inwoners van de grote steden om zich ’’buiten” te ves tigen. De woningbouw in plaatsen als Waddinxveen heeft voor de stedeling iets aantrekkelijks. Uit recente on derzoekingen is gebleken dat de door snee Nederlander nog altijd zijn voorkeur laat uitgaan naar een één- j gezinshuis met tuin ervoor en tuin erachter. Welnu dat kan hij hier vin den. En hij heeft daar gaarne een 'da gelijks heen en weer trekken van 25 of 30 km vice versa voor over. Anders ligt dit, met de Waddinx veense flatbouw. Veelal mooie flats, maar ook dure. Te duur voor menig Waddinxvener van origine. Wij vra gen ons af wie nu precies daar wonen achter die echthoekige facades van twinkellicht. Zijn het Wad’dinxveners van oorsprong of zijn het forensen? En zo er veel forensen onder hen zouden zijn wat zijn de verwachtin gen omtrent de bezetting van deze flats nadat straks de woningnood is opgeheven? Gaan dan de forensen flatbewoners hun Waddinxveense flat ruilen tegen een steedse? Wij ach ten een duidelijk inzicht in deze toe komstverwachtingen van groot be lang voordat wij er in de Groens- waard nog vele flats bij gaan bouw- I wen. Mochten prognoses tot voorzichtig heid manen dan is het nog tijd om bestaande plannen te wijzigen. De trek naar een tuinstad is een gevolg I van het accent op tuin en niet op I stad.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3